آموزش لوله کشی پکیج دیواری

 • لوله‌ کشی پکیج یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام انتخاب سیستم‌های گرمایشی نحوهٔ اجرای دقیق زیرساخت‌ها بر روی ساختمان است، چرا که بهترین و مؤثرترین سیستم‌ به دلیل عدم زیرساخت درست نتیجهٔ مطلوبی به بار نخواهند آورد. امروزه یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های گرمایشی پکیج‌های دیواری هستند که توجه به قابلیت‌های بالا و هزینهٔ مناسب برای خرید بسیار موردتوجه مردم قرار گرفته‌اند. در ادامهٔ این مقاله قصد داریم به آموزش لوله کشی پکیج دیواری بپردازیم. با تهران سرویس آنلاین همراه باشید، و سؤالات خود را از طریق کامنت و یا تماس با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین با ما در میان بگذارید.
  لوله کشی پکیج به روش های مختلفی و با استفاده از متریال متفاوت قابل اجراست اما آنچه این امر را بیش از پیش مهم و مورد توجه میسازد رعایت اصول لوله کشی و بهره گیری از بهترین نتیجه ی گرمایشی است.حتما پیش از انجام لوله کشی محل مورد با تکنسین های ما در این زمینه مشاوره کرده و از آنها بخواهید بهترین نقشه ی لوله کشی پکیج را به شما عزیزان ارائه دهند.

  لوله کشی پکیج دیواری:

  لوله‌کشی پکیج باید توسط فرد متخصص و کارآزموده انجام شود، چرا که این کار دارای حساسیت‌های بالایی بوده و بروز کوچک‌ترین خطا مشکلات بسیاری را بعدها به دنبال خواهد داشت.
  قبل از انجام لوله‌کشی پکیج و شوفاژ باید یک نقشه دقیق از ساختمان و مکان‌هایی که قرار است شوفاژها در آن مکان‌ها نصب شوند نیاز داریم. در لوله‌کشی پکیج دیواری باید علاوه بر کارایی بالا زیبایی ظاهری کار را نیز مدنظر قرارداد.

  برای استفاده از خدمات تهران سرویس آنلاین با ما در تماس باشید:

  قیمت لوله کشی پکیج

  انواع روش های لوله کشی پکیج:

  لوله کشی انشعابی :

  نحوه لوله‌کشی پکیج در ساختمان با نحوه لوله‌کشی آب ساختمان رابطه مستقیم دارد. به‌منظور توضیحات بیشتر می‌توان این‌طور گفت که لوله‌کشی آب ساختمان اگر به‌صورت انشعابی صورت‌گرفته باشد در ادامه کار نیز برای لوله‌کشی شوفاژ هم می‌توان از شیوه انشعابی استفاده کرد.
  لوله‌کشی انشعابی خود به دو صورت لوله‌کشی روکار و لوله‌کشی توکار در داخل ساختمان اجرا می‌شود.
  همان‌طور که از نام لوله‌کشی روکار مشخص است در این نوع لوله‌کشی لوله آب سرد گرفته شده از رایزر اصلی در ساختمان تا پکیج به‌صورت روکار انجام می‌شود. اما در لوله‌کشی پکیج به شیوه توکار ابتدا از رایزر اصلی آب سرد یک انشعاب گرفته و این لوله را از زیر کار به پکیج می‌رسانیم.
  کاملاً واضح است که اگر بخواهیم از لوله‌کشی انشعابی به شیوه توکار برای لوله‌کشی پکیج استفاده کنیم، برای جلوگیری از ایجاد هزینه‌های بیشتر باید این نوع لوله‌کشی را در ساختمان در حال ساخت و یا در حال بازسازی انجام داد.

  مزایا لوله کشی انشعابی :

  قیمت کمتر نسبت به روش کلکتوری دارد، نصب آن بسیار راحت و آسان است.

  معایب لوله کشی انشعابی :

  نشتی و شکستگی در اتصالات به وجود می‌آید، استفاده از اتصالات زیاد در کف باعث افت فشار می‌شود، در صورت خرابی یک قسمت از لوله کل آب واحد ساختمان قطع می‌شود و تا تعمیرات انجام نشود افراد آن واحد باید بدون آب سپری کنند.

  لوله کشی پکیج دیواری به شیوه کلکتوری :

  لوله‌کشی کلکتوری بهترین روش برای لوله‌کشی پکیج دیواری است؛ اما این روش تنها در صورتی قابل‌اجراست که در زمان ساخت منزل یا در حال بازسازی آن انجام گیرد. برای انجام این نوع لوله‌کشی ابتدا باید یک کلکتور مجزا برای پکیج در نظر گرفته شود. در مرحله بعد یک انشعاب آب از رایزر اصلی به کلکتور مخصوص پکیج کشیده و یک لوله برگشتی از کلکتور را به پکیج می‌رسانیم. برای لوله‌کشی کلکتوری تنها می‌توان از لوله‌های پلیمری و یا لوله‌های پنج لایه استفاده کرد.

  برای مطالعه مقاله پکیج بوتان بخریم یا ایران رادیاتور؟ اینجا کلیک کنید. لوله کشی پکیج

  برخی از مزیت های مهم لوله کشی به روش کلکتوری عبارتند از:

  قابلیت کنترل و مدیریت جریان آب
  افزایش راندمان و بازده پکیج
  تنظیم فشار پکیج
  نصب سریع
  سهولت در اجرا
  مقرون به صرفه از نقطه نظر اقتصادی
  وزن سبک و مناسب
  و طول عمر بسیار بالا

  به طور معمول زمانی که ساختمان لوله‌کشی توکار برای پکیج نداشته باشد می‌توان از لوله‌کشی روکار برای رادیاتورها استفاده کرد و همین‌طور در ساختمان‌هایی قدیمی برای تعمیرات لوله‌کشی پکیج همیشه از این شیوه استفاده می‌شود. در واقع لوله‌کشی فرسوده قدیمی از بین رفته‌اند و می‌بایست از لوله‌های جدید و مقاوم به‌صورت روکار، برای جلوگیری از هزینه اضافی و برای تأمین آب رفت‌وبرگشت شوفاژ استفاده کنیم. هزینه نگهداری و تعمیر پکیج خانه‌های قدیمی و یا تعویض لوله‌های پکیج توکار فرسوده بسیار بیشتر از هزینه لوله‌کشی پکیج روکار است.
  برای مطالعه مقاله روش نصب حوله خشک کن اینجا کلیک کنید.

  نصب تک لوله ای :

  یکی دیگر از انواع لوله کشی ها نصب تک لوله ای است از مزایای این روش می توان به ساده بودن آن و از معایب آن می توان به رسیدن حرارت تنها به ابتدای لوله اشاره کرد.

  لوله کشی پکیج دو لوله ای با برگشت مستقیم:

  از گزینه های کاربردی و کارآمد برای لوله کشی در محیط های کوچک و منازل می باشد. یکی از محاسن استفاده از این روش، این دلیل است که مراحل انجام آن به آسانی و در زمان کمتر صورت می گیرد.
  در این روش لوله کشی، یک خط لوله برای رفت و یک خط لوله برای برگشت در داخل پکیج در نظر گرفته می شود.

  لوله کشی پکیج با برگشت معکوس :

  یکی دیگر از روش های لوله کشی که برای واحدهای مسکونی دارای مساحت متوسط بسیار به کار گرفته می شود، لوله کشی با برگشت معکوس است.از نقاط قوت این روش لوله کشی می توان به موارد، تامین گرمایش مورد نیاز و توزیع حرارت مطلوب و بهینه اشاره کرد.این دو نقطه ی قوت باعث شده تا شیوه ی لوله کشی با برگشت معکوس در ساختمان ها، کاربرد بیشتری نسبت به دیگر روش ها داشته باشد.
  برای مطالعه مقاله بهترین مدل پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.
  آموزش لوله کشی پکیج دیواری

  مواردی که قبل از لوله کشی پکیج باید به آن توجه کرد :

  انتخاب بهترین پکیج دیواری :

  پیش از سروع لوله کشی و رسیدن به انتخاب روش مناسب ابتدا شما باید بهترین برند و مناسب ترین ظرفیت پکیج دیواری را انتخاب کرده و از تکنسین مورد نظر بخواهید تمامی جوانب درباره مناسب بودن پکیج دیواری برای منزل شما در نظر داشته باشد.برخی از افراد تصور میکنند هرقدر پکیج خریداری شده بزرگتر باشد برای منزل آنها بهتر خواهد بود در صورتی که باید به این عزیزان یاد آور شویم که ظرفیت پکیج باید متناسب با متراژ منزل باشد، درغیر این صورت علاوه بر افزایش هزینه های خریداری و گرمایش هزینه ی بالای استهلاک پکیج را نیز باید در نظر داشته باشید.

  انتخاب جنس و طول مناسب لوله :

  در انتخاب لوله مناسب توجه به ظرفیت انتقال حرارت لوله ها، قطر لوله ها، جنس لوله ها، ضخامت جدار لوله ها، سایز مناسب لوله ها، مقدار دمای مورد نیاز برای گرمایش ساختمان، محل نصب پکیج، متراژ محیط، قدرت پمپ پکیج، میزان و مقدار حرارت دمای آب، نوع مبدل به کار رفته در پکیج (غیر مستقیم، مستقیم) از عوامل اصلی می باشد.
  معمولا لوله های پلاستیکی به دلیل تحمل کافی در برابر فشار آب و مقاومت بالا در برابر گرما بهترین گزینه برای لوله کشی پکیج دیواری هستند. معمولا برای لوله کشی پکیج دیواری از لوله های فلزی، پلیمری و یا پنج لایه استفاده می شود.

  انتخاب نوع لوله کشی :

  براساس مکان قرارگیری لوله ها، لوله کشی پکیج به دو نوع روکار و توکار تقسیم می شود، زیبایی و عدم نمایش لوله ها یکی از اصلی ترین مزایای لوله کشی توکار است، در لوله کشی روکار برای جلوگیری از گرما دیدگی لوله ها و ایجاد خمیدگی در آنها و ایمنی و حد استاندارد بالا بهتر است از لوله های پنج لایه استفاده شود.

  متراژ مناسب لوله :

  انتخاب متراژ مناسب لوله ها در لوله کشی پکیج مربوط به پیشگیری از فشار مضاعف روی پمپ است. به این صورت که اگر در لوله کشی شوفاژ و پکیج مجبور به لوله کشی با متراژ بالا می‌شوید، در قسمت رفت یک پمپ کمکی قرار دهید که فشار کمتری روی پمپ اصلی باشد.

  انتخاب مسیر مناسب :

  یکی از مهمترین نکات در طرز لوله کشی پکیج دیواری انتخاب مسیر مناسب برای لوله کشی است. بعد از تعیین مسیر درست لوله کشی باید طول مسیرها را مشخص کرد تا لوله‌ها در اندازه و قطر مناسب تهیه شوند. مسیر لوله کشی رادیاتور شوفاژ باید به گونه ای باشد که از زانو و لوله های پرپیچ و خم کمتر استفاده شده باشد. مسیر نامناسب با زانوها و لوله کشی‌های پر پیچ و خم فشار بیشتری به پمپ پکیج وارد و کار آن را سخت‌تر می‌کند. درصورت استفاده از زانو قطر لوله باید 25 و زانو باید 45 درجه باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

  محل رادیاتورها :

  یکی از نکات اجرایی لوله کشی پکیج و شوفاژ ساختمان، توجه به محل قرار گرفتن رادیاتورهاست. بهتر است آنها را زیر پنجره‌های واحد قرار داد تا کاملا سرمای بیرون را خنثی کنند.
  برای مطالعه مقاله ضررهای نگهداری پکیج در منزل اینجا کلیک کنید.

  بهترین نوع لوله کشی پکیج چیست؟

  بهتر است برای لوله کشی پکیج از سیستم کف گرمایش استفاده کنید، در این نوع لوله کشی به دلیل چرخش و سیر کوله شدن آب و نیز وجود پولیمر و نه آلومینیوم، در لوله رسوب تولید نمی شود و یا در صورت تولید رسوب مقدار آن بسیار ناچیز است و درنتیجه آسیب کمتری به پکیج وارد می شود، در این نوع لوله کشی متراژ گرمایش از کف، رفت و برگشت محاسبه می شود.

  نکات ریز اما مهم در لوله کشی پکیج :

  1. برای بهتر داغ شدن شوفاژ در هنگام لوله‌کشی از تعداد زانوی کمتری استفاده کنید؛ زیرا هر چه تعداد زانو بیشتر باشد پمپ پکیج فشار بیشتری را متحمل می‌شود، حال اگر از زانو استفاده می‌کنید دقت کنید که قطر لوله 25 باشد و زانو 45 درجه باشد؛ زیرا این نوع از فشار زیاد بر پمپ و شکسته‌شدن آب برگشت جلوگیری کرده و مشکلات کمتری برای پکیج ایجاد می‌کند.
  2. برای لوله‌کشی رادیاتورها بهتر است آنها را در زیر پنجره قرار دهید تا از تأثیر سرمای خارج از محیط جلوگیری بکند، در محاسبه متراژ گرمایش رادیاتور فقط مسیر رفت را حساب می‌کنیم، علم‌های رادیاتور که از آنها برای بستن رادیاتورها استفاده می‌کنیم نیز باید در زیر پکیج 32 باشد و نهایتاً به لوله 25 تبدیل شود.
  3 .هر چه متراژ لوله بیشتر باشد فشار بیشتری بر پمپ پکیج وارد می‌شود، پس بهتر است از متراژ لوله کمتر استفاده کرد، اگر به هر دلیلی متراژ لوله‌کشی زیاد شد یک پمپ کمکی در قسمت رفت قرار دهید تا به پمپ اصلی کمتر فشار وارد شود همچنین مسیر لوله‌کشی پکیج نباید پیچ‌وخم زیادی داشته باشد.
  4 .بهتر است در هنگام لوله‌کشی از لوله‌های 4/3 استفاده کنید، استفاده از لوله‌های 2/1 مگر در مواردی که متراژ ساختمان کوچک و مسیر لوله‌کشی کوتاه است توصیه نمی‌شود؛ زیرا این لوله‌ها به‌مرور باعث خرابی پمپ دستگاه می‌شوند.
  5 .برای محاسبه قدرت پمپ از فرمول قدرت پمپ= 0.075 × متراژ لوله‌کشی استفاده می‌کنیم، از این طریق می‌توان متراژ مناسب لوله‌کشی باتوجه‌به قدرت پمپ را به دست آورد.
  در انجام لوله‌کشی پکیج شوفاژ دیواری دقت لازم را داشته باشید و برای لوله‌کشی پکیج، نصب پکیج، تعمیر پکیج از متخصصین کمک بگیرید تا از نیاز مکرر به سرویس و تعمیر پکیج بکاهید و از خسارت‌های لوله‌کشی نامناسب پیشگیری کنید.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج آریستون اینجا کلیلک کنید.
  آموزش لوله کشی پکیج دیواری

  ترتیب لوله های زیر پکیج :

  لوله کشی پکیج شامل چهار نوع لوله کشی می باشد: لوله کشی اصلی آب سرد، آب گرم، سیستم رفت و برگشت می باشد.
  به منظور آشنایی و شناسایی ترتیب لوله های زیر پکیج باید خاطر نشان نمود که سیستم لوله کشی دستگاه پکیج به دو دسته بسته و باز طبقه بندی می گردد.
  بر این اساس، شیلنگ های ۳/۴ و دارای اندازه بزرگ موید رادیاتورها و مسیر بسته و شیلنگ های ۱/۲ و دارای سایز کوچک نمایانگر آبگرم مصرفی و مسیر باز می باشند. به عبارت دیگر، توجه به سایز لوله بهترین شیوه برای تشخیص ترتیب لوله های موجود در زیر پکیج می باشد.

  نکته: لوله های سایز ۳.۴ بهترین لوله ها برای لوله کشی هستند. از لوله های ۱.۲ می توانید برای متراژهای کوچک نیز استفاده کنید.
  نکته: برای جلوگیری از فشار به پمپ پکیج از زانوهای کمتر و با قطر ۲۵ و زاویه ۴۵ درجه استفاده کنید.
  برای مطالعه مقاله جرقه زن پکیج اینجا کلیک کنید.

   قیمت لوله کشی پکیج :

  هزینه پردختی برای لوله کشی پکیج با توجه به موارد مختلف برای هر فرد متفاوت است که این موارد به شرح زیر است.

  • تاثیر متراژ لوله کشی و محیط، در حجم کاری
  • توجه به نوع نصب پکیج. (می تواند به صورت دیواری یا زمینی نصب شود.)
  • نوع روش لوله کشی (به روش های تک لوله ای، دو لوله ای با برگشت مستقیم، برگشت معکوس، شیوه انشعابی و شیوه کلکتوری)
  • استفاده از روش روکار یا توکار بودن لوله کشی.
  • برحسب تعویض یا تعمیرلوله کشی های قبلی و انجام لوله کشی به صورت کلی.
  • جنس لوله و مواد استفاده شده در طی  لوله کشی.

  پکیج را در مکان‌های مختلفی می‌توان نصب کرد؛ اما در هر مکان باید استانداردهایی رعایت شود. مثلاً لوله‌کشی پکیج در آشپزخانه نباید بالای وسایل گرمایشی مانند اجاق‌گاز انجام شود.
  همچنین، لوله‌کشی باید طوری انجام شود که پکیج باید حداقل یک متر از دیوار روبه‌رو، ۱۵ سانتی‌متر از دیوار کناری و 1.2 متر با زمین فاصله داشته باشد. یک نکته حیاتی دیگر توجه به مسیر لوله‌کشی است.
  این کار باید باتوجه‌به نقشه، محل قرارگیری رادیاتور و طرح شبکه لوله‌کشی پکیج انجام شود. مسیر بهینه با حداقل پیچ‌وخم، با لوله مناسب و بدون نفوذ هوا، به جریان مطلوب آب و کارکرد صحیح سیستم کمک می‌کند.

  نکات مهم لوله کشی در محل نصب پکیج:

  لوله کشی پکیج و نصب آن در آشپزخانه:

  اگر تمایل دارید که پکیج در آشپزخانه نصب شود، لوله کش پکیج و شوفاژ باید دقت کند که پکیج نباید بالای اجاق گاز یا هر وسیله گرمایشی دیگر نصب شود. همچنین فواصل باید به‌خوبی رعایت شوند. پکیج حداقل باید 1 متر با دیوار روبروی خود، و حداقل 15 سانتی‌متر از دیوار یا کابینت کنار خود فاصله داشته باشد؛ و فاصله آن با زمین نیز نباید کمتر از 120 سانتی‌متر باشد.

  لوله کشی و نصب پکیج در کابینت:

  اگر می‌خواهید پکیج دیواری را داخل کابینت تعبیه و از مدل دیواری دودکش دار استفاده کنید، باید از کابنتی استفاده کنید که در آن کرکره ای باشد، زیرا پکیج برای سوخت نیاز به اکسیژن دارد و تنها در اینصورت می‌تواند اکسیژن مورد نیازش را تامین کند.

  لوله کشی و نصب پکیج در تراس:

  به منظور افزایش مکش، بهتر است که دستگاه پکیج پایین تر از دریچه دودکش نصب شود. بنابراین فاصله استاندارد کلاهک تعدیل دودکش تا دریچه دودکش باید حداقل 30 سانتی‌متر باشد. برای رعایت این فاصله باید در زمان لوله کشی پکیج، محل قرارگیری لوله آب گرم و سرد و لوله کشی گاز باتوجه استاندارها رعایت شود.
  برای مطالعه مقاله روشن کردن پکیج اینجا کلیک کنید.لوله کشی پکیج دیواری

  سوالات متدوال در لوله کشی پکیج دیواری:

  لوله کشی شوفاژ روکار در چه مواقعی انجام می شود؟

  لوله کشی روکار پکیج به دلایل مختلفی انجام می شود که تعدادی از انها را شرح خواهیم داد.

  • ترکیدن لوله ها

  اکثر ساختمان ها هنگام ساخته شدن، لوله کشی را به صورت توکار انجام می دهند و تمام لوله ها در داخل دیوار یا زمین قرار می گیرند. پس از چند سال ممکن است در لوله هایی که به صورت توکار هستند، دچار ترکیدگی و خرابی ایجاد شوند و برای تعمیر آنها، نیاز است که دیوار یا زمین شکافته شود که این کار بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.
  افراد بعد از ترکیدگی لوله های توکار، برای اینکه خیال خودشان را راحت کنند و از دردسرهای این روش لوله کشی رها شوند، اقدام به نصب لوله شوفاژ روکار می کنند.

  • اضافه کردن انشعاب جدید

  اگر ساختمان شما لوله کشی توکار داشته باشد و بخواهید یک انشعاب جدید ایجاد کنید، مثلا بخواهید پکیج را در خانه خودتان نصب کنید، نمی توانید مجددا لوله ها را به صورت توکار نصب کنید. چون این کار هم هزینه بر است و هم خرابی زیادی ایجاد می کند.به همین خاطر برای اضافه کردن انشعاب جدید، شما باید از روش لوله کشی شوفاژ روکار استفاده کنید تا بتوانید امکانات جدیدی که می خواهید را در ساختمان خودتان ایجاد کنید.
  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/a12176

  آیا تهران سرویس آنلاین لوله کشی پکیج دیواری نیز انجام میدهد؟

  در پاسخ به این سوال که سوال بسیاری از افراد در است باید بگوییم لوله کشی پکیج دیواری توسط تکنسین تاسیساتی انجام شد و تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین تنها نصب لوله های زیر پکیج را به عهده میگیرند.اموزش لوله کشی پکیج دیواری

  • سلام در زمستان زماني كه پكيج در تنظيم روي رادياتورها هست،ميبايست تمام رادياتورها باز باشند؟

   • سلام دوست عزیز خیر نیازی نیست ولی بهتر است به جای بستن رادیاتور دمای پکیج رو پایین بیارید تا پمپ پکیج دچار مشکل نشه

  • سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم ؟

  • سلام این درسته که آب گرم لوله کشی قابل نوشیدن نیست چون با آب رادیاتورها مخلوط میشه؟

  • سلام برای خانه دوبلکس در لوله کشی آیا باید کلکتور مجزا گذاشت یا از یک کلکتور میتوان برای طبقه بالا انشعاب گرفت

  • سلام برای لوله کشی پکیج این که 200متر لوله استفاده بشه و کلکتور کنار پکیج باشه بهتره یا کلکتور با فاصله 10متر از پکیج نصب بشه و 100متر لوله استفاده بشه؟

  • سلام ایا اب ۱۰۰درجه باعث باز شدن اتصالات لوله سفید در شوفاژ میشود یا نشتی میده ؟

  • سلام در زمستان زماني كه پكيج در تنظيم روي رادياتورها هست،باید تمام رادياتورها باز باشه ؟

  • سلام مهندس جان منزل ما تازه ساخت هست تواین ۴ ماه سرامیک ها جاهایی که لوله پکیج واب گرم رد شده تغییر رنگ داده در بعضی از اتاق ها کلدی های برق و پریزر ها مرطوب هستند که به سازنده میگیم میگه مال رطوبت پکیج هست ؟ آیا پکیج انقدر رطوبت داره ؟

   • سلام دوست عزیز باید توسط کارشناس این موضوع بررسی بشه و اینجا نمیشه کامل علت رو بررسی کرد

  • سلام خسته نباشید ما دو یه سال میشه پکیج بوتان خریداری کردیم دومبدل هم هستش توحالت رادیات زیادکارمیکنه مثلا10دیقه کارمیکنه نیم دقیقه اتوماتیک میکنه مشکل داره ؟

   • سلام دوست عزیز از تعمیرکاران شرکت ما بخواهید برای سرویس دستگاه شما اعزام بشن

  • سلام مهندس سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم؟

  • سلام ببخشيد يك سوال دارم از خدمت شما اينكه من تازه لوله كشي تو كار شوفا ژ انجام دادم برای یک ساختمان نوساز در تهران لوله گاز از كف با لوله پنج لايه انجام شده ولي نمايندگي تاييد نكرد وگفت لوله گاز بايد فلزي باشه مشکل چیه آیا این موضوع خطرناکه ؟

   • سلام دوست عزیز طبق استاندارد نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان باید لوله گاز فولادی سیاه باشد غیر از این موضع تایید نمیشه و میتونه برای شما خطرناک باشه کاش قبل از اقدام به کار با یک مهندس مشورت میکردید

  • سلام استاندارد سایز لوله کشی سردوگرم تاپنج لایه 16 خوبه یا1_2 ؟

   • سلام دوست عزیز اگر فاصله کلکتور تا رادیاتور کمتر از 10 متره 16 و اگر بیشتره سعی کن سایز 20

  • سلام آموزش لوله کشی پکیج pdf هم داره ؟ میشه برامون ارسال کنید ؟

   • سلام دوست عزیز بله ما pdf کاملی درباره آموزش لوله کشی پکیج آماده کردیم برای دوستانی که نیاز به این آموزش دارن به صورت رایگان ارسال میکنیم .برای دریافت pdf آموزش لوله کشی پکیج دیواری از طریق پشتیبانی اقدام کنید.

  • نکات مهم در لوله کشی پکیج خیلی عالی بود ممنونم از توضیحاتتون

   • سلام دوست عزیز عکس از زیر پکیج برامون بفرستید پشتیبانی راهنماییتون میکنن

  • لوله کشی پکیج از کف باید حتما از زیر پارکت ها انجام بشه ؟

   • سلام دوست محترم وابسته به نوع نقشه ساختمان متخصص بهترین تصمیم رو برای این کار خواهد گرفت

  • سلام مهندس جان خانه ما لوله کشی پکیج نداره ، آیا میشه با لوله سفید لوله کشی پکیج و را یاور را به صورت روکار انجام داد؟

   • سلام وقت بخیر مشکلی نداره انجام بدید بعد از انجام لوله کشی لوله ها را عایق کنید.

  • سلام یک ویلا در شمال شهر داریم سوالی که دارم اینه که اگر ما لوله های آب سرد و گرم را از رو ی سقف کاذب انجام بدیم ، اگر پکیج داخل حیاط نصب شود، پمپ پکیج قدرت لازم برای گردش آب در شبکه لوله کشی روی سقف کاذب را دارد؟

   • سلام دوست عزیز این موضوع به فشار آب سرد ساختمان وابسته است و به پمپ پکیج ارتباطی ندارد.

  • سلام مهندس روز بخیر سوالی داشتم ازتون برای منازل دوبلکس باید دو تا کلکتور نصب کرد؟و اگر پاسخ شما مثبت است از انتهای کلکتور پایین باید انشعاب بگیریم؟

  • سلام من قصد دارم از لوله سفید برای لوله کشی پکیج استفاده کنم ایا در اینده مشکلی برای لوله کشی پیش نمیاد ؟

  • سلام میخواستم بدونم امکانش هست هنگام لوله کشی پکیج لوله پنج لایه برای رادیاتور را کمی بیشتر در سطح زمین بکشیم و از ان برای گرمایش در کف استفاده کنیم چون منزل ما بالای پارکنیگ هست و خیل یسرده و بودجه گرمایش از کف رو نداریم

  • سلام ی سوالی داشتم ازتون آیا اب ۱۰۰درجه باعث باز شدن اتصالات لوله سفید در لوله کشی پکیج در شوفاژ میشود یا نشتی میدهد ؟

  • سلام ممنون از پاسخگویی خوبتون یک واحد ۱۰۰متری ،یک خوابه گرمایش از کف با لوله کشی پکیج چه سایز لوله وبه چه روشی انجام بشه به نظرشما بهتره ؟

  • سلام قصد داریم یک واحد ۷۰ متری اپارتمان رو لوله کشی پکیج انجام بدیم با لوله سفید چه سایزی مناسبه وبه چه روش این کار باید انجام بشه ؟

   • سلام دوست عزیز لوله گرمایش سایز۳۲ ولوله آبگرم با سایز ۱/۲ برای شما مناسب است

  • سلام.وقت بخیر اقا صارمی لطف می‌کنید اگه دستمزد لوله کشی آب سردوگرم وپکیج رابصورت متری و متراژ بنا بفرمایید.

   • سلام دوست عزیز ما لوله کشی پکیج انجام نمیدیم و این مقاله صرفا آموزشی برای کسانی هست که قصد لوله کشی پکیج دارن

  • برای لوله کشی پکیج بوتان باید از نمایندگی نیرو بگیریم ؟

  • برای نصب پکیج ما لوله کشی رو به صورت روکار انجام دادیم آیا مشکلی پیش میاد ؟

  • سلام خونه من تازه ساخت کف سرامیک ۱۶۰ متر فقط یه اشتباه کردیم لوله کشی پکیج نکردیم میتونیم روی سرامیک لوله کشی کنیم بعد کف پوش یا پارکت کنیم امکانش هست

  • لوله کشی پکیج برای برندهای مختلف متفاوت است و هزینه لوله کشی از کف برای یک ساختمان ۴۰ متری حدودا چقدر میشود

  • سلام مهندس جان یک سوال داشتم لوله کشی پکیج بدون کلکتور چه جوری هست و توضیح مختصری راجع به فواید و مضرات به ما بگیم ما بین این دو تا موندیم کدوم رو انتخاب کنیم

  • فیلم آموزش لوله کشی پکیج با استفاده از لوله های سفید رو ممنون میشم برامون درست کنیم

  • لطفاً بیاید و مثل سایر مقاله نکات مهمی رو که درباره لوله کشی پکیج باید رعایت بشه رو برامون بنویسید

  • قبل از اقدام به لوله کشی پکیج ابتدا برند و ظرفیت دستگاه خود را مشخص کنید چراکه انتخاب غلط ظرفیت دستگاه باعث خواهد شد که محیط شما به درستی گرم نشود

  • هنگامی که قصد داریم لوله کشی پکیج انجام بدیم انشعابات گاز و آب را در نظر داشته باشیم و تا جایی که امکان داره سر بکیش رو داخل آشپزخانه نصب کنیم

  • در انتخاب تعداد و مدل رادیاتور های خود حتماً باید شرایط آب و هوایی تعداد افرادی که تو خونه هستند تعداد اتاق ها طرح پنجره ها ارتفاع ساختمون همه را باید مورد بررسی قرار بدیم

  • برای افزایش هر چه بیشتر راندمان رادیاتور ها بهتر است که رادیاتور را در زیر پنجره هان است کرده تا با استفاده از هوای خروجی از آن گرمای بیشتری را به محیط انتقال بدهد در برخی از ساختمان ها پنجره ها به صورت قدیمی بوده و امکان نصب رادیاتور در زیر پنجره وجود ندارد در این مکان ها سعی کنید که رادیاتور را در نزدیکترین محل به پنجره قرار دهید

  • بهتر است رادیاتور را در ۱۰ الی ۱۵ سانتی متری از سطح زمین قرار داده تا علاوه بر نصب راحت تر اتصالات امکان تمیز کردن آن راحت تر باشد

  • حتما به خاطر داشته باشید که بعد از انجام لوله کشی پکیج هوای داخل سیستم باید تخلیه شود

  • در انجام لوله کشی های روکار لوله کشی ها رایزر اصلی ساختمان شما به صورت روکار و با استفاده از لوله های سفید انجام میشود برخلاف لوله کشی از انشعابات اصلی ساختمان به صورت چوکا و داخل بدنه ساختمان کار گذاشته میشود

  • اگر شما اگر شما ساختمانتان را ساخته بهار قصد خرید پکیج را دارید چاره ای به جز نصب روکار نداشته و باید از این روش برای انجام انشعابات خود استفاده نمایید

  • اگر ساختمان شما لوله کشی پکیج نداشته و حال قصد دارید لوله کشی پکیج خود را انجام دهید برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود بهتر است زمان دو لوله کشی را به بازسازی موکول کنید در لوله کشی توکار میتوان از لوله های فلزی پلیمری استفاده کرد در ضمن به خاطر داشته باشید که لوله کشی پکیج به روش کلکتوری فقط زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما در حال ساختن ساختمان و یا انجام تعمیرات باشید و برای لوله کشی روکار امکان نصب کلکتوری وجود ندارد

  • در انجام لوله کشی پکیج کلکتوری باید از انشعابات رایزر اصلی را به کلک طرح مخصوص پکیج برسانیم و لوله برگشتی از خود دکتر را به پکیج وصل کنیم در این روش بهتر است از لوله های پنج لایه و یا پلیمری استفاده کنیم

  • در انجام لوله کشی پکیج مدل های مختلفی وجود دارد که �توان از آن‌ها بدین‌صورت یاد کرد لوله کشی به روش کلکتوری با استفاده از لوله های پنج لایه
   لوله کشی با استفاده از لوله های پلیمری و روش سنتی لوله کشی با استفاده از لوله های فلزی و روش سنتی

  • انجام لوله کشی از نصاب بخواهید که نقشه لوله کشی پکیج را در اختیار شما قرار دهد بهترین لوله کشی پکیج لوله کشی که کمترین نانو و کمترین متراژ لوله در آن به کار رفته باشد

  • در روش های سنتی که از لوله های فلزی برای انجام لوله کشی پکیج استفاده می‌شد یک لوله آب داغ از پکیج به سمت رادیاتور ها رفته و لوله آب برگشتی از هر رادیاتور به سمت پکیج کشیده خواهد شد

  • در رو شکل کتری لوله های اصلی در سایزهای ۲۵۳۲ بر اساس متراژ ساختمان و تعداد رادیاتور های به کار رفته به صورت موازی و به شکل رفت و برگشتی از پکیج انجام میشود برای انجام لوله های انشعاب ای از هر رادیاتور باید لوله ها را در سایز های متفاوت ای است لوله های اصلی انتخاب کنیم بهترین سایز ۲۵ سانتی متر است

  • در انجام لوله کشی با استفاده از لوله های پلیمری برای شوفاژ ها لوله های رفت و برگشت در پایین ترین سطح دیوار کشیده می شود که بهترین انتخاب برای این کار لوله های سفید است

  • برای انجام لوله کشی روکار شوفاژ به مقدار کمی کنده‌کاری نیاز داریم به همین دلیل بهتر است در زمان های بازسازی برای این کار انتخاب شود چرا که باید لوله ها با استفاده از یک غلاف سیمانی پوشیده شده تا بتوان از تغییر حالت لوله تا حد امکان جلوگیری شود

  • با توجه به انعطاف بالا و قابلیت استفاده در متراژ های بالا بهترین انتخاب در روش کلکتوری لوله های پنج لایه هستند

  • سلام روز شما بخیر تا چه متراژ طول لوله برای روش کلکتوری مناسبه با وجود ۱۶ متر باید لوله کشی انجام بدیم

  • منزل ما نوساز است و لوله کشی پکیج به صورت توکار درون انجام شده بعد از مدتی چه مادرین از حج استفاده می کنی امروز متوجه شدیم که سقف منزل پایینی همسایه ۲۴ نم زدگی شده آیا امکانش هست که از لوله کشی پکیج ما باشه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس