نشت یابی کولر گازی

نشت یابی کولر گازی (Air conditioner leak detection) همانطور که در تمامی مقالات مرتبط با کولر گازی اشاره کرده ایم، گاز مبرد یکی از اصلی ترین پایه های سیکل سرمایشی در کولر گازی محسوب می شود.
گاز در کولر گازی به وسیله لوله کشی های انجام شده در بین دو یونیت و همینطور لوله مویی های تعبیه شده در کندانسور به کمپرسور منتقل میشود و در کمپرسور با انجام عملیات فشرده سازی طی یک روند بسیار پیچیده به دمای مورد نظر رسیده و مجددا از کمپرسور به وسیله لوله های مویی به سمت یونیت داخلی حرکت می کند.
تصور کنید که در بخشی از این لوله کشی مشکلی به وجود آمده باشد و گاز از آنجا به محیط خارجی نشت کند.
هر کولر گازی متناسب با ظرفیت خنک کنندگی خود دارای حجم مشخصی از گاز مبرد است و افزایش و یا کاهش میزان گاز مبرد از میزان استاندارد باعث بروز مشکل در عملکرد کولر گازی خواهد شد به همین دلیل است که اگر کولر گازی شما در بخش های مختلف دچار نشت گاز مبرد شود، باید به سرعت عملیات نشت یابی توسط شخص متخصص انجام شده و جلوی کاهش گاز مبرد را سریعاً بگیرید چرا که در صورت عدم اهمیت به این موضوع موضوع بسته به میزان نشتی شاهد بروز مشکلات متعددی از جمله خروج باد گرم از کولر گازی، اورلود کردن دستگاه، بروز مشکلات جدی برای کمپرسور خواهید بود.
تهویه مطبوع ای که دوچار نشت گاز شده باشد به مرور زمان ایجاد سر و صدا در کمپرسورش اتفاق خواهد افتاد و حتی ممکن است هزینه‌های بالای تعویض کمپرسو
ر را برای شما به ارمغان آورد.
تکنسین زمانی که در سیکل تبرید شما تشخیص نشتی می دهد با ابزارهای مختلفی نسبت به تشخیص نشتی اقدام کرده و سپس آن را برطرف می نماید.
عملیات نشت یابی با استفاده از محلول های آب و صابون و یا استفاده از نشت یاب های مدرن رنگ های UV انجام می گیرد.
برای دانلود فایل نشت یابی کولر گازی اینجا کلیک کنید.

آموزش نشت یابی کولر گازی :

در تماس بسیاری از مشتریان عزیز تهران سرویس آنلاین که بعد از نارضایتی از عملکرد سایر شرکت ها با ما تماس گرفته اند متوجه شدیم بسیاری از تعمیرکارن کولر گازی هنگام مواجه شدن با دستگاه های که دچار کمبود گاز هستند قبل از نشت یابی کولر گازی اقدام به شارژ گاز کولر گازی کردند،این عملکرد غیر مسئولانه ی همکاران علاوه بر داشتن هزینه گزاف برای مصرف کننده آسیب جدی به دستگاه شما وارد خواهد کرد .
با تهران سرویس آنلاین همراه شوید تا شما را با راه های پیدا کردن نشتی کولر گازی آشنا سازیم قریباً تمامی کولر گازی ها برای انجام عملیات خنک کردن محیط از گازهای فریونی مانند R22 – R410A – R407A استفاده می‌کنند که کمبود یا نبود این گازها در کولر گازی تمامی سیکل تبرید را مختل کرده و با مشکل جدی مواجه می‌کند.
در نظر داشته باشید کولر گازی بعد از چند سال استفاده و فرسودگی قطعا به شارژ مجدد نیاز خواهند داشتند .علاوه بر آن ضربه به بدنه،خم خوردگی لوله ،ونصب نادرست دستگاه میتواند از عوامل کم شدن گاز باشد.

در صورتی که میزان گاز کولر گازی از مقدار تعیین شده کمتر باشد باعث می شود کولر باد گرم بزند یا پنل و لوله های کولر دچار برفک زدگی شوند و این ها علایم کمبود گاز کولر گازی می باشد.

علائم بروز نشتی در کولر گازی :

 اگر شما هم از کولر گازی در منزل خود استفاده میکنید، باید با علائم نشت گاز در دستگاه خود آشنا بوده تا بتوانید در کمترین بازه زمانی متوجه بروز این مشکل در دستگاه خود شده و سریعاً با تکنسین متخصص جهت برطرف کردن مشکل ایجاد شده تماس حاصل نمایید. از جمله علائم بروز نشت گاز در کولر گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- زمان رسیدن به دمای مورد نظر از افزایش یافته است :
اگر نسبت به مدت قبل کولر گازی شما برای رسیدن به دمای تنظیم شده به زمان بیشتری نیاز دارد و کمپرسور شما برای رسیدن به دمای تنظیم شده باید مدت زمان بیشتری کار کند، یکی از عوامل آن می تواند کاهش فشار گاز مبرد در دستگاه شما باشد.
2- ایجاد برفک  و قطرات آب بر روی کویل های اپراتور و لوله های مسی کولر گازی :
زمانی که میزان گاز مبرد از حد مجاز کاهش پیدا کرده باشد، کویل ها و لوله های مسی تمام حرارت محیط را جذب کرده و بر روی آنها قطرات آب و یا تکه های یخ مشاهده می شود، که این بخشی از نشانه های بروز نشتی در کولر گازی شما عزیزان است.
3- افزایش هزینه های برق مصرفی :
یکی از بارزترین نشانه های وجود نشتی در کولر گازی این است که میزان برق مصرفی دستگاه شما نسبت به زمان مشخص در سال قبل افزایش چشمگیری داشته و در نتیجه هزینه برق مصرفی شما افزایش داشته است. این موضوع به این دلیل است که به خاطر کاهش میزان گاز مبرد کولر گازی کمپرسور مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به دمای مورد نظر روشن بوده و همین امر سبب افزایش مصرف برق دستگاه شما خواهد بود.
4- ایجاد باد گرم در کولر گازی :
اگر دمای هوای ایجاد شده در کولر گازی شما افزایش چشمگیری داشته به این دلیل است که کولر گازی شما قادر به خنک کردن محیط نبوده به همین خاطر باید سریعاً با تکنسین متخصص تماس حاصل کرده و از ایشان بخواهید برای بررسی گاز مبرد به منزله شما مراجعه نمایند.
5- مسمومیت بر اثر استشمام گاز مبرد:
بروز این مورد آخر در موارد بسیار شدید ممکن است بروز دهد تا به حال آمار بسیار کمی از مسمومیت بر اثر استنشاق گاز مبرد به دست ما رسیده است، اما اگر شما عزیزان در هنگام استفاده از کولر گازی خود دارای علائمی مانند سرگیجه، حالت تهوع، تنگی نفس شده‌اید، بهتر است کولر گازی خود را خاموش کرده و با تعمیرکار دستگاه خود تماس حاصل نمایید.
به موارد بالا باید این نکات را نیز اضافه کنید :

 • برفک زدن قسمت ورودی اواپراتور .
 • عدم تعریق اواپراتور .
 • آمپر مصرفی زیر 80% وضعیت نرمال کم میشود.
 • لوله ساکشن گرم میباشد .
 • اختلاف بین فشار لوله رفت و برگشت کم میشود.

دلایل ایجاد نشتی در کولر گازی:

 در ابتدا باید به دلایل ایجاد نشتی در کولر گازی بپردازیم تا بتوانیم قبل از ایجاد این مشکل از بروز آن جلوگیری کنیم، چرا در برخی موارد نوشدارو دیگر پاسخگو نبوده و شما دچار هزینه‌های بالای تعمیرات و در مواردی حتی تعویض کمپرسور خواهید شد.
یکی از شایع ترین مشکلاتی که باعث نشت گاز می شود فرسایش فلز در طول زمان است. این مشکل می تواند با جایگزین کردن قسمت جزئی از آن برطرف شود اما اگر آسیب رسیده به آن بزرگ باشد باید کل دستگاه عوض شود.این یکی دیگر از دلایلی است که چرا پیدا کردن و تعمیر کردن زودهنگام نشت گاز فریون ارجحیت دارد.
آسیب رسیدن به بدنه کولر گازی هم می تواند باعث همچین مشکلی شود، بنابراین مراقب باشید که به بدنه کولر گازی آسیبی وارد نشود.

نصب غیر اصولی در نصب گازی :

 ما در مقالات مختلف خود به اهمیت نصب کولر گازی اشاره کرده ایم و از شما مشتریان عزیز تقاضا داشته که برای نصب و لوله کشی کولر گازی خود حتماً از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید، تا با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین قطعات نسبت به نصب کولر گازی شما اقدام کنند.اگر نصاب کولر گازی از مهارت ویژه‌ای برخوردار نباشد، ممکن است در خم خوردگی ها و اتصالات دستگاه شما دچار خطا شده و ما از همین نقاط به مرور زمان شاهد بروز نشتی خواهیم بود.
برای جلوگیری از این موضوع می توانید نصب کولر گازی خود را به نصاب های کولر گازی تهران سرویس آنلاین بسپارید.

نگهداری نادرست و عدم سرویس به موقع کولر گازی :

مهمترین عامل در طول عمر و جلوگیری از بروز مشکل در کولر گازی سرویس به موقع دستگاه است.ما در مقاله سرویس کولر گازی به اهمیت این امر مهم اشاره کرده ایم و از مشکلات ناشی از عدم توجه به این موضوع با شما عزیزان صحبت کرده ایم به خاطر داشته باشید که اگر کولر گازی شما به هر دلیلی دچار نشت گاز شده باشد در سرویس کولر گازی توسط سرویسکاران حرفه ای مجموعه ما این موضوع به سرعت بررسی شده و سریعاً برطرف می‌شود تا دستگاه شما دچار مشکلات شدیدی نشده و از ایجاد هزینه‌های بالای تعمیراتی برای شما عزیزان جلوگیری شود.برا س ثبت درخواست سرویس کولر گازی خود همین حالا با ما در تماس باشید.

طول عمر بالای کولر گازی :

 یکی از مهمترین عوامل نشت گاز در دستگاه طول عمر بالای کولر گازی است چرا که کولر گازی نیز مانند سایر وسایل مورد استفاده دارای عمر مفیدی بوده که بعد از گذراندن این مدت دستگاه ممکن است دچار مشکلات جدی از جمله نشت گاز شود.
تقریبا طول عمر مفید یک دستگاه کولر گازی که مرتب مورد سرویس و بررسی قرار گرفته باشد، چیزی بین 10 الی ۱۲ سال است. با گذشت زمان بسیاری از قطعات کولر گازی دچار فرسودگی شده و ما شاهد خروج گاز از قسمتهای مختلف دستگاه خواهیم بود.
در برخی موارد این مشکلات قابل حل بوده ولی در برخی دیگر از موارد به علت زیاد بودن نشتی و یا فرسودگی بالای قطعات کولر گازی امکان جوشکاری و جلوگیری از نشت گاز وجود ندارد و باید کولرگازی با یک محصول جدید تعویض شود.

 وجود مشکل در کویل های اواپراتور :

اپراتور یکی از قسمت های مهم کولر گازی بوده که ممکن است در بخش های مختلف دچار خوردگی و یا ساییدگی قطعات شده باشد و ما از همان نقاط شاهد بروز نشت آب از کولر گازی خواهیم بود. دلایل خوردگی اپراتور تماس زیاد با فلوراید موجود در آب شهری و یا نمک موجود در آبهای مناطق ساحلی است. اگر دستگاه شما در معرض هر یکی از این دو عامل قرار دارد. باید نسبت به انجام سرویس آن بسیار حساس بوده و دستگاه خود را از وجود این مواد پاک کنید.

وجود مشکل در لوله های مسی:

 همانطور که قبلا اشاره کردیم، گاز مبرد در لوله های مسی در حال حرکت بوده و به سمت قسمتهای مختلف دستگاه حرکت می کند. برخی مواقع این لوله ها به دلیل ایجاد خم خوردگی دچاره  شکستگی شده و از همین خم خوردگی ها گاز مبرد به بیرون دستگاه نشت می کند. برای برطرف کردن این مشکل باید سرویس کار شما قسمت از لوله را با قطعه جدید تعویض کرده و یا در صورتی که امکان جوش برای لوله باشد، با انجام جوشکاری جلوی نشتی گاز را خواهند گرفت.

نشت گاز از شیر سرویس و یا والف های کولر گازی :

یکی از رایج ترین نشتی های گاز در قسمت شیر سرویس و والف های اتصالات ممکن است ایجاد شود. برای بررسی این موضوع می توانید به راحتی شیر سرویس ها را با محلول آب و کف آغشته کرده و منتظر ایجاد حباب بر روی آن قسمت از دستگاه خود باشید. تعویض شیر سرویس در صورت معیوب بودن باید توسط سرویسکار مجاز  انجام شود.

وسایل مورد نیاز برای نشت یابی:

کپسول گاز ازت
رگولاتور‌های مناسب
مانیفولد
دستگاه جوش نقره و یا برنج
سیم جوش
لوله مسی به اندازه کافی
و سایر تجهیزات و ابزارهای کار مانند:
انبر دست
پیچ گوشتی و … دارد.
برای مطالعه مقاله آموزش جمع کردن گاز کولر گازی اینجا کلیک کنید.

چگونه مکان نشتی را پیدا کنیم:

1-با استفاده از محلول آب و صابون:

در این مرحله شما باید با اتصال گیج به شیر شارژ دستگاه توسط یک کمپرسور فشار و یا کپسول ازت داخل لوله‌های گاز بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ psi فشار بزنید و بعد تمام مدار گاز شامل کندانسور، اواپراتور و لوله بین آنها را کاملا به کف صابون آغشته کنید تا با ایجاد حباب محل نشتی گاز را پیدا کنید.

2- روغن و وجود چربی از نشانه های نشتی است :

چون داخل لوله‌های گاز همیشه مقداری روغن نیز وجود دارد معمولا از محل نشتی گاز کمی روغن نشت پیدا می‌کند پس ابتدا به دنبال محل چرب یا آغشته به روغن بگردید. اگر همچین محلی پیدا نشد پس نشتی بسیار ریز است و مرحله بعدی را انجام دهید.

۳- تشخیص نشتی گاز با رنگ فلورسنت :

در روش پیدا کردن نشتی گاز توسط رنگ فلورسنت به این شکل است که شما مقدار بسیار اندکی از رنگ فلورسنت را در سیستم تزریق میکنید سپس کمی گاز داخل سیستم شارژ میکنید مخلوط رنگ / گاز (مبرد) در تمام مناطق نشت فرار کرده و جمع می‌شود. پس از اسکن سیستم با لامپ UV تشخیص نشت، تمام نشت ها به رنگ سبز یا زرد فلوئور می‌شوند و باعث می‌شوند تا بتوان آنها را آسان پیدا کنید.

4-بر روی لوله های مسی به دنبال لکه باشید:

یکی از نشانه های بروز نشتی در یک نقطه مخصوص بروز لکه بر روی لوله های کولر گازی است. برای  تکنسین های کولر گازی یکی از ساده ترین روش های تشخیص نشتی این است که به دنبال لکه های ایجاد شده بروی لوله ها بوده و با استفاده از این موضوع به راحتی می‌توانند، ایجاد نشتی در قسمت های مختلف را تشخیص دهد.

5-ایجاد صدا در اطراف ترموستات :

در صورتی که در لوله های کولر گازی شما نشتی وجود داشته باشد، با نزدیکتر شدن به مجاری ترموستات صدایی مانند صدای سوت را می شنوید این صدا بسیار ضعیف است و باید برای شنیدن آن در سکوت کامل به سر ببرید.نشت یابی کولر گازی

مزایای استفاده از گاز فلوئورسنت:

-نشت ها با فاصله کم نیز قابل ردیابی هستند.
-به راحتی در نشت‌های بسیار کوچک، چندگانه و متناوب یافت می‌شود.
-پس از اتمام تعمیرات، بررسی مجدد سیستم آسان است.
-منبع دقیق هر نشت را به سرعت پیدا کنید.
-تکنسین ها می‌توانند هنگام خاموش یا کار کردن سیستم، به دنبال نشتی باشند.

مراحل نشت یابی گاز کولر گازی:

ابتدا باید دو تکه از لوله‌های مسی که به همراه دارید را برش داده و یکی را به لوله ورودی و یکی را به لوله خروجی اواپراتور به خوبی جوش دهید. برای این کار از جوش نقره باید استفاده کنید.
مانیفولد دو شیلنگ دارد که باید شیلنگ میانی را به رگولاتور ازت و شیلنگ دوم را به اواپراتور اتصال دهید و محکم کنید. به یاد داشته باشید که شیرهای مانیفولد باید بسته باشد.
سپس شیر خروجی رگولاتور را محکم ببندید و شیر کپسول ازت را باید باز کنید و گاز را بر روی فشار 100 psig ست کنید.
سپس شیرهای مانیفولد را باز کنید و اجازه دهید ازت وارد کندانسور شود.
با استفاده از وسیله‌ای مانند قلم مو و یا اسفنج محلول کف و صابون را به صورت غلیظ بر روی تمامی بدنه کندانسور و همچنین لوله‌ها آغشته کند
به خوبی دقت کنید تا هر کجا تولید حباب انجام شد با انگشت مشخص کنید و بعد از خشک کردن لوله‌ها با یک ماژیک علامت گذاری کنید
اگر حباب تشکیل نشده یعنی کندانسور و لوله‌ها مشکلی ندارند اما اگر میزان سوراخ‌ها زیاد بود بهتر است لوله‌ها کاملا تعویض و یا یک کندانسور جدید خریداری نمایید.
بعد از تعیین مکان نشتی باید با استفاده از جوش برنج محل نشتی در لوله‌های فولادی و با استفاده از جوش نقره محل نشتی در لوله‌های مسی را جوشکاری کنید. میزان حرارت جوش را زیاد نباید بگیرید زیرا باعث بزرگتر شدن سوراخ خواهد شد.
بعد از جوشکاری دوباره با همان میزان فشار 100 psig سوراخ را چک کنید تا نشتی از بین رفته باشد اما اگر مشخص نبود این بار میزان فشار را بر روی 200 psig قرار دهید تا اطمینان یابید فرآیند جوشکاری به خوبی انجام شده است.

دقت داشته باشید که :

برای برطرف کردن نشت کندانسورهای فولادی از جوش برنج و برای کندانسورهای مسی از جوش نقره استفاده می شود. و در صورتی که سوراخ به علت پوسیدگی زیاد باشد باید ان را تعویض کرد.

خطرات نشت گاز چیست؟

اگر کولر گازی شما دچار کمبود گاز فریون شده باشد ناکارآمد خواهد بود. با کاهش 10 درصد از گاز فریون مصرف نیرو حدود 20 درصد افزایش می یابد و در نتیجه هزینه قبض برق شما زیاد می شود. همچنین نشت گاز فریون برای سلامت شما خطرناک است. حتی با وجود اینکه ممکن است اثرات طولانی مدت جدی نداشته باشد، با این حال استنشاق گاز فریون ممکن است باعث سرگیجه و احساس خفگی شود.
دقت کنید کسانی که دچار مشکلات قلبی هستند در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند. بعلاوه نشت گاز فریون به محیط زیست نیز آسیب میزند و باعث می شود لایه ازن آسیب ببیند.نشت یابی کولر گازی

نشت یابی کولر گازی اسپیلت:

اگر کولر گازی شما عزیزان دچار مشکل نشت گاز شده باشد، می توانید با نزدیکترین شعبه مجموعه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین با ما در تماس باشید. تعمیرکاران متخصص مجموعه ما در کمترین بازه زمانی تمامی نشتی های توکار و روکار سیکل تبرید شما را بررسی کرده و در مدت کوتاهی برطرف می نماید.

نشت یابی کولر گازی ایستاده و پنجره ای :

فرقی نمی‌کند که کولر گازی شما از نوع اسپیلت بوده و یا از کولر گازی های پنجره ای و یا کولر گازی های ایستاده استفاده میکنید، تیم تعمیراتی تهران سرویس آنلاین با استفاده از بهترین تعمیرکاران متخصص در سراسر تهران نشتی کولر گازی شما را در مدت زمان کمی پیدا کرده و آن را برطرف خواهند نمود.
در شرق و غرب جنوب و شمال تهران تعمیرکار تهران سرویس آنلاین یک ساعت به محل شما خواهد رسید و مشکل کولر گازی شما را برطرف خواهد نمود

برای جلوگیری از بروز نشت گاز از کولر گازی سرویس کولر گازی خود را به صورت مداوم انجام دهید تا از یروز مشکلات ناشی از نشت گاز جلوگیری کنید.تهران سرویس سرویس کولر گازی شما را با ارزان ترین نرخ در تهران انجام خواهد داد.

شارژ گاز کولر گازی:

اگر دستگاه شما دچار نشت گاز شده است .برای شارژ مجدد کولر گازی از تهران سرویس آنلاین درخواست تعمیرکار کنید.تعمیرکاران کولر گازی تهران سرویس آنلاین با مهارت و تجربه و با وجدان کاری بالا ابتدا مکان نشتی شمارا پیدا خواهند کرد سپس با بهترین گاز موجود در بازار اقدام به شارژ گاز کولر گازش شما خواهند کرد.

تعمیر کولر گازی:

در صورتی که نشت یابی کولر گازی خود را به موقع انجام نداده اید و دستگاه شما دچار مشکلات مختلفی شده است کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید تعمیرکار متخصص ما در کمترین بازه زمانی به مهلت شما رسیده و بعد از بررسی ابعاد مشکلی ایجاد شده آن را برطرف خواهد نمود.
تیم تعمیراتی کولر گازی تهران سرویس آنلاین تمامی برند های ایرانی و خارجی را تحت پوشش قرار داده و تعمیرات خود را با ارائه فاکتور و ضمانت نامه شش ماهه انجام می دهند شما عزیزان می توانید در صورت بروز مشکل مجدد از خدمات رایگان ما بهره مند شوید بالاترین کیفیت خدمات را با پایین ترین قیمت فقط در تهران سرویس آنلاین می توانید تجربه کنید.نشت یابی کولر گازی

برطرف کردن نشتی کولر گازی در شمال تهران :

با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

برطرف کردن نشتی کولر گازی در غرب تهران:

تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

برطرف کردن نشتی کولر گازی در شرق تهران :

پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

برطرف کردن نشتی کولر گازی در مرکز تهران :

متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و  اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

برطرف کردن نشتی کولر گازی در جنوب تهران :

مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی
۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
10-بالاترین رضایت مردمی

 • کولر گازی شما می تواند آسیب ببیند
  نشت کولر گازی مقصر اصلی است که می تواند قبض برق فرد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در نتیجه مطالعات مختلف، نشت تهویه هوا می تواند 20 درصد برق بیشتری ایجاد کند. هنگامی که به استفاده از کولر گازی نشتی ادامه می دهید، فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود. این در نهایت می تواند منجر به شکستن کمپرسور شود. هزینه تعویض کمپرسور گران تر از تعمیر تهویه مطبوع است. بنابراین، بهتر است فوراً با نشت کولر گازی مقابله کنید.

  ممکن است خطری برای اشکال مختلف زندگی وجود داشته باشد: مایع خنک کننده ای که از تهویه مطبوع نشت می کند مشکل اصلی است. این واحد از خنک کننده هایی استفاده می کند که کلروفلوئوروکربن هستند. بهتر است یک CFC را به درستی دور بریزید زیرا آنها به سرعت گاز تبخیر می شوند. زمین ما نیز می تواند آنها را جذب کند. نشت هوا برای حیوانات، گیاهان، انسان ها و میکروارگانیسم ها به طور مستقیم و غیرمستقیم به دلیل وابستگی آنها به آب مضر است.

  آیا نشت کولر گازی می تواند منجر به مرگ شود؟
  فریون کشنده و سمی است. بنابراین، نشت فریون باید همیشه توسط تکنسین های حرفه ای تعمیر تهویه مطبوع رسیدگی شود. استنشاق فریون بسیار سمی است و می تواند منجر به مرگ شود.

 • آیا در صورت نشت گاز می توانید بو کنید؟
  دخترانی که بوی بدی از چهره نشان می دهند و کولر گازی را نشان می دهند
  هنگامی که نشت گاز وجود دارد، بوی آن شبیه چیزی بین کلروفرم و شیرین است. و می تواند سمی باشد. اگر فکر می کنید در خانه شما نشت گاز وجود دارد، همیشه با یک متخصص صحبت کنید. او می تواند از یک آشکارساز استفاده کند که نشت گاز را تشخیص دهد و سپس می تواند به طور ایمن و کارآمد از آن مراقبت کند.

  هنگام نشت گاز کولر گازی چه اتفاقی می افتد؟
  هنگامی که یک تهویه مطبوع مایع خنک کننده از آن نشت می کند، به گاز تبدیل می شود. این گاز کشنده است و می تواند حالت تهوع و گاهی خفگی ایجاد کند. علاوه بر این، هنگامی که گاز نشت می کند، می تواند باعث تحریک و خشکی پوست و همچنین افزایش ضربان قلب شود. هنگامی که به طور مکرر در معرض گاز قرار می گیرید، می تواند منجر به شرایط پزشکی تهدید کننده زندگی شود.

  دلایل نشت گاز کولر گازی چیست؟
  1. خوردگی
  خوردگی حفره‌ای زمانی اتفاق می‌افتد که قرار گرفتن مکرر در معرض فلوراید در آب باشد و کلریدی در مواد شیمیایی و شوینده‌های پاک‌کننده وجود داشته باشد. یون های موجود در فلوراید و کلرید به سیم پیچ حمله می کنند که باعث نشت مبرد گاز می شود.

  با این حال، خوردگی فرمیکی در اثر مواجهه مداوم با اسیدهای فرمیک یا اسیدهای استیک موجود در حلال‌های تمیزکننده ایجاد می‌شود.

  2. آسیب مکانیکی به خطوط مبرد
  اثر خنک کننده در کولر گازی زمانی ایجاد می شود که گاز مبرد بین سیم پیچ کندانسور در فضای باز و کویل اواپراتور داخلی حرکت کند. خطوط مبرد معمولاً از مس ساخته می شوند. آنها باید مبرد را بین کندانسور و اواپراتور حرکت دهند. در صورت آسیب مکانیکی به این خطوط، تهویه هوا ممکن است نشت کند.

  3. خرابی شیر شریدر
  هنگامی که مهر و موم شیر شریدر آسیب می بیند، نشت گاز AC و همچنین سایر مشکلات گاز مبرد که یک متخصص می تواند مشخص کند، می تواند رخ دهد.

  4. اتصالات نشتی شیر را کنترل کنید
  گاهی اوقات مقصر اصلی خطوط نشتی است که دریچه های کنترل را احاطه کرده است. اگر شیر به درستی وصل شده باشد و به درستی تمیز شود، به طور کلی می توانید از مشکل جلوگیری کنید.

  5. نصب کنترل هایی که لحیم کاری ضعیفی دارند
  در صنعت غیر معمول نیست که مشکلات لحیم کاری وجود داشته باشد. هنگامی که اتصالات سرد ناشی از لحیم کاری است که به طور نامناسب ذوب شده است، نشتی تهویه هوا به راحتی ایجاد می شود. درست مانند یک مفصل آسیب دیده، یک مفصل بیش از حد گرم شده نیز می تواند به یک مفصل ثابت تبدیل شود. این می تواند باعث نشت گاز از واحدهای تهویه مطبوع شود.

  خطرات نشت گاز کولر گازی
  هنگامی که گاز کولر گازی از کولر نشت می کند، برای سلامت دستگاه و انواع موجودات زنده روی زمین بسیار وحشتناک است. بنابراین، این نوع پیوند می تواند از جهات مختلف ویرانگر باشد. در زیر خطرات و خطرات سلامتی ناشی از این نشت ها آورده شده است.

  برای سلامتی انسان مضر است
  هنگامی که گاز از تهویه مطبوع نشت می کند، می تواند خطرات زیادی برای سلامتی انسان داشته باشد. دو مشکل معمولاً سردرد و حالت تهوع ناشی از نشت واحدهای تهویه مطبوع است. CFCS به سرعت گرما می گیرد و بنابراین، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض CFC تحت فشار می تواند منجر به سرمازدگی شود. با قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض این نوع گاز، ممکن است شرایطی مانند لرزش ترک پوست، کاهش هماهنگی، افزایش ضربان قلب، تشنج و غیره وجود داشته باشد. هنگامی که در معرض گاز قرار می گیرید، ممکن است شرایط پزشکی شدیدی از جمله بیهوشی، کوتاهی بدن وجود داشته باشد. تنفس، سرطان پوست، آب مروارید و … علاوه بر همه اینها، خفگی نیز می تواند وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس