چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

 • چرا کولر گازی روی فن کار میکند ؟ در ادمه بررسی مشکلات رایج در کولر گازی به این سوال پرتکرار رسیده ایم ، که چرا کولر گازی بعد از چند دقیقه خاموش شده و روی فن کار میکند ؟و به عبارت دیگر دلیل روی فن کار کردن کولر گازی چیست؟ شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد ، که در روزهای گرم تابستان هنگام استفاده از کولر گازی خود متوجه شوید ، کولر گازی شما دیگر باد خنک نمیدهد ، و به اصلاح روی حالت فن یا همان پنکه در حال کار است.این مشکل به دلایل بسیاری مرتبط است ، که قصد داریم در این مقاله یک به یک آنها را باهم مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم به تعمیر کولر گازی خود بپردازیم.
  اگر شما با مطالعه این مقاله قادر به رفع مشکل کولر گازی خود نبوده اید ، کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهرمند شوید.
  در صورت نیاز به تعمیرات کولر گازی خود کافیست با نزدیکترین شعبه تهران تهران سرویس آنلاین به محل خود تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم درخواست خدمات نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایید.

  در ابتدا و قبل از بررسی علت اینکه کولر گازی روی فن کار میکند ، باید با این قطعه بیشتر آشنا شده و نحوه عملکرد آن را بررسی نماییم:

  فن کولر گازی چیست و چه وظیفه ای دارد؟

  موتور فن در واقع یکی از مهم ترین قطعات کولر گازی و اسپلیت است.هر کولر گازی دارای دو موتور فن یونیت داخلی و خارجیست که وظیفه آن کشیدن هوای گرم اتاق به داخل یونیت و دمیدن هوای خنک تولید شده در داخل کولر گازی به تمام محیط ساختمان است.بروز مشکل برای فن کولر گازی مشکلات بسیاری را برای دستگاه شما بوجود خواهد آورد.
  برای دانلود فایل چرا کولر گازی روی فن کار میکند اینجا کلیک کنید.
  حالت فن کولر گازی

  تنظیمات حالت فن کولر گازی  fan mode:

  یکی از تنظیمات بسیار مناسب و کاربردی کولر گازی تنظیم دستگاه روی حالت فن است ،که از این تنظیمات برای زمانی که محیط شما به دمای مطلوب رسیده و دیگر نیازی به سرمایش کولر گازی نیست استفاده میشود ،در واقع در این حالت کولر گازی شما به حالت یک پنکه تنها برای جریان هوا در محیط استفاده میشود.

  استفاده مدوام از حالت فن کولر گازی :

  برخی از مصرف کنندگان کولر گازی بر این باورند تنظیم مدوام دستگاه بر روی حالت فن باعث کاهش هزینه های آنها میشود آیا این باور درستی است؟

  در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم:

  اگرچه درست است ،که فن به تنهایی انرژی کمتری نسبت به حالت سرمایشی کولر گازی مصرف می کند، اما باز هم روشن بودن آن قطعاً برای شما شامل هزینه هایی نیز می شود.کارکردن مداوم فن نیز نیازهای تعمیر و نگهداری سیستم شما را افزایش می دهد. به این دلیل که هرچه فن بیشتری کار کنید، فیلتر شما سریعتر مسدود و خراب می شود. اگرچه تعویض فیلتر لزوماً کار سخت و هزینه بری نیست، اما باید به خاطر داشته باشید که فراموش کردن آن، ممکن است به سیستم آسیب وارد کند. یک فیلتر مسدود شده سیستم را مجبور می کند تا بیشتر کار کند تا خانه شما خنک شود. اگر مرتباً فیلتر را تغییر ندهید، این کاهش کارایی ممکن است باعث خراب شدن سیستم کولر گازی (و مصرف برق بیشتر) شود.
  از طرفی کار کردن دائمی دستگاه روی فن منجر به فشار به کمپرسور میشود،  و از آنجایی که بعد از گذشت چند دقیقه دیگر محیط شما به خنکای قبل نبوده منجر به روشن کردن کولر گازی و پایین آوردن درجه آن خواهد شد، که این عمل بالا رفتن میزان مصرف انرژی را در پی دارد.
  برای مطالعه مقاله راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  مصرف برق کولر گازی در حالت فن چقدر است؟

  وقتی یونیت کولر گازی شما روی حالت فن قرار بگیرد، برای چرخش حدود ۱۵۰ وات انرژی مصرف می‌کند، در حالی که وقتی در حالت عادی کار کردنش باشد، حدود ۱۰۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند، اما در واقع این تفاوت مصرف انرژی به عوامل متعدد دیگری مانند درجه سردسازی یونیت هم بستگی دارد.
  اگر یونیت روی حالت سردسازی فوری باشد، تفاوت انرژی مصرفی، چندان زیاد نخواهد بود، با این حال، حالت فن هنوز هم کمتر انرژی مصرف می‌کند. وقتی کولرگازی روی فن قرار گرفت، کارکردش را در مقایسه با فن عادی در نظر بگیرید.

  نکته :

  توصیه ما به شما عزیزان این است که برای استفاده از حالتفن کولر گازی خود طبق برنامه ساعتی مشخص و بدور از افراط عمل کنید.چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  علت کار کردن کولر گازی روی فن پس از روشن شدن دستگاه:

  همان­طور که گفتیم گاهی اوقات ممکن است ،مدت کوتاهی بعد از روشن شدن کولر گازی، دستگاه خود به خود خاموش شده و روی فن قرار بگیرد. عوامل مؤثر در بروز این حالت عبارتند از:

  1. یخ زدگی کندانسور :

  کندانسور مهم­ترین بخش کولر گازی است و نقش اساسی را در روند کار کولر گازی ایفا می‌­کند. کندانسور به دلایل گوناگونی ممکن است، دچار خرابی و مشکل شود که یکی از این عوامل یخ زدگی کندانسور کولر گازی است.

  دلایلی که منجر به یخ زدن کندانسور می‌­شود

  • نشتی مبرد
  • خرابی ترموستات
  • آلودگی فیلترها
  • سرد شدن ناگهانی هوا

  از نشانه­‌های یخ‌زدگی کندانسور این است، که کولر گازی بعد از روشن شدن، سریعاً خاموش می‌­شود و در حالت فن قرار می‌­گیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید با سرویس­‌های دوره­‌ای کولر گازی، از یخ زدگی کندانسور جلوگیری کرد.

  برای مطالعه مقاله علت کار نکردن فن کولر گازی اینجا کلیک کنید.چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  2. کثیف بودن یونیت یا پنل کولر گازی :

  کار کردن کولر گازی روی فن گاهی اوقات به دلیل کثیف بودن یونیت است. برای جلوگیری از بروز این حالت بهتر است که به‌صورت دوره­‌ای و ماهی یک‌بار یونیت کولر گازی را تمیز نمایید، که این کار شامل تمیز کردن و یا در صورت نیاز تعویض فیلترهای هوا است. برای کسب اطلاعات بیشتر فیلم آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی و فیلم آموزش نحوه شستشوی پنل خارجی کولر گازی (کندانسور) را مشاهده کنید.

  3. وجود مشکل در سیستم برق دستگاه :

  در صورتی که سیستم برق دستگاه شما تنظیم نشده باشد، سیستم، برق کافی به منظور روشن ماندن دریافت نمی‌­کند و این امر باعث کار کردن کولر گازی روی فن می‌‌­شود. در این حالت خازن استارتر کولر گازی با برق کم روشن می‌­‌شود و شروع به کار می­‌نماید، اما برای ادامه کار با مشکل کمبود برق مواجه می­‌شود. بنابراین دستگاه کولر گازی خود به خود خاموش شده و در وضعیت فن قرار می­‌گیرد. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید از کمک تعمیرکاران متخصص آچاره در زمینه کولر گازی استفاده کنید و سیستم برق­‌رسانی و کابل­‌های دستگاه را بررسی کرده و در صورت لزوم، سیم­‌کشی کولر را تعویض نمایید.

  4. مسدود شدن سیستم کولر گازی :

  کولر گازی دارای یک سری لوله است، که رطوبت جذب شده از محیط را به شکل آب از یونیت خارجی تخلیه می­‌کنند. در صورت مسدود شدن مسیر حرکت و تخلیه آب، آبی که باید از دستگاه خارج شود ممکن است به داخل دستگاه برگشت داده شود؛ این حالت باعث می­‌شود که در عملکرد کولر گازی وقفه پیش آمده و در نهایت منجر به خاموش شدن دستگاه شود. در صورت بروز این مشکل، باید تمام مسیر تخلیه آب در کولر گازی بررسی شود و هرگونه عامل انسدادی را رفع کرد تا چرخه سیستم مجدداً شروع به کار کند.

  5. کثیف بودن رادیات یا اواپراتور کولر گازی :

  در صورت کثیف بودن کویل­‌های اواپراتور، اواپراتور دیگر نمی‌­تواند هوای گرم را جذب کند و همین مسئله باعث توقف کارکرد دستگاه می­‌شود. برای جلوگیری از بروز این وضعیت، باید کویل‌های اواپراتور یا رادیات کولر گازی هر چند وقت یک بار شستشو داده شده و تمیز شوند.

  6. خراب شدن کمپرسور :

  کمپرسور اصلی­ترین قطعه در کولرهای گازی است که اگر مشکلی برایش پیش آید، مستقیماً بر روی عملکرد کولر گازی تأثیر منفی می­‌گذارد و منجر به خاموش شدن دستگاه خواهد شد.عوامل ذکر شده در موارد قبلی، از جمله نشتی گاز مبرد، یخ زدگی کندانسور، کثیفی فیلتر و اواپراتور می­‌توانند باعث داغ شدن کمپرسور و سپس خراب شدن آن شوند.

  7-مسدود شدن مسیر حرکت آب :

  یکی از دیگر دلایل روشن ماندن فن در کولر گازی، مسدود شدن لوله‌های آب است. این لوله‌ها رطوبت جذب شده از محیط را به یونیت خارجی برده و از اتاق خارج کنند. گاهی اوقات این لوله‌ها توسط گردوخاک یا جرم پوشیده می‌شود. وقتی لوله‎ها مسدود شوند، کولر خاموش شده و روی حالت فن قرار می‌گیرد.

  اصلی‌­ترین دلایل کار نکردن کمپرسور کولر گازی :

  1- ترموستات کنترل دمای کولر گازی :

  ترموستات کنترل دما دارای محل­‌های اتصال الکتریکی است که در طی گذشت زمان دچار فرسودگی می‌­شوند؛ در چنین وضعیتی ترموستات ممکن است که بتواند موتور فن را روشن نماید اما موتور کمپرسور روشن نمی­‌شود.

  2- خراب شدن خازن :

  خازن کمپرسور وظیفه کمک در هنگام استارت و راه­‌اندازی کمپرسور را دارد و دائماً در مدار است؛ لذا اگر خازن کمپرسور دچار مشکل شود، کمپرسور نیز نمی‌­تواند شروع به کار کند و موجب کار کردن کولر گازی روی فن می‌شود.

  3- برد فرمان :

  برد الکترونیکی فرمان وظیفه‌ی دستور تأمین ولتاژ موتور فن و کمپرسور را دارد. اگر برد فرمان معیوب باشد، ممکن است ولتاژ لازم به کمپرسور اعمال نشود. خرابی بردهای فرمان اغلب اشتباه تشخیص داده می‌شوند. قبل از اقدام به تعویض برد فرمان کولر گازی، مطمئن شوید که قطعاتی که بیشتر ممکن است دچار خرابی شوند را بررسی کرده باشد مانند اورلود کمپرسور، خازن و خود کمپرسور. اگر مطمئن هستید که دیگر قطعات سالم هستند، برد فرمان دما را عوض کنید.

  چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  4- سنسور دمای کولر :

  سنسور دما، وظیفه مانیتور کردن دمای هوا را دارد. هنگامی که دمای هوا از دمای تعیین شده بالاتر رود، میکرو سوئیچ تأمین‌کننده برق فن کولر و کمپرسور، توسط سنسور فعال می‌­شوند؛ بنابراین در صورت خرابی سنسور، کمپرسور نمی‌­تواند فعال شود.

  5- خراب شدن کمپرسور :

  کمپرسور کولر گازی دارای دو بخش مکانیکی و الکتریکی است که هر کدام از این بخش­ها در اثر استهلاک یا استفاده غیر اصولی و عدم سرویس، دچار آسیب می‌شوند. در این حالت به اصطلاح گفته می‌­شود کمپرسور کولر گازی سوخته است و راه حل، تعویض آن است. اگر کار کردن کولر گازی روی فن به دلیل خرابی کمپرسور باشد، برای رفع مشکل کمپرسور حتما باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. البته پیشنهاد ما به شما این است که کمپرسور را تعویض کنید تا در آینده مشکل دیگری برای دستگاه شما پیش نیاید.چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  سوالات رایج درباره روی فن کار کردن کولر گازی :

  آیا میتوان از کولر گازی به عنوان پنکه استفاده کرد؟

  بله ، در قسمتی از تنظیمات ریموت کنترل حالت فن نیز قرار دارد ، اما توصیه میشود ، بهتر است ، از کولر گازی برای حالت فن استفاده نکرده و پنکه را جایگزین نمایید.

  کولر اسپلیت 12هزار بعد 10الی 15دقیقه سرمایش روی حالت فن قرار میگیرد ،علت چیست ؟

  این دستگاه نیاز به سرویس دارد ،چرا که امپر کشیده و دستگاه در حالت اورلود کولر گازی قرار میگیرد.

  کولر گازی پنجره ای چرا به طور دائم باد گرم میزند ؟و خود به خود در حالت فن قرار میگیرد ؟

  آلودگی فیلترها،خرابی ترموستات،،نشتی مبرد، و سرد شدنه یکباره هوا ونتیجه یخ زدگی کندانسور همگی میتواند از عوامل موثر در روی حالت فن قرار گرفتن کولر گازی میتوان دانست.

  از کولر گازی باد گرم خارج میشود، و زمانی که روی حالت فن قرار میگیرد، دیگر روی حالت سرمایش قرار نگرفته و بعد از نیم ساعت کولر گازی خاموش میشود ؟

  برای تشخیص دقیق این مشکل باید کارشناس به محل شما اعزام شود ، ولی در حالت کلی میتوان گفت خازن ، سیم کمپرسور و یا خود کمپرسور دستگاه سوخته است.

  چرا دستگاه کولر گازی روی حالت فن نرفته و یا خیلی دیر روی این حالت تنظیم میشود ؟

  یکی از اصلی ترین دلیل ها برای این مشکل عدم سرویس به موقع کولر گازی پیش از شروع فصل گرماست.

  سرویس کولر گازی :

  سرویس و بازبینی کولر گازی در ابتدای فصل همیشه شما را از بروز این مشکلات مصون نگه داشته و از هزینه های تعمیراتی شما به شدت میکاهد . سرویس کولر گازی توسط سرویسکاران تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه انجام گرفته و خیال شما را از بروز آسیب های جدی به دستگاه آسوده خواهد کرد.

  تعمیر کولر گازی :

  در صورت بروز مشکل در  کولر گازی خود میتوانید با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل خود تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم درخواست خدمات با کارشناسان ما در ارتباط باشید ، تمامی خدمات این مجموعه دارای ضمانت 6 ماه بوده و نرخ خدمات براساس تعرفه های ابلاغ شده از سوی اتحادیه تعیین خواهد شد.در صورت تمایل به استفاده از 10% تخفیف ویژه برای تمامی خدمات خود کافیست مشخصات خود را از طریق فرم درخواست خدمات برای ما ارسال کرده تا زین پس بر روی تمامی فاکتورهای دریافتی از این مجموعه شامل تخفیف ویژه باشگاه مشتریان شوید.

  برطرف کردن مشکل روی فن کار کردن در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است .کافیست با شماره تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل نمایید. مشکل روی فن کار کردن کولر گازی ممکن است برای هر کولر گازی اتفاق بیوفتد.برای رفع این مشکل با ما در تماس باشید تا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین مدت زمانی این مشکل برطرف گردد.

  برطرف کردن مشکل روی فن کار کردن در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  برطرف کردن مشکل روی فن کار کردن در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر کولر گازی را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با ۷۷۲۴۱۵۰۵

  برطرف کردن مشکل روی فن کار کردن کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی ۶۶۵۹۳۳۶۸

  برطرف کردن مشکل روی فن کار کردن کولر گازی در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۴۳۴ تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب کولر گازی را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.مشکل روی فن کار کردن کولر گازی توسط افراد متخصص تهران سرویس آنلاین به سرعت و با کمترین هزینه برطرف خواهد شد.

  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/u09016چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  • سلام ما یک اسپلیت ایوولی در حالت گرمایشی بعد نیم ساعت کار کردن روی حالت فن میرود و بعد از ان دیگه هوا رو گرم نمیکنه علتش چیه؟

  • با سلام کولر ما یک کولر گازی ال جی 30 هزار داریم چند روزی هست ک ساعت یک و نیم بعدظهر روی فن میفته تا ساعت۸بعدظهر
   بقیه ساعات شبانه روز مشکلی نداره علتش چیه

   • سلام دستگاه شما باید بررسی بشه ولی احتمال اینکه کولر گازی شما اورلود کنه و در ساعت اوج گرما به علت اورلود دیگه موتور روشن نشه هست .ثبت درخواست انجام بدید تا تعمیرکار کولر گازی تهران سرویس آنلاین دستگاه شما را بررسی کنه

  • سلام کولر اسپیلت گری داریم مدل پرتابل بعد 10الی 15دیقه میره روی فن علتش چی میتونه باشه آیا کمپرسور دستگاه خرابه ؟

   • یکی از دلایل خرابی کولر گازی شما میتونه امپر کشیدن دستگاه و اورلود کولر گازی شما باشه این موضوع باید توسط تعمیرکار کولر گازی بررسی بشه

  • سلام مهندس ما یک کولر گازی جی پلاس داریم که دائم باد گرم میزند و اصلا کمپرسور بیرونش کار نمیکنه که این باد خنک بزنه علتش چیه

   • سلام دوست عزیز با تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در تماس باشید باید دستگاخ شما توسط متخصص بررسی بشه

  • سلام و خسته نباشید ما در مشهد هستیم کولرمون اسپلیت ال جی هست روشنه ولی بادگرم میده بیرون وزمانی که روی فن رفت دیگه روی کولرنمیره وبعد از نیم ساعت دیگه کاملا خاموش میشه مشکلش از چیه ؟

   • سلام دوست عزیز باید خازن و کمپرسور دستگاه شما بررسی بشه با تعمیرکاران متخصص در مشهد تماس بگیرید.

  • بله دوست عزیز به احتمال زیاد دستگاه شما به علت عدم سرویس به موقع اورلود میکنه باید سرویسکار کولر گازی دستگاه شما رو بررسی کنه تا از شارژ گاز و سلامت خازن دستگاه اطمینان حاصل کنه

  • سلام یک سوال داشتم علت زیاد روی فن رفتن کولر گازی پنجره ای چیه ما یک کولر گازی ال جی داریم دائما میره روی فن ؟

  • باسلام مهندس روز بخیر کولرگازی پنجره ای دارم سرویسش توسط یک تعمیرکار انجام شده شارژ گاز هم شده ولی بازسریع میره روفن دیگه سرمانمیده بایدخاموش بکنی بعدازچنددقیقه ولی بایدبزاری رو27تادوباره کاربکنه علتش چیه ؟

  • سلام کولر گازی ما باد گرم میده بعد اخطار میزنه مارکش جی امه امروز اینطور شدهعلت این که دائما روی فن کار میکنه چی هست ؟

  • سلام استاد اسپیلت ایوولی ما بعد هشت یا نه دقیقه که کار میکند به روی فن میرود ودوباره بعد از چند دقیقه به حالت موتور میرود ایا میشه از روی کنترل تنظیم کرد که بر روی فن نرود ممنون میشم راهنمایی کنید

   • این حالت کاملا طبیعی و نرمال است کولر گازی بعد از رسیدن به دمای مورد نظر روی حالت فن میره و دستگاه برای مدتی از حالت سرمایش خارج میشه

  • علت روی فن رفتن کولر گازی ساموسنگ بعد از نیم ساعت کار کردن چیه ؟

  • سلام روز بخیر ما یک کولر گازی اوجنرال داریم که صدای بدی داد بعد دیگه روی فن رفت و دیگه باد گرم نداد علتش چیه ؟

  • سلام مهندس جان علت روی فن رفتن کولر گازی یکی از بهترین مقالات سایت بود ممنون از وقتی که گذاشتین

  • علت اینکه کولر گازی روی موتور نمیره و همش روی فن داره کار میکنه چیه ؟

  • میشه بجای پنکه از فن کولر استفاده کرد؟ ما پنکه نداریم میخوام بدونم هزینه ی برقش چقدر با پنکه متفاوت است

  • سلام‌ چرا‌ کولر‌ در هنکام ‌of شدن‌ فن‌ بیرون‌ که‌ باعث‌ خنک‌ کردن‌ کمپروسور‌ میشود‌ خاموش‌ میشود وقتی‌ onبشود‌ روشن‌ میشود؟ علتش چیه

   • فن کندانسور هم باید خاموش شود فن کندانسور از سنسور فرمان میگیرد معمولا در شبها و روزهای خنک که فشار خیلی بالا نیست خاموش و روشن میشود بعضی کولرها دارای فن دو دور هستند که دور فن را کم و زیاد میکنند

  • سلام مهندس جان میخواستم بپرسم اگر لوله رادیاتور و کمپرسور کولر اسپیلت رو رنگ کنیم برای دستگاه مشکلی پیش میاد ؟

  • کمپرسور کولر گازی اسپیلت روشن است اما فن بعد از نیم ساعت خاموش می شود علت آن چیست؟یکی اومده گفته برد دستگاه مشکل داره

   • دوست محترم سلام اول ریموت رو چک کنید که روی اتومات نباشدو سنسورهای پایپ و محیطی را بررسی کنید که سالم باشند آمپر و فشار گاز نیز چک شود

  • سلام یک کولر گازی گری داریم کهه عرق میکنه لوله هاش و کمپرسور وروی فن رفتن میره

   • سلام دوست محترم کثیفی فیلتر اواپراتور و ضعیف بودن اواپراتور ، فن اواپراتور گاز زیاد عایق نبودن لوله ها تمامی این موارد باید بررسی شود.

  • سلام کولر گازی ایران رادیاتور داریم وقتی برق اصلی وصل میشه فن کنداسور روشن میشه کدام قسمتش مشکل داره ؟

  • کولر گازی گودمن داریم 12هزار همش رو موتور کار میکند سرماش هم زیاد رو فن نمیرود وباید خاموشش کنیم اگر رو فن رود بعد نیم ساعت رو موتور میاد موتور بیش از حد داغ میشود باید چیکار کنیم ؟

  • سلام کولر18هزاربعدازیک ساعت کارکرد کمپرسوریهوروی فن میوفته و خیلی زمان میبره دوباره کمپرسور روشن بشه علتش چیه خیلی روشن و خاموش میشه

  • سلام استادکولر گازی ما بعد هشت یا نه دقیقه که روشن هست به روی فن میرود ودوباره بعد از چند دقیقه به حالت موتور میرود ایا از روی کنترل تنظیم کرد که بر روی فن نرود ممنون میشم

   • سلام دوست عزیز دمای دستگاه رو پایین بیارید و یا کولر گازی رو یکسره کنید که بدون اتومات کار کند

  • سلام کولر گازی ال جی داریم بعد از روشن شدن به مدت نیم ساعت کمپرسور کار میکند و باد سرد هم نمیزند و بعد از ۱۵ دقیقه روی فن میرود و کمپرسور خاموش میشود علتش چیه ؟

   • سلام دوست عزیز دستگاه شما باید توسط سرویسکار بررسی شود مشکلی از فشار گاز نباشد باید کمپرسور را چک شود

  • سلام کولر گازی جی پلاس داریم وقتی که سیم برق رو به پریز میزنم فن داخلی کار میکنه قبل از اینکه کولر رو روشن کنم مشکلش چیه ؟

  • سلام مهندس جان کولر گازی گرین داریم فن داخلی شروع به کار کردن میکنه قبل از اینکه دکمه روشنی رو بزنم علتش چیه ؟

  • سلام یه اسپیلت زانتی دارم روزها بدونه مشکل کار میکنه و خونه سرد میکنه اما شبها درجه روی ۱۶ میذاری بعد ۲۰ دقیقه کار میکنه میره روی حالت فن وکمپرسور بیرون خاموش میشه مکشکلش چیه ؟

  • سلام کولر گازی جی پلاس دارم فن کندانسور بعد از بیست دقیقه خاموش میشه کمپرسور هم بعدش داغ میکنه و خاموش میشه فن رو عوض کردم درست نشد مشکلش چیه ؟

  • سلام یک کولر گازی سامسونگ داریم که از روی حالت فن رفته با ریموت کنترل از حالت فن درسار آوردیم ولی همچنان باد خنک نمیزنه علتش چیه

  • سلام وقت بخیر ماه کولر گازی خریداری کردیم از برند ایوولی هوای خیلی خوب خنک می کرد و کلمه ای قشنگ میشد بعد از اینکه یک ساعت کار میکنه میره روی فن ما اصلاً کار خودش رو تنظیم میشه و فن ها میکنه علت اینکه کولر گازی خودش میره رو حالت فن چیه

  • کولر گازی برند ایران رادیاتور داریم که رفته و هرچقدر ما سعی کردیم که از روی حالت فن در شب بیارین نتونستیم ریست کردن دستگاه رو و حتی یک بار به طور کل از برق کشیدیم مجدداً به برق زدیم ولی باز هم روی حالت داره کار میکنه دیگه واقعاً عصبیم کرده می کنم یک تعمیرکار بفرستیم مشکل منو حل کنه

  • ما از کولر گازی و واقعی که هوا هم خوبه به عنوان ان برای عوض کردن هوای خانه استفاده می کنیم آیا اینکه روی فن کار کنه کولر گازی ضرر داره برای دستگاه مصرف برقش چقدر است

  • کولر گازی پنجره ای داریم حالت فن رفته و دکمه که مربوط به این حالت بوده دیگه حالا کار نمیکنه ما برای اینکه این را از این حالت در بیاریم چیکار میتونیم بکنیم هم کردیم ولی باز رو حالت فن و سرمایش و گرمایش نمیره

  • تا حالا ندیدیم جایی درباره معایب استفاده از حالت فن کولر گازی صحبت بشه ضررهایی برای دستگاه داره اصلا توصیه میشه که برای مدت طولانی استفاده بشه در حال کار کردن هستیم و دستگاه کولر گازی عموما روی حالت فن روشنه برای اینکه هوای اتاق را عوض میکنه خیلی پایینه

  • سلام یک کولر گازی جنرال داریم که ماه پیش هم سرویسش کردیم و هم گاز بهش زدیم اما بعد از هلو یک ربع که باد خنک میده تو ساعات اوج گرما علت رو حالت فن کار کردن چرا بدون اینکه ما دست به تنظیمات و یا حتی دمای کولر گازی بزنیم کولر گازی خود به خود میره روی فرد

  • سلام کولر گازی داریم برای یک سالن حول‌وحوش ۷۰ متری یک کارشناس اومدن کولر گازی برای محیط شما خیلی کوچیکه و شما باید کولر گازی ۲۴۰۰۰ تهیه می‌کردیممشکل اینجاست که کولر گازی ما که برای فضا کوچیکه و محیط هم نور گیره و دمای اتاق اوج گرما خیلی بالا میره پایین ترین درجه باد خنک نمی زنه علتش چیه با اینکه وقتی به دمای محیط نرسیده کولر گازی یکسره کار میکنه ولی کار نمیکنه و خود به خود روی حالت فن میره در صورتی که ما مقالات شما را مطالعه کردیم و میدونیم که اگر کولر گازی برای فضا کوچیک باشه و نتونه دما رو به اون ادمایی که تنظیم شده برسونه به کمپرسور فشار میاد و مدت زمان بیشتری باید کار بکنه ولی اینجوری نیست

  • خسته نباشید ما یک کولر گازی داریم که هر ده دقیقه یه بار اتومات میکنه و برای چند دقیقه روی حالت فنی میره و دیگه هیچ باد خنکی نمیزنه و فقط شبا ساعت یکتادوست هستش که باد خنکی که ما ازش انتظار داریم به نظر شما مشکل چیه آیا نیاز به تعمیر کار بیاد ببینه یا واقعاً دمای هوا طوری که من نباید از این کولر گازی توقف بیشتر از این داشته باشیم

  • آیا اسپلیت داریم که هنگام می کنی خود به خود میوفته روی حالت فن و همینطور میمونه و برای خودش کار میکنه و تا موقعی که یک بار زیستش کنیم یا از برق بکشیم روی حالت فن ولی غروب از ساعت ۶ و ۷ زدن دیگه مشکلی نداره و به حالت عادی که باید کار کنه و بعدش اتومات کنه خیلی راحت و خوب کار میکنه علتش چیه

  • کولر اسپیلت ۱۲۰۰۰ سامسونگ داریم داخل مغازه پارسا خیلی خوب داشت کار میکرد و مغازه رو بسیار خنک می کرد امسال کار میکنه خاموش میشه اولش با تقریباً معمولی از خارج میشه ولی کم کم گرم میشه نگاه میکنیم تنظیمات خود به خود راه میره علتش چیه

  • سلام یک کولر گازی اجنرال پنجره ای داریم که هر ۱۰ دقیقه کار میکنه یک بر روی حالت فر میره روده های بزرگ دستگاه یخ زده فکر می کنم نشتی داشته باشه ولی تعمیر کاری که اومدن و بازدید کردن گفتن که مشکلش از خازن دستگاه و خازن را عوض کردند یک هفته کار کرد و مجددا دستگاه به همون حالت قبل برگشته در حال حاضر به نظر شما سازنده دستگاه مشکل خورده یا نه مشکل از جای دیگه

  • کولر گازی پاکشوما خرید از همان زمانی که ما این کولر گازی را نصب کردیم با ترموستات که دمای محیط را اندازه گرفت این هیچ وقت به اون آدمایی که باید نمیرسید خروجی دمای بادی که از اسپیلت خارج میشه کمتر از ۲۰ نیست در صورتی که ما دیدیم داخل تست هایی که از کولر گازی میگیرند ۱۶ درجه ۱۸ درجه و بعضی موقع ها ۱۵ درجه هم تونست دستگاه خون کی بگیرد دستگاه بیشتر مواقع روی حالت فن کار میکنه و اصلا روی سرمایش نمیره میخواستم ببینم که علتش چیه که دستگاه مشکلی داره یا نه تنظیمات کلی به همین صورت

  • کولر گازی پاکشوما خرید از همان زمانی که ما این کولر گازی را نصب کردیم با ترموستات که دمای محیط را اندازه گرفت این هیچ وقت به اون آدمایی که باید نمیرسید خروجی دمای بادی که از اسپیلت خارج میشه کمتر از ۲۰ نیست در صورتی که ما دیدیم داخل تست هایی که از کولر گازی میگیرند ۱۶ درجه ۱۸ درجه و بعضی موقع ها ۱۵ درجه هم تونست دستگاه خون کی بگیرد دستگاه بیشتر مواقع روی حالت فن کار میکنه و اصلا روی سرمایش نمیره میخواستم ببینم که علتش چیه که دستگاه مشکلی داره یا نه تنظیمات کلی به همین صورت

  • ما یک کولر گازی اسپلیت از بانه خریداری کردیم روی حالت گرمایشی بیشتر از نیم ساعت کار نمیکنه و دستگاه خاموش میشود تعمیرگاه گفتیم آمدند و دستگاه بررسی کردند حالا بعد از نیم ساعت که گرمایشی کار میکنه حالت فن طبیعی این موضوع یا اینکه دستگاه مشکل داره

  • یکی از سوال های رایج مشتریان این است که چرا کولر گازی روی فن کار میکند و عملکردی کاملا مشابه پنکه در علت روی فن کار کردن کولر گازی به دلایل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این ها را به صورت تیتروار خواهم گفت
   خراب بودن کمپرسور کولر گازی که ممکن است به دلایل مختلفی در دستگاه ایجاد شود یکی از نتایج خراب بودن کمپرسور سرد نبودن باد دستگاه می باشد
   تمیز بودن اپراتور دستگاه زمانی که از از سرویس کولر گازی یاد میکنیم و به شما عزیزان می گوییم که تمیز بودن اقا پراتور یکی از مراحل سرویس کولر گازی به همین دلیل است چرا که وجود گرد و غبار و رسوبات بر روی دستگاه باعث می شود که دستگاه شما روی فن کار کند
   یخ زدن کندانسور سومین دلیل خروج باد پنکه از اسپیلت ها به دلیل یخ زدن کندانسور است که خود یخ زدن قند آسانسور به دلیل خرابی ترموستات کثیف بودن فیلتر ها و نشتی گاز ایجاد می شود

   گرفتگی سیکل کولر گازی در کندانسور دستگاه در کندانسور کولر گازی لوله های بسیاری وجود دارد که گاهاً جلال مختلفی از جمله کثیفی گرفته شده و باعث می شود که دستگاه نتواند به مانند قبل کار کند
   وجود نوسانات برقی در کولر گازی
   زمانی که منزل شما نوسانات برقی بسیاری داشته و یا ولتاژ برق دستگاه از حد مجاز پایین تر باشد سبب خواهد شد که دستگاه شما ما روی حالت فن کار کند

  • از دیگر سوالاتی که در تماس با کارشناسان از ما پرسیده میشود مصرف برق کولر گازی در زمان روشن بودن روی حالت بدن است که باید به دوستان عزیز بگوییم که مصرف برق کولر گازی در زمان استفاده از حالت فن برای مدتی کاهش پیدا می کند اما استفاده زیاد از این حالت باعث آسیب بیشتر به دستگاه شما خواهد شد

  • حالت فن کولر گازی بیشتر در زمان گرمای شدید و اوج فصل تابستان اتفاق می افتد در زمان مواجه شدن با این مشکل بهتر است که کولر گازی خود تماس بگیرید

  • اگر لوله مویین یا اواپراتور کولر گازی دچار گرفتگی شده باشد باعث می شود که گاز مبرد در سیکل سرمایشی به خوبی حرکت نکرده و در واقع خنکی لازم در در اسپیلت تولید نمی شود برای بررسی گرفتگی اپراتور با گرند تعمیرکار متخصص با استفاده از ابزار و و دانش کافی نسبت به گاز کردن آن اقدام کند

  • دلایل روی فن رفتن اسپیلت و کولر گازی خراب شدن خازن دستگاه است است که باعث می شود کمپرسور دستگاه راه اندازی نشده و در نتیجه باد خنکی نیست تولید نشود برای بررسی و تست خازن باید مقاله ما در این باره را مطالعه کنید

  • سرویس و کثیف بودن بیش از حد یونیت داخلی و خارجی یکی از سال ترین دلایلی است که با هزینه بسیار کم قابل برطرف کردن بوده و می‌تواند مشکل روی فن رفتن کولر گازی را برطرف کند

  • دوستان عزیز برخی مواقع روی فن رفتن کولر گازی به علت عملکرد عادی دستگاه است بعد از مدت مشخصی عمل کرد اتومات کرده و روی حالت فنی میرود در این حالت کمپرسور از مدار خارج شده و باد مانند پنکه از دستگاه خارج می شود با شروع کار مجدد کمپرسور موتور روشن شده و اقدام به سرمایش می کند

  • قبل از تماس با کارشناس متخصص حتما مطمئن شوید که دستگاه خود را روی حالت فن قرار نداده اید چرا که بسیاری از مشتریان در هنگام تماس با پشتیبانی بعد از صحبت با کارشناسان متوجه میشوند که دستگاه شان مشکلی نداشته و تنها با ریموت کنترل بر روی حالت فن تنظیم شده است

  • عملکرد فن کولر گازی به این گونه است که وظیفه دارد باد خنک تولید شده را در تمام محیط به بیرون بدمد
   به خاطر داشته باشید که میتوان برای کاهش مصرف برق دستگاه کولر گازی را برای مدت کوتاهی روی حالت فر قرار داد روشن کردن زیاد کولر گازی روی حالت فن باعث بروز مشکلات بسیاری در دستگاه خواهد شد چرا که بعد از مدتی هوای گرم ایجاد شده در ساختمان در داخل کولر گازی نیز به جریان افتاده و گرمای ایجاد شده در آن باعث میشود که کمپرسور کولر گازی شما با مشکل مواجه شود

  • اولین دلیل روی حالت فن رفتن کولر گازی به دلیل یخ زدن کندانسور دستگاه است که کدام صورت کولر گازی به دلایل مختلفی مانند آلودگی فیلترها نشت گاز مبرد خرابی ترموستات و سرمای بیش از حد هوا یخ می زند در هنگام بروز این مشکل دستگاه به سرعت خاموش شده و خود به خود روی حالت فن تنظیم شود

  • در بیشتر مواقع روی فن رفتن کولر گازی به دلیل مشکلات برقی در دستگاه است به طوری که بعد از روشن شدن خازن دستگاه برق کافی برای ادامه کار را دریافت نکرده و کم کم روی حالت فن قرار می گیرد مرد که گریه هنگام تعمیرکار کولر گازی با بررسی ولتاژ برق به شما علت دقیق بروز این مشکل را خواهد بود

  • یک کولر گازی ایوولی در اینکه زمان اتومات ش افزایش پیدا کرده و مدت زمان زیادی رو روی حالت فن قرار دارد علتش چیه

  • کولر گازی موتورش روشن نمیشه و دائماً باد گرم میزنه دستگاه رو به تازگی سرویس کردیم اما بعد از حدود یک هفته و ۴ این مشکل شده

  • کولر گازی ما بر روی حالت فن تنظیم شده است برای خارج کردنش از این حالت چه کاری باید انجام بدیم

  • یکی از تنظیمات ای که روی ریموت کنترل کولر گازی درد شده حالت فن دستگاه است است که گاها خود افراد در زمان های کوتاهی از روز از این حالت برای کاهش مصرف برق و متعادل کردن دمای منزل استفاده می کنند

  • میزان برق مورد استفاده در زمان حالت فن کولر گازی حدود ۱۵۰ وات است این در حالی است که زمانی که کولر گازی شما روشن باشد مصرف برق دستگاه به حدود ۱۰۰۰ وات خواهد رسید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس