شیر برقی پکیج

 • در ادامه روند توضیح و معرفی قطعات مختلف پکیج میخواهیم درباره شیر برقی پکیج و نحوه عملکرد آن صحبت کنیم با ما همراه باشید.
  ارائه دهنده سریع خدمات تعمیر پکیج در تهران با بیش از 10  سابقه.
  سرویس مطمئن با تهران سرویس.

  شیر برقی پکیج چیست؟

  شیر سه طرفه یا سه راهه (Three Way Diverter Valve) یا شیر برقی پکیج و یا شیر موتوری قطعه ای است در پکیج دیواری که برای باز و بسته کردن مسیر جریان آب مصرفی یا رادیاتور (شوفاژ) مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه فقط در پکیج دو مبدله کاربرد دارد.شیر سه راهه همانطور که از نامش مشخص است دارای سه مجرا است.(دو خروجی و یک ورودی) ورودی اصلی این شیر به مکش پمپ سیرکولاتور وصل می شود. خروجی ها یکی برای آب گرم مصرفی (مبدل ثانویه) و دیگری برای رادیاتورهای شوفاژ (مدار سیستم گرمایشی) می باشد.
  مدل های مختلف پکیج، شیر برقی های مختلفی دارند اما در نهایت همگی کارکرد و عملکرد یکسانی دارند.

  توجه داشته باشید :
  پکیج تک مبدل فاقد شیر برقی هستند.

  خدمات تهران سرویس :

  -تعمیر پکیج
  -سرویس پکیج
  -تامین قطعات پکیج
  -تعویض شیر برقی پکیج با ضمانت

  شیر برقی گاز پکیج چگونه کار می کند؟

  شیر برقی پکیج شامل دو شیر قطع و وصل میشود، که وظیفه قطع و وصل کردن جریان گاز را به عهده دارند. زمانی که دستگاه کار نمی کند و یا با مشکل رو به رو می شود ممکن است به خاطر انسداد و خرابی شیر ها باشد. لازم به ذکر است که برای کار کردن پکیج باید هر دو شیر باز باشند و در غیر این صورت پکیج شروع به فعالیت نخواهد کرد.

  در این شیر ها فنری وجود دارد که هنگام باز و بسته شدن مانند اهرم عمل می کند و باعث حرکت آن ها می شود و همچنین زمانی که فشار گاز خروجی از مقدار استاندارد بیشتر باشد شیر تنظیم فشار باز شده  وفشار گازرا تا حالت استاندارد کاهش می دهد تا به مقدار معین شده برسد. این قطعه بسیار مهم می باشد و برای تعمیر آن بهتر است با تعمیرکاران تهران سرویس  تماس حاصل نمایید.

  نحوه تنظیم شیر برقی گاز پکیج در حداکثر توان:

  ابتدا باید محفظه ی شیر گاز را بردارید و پیچ های بالایی در قسمت چپ را باز کنید و با دستگاه فشارسنج،  فشار گاز را اندازه بگیرید. در قدم بعدی پکیج را در حداکثر قدرت قرار دهید و شیر آب گرم را تا آخر باز بگذارید. حالا باید فشار را بسنجید و و اگر مقدار گاز مقدار مصرفی با گاز موجود در پکیج مطابقت نداشت با مهره ای چند ضلعی که در دستگاه قرار دارد تنظیمات را در حالت استاندارد قرار دهید. اگر این مشکل به دلیل تنظیمات نادرست نیست اشکال از خرابی این قطعه یا قطعات دیگر می باشد. بهتر است در چنین شرایطی حتماً از یک متخصص کمک بخواهید.

  نحوه تست کردن شیر برقی گاز پکیج:

  قبل از انکه شما شیر برقی پکیج را تعویض کنید باید از معیوب بودن آن مطمئن شوید برای این کار

  شلنگ گاز پکیچ دیواری را از قسمتی که به لوله گاز خانه متصل شده باز می کنیم و در زمان جرقه زنی پکیچ دیواری اگر با فوت کردن درون شلنگ گاز مسیر فوت باز باشد شیر برقی گاز سالم و گرنه معیوب است البته بایستی با اهم متر برق ورودی به شیر برقی گاز را در زمان جرقه زنی بررسی کرد

  در صورت معیوب بودن شیر برقی گاز پکیج

  پکیچ دیواری تا مرحله جرقه زنی پیش می رود اما شعله ی تشکیل نمی گردد

  محل نصب شیر برقی گاز پکیج

  زیر محفظه احتراق و قبل از منیفولد گاز قرار دارد و شلنگ گاز پکیچ دیواری به آن وصل شده است.
  آموزش های ما را در صفحه اینستاگرام تهران سرویس دنبال کنید تا با قطعات پکیج بیشتر آشنا شوید.

  شیر برقی پکیج

  بررسی شیر سه طرفه در وضعیت زمستانه پکیج

  برای بررسی وضعیت زمستانی پکیج و بررسی شیر سه طرفه باید پکیج را در حالت گرمایش یا وضعیت زمستانی قرار دهید. دمای لوله برگشت پکیج را که پیش از ورود به دستگاه و بعد از پمپ قرار گرفته است، چک کنید. در صورتی که این لوله در قسمت پس از پمپ دمای بالاتری داشت احتمال نشتی در سوپاپ سه راهه پمپ زیاد است و باید آن را تعویض کرد.

  در صورتی که اورینگ شیر سه راهه در وضعیت زمستانه قادر به آب بندی مسیر نباشد، هنگامی که شیر آب گرم را باز می­کنیم تمامی آب گرم در مبدل اولیه به مبدل ثانویه نرفته و مقداری از آن وارد رادیاتورها می­شود و در نهایت موجب می­شود که آب گرم مصرفی به اندازه کافی گرم نباشد و راندمان پکیج نیز کاهش می­یابد.

  همچنین در صورتی که به طور مداوم با افت فشار در پکیج دیواری خود مواجه هستید افت فشار در پکیج دیواری دیجیتال با کد خطای مربوط به افت فشار ظاهر می­شود و در پکیج دیواری قدیمی با عدد مربوط به صفحه فشارسنج خود را نشان می­دهد.به احتمال زیاد مشکل در شیر سه راهه پکیج دیواری وجود دارد و باید نسبت به تعمیر شیر سه راهه پکیج دیواری یا تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری توسط تعمیرکاران ماهر اقدام نمایید.

  تعویض شیر سه طرفه پکیج دیواری:

  یکی از نشانه ها برای نیاز به تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری، افت فشار می­باشد که مرتبا با علائم هشدار خطای مربوط به افت فشار آب مواجه خواهید بود. در این شرایط تعمیر یا تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری ضروری خواهد بود.

  مراحل تعویض شیر برقی پکیج :

  اول پکیج را خاموش می کنیم
  دوم ورودی آب ساختمان را می بندیم.
  سوم هر سه اتصال شیر سه راهه را که توسط لوله ­ها به شیر سه راهه پکیج متصل شده­ اند را با باز کردن بست­ها، جدا کنید .
  شیر سه راهه جدید را به اتصالات سه گانه به صورت محکم و توسط بست متصل کنید. مراقب باشید نشتی نداشته باشد.

  شیر سه طرفه را میتوانید در مسیر رفت و یا برگشت نصب کنید و هیچ تفاوتی ندارد. تنها تفاوتی که می­تواند ایجاد کند مربوط به عمر سوپاپ­ها است. در صورت نصب در مسیر رفت چون همیشه آب گرم وجود دارد امکان آسیب به قطعات شیر سه راهه بیشتر است. نصب یا تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری به دلیل فضای کم در مسیر برگشت، بیشتر در مسیر رفت انجام میشود.

  یکی از مواردی که در تعویض شیر سه طرفه پکیج دیواری باید به آن دقت شود، انتخاب و تهیه یک شیر سه طرفه مناسب مدل پکیج شماست. بهتر است از انواع ضدزنگ و مقاوم در برابر رطوبت و ضربه تهیه گردد زیرا این قطعه از طرفی با برق و از طرفی با آب در ارتباط است باید کیفیت مناسبی داشته باشد.

  توجه : اگر فشار آب پکیج بطور مرتب افت می کند و پکیج علامت هشدار خطای پایین آمدن فشار آب می دهد، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر یا تعویض شیر سه راهه پکیج وجود خواهد داشت.

  هزینه تعویض شیر برقی پکیج:

  هزینه تعویض شیر برقی پکیج برای برند های مختلف متفاوت است.و با توجه به نوسانات بازار برای خرید و تعویض شیر برقی پکیج خود با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  شیر برقی پکیج

  تعمیر یا تعویض پکیج:

  بسیاری از مشتریان عزیز در تماس با کارشناسان ما از آنها میخواهند میزان هزینه ی تعمیر پکیجشان را بررسی و در صورت نداشتن صرفه اقتصادی یک پکیج جدید خریداری نمایند .

  تهران سرویس این نوید را به مشتریان عزیز میدهد که پکیج آنها را با کمترین نرخ در تهران تعمیر و سرویس نمایند و این اطمینان را به مشتریان خواهد داد که در صورت نداشتن صرفه اقتصادی تعمیر پکیج با مشاوره لازم مصرف کنندگان عزیز اقدام به تهیه یک پکیج مناسب نمایند.

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس