12 علت یکسره کار کردن کولر گازی

11 علت یکسره کار کردن کولر گازی
 • یکی از مزایای کولر های گازی نسبت به کولر های آبی این است که این کولر ها با داشتن ترموستات پس از رسیدن محیط به دمای مد نظر خاموش شده و به صورت یکسره کار نخواهد کرد .این قابلیت کولر گازی باعث کاهش مصرف انرژی میشود.حال اگر این قابلیت کولر گازی از کار بیوفتد یعنی کولر گازی شما یکسره کار کند این نشانه بروز یک مشکل در کولر گازیست که باید به سرعت بر طرف شود.
  در این مقاله ما سعی کردیم عوامل مهم در بروز یک سره کار کردن کولر گازی را با شما در میان بگذاریم تا شما مصرف کنندگان عزیز در حد توان خود از بروز این مشکل جلو گیری به عمل آورید.

  هنگام مواجه شدن با این مشکل با نزدیکترین شعبه تهران سرویس به خود در تماس باشید و مشکل خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در صورت لزوم در اسرع وقت تکنیسین به  محل شما اعزام شود.

  1-پائین بودن ظرفیت کولر نسبت به محیط:

  بارها از مشتریان عزیز و کسانی که قصد خرید کولر گازی دارند خواهش کرده ایم که برای خرید کولر گازی و آشنایی با ظرفیت ها و نوع کلاس آب و هوایی کولر گازی آن با مشاوران و کارشناسان تهران سرویس در تماس باشید و با درمیان گذاشتن میزان بودجه نوع آب و هوا ی مکان خود و متراژ منزل از آنها بخواهید بهترین کولر گازی را به شما عزیزان معرفی نمایند.برای خرید کولر کازی  از نمایندگی های تهران سرویس با ضمانت 5 ساله نیز میتوان با این کارشناسان این شرکت مشورت نمایید.

  یکی از عوامل مهم در بروز مشکل یک سره کار کردن کولر گازی پایین بودن ظرفیت کولر شما نسبت به محیط مدنظر است ، چرا که کولر گازی تا زمانی که کل محیط شما را به آن دمای مد نظر نرساند اتومات نخواهد کرد و این امر سبب خرابی و بروز مشکلات بزرگتری در کولر شما خواهد شد.

  2-مشکل در ترموستات کنترل دما:

  زمانی که شما با خاموش نشدن کولر گازی مواجه شدید، یکی از اولین مواردی که باید بررسی کنید، ترموستات کولر گازی است. گاهی اوقات به طور اتفاقی تنظیمات به هم خورده و نیاز به تنظیم مجدد دارد و گاهی نیز کلا ترمستات به صورت نادرست تنظیم شده است. زمانی که شما خاموش و روشن شدن کولر گازی را روی حالت اتومات قرار داده باشید، اگر ترموستات دچار مشکل شده باشد، کولر گازی زمان هایی که باید خاموش شود، خاموش نمی شود. در نتیجه این می تواند علت خاموش نشدن کولر گازی شما باشد.
  ترموستات کنترل دما ولتاژ موتور فن و کمپرسور را تأمین می‌کند. اگر ترموستات اتصال کوتاه شده باشد، شاید ولتاژ را به صورت دائمی به کمپرسور بفرستد و باعث شود که کمپرسور دائماً کار کند. برای شمخص کردن اینکه ترموستات اتصال کوتاه شده است از یک مولتی‌متر برای تست رسانندگی استفاده کنید. اگر ترموستات کلاً دارای رسانندگی بود این نشان می‌دهد که اتصال کوتاه شده و باید عوض شود.

  برای مطالعه مقاله علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  3-کثیف بودن کندانسور کولر گازی:

  سیم پیچ های کندانسور داخل تهویه مطبوع شما گرما را پراکنده می کند ، اما وقتی کثیف هستند ، ممکن است سیم پیچ ها نتوانند به طور موثر کار کنند. هنگامی که سیم پیچ های شما قادر به کار صحیح نیستند ، کولر گازی شما باید بیشتر کار کند تا خنک شود و دما را حفظ کند. برای جلوگیری از کار مداوم کولر گازی ، سیم پیچ های کندانسور را از نظر آلودگی و باقی مانده بررسی کرده و در صورت لزوم تمیز کنید.

  4-بروز مشکل در محدود کننده‌ فن:

  در تمام کولرهای گازی سوئیچ محدودکننده فن موجود است. محل قرارگیری این سوئیچ در کنار فن می‌ باشد. فن با وجود این سوئیچ اجازه دارد خارج از کنترل و تنظیم ترموستات به کار خود ادامه دهد. اگر فن را در حالت دستی قرار دهید، خاموش نشدن اسپلیت رخ می‌ دهد. برای رفع این مشکل باید تنطیمات را از حالت دستی به حالت خودکار تغییر دهید. با انجام این کار فن با دستوری که از تنظیمات ترموستات دریافت می‌کند شروع به کار خواهد کرد.
  در برخی موارد بروز مشکل در فن کولر گازی باعث بروز این مشکل خواهد شد.
  برای مطالعه و آشنایی بیشتر با فن کولر گازی مقاله ما را در این زمینه مطالعه نمایید.

  12 علت یکسره کار کردن کولر گازی

  5-خراب شدن برد کنترل اصلی:

  مغز کولر گازی اگر دچار کوچکترین مشکلی شود ممکن است فن به صورت یکسره کار کند ، اگر موارد بالا مورد بررسی قرار دادید مورد آخر باید برد را مورد بررسی قرار دهید.

  6-خرابی کنتاکتور کولر گازی:

  کولر های گازی تک فاز در ظرفیت های بالا از رله برای فرمان داده به کمپرسور استفاده میکنند و کولر های گازی سه فاز از کنتاکتور بهره می برند لذا خرابی رله یا کنتاکتور می تواند باعث کارکرد مدام کمپرسور شودو این موضوع بسیار مهم است چرا که می تواند منجر به سوختن کمپرسور گردد.

  7-خرابی سنسور ترمیستور کولر گازی:

  دستور روشن و خاموش شدن کمپرسور کولر گازی توسط سنسور اتاق صادر می شود چرا که این سنسور در مسیر هوای ورودی به پنل داخلی قرارگرفته است و تغییرات دمایی را به اطلاع برد کنترل می رساند لذا در صورت کثیف بودن اواپراتور یا خراب شدن سنسور اتاق کولر گازی بدون وقفه و بدون خاموش شدن به صورت یکسره کار می کند.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی آکس اینجا کلیک کنید.

  8-کثیف بودن پنل اواپراتور کولر گازی:

  یکی از دلایل روشن ماندن و خاموش نشدن کولر گازی کثیف بودن زیاد پنل داخلی می باشد به نحوی که تبادل حرارت به درستی با محیط پیرامون انجام نمی شود و لذا داخل اتاق همیشه گرم بوده و سنسور کولر گازی دستور کارکرد بدون وقفه کولر گازی را صادر میکند همین عامل می تواند باعث سوختن کمپرسور نیز بشود.

  12 علت یکسره کار کردن کولر گازی

  9-در زمان روشن بودن کولر گازی از کولر آبی استفاده نکنید:

  کولر گازی رطوبت هوا را به شدت کاهش داده و هوای سرد خشک را در هوا پخش میکند برعکس کولر گازی کولر آبی به شدت رطوبت هوا را بالا برده و کارکرد همزمان این دو باعث میشود که عملکرد هردو خنثی شده و کولر گازی باید به صورت یکسره برای رسیدن به دمای مطبوع کار کند.

  10-خرابی سنسور ترمیستور کولر گازی:

  دستور روشن و خاموش شدن کمپرسور کولر گازی توسط سنسور اتاق صادر می شود چرا که این سنسور در مسیر هوای ورودی به پنل داخلی قرارگرفته است و تغییرات دمایی را به اطلاع برد کنترل می رساند لذا در صورت کثیف بودن اواپراتور یا خراب شدن سنسور اتاق کولر گازی بدون وقفه و بدون خاموش شدن به صورت یکسره کار می کند.

  11-روشن بودن دائمی اسپلیت در کل روز :

  خاموش نشدن اسپلیت از شایع‌ترین مشکلات در وسیله‌ های تهویه‌ ای می‌باشد. روشن بودن دائمی کولر در طول روز یکی از دلایل خاموش نشدن کولر گازی است. ساعاتی که هوا تقریبا خنک‌تر است به کولر گازی خود استراحت بدهید. روشن بودن یکسره باعث خراب شدن قطعات و کم شدن عمر دستگاه می شود.

  12-سرویس کولر گازی:

  عدم سرویس به موقع کولر گازی باعث بروز مشکلات بسیاری در این وسیله تهویه مطبوع میشود ، با توجه به این موضوع و رسیدگی به موقع به کولر گازی خود از بروز مشکلات جدی در آن جلوگیری نمایید.سرویس کولر گازی به صورت حرفه ای توسط تیم کارشناسان تهران سرویس به صورت 24 ساعته در سراسر تهران صورت میگیرد.

   کلید Fan Limit 

  اکثر واحدهای تهویه مطبوع دارای یک “Fan Limit Switch” در نزدیکی دمنده هستند که به فن اجازه می دهد تا به طور مستقل از تنظیمات شما کار کند. در صورت وجود لغو دستی ، ممکن است فن کولر گازی شما به تنهایی کار کند. برای جلوگیری از این ، این تنظیم را از “دستی” به “خودکار” تغییر دهید تا فن فقط درصورت نیاز به کار بپردازد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس