تعمیر کولر گازی دایکین

تعمیر کولر گازی دایکین

برندی که امروز دباره آن صحبت میکنیم شاید به معرفیت سایر برند های رایج در ایران نباشد اما تواتسته در صنعت تهویه هوا به خوبی عمل کند،تعمیر کولر گازی دایکین و سایر خدمات تهران سرویس برای برند دایکین را در این مقاله مطالعه کنید.

برند دایکین ساخت کدام کشور است ؟

Daikin یک مارک معروف تهویه مطبوع در ژاپن است ، با بسیاری از کارخانه ها در کشورهای جهان مانند مالزی ، اندونزی ، فیلیپین ، تایلند ، چین و ویتنام …
توزیع شد.
یک برند محبوب ژاپنی که اقدام به تولید دستگاه تهویه هوا با ظرفیت های کم کرده و بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.

خرید کولر گازی دایکین:

تهران سرویس انواع مدل های این برند محبوب را با ضمانت 5 ساله به مشتریان عرضه میکند.برای خرید این کولر گازی با پشتیبانی تهران سرویس تماس حاصل نمایید، تا شما را در انتخاب کولر گازی مناسب یاری دهند .

انواع کولر گازی دایکین:

کولرگازی و اسپلیت دیواری دایکین ژاپن ساخت کشور جمهوری چک (اروپا) و مالزی بوده و عموما دارای رده انرژی A و یا بالاتر می باشند. کمپانی دایکین با بیش از 90 سال سابقه از مجموعه های پیشرو در زمینه تولیدات تهویه مطبوع بوده و رنج وسیعی از تولیدات همانند سیستم های ایرکاندیشن خانگی و صنعتی، انواع چیلر و مینی چیلر، روف تاپ پکیج و دستگاه های تصفیه هوا را شامل میشود. این محصولات با بالاترین تکنولوژی های روز دنیا در کارخانه اصلی واقع در ژاپن طراحی و نمونه سازی شده و در 21 کارخانه تولیدی در سرتاسر دنیا تولید میشوند. از جمله ویژگی های کولر گازی دایکین می توان به صدای فوق العاده کم، کارکرد با توان واقعی بالا، مصرف کم نسبت به مدلهای دارای تکنولوژی مشابه و عمر طولانی اشاره نمود. کولر گازی و اسپلیت های دایکین از انواع مختلف سیستم های تصفیه هوا بسته به مدل برخوردار بوده و مد های کاربری متفاوتی به کاربر ارائه میدهند. دایکین مجموعه کولرگازی های دو تکه خود را با ظرفیت های 9000 BTU مناسب برای فضای تا 15 متر مربع، 12000 BTU مناسب برای فضای تا 25 متر مربع، 18000 BTU مناسب برای فضای تا 40 متر مربع و 24000 BTU مناسب برای فضای تا 60 متر مربع به بازار عرضه می کند.

ویژگی کولر گازی دایکین:

تهویه مطبوع Daikin به دلیل ویژگی های خود و فن آوری های مدرن کم مصرف مانند: خنک کننده سریع ، فن آوری اینورتر صرفه جویی ،حسگر چشم هوشمند ،مبرد سازگار با Titan Apatite در انرژی بهینه ،فیلتر عطرزدایی فتوکاتالیستی مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان است.
کولر گازی دایکین محصولی با نام تجاری است که طبق استانداردهای ژاپن تولید می شود، این کولر گازی با هزینه ای کم و داوام بالا آسایش و آرامش را مهمان خانه شما عزیزان میکند.

ظرفیت کولر گازی اسپلیت برای مصارف خانگی:

مطمئنا انتخاب و خرید کولر گازی به مساحت متراژ فضایی که برای خنک کردن نیاز هست بستگی دارد.
-بررسی استفاده همزمان وسایلی دیگر با کولر دایکین
-بررسی تعداد خانوار و کسانی که در منزل سکونت دارند.
-بررسی تعداد پنجره های داخل خانه و فضای موجود
-بررسی ارتفاع و بلندی دیوار خانه تا سقف

در بخش زیر سعی کرده ایم که براساس مساحت خانه ها نوع کولری که نیاز هست را لیست کنیم:

مساحت بین ۳۰ تا ۳۷ با ظرفیت کولرهای ۹۰۰۰
مساحت بین ۳۸ تا ۴۲ با ظرفیت کولرهای ۱۰۰۰۰
مساحت بین ۴۳ تا ۵۰ با ظرفیت کولرهای ۱۲۰۰۰
مساحت بین ۵۱ تا ۶۵ با ظرفیت کولرهای ۱۴۰۰۰
مساحت بین ۶۶ تا ۹۰ با ظرفیت کولرهای ۱۸۰۰۰
مساحت بین ۹۱ تا ۱۲۰ با ظرفیت کولرهای ۲۴۰۰۰

خدمات تهران سرویس برای کولر گازی دایکین:

-نصب کولر گازی دایکین
-سرویس کولر گازی دایکین
-تعمیر کولر گازی دایکین در تهران

نصب کولر گازی دایکین:

برای نصب کولر گازی دایکین ابتدا محل دقیق و مناسب برای نصب را انتخاب نمایید،سپس نصاب کولر گازی تمامی مراحل زیر را به دقت انجام خواهد داد:
1-نصب یونیت داخلی در محل مورد نظر
2- اتصالات الکتریکی
3-یونیت خارجی (کندانسور) کولر گازی دایکین را نصب کنید
4-متصل کردن لوله ها
5-وکیوم کردن کولر گازی
6-شارژ گاز در صورت نیاز

هزینه نصب کولر گازی دایکین:

هزینه نصب کولر گازی برای هر مشتری متناسب با میزان لوله ، عایق، و سیم های برق ….متفاوت است و نمیتوان یک هزینه ثابت برای نصب کولر گازی در نظر گرفت.با تماس با کارشناسا ما میتوانید از هزینه دقیق نصب کولر گازی مطلع شوید.

هزینه های اضافی هنگام نصب کولر گازی :

 • هزینه لوله و اتصالات
 • کیفیت کار نصاب کولر گازی تهران
 • هزینه پایه کمپرسور کولر گازی
 • هزینه لوله اضافی کولر گازی
 • هزینه کابل اضافی کولر گازی
 • هزینه شارژ گاز تکمیلی
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • هزینه نصب و راه اندازی کولر گازی
 • و…

درخواست نصاب کولر گازی:

برای درخواست نصاب کولر گازی خود به نزدیکترین شعبه تهران سرویس در محل سکونت خود تماس حاصل نمایید نصاب کولر گازی در کمتر از یک ساعت در محل حاضر خواهد بود.

سرویس کولر گازی دایکین:

سرویس کردن کولر گازی یکی از مواردی است که باید جدی گرفته شود. سرویس کولر گازی به صورت دوره ای باعث خواهد شد که دستگاه شما سالم و بدون نقص باقی بماند .سرویس کولر گازی هر 6 ماه باید توسط متخصص کولر گازی انجام گردد.تعمیرکاران تهران سرویس در کمتر از یک ساعت در محل اعزام میشوند.

تعمیر کولر گازی دایکین

مراحل سرویس کولر گازی دایکین:

شستشوی کولر گازی:

کولر های گاری مدام در معرض آلودگی قرار دارند و با گذشت زمان گرد و غبار زیادی روی این دستگاه قرار میگیرد. مهمترین خدمات سرویس انواع کولرگازی تمیز کردن کولر گازی از گرد و غبار و آلودگی است. با این کار راندمان و کارایی کولر افزایش یافته و باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز میشود.

شستشوی فیلر های کولر گازی:

تمامی فیلتر های کولرگازی توسط بهترین سرویس کار کولر گازی درآورده شده و با مواد مخصوص شسته میشوند. در صورتی که فیلتر کولر گازی شما فرسوده شده باشد با بهترین نوع فیلتر توسط سرویس کار ما تعویض میگردد.

تست آمپر کولر گازی:

در صورتی که آمپر این محصول ایراد جزیی و یا کلی داشته باشد توسط سرویس کار بررسی شده و اگر نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد متناسب با میزان خرابی بهترین تصمیم گرفته میشود. این تست سبب میشود از خرابی سایر قطعات پیشگیری شده و شما مجبور نباشید هزینه زیادی برای تعمیر انواع قطعات و تعویض آن ها بپردازید.

نشت یابی و شارژ گاز کولر گازی:

سرویس دوره ای کولر گازی توسط نمایندگی سرویس کولر گازی سبب میشود شما هر ۶ ماه یکبار تمام قطعات را بررسی کرده و در صورتی که مشکل جزیی در دستگاه وجود داشته باشد از فرا گیر شدن و آسیب رساندن به سایر قطعات پیشگیری کرد.

هزینه سرویس کولر گازی دایکین:

هزینه سرویس کولر گازی برای مشتریان عزیز با توجه به خدمات ارائه شده متفاوت است ، و تنها وجه اشتراک تمامی مشتریان عزیز تهران سرویس ضمانت 6 ماهه خدمات تهران سرویس است .

فواید سرویس 6 ماهه کولر گازی دایکین :

سرویس مرتب کولر گازی باعث میشود کولر گازی شما عملکرد بهتری داشته باشد و شما از هزینه های زیاد تعمیرات رهایی یابید.
سرویس کولر گازی دایکین باعث کاهش مصرف برق شما خواهد شد .

تعمیر کولر گازی دایکین:

در هنگام مواجه شدن با خطا و یا هرگونه خرابی در کولر گازی دایکین خود کافیست با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا تعمیرکار مجرب در کمتر از یک ساعت در محل حاضر باشد.

مشکلات رایج در کولر گازی دایکین:

-مشکل باد گرم کولرگازی دایکین
-مشکل صدای زیاد کولرگازی دایکین
-چک کردن سلامت درب کولر گازی
-شارژ گاز کولر گازی
-شستشوی کولر گازی دایکین
-چک کردن فشار گاز کولر گازی
-تمیز کردن فیلتر هوای کولر گازی
-هواگیری کولر گازی دایکین
-تعمیر و تعویض قطعات معیوب
-چک کردن صحت عملکرد کندانسور کولر گازی
-خدمات سرویس سالیانه کولر گازی دایکین
-تایمر دستگاه روشن است، اما کولر نمی تواند بر مبنای آن عمل کند.
-کمپرسور نمی تواند در حالت PSC استارت نماید.
-کمپرسور روشن می شود، اما سیستم سرمایشی و گرمایشی آن کار نمی کند.
-کمپرسور راه اندازی می شود، اما قطع و وصل کولر سریع انجام می شود.
-کمپرسور استارت نمی کند و صدایی از آن به گوش نمی رسد.
-در حالت Dry یا Auto سرعت فن تغییر نمی کند.
-دستگاه راه اندازی می شود، اما پی در پی قطع و وصل می شود.
-سیستم به طور مداوم کار می کند و ترموستات عمل نمی کند.

تعمیر کولر گازی دایکین

خدماتی که تهران سرویس در زمینه تعمیر کولر گازی دایکین شما ارائه میدهد :

-تعمیر و تعویض قطعات در کولر گازی دایکین
-شارژ گاز کولر گازی دایکین
-تعمیرات کندانسور کولر گازی دایکین
-تعمیرات پنل داخلی و خارجی کولر دایکین
-انجام سیم کشی و لوله کشی کولر گازی
-جابجایی اصولی کولر گازی دایکین
-نصب اصولی کولر گازی دایکین
-مشاوره خرید کولر گازی دایکین
-تعمیر شیر برقی و موتور فن کولر گازی
-تعمیرات مربوط به ترموستات کولر گازی
-عیب یابی کولر گازی و اسپیلت
-سرویس فصلی و دوره ای کولر گازی
-تعمیرات برد کولر گازی دایکین
-خدمات لوله کشی روکار و توکار کولر گازی

تعمیر کمپرسور کولر گازی دایکین در تهران :

خرابی کمپرسور مشکلات بسیاری را در کولر گازی و اسپلیت ایجاد می کند که باید به سرعت آنها را برطرف کنید. اصلی ترین نشانه خرابی کمپرسور، کاهش سرمای کولر گازی است. در واقع وقتی سرمای این دستگاه کم می شود و به اندازه کافی محیط را خنک نمی کند، تعمیرکاران به عنوان اولین قطعه به سراغ کمپرسور می روند؛ چرا که این قطعه، به نوعی شاخص عملکرد کولر به شمار می رود. خنک نکردن هم علامت دیگری است که تیم تعمیرات کولر گازی دایکین پیش از ترمیم کمپرسور به آن توجه می کنند. پس از ترمیم کمپرسور، عملکرد کولر و روند خنک سازی به حالت عادی باز می گردد.

شارژ گاز کولر گازی دایکین:

شارژ کولر گازی یک فرایند مهم و موثر است که باید در زمان مناسب و به شکل درست انجام شود. برای انجام این کار باید اول روش شارژ مشخص گردد که این مساله بستگی به مدل کولر و ظرفیت آن دارد. به طور کلی همه انواع کولر گازی و تهویه مطبوع، از گازهای فریونی مانند R22-R410A-R407A استفاده می کنند.

برای شارژ کردن کمپرسور، یا از ترازو استفاده می شود و یا گیج مانوفیلد. البته روش دیگری هم برای این کار وجود دارد که برای انجام دادن آن از آمپرمتر استفاده می شود. تشخیص این که کدام روش برای شارژ کولر گازی دایکین شما مناسب تر است، مساله ای است که نیاز به مهارت بالایی داشته و تنها تعمیرکاران با تجربه قادر به انجام دادن آن هستند. تیم تعمیر کولر گازی دایکین ضمن تشخیص به موقع و درست، از بهترین روش برای شارژ گاز این دستگاه استفاده می کنند.

تعمیر کولر گازی دایکین بصرفه است یا خرید کولر گازی دایکین؟

روزانه ده‌ها مشتری با ما تماس گرفته و سؤالاتی می‌پرسند مبنی بر اینکه آیا کولر گازی ایشان قابل تعمیر بوده؟ یا راهی جز تعویض آن وجود ندارد ما این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم آورده‌ایم تا کارشناسان تهران سرویس با بازدید دستگاه شما با صرف وقت و تجربه تا حد امکان نسبت به تعمیر اسپیلت دایکین و تعمیر کولر گازی دایکین شما اقدام کنند زیرا هزینه تعمیر کولر گازی ده‌ها برابر کمتر از تعویض آن با یک دستگاه اسپیلت نو است ولی در صورت هزینه‌بردار بودن این مورد و به‌صرفه نبودن آن به شما گزارشی کامل درست و کارشناسانه خواهند داد و این اطمینان را به شما خواهند داد که تعویض کولر گازی دایکین به‌صرفه‌تر از تعمیر آن خواهد بود.

گاز به کار رفته در کولر دایکین:

کولر گازی اسپلیت ها برای انجام عملیات خنک سازی محیط از گازهای مبرد استفاده می کنند. این گاز ها به طور کلی به سه دسته R22 ، R410 و R407 تقسیم می‌شوند. گاز مبرد R22 که از پر مصرف ترین گازهاست یکی از گازهای خطرناک و مضر برای لایه ازون می باشد که به همین دلیل استفاده کمتری از آن می شود و تقریبا منسوخ شده. گاز R410 بر خلاف R22 ، با فرمول گیاهی دوستدار محیط زیست می‌باشد و استفاده از آن مرسوم تر است. گاز مبرد R407 نیز فرمولی گیاهی داشته و دوستدار محیط زیست است و راندمان بالایی نیز دارد، ولی از نظر کاربرد به گستردگی مبرد R410 نیست.

علائم کمبود گاز در کولر گازی دایکین:

کاهش قدرت سرمایش کولر گازی
افزایش مصرف برق
یخ زدگی یونیت خارجی کولر گازی
صدای زیاد و نا بهنجار در کولر گازی

تعمیر کولر گازی دایکین در تهران:

تهران سرویس همواره در تلاش است تا با به کارگیری بهترین نیروها در سراسر تهران اسایش و رفاه را برای شما مشترین عزیز در تهران فراهم آورد.تعمیرکارن تهران سرویس با تعهد و مسئولیت پذیری بالا با قطعات اصل و ضمانت اقدام به تعمیر کولر گازی شما خواهند کرد.تیم پشتیبانی تهران سروس بعه صورت 24ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهد بود.

سرویس کولر گازی دایکین در تهران:

همانطور که در مقالات قبلی بارها به آن اشاره کردیم سرویس به موقع کولر گازی از بسیاری از هزینه های شما را کم خواهد کرد . سرویس کولر گازی دایکین در تهران سرویس با کمترین نرخ در سراسر تهران انجام خواهد گرفت.

تعمیر کولر پنجره ای دایکین:

کولر گازی پنجره ای دایکین نوع دیگری از تولیدات کمپانی دایکین است که در ظرفیت های 18000 و 24000 و معمولاً در مناطق گرمسیری کاربرد دارد و از ویژگی های بارز آن می توان به قابلیت پرتاب چهارجهته و برخورداری از کمپرسور و فناوری تروپیکال با گرید انرژی B اشاره کرد.

هر گونه خرابی و تعمیر و همچنین نصب و جابجایی انواع کولر پنجره ای دایکین را به ما بسپارید.کولر های پنجره ای که در بسیاری از مناطق که امکان لوله کشی و نصب پنل داخلی برایشان امکان پذیر نیست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. هران سرویس با سابقه بسیار زیاد در تعمیر کولر گازی پنجره ای دایکین آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

تعمیر کولر ایستاده دایکین:

این کولرها بیشتر در مکان های بزرگ اداری و مساجد و شرکتها و جاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای گازی ایستاده دایکین کولرهای قدرتمندی هستند. اگر به تعمیر کولر ایستاده دایکین نیاز پیدا کردید فقط یک تماس با اعزام سرویسکار کولر فاصله دارید.

خرید قطعات کولر گازی دایکین:

اگر شما برای کولر گازی خود نیاز به قطعه اصلی داشتید کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید .تهران سرویس تامین کننده قطعات کولر گازی در سراسر ایران قطعه در خواستی را در کمتری زمان ممکن برای شما مشتریان عزیز ارسال خواهد کرد.

راهکارهای افزایش طول عمر کولرگازی های دایکین:

به جرات می توان گفت که، نحوه ی استفاده کاربر از کولر گازی نقش تعیین کننده ای در میزان نیاز او به تعمیرات کولرگازی دایکین دارد. به منظور افزایش طول عمر دستگاه بهتر است که همواره میزان برق ورودی به دستگاه را کنترل کنید و حتما از دستگاه های محافظ استفاده نمایید، همچنین توجه داشته باشید که کولر را تمام وقت با نهایت قدرتش روشن نکنید و حتما در فواصل زمانی معین به آن استراحت دهید. از طرفی باید به خاطر داشته باشید که هرگز به طور هم زمان از کولر آبی و گازی در یک مکان استفاده نکنید، زیرا عملکرد این دو دستگاه با هم کاملا متفاوت است و استفاده ی هم زمانشان می تواند باعث خرابی هر دو دستگاه شود.

فراموش نکنید که فیلتر ها و توری های کولرگازی را همواره تمیز نگه دارید و هر ۳۰ روز یک بار آنها را شست و شو دهید. در اجرای تنظیمات کولرگازی نیز باید محتاط باشید و هرگز در حالت روشن، حالت گرمایش و سرمایش کولرگازی را تغییر ندهید. اکیدا توصیه می نماییم که با مشاهده ی هر گونه اختلالِ هر چند ناچیز، هرگز خودسرانه برای تعمیر دستگاه اقدام نکنید و در هنگام نصب نیز از تجربه و تخصص یک متخصص ماهر کمک بگیرید و اصول کلی دفترچه های راهنما را رعایت نمایید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمانیست؟

پیشنهاد ما این است قبل از اقدام به استفاده از کولر گازی خود سرویس کولر گازی خود را انجام دهید.

هزینه تعمیر کولر گازی دایکین:

هزینه تعمیر کولر گازی  در تهران برای مشتریان عزیز متفاوت است و نمیتوان قیمت ثابتی را برای همه ارائه کرد.اما تهران سرویس به شما این اطمینان را میدهد که تمامی نرخ های این مجموعه پایین ترین نرخ بین رقبا و با ضمانت 180 روزه میباشد ،با اطمینان ما را انتخاب کنید.

سوالات رایج درباره کولر گازی دایکین:

چرا کولر گازی دایکین خود به خود خاموش می‌شود؟

ممکن است مشکل از برق تغذیه‌ی کولر گازی باشد، بنابراین لطفا برق ورودی کولر گازی و فیوز مینیاتوری را بررسی کنید. بهتر است از یک برقکار بخواهید که این مورد را بررسی نمایند.
گاهی به دلیل بروز یک مشکل در یکی از قسمت‌های کولر گازی دستگاه پیغام خطا داده و خاموش می‌شود. اگر فیلترهای هوای کولرگازی نیز خیلی کثیف شده باشد باعث داغ شدن کمپرسور، کندانسور و یونیت داخلی کولر گازی می‌شود؛ در چنین شرایطی کولر خاموش می‌شود و معمولا برای تمامی این موارد دستگاه پیغام خطا نمایش خواهد داد.
برای رفع این خطا و روشن شدن دستگاه ابتدا توری های موجود در دستگاه را بشورید یونیت داخلی و خارجی را به صورت کامل سرویس نمایید در صورت حل نشدن مشکل با تعمیر کار کولر گازی خود تماس حاصل نمایید.

علت نشتی آب از کولر گازی دایکین:

 • لوله‌ی درین کولرگازی تا خورده و مسدودشده است .
 • محل تخلیه آب لوله درین کولرگازی دچار گرفتگی و انسداد شده یاشد.
 • فیلتر هوای کولر گازی کثیف باشد.

علت صدای غیر طبیعی کولر گازی GPlus چیست؟

کولر گازی تراز نیست

ساده ترین علت اینکه چرا کولر گازی صدا می‌دهد این است که پنل خارجی را به درستی نصب نکرده‌اید به گونه ای که بر روی خط تراز قرار ندارد و همین امر منجر به صدای جیر جیر کولر گازی خواهد شد.

وجود جسم خارجی در کندانسور

اگر کولرگازی شما در حالت طبیعی کار می کند اما ناگهان صدایی از آن می شنوید احتمال دارد که یک جسم خارجی در داخل آن افتاده باشد.

موتور فن دو شفتی:

موتور فن یا موتور فن دو شفتی دارای یاتاقان‌هایی است که معمولاً به صورت همیشگی روغن‌کاری شده است. با این حال در طول سالیان، این روغن کاری ممکن است خارج شود و در نتیجه موتور صدا بدهد.

موتور فن بلوور:

اگر این‌طور نبود ولی همچنان صدا زیاد بود، یاتاقان موتور دمنده (موتور فن بلوور) را بررسی کنید. اگر مشکلی بود، موتور دمنده را عوض کنید.

سایر علت های صدای زیاد کولر گازی را در مقاله ما دنبال کنید

چرا کولر گازی دایکین باد گرم میزند؟

ظرفیت کم کولر گازی:

نکته اول که باید قبل از خرید کولر گازی به آن توجه داشته باشید ظرفیت کولر گازی است و این که کولر گازی را برای چه متراژی خریداری میکنید.در نظر داشته باشید در بسیاری از تماس های مصرف کنندگان عزیز هنگامی که تعمیرکار به محل اعزام میشود متوجه میشویم که کولر گازی به درستی در حال کار کردن است و مشکل از انتخاب اشتباه مصرف کننده بود است.

کثیف بودن فیلتر هوا کولر گازی:

یکی از مشکلات رایج در خنک نکردن هوا بوسیله ی کولر گازی کثیفی فیلتر های میباشد.اگر فیلتر کثیف یا دچار گرفتگی گرد و غبار باشد، ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی شود. این می‌تواند در کار صحیح ترموستات اختلال ایجاد کند. گرد و غبار موجود در فیلترهای کولر گازی عبور هوای خنک و گرم در داخل مجاری را مسدود می‌کند.

تنظیم نادرست ترموستات:

تنظیمات نادرست ترموستات یکی از دلایل رایج برای خنک نکردن کولر گازی به شمار می رود. در این مواقع ابتدا دمای کولر را بر روی مقادیر متفاوتی در 5 تا 6 درجه پایینتر از دمای اتاق تنظیم کنید و عملکرد کولر را بررسی کنید.

خرابی یا کثیف بودن کندانسور:

کندانسور بخشی از سیستم کولر گازی است که وظیفه انتقال گرمای مبرد درون لوله ها به هوای محیط بیرونی را دارد و موجب خنک شدن مبرد درون لوله ها می گردد. در صورتی که کندانسور معیوب باشد، یا انتقال حرارت از مبرد به هوا به درستی انجام نشود.

کم بودن گاز کولر گازی یا کاهش یافتن میزان مبرد:

این که حجم صحیحی از ماده مبرد در داخل کویل های کولر گازی جریان داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. کم بودن ماده مبرد یا گاز کولر گازی می تواند برای شما دردسر آفرین باشد. یکی از شایع ترین دلایل تولید باد گرم کولر گازی کم شدن مقدار مبرد است.

کیپ شدن و گرفتگی مسیر گاز در لوله ها:

علاوه بر نشت و کمبود گاز مبرد، گرفتگی و انسداد در مسیر گاز از جمله شیرها، شلنگ ها، لوله مویی و لوله مسی رفت و برگشت کولر، می تواند دلیل خنک نکردن کولر گازی باشد

علت بوی نامطبوع کولر گازی دایکین

فیلترهای کولرگازی به دلیل عبور هوا و گرد و خاک پس از مدتی کثیف و آلوده می‌شود و لازم است فیلترها را در بازه‌های مشخص که معمولا هر دو هفته یکبار توصیه می‌شود، تمیز کنید.
سرویس کولر گازی دایکین خود را به صورت مرتب و هر دو ماه سرویس نمایید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

کدهای ارور کولر گازی دایکین

سیستمکدتوضیحات
۰۰عادی
U0کمبود مایع خنک‌کننده (گاز)
U2افت ولتاژ یا ولتاژ بیش از حد مدار اصلی
U4اختلال در انتقال (بین واحد داخلی و واحد خارجی)
A1نقص PCB داخلی
A5کنترل فشار بالا یا محافظ انجماد
واحد داخلیA6نقص موتور فن
C4نقص سنسور دمای مبدل حرارتی
C9نقص سنسور مکش دمای هوا
EAخطای تعویض گرمایش- سرمایش
E5شروع Ol
E6نقص در راه‌اندازی کمپرسور
E7نقص موتور فن Dc
E8ورودی جریان بیش از حد
F3کنترل لوله تخلیه دمای بالا
H6توقف کارکرد به دلیل معیوب بودن سنسور تشخیص موقعیت
واحد خارجیH8خطای سنسور جریان DC
H9نقص سنسور مکش دمای هوا
J3نقص سنسور دمای لوله تخلیه
J6نقص سنسور دمای مبدل حرارتی
L4دمای بالا در سینک حرارتی (گرماگیر) مدار اینورتر (معکوس کننده)
L5خروجی جریان بیش از حد
P4نقص سنسور دمای سینک حرارتی مدار اینورتر (معکوس کننده)

کدها ارور کولر گازی دایکین

کدهای خطاعلت
A3اختلال سیستم کنترل سطح تخلیه
A5کنترل محافظت از یخ‌زدگی یا کنترل قطع اوج حرارت
A6اختلال موتور فن یا اختلال‌های مرتبط
A7اختلال موتور سوئینگ
A9اختلال دریچه انبساط الکترونیکی
AFاختلال سیستم تخلیه
C4اختلال ترمیستور یا اختلالات مربوط به آن
C5اختلال ترمیستور یا اختلالات مربوط به آن
C7نقص باز / بسته شدن پنل جلویی
C9اختلال ترمیستور یا اختلالات مربوط به آن
CJنقص کنترل از راه دور ترمیستور
E2اختلال PCB واحد BP
E3فعال‌سازی سوئیچ فشار قوی
E4فعال‌سازی سوئیچ فشار کم
E5قفل موتور کمپرسور
E7اختلال موتور فن واحد خارجی
E9اختلال بخش متحرکِ دریچه انبساط الکترونیکی (Y1E ، Y3E)
F3اختلال دمای لوله تخلیه
F6مایع خنک‌کننده بیش از ظرفیت
H9اختلال ترمیستور درجه حرارت واحد خارجی (R1T)
JOاختلال ترمیستور لوله مایع یا گاز BP
J3اختلال ترمیستور لوله تخلیه (R2T)
J5اختلال ترمیستور لوله مکش (R3T، R5T)
J6اختلال ترمیستور مبدل حرارتی واحد خارجی (R4T)
J7اختلال ترمیستور لوله مایع واحد خارجی (R7T)
J9اختلال ترمیستور لوله گاز مبدل حرارتی خنک (R6T)
JAاختلال سنسور فشار بالا
JCاختلال سنسور فشار کم
L1اختلال PCB واحد خارجی
L4افزایش درجه حرارت پره رادیاسیون
L5اختلال کمپرسور اینورتر (معکوس کننده)
L8اختلال جریان اینورتر
L9خطای راه‌اندازی اینورتر
P1ولتاژ بالای خازن در مدار اینورتر اصلی
P4اختلال ترمیستور پره رادیاسیون
U2منبع تغذیه ناکافی یا خرابی لحظه‌ای
U3عملیاتِ بررسی انجام نمی‌شود.
U4خطای انتقال بین واحد داخلی و واحد BP
U5خطای انتقال بین کنترل از راه دور و واحد داخلی
U8خطای انتقال بین کنترل از راه دور اصلی و فرعی
U9خطای انتقال بین واحد داخلی و واحد خارجی سیستم
UAاختلال در کلید تنظیمات زمینه‌ای
UCتکرار آدرس کنترل از راه دور مرکزی
UEخطای انتقال بین کنترل از راه دور متمرکز و واحد داخلی
UFسیستم هنوز تنظیم نشده است
UHاختلال سیستم، آدرس سیستم سردکننده نامشخص است
UJخطای انتقال بین واحد خارجی و واحد BP

کدها ارور کولر گازی دایکین

کدهای خطاعلت
UOگاز ناکافی
USاختلال ماژول فاکتور قدرت
Wخطای انتقال سیگنال (بین واحدهای داخلی و خارجی)
USخطای انتقال سیگنال (بین واحد داخلی و کنترل از راه دور)
R1واحد داخلی
R3زهکشی معیوب
R 5توقف کارکرد به دلیل عملکرد محافظت در برابر یخ‌زدگی یا کنترل فشار بالا
R6اختلال موتور فن یا اختلال مربوط به آن
CH یا CSاختلال ترمیستور دمای مبدل حرارت
C3اختلال ترمیستور دمای اتاق
CRاختلال ترمیستور تخلیه دمای هوا
ESواحد خارجی
E6خطای راه‌اندازی کمپرسور
F3توقف کارکرد به دلیل عملکرد کنترلی لوله تخلیه
H8اختلال CT یا اختلالات مربوط به آن
H3ترمیستور هوای بیرونی یا اختلالات مربوط به آن
J3اختلال ترمیستور دمای لوله تخلیه یا اختلالات مربوط به آن
J6اختلال ترمیستور دمای مبدل حرارتی یا اختلالات مربوط به آن
J3اختلال ترمیستور دمای لوله گاز یا اختلالات مربوط به آن
LHافزایش درجه حرارت پره رادیاسیون
P3اختلال ترمیستور پره‌ی رادیاسیون گرما یا اختلال‌های مربوط به آن
PHاختلال ترمیستور پره‌ی رادیاسیون گرما یا اختلال‌های مربوط به آن
EOعملکرد محافظ

چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی
۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
10-بالاترین رضایت مردمی