طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

 • در هنگام جابه جایی کولر گازی و انتقال آن به مکان جدید یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید جمع کردن گاز کولر گازی است .در این مقاله میخواهیم به طریقه جمع کردن گاز کولر گازی بپردازیم ،با تهران سرویس انلاین همراه باشید.

  جمع کردن گاز کولر گازی و اسپلیت آنجایی مهم میشود ، که شما با اطمینان به یک فرد برای جمع کردن گاز دستگاه اقدام میکنید ، اگر گاز دستگاه شما به درستی جمع نشده باشد در صورت استفاده مجدد از آن دستگاه ، دچار آسیب های فراوانی خواهد شد.

  تمامی خدمات کولر گازی برای تمامی برندهای ایرانی و خارجی در تهران سرویس با ضمانت 6 ماه در سراسر تهران به صورت شبانه روزی به شما عزیزان ارائه میشود.
  تعمیر کولر گازی                  سرویس کولر گازی                 نصب کولر گازی

  جمع کردن گاز اسپلیت ، برای تمامی اسپلیت ها (معمولی و اینورتر) یکسان می باشد و در موارد زیر استفاده می شود:

  الف – برای جابجایی کولر گازی از محلی به محل دیگر
  ب – برای باز کردن و تعمیر اسپلیت

  نحوه جمع کردن گاز کولر گازی:

  1- اگر کولر گازی خاموش است آن را در حالت سرمایش روشن کرده و اجازه دهید تا مدت 15 دقیقه کولر گازی کار کرده تا سیکل تبرید کامل شود.
  2- درپوش شیر سرویس که در بیرون و روی کندانسور قرار دارد را باز کنید.
  3- شیلنگ گیج خود را در حالتی که گیج کاملا بسته است به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس وصل کنید.
  شما برای اینکار به یک دسته آچار آلن احتیاج دارید که با توجه به ظرفیت کولر گازی اندازه آنها متفاوت است.
  4- بوسیله آچار آلن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید. در این حالت به عقربه گیج نگاه کنید. درجه به صورت مداوم کاش می یابد.
  زمانی که درجه گیج به 10psi رسید شما باید شیر رفت (لوله نازک) را کاملا بسته باشید.
  5- سپس آرام آرام شروع به بستن شیر سرویس لوله برگشت (لوله ضخم) کنید. زمانی که گیج فشار به زیر صفر و تا حدود وکیوم پایین آمد، شما باید شیر برگشت (لوله ضخم) را کاملا بسته باشید.به‌ محض بستن کامل لوله برگشت نیز باید دستگاه خاموش شود.
  6- زمانی که دستگاه کاملا خاموش شد، عمل پمپ دان کردن کولر گازی با موفقیت انجام شده است و می‌توانید لوله‌های کندانسور و اواپراتور را باز کرده تا بتوانید تعمیرات و جابه‌جایی کولر اسپیلت را به‌راحتی انجام دهید.

  در جابه جایی کولر گازی اگر اقدام به جمع کردن گاز کولر کنیم چرا که ممکن است حتی کوچکترین ضربه در هنگام جابه جایی متر به آسیب جدی به لوله های کولر گازی و نشت گاز کولر گازی شود.

  برای مطالعه مقاله طریقه باز کردن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  نحوه جمع كردن گاز كولر اسپيلت بدون گیج :

  بسیاری افراد مبتدی که میخواهند اقدام به جمع آوری گاز کولر گازی کنند با ابزارهای این حوزه آشنایی ندارند. به طور مثال نحوه کار با دستگاه گیج را نمیدانند . به این افراد توصیه میشود که اگر میخواهید بدون ابزار گیج گاز کولر را جمع آوری کنید میتوانید ازآچار آلن استفاده کنید.اما در نظر داشته باشید ،که کار کردن با ابزار هایی مانند گیج بسیار دقیق تر و بهتر است اما همیشه راهی برای کار کرد بدون ابزار است.اما به یاد داشته باشید اگر گاز کولر گازی خود را بدون گیج جمع کردید ،حتما برای نصب مجدد از نصاب بخواهید میزان شارژ گاز گاز شما را مورد بررسی قرار دهد.

  جمع کردن گاز کولر گازی

  نحوه جمع آوری گاز کولر با آچار آلن:

  برای جمع آوری گاز کولر اسپیلت بدون گیج کافی است که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن کنید و منتظور بمانید تا 15 دقیقه کار کند و سیکل تبرید آن کامل شود. سپس درپوش شیر سرویس را که بر روی پنل خارجی یا کندانسور وجود دارد باز کنید.

  در این هنگام باید شیر رفت را ببندید و حدودا 30 ثانیه منتظور بمانید و سپس اقدام به بستن شیر سرویس برگشت کنید. بعد از اینکه هر دو شیر را کاملا بستید میتوانید کولر اسپیلت را خاموش کنید.

  طریفه جمع کردن گاز کولر گازی

  نکات ایمنی هنگام جمع کردن گار کولر گازی:

  بعد از جمع شدن گاز و بستن شیر برگشت به هیچ عنوان نباید کمپرسور کار کند، پیشنهاد میکنیم برای اینکار یک نفر را جلوی پنل داخلی قرار دهید هنگامی که شما شیر برگشت را بستید خبر دهید تا فورا کولر گازی را خاموش کند.

  جمع كردن گاز كولر اسپيلت :

  نحوه جمع کردن گاز تمامی اسپلیت ها برای تمامی برندها به یک شکل بوده و از یک طریق امکان پذیر است.بنابراین برای جمع کرن گاز گاز تمامی اسپیلت های موجود در بازار کافیست به این شیوه عمل کنید.و در صورت نیاز به مشاوره با یکی از شعب تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  نیاز به شارژ گاز کولر گازی:

  هنگامی که کولر گازی خود را جابه جا کرده اید نیاز به سرویس کولر گازی  و بررسی میزان گاز دستگاه خواهید داشتید ،چرا که همانگونکه در مقالات قبل اشاره کردیم کمبود گاز در کولر گازی منجر به آسیب های جدی به کولر میشود.

  در این موارد کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا در کمتر از یک ساعت تکنیسین کولر گازی به محل شما اعزام شود.

  باز کردن گاز کولر گازی:

  بعد از جابه جایی کولر گازی و راه اندازی مجدد دستگاها لازم است در ابتدا حتما کولر گازی را وکیوم کنید. ریسک انجام ندادن این کار با مشکلات آتی در رابطه با سیکل سرمایش کولر شما همراه است. پس از وکیوم کردن، باز کردن هر کدام از شیرهای سرویس کولر گازی باعث بازگشت گاز به مدار می شود و هیچ ترتیب خاصی در این باره وجود ندارد.

  تعمیر کولر گازی در تهران:

  اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیر کولر گازی خود داشتید ،با تهران سرویس تماس بگیرید، تمامی تعمیرات کولر گازی در تهران سرویس شامل 180 روز ضمانت میباشد.با خیالی آسوده تهران سرویس را انتخاب کنید .

  طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس