تعمیر کولر گازی بوش

 • امروز قصد داریم به تعمیر کولر گازی بوش بپردازم ،این برند نام آشنا که هرگاه نامش از طرف فروشنده به گوش ما میرسد با خیالی آسود آن را انتخاب میکنیم.
  با ما همراه اشید تا شما را با این برند و کولر گازی های تولید شده از این برند بیشتر آشنا کنیم.

  برند بوش:

  یک شرکت بر پایه فناوری است که در سال ۱۸۸۶ توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان بنیان نهاده شد. این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان است.

  لوازم خانگی بوش ساخت کدام کشور می باشد؟

  همانطور که میدانید لوازم خانگی بوش ساخت کشور آلمان میباشد، اما امروزه به دلیل بحث رقابتی در بازار؛ خط تولید را در کشورهای مختلف از جمله ترکیه، چین، ایتالیا، اسلوونی، اسپانیا و … راه اندازی نموده است.
  همچنین لازم است بدانید که بسیاری از لوازم برقی آشپزخانه بوش به مانند چای ساز، آبمیوه گیری و … به دلیل بحث رقابتی و پایین بودن هزینه ساخت آن در کشور چین تولید می شود.
  مهندسین ناظر شرکت بوش تمام خط تولید لوازم خانگی بوش را در کشورهای دیگر رصد می کنند تا علاوه بر اینکه کیفیت محصولات حفظ می شود از بازار رقابتی عقب نمی افتد.
  ضمنا برند بوش دوستدار طبیعت است و از تکنولوژی به روز برای این امر استفاده می کند.

  کولر گازی بوش:

  از ویژگی های کولر گازی بوش میتوان به :
  دارای کمپرسور روتاری
  پرتاب هوا در هر چهار طرف
  ضد برفک یا یخ زدا
  دارای یک صفحه نمایشگر ال سی دی
  با قابلیت پاکسازی خودکار یونیت داخلی
  عملکرد توربو در سرمایش
  مجهز به فیلتر تصفیه و قابل شستشو
  تایمر خواب در این سیستم
  حالت توربو برای استفاده بهینه

  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی هیوندای اینجا کلیک کنید.

  ظرفیت کولرگازی بوش:

  در انتخاب کولرگازی بوش برای منزل یا محل کار خود به موارد زیر توجه فرماید :
  ۱- تعداد نفراتی که در آن محل زندگی و یا کار میکند در انتخاب کولرگازی بوش بسیار مهم است .
  ۲- تعداد دستگاههایی که هنگام کار کرد کولرگازی از خود گرما تولید میکنند در انتخاب کولرگازی بوش بسیار مهم است .
  ۳- تعداد پنجره های موجود در اتاق و بزرگی و کوچکی پنجره ها و دوجداره بودن یا نبودن پنجره ها.
  ۴-ارتفاع اتاق نیز حائز اهمیت میباشد که باید در هنگام خرید کولرگازی بوش به آن توجه کرد.

  مساحت اتاق از مهمترین موارد میباشد خانه های بزرگ دارای مساحت بزرگ هستند که در اگر کولرگازی شما کوچک باشد به کولرگازی فشار زیادی وارد میشود زیرا کولرگازی باید مدت زمان زیادی کار کند تا خانه خنک شود.

  در زیر با حسب ابعاد اتاق شما ظرفیت مورد نظر در تعیین کولرگازی بوش را بیان کرده ایم.
  از مساحت ۳۲ تا ۳۷ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۹۰۰۰ انتخاب نمایید .
  از مساحت ۳۸ تا ۴۱ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۱۰۰۰۰ انتخاب نمایید .
  از مساحت ۴۲ تا ۵۰ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۱۲۰۰۰ انتخاب نمایید .
  از مساحت ۵۱ تا ۶۴ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۱۴۰۰۰ انتخاب نمایید .
  از مساحت ۶۵ تا ۹۱ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۱۸۰۰۰ انتخاب نمایید .
  از مساحت ۹۲ تا ۱۱۷ متر مربع ، کولرگازی بوش با ظرفیت ۲۴۰۰۰ انتخاب نمایید

  برای خرید کولر گازی کم مصرف بوش کیلیک کنید

  خدمات تهران سرویس برای کولر گازی بوش:

  نصب کولر گازی
  سرویس کولر گازی
  تعمیر کولر گازی

  اگر شما کولر گازی بوش را به تازگی خریداری کرد اید و یا قصد جابه جایی کولر گازی خود را دارید حتما با تهران سرویس تماس حاصل نمایید ،نصب کولر گازی بوش باید توسط افراد متخصص و دارای تجربه نصب شود تا از هر گونه آسیب به دستگاه جلوگیری شود برای نصب کولر گازی حتما مقالات نکات مهم در نصب کولر گازی را مطالعه نمایید.

  تذکر:

  باید این تذکر را جدی بگیرید در صورت نصب کولر گازی بوش به صورت اشتباه، مشکلاتی چون افزایش مصرف برق کولرگازی بوش ،سر و صدای زیاد کولرگازی بوش ،نشتی گاز کولرگازی بوش ،خنک نکردن کولر گازی بوش ،پرتاب آب به همراه باد و مشکلات دیگر که می تواند بهای سنگینی برای شما داشته باشد
  و همه این مشکلات تنها به خاطر نصب اشتباه کولرگازی بوش است که با نصب اصولی و درست می توان جلوی همه این مشکلات را گرفت و دیگر کولرگازی بوش شما دچار همچین مشکلاتی نشود.

  تعمیر کولر گازی بوش

  سرویس کولر گازی بوش:

  سرویس کولر گازی بوش شامل

  الف – سرویس پنل داخلی کولر گازی بوش

  شستشوی فیلترها کولر گازی
  سرویس بلوور کولر گازی
  سرویس سنسور ها کولر گازی
  سرویس فین ها یا کویل کولرگازی
  بررسی مسیر خروجی آب (لوله درین)

  ب – سرویس پنل خارجی کولر گازی بوش

  سرویس پنل خارجی کولر گازی یا همان کندانسور دارای اهمیت بالایی است چون در بیرون از منزل شما نصب میگردد و در تماس مستقیم با گردو غبار و خاک است به همین دلیل اگر شما نسبت به شستشوی به موقع ان اقدام نکنید ممکن است که مجبور به پرداخت هزینه های بالا برای تعمیرات ان شوید زیرا کثیفی بیش اندازه کندانسور مانع از عملکرد صحیح دستگاه میشود و فشار زیادی به دستگاه شما تحمیل میکند پس بهتر است که یک سرویسکار با تجربه به صورت متداول انرا شستشو نماید،که این کار را با استفاده از دستگاه های مخصوص فشار قوی اب(واتر جت) انجام میدهند
  شارژ گاز کولر گازی از جمله مواردیست که در سرویس کولر گازی انجام میگردد

  شارژ گاز کولر گازی بوش:

  به طور کلی کولر گازی شما در ۳ حالت نیازی به شارژ گاز دارد:

  کولر تازه نصب‌شده و نو است.
  سیستم کاملاً فاقد گاز می‌باشد. (شارژ گاز کامل)
  سیستم احتیاج به شارژ کردن گاز

  گاهی وجود نشتی های بسیار کم به مرور زمان منجر به کم شدن میزان گاز می شود. وقتی چنین اتفاقی می افتد بهتر است ابتدا بررسی کنید که چرا کمبود گاز در کولر گازی اتفاق افتاده است .و ابتدا این مشکل را برطرف کنید و بعد اقدام به شارژ گاز کولر گازی بوش و تعمیر کولر گازی بوش کنید. شارژ کولر گازی بوش می تواند فقط در مواقع مورد نیاز و زمانی که لزومش هست انجام شود اما خیلی وقتها در هر بار سرویس سالیانه این شارژ انجام می شود.

  علائم کمبود شارژ گاز کولر گازی بوش

  قسمتی از اواپراتور برف می زند مانند لوله ها و یا پنل داخلی
  کمپرسور به طور پیوسته و مدام کار می کند
  سیستم زیاد سرد نمی کند و یا دستگاه باد گرم میزند
  درجه حرارت لوله ی دهش کمپرسور کم می شود
  آمپر دستگاه از حالت عادی کمتر می شود
  گردو خاک و چربی در محل نشت بر روی مدار لوله کشی دستگاه مشاهده می شود
  فشار قسمت مکش سیستم کم می شود.
  ممکن صدای ناهنجاری از کمپرسور دستگاه شما شنیده شود.

  هزینه شارژ گاز کولر گازی بوش:

  هزینه شارژ گاز کولر گازی برای کولر گازی با ظرفیت های مختلف متفاوت است و نمیتوان برای همه ی عزیزان نرخ یکسانی در نظر گرفت اما تهران سرویس میتواند این اطمینان را به همه ی مشتریان عزیز بدهد که تمامی نرخ های تهران سرویس بر اساس نرخ مصوب اتحادیه میباشد

  تعمیر کولر گازی بوش

  مشکلات متداول در تعمیر کولر گازی بوش:

  -نشت گاز مبرد کولر گازی اسپیلت بوش:

  یکی از ایراداتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید، نشت مبرد می باشد. گاز مبرد، گازی است که باعث خنک کردن هوا توسط دستگاه می شود. گاز مبرد می تواند از لوله های مسی یا از یونیت بیرونی نشت کند. نشت گاز مبرد از لوله مسی می تواند در اثر خوردگی لوله و یا در قسمت هایی که لوله آسیب دیدگی دارد و یا -خم شدگی دارد اتفاق بیوفتد

  -سر و صدای زیاد کولر گازی بوش:

  کولر گازی هنگامی که روشن است یک صدای کمی دارد، و این صدا طبیعی می باشد. اما اگر این سر و صدا خیلی بلند و غیر عادی باشد، نباید نسبت به آن بی توجه باشید. این مشکل می تواند در اثر کثیف بودن فیلتر، معیوب بودن بلبرینگ، خرابی فن، خرابی کویل ها و… اتفاق افتاده باشد. در این صورت لازم است تا منشاء مشکل مشخص شود تا مشکل رفع گردد.

  -کولر گازی اسپیلت بوش خاموش نمی شود:

  گاهی ممکن است که هر کاری که می کنید، دستگاه خاموش نمی شود. این مشکل می تواند بخاطر خرابی کنترل الکترونیکی اتفاق افتاده باشد. و یا این مشکلات فنی از قبیل خرابی ترموستات یا خرابی سنسور برای دستگاه شما اتفاق افتاده باشد. همچنین ممکن است که این مشکل بخاطر کثیفی فیلتر ها و یا کثیفی لوله های کندانسور اتفاق افتاده باشد. همچنین لازم است تا موارد دیگری از قبیل برد فرمان دستگاه، برد رله، برد کنترل دما، ترمیستور، فن و… نیز بررسی شوند.

  -کولر گازی اسپیلت بوش هوای خنک پرتاب نمی کند:

  گاهی ممکن است که کولر گازی روشن شود ولی دستگاه باد خنک پرتاب نکند. در این صورت لازم است که در همان ابتدا از باز بودن دریچه های کولر مطمئن شوید. سپس باید تنظیمات ترموستات و فیلتر ها را بررسی کنید. کثیف بودن فیلتر ها، باعث می شود تا جریان هوا در دستگاه برقرار نشود و در نتیجه امکان پرتاب هوای خنک وجود نداشته باشد. در این صورت لازم است تا فیلتر ها را جدا کنید و آن ها را آب گرم و صابون و مسواک به خوبی شستشو دهید. در صورتی که امکان تمیز کردن فیلتر ها وجود ندارد، لازم است تا آن ها را تعویض کنید. همچنین اگر کولر گازی اسپیلت شما به قدر کافی خنک نمی کند، لازم است تا از میزان گاز مبرد موجود در دستگاه مطمئن شوید و عدم نشت گاز را بررسی کنید. در صورت لزوم باید شارژگاز نیز انجام دهید.

  علت بوی نامطبوع کولر گازی بوش:

  فیلترهای کولرگازی به دلیل عبور هوا و گرد و خاک پس از مدتی کثیف و آلوده می‌شود و لازم است فیلترها را در بازه‌های مشخص که معمولا هر دو هفته یکبار توصیه می‌شود، تمیز کنید.
  سرویس کولر گازی بوش خود را به صورت مرتب و هر دو ماه سرویس نمایید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

  راهکارهای افزایش طول عمر کولرگازی های بوش:

  به جرات می توان گفت که، نحوه ی استفاده کاربر از کولر گازی نقش تعیین کننده ای در میزان نیاز او به تعمیرات کولرگازی بوش دارد. به منظور افزایش طول عمر دستگاه بهتر است که همواره میزان برق ورودی به دستگاه را کنترل کنید و حتما از دستگاه های محافظ استفاده نمایید، همچنین توجه داشته باشید که کولر را تمام وقت با نهایت قدرتش روشن نکنید و حتما در فواصل زمانی معین به آن استراحت دهید. از طرفی باید به خاطر داشته باشید که هرگز به طور هم زمان از کولر آبی و گازی در یک مکان استفاده نکنید، زیرا عملکرد این دو دستگاه با هم کاملا متفاوت است و استفاده ی هم زمانشان می تواند باعث خرابی هر دو دستگاه شود.

  فراموش نکنید که فیلتر ها و توری های کولرگازی را همواره تمیز نگه دارید و هر ۳۰ روز یک بار آنها را شست و شو دهید. در اجرای تنظیمات کولرگازی نیز باید محتاط باشید و هرگز در حالت روشن، حالت گرمایش و سرمایش کولرگازی را تغییر ندهید. اکیدا توصیه می نماییم که با مشاهده ی هر گونه اختلالِ هر چند ناچیز، هرگز خودسرانه برای تعمیر دستگاه اقدام نکنید و در هنگام نصب نیز از تجربه و تخصص یک متخصص ماهر کمک بگیرید و اصول کلی دفترچه های راهنما را رعایت نمایید.

  تعمیر کولر گازی بوش:

  اگر سرویس کولر گازی شما به صورت مرتبط انجام نگردد و یا در هنگام نصب کولر گازی از نصاب ماهر کمک نگیرید دستگاه شما نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد،تعمیر کولر گازی خود را به هیج وجه به تعمیرکاران غیر مجاز نسپارید چرا که این افراد بیشتر به دستگاه شما آسیب وارد میکنند و منجر به هزینه های بیشتر برای شما خواهند بود تهران سرویس با داشتن بیش از 100 نیروی فعال در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در راستای تعمیرات کولر گازی بوش در تهران است.

  ارور های کولر گازی بوش:

  ارور های اسپلیت بوش در یونیت داخلی

  • ارور E1

  این ارور به معنای وجود مشکلی در ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی می باشد.

  • ارور E2

  این ارور به معنای خرابی سنسور T1 می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

  • ارور E3

  این ارور به معنای خرابی سنسور T2 می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

  • ارور E4

  این ارور به معنای خرابی سنسور T2B می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

  • ارور E7

  این ارور به معنای وجود مشکلی در برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

  • ارور ED

  این ارور به معنای خرابی سنسور دمای محیط می باشد. احتمالا این سنسور اتصال کوتاه شده است.

  • ارور P0

  این ارور به معنای افت دما در اواپراتور می باشد.

  • ارور P1

  این ارور به معنای شروع فرآیند دیفراست می باشد.

  ارور های اسپلیت بوش در یونیت خارجی

  • ارور E0

  این ارور به معنای خرابی برد الکترونیکی می باشد.

  • ارور E2

  این ارور به معنای وجود مشل در ارتباط بین دو یونیت می باشد.

  • ارور E3

  این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین دو برد می باشد.

  • ارور E4

  این ارور به معنای خرابی سنسور های ۳T و ۴T می باشد.

  • ارور E5

  این ارور به معنای خطای ولتاژ می باشد.

  • ارور P1

  این ارور به معنای فشار بالای گاز می باشد.

  • ارور P2

  این ارور به معنای فشار پایین گاز می باشد.

  • ارور P3

  این ارور به معنای آمپراژ بیش از حد در کمپرسور می باشد.

  • ارور P4

  این ارور به معنای دمای بالای کمپرسور می باشد.

  • ارور P5

  این ارور به معنای دمای بالای کندانسور می باشد.

  • ارور P6

  این ارور به معنای خرابی برد کنترل می باشد.

  • ارور P7

  این ارور به معنای دمای بالای اواپراتور می باشد.

  کنترل کولر گازی بوش:

  تهران سرویس برای تمامی تعمیرات خود از قطعات اصلی همان برند استفاده خواهد کرد .

  خرید قطعات کولر گازی بوش:

  اگر شما برای کولر گازی خود نیاز به قطعه اصلی داشتید کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید .تهران سرویس تامین کننده قطعات کولر گازی در سراسر ایران قطعه در خواستی را در کمتری زمان ممکن برای شما مشتریان عزیز ارسال خواهد کرد.

  ضمانت خدمات:

  تمامی خدمات تهران سرویس از جمله تعمیرات کولرگازی دارای 6 ماه ضمانت این شرکت میباشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس