چرا کولر گازی اتومات نمیکند ؟

 • با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا میزان استفاده از کولر گازی افزایش مییاید،یکی از مشکلات رایج در بین مصرف کنندگان کولر گازی یکسره کارکردن کولر گازی یا همان اتومات نکردن آن است.
  در ابتدا شاید این موضوع برای شما خیلی مهم جلوه نکند و از آن به سادگی عبور کنید ، اما زمانی که پای عمر دستگاه شما در میان باشد ، و بدانید این موضوع میتواند خسارات سنگینی به شما وارد کند، این موضوع بیش از قبل برای شما حائز اهمیت خواهد بود.در این مقاله قصد داریم به علت اوتومات نکردن کولر گازی بپردازیم.

  آیا اتومات نکردن کولر گازی با یکسره کار کردن آن تفاوت دارد؟

  یکسره کار کردن کولر گازی همان اتومات نکردن کولر گازی است و یکی از مشکلات متداول این دستگاه محسوب می‌شود. کولر گازی، برخلاف کولر آبی، یکسره کار نمی‌کند و برای خنک کردن محیط نیازی ندارد که تمام زمانی که به آن احتیاج داریم را کار کند و هوای خنک تولید کند.

  کولر گازی دمای محیط را به دمای مد نظر شما رسانده و تا زمانی که دمای محیط به همان اندازه باقی مانده است، متوقف می‌ماند و فقط زمانی شروع به کار خواهد کرد ، که دما تغییر کرده باشد و یا به هر دلیلی نتواند تشخیص دهد که دما به همان اندازه‌ی مد نظر رسیده است.

  چرا کولر گازی روی فن کار میکند؟

  اتومات نکردن کولر گازی چه دلایلی دارد؟

  • خرابی برد کنترل اصلی
  • خرابی ترمیستور کولر گازی
  • کثیف شدن کویل‌های کندانسور
  • خراب شدن ترموستات کولر گازی
  • اتصال کوتاه ترموستات کنترل دما
  • خرابی برد کنترل دما
  • خراب شدن برد رله کولر گازی

  برای مطالعه مقاله بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان اینجا کلیک کنید.

  چرا کولر گازی اتومات نمیکند؟

  کثیف شدن کویل های کندانسور:

  کویل های کوندانسور وظیفه گرفتن گرما از گاز مبرد را بر عهده دارند. زمانی که این کویل های کثیف می شوند و آشغال هایی روی آن ها می نشیند عملکرد کولرگازی پایین می آید و کمپرسور خوب کار نمی کند. در این وضعیت کمپرسور به طور دائم کار می کند تا هوای اتاق را خنک کند. پس با بررسی کویل های کوندانسور و تمیز کردن آن ها می توان مشکل اتومات نکردن کولر گازی را برطرف کرد.

  اتصال کوتاه شدن ترموستات کنترل دما:

  ولتاژ موتور فن و و کمپرسور توسط ترموستات کنترل دما تامین می شود. اگر ترموستات کنترل دما اتصال کوتاه شود ولتاژ را به صورت دائمی به کمپرسور ارسال می کند و بنابراین کمپرسور یک سره کار می کند. در صورت اتصال کوتاه شدن ترموستات کنترل دما باید آن را عوض کرد. با تست رسانندگی ترموستات کنترل دما به وسیله یک مولتی متر می توان به اتصال کوتاه شدن ان اطمینان حاصل کرد.

  تعمیر کولر گازی هایسنس

  خراب شدن ترموستات:

  ترموستات در کولر گازی در واقع بر تنطیم دمای هوا نظارت می کند. میکروسوییچی که برق فن و کمپرسور را تامین می کند در صورت خرابی ترموستات فعال نمی شود و در اینصورت کمپرسور به صورت یک سره کار می کند. برای تست ترموستات نیز می توانید از مولتی متر برای تست رسانندگی آن استفاده کنید. برای این کار کولر گازی باید روشن شود و هوای اتاق را سرد کند. اگر در این شرایط طبق تست، ترموستات رسانندگی نداشت پس ترموستات خراب شده و باید آن را تعویض کرد.

  خراب شدن کنتاکتور اسپلیت:

  یکی دیگر از دلایل یک سره کار کردن کولر گازی خراب شدن کنتاکتور اسپلیت است. اگر کنتاکتور اسپلیت خراب شود با یخ زدگی یونیت داخلی، کمپرسور به صورت دائم کار می کند و در این شرایط شما باید کنتاکتور اسپلیت خود را تعویض کنید.

  نصب اشتباه کولر گازی:

  این اشتباهی است که از سوی نصاب صورت می گیرد. اتصال برق اصلی از انشعاب به طور مستقیم به کمپرسور باعث یک سره کار کردن آن می شود. با نصب صحیح و اصولی کولر گازی می توان از این مشکل اجتناب کرد.

  خراب شدن ترمیستور:

  ترمیستور یکی از اجزای مهم کولر گازی است که وظیفه آن برآورد دمای اتاق است تا از طریق برد کنترل بر عملکرد کمپرسور کنترل داشته باشد. زمانی که ترمیستور خراب می شود کمپرسور به طور دائمی کار می کند.

  خراب شدن برد کنترل دما:

  یکی از برد های الکتریکی مهم در کولر گازی که وظیفه تامین ولتاژ برق مورد نیاز موتور فن و کمپرسور را بر عهده دارد. چنانچه در این برد الکتریکی مشکلی به وجود آید، ولتاژ بی وقفه به کمپرسور وارد می شود و کمپرسور یک سره کار می کند. با بررسی و تست این برد و پی بردن به خرابی آن باید آن را تعویض کنید تا مشکل اتومات نکردن کولر گازی حل شود.

  مشکل در برد رله:

  خراب شدن برد رله کولر گازی در برخی مواقع به یک سره کار کردن کمپرسور کولر گازی منجر می شود. به یاد داشته باشد که پس از بررسی تمامی بخش ها و در صورت مطمئن بودن از سالم بودن بخش های دیگر کولر گازی به تعویض این قطعه اقدام کنید.

  خراب شدن برد کنترل اصلی کولر گازی:

  ولتاژ تمامی بخش های کولر گازی توسط برد کنترل اصلی کولر گازی تامین و کنترل می شود. با خراب شدن این برد و عدم کنترل ولتاژ ورودی به کمپرسور، این بخش به صورت یک سره کار می کند و اتومات نمی کند. با بررسی و تست برد کنترل اصلی می توان به معیوب بودن آن پی برد و در صورت معیوب بودن باید آن را تعویض کرد.

  نحوه تست ترموستات کولر گازی:

  همان طور که گفته شد یکی از عوامل اتومات نکردن کولرگازی و یک سره کار کردن کمپرسور، خرابی ترموستات آن است. در ادامه قصد داریم نخوه تست ترموستات کولرگازی را به اختصار توضیح دهیم.
  برای تست ترموستات ابتدا لوله مویی ترموستات را تست کنید؛ این لوله نباید دارای شکستگی، بریدگی یا سوراخ باشد چون در غیر اینصورت گاز درون آن خارج می شود. سپس ترموستات را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. سیم رابط سلکتور اهم مولتی متر که بر روی اهم قرار دارد را به فیش اتصالی ترموستات وصل کنید اگر ترموستات متصل باشد عقربه های اهم متر باید منحرف شوند. بعد از این که بالب ترموستات در درون ظرف یخ قرار گیرد، انحراف عقربه های اهم متر قطع می شود. مجددا ترموستات را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید؛ اگر ترموستات سالم باشد دوباره وصل شده و عقربه های اهم متر نیز دوباره منحرف می شوند.

  جدی نگرفتن سرویس سالانه کولر گازی یکی از مهم ترین عوامل بروز مشکلات اینچنینی در کولر گازیست ،چرا که در سرویس های دوره ای توسط سرویسکاران کولر گازی تهران سرویس تمامی موارد مرتبط با این موضوع بررسی و در صورت نیاز قطعه مورد نظر تعویض و یا تعمیر خواهد شد.با پرداخت هزینه های کم سرویس از هزینه های بالای تعمیرات کولر گازی در امان باشید.

  در صورت بروز مشکل در کولر گازی خود با یکی از شعب تهران سرویس تماس گرفته و درخواست تعمیرکار کولر گازی خود را به ثبت برسانید تا در کمتر از یک ساعت متخصص تعمیر کولر گازی در محل شما حاضر و اقدام به رفع مشکل موجود بنماید.
  تمامی تعمیرات کولر گازی توسط تعمیرکاران تهران سرویس دارای 6 ماه ضمانت خواهد بود.

  تهران سرویس نمایندگی تعمیرات کولر گازی در تهران تامین کننده قطعات تمامی برندهای کولر گازی در سراسر کشور است ، کافیست سفارشات خود را از طریق یکی از شعب تهران سرویس به ثبت برسانید، تا در کمترین زمان ممکن قطعه مورد نظر به دست شما برسد .
  ارسالات مرسولات در تهران با پیک مخصوص تهران سرویس در کمتر از یک ساعت،
  ارسال مرسولات شهرستان از طریق تیپاکس طی 3 الی 4 روز کاری خواهد بود.

  • ما یک کولر گازی ال جی داریم که این شب ها خوب کا رمیکنه ولی صبح ها کولر گازی اتومات نمیکند

  • علت اتومات نکردن کولر گازی جنرال ما از خرابی ترموستات بود قیمت ترموستات چنده ؟

  • سلام ما یک تعمیرکار نیاز داریم برای سرویس دستگاه و دستگاهمون به ی مشکلی خورده که اتومات نمیکنه

  • سلام پول برق ما این ماه خیلی اومد تکنسین گفت چون کولر گازی شما اتومات نمیکنه این اتفاق میافته

  • سلام ما یک کولر گازی هیوندای داریم که برخی مواقع اتومات نمیکنه و پشت هم کار میکنه مشکلش چیه ؟

  • ما یک کولر گازی اوجنرال داریم اتومات نمیکند علتش چیه ؟

  • سلام ی سوال داشتم ازتون کولر گازی چه زمانی اتومات میکند ؟

  • ما یک کولر گازی داریم اتومات نمیکنه و باید خاموش و روشن کنیم دلیلش چیه ؟

  • اتومات نکردن کولر گازی به غیر از این دلایلی که گفته شد دلیل دیگه ای هم داره ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس