آموزش وکیوم کولر گازی

 • آموزش وکیوم کولر گازی (Air conditioner vacuum) نصب و راه اندازی مجدد دستگاه کولر گازی شامل مراحل تخصصی است که اگر توسط تکنیسین به درستی انجام نشود ضرر های جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد میکند .در این مقاله هدف ما آموزش وکیوم کولر گازی است تا شما با این عمل بیشتر آشنا شوید.در حین جابه جایی و نصب کولر گازی توسط متخصصین شما شاهد اتصال دستگاهی به شکل زیر به یونیت خارجی کولر گازی خود خواهید بود.
  وظیفه ی اصلی وکیوم خارج کردن رطوبت و ذرات گردو غبار از داخل سیکل سیستم تهویه است ، که باید به درستی صورت گیرد.در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید ،تا کارشناسان ما نحوه عملکرد و شرایط کار با دستگاه وکیوم را برای شما عزیزان بیان کنند.
  تهران سرویس آنلاین با ارایه خدمات نصب کولر گازی و تعمیر کولر گازی در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
  وکیوم کردن کولر گازی به هنگام نصب کولر گازی و یا هنگام تعمیر کولر گازی یکی از مهم‌ترین عملیات است که عدم انجام آن می‌تواند باعث کاهش عملکرد کولر گازی شود. همان‌طور که نحوه انجام این عمل حائز اهمیت است نحوه انجام صحیح آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
  برای دانلود فایل آموزش وکیوم کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  وکیوم کولر گازی:

  وکیوم به معنی تخلیه رطوبت و هوای داخل سیستم خنک‌کننده و ایجاد خلأ جهت تزریق گاز مبرّد است هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود میزان خنک‌کنندگی دستگاه افزایش‌یافته و برای سردکردن مدت‌زمان کمتری کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق کمتری مصرف و مدت عمر وسیله خنک‌کننده افزایش می‌یابد.

  چرا باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

  گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله‌های کولر گازی است. وکیوم کردن کولر گازی کمک می‌کند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در داخل لوله‌ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده می‌شود به‌صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی در سیکل وجود نداشته باشد درضمن وجود رطوبت احتمالی داخل سیکل کولر گازی باعث آسیب‌دیدن جبران‌ناپذیر کولر گازی می‌شود.
  برای مطالعه مقاله تعویض روغن کمپرسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  وکیوم کولر گازی به دو صورت انجام می شود

  آموزش وکیوم کولر گازی به روش قدیمی :

  این روش یک روش قدیمی و مردود است که زیاد توصیه نمی‌شود. برای این کار از خود مبرد استفاده می‌شود. در این روش با وصل کردن کپسول مبرد به یک شیر سرویس و باز کردن آن، هم‌زمان سوزنی شیر دیگر را فشار می‌دهیم تا فشار گاز مبرد داخل کپسول باعث بیرون رانده‌شدن هوا از لوله‌ها و یونیت داخلی شود. شیر سوزنی را تا زمانی نگه می‌دارید که مبرد از آن خارج شود.

  روش دوم آموزش وکیوم کولر گازی:

  در این روش جهت تخلیه دستگاه از پمپ وکیوم استفاده می شود که بهترین روش وکیوم کولر گازی می باشد.
  1: ابتدا لوله های مسی را به شیر وصل کرده و آنها را سفت میکنیم.
  2: شیلنک آبی رنگ گیج فشار را به شیر سرویس لوله برگشت کولر گازی وصل میکنیم
  3 :شیلنک زرد رنگ را به دستگاه وکیوم وصل کرده و دستگاه وکیوم را روشن میکنیم.
   4 :شیر آبی رنگ گیج فشار را باز میکنیم.
   5 :جهت وکیوم کردن کامل کولر گازی ، دستگاه وکیوم باید به مدت ۴۵ دقیقه روشن بوده و کار کند.
  این عمل باعث میشود تا رطوبت و هوای موجود در داخل سیکل کولر گازی کاملا گرفته شود.
   6 :بعد از گذشت ۴۵ دقیقه حال میتوانیم ابتدا شیر آبی رنگ گیج را ببندیم و دستگاه وکیوم را خاموش کنیم.
  برای مطالعه مقاله آموزش باز کردن کولر گازی اینجا کلیک کنید.آموزش وکیوم کولر گازی

  روش کار با وکیوم کولر گازی :

  پمپ را با روغن خلاء پر کنید. قبل از استفاده از پمپ وکیوم خود، مطمئن شوید که پر از روغن پمپ خلاء تمیز است. درپوش پرکننده روغن را که معمولاً در بالای پمپ قرار دارد باز کنید و به لبه داخلی دهانه برای یافتن خط پرکننده نگاه کنید. دهانه را با روغن پر کنید تا به آن خط برسد. سپس، درپوش پرکننده روغن را تعویض کنید.


  مطمئن شوید که فقط از روغن مخصوص پمپ های خلاء استفاده کنید. استفاده از روغن های مکانیکی دیگر می تواند بر کیفیت و عملکرد وکیوم شما تأثیر بگذارد.
  گیج های خود را به پورت ها وصل کنید. شما به یک مجموعه گیج نیاز دارید که به هر دو پورت خلاء و فشار شما در سیستم کولر گازی شما متصل شود. گیج و شیلنگ آبی باید به پورت سرویس فشار کم متصل شوند. گیج و شیلنگ قرمز رنگ به درگاه فشار قوی متصل می شوند. شلنگ زرد رنگ در وسط باید گیج‌های شما را به وکیوم متصل کند.
  مطمئن شوید که گیج ها و شیلنگ های گیج محکم به هم وصل شده اند. آب بندی شل می تواند خلاء شما را به خطر بیندازد.دریچه های منیفولد خود را باز کنید. هنگامی که گیج های خود را در جای خود قرار دادید، باید از شیرهایی در سیستم AC خود استفاده کنید که درگاه سرویس به خطوط مبرد را باز و بسته می کند. با بسته بودن دریچه‌ها، گیج‌های شما باید مقدار کمی از فشار را داشته باشند.
  پمپ وکیوم خود را راه اندازی کنید. بعد از اینکه مطمئن شدید همه چیز به طور ایمن وصل شده است، از دستگاه سوئیچ پمپ خلاء خود برای روشن کردن آن استفاده کنید. شما باید بتوانید صدای در حال اجرا را پس از روشن شدن آن بشنوید.

  دستگاه وکیوم کولر گازی
  اگر می خواهید پمپ را در هوای سرد راه اندازی کنید، دریچه های ورودی را باز کنید تا پمپ به سرعت کارکرد عادی برسد. سپس، دوباره آن را ببندید.
  شیر گیج جانبی را باز کنید. هنگامی که وکیوم شما روشن شد، باید دریچه های گیج را که در کناره هر گیج قرار دارند باز کنید. این اجازه می دهد تا خلاء شروع به بیرون کشیدن هوا از سیستم کند.
  اگر مطمئن نیستید که برای باز کردن سوپاپ‌ها باید به چه سمتی بچرخانید، دفترچه راهنمای همراه گیج یا جاروبرقی را بررسی کنید.
  اجازه دهید 15-30 دقیقه وکیوم بماند. اجازه دهید وکیوم شما حداقل 15 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه با سرعت کامل کار کند تا هوا به طور کامل از سیستم وکیوم شما خارج شود. زمان دقیقی که برای کارکردن وکیوم نیاز دارید، بر اساس توصیه‌های سازنده متفاوت است، بنابراین هر دفترچه راهنمای عملیاتی را که ممکن است برای سیستم کولر گازی و پمپ خلاء خود داشته باشید، بررسی کنید.
  به طور کلی، شما می خواهید اجازه دهید خلاء شما حداقل به اندازه کافی کار کند تا اندازه گیری کمتر از 1000 میکرون باشد. اگر می توانید سعی کنید آن را به 500 میکرون برسانید.
  بستن وکیوم
  شیر سمت پایین را ببندید و اجازه دهید جاروبرقی به مدت 15 دقیقه بماند. بعد از اینکه اجازه دادید جاروبرقی برای مدت زمان کافی کار کند، دریچه ای که به گیج سمت پایین متصل می شود را ببندید. بگذارید پمپ شما 15 دقیقه خلاء را نگه دارد.
  اگر قادر به نگه داشتن آن برای مدت طولانی نیست، احتمالاً نشتی دارید و ممکن است نیاز به تعویض اجزای پمپ خلاء خود داشته باشید.باز و بسته کردن وکیوم کولر گازیپمپ وکیوم را خاموش کنید. هنگامی که از مدت زمانی که سیستم خود خلاء را نگه داشته راضی هستید، پمپ را با استفاده از همان مکانیزم سوئیچی که برای روشن کردن آن استفاده کردید، خاموش کنید. قبل از اینکه سیستم را جدا کنید، اجازه دهید جاروبرقی شما کاملاً جدا شود.
  وکیوم خود را جدا کنید. هنگامی که وکیوم شما کاملاً جدا شد، می توانید شلنگ منتهی به پمپ را جدا کنید. سیستم اسپلیت شما باید در این نقطه کاملاً تخلیه شود و آماده شارژ یا تعمیر باشد.
  اگر مشکل زهکشی دارید که یکی از رایج ترین مشکلات اسپلیت است، می توانید یک تفنگ تخلیه CO2 و یک برس تخلیه اسپلیت برای تمیز کردن گرفتگی در سیستم زهکشی تهیه کنید. بهتر از استفاده از مواد شیمیایی است.
  همچنین باید فیلترها را به طور مرتب تعویض کنید. این به جلوگیری از گرفتگی و جمع شدن زباله در کف ظرف تخلیه کندانس کمک می کند.
  شما حتی می توانید قرص تابه میعانات را برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب تهیه کنید.روشن کردن وکیوم کولر گازی

  نکته درباره وکیوم کولر گازی:

  لازم به ذکر است هنگام اتمام کار وکیوم باید ابتدا شیر آبی‌رنگ بسته شود بعد دستگاه وکیوم خاموش شود اگر بخواهیم ابتدا وکیوم را خاموش کنیم و بعد شیر را ببندیم احتمال کشیده‌شدن روغن دستگاه وکیوم به داخل کولر گازی است.

  تذکر :

  درصورتی‌که که قصد وکیوم کل دستگاه را داشته باشید روند کار مانند قبل است با این تفاوت که هر دو شیر سرویس باز هستند. همچنین لازم به ذکر است هنگام اتمام کار وکیوم باید ابتدا شیر آبی‌رنگ بسته شود سپس دستگاه وکیوم خاموش شود؛ چون اگر بخواهیم ابتدا وکیوم را خاموش کنیم و سپس شیر را ببندیم احتمال کشیده‌شدن روغن دستگاه وکیوم به داخل کولر گازی است و روند کار ما مختل می‌شود. درصورتی‌که که قصد وکیوم کل دستگاه را داشته باشید روند کار مانند قبل است با این تفاوت که هر دو شیر سرویس باز هستند.

  توجه داشته باشید:

  زمان وکیوم به صورت محاسبه ای است و بسته به ظرفیت پمپ وکیوم و حجم سیستم تهویه متفاوت است.
  اگر طول لوله کشی کمتر از ۱۰ متر است :
  پانزده دقیقه یا بیشتر وکیوم نمایید ولی اگر طول لوله کشی بیشتر از ۱۰ متر است ،سی الی چهل و پنج دقیقه وکیوم نمایید.

  توجه:

  حتما سیلندر ازت را از فروشگاههای مطمئن خریداری نمایید زیرا در صورت ناخالصی مشکلات زیادی بوجود می آورد .
  همچنین هیچ وقت از هوا یا اکسیژن براي تست فشار استفاده نکنید همچنین هرگز ازت را به صورت مایع تزریق نکنید.
  همچنین به درجه روي گیج مانیفولد دقت کنید که تا ۳۰ اینچ جیوه یا همان یک اتمسفر پایین بیاید .

  مرحله تست دستگاه:

  در این مرحله تست های مربوطه به اندازه گیری های جریان مصرفی ولتاژو دماهای بخش داخلی و خارجی کولر را تست کنید تا خارج از اندازه استاندارد نباشد.گیج مانوفیلد پمپ کولر گازی

  چه زمانی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

  وکیوم کولر گازی یکی از اقداماتی که است ، که باید هنگام جابه جایی ، نصب و تعمیراتی که منجر به باز کردن لوله های کمپرسور میشود ، به دقت انجام دهید.
  بسیاری از نصاب های غیر حرفه ای بدون انجام این عمل اقدام به نصب کولر گازی میکنند ، که این امر سبب میشود علاوه بر کاهش طول عمر دستگاه شما خسارات جدی به کمپرسور دستگاه شما وارد شود.

  نصب کولرگازی تهران سرویس آنلاین:

  برای نصب کولر گازی خود حتماً از شرکت‌های معتبر نصاب کولر گازی خود را انتخاب نمایید. چرا که بسیاری از افراد به‌ظاهر نصاب با نصب غیراصولی و عدم رعایت موارد مهمی همچون وکیوم کولرگازی تنها باعث آسیب جدی به سیستم تهویه شما عزیزان خواهند شد.
  شرکت تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 100 تکنسین مجرب و کارآزموده در زمینه نصب کولر گازی آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز در سراسر تهران بزرگ هستند.
  برای ثبت درخواست کارشناس خود می‌توانید از یکی از سه‌راه ارتباطی ما با گروه پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس باشید:
  1- تماس با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین
  2- ثبت درخواست از طریق فرم درخواست خدمات
  3- ثبت درخواست از طریق فرم مشاوره

  تعمیر کولر گازی تهران سرویس آنلاین :

  تعمیرکاران متخصص تهران سرویس آنلاین در تمام طول شبانه روز در 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی مناطق تهران هستند .تمامی تعمیرات کولر گازی تهران سرویس شامل 6 ماه ضمانت تهران سرویس آنلاین است.

  وکیوم کولر گازی در شمال تهران :

  با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

  وکیوم کولر گازی در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  وکیوم کولر گازی در شرق تهران :

  پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

  وکیوم کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و  اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

  وکیوم کولر گازی در جنوب تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

  • وکیوم کولر گازی بخش رایج تعمیرات تهویه مطبوع است. از وکیوم ها برای تخلیه کولر گازی استفاده می شود، فرآیندی که در آن هوا و رطوبت را قبل از آزمایش، تعمیر و شارژ مجدد از سیستم مبرد خارج می کنند. به طور کلی، بهترین کار این است که توسط یک متخصص کولر گازی انجام شود. اگر به دنبال انجام تعمیرات ساده در خانه هستید، یادگیری استفاده از پمپ خلاء می تواند بسیار مفید باشد.

  • سلام دوست عزیز شما برای نصب کولر گازی حتما از وکیوم استفاده میکنید ؟

   • ممنون از انتخاب شما شما یک سرویس رایگان کولر گازی از طرف شرکت ما هدیه دارید برای دریافت با پشتبانی تماس بگیرید.

   • سلام دوست محترم وجدان کاری متاسفانه در خیلی از افراد نیست و احترامی برای هزینه ای که شما انجام دادید برای خرید دستگاه قائل نیستند

  • سلام مهندس آیا میتونیم دستگاه وکیوم کولر گازی رو تهیه کنیم و خودمون دستگاه رو وکیوم کنیم ؟

   • سلام دوست عزیز نیازی به هزینه ی بالا برای خرید دتسگاه وکیوم نیست یکبار انجام بشه کافی است.

  • سلام هنگام نصب کولر گاز ی ما دستگاه ما رو وکیوم نکردن الان چه کاری باید انجام بدیم

   • سلام دوست عزیز باید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا برای بازدید دستگاه شما حضوری مراجعه کنند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس