اسپلیت یا اسپیلت؟

اسپلیت یا اسپیلت
 • اسپلیت یا اسپیلت ؟ اگر شما هم از کولر گازی استفاد میکنید، شاید شاهد تلفظ های مختلف برای انواع دو تکه کولر گازی باشید.و برای شما هم این سوال پیش آمده باشد، که کدامیک از این تلفظ ها صحیح است.تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع تلفظ ها و معانی آنها بیشتر آشنا شوید.
  دوگانگی تلفظ در زبان فارسی این بار در حوزه سیستم‌های برودتی بسیار حاشیه‌ساز شده است. اگر شما هم مقاله قبلی ما در زمینه معرفی انواع کولرگازی را مطالعه کرده باشید، حتماً متوجه این موضوع شده‌اید که کولر گازی‌های دوتکه که بسیار در بین مردم محبوب و پراستفاده است، دارای دو تلفظ رایج اسپلیت، و اسپیلت بوده است که تلفظ اسپیلت در بین مردم از نوع اول بسیار رایج است.در همین ابتدا باید به شما بگوییم تلفظ صحیح کولر گازی‌های دوتکه که دارای یونیت داخلی و خارجی به‌صورت اسپلیت صحیح است.
  در ادامهٔ این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با تلفظ صحیح کولر گازی‌های دوتکه بیشتر آشنا کرده و شما را با نحوهٔ عملکرد آن بیشتر آشنا کنیم.
  برای دانلود فایل اسپلیت یا اسپیلت اینجا کلیک کنید.

  اسپلیت یا اسپیلت کدام یک صحیح است ؟

  با یک چرخ ساده در کوچه و خیابان‌های فروش لوازم‌خانگی متوجه خواهید شد، این اشتباه صرفاً برای مردم عادی نبوده و بسیاری از فروشندگان لوازم‌خانگی و سیستم‌های برودتی نیز اسپلیت را به‌اشتباه اسپیلت می‌خوانند، این تلفظ اشتباه در بین مردم تا حدی رایج و جاافتاده است که در بسیاری از موارد در هنگام تلفظ صحیح این سیستم سرمایشی ما با واکنش عجیبی از سوی مردم مواجه می‌شویم.
  بهتر است اگر شما هم برای صدا زدن این نوع کولر گازی دچار مشکل شده اید، بهتر است آن را با نام اسپلیت صدا کنید.

   تفاوت معنایی اسپیلت با اسپلیت؟

  با بررسی هر دو واژه در فرهنگ لغت متوجه خواهیم شد که برای واژه اسپیلت هیچ‌گونه معادله فارسی وجود ندارد، در مقابل برای واژه اسپلیت به معنای نوعی کولرگازی و سیستم تهویه اشاره شده است. در زبان فارسی اسپلیت به معنی جدا شده ده و دوتکه که این در واقعیت با شکل ظاهری این نوع کولرگازی کاملاً مطابقت دارد .در زبان انگلیسی نیز طریقه تلفظ split در زبان انگلیسی /splît/ است. باتوجه‌به این می‌توان گفت تلفظ درست ” اس پِ لی ت ” اسپِلیت است و اسپیلت روش غلط تلفظ این کلمه است.در حقیقت صدا زدن کولر گازی های دو تکه با نام اسپیلت کاملا نادرست است و باید با تلفظ صحیح اسپلیت آن را صدا کنید.کلمه ی اسپیلت فاقد معنا بوده و نباید از آن استفاده شود.اسپلیت ال جی

  اسپلیت چیست ؟

  اسپلیت کولرگازی است که به دو صورت داکت اسپلیت و کولرگازی های دوتکه در بازار وجود دارد که در واقع داکت اسپلیت را نوع جدیدتری است کولر گازی های اسپلیت می‌توان دانست. در کولر گازی های نوع اسپلیت ۱ یونیت داخلی در داخل منزل و یا محیط مدنظر نصب شده و یونیت خارجی در فضای باز قرار می‌گیرد، اتصال این دو یونیت به‌وسیله لوله‌های مسی انجام شده که با استفاده از عایق و پرایمر خاص این لوله‌ها کاملاً عایق‌بندی می‌شود.
  شیوه کاری در داکت اسپلیت اندکی متفاوت است، چرا که به‌جای لوله مسی باید بین دو یونیت داخلی و خارجی کانال‌کشی صورت گیرد و یونیت داخلی به‌صورت کاملاً توکار نصب می‌شود. اما عملکرد هر دو کاملاً شبیه هم بوده و می‌توان گفت در جزئیات با هم تفاوت دارد، و تنها تفاوت اساسی آنها در نصب است.
  شما برای یک منزل ۱۵۰ متری که دارای دو اتاق‌خواب است باید ۳ اسپلیت خریداری کرده و هرکدام را به‌صورت جداگانه نصب کنید، به زبان ساده‌تر شما در این حالت 3 یونیت داخلی و ۳ یونیت خارجی خواهید داشت.
  حال اگر همین فضا را بخواهید داکت اسپلیت کارکنید، شما فقط یک یونیت خارجی نصب‌کرده و به اعزای تعداد فضاهای موجود برای یونیت‌های داخلی کانال‌کشی انجام می‌شود، در واقع در این سیستم کاری شما یک یونیت خارجی و 3 یونیت داخلی خواهید داشت.اسپلیت

  برندهای تولید کننده اسپلیت:

  از زمان گذشته کولر گازی های پنجره ای و یک تکه بسیار رایج و در بین مردم محبوب بود بسیاری از برندهای معروف مانند ال جی سامسونگ توشیبا جنرال اوجنرال و غیره بهساخت این سیستم تهویه مطبوع پرداختند، و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این برند های معروف رو به سوی تولید کولر گازی های دو تکه به صورت اسپلیت و داکت اسپلیت آوردند، محصولات خود را در سراسر جهان عرض کردند.

  تعمیرات اسپلیت :

  تعمیرات اسپلیت وداکت اسپلیت بسیار تخصصی بوده و نمی‌توان آن را به دسته تعمیرکاران غیرمجاز سپرد چرا که کوچک‌ترین اشتباه در تعمیرات این سیستم تهویه هزینه‌های گزافی را متحمل مصرف‌کنندگان عزیزخواهد کرد، از همین جهت به شما عزیزان توصیه می‌نماییم در صورت بروز مشکل در سیستم‌های تهویه خود با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا در کمترین زمان برای رفع مشکل شما در محل حاضر شوند.اسپلیت

  اسپلیت یا کولر آبی :

   اگر مقالات ما را مطالعه کرده باشید، حتماً به راحتی میتوانید به این سوال پاسخ دهید،اما ما در اینجا قصد داریم به صورت کاملا مختصر به مقایسه این دو سیستم تهویه بپردازیم:

  ایجاد رطوبت زیاد: همانطور که میدانید یکی از شایعترین مشکلات  کولرهای آبی ایجاد رطوبت زیاد است که همین امر سبب شده این سیستم تهویه ا در در مناطقی با رطوبت بالا قابل استفاده نباشد.
  از دیگر مشکلات تولید رطوبت می توان به درد شدید استخوان و مفاصل در افراد با سنین بالاتر اشاره کرد، که استفاده از این سیستم تهویه را برای آنها غیر ممکن می کند

   هدر رفتن آب:یکی از از معضلات بزرگ کولرهای آبی استفاده حجم زیادی از آب برای سرمایش است، که با توجه به بحران آبی کشور استفاده از این کولر توصیه نمی شود.

  عدم تصفیه هوا:کولرهای آبی به دلیل عدم وجود سیستم های تصفیه هوا همان هوای محیط بیرون را اندکی ای خنک کرده و وارد ساختمان می کند که در مقابل کولرهای گازی مجهز به سیستم تهویه هوا بوده که برای سالمندان و کودکان بسیار مهم و حیاتی است.
  برای مطالعه مقاله داکت اسپلیت چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟ اینجا کلیک کنید.

  اسپلیت یا داکت اسپلیت :

  اسپلیت یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی است ، که بعدها در جهت پیشرفت علم بسیار پیشرفت کرده و نسل بعدی سیستم های سرمایشی به داکت اسپلیت ارتقا یافت.
  داکت اسپلیت را نسل جدید سیستم های سرمایشی میدانند ، که با استفاده از کانال های توکار یونیت داخلی و خارجی را به یکدیگر متصل میکنند.
  داکت اسپلیت نیز مانند اسپلیت دارای دو یونیت خارجی و داخلی بوده که همانند اسپلیت دارای لوله کشی بین یونیت بوده و کانال های مجزا برای انتقال هوا از یونیت خارجی به داخل منزل است.از نظر زیبایی یونیت داخلی داکت اسپلیت برخلاف اسپلیت فضایی از محیط را اشغال نکرده و داخل سقف کار به صورت توکار کار میشود.اسپلیت

  • اسپلیت یا اسپیلت دو نوع تلفظ از یک کلمه هستند که برای کولر گازی های دو تکه استفاده میشوند.
   اگر شما هم میخواهید این کولرگازی را صحیح صدا کنی باید اسپلیت را تلفظ کنید.

  • اسپلیت یا اسپیلت، یکی از تلفظ های سخت برای بسیاری از مصرف کنندگان کولر گازی است.
   هر دو کلمه برای تلفظ نام این محصول به کار برده می شود و بسیاری اطلاع ندارند که در واقع کدام یک صحیح است.
   اسپلیت یا اسپیلت
   اسپلیت یا همان اسپیلت تلفظ های صحیح یک کلمه هستند.برخی از ازفراد اسپیلت و برخی دیگر اسپلیت صدا میزنند.
   برای تلفظ صحیح این واژه باید از کلمه ی اسپلیت استفاده کرد.

  • تهویه مطبوع به معنی EN
   تهویه مطبوع WA
   تهویه مطبوع (اغلب به عنوان تهویه مطبوع، AC یا تهویه مطبوع نامیده می شود) فرآیند تغییر خواص هوا (در درجه اول دما و رطوبت) به شرایط راحت تر است.
   تعریف تهویه مطبوع در فرهنگ لغت انگلیسی
   اسم SUF-ing-
   وضعیت دما و رطوبت تولید شده توسط تهویه مطبوع.
   تهویه مطبوع یا سیستم تهویه مطبوع.
   این ماشین دارای تهویه مطبوع می باشد.
   فعل
   املای جایگزین تهویه مطبوع
   نمونه های بیشتر
   در وسط جمله استفاده می شود
   در برخی مکان‌ها، تهویه مطبوع در اوایل روز روشن می‌شد تا ساختمان‌ها را از قبل خنک کند و سپس در ساعات اوج مصرف خاموش می‌شد.

  • سیستم های تهویه مطبوع به دلیل وجود یک واحد بیرونی (کندانسور) و یک واحد داخلی (اواپراتور) “Split-Systems” نامیده می شوند.[4] این دو سیستم با هم کار می کنند تا وظیفه خنک سازی فضای داخلی و همچنین رطوبت زدایی آن را انجام دهند. این رطوبت زدایی زمانی اتفاق می افتد که هوای گرم از داخل از روی اواپراتور سرد عبور می کند، جایی که هوای گرم متراکم می شود و رطوبت خود را از دست می دهد، درست مانند هوای گرم روی یک لیوان آبلیموی سرد.[4]

   سیستم اسپلیت یک سیستم تهویه مطبوع را با اجزای جداگانه داخلی و خارجی توصیف می کند. همچنین نوع دیگری از تهویه مطبوع وجود دارد که این اجزا را در یک سیستم فضای باز ترکیب می کند که به سیستم “بسته بندی” معروف است.

   برای مطالعه بیشتر
   حرارت
   چرخه خنک کننده
   یخچال
   تهویه مطبوع
   کنترل دمای خانه
   یا یک صفحه تصادفی را کاوش کنید

  • تهویه مطبوع سیستمی است که برای خنک کردن یک فضا با حذف گرما از فضا و انتقال آن به قسمتی از خارج استفاده می شود. سپس هوای خنک را می توان از طریق تهویه در سرتاسر ساختمان جابجا کرد. سیستم های تهویه مطبوع برای کارکردن به مقداری ورودی کار نیاز دارند، در غیر این صورت آنتروپی به طور طبیعی کاهش می یابد که توسط قانون دوم ترمودینامیک ممنوع است. دستگاه های تهویه مطبوع مشابه پمپ حرارتی عمل می کنند، اما در عوض یک چرخه خنک کننده را دنبال می کنند. این چرخه خنک کننده را می توان در شکل 2 مشاهده کرد. برای خنک کردن، ماده ای به نام مبرد در مراحل زیر پردازش می شود

   مبرد مایع سرد گرما را از اتاق گرمتر در اواپراتور جذب می کند و اتاق را خنک می کند.
   سپس مبرد به گاز تبدیل می شود و برای افزایش دمای آن از کمپرسور عبور می کند.
   سپس مبرد از میان کویل های کندانسور عبور می کند و گرما را از مبرد به هوای بیرون منتقل می کند.
   مبرد منبسط می شود تا فشار خود را کاهش دهد و تا دمای زیر دمای اتاق خنک شود تا دوباره چرخه تکرار شود.
   تهویه مطبوع یکی از اجزای کلیدی سیستم تهویه مطبوع است که بر کنترل دمای خانه تمرکز دارد تا راحتی و قابلیت زندگی در یک فضا را به حداکثر برساند.

  • تهویه مطبوع (اسم)
   حس 1
   معنی:
   سیتمی که هوا را خنک و خشک نگه می دارد
   طبقه بندی شده در زیر:
   اسم هایی که به اشیاء ساخته دست بشر اشاره می کنند
   مترادف ها:
   تهویه کننده هوا؛ تهویه مطبوع

   هایپرنام (“تهویه مطبوع” نوعی … است):

   خنک کننده؛ سیستم خنک کننده (مکانیسمی برای خنک نگه داشتن چیزی)

   استخراج:
   تهویه هوا (مجهز به دستگاهی برای کنترل رطوبت و دما)
   تهویه هوا (کنترل رطوبت و دمای هوا)
   نمونه های زمینه
   اما در طول موج های گرمای شدید، مردم بیشتر احتمال دارد که دما را تحمل کنند، به ویژه زمانی که هزینه یا دسترسی به تهویه مطبوع مانعی برای آن باشد.

   (دماهای شدید می تواند خطر زایمان زودرس را افزایش دهد، NIH)

   این مهم است زیرا تبرید و تهویه مطبوع در حال حاضر یک پنجم انرژی تولید شده در سراسر جهان را می بلعند و تقاضا برای سرمایش فقط در حال افزایش است.

   (مواد سبز برای تبرید شناسایی شد، دانشگاه کمبریج)

   تبرید و تهویه مطبوع در حال حاضر یک پنجم کل انرژی تولید شده در سرتاسر جهان را مصرف می کنند و با ادامه افزایش دمای جهانی، تقاضا فقط به افزایش خود ادامه خواهد داد.

   (جامد الکترونیکی می تواند انتشار کربن را در یخچال ها و دستگاه های تهویه مطبوع کاهش دهد، دانشگاه کمبریج)

   علاوه بر این، با ادامه افزایش دمای جهانی، تقاضا برای تهویه مطبوع – که گازهای گلخانه ای منتشر می کند – نیز افزایش می یابد و یک حلقه بازخورد مضر ایجاد می کند.

   (به طور طبیعی باد موثرتر از هوای سرد در اتاق های خنک کننده، دانشگاه کمبریج)

   انتظار می رود که این تقاضا عمدتاً با استفاده از تهویه مطبوع که پرهزینه و برای محیط زیست مضر است برآورده شود.

   (میلیاردها نفر در معرض خطر استرس گرمایی در خانه، SciDev.Net)

   نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که با افزایش خطرات سلامتی با دمای جهانی، انتظار می‌رود نیاز به تهویه مطبوع بر تقاضای انرژی جهانی بیفزاید.

   (میلیاردها نفر در معرض خطر استرس گرمایی در خانه، SciDev.Net)

   کنترل روش های تهویه طبیعی بسیار چالش برانگیزتر از روشن کردن گرما یا تهویه مطبوع است، زیرا باید همه متغیرهای یک اتاق مانند تعداد افراد، تعداد رایانه ها یا سایر تجهیزات تولید کننده گرما یا قدرت باد

   (به طور طبیعی باد موثرتر از هوای سرد در اتاق های خنک کننده، دانشگاه کمبریج)

   نویسندگان خاطرنشان می کنند که سیاست های به موقع برای کارآمد و مقرون به صرفه کردن فناوری های تهویه مطبوع، و بهبود طراحی مناطق مسکونی به منظور کاهش اثرات جزیره گرمایی، هم برای آب و هوا و هم برای توسعه مفید است.

  • این مقاله در مورد خنک کردن هوا است. برای آلبوم هوای منحنی، به تهویه مطبوع (آلبوم) مراجعه کنید.
   “a/c” به اینجا هدایت می شود. برای مخفف مورد استفاده در بانکداری و حسابداری، به حساب (ابهام‌زدایی) مراجعه کنید.

   تهویه مطبوع پنجره ای برای استفاده در یک اتاق

   کولر کاست سقفی و کولر گازی دیواری در پس زمینه
   تهویه مطبوع که اغلب به صورت اختصاری A/C (US)، AC (US) یا air con (UK) خوانده می‌شود، [1] فرآیند حذف گرما از یک فضای بسته برای دستیابی به یک محیط داخلی راحت‌تر است (گاهی اوقات به عنوان خوانده می‌شود. “خنک کننده راحت”) و در برخی موارد نیز به شدت رطوبت هوای داخلی را کنترل می کند. تهویه مطبوع را می توان با استفاده از یک تهویه مطبوع مکانیکی یا روش های مختلف دیگر، از جمله خنک کننده غیرفعال یا خنک کننده تهویه به دست آورد. تهویه مطبوع عضوی از خانواده سیستم ها و تکنیک هایی است که گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) را فراهم می کند. پمپ های حرارتی از بسیاری جهات شبیه تهویه مطبوع هستند، اما از یک شیر معکوس برای گرم کردن و همچنین خنک کردن فضای بسته استفاده می کنند.

   دستگاه های تهویه مطبوع، که معمولاً از تبرید فشرده سازی بخار استفاده می کنند، از واحدهای کوچک مورد استفاده در وسایل نقلیه یا اتاق های تک تا واحدهای عظیم که می توانند ساختمان های بزرگ را خنک کنند، متغیر هستند.[2][3] پمپ های حرارتی منبع هوا، که می توانند برای گرمایش و همچنین سرمایش استفاده شوند، در آب و هوای سردتر به طور فزاینده ای رایج می شوند.

   بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی (IEA)، تا سال 2018، 1.6 میلیارد واحد تهویه مطبوع نصب شده است که حدود 20 درصد مصرف برق در ساختمان ها در سطح جهان را به خود اختصاص می دهد و انتظار می رود این رقم تا سال 2050 به 5.6 میلیارد برسد.[4] سازمان ملل متحد خواستار پایداری بیشتر این فناوری برای کاهش تغییرات آب و هوایی و استفاده از جایگزین‌هایی مانند سرمایش غیرفعال، سرمایش تبخیری، سایه‌زنی انتخابی، بادگیرها و عایق‌بندی حرارتی بهتر شد. مبردهای CFC و HCFC مانند R-12 و R-22 که به ترتیب در دستگاه های تهویه مطبوع استفاده می شوند، به لایه ازن آسیب وارد کرده اند، [5] و مبردهای HFC مانند R-410a و R-404a که برای جایگزینی CFC طراحی شده اند. و HCFC ها در عوض تغییرات آب و هوایی را تشدید می کنند.[6] هر دو مشکل به دلیل تخلیه مبرد به جو، مانند هنگام تعمیرات اتفاق می افتد. مبردهای HFO که در برخی از تجهیزات جدید استفاده می شوند، هر دو مشکل را با پتانسیل آسیب ازن (ODP) صفر و پتانسیل گرمایش جهانی بسیار کمتر (GWP) در یک یا دو رقمی در مقابل سه یا چهار رقمی HFC ها حل می کنند.

  • به انگلیسی به چه کولر گازی می گوییم؟
   تهویه مطبوع در دانشنامه ویکی پدیا
   سیستم تهویه مطبوع که اغلب به اختصار A/C (US)، AC (US) یا air con (UK) نامیده می‌شود، فرآیند حذف گرما از یک فضای بسته برای دستیابی به یک محیط داخلی راحت‌تر است (که گاهی اوقات به عنوان خنک کننده راحت شناخته می‌شود. “) و در برخی موارد نیز به شدت رطوبت هوای داخلی را کنترل می کند.

  • نام دیگر کولر گازی چیست؟
   در این صفحه 7 مترادف، متضاد و کلمات مرتبط با تهویه مطبوع مانند: ac، c/a، تهویه مطبوع مرکزی، تهویه مطبوع مرکزی، کنترل آب و هوا، و اقلیم سازی را خواهید یافت.

  • کولر گازی به زبان آسان چیست؟
   تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های AC خانگی توضیح داده شده …
   تهویه مطبوع (اغلب به عنوان AC، A/C یا تهویه مطبوع شناخته می شود) سیستمی است که برای خنک کردن دمای یک فضای داخلی با حذف گرما و رطوبت موجود از اتاق استفاده می شود. اساساً، آنها با وارد کردن هوای گرم به داخل یک سیستم و پراکنده کردن هوای سرد کار می کنند، اما این فرآیند بسیار بیشتر است.

  • سلام وقت بخیر من 3 عدد اسپیلت ال جی دارم که هر کدوم یک مشکل خاص داره یکی بلور فنش خرابه یکی کندانسورشو دزدین یکی رو هم بردش اب خورده و سوخته تعمیرکاران شما برای ما این س تا رویکی میکنن ما حداقل از یکیش استفاده کنید

  • اسپیلت نیوا داریم 24 هزار 2 ما کار کرده میتونید کسی بخواد با تخفیف بهش میفرشم

  • سلام هزینه ی خرید اسپیلت گومن 24 هزار الان چقدر است و ب نظ شما اسپیلت اصلی میتونم پیدا کنم ؟

  • اسپیلت ایرانی مهراصل خریدیم اصلا از عملکردش راضی نیستم کسی هم دسته دو رو ازم نمیخره چون تو فروشگاه ها دارن با شرایط به مردم میفروش به نظر شما چیکار کنم این دستگاه رو

  • روز بخیر ما برای یک سالن ۱۲۰ متری شیرینی فروشی یک کولر گازی لازم داریم که بتونه علاوه بر خنک کردن مدت زیادی روی فن کار کنه بیشتر افراد به ما کولر گازی های ایستاده را پیشنهاد دادند اما من دوست داشتم بدونم که آیا کولر گازی های اسپلیت توانایی خنک کردن این فضا را دارند و اصلاً باید در چه ظرفیتی خریداری بشن

  • سلام یک سوال داشتم از خدمتتون با در شمال کشور ساکن هستیم و حدوداً پنج ساله که در این از کولر گازی های پنجره ای استفاده میکنیم و به شدت هم از عملکرد کولر گازی ها راضی است با توجه به اینکه سن این محصول حال بالا رفتن و یک قطعاتش را به ما گفتند که دیگه گیر نمیاد به نظر شما بهتره که ما این کولر گازی های پنجره ای رو با اسپلیت تعویض بکنیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس