شیر برقی پکیج

 • شیر برقی پکیج ( solenoid valve) داشتن اطلاعات کافی درباره هریک از قطعات پکیج دیواری در هنگام بروز مشکل به شما عزیزان کمک خواهد کرد، تا با اطلاعات خود درباره نحوه ی عملکرد و وظیفه ی هریک از قطعات به راحتی قطعه معیوب را شناسایی کرده و به راحتی آن را تعمیر و تعویض نمایید.در ادامه ی این آشنایی امروز به سراغ یکی از قطعات بسیار حساس رفته و قصد داریم شما را به آن بیشتر آشنا کنیم.
   شیر برقی پکیج قطعه ایست، در پکیج های دومبدل که در بسیاری از موارد شاهد این موضوع هستیم، که بروز خرابی و ایجاد ارور در پکیج به علت خرابی این قطعه بوده است.

  تعمیر پکیج در تهران :

  تهران سرویس آنلاین با بیش از 7 سال سابقه در زمینه تعمیر پکیج آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز میباشد، در صورت بروز مشکل در شیر برقی پکیج خود تنها کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.
  تمامی خدمات پکیج با ضمانت 6 ماه صورت میگیرد.در صورت نیاز به خرید قطعات پکیج با ما در تماس باشید.
  تمامی قطعات پکیج با ضمانت بوده و شرکت تهران سرویس آنلاین به سراسر نقاط کشور ارسال دارد.

  شیر برقی پکیج چیست؟

  شیر سه طرفه یا سه راهه (Three Way Diverter Valve) یا شیر برقی پکیج و یا شیر موتوری قطعه ای است، در پکیج دیواری که برای باز و بسته کردن مسیر جریان آب مصرفی یا رادیاتور (شوفاژ) مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه فقط در پکیج دو مبدله کاربرد دارد.شیر سه راهه همانطور که از نامش مشخص است دارای سه مجرا است.(دو خروجی و یک ورودی) ورودی اصلی این شیر به مکش پمپ سیرکولاتور وصل می شود. خروجی ها یکی برای آب گرم مصرفی (مبدل ثانویه) و دیگری برای رادیاتورهای شوفاژ (مدار سیستم گرمایشی) می باشد.
  مدل های مختلف پکیج، شیر برقی های مختلفی دارند اما در نهایت همگی کارکرد و عملکرد یکسانی دارند.

  شیر برقی پکیج

  نحوه عملکرد شیر برقی پکیج :

  شیر برقی یکی از مهمترین قطعات پکیج می باشد، که شامل دو قطعه شیر قطع و وصل می باشد، که گاز از این شیرها عبور می کند و برای اینکه پکیج کار کند باید این شیرها باز باشد و اگر یکی از شیرها بسته باشد، و گاز از آن عبور نکند پکیج خاموش می شود و یا اگر شعله پکیج خوب کار نکند، احتمالا در شیر برقی گرفتگی و انسداد ایجاد شده است، که یکی از علائم خرابی شیر برقی پکیج می باشد که باید توسط تکنسین های تهران سرویس آنلاین  تعمیر و یا تعویض شود.

  توجه داشته باشید :
  پکیج تک مبدل فاقد شیر برقی هستند.

  خدمات تهران سرویس آنلاین  :

  • تعمیر پکیج
  • سرویس پکیج
  • تامین قطعات پکیج
  • تعویض شیر برقی پکیج با ضمانت
  • فروش قطعات پکیج با گارانتی

  شیر برقی گاز پکیج چگونه کار می کند؟

  شیر برقی پکیج شامل دو شیر قطع و وصل میشود، که وظیفه قطع و وصل کردن جریان گاز را به عهده دارند. زمانی که دستگاه کار نمی کند و یا با مشکل رو به رو می شود، ممکن است، به خاطر انسداد و خرابی شیر ها باشد. لازم به ذکر است که برای کار کردن پکیج باید هر دو شیر باز باشند، و در غیر این صورت پکیج شروع به فعالیت نخواهد کرد.
  در این شیر ها فنری وجود دارد، که هنگام باز و بسته شدن مانند اهرم عمل می کند، و باعث حرکت آن ها می شود و همچنین زمانی که فشار گاز خروجی از مقدار استاندارد بیشتر باشد شیر تنظیم فشار باز شده  وفشار گاز را تا حالت استاندارد کاهش می دهد، تا به مقدار معین شده برسد. این قطعه بسیار مهم می باشد و برای تعمیر آن بهتر است با تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین  تماس حاصل نمایید.

  نحوه تنظیم شیر برقی گاز پکیج در حداکثر توان:

  ابتدا باید محفظه ی شیر گاز را بردارید، و پیچ های بالایی در قسمت چپ را باز کنید و با دستگاه فشارسنج،  فشار گاز را اندازه بگیرید. در قدم بعدی پکیج را در حداکثر قدرت قرار دهید و شیر آب گرم را تا آخر باز بگذارید. حالا باید فشار را بسنجید و و اگر مقدار گاز مقدار مصرفی با گاز موجود در پکیج مطابقت نداشت با مهره ای چند ضلعی که در دستگاه قرار دارد تنظیمات را در حالت استاندارد قرار دهید. اگر این مشکل به دلیل تنظیمات نادرست نیست اشکال از خرابی این قطعه یا قطعات دیگر می باشد. بهتر است در چنین شرایطی حتماً از یک متخصص کمک بخواهید.

  نحوه تست کردن شیر برقی گاز پکیج:

  قبل از انکه شما شیر برقی پکیج را تعویض کنید باید از معیوب بودن آن مطمئن شوید برای این کارشلنگ گاز پکیچ دیواری را از قسمتی که به لوله گاز خانه متصل شده باز می کنیم و در زمان جرقه زنی پکیچ دیواری اگر با فوت کردن درون شلنگ گاز مسیر فوت باز باشد، شیر برقی گاز سالم و گرنه معیوب است، البته بایستی با اهم متر برق ورودی به شیر برقی گاز را در زمان جرقه زنی بررسی کرد.

  در صورت معیوب بودن شیر برقی گاز پکیج :

  پکیچ دیواری تا مرحله جرقه زنی پیش می رود اما شعله ی تشکیل نمی گردد.

  محل نصب شیر برقی گاز پکیج :

  زیر محفظه احتراق و قبل از منیفولد گاز قرار دارد و شلنگ گاز پکیچ دیواری به آن وصل شده است.
  آموزش های ما را در صفحه اینستاگرام تهران سرویس آنلاین دنبال کنید تا با قطعات پکیج بیشتر آشنا شوید.
  برای مطالعه ی مقاله تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل اینجا کلیک کنید.

  شیر برقی پکیج

  علت خرابی شیر برقی پکیج :

  • باز و بسته شدن مداوم آب مصرفی که منجر به سوختن این قطعه میشود.
  • از بین رفتن آب بند اورینگ سوپاپ
  • سوختن این قطعه به دلیل نفوذ آب به داخل
  • رسوب گرفتی اورینگ سوپاپ
  • شکستن چرخ دندهای این قطعه

  بررسی شیر سه طرفه در وضعیت زمستانه پکیج :

  برای بررسی وضعیت زمستانی پکیج و بررسی شیر سه طرفه باید پکیج را در حالت گرمایش یا وضعیت زمستانی قرار دهید. دمای لوله برگشت پکیج را که پیش از ورود به دستگاه و بعد از پمپ قرار گرفته است، چک کنید. در صورتی که این لوله در قسمت پس از پمپ دمای بالاتری داشت، احتمال نشتی در سوپاپ سه راهه پمپ زیاد است و باید آن را تعویض کرد.
  در صورتی که اورینگ شیر سه راهه در وضعیت زمستانه قادر به آب بندی مسیر نباشد، هنگامی که شیر آب گرم را باز می­کنیم تمامی آب گرم در مبدل اولیه به مبدل ثانویه نرفته و مقداری از آن وارد رادیاتورها می­شود و در نهایت موجب می­شود که آب گرم مصرفی به اندازه کافی گرم نباشد و راندمان پکیج نیز کاهش می­یابد.
  همچنین در صورتی که به طور مداوم با افت فشار در پکیج دیواری خود مواجه هستید، افت فشار در پکیج دیواری دیجیتال با کد خطای مربوط به افت فشار ظاهر می­شود و در پکیج دیواری قدیمی با عدد مربوط به صفحه فشارسنج خود را نشان می­دهد.به احتمال زیاد مشکل در شیر سه راهه پکیج دیواری وجود دارد و باید نسبت به تعمیر شیر سه راهه پکیج دیواری یا تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری توسط تعمیرکاران ماهر اقدام نمایید.

  تعویض شیر سه طرفه پکیج دیواری:

  یکی از نشانه ها برای نیاز به تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری، افت فشار می­باشد، که مرتبا با علائم هشدار خطای مربوط به افت فشار آب مواجه خواهید بود. در این شرایط تعمیر یا تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری ضروری خواهد بود.

  تعمیر شیر برقی پکیج :

  به خاطر داشته باشید، اگر با توجه به شرایط گفته شده مشکل پکیج از طرف موتور شیر برقی پکیج باشد ، هرگز قابل تعمیر نبوده و باید با یک قطعه ی جدید تعویض شود.
  اگر شیر برقی پکیج شما دچار نشتی شده باشد، اورینگ سوپاپ شیر خراب شده است و با تعویض اورینگ سوپاپ مشکل این قطعه هم رفع می شود.
  در برخی موارد شاهد هستیم که شیر برقی پکیج یکبار عمل میکند ، و بار دیگر عمل نمیکند ، در صورت بروز این مشکل باید رله برد پکیج شما مورد بررسی قرار گیرد.
  در صورت عدم سرویس پکیج شما شاهد ایجاد صدا های متفاوتی در شیر برقی پکیج خواهد بود.صدای شیر برقی پکیج  به دو دلیل اتفاق می افتد، یا سوپاپ این قطعه رسوب گرفته است و یا چرخ دنده داخل شیر برقی شکسته است و صدا می دهد.

  شیر برقی پکیج

  مراحل تعویض شیر برقی پکیج :

  1. پکیج را از برق بکشید. همانطور که گفتیم شیر سه راهی با برق 220 ولت کار می کند.
  2. شیر آب ورودی به پکیج را ببندید.
  3. شیر برقی را می توان بر روی لوله رفت و یا برگشت بلوک سه راهی نصب کرد، اما چون فضای مسیر رفت برای تعویض این قطعه بازتر است، معمولاً این وسیله بر روی مسیر رفت بسته می شود. پس برای دیدن شیر برقی باید کاور پکیج ایران رادیاتور را باز کنید.
  4. به شیر موتوری سه عدد سوکت متصل است که به ترمینال های 1، 2 و 3 تعبیه شده بر روی شیر سه راهه وصل شده اند. بنابراین برای تعویض آن لازم است تا هر سه سوکت را جدا کنید.
  5. خار متصل به شیر برقی را بیرون بکشید تا این قطعه به طور کامل از اتصال به پکیج جدا شود.
  6. به مدل شیر موتوری پکیج خود دقت کنید تا نمونه مشابه همان را از بازار تهیه نمایید. معمولاً نمونه ضدزنگ، ضد ضربه و مقاوم در برابر رطوبت کیفیت جنس بالاتری دارد و دیرتر خراب می شود.
  7. خار شیر سه راهه جدید را کمی گریس بزنید و خار را وصل کنید.
  8. در انتها سه سوکت شیر موتوری را به آن وصل کنید.
  9. حال می توانید پکیج خود را روشن کرده و از گرمای مطلوب آب مصرفی و رادیاتورها لذت ببرید.

  توجه : اگر فشار آب پکیج بطور مرتب افت می کند و پکیج علامت هشدار خطای پایین آمدن فشار آب می دهد، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر یا تعویض شیر سه راهه پکیج وجود خواهد داشت.

  هزینه تعویض شیر برقی پکیج:

  هزینه تعویض شیر برقی پکیج برای برند های مختلف متفاوت است.و با توجه به نوسانات بازار برای خرید شیر برقی با ضمانت و کمترین نرخ در با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس بگیرید.شیر برقی پکیج

  تعمیر یا تعویض پکیج :

  بسیاری از مشتریان عزیز در تماس با کارشناسان ما از آنها میخواهند، میزان هزینه ی تعمیر پکیجشان را بررسی و در صورت نداشتن صرفه اقتصادی یک پکیج جدید خریداری نمایند .
  تهران سرویس آنلاین این نوید را به مشتریان عزیز میدهد، که پکیج آنها را با کمترین نرخ در تهران تعمیر و سرویس نمایند و این اطمینان را به مشتریان خواهد داد که در صورت نداشتن صرفه اقتصادی تعمیر پکیج با مشاوره لازم مصرف کنندگان عزیز اقدام به تهیه یک پکیج مناسب نمایند.

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • سلام وقت بخیر پکیج ایران رادیاتور 28ff تمام قطعاتش سالم است؛ ولی رو حالت زمستان اتومات نمی‌کند آب گرم مصرفی تو حالت تابستانم فقط آب گرمش کار می کنه. رله شیر برقی‌اش سالم است ترانزیستور قبلشم سالم از ایسیهم 5 ولت وصله به رله و قطع نمی کند دلیلش چیست

  • سلام من همکار هستم پکیج ایران تعمیر میکنم با تغییر جامپر 4 شیر سه طرفه عمل میکندو بیرون میزند. و همزمان ارور عجیب e62 داریم توضیح میدید چرا این اتفاق میافته ؟

  • سلام دستگاه پکیج بوتان دارم که شیر برقی صدا میده و در حالت تابستان قطع میشود ولی درحالت روشن شدن زمستان صدا میدهد دلیلش چیه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس