یخ زدن لوله های پکیج

 • شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد، که در فصل زمستان و با سرد شدن هوا لوله های پکیج شما دچار یخ زدگی شده ، و پکیج شما دیگر نتواند به وظیفه ی خود عمل کند.
  در این مقاله قصد داریم به بررسی علت یخ زدن لوله های پکیج دیواری و راهکارها جلوگیری از آن بپردازیم ، پس با ما همراه شوید.شما میتوانید سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما مطرح کنید ، تا در کمتر از یک ساعت به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند.

  برطرف کردن مشکل یخ زدگی لوله های پکیج دیواری :

  در صورتی که شما عزیزان با مطالعه این مقاله همچنان قادر به رفع مشکل پکیج خود نبودید ، تنها کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و بخواهید برای تعمیر پکیج شما کارشناس اعزام نمانید،تمامی خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و اعزام نیرو در سراسر تهران در کمتر از 1 ساعت انجام میپذیرد.
  برای مطالعه مقاله ارور 60 70 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  عملکرد پکیج :

  پکیج دیواری قابلیت تنظیم در  3 وضعیت 1-حالت تابستانه 2-حالت زمستانه 3-حالت خاموش میباشد.
  در حالت تابستانه پکیج فقط مسئولیت گرم کردن آب مصرفی را به عهده دارد ،و عملکرد آن به گونه ایست که زمانی که شما به آب گرم نیاز دارید ، پکیج به صورت خودکار روشن شده و اقدام به گرم کردن آب مصرفی خواهد کرد ، در این حالت بعد از بستن شیر آبگرم پکیج خاموش می شود.
  در فصل زمستان است ، که ما شاهد یخ زدن لوله های پکیج دیواری خواهیم بود.با شروع فصل زمستان علاوه بر آب مصرفی وظیفه ی گرم کردن رادیاتورها نیز بر عهده ی پکیج خواهد بود ، با این حال الویت با گرم کردن آب مصرفی است.
  برای مطالعه مقاله دستگاهی که جایگزین موتور خانه های قدیمی است اینجا کلیک کنید.

  چه زمانی لوله های پکیج دیواری یخ میزند ؟

  در فصل زمستان که شما مدتی زیادی از پکیج دیواری خود استفاده نمیکنید ، ممکن است لوله های پکیج دیواری شما دچار یخ زدگی شود.این مسئله بیشتر برای پکیج هایی که در بالکن منازل نصب شده و آب درون سیستم با توجه به عدم مصرف طولانی مدت از پکیج خارج نشده است ، ممکن است ، بوجود آید.
  بروز این اتفاق صدمات زیادی را به پکیج دیواری شما وارد خواهد کرد، چرا که با یخ زدن آب حجم آن به مقدار قابل توجهی افزایش یافته و باعث بروز شکستگی در مبدل ، پمپ و لوله های پکیج شما خواهد شد.
  برای مطالعه مقاله آموزش لوله کشی پکیج اینجا کلیک کنید.

  چگونه از یخ زدگی پکیج در زمستان جلوگیری کنیم ؟

  برای جلوگیری از بروز یخ زدگی سیستم گرمایشی خود در فصل زمستان نکات زیر را رعایت کرده و در صورت نیاز به مشاوره با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  تخلیه آب پکیج :

  برای جلوگیری از بروز یخ زدگی در پکیج های خود کافیست ، در هنگام عدم استفاده طولانی مدت تمامی آب درون سیستم را خارج کنید ، در صورت نبود آب در پکیج سیستم شما هرگز دچار یخ زدگی نخواهد شد.
  پس از ورود مجدد به منزل با باز کردن شیر پرکن پکیج آب را به دورن سیستم گرمایشی خود وارد کرده و سپس دستگاه را روشن نمایید.
  برای مطالعه ی مقاله ارور 50 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  روشن گذاشتن پکیج دیواری :

  اگر برای مدت کوتاهی منزل را ترک میکنید ، توصیه ی ما به شما عزیزان این است ، که برق و گاز پکیج خود را قطع نکنید ، بلکه دمای پکیج را روی کمترین دمای موجود تنظیم کنید ، تا پکیج هر چند مدت یکبار روشن شده و مانع از یخ زدگی آب درون لوله ها شود.

  سیستم ضد یخ زدگی پکیج :

  با مطالعه دفترچه راهنمای پکیج خود به راحتی میتوانید از وجود این سیستم در پکیج خود آگاه شوید. با قرار دادن پکیج در حالت ضد یخ زدگی از یخ زدن پکیج خود جلوگیری کنید.

  عایق یندی لوله های پکیج :

  یکی از ساده ترین راه حل های ممکن برای جلوگیری از یخ زدن پکیج عایق بندی سیستم گرمایشی است .
  شما میتوانید از ابزار مختلفی از جمله چسب های دارای المنت برای گرمایش لوله ها ومحافظت در برابر یخ زدگی استفاده نمایید.اگر از این روش استفاده میکنید، باید توجه داشته باشید ،که از حرارت بسیار ملایم آن برای ایجاد گرمایش و جلوگیری از یخ زدن استفاده کنید و هرگز از حرارت بالا استفاده نکنید.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج ایرفو اینجا کلیک کنید.

  استفاده از محلول ضد یخ :

  یکی از راهکارهای قدیمی که برای سیستم های گرمایشی نیز میتوان به کار برد استفاده از محلول های ضد یخ است، که این محلول ها با بالا بردن دمای یخ زدگی آب باعث میشد که در دمای های پایین آب درون سیستم پکیج به راحتی یخ نزند.این محلول ها علاوه بر ضد یخ ضد رسوب نیز هستند ، و مانع از ایجاد رسوبات داخل سیستم گرمایشی شما خواهند شد.با این کار راندمان کاری پکیج شما نیز به شدت افزایش خواهد یافت.
  سرویس پکیج دیواری به شما عزیزان در برطرف کردن رسوبات کمک شایانی خواهد کرد.با سرویس به موقع پکیج دیواری خود میتوانید باعث افزایش طول عمر پکیج خود شوید.

  آموزش برطرف کردن یخ زدگی پکیج :

  در هنگام مواجه شدن با یخ زدگی پکیج دیورای مراحل زیر را به نوبت انجام دهید:

  1. ابتدا پکیج خود را بررسی کرده و لوله های دچار یخ زدگی را شناسایی کنید.
  2. مطمئن شوید ، لوله ها در اثر یخ زدگی دچار شکستگی و ترک نشده باشند.
  3. با استفاده از سشوار اقدام به برطرف کردن یخ زدگی کنید ، در این مرحله مراقب باشید، قسمت های برقی از ریزش آب در امان باشند.
  4. حال باید شیر پر کن پکیج را باز کنید تا آب درون لوله ها جریان یابد و بتوانید با دقت بیشتری وجود شکاف در لوله ها را چک کنید. اگر هیچ قسمتی از پکیج نشتی نداشت می توانید فشار سیستم را روی 1.5 تنظیم کنید و پکیج را روشن کنید. در این مرحله اگر متوجه شدید که در قسمت پشت مبدل نشتی وجود دارد باید 4 مبدل اورینگ را تعویض کنید و سپس اقدام به روشن نمودن پکیج کنید.
   برای مطالعه مقاله 10 علت جرقه زدن مدوام پکیج اینجا کلیک کنید.

  روش دوم :

  1. شیر گاز را به صورت باز گذاشته و دو شاخه دستگاه را به پریز برق بزنید. بیشتر پکیج‌ها با همین کار آرام آرام به سیکل طبیعی خود برمی‌گردند و یخ لوله‌ها به آرامی باز می‌شود.
  2. راه حل دوم اضافه کردن ماده ضد یخ زدگی به رادیاتور شوفاژ است. گردش این محلول یخ‌ لوله‌ها را باز خواهد کرد. بهتر است دستگاه را در حالت ظرفیت پایین آن قرار دهید تا کمترین فشار به آن وارد شود. بعضی افراد به جای محلول ضدیخ شوفاژ از موادی مثل ضدیخ ماشین استفاده می‌کنند، این کار آسیب جدی به دستگاه وارد می‌کند.

  برای مطالعه مقاله آشنایی با شیر برقی پکیج اینجا کلیک کنید.

  نکته مهم :

  برای جلوگیری از یخ زدن پکیج خود از محلول مخصوص استفاده کنید ، در برخی موارد شاهد استفاده از ضد یخ ماشین برای جلوگیری از یخ زدن پکیج دیواری بوده ایم ، که باید بگوییم این موضوع آسیب جدی به پکیج شما وارد خواهد کرد.
  تزریق محلول ضد یخ زدگی بهتر است قبل از شروع فصل سرما انجام شود.
  برای مطالعه مقاله کاهش فشار بار پکیج اینجا کلیک کنید.

  سوالات متداول درباره یخ زدگی پکیج :

  سیستم یخ زدایی در پکیج دیواری دیجیتال چگونه عمل می کند؟

  برای یخ زدایی این پکیج‌ها، شیر گاز دستگاه را باز کنید، سپس دوشاخه برق را به پریز وصل کنید، سپس کلید انتخاب فصل را در حالت ۰ قرار دهید. بعد از این مراحل صبر کنید، تا عقربه فشار سیستم، بین اعداد ۱ تا ۱٫۵ بار بایستد.

  سیستم یخ زدایی در پکیج دیواری آنالوگ یا  B.M.E چگونه است؟

  برای یخ زدایی این پکیج‌ها، شیر گاز دستگاه را باز کنید، صبر کنید تا عقربه فشار دستگاه روی عدد ۱ تا ۱.۵ بار قرار بگیرد. همزمان کلید دستگاه را روشن کنید و سپس کلیدهای مربوط به آب گرم و شوفاژ را در وضعیت ۰ قرار دهید. ممکن است در این زمان با کد خطا مواجه شوید، دفترچه را مطالعه کنید و یا با کارشناس تعمیر پکیج تماس بگیرید.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج مگاسیس اینجا کلیک کنید.

  چگونه لوله یخ زده پکیج را باز کنیم؟

  هوای سرد و مهم‌تر از آن عایق نامرغوب لوله‌ها، عامل مهم یخ زدگی لوله‌‌ها و پکیج هستند. دمای بسیار سرد بیرون و ترموستات معیوب نیز از عوامل یخ زدگی پکیج هستند. متاسفانه مشکل لوله و پکیج یخ زده در صورتی که به موقع برطرف نشود، هزینه‌های سنگینی را به دنبال دارد.
  برای مطالعه مقاله دستگاهی که جایگزین موتور خانه های قدیمی است اینجا کلیک کنید.

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • سلام لوله خروجی آب گرم مصرفی دچار یخ زدگی شده پکیج ما مرتب روشنه علتش چیه ؟

   • سلام دوست عزیز پکیج ها دارای سیستم انتی فریز هستند و نباید این اتفاق برای پکیج بیوفته

  • سلام یخ زدن پکیج چه مشکلاتی را برای تجهیزات پکیج به وجود می آورد؟ آیا باعث ترکیدگی لوله ها و منبع هم میشه ؟

  • سلام ی وسال داشتم احتمال یخ زدن پکیج تو فضای باز در دمای 15 درجه زیر صفر هم ممکنه ؟

   • سلام دوست عزیز پکیج ها دارای سیستم آنتی فریزر هستند و نباید این اتفاق برای شما رخ بده

  • سلام ما یک تعمیرکار نیاز داریم برای یخ زدن لوله های پکیج ما یک راهکاری داشته باشن

  • ما اردبیل هستیم هر سال مشکل یخ زدن لوله های پکیج رو داریم

  • با این وضعیت سرما یخ زدن لوله های پکیج به نظر من اصلا دور از انتظار نیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس