نحوه جمع کردن گاز کولر گازی با گیج و بدون گیج

 • جمع كردن گاز كولر گازی Collecting air conditioner gas همانطور که میدانید، یکی از اصلی ترین ارکان تشکیل دهنده ی سیکل کولر گازی گاز مبرد آن است.
  گاز مبرد در دو مبدل گاز r22 برای کولر گازی های معمولی و گاز r410 برای کولر گازی های اینورتر مورد استفاده قرار میگیرد.گاز مبرد در سیستم کولر گازی باید به اندازه ی ظرفیت تایید شده توسط شرکت تولید کننده موجود باشد، هرگونه کاهش و یا افزایش مقدار گاز مبرد در سیکل کولر گازی باعث ایجاد مشکل در دستگاه شما خواهد شد.
  یکی از خدمات تهران سرویس آنلاین باز کردن اصولی کولر گازی و جمع کردن گاز مبرد آن است.چرا که همانگونه که اشاره کردیم، کاهش گاز مبرد نسبت به میزان تایین شده توسط شرکت سازنده علاوه بر ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه باعث افزایش هزینه ی مشتریان به جهت شارژ گاز کولر گازی خواهد شد.
  در روز شاهد تماس بسیاری از مشتریان عزیز هستیم ، که قصد دارند، کولر گازی خود را باز کرده و به جای جدیدی منتقل نمایند، اولین سوال این مشتریان از پشتیبانی مجموعه این است ، که آیا میتوان خود در منزل به باز کردن کولر گازی اقدام کرد ؟
  در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان بگوییم ، باز کردن کولر گازی و اقدام به جمع آوری آن تنها یک کار فیزیکی نبوده و باید طی یک مراحل خاص گاز کولر گازی شما جمع شده و به داخل کمپرسور برگردد ، در غیر این صورت صدمه زیادی وارد و منجر به هزینه ی بالای سرویس کولر گازی و شارژ گاز برای شما خواهد شد.
  گاز دستگاه یکی از فاکتور های اصلی عملکرد کولر گازیست، به گونه ای که کاهش تنها مقدار کمی از آن باعث کاهش راندمان کولر گازی شده و از سوی دیگر به کمپرسور دستگاه شما فشار مضاعفی وارد خواهد کرد.
  بنابراین برای جلوگیری از خرابی کمپرسور و هزینه ها شارژ گاز دستگاه بهتر است در هنگام جابه جایی از یک متخصص برای جمع کردن گاز دستگاه خود کمک بگیرید.
  ما در این مقاله به صورت مفصل به آموزش نحوه جمع آوری گاز کولر گازی و اسپلیت پرداخته ایم، شما عزیزان با مطالعه ایم مقاله قادر خواهید بود، در صورت عدم دسترسی به تکنسین مجرب گاز دستگاه خود را جمع آوری کنید.
  اما باز به شما عزیزان متذکر میشویم که تنها راه جمع آوری تمام گاز موجود در سیکل استفاده از ابزار مخصوص و کمک از تکنسین های ذبده در این کار است.
  در هر مرحله شما عزیزان میتوانید با استفاده از چت آنلاین و یا تماس با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

  جمع کردن گاز کولر گازی و اسپلیت در تهران :

  یکی از خدمات ویژه تهران سرویس آنلاین اعزام نیرو های متخصص به جهت باز کردن و جمع آوری گاز دستگاه های اسپلیت و کولر گازی در سراسر تهران است.اگر به دلیل جابه جایی ، بازسازی و یا مسائل دیگری نیاز به باز کردن و جمع آوری گاز دستگاه خود دارید، همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به منزل خود تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.
  کارشناسان تهران سرویس آنلاین در تمام طول هفته آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز میباشند.
  جمع آوری گاز کولر گازی باید توسط کارشناس و با استفاده از ابزار مخصوص انجام شده تا تمامی گاز موجود در یونیت داخلی و لوله ها به کمپرسور دستگاه بازگردد.در غیر صورت شاهد هدر رفتن گاز دستگاه خواهیم بود.

  جمع کردن گاز اسپلیت ، برای تمامی اسپلیت ها (معمولی و اینورتر) یکسان می باشد و در موارد زیر استفاده می شود:

  الف – برای جابجایی کولر گازی از محلی به محل دیگر
  ب – برای باز کردن و تعمیر اسپلیت

  نحوه جمع کردن گاز کولر گازی:

  1- اگر کولر گازی خاموش است آن را در حالت سرمایش روشن کرده و اجازه دهید تا مدت 15 دقیقه کولر گازی کار کرده تا سیکل تبرید کامل شود.
  2- درپوش شیر سرویس که در بیرون و روی کندانسور قرار دارد را باز کنید.
  3- شیلنگ گیج خود را در حالتی که گیج کاملا بسته است به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس وصل کنید.
  شما برای اینکار به یک دسته آچار آلن احتیاج دارید که با توجه به ظرفیت کولر گازی اندازه آنها متفاوت است.
  4- بوسیله آچار آلن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید. در این حالت به عقربه گیج نگاه کنید. درجه به صورت مداوم کاش می یابد.
  زمانی که درجه گیج به 10psi رسید شما باید شیر رفت (لوله نازک) را کاملا بسته باشید.
  5- سپس آرام آرام شروع به بستن شیر سرویس لوله برگشت (لوله ضخم) کنید. زمانی که گیج فشار به زیر صفر و تا حدود وکیوم پایین آمد، شما باید شیر برگشت (لوله ضخم) را کاملا بسته باشید.به‌ محض بستن کامل لوله برگشت نیز باید دستگاه خاموش شود.
  6- زمانی که دستگاه کاملا خاموش شد، عمل پمپ دان کردن کولر گازی با موفقیت انجام شده است و می‌توانید لوله‌های کندانسور و اواپراتور را باز کرده تا بتوانید تعمیرات و جابه‌جایی کولر اسپیلت را به‌راحتی انجام دهید.

  در جابه جایی کولر گازی اگر اقدام به جمع کردن گاز کولر کنیم چرا که ممکن است حتی کوچکترین ضربه در هنگام جابه جایی متر به آسیب جدی به لوله های کولر گازی و نشت گاز کولر گازی شود.
  برای مطالعه مقاله طریقه باز کردن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج :

  بسیاری افراد مبتدی که میخواهند اقدام به جمع آوری گاز کولر گازی کنند با ابزارهای این حوزه آشنایی ندارند. به طور مثال نحوه کار با دستگاه گیج را نمیدانند . به این افراد توصیه میشود که اگر میخواهید بدون ابزار گیج گاز کولر را جمع آوری کنید میتوانید ازآچار آلن استفاده کنید.اما در نظر داشته باشید ،که کار کردن با ابزار هایی مانند گیج بسیار دقیق تر و بهتر است اما همیشه راهی برای کار کرد بدون ابزار است.اما به یاد داشته باشید اگر گاز کولر گازی خود را بدون گیج جمع کردید ،حتما برای نصب مجدد از نصاب بخواهید میزان شارژ گاز گاز شما را مورد بررسی قرار دهد.

  جمع کردن گاز کولر گازی

  نحوه جمع آوری گاز کولر با آچار آلن:

  برای جمع آوری گاز کولر اسپیلت بدون گیج کافی است که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن کنید و منتظور بمانید تا 15 دقیقه کار کند و سیکل تبرید آن کامل شود. سپس درپوش شیر سرویس را که بر روی پنل خارجی یا کندانسور وجود دارد باز کنید.
  در این هنگام باید شیر رفت را ببندید و حدودا 30 ثانیه منتظور بمانید و سپس اقدام به بستن شیر سرویس برگشت کنید. بعد از اینکه هر دو شیر را کاملا بستید میتوانید کولر اسپیلت را خاموش کنید.طریفه جمع کردن گاز کولر گازی

  نکات ایمنی هنگام جمع کردن گاز کولر گازی:

  بعد از جمع شدن گاز و بستن شیر برگشت به هیچ عنوان نباید کمپرسور کار کند، پیشنهاد میکنیم برای اینکار یک نفر را جلوی پنل داخلی قرار دهید، هنگامی که شما شیر برگشت را بستید، خبر دهید تا فورا کولر گازی را خاموش کند.

  جمع كردن گاز كولر اسپيلت :

  نحوه جمع کردن گاز تمامی اسپلیت ها برای تمامی برندها به یک شکل بوده و از یک طریق امکان پذیر است.بنابراین برای جمع کرن گاز گاز تمامی اسپیلت های موجود در بازار کافیست به این شیوه عمل کنید.و در صورت نیاز به مشاوره با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  نیاز به شارژ گاز کولر گازی:

  هنگامی که کولر گازی خود را جابه جا کرده اید، نیاز به سرویس کولر گازی  و بررسی میزان گاز دستگاه خواهید داشتید، چرا که در بهترین حالت نیز ممکن است بخشی از گاز از دست رفته و به کمپرسور باز نگردد.
  از طرفی تفاوت میزان لوله کشی در مکان های نصب نیز دستگاه را نیازمند شارژ گاز خواهد کرد و از آنجایی که میدانید کاهش میزان گاز مبرد نسبت به میزان تعیین شده بر روی شناسنامه دستگاه آسیب بسیاری به کولر گازی شما خواهد رسانددر نتیجه بعد از نصب مجدد کولر گازی خود از نصاب بخواهید، علاوه بر سرویس دستگاه میزان گاز موجو در دستگاه را نیز بررسی نماید.جمع کردن گاز کولر گازی

  نصب و راه اندازی مجدد کولر گازی:

  بعد از جابه جایی کولر گازی و راه اندازی مجدد دستگاه لازم است در ابتدا حتما کولر گازی را وکیوم کنید. ریسک انجام ندادن این کار با مشکلات آتی در رابطه با سیکل سرمایش کولر شما همراه است. پس از وکیوم کردن، باز کردن هر کدام از شیرهای سرویس کولر گازی باعث بازگشت گاز به مدار می شود و هیچ ترتیب خاصی در این باره وجود ندارد.
  بهتر است نصب کولر گازی خود را به شرکت های معتبر بسپارید تا از انجام کلیه امور حیاتی در عملیات نصب اطمینان حاصل نمایید.

  تعمیر کولر گازی در تهران:

  اگر کولر گازی شما عزیزان به هر دلیلی دچار مشکل شده است، تنها کافی است، همین حالا با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.کارشناسان ما در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به رفع مشکلات کولر گازی شما عزیزان مینمانید.
  تعمیرات انواع برند کولر گازی در تهران سرویس آنلاین توسط کارشناسان ذبده کارآزموده با ارائه گارانتی 6 ماه در سراسر پایتخت انجام میگیرد.طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

  جمع کردن گاز کولر گازی در شرق تهران :

  مشتریان عزیز برای جمع کردن گاز کولر گازی و اسپلیت خود چنانچه در شرق تهران ساکن هستید، همین حالا با شماره 77241505 تماس حاصل کرده و درخواست تکنسین خود را ثبت نمایید.
  ارائه خدمات در شعبه شرق  به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته آماده خدمتگزاری به شما مشتریان عزیز میباشد.
  شعبه شرق تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 100 تکنسین مجرب توانسته تایم حضور تکنسین در منزل مشتری را به 1 ساعت کاهش دهد.

  جمع کردن گاز کولر گازی در غرب تهران :

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.
  ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به صورت شبانه روزی امکان پذیر است.
  در صورت شلوغی خط ها کافیست از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت مورد نظر اقدام نمایید.پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان مینمایند.

  جمع کردن گاز کولر گازی در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهردر صورت نیاز به خدمات کولر گازی کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.
  تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به صورت شبانه روزی در 7 روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام میپذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  جمع کردن گاز کولر گازی در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب کولر گازی را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.
  در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به صورت مستقیم فراهم شده است ، کافیست جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.

  جمع کردن گاز کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به باز کردن کولر گازی مشتریان عزیز مینمایند.
  ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.
  شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین 66593368 است ، تکنسین های ما به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشند.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • بهترین آموزش درباره نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج بود که تا حالا خونده بودم

  • سلام مهندس جان جمع كردن گاز كولر گازي بدون گیج متاسافنه خیلیا این کارو انجام میدن و متاسفانه آسیب زیادی بهش میرسونه

  • نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج رو میشه به صورت فیلم هم آموزش بدید

  • سلام ببخشید ما در مورد نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج مشکل داریم گاز رو باید هنگام سرمایش ببندیم یا گرمایش؟

  • سلام ما در نیاوران برای جمع كردن گاز كولر گازي یک تعمیرکار نیاز داریم که خیلی سریع این کارو برامون انجام بدن

  • سلام ما چندین سال پیش برای جمع كردن گاز كولر گازي از یک شرکت نا معتبر کار کردیم و دستگاه ما دچار مشکل شده

  • ما برای جمع كردن گاز كولر گازي برای همین امشب نیاز داریم یک نصاب بیان و همه ی کولر گازی های ما رو جمع کنن به دلیل جابه جایی نیاز داریم خیلی زود این کار انجام بشه

   • سلام چشم دوست عزیز لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید و مشخصات خودتون رو ثبت کنید.

  • سلام ما یک کولر گازی ال جی داریم برای جمع كردن گاز كولر گازي نیاز به تعمیرکار داریم

   • سلام دوست عزیز برای ثبت درخواست با پشتیبانی تماس بگیرید.

  • ما برای جمع کردن گاز کولر گازی نیاز به یک متخصص داریم در شهری ری میتونید برامون اعزام کنید ؟

  • سلام ببخشید ما گیج نداریم چند ثانیه برای جمع کردن گاز زمان لازمه؟

  • برای نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج فیلم آموزشی هم دارید ؟

  • جمع كردن گاز كولر اسپيلت با جمع کردن گاز کولر گازی ایستاده با هم متفاوت است ؟

  • نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج با آچار فرانسه انجام میشه ؟

  • جمع کردن گاز کولر گازی با یک تکنسین تماس گرفتیم اومدن گاز رو جمع کردن اما موقع نصب باز کولر گازی گاز نداشت

  • سلام نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج را میشه برامون فیلم آموزشی هم بزارید ؟

  • سلام ممنون از مقاله خوبتون جمع كردن گاز كولر اسپيلت با گاز باقی کولر گازی ها متفاوت است ؟

  • جمع كردن گاز كولر گازي با استفاده از گیج مخصوص هم ممکنه خطا داشته باشه ؟

  • ما تعدادی گیج میخوایم برای جمع كردن گاز كولر گازي از کجا باید تهیه کنیم ؟

  • سلام ما تعداد 5 عدد کولر گازی داریم نیاز داریم یک تکنسین برای جمع کردن گاز خیلی سریع مراجعه کنن

  • سلام من 3 بار جمع كردن گاز كولر گازي را خود انجام دادم اخرین جایی که کولر گازی رو نصب کردیم کمپرسور سوخت چون وکیوم نمیکردم

  • اصلا برای جمع كردن گاز كولر گازي کولر باید به حالت سرمایش باشه یا گرمایش ؟

  • سلام برای جمع كردن گاز كولر گازي من با آچار موقعی که کولر رو گرمایش هست انجام میدم

  • سلام برای جمع كردن گاز كولر گازي میشه از نصاب های تهران سرویس آنلاین کمک بگیریم

   • سلام دوست عزیز برای اطلاع از هزینه ی جمع کردن گاز کولر گازی باید با پشتیبانی در تماس باشید

  • برای جمع كردن گاز كولر گازي در مشهد ما باید با کجا تماس بگیریم ؟

  • بعد از جمع كردن گاز كولر گازي لوله ها رو میشه جمع کرد یا باید بمونه ؟

  • سلام جمع كردن گاز كولر گازي در ورامین رو هم شما انجام میدید ؟

  • برای جمع كردن گاز كولر گازي 12هزار در پردیس یک تعمیرکار نیاز داریم دارید برای ما عزام کنید ؟

  • جمع کردن گاز کولر گازی به روش بدون گیج امکان هدر رفت گاز دستگاه وجود داره ؟

  • ما چندین بار کولر گازیمون رو بدون اینکه که گازش رو جمع کنیم جابه جاش کردیم الان میخوایم نصب کنیم باید اول شارژ گاز بشه یا اول نصب بشه بعد شارژ گاز ؟

  • یک کولر گازی گری داریم میخوایم بازش کنیم ولی اصلا وسیله ای نداریم که بتونیم باهاش گاز رو جمع کنیم به نظر شما مشکلی پیش میاد برای اینکه بدون وکیوم گاز رو جمع کنیم ؟

   • سلام دوست عزیز بله حتما قبل از استفاده از دستگاه باید از نصاب بخواین براتون شارژ گاز انجام بدن

  • کولر گازی های ما رو میخوان جابه جا کنن و پشت بام رو ایزوگام کنن ما منزل نیستیم که بخوایم تکنسین بگیم بیاد برای جمع کردن گاز کولر گازیمون اگر همینجوری دستگاه رو باز کنن مشکلی پیش میاد ؟

   • بعد از اینکه به منزل تشریف بردید برای نصب کمپرسور تماس بگیرید تا علاوه بر نصب شارژ گاز دستگام انجام بشه

   • سلام دوست عزیز مقاله ای در همین راستا داریم در مقالات عبارت جمع ردن کولر گازی رو سرچ بفرمایید

  • سلام وقت بخیر 6 عدد کولر گازی داریم میخوایم گازش جمع بشه تا رد اثاث کشی مشکلی براش پیش نیاد بعدا دوباره نصبش کنیم میخواستم بدونم هزینه ی جمع کردن گاز کولر گازی چقدره ؟

   • سلام دوست عزیز برای اطلاع دقیق از میزان هزینه ها باید از طریق چت آنلاین و یا تماس با پشتیبانی اقدام کنید

  • جمع کردن گاز کولر گازی تقریبا چقدر زمان میبره و برای روز جمعه هم شما خدمات ارائه میدین ؟

   • برای روزهای تعطیل لطفا از اواسط هفته اقدام کنید تا ما شرمنده شما عزیزان نشیم جمع کردن گاز هر دستگاه رو تقریبا باید بهش 30 الی 40 دقیقه زمان بزاریم

  • اگر جمع کردن گاز کولرگازی بدرستی انجام نشود چه می شود؟ من احساس میکنم شرکتی که برای باز کردن دستگاهمون اومد اصلا گاز دستگاه رو جمع نکرد

   • سلام دوست عزیز جمع نکردن گاز کولر گازی باعث ب هدر رفتن گاز درون لوله ها و یونت داخلی شده که اگر در زمان نصب مجددا شارژ گاز تکمیلی برای دستگاه شما انجکام نشود میتواند منجر به خرابی در قسمت های مختلف دستگاه شما شود.

  • نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج فیلم آموزشی هم داره برای ما ارسال کنید ؟

  • متأسفانه خرابی کولر گازی مانند سایر تجهیزات غیر معمول نیست. بنابراین، یک استاد بالقوه، حتی یک خانه، اگر قصد نصب، برچیدن یا تعمیر کولر گازی را داشته باشد، به اطلاعات نظری و اولیه در مورد همان فریون نیاز دارد.

   دستگاه های کولر گازی، خانگی یا اداری، از مبرد برای کار استفاده می کنند که نام تجاری آن در گواهی تهویه مطبوع و همچنین مستقیماً روی جعبه تجهیزات ذکر شده است.
   بنابراین، اولین چیزی که برای یک استاد خانه باید بدانید، البته مارک مبرد مورد استفاده در سیستم است. نام تجاری فریون با خواندن اطلاعات روی صفحه فنی دستگاه که همیشه روی محفظه ماژول بیرونی وجود دارد مشخص می شود.
   این اطلاعات برای چیست؟ برای اجرای صحیح نصب و یا باز کردن کولر گازی و راه اندازی.
   فریون یک ماده بسیار سیال است. یعنی در صورت وجود تخطی حتی جزئی از سفتی سیستم، این مبرد به طور کامل خارج می شود. این دسته از مواد به مواد شیمیایی اطلاق می شود که می توانند لایه اوزون جو را از بین ببرند. بر این اساس، انتشار فریون در جو، در اصل، حتی در حجم های کوچک غیرقابل قبول است.

   هنگام نصب یک کولر گازی جدید، خطر نشت مبرد حداقل است، اما این فرآیند نیاز به رویکرد تکنولوژیکی خاصی دارد. با این حال، هنگام از بین بردن سیستم، وضعیت کاملاً متفاوت است. ما بیشتر در مورد نحوه جدا کردن کولر گازی صحبت خواهیم کرد تا فریون از آن نشت نکند.
   برچیدن کولر گازی با حفظ فریون
   دو گزینه را برای از بین بردن سیستم اسپلیت خانگی با حفظ کامل فریون در نظر بگیرید که کاربران بالقوه تهویه مطبوع باید با آن مقابله کنند:

   از بین بردن نصب کار.
   از بین بردن نصب ناموفق
   هر دو گزینه واقعیت عمل موجود در کارکرد دستگاه های تهویه مطبوع خانگی و دیگر هستند.

  • به هر حال، گزینه دوم، زمانی که باید یک دستگاه معیوب را از بین ببرید، حتی از اولی رایج تر است. دستگاه های تهویه مطبوع کار به ندرت برچیده می شوند و به ماشین ها اجازه می دهند کل دوره اعلام شده توسط سازنده را کار کنند.

   گزینه شماره 1 – باز کردن کولر گازی
   این مورد از برچیدن معمولاً با انتقال کاربر به محل سکونت دیگر (کار و غیره) همراه است. درست است، گاهی اوقات آنها قصد دارند تجهیزات را در رابطه با جایگزینی با یک مدل پیشرفته تر (مدرن) از بین ببرند.
   مراحل اصلی باز کردن کولر گازی را با حفظ مبرد در نظر بگیرید.
   مرحله شماره 1 – پمپاژ فریون از سیستم
   هدف از باز کردن تجهیزات کار هرچه که باشد، ابتدا باید کولر گازی را “شیر کن” کرد.
   این اصطلاح در نظر گرفته شده است:
   جداسازی سیستم به ماژول های جداگانه؛
   خطوط لوله خطی قطع؛
   قطع اتصالات الکتریکی؛
   صرفه جویی در فریون در سیستم
   با یک دستگاه کولر گازی (کاملاً کاربردی)، انجام موارد مشخص شده در لیست نسبتاً آسان است. کافی است فریون موجود در اواپراتور (بخشی از ماژول داخلی) و در لوله های مسی که یونیت داخلی را به یونیت خارجی متصل می کند، از قبل پمپاژ کنید.
   لازم به ذکر است: در این تجسم، مبرد به طور کامل به وسیله محلی پمپ می شود – به عبارت دیگر، مستقیماً توسط کمپرسور تهویه مطبوع.
   اقدامات کاربر به شرح زیر است:
   دریچه تامین فریون به اواپراتور (روی یک لوله کوچکتر) را ببندید.
   شیر را روی خط خروجی بخار (روی لوله با قطر بزرگتر) باز بگذارید.
   تهویه مطبوع را در حالت خنک کننده روشن کنید.
   منتظر بمانید تا سیستم به طور خودکار (در فشار کم) خاموش شود.
   دریچه روی خط هواکش را ببندید.
   بنابراین، به طور کلی، یک فناوری به نظر می رسد که نشان می دهد چگونه به درستی یک تهویه مطبوع خانگی را جدا کنید و در عین حال فریون را در یکی از ماژول های سیستم (ماژول فضای باز) حفظ کنید.
   پس از انجام این روش، تنها جدا کردن واحد تهویه مطبوع به ماژول های جداگانه برای انتقال به محل نصب دیگر باقی می ماند.
   مرحله شماره 2 – جداسازی قطعات در ماژول های یک سیستم تقسیم خانگی
   در مرحله بعد، دنباله ای از اقدامات برای تقسیم تهویه مطبوع به ماژول ها را در نظر می گیریم. اما این تابع روش فوق برای پمپاژ کمپرسور فریون است.
   بنابراین، توصیه می شود ایستگاه گیج را به اتصالاتی که مخصوص پر کردن / پمپاژ فریون طراحی شده است، متصل کنید. اتصالات با یک پیچ برنجی بسته می شود که ابتدا باید جدا شود.

  • اتصال ایستگاه مانومتر به پورت سرویس از طریق یک مانومتر (مانواکومتر) که برای کنترل سمت فشار پایین طراحی شده است انجام می شود. در لوازم مارک دار، این قسمت از تجهیزات (از جمله شیلنگ آداپتور)، به عنوان یک قاعده، دارای رنگ آبی است. در عین حال، شیر قطع مانومتر آبی ایستگاه باید در وضعیت “بسته” باقی بماند.

   درگاه سرویس (اتصالات) خط فشار ضعیف دارای شیر چک داخلی است. هنگامی که یک شیلنگ مجهز به سر رزوه دار مخصوص به فیتینگ وصل می شود، با فشار دادن میله سر روی میل سوپاپ، شیر برگشت باز می شود. بنابراین، اتصال / قطع اتصال به پورت سرویس (پیچ کردن سر) باید سریع، اما با دقت انجام شود.

  • پس از اتصال فشار سنج وجود / عدم وجود فشار در خط را نشان می دهد. اگر فشاری وجود ندارد، می توانید با باز کردن پیچ مهره های اتصال دهنده، خطوط لوله متصل به واحد خارجی را با خیال راحت جدا کنید. در غیر این صورت، روش پمپاژ مبرد به کمپرسور را تکرار کنید.

   سپس برق عرضه شده به واحدهای خارجی و داخلی و همچنین سیم کشی برق در پایانه های ماژول ها خاموش می شود. توصیه می شود در صورتی که قصد دارید در هنگام نصب جدید از سیم های قدیمی استفاده کنید، هادی های الکتریکی را شماره گذاری کنید.

   مرحله # 3 – حذف بلوک ها از محل نصب
   مرحله بعدی عملیات برچیدن سیستم اسپلیت خانگی کار صرفاً فیزیکی است. شما باید ماژول های تهویه مطبوع (خارجی و داخلی) را مستقیماً از محل نصب خارج کنید.

   در ارتفاع کم، ماژول خارجی با وزن کم (تا 50 کیلوگرم) را می توان به صورت دستی – توسط دو نفر و در صورت لزوم با استفاده از پله ها جدا کرد. در ارتفاع، اگر ماژول خارجی در کنار پنجره قرار گیرد، حذف دستی دستگاه نیز کاملاً امکان پذیر است. اگرچه در این مورد باید به خاطر داشت که این یک رویداد نسبتاً خطرناک و خطرناک است.

  • یک روش سنتی برای انجام آن وجود دارد. اصل این است که در حین عملیات تقسیم، ابتدا شیر در خروجی واحد خارجی بسته می شود. پس از چند ثانیه، شیر دوم مسدود می شود و تقسیم خاموش می شود (تمام فریون ها در واحد بیرونی هستند). مطلوب است که یک دستیار برای خاموش کردن کولر گازی درگیر شود.

   با این حال، من توصیه می کنم با یک استاد تماس بگیرید تا با خیال راحت نرم کننده را حذف کنید. وقتی یک تهویه مطبوع جدید خریدم، از airconservicing.org برای پاک کردن قدیمی استفاده کردم. من خودم ریسک نکردم این کار را انجام دهم، اما اگر هنوز هم می‌خواهید تلاش کنید، در اینجا مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید:

   دوشاخه های شیرها را باز کنید. فشار سنج ها را وصل کنید. توجه! وقتی وصل میشن فریون تحت فشار بیرون میاد! مراقب باشید که دچار سوختگی نشوید و از دستکش استفاده کنید.
   تهویه مطبوع را برای خنک کردن راه اندازی کنید و کمترین دما را تنظیم کنید.
   با استفاده از یک کلید شش گوش، شیر یک لوله نازک را ببندید. در جهت عقربه های ساعت، پیچ را ببندید تا با کمی تلاش متوقف شود (متوجه کاهش فشار روی فشارسنج خواهید شد).
   بعد از 10-20 ثانیه (زمانی که فشار به صفر رسید)، شیر لوله ضخیم را ببندید. و پس از آن بلافاصله کولر گازی را خاموش کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس