نحوه جمع کردن گاز کولر گازی با گیج و بدون گیج

 • جمع كردن گاز كولر گازی Collecting air conditioner gas همانطور که میدانید، یکی از اصلی ترین ارکان تشکیل دهنده ی سیکل کولر گازی گاز مبرد آن است.
  گاز مبرد در دو مبدل گاز r22 برای کولر گازی های معمولی و گاز r410 برای کولر گازی های اینورتر مورد استفاده قرار میگیرد.گاز مبرد در سیستم کولر گازی باید به اندازه ی ظرفیت تایید شده توسط شرکت تولید کننده موجود باشد، هرگونه کاهش و یا افزایش مقدار گاز مبرد در سیکل کولر گازی باعث ایجاد مشکل در دستگاه شما خواهد شد.
  یکی از خدمات تهران سرویس آنلاین باز کردن اصولی کولر گازی و جمع کردن گاز مبرد آن است.چرا که همانگونه که اشاره کردیم، کاهش گاز مبرد نسبت به میزان تایین شده توسط شرکت سازنده علاوه بر ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه باعث افزایش هزینه ی مشتریان به جهت شارژ گاز کولر گازی خواهد شد.
  در روز شاهد تماس بسیاری از مشتریان عزیز هستیم ، که قصد دارند، کولر گازی خود را باز کرده و به جای جدیدی منتقل نمایند، اولین سوال این مشتریان از پشتیبانی مجموعه این است ، که آیا میتوان خود در منزل به باز کردن کولر گازی اقدام کرد ؟
  در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان بگوییم ، باز کردن کولر گازی و اقدام به جمع آوری آن تنها یک کار فیزیکی نبوده و باید طی یک مراحل خاص گاز کولر گازی شما جمع شده و به داخل کمپرسور برگردد ، در غیر این صورت صدمه زیادی وارد و منجر به هزینه ی بالای سرویس کولر گازی و شارژ گاز برای شما خواهد شد.
  گاز دستگاه یکی از فاکتور های اصلی عملکرد کولر گازیست، به گونه ای که کاهش تنها مقدار کمی از آن باعث کاهش راندمان کولر گازی شده و از سوی دیگر به کمپرسور دستگاه شما فشار مضاعفی وارد خواهد کرد.
  بنابراین برای جلوگیری از خرابی کمپرسور و هزینه ها شارژ گاز دستگاه بهتر است در هنگام جابه جایی از یک متخصص برای جمع کردن گاز دستگاه خود کمک بگیرید.
  ما در این مقاله به صورت مفصل به آموزش نحوه جمع آوری گاز کولر گازی و اسپلیت پرداخته ایم، شما عزیزان با مطالعه ایم مقاله قادر خواهید بود، در صورت عدم دسترسی به تکنسین مجرب گاز دستگاه خود را جمع آوری کنید.
  اما باز به شما عزیزان متذکر میشویم که تنها راه جمع آوری تمام گاز موجود در سیکل استفاده از ابزار مخصوص و کمک از تکنسین های ذبده در این کار است.
  در هر مرحله شما عزیزان میتوانید با استفاده از چت آنلاین و یا تماس با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

  جمع کردن گاز کولر گازی و اسپلیت در تهران :

  یکی از خدمات ویژه تهران سرویس آنلاین اعزام نیرو های متخصص به جهت باز کردن و جمع آوری گاز دستگاه های اسپلیت و کولر گازی در سراسر تهران است.اگر به دلیل جابه جایی ، بازسازی و یا مسائل دیگری نیاز به باز کردن و جمع آوری گاز دستگاه خود دارید، همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به منزل خود تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.
  کارشناسان تهران سرویس آنلاین در تمام طول هفته آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز میباشند.
  جمع آوری گاز کولر گازی باید توسط کارشناس و با استفاده از ابزار مخصوص انجام شده تا تمامی گاز موجود در یونیت داخلی و لوله ها به کمپرسور دستگاه بازگردد.در غیر صورت شاهد هدر رفتن گاز دستگاه خواهیم بود.

  جمع کردن گاز اسپلیت ، برای تمامی اسپلیت ها (معمولی و اینورتر) یکسان می باشد و در موارد زیر استفاده می شود:

  الف – برای جابجایی کولر گازی از محلی به محل دیگر
  ب – برای باز کردن و تعمیر اسپلیت

  نحوه جمع کردن گاز کولر گازی:

  1- اگر کولر گازی خاموش است آن را در حالت سرمایش روشن کرده و اجازه دهید تا مدت 15 دقیقه کولر گازی کار کرده تا سیکل تبرید کامل شود.
  2- درپوش شیر سرویس که در بیرون و روی کندانسور قرار دارد را باز کنید.
  3- شیلنگ گیج خود را در حالتی که گیج کاملا بسته است به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس وصل کنید.
  شما برای اینکار به یک دسته آچار آلن احتیاج دارید که با توجه به ظرفیت کولر گازی اندازه آنها متفاوت است.
  4- بوسیله آچار آلن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید. در این حالت به عقربه گیج نگاه کنید. درجه به صورت مداوم کاش می یابد.
  زمانی که درجه گیج به 10psi رسید شما باید شیر رفت (لوله نازک) را کاملا بسته باشید.
  5- سپس آرام آرام شروع به بستن شیر سرویس لوله برگشت (لوله ضخم) کنید. زمانی که گیج فشار به زیر صفر و تا حدود وکیوم پایین آمد، شما باید شیر برگشت (لوله ضخم) را کاملا بسته باشید.به‌ محض بستن کامل لوله برگشت نیز باید دستگاه خاموش شود.
  6- زمانی که دستگاه کاملا خاموش شد، عمل پمپ دان کردن کولر گازی با موفقیت انجام شده است و می‌توانید لوله‌های کندانسور و اواپراتور را باز کرده تا بتوانید تعمیرات و جابه‌جایی کولر اسپیلت را به‌راحتی انجام دهید.

  در جابه جایی کولر گازی اگر اقدام به جمع کردن گاز کولر کنیم چرا که ممکن است حتی کوچکترین ضربه در هنگام جابه جایی متر به آسیب جدی به لوله های کولر گازی و نشت گاز کولر گازی شود.
  برای مطالعه مقاله طریقه باز کردن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج :

  بسیاری افراد مبتدی که میخواهند اقدام به جمع آوری گاز کولر گازی کنند با ابزارهای این حوزه آشنایی ندارند. به طور مثال نحوه کار با دستگاه گیج را نمیدانند . به این افراد توصیه میشود که اگر میخواهید بدون ابزار گیج گاز کولر را جمع آوری کنید میتوانید ازآچار آلن استفاده کنید.اما در نظر داشته باشید ،که کار کردن با ابزار هایی مانند گیج بسیار دقیق تر و بهتر است اما همیشه راهی برای کار کرد بدون ابزار است.اما به یاد داشته باشید اگر گاز کولر گازی خود را بدون گیج جمع کردید ،حتما برای نصب مجدد از نصاب بخواهید میزان شارژ گاز گاز شما را مورد بررسی قرار دهد.

  جمع کردن گاز کولر گازی

  نحوه جمع آوری گاز کولر با آچار آلن:

  برای جمع آوری گاز کولر اسپیلت بدون گیج کافی است که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن کنید و منتظور بمانید تا 15 دقیقه کار کند و سیکل تبرید آن کامل شود. سپس درپوش شیر سرویس را که بر روی پنل خارجی یا کندانسور وجود دارد باز کنید.
  در این هنگام باید شیر رفت را ببندید و حدودا 30 ثانیه منتظور بمانید و سپس اقدام به بستن شیر سرویس برگشت کنید. بعد از اینکه هر دو شیر را کاملا بستید میتوانید کولر اسپیلت را خاموش کنید.طریفه جمع کردن گاز کولر گازی

  نکات ایمنی هنگام جمع کردن گاز کولر گازی:

  بعد از جمع شدن گاز و بستن شیر برگشت به هیچ عنوان نباید کمپرسور کار کند، پیشنهاد میکنیم برای اینکار یک نفر را جلوی پنل داخلی قرار دهید، هنگامی که شما شیر برگشت را بستید، خبر دهید تا فورا کولر گازی را خاموش کند.

  جمع كردن گاز كولر اسپيلت :

  نحوه جمع کردن گاز تمامی اسپلیت ها برای تمامی برندها به یک شکل بوده و از یک طریق امکان پذیر است.بنابراین برای جمع کرن گاز گاز تمامی اسپیلت های موجود در بازار کافیست به این شیوه عمل کنید.و در صورت نیاز به مشاوره با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  نیاز به شارژ گاز کولر گازی:

  هنگامی که کولر گازی خود را جابه جا کرده اید، نیاز به سرویس کولر گازی  و بررسی میزان گاز دستگاه خواهید داشتید، چرا که در بهترین حالت نیز ممکن است بخشی از گاز از دست رفته و به کمپرسور باز نگردد.
  از طرفی تفاوت میزان لوله کشی در مکان های نصب نیز دستگاه را نیازمند شارژ گاز خواهد کرد و از آنجایی که میدانید کاهش میزان گاز مبرد نسبت به میزان تعیین شده بر روی شناسنامه دستگاه آسیب بسیاری به کولر گازی شما خواهد رسانددر نتیجه بعد از نصب مجدد کولر گازی خود از نصاب بخواهید، علاوه بر سرویس دستگاه میزان گاز موجو در دستگاه را نیز بررسی نماید.جمع کردن گاز کولر گازی

  نصب و راه اندازی مجدد کولر گازی:

  بعد از جابه جایی کولر گازی و راه اندازی مجدد دستگاه لازم است در ابتدا حتما کولر گازی را وکیوم کنید. ریسک انجام ندادن این کار با مشکلات آتی در رابطه با سیکل سرمایش کولر شما همراه است. پس از وکیوم کردن، باز کردن هر کدام از شیرهای سرویس کولر گازی باعث بازگشت گاز به مدار می شود و هیچ ترتیب خاصی در این باره وجود ندارد.
  بهتر است نصب کولر گازی خود را به شرکت های معتبر بسپارید تا از انجام کلیه امور حیاتی در عملیات نصب اطمینان حاصل نمایید.

  تعمیر کولر گازی در تهران:

  اگر کولر گازی شما عزیزان به هر دلیلی دچار مشکل شده است، تنها کافی است، همین حالا با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.کارشناسان ما در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به رفع مشکلات کولر گازی شما عزیزان مینمانید.
  تعمیرات انواع برند کولر گازی در تهران سرویس آنلاین توسط کارشناسان ذبده کارآزموده با ارائه گارانتی 6 ماه در سراسر پایتخت انجام میگیرد.طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

  جمع کردن گاز کولر گازی در شرق تهران :

  مشتریان عزیز برای جمع کردن گاز کولر گازی و اسپلیت خود چنانچه در شرق تهران ساکن هستید، همین حالا با شماره 77241505 تماس حاصل کرده و درخواست تکنسین خود را ثبت نمایید.
  ارائه خدمات در شعبه شرق  به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته آماده خدمتگزاری به شما مشتریان عزیز میباشد.
  شعبه شرق تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 100 تکنسین مجرب توانسته تایم حضور تکنسین در منزل مشتری را به 1 ساعت کاهش دهد.

  جمع کردن گاز کولر گازی در غرب تهران :

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.
  ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به صورت شبانه روزی امکان پذیر است.
  در صورت شلوغی خط ها کافیست از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت مورد نظر اقدام نمایید.پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان مینمایند.

  جمع کردن گاز کولر گازی در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهردر صورت نیاز به خدمات کولر گازی کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.
  تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به صورت شبانه روزی در 7 روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام میپذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  جمع کردن گاز کولر گازی در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب کولر گازی را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.
  در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به صورت مستقیم فراهم شده است ، کافیست جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.

  جمع کردن گاز کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به باز کردن کولر گازی مشتریان عزیز مینمایند.
  ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.
  شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین 66593368 است ، تکنسین های ما به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشند.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • اگر دستگاه من از R410A استفاده کند چه اتفاقی می افتد؟
   اگر کولر گازی شما از گاز R410A استفاده می کند، می توانید با مراجعه به نصاب مجاز آن را با R32 تعویض کنید. نصاب بررسی می کند که تجهیزات شما دارای فشار سنج و پمپ سازگار با گاز جدید باشد.

   با این حال، لطفا توجه داشته باشید که روزهای R410A شماره گذاری شده است. به همین دلیل است که تعمیر تجهیزات قدیمی به جای خرید یک تهویه مطبوع جدید که از گاز R32 استفاده می کند، اغلب یک اقتصاد کاذب است.

   این که تمام تجهیزات تهویه مطبوع از گاز R32 برای رعایت مقررات و مراقبت از محیط زیستی که مصرف کنندگان امروزی می خواهند استفاده کنند، تنها موضوع زمان است.

  • تعمیر و نگهداری گاز
   به یاد داشته باشید که کولر گازی خود را به گونه ای نگهداری کنید که به درستی کار کند و از خرابی جلوگیری شود. وضعیت شارژ گاز دستگاه خود را هر تابستان بررسی کنید و اتصالات، مهره ها و جوش ها را بررسی کنید. برای این کار کولر گازی را از جریان برق جدا کنید. محلولی از آب صابون و یک برس آماده کنید و روی مناطقی که ممکن است مبردها در آنجا فرار کنند بمالید. با دقت مراقب حباب ها باشید. اگر حباب می بینید، احتمالاً دستگاه شما نشت می کند.

   اگر نشتی را تشخیص دادید یا مشکوک هستید که ممکن است دستگاه شما نشتی داشته باشد، یا اگر باید چندین بار اجرا شود (به اندازه کافی خنک نمی شود)، با یک تکنسین تماس بگیرید.

   “اگر کولر گازی شما از گاز R410A استفاده می کند، می توانید این گاز را با R32 جایگزین کنید. با نصاب مجاز تماس بگیرید”

  • تعمیر و نگهداری گاز
   به یاد داشته باشید که کولر گازی خود را به گونه ای نگهداری کنید که به درستی کار کند و از خرابی جلوگیری شود. وضعیت شارژ گاز دستگاه خود را هر تابستان بررسی کنید و اتصالات، مهره ها و جوش ها را بررسی کنید. برای این کار کولر گازی را از جریان برق جدا کنید. محلولی از آب صابون و یک برس آماده کنید و روی مناطقی که ممکن است مبردها در آنجا فرار کنند بمالید. با دقت مراقب حباب ها باشید. اگر حباب می بینید، احتمالاً دستگاه شما نشت می کند.

   اگر نشتی را تشخیص دادید یا مشکوک هستید که ممکن است دستگاه شما نشتی داشته باشد، یا اگر باید چندین بار اجرا شود (به اندازه کافی خنک نمی شود)، با یک تکنسین تماس بگیرید.

   “اگر کولر گازی شما از گاز R410A استفاده می کند، می توانید این گاز را با R32 جایگزین کنید. با نصاب مجاز تماس بگیرید”

  • الزامات نصب تجهیزات تهویه مطبوع با گاز R32
   با وجود الزامات اتحادیه اروپا، مقررات ایمنی اسپانیا برای سیستم های خنک کننده برای انطباق با تغییرات کند بوده است و گاز R32 به عنوان L2 طبقه بندی شد، یعنی به عنوان یک گاز ایمنی متوسط. این بدان معناست که تجهیزات تهویه مطبوع با استفاده از این گاز باید با الزامات بسیار سختگیرانه ای کنترل می شد که مانع از رقابت پذیری بخش داخلی و تأسیسات می شد.

   از جمله مشکلات این بود که فقط شرکت‌های RITE که گواهی کار با گاز فلوئوردار را داشتند مجاز به نصب تهویه مطبوع با R32 بودند، به این معنی که باید یک پروژه فنی تهیه می‌شد و بیمه مسئولیت عمومی خریداری می‌شد.

   در دسامبر 2018، فرمان سلطنتی 20/2018 به تصویب رسید که به سیستم های تهویه مطبوع گازی R32 اجازه می دهد با همان الزامات ایمنی برای وسایلی که از R410A استفاده می کنند نصب شوند.

  • گاز R32 از محیط زیست محافظت می کند
   با توجه به مزایای زیست محیطی، R32 در آینده در تمام کولرهای گازی استفاده خواهد شد:

   تاثیر آن بر لایه ازن صفر است. شاخص پتانسیل تخریب ازن (ODP) آن 0 است.
   پتانسیل گرمایش جهانی آن کمتر از پتانسیل قبلی خود است. پتانسیل گرمایش جهانی آن (GWP) 675 است که بسیار کمتر از R410A (2087.5) است.
   در حالی که مدارهای تهویه مطبوع برای نگه داشتن گاز در داخل تجهیزات طراحی شده اند، در صورت بروز نشتی، اثرات زیست محیطی گاز R32 کمتر خواهد بود.
   در هنگام سرمایش و گرمایش انرژی کارآمدتر است. به عنوان A+++ طبقه بندی می شود.
   سمیت و اشتعال پذیری کم، طبقه بندی شده به عنوان A2L.
   با تا 30 درصد گاز کمتر کار می کند و در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی می کند.
   از آنجایی که گاز خالص است، بازیافت، استفاده مجدد و پردازش آن آسان تر است.

  • گاز مبرد تهویه مطبوع R32
   گاز R32 یا متیلن فلوراید، گازی 100% خالص، بی بو و بی رنگ است که در آب نامحلول است. جایگزین فعلی R410A، پایداری حرارتی خوبی دارد و استفاده از آن در سیستم های تهویه مطبوع برای محیط زیست بهتر است.

   با توجه به مزایای زیست محیطی، R32 گاز مورد استفاده در تمام کولرهای گازی در آینده خواهد بود.

  • مبرد تهویه مطبوع R410A
   گاز فلوئوردار R410A زمانی که از بازار خارج شد جایگزین گاز R22 شد. همچنین با نام های پورون، ژنترون، فوران و اکوفلور نیز شناخته می شود. هنگامی که چند دهه پیش معرفی شد، یک پیشرفت واقعی بود، زیرا حاوی کلر یا برم نیست، سمیت و اشتعال کمی دارد و به لایه اوزون آسیب نمی رساند.

   تنها عیب پتانسیل بالای گرمایش جهانی آن است که باعث تشدید اثر گلخانه ای بر روی سیاره می شود.

  • مبرد تهویه مطبوع R22
   گاز R22، همچنین به عنوان کلرودی فلورومتان شناخته می شود، معمولا در سیستم های خنک کننده خانگی و صنعتی استفاده می شود. مزیت اصلی آن نقطه ذوب پایین آن -157 درجه سانتیگراد است.

   این ماده کاملاً حذف و ممنوع شده است زیرا یک ماده تخریب کننده لایه ازن است.

  • انواع مبرد
   مبردها خواص و رفتار ترمودینامیکی متفاوتی دارند و می توانند از نظر دما، حجم و فشار متفاوت باشند.

   بیایید به گازهای مبردی که بیشتر در تهویه مطبوع استفاده می شود نگاه کنیم.

  • چگونه بفهمم که تهویه مطبوع خانه من نیاز به شارژ مجدد دارد؟در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید بدانید که آیا به شارژ مجدد A/C نیاز دارید یا خیر:

   در بیشتر مواقع، هنگامی که یک واحد تهویه مطبوع مایع مبرد نشت می کند، هوای گرم را می دمد. به این دلیل که مبرد دیگر برای خنک کردن هوای عبوری از دستگاه شما وجود ندارد. با این حال، سیستم تهویه مطبوع شما در طول شب مانند ترموستات خراب، از خنک به گرم نمی‌شود. به مرور زمان با نشت مبرد دستگاه شما به آرامی گرمتر می شود، بنابراین متوجه خواهید شد که کارایی کولر گازی خود در طول هفته ها یا ماه ها کاهش می یابد.

   نشانه دیگری که نشان می دهد مبرد شما نشت می کند، تجمع یخ یا یخ در داخل یا روی دستگاه است. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که گاز مبرد هر چیزی را که لمس می‌کند تا حد انجماد خنک می‌کند – به این ترتیب هوای بیرون را خنک می‌کند تا به خانه شما پمپ کند. وقتی به داخل واحد خود نگاه می کنید، طبیعی است که لوله های سیم پیچی یخ زده را ببینید. اینها کویل های کندانسور شما هستند که جزء اصلی سیستم مبرد هستند. اگر همه چیز داخل واحد شما یخ زده به نظر می رسد، یا در قسمت بیرونی دستگاه یخ زدگی می بینید، ممکن است نتیجه نشتی باشد.

  • «شارژ مجدد کولر گازی» به چه معناست؟
   وقتی می شنوید که شخصی در مورد شارژ مجدد یک واحد تهویه مطبوع صحبت می کند، در مورد افزودن مبرد بیشتری به دستگاه و اطمینان از اینکه مبرد به درستی در سیستم مبرد قرار دارد صحبت می کند.

   اگر برای کولر گازی خود به مبرد نیاز دارید، باید با یک تکنسین گرمایش و سرمایش حرفه ای تماس بگیرید. طبق مقررات EPA، فقط یک متخصص معتبر می تواند سیستم HVAC خانه شما را شارژ کند. هرگز نباید خودتان کولر گازی را شارژ کنید، حتی اگر کیت شارژ کولر گازی خانگی دارید. مبرد مورد استفاده در صورت عدم استفاده صحیح می تواند برای شما و محیط زیست مضر باشد.

  • چگونه عمر کولر گازی خود را افزایش دهم؟مانند هر دستگاه یا سیستم خانگی، تعمیر و نگهداری معمولی کلید افزایش طول عمر کولر گازی شما است. در اینجا چند نکته وجود دارد:

   یک تنظیم فصلی HVAC دریافت کنید. هنگامی که تنظیم سالانه تهویه مطبوع خود را انجام می دهید، تکنسین سرویس بررسی می کند که سطح مبرد و فشار مبرد دستگاه شما کافی است و سیستم مبرد نشتی ندارد. از زمان رزرو نوبت خدمات تهویه مطبوع مطلع شوید.

   بازرسی های معمولی DIY HVAC را انجام دهید. تشخیص زودهنگام مشکلات همیشه بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب است. حذف زباله، تعویض فیلتر و تمیز کردن دستگاه به افزایش عمر آن کمک می کند.

   با این حال، حتی با تعمیر و نگهداری منظم، گاهی اوقات قسمت‌هایی از واحد تهویه مطبوع شما دچار اختلال می‌شود. وقتی روی گارانتی خانه American Home Shield® سرمایه گذاری می کنید، می توانید مطمئن باشید که بودجه شما در صورت خرابی یک کالای تحت پوشش در برابر فرسودگی روزمره محافظت می شود. پوشش گارانتی کولر گازی ما اینجاست تا در صورت نیاز به شارژ مجدد تهویه مطبوع به شما کمک کند. برنامه های ShieldSilver™ و ShieldGold™ تا 10 دلار به ازای هر پوند مبرد، مهم نیست که چقدر نیاز دارید، پوشش می دهد. اعضای طرح ShieldPlatinum™ می توانند از پوشش مبرد نامحدود بدون هزینه اضافی برخوردار شوند. برای جزئیات بیشتر هزینه ها و برنامه های گارانتی خانه ما را بررسی کنید و بهترین طرح را برای خانواده و بودجه خود انتخاب کنید.

   ایده های بیشتری برای تعمیر و نگهداری خانه در وبلاگ American Home Shield® دریافت کنید

  • چگونه عمر کولر گازی خود را افزایش دهم؟مانند هر دستگاه یا سیستم خانگی، تعمیر و نگهداری معمولی کلید افزایش طول عمر کولر گازی شما است. در اینجا چند نکته وجود دارد:

   یک تنظیم فصلی HVAC دریافت کنید. هنگامی که تنظیم سالانه تهویه مطبوع خود را انجام می دهید، تکنسین سرویس بررسی می کند که سطح مبرد و فشار مبرد دستگاه شما کافی است و سیستم مبرد نشتی ندارد. از زمان رزرو نوبت خدمات تهویه مطبوع مطلع شوید.

   بازرسی های معمولی DIY HVAC را انجام دهید. تشخیص زودهنگام مشکلات همیشه بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب است. حذف زباله، تعویض فیلتر و تمیز کردن دستگاه به افزایش عمر آن کمک می کند.

   با این حال، حتی با تعمیر و نگهداری منظم، گاهی اوقات قسمت‌هایی از واحد تهویه مطبوع شما دچار اختلال می‌شود. وقتی روی گارانتی خانه American Home Shield® سرمایه گذاری می کنید، می توانید مطمئن باشید که بودجه شما در صورت خرابی یک کالای تحت پوشش در برابر فرسودگی روزمره محافظت می شود. پوشش گارانتی کولر گازی ما اینجاست تا در صورت نیاز به شارژ مجدد تهویه مطبوع به شما کمک کند. برنامه های ShieldSilver™ و ShieldGold™ تا 10 دلار به ازای هر پوند مبرد، مهم نیست که چقدر نیاز دارید، پوشش می دهد. اعضای طرح ShieldPlatinum™ می توانند از پوشش مبرد نامحدود بدون هزینه اضافی برخوردار شوند. برای جزئیات بیشتر هزینه ها و برنامه های گارانتی خانه ما را بررسی کنید و بهترین طرح را برای خانواده و بودجه خود انتخاب کنید.

   ایده های بیشتری برای تعمیر و نگهداری خانه در وبلاگ American Home Shield® دریافت کنید

  • چه زمانی باید واحد تهویه مطبوع خود را تعویض کنم؟
   شاید بهتر باشد به جای تلاش برای شارژ مجدد کولرگازی که دارای نشتی است، آن را تعویض کنید – زیرا حتی بهترین واحدهای تهویه مطبوع برای همیشه دوام نمی آورند. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد ممکن است به یک واحد تهویه مطبوع جدید نیاز داشته باشید:

   واحد 15 تا 20 ساله می باشد.

   این واحد یک مدل جدیدتر است، اما نشتی نتیجه تولید ضعیف است.

   هزینه تعمیر تقریباً به اندازه خرید یک واحد جدید است.

   مجبور شده اید دستگاه را مرتباً تعمیر کنید.

   برای تعیین اینکه آیا جایگزینی مقرون به صرفه تر است یا خیر، درباره هزینه های تعویض HVAC بیشتر بدانید.

  • هر چند وقت یک بار نیاز به شارژ مجدد تهویه مطبوع خود دارید؟
   سیستم های مبرد در واحدهای کولر گازی آب بندی شده اند. این بدان معنی است که واحدهای تهویه مطبوع خانگی به گونه ای طراحی شده اند که نیازی به شارژ مجدد نداشته باشند مگر اینکه نشتی در سیستم مبرد ایجاد شود. بنابراین، مگر اینکه متوجه مشکلی شوید، نیازی به شارژ مجدد تهویه مطبوع خانه نیست.

  • نشانه دیگری که نشان می دهد مبرد شما نشت می کند، تجمع یخ یا یخ در داخل یا روی دستگاه است. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که گاز مبرد هر چیزی را که لمس می‌کند تا حد انجماد خنک می‌کند – به این ترتیب هوای بیرون را خنک می‌کند تا به خانه شما پمپ کند. وقتی به داخل واحد خود نگاه می کنید، طبیعی است که لوله های سیم پیچی یخ زده را ببینید. اینها کویل های کندانسور شما هستند که جزء اصلی سیستم مبرد هستند. اگر همه چیز داخل واحد شما یخ زده به نظر می رسد، یا در قسمت بیرونی دستگاه یخ زدگی می بینید، ممکن است نتیجه نشتی باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس