10 علت جرقه زدن مدوام پکیج

 • 10 علت جرقه زدن مدوام پکیج شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک بعد از یک روز خسته کننده کاری قصد داشته باشید خستگی کار را با یک دوش آب گرم از خود دور کرده و با حالی خوش به ادامه ی روز بپردازید اما درست در همین لحظه متوجه شوید که پکیج مدام جرقه میزند اما روشن نمیشود.
  در این لحظه است که به دنبال یک راه حل برای برطرف کردن این مشکل هستید.
  پکیج جرقه میزند اما روش نمیشود ، اگر شما هم میخواهید از علت بروز این مشکل آگاه شده و بتوانید در منزل دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
  در این مقاله ما به شما عزیزان از دلایل بروز جرقه زن مدوام پکیج خواهیم گفت و به شما عزیزان آموزش خواهیم داد در صورت بروز این مشکل چه اقداماتی باید انجام دهید.
  در صورت نیاز به مشاوره و یا صحبت با کارشناس متخصص همین حالا از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  تعمیر پکیج در تهران :

  اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای انجام تعمیر پکیج دیواری خود هستید ، دیگر نگران نباشید تیم متخصصان تهران سرویس آنلاین با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انجام تعمیرات انواع برند پکیج دیواری آماده است تا در کوتاه ترین بازه زمانی تعمیرات شما را با بالاترین کیفیت انجام داده و گرما را به منزل شما باز گرداند.
  مجموعه ما تعمیرکاران خود را از بهترین متخصصان پایتخت تشکیل داده و در تعمیرات خود از باکیفیت ترین قطعات یدکی استفاده مینمایند همین موضوع سبب شده تا کیفیت خدمات ما به طرز چشم گیری نسبت به سایر رقبا افزایش یابد.
  برای ثبت درخواست خود همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست تکنسین خود را ثبت نمایید.
  اعزام تکسین به سراسر کشور در کمتر از 1 ساعت و با ارائه ضمانت 6 ماه برای خدمات انجام خواهد شد.چرا پکیج جرقه میزند

  چرا پکیج به صورت مدوام جرقه میزند ؟

  همانطور که میدانید پکیج های دیواری به دلیل کاربری بسیار مناسب و ایمنی بالا جایگزین سایر سیستم های گرمایشی شده و امروزه تمامی ساختمان های تازه ساخت برای دریافت مجوز باید این سیستم گرمایشی را در ساختمان اجرا کنند.
  آشنایی با مشکلات متعدد در پکیج دیواری به شما عزیزان این امکان را میدهد که در صورت بروز نیاز به راحتی بتوانید دستگاه را در منزل عیب یابی و تعمیر کنید.
  برای عیب یابی مشکل جرقه زدن مدوم پکیج دیواری در ابتدا باید با جرقه زن پکیج بیشتر آشنا شویم.
  برای مطالعه مقاله ارور 50 70 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.
  جرقه زن پکیج دیواری

  جرقه زن پکیج چیست ؟

  الکترود جرقه زن قطعه ای است که برای ایجاد شعله در پکیج تعبیه شده است.در حقیقت عملکرد جرقه زن پکیج به این گونه است که بار الکتریکی تولید شده توسط برد طوری در مسیر خروج گاز در مشعل قرار میدهد که باعث ایجاد جرقه و روشن شدن پکیج میشود.
  در این فرایند گرمای حاصل از باردار شن مولکول هاست که باعث ایجاد شعله خواهد شد.
  براساس طراحی و نیاز هر دستگاه ممکن است یک یا دو الکترود درپکیج قرار گیرد.برای عملکرد صحیح پکیج باید الکترود جرقه زن در فاصله ای مناسب از مشعل قرار گیرد.
  در ابتدا باید جرقه زن پکیج تست شده و از سلامت آن اطمینان حاصل شود:
  برای اطمینان از سالم بودن جرقه زن پکیج باید از عدم اتصال سطح سرامیکی و نوک الکترود به بدنه اطمینان حاصل کنید.
  روش تست الکترود جرقه زن به این صورت است که سطح سرامیکی و نوک الکترود به بدنه متصل نیست. همچنین در صورت بروز مشکل در ترانسفورماتور احتراق و یا عدم تنظیم فاصله الکترود، پکیج به درستی مشتعل نمی شود.جرقه زن پکیج

  حسگر شعله در پکیج چه وظیفه ای دارد؟

  حسگر شعله در پکیج عملکردی شبیه جرقه زن داشته و با ارتباط مستقیم از طریق نوک الکترود به شعله موجب برقرار شدن جریان ضعیف بین بدنه مشعل و الکترود می‌شود.

  علت جرقه زدن پکیج به صورت مدوام :

  این مشکل یکی از مشکلات رایج در بین تمامی برندهای موجود در بازار است.باید برای رفع این مشکل به ترتیب موارد زیر را بررسی کرده ودر صورت نیاز با تعمیرکار پکیج دیواری خود برای حل این مشکل در تماس باشید.

  1.نوسانات جریان برقی

  یکی از توصیه های اصلی ما به مشتریان عزیز استفاده از محافظ برای پکیج های دیواری است چرا که از اصلی ترین دلایل جرقه زدن مدوام پکیج دیواری نوسانات برقی است.
  نوسان برقی مشکلات متعددی برای دستگاه به وجود خواهد آورد از جمله این مشکلات جرقه زدن مدوام پکیج ، خرابی برد ، اتصال در بخش های الکتریکی میتوان نام برد.
  خرابی جرقه زن پکیج باعث یکسره کار کردن جرقه زن خواهد شد.

  2.عدم هواگیری پکیج دیواری :

  وجود هوا در سیکل گرمایشی باعث بروز مشکلات متعددی در پکیج دیواری خواهد شد.وجود هوا در سیکل گرمایشی ممکن است به دلایل مختلفی باشد ازجمله آنها میتوان به عدم سرویس پکیج اشاره کرد.
  عدم رسیدن آب به بخش‌های داخلی و هوا به بخش احتراق دستگاه موجب جرقه زدن مداوم پکیج می‌شود. از نشانه‌های هوا گرفتن مدار گرمایش پکیج می‌توان به بالا رفتن عقربه روی فشار سنج دستگاه اشاره کرد.
  برای برطرف کردن این مشکل میتوانید به راحتی پکیج خود را هواگیری کنید.

  3.کاهش جریان آب در پکیج :

  یکی از پیش پا افتاده ترین مسائلی که باعث بروز مشکلات متعدد در پکیج دیواری شما عزیزان میشود عدم توجه به میزان بار پکیج و کاهش این عدد به زیر 0.5 بار است.همانطور که در تمامی مقالات به این موضوع اشاره کردیم میزان بار مناسب برای عملکرد پکیج دیواری بار 1.5 الی 2 بار است کاهش یا افزایش این عدد مشکلات متعددی را برای پکیج بوجود خواهد آورد.
  منبع انبساط پکیج یکی از قطعاتی است که وظیفه ثابت نگه داشتن میزان بار پکیج را به عهده دارد اگر به هر دلیلی منبع انبساط پکیج شما عزیزان با مشکل مواجه شود شاهد افزایش یا کاهش میزان بار پکیج خود خواهیم بود.کاهش اب در سیکل گرمایشی باعث فعال شدن کلید نیم بار شده و از روشن شدن پکیج جلوگیری می‌کند. در این حالت متوجه جرقه زدن مداوم پکیج خواهیم بود.
  برای برطرف کردن این مشکل تنها کافی است میزان بار را بدرستی تنظیم کرده و پکیج را ریست نمایید.

  4.کاهش فشار گاز :

  این مشکل یکی از عواملی است که میتواند در فصل سرما برای شما عزیزان دردسر ساز باشد.کاهش فشار گاز که اغلب با سردتر شدن هوا ایجاد میشود باعث شده تا میزان مناسب گاز برای تشکیل شعله در پکیج وجود نداشته و پکیج به صورت مدوام جرقه بزند.
  اگر با مشکل کاهش فشار گاز در ساختمان خود مواجه شده اید بهتر است برای تنظیم شعله با یک تعمیرکار پکیج تماس حاصل نمایید.

  5.تخلیه نامناسب گازهای حاصل از احتراق :

  یکی از مهمترین نکاتی که در تولید و طراحی پکیج های دیواری به خوبی به آن اهمیت داده شده است ، بحث تخلیه گازهای حاصل از احتراق است.در سیستم پکیج های دیواری یکی از قطعات بسیار حساس که عملکرد آن توسط برد مورد بررسی قرار گفته و در صورت عدم عملکرد صحیح از روشن شدن پکیج جلوگیری میشود حسگر دود است.
  درصورت بروز مشکل در حسگر دود به دلیل وجود هوا در مسیر و اعلام وجود دود به برد دستگاه، سیستم احتراق دوباره کار کرده و موجب ایجاد جرقه شود. در نهایت می‌توان یکی ازعلت‌های جرقه زدن مداوم پکیج را می‌توان عدم تخلیه صحیح دود در نظر گرفت.برای برطرف کردن این مشکل باید مسیر خروج دود و عمکلرد حسگر دود را بررسی کنید.
  برای مطالعه مقاله ارور E44 پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.

  6. معیوب بودن برد پکیج :

  برد پکیج یا همان مغز هوشمند سیستم گرمایشی مهمترین قطعه است که عملکرد تمامی قطعات را در نظر داشته و همچنین دستور روشن شدن و یا نشدن پکیج را صادر میکند، این قطعه بسیار حساس ممکن است بنا به دلایل متعددی دچار مشکل شده و عمکلرد پکیج را با مخاطره روبه رو کند.یکی از مشکلات رایج در معیوب بودن برد پکیج جرقه زدن مداوم پکیج است.

  7.عدم تنظیم فاصله صحیح جرقه زن :

  زمانی که قاب پکیج خود را باز کنید و محافظ شعله را به ارامی کنار بگذارید مشعل پکیج را خواهید دید.در کنار مشعل در فاصله 3 الی 5 میلی متری از آن جرقه زن پکیج قرار گرفته است.اگر میزان این فاصله به درستی تنظیم نشده باشد شاهد این موضوع هستیم که جرقه زدن به طور مدوام عمکلرده اما پکیج روشن نمیشود.در صورت بروز این مشکل حتما پکیج شما ارور مروبط به جرقه زن را بر روی صفحه ی نمایشگر خود نمایش خواهد داد.فاصله جرقه زن

  8.معیوب شدن یون جرقه زن :

  الکترود یون که در طراحی پکیج به عنوان یون تشخصی دهنده شعله قرار گرفت است ممکن است بنا به دلایل متعددی دچار مشکل شود.در صورتی که یون تشخیص شعله در پکیج شما معیوب شود در تشخیص شعله دچار مشکل شده و در زمانی که باید فرمان تشکیل شده را به برد اعلام کند خطا مواجه مواجه میشود.همین موضوع سبب شده تا برد همچنان به جرقه زن دستور عملکرد صادر کرده و شما عزیزان شاهد جرقه زدن مدوام پکیج خود باشید.

  9. خرابی پمپ پکیج :

  همانظور که میدانید پمپ پکیج یکی از قطعات مهم و حیاتی در پکیج است که وظیفه گردش آب در سیکل را به عهده دارد.
  خرابی پمپ پکیج باعث شده که آب به درستی در پکیج به گردش درنیامد و علارغم جرقه زدن دستگاه شعله ای تشکیل نشود.چرا که حسگر حداقل فشار آب فعال شده و مانع از تشکیل شعله درپکیج شما خواهد شد.
  برای عیب یابی و تعمیر پمپ پکیج خود بهتر است مقاله ای که ما درباره این قطعه نوشته ایم را به طور کامل مطالعه کنید.جرقه زن پکیج

  10.ورود آب به داخل شعله پکیج :

  ورود آب به داخل شعله و خیس شدن قطعات داخلی مشعل باعث شده تا عملکرد طبیعی پکیج با مشکل مواجه شده و حتی برخی قطعات آن دچار اتصالی شوند.در این حالت ما شاهد این موضوع خواهیم بودکه پکیج به صورت مدوام جرقه زده و سنسور ایمنی پکیج شما نیز فعال شود.
  اگر شاهد ورود آب به داخل مشعل پکیج خود هستید باید آن را با یک دستمال نرم و به ارامی خشک کرده و مجددا دستگاه را به برق وصل کنید.

  علائم خرابی ترانس جرقه‌زن پکیج:

  در تست ترانس جرقه‌زن پکیج ممکن است آسیب‌هایی دیده شود که در ادامه به بررسی علائم خرابی این قطعه در پکیج می‌پردازیم.
  ۱- ایجاد شکستگی:
  ممکن است که قطعات الکترود دچار شکستگی شده باشد. این شکستگی می‌تواند در بدنه الکترود، نوک و دیگر اجزای آن ایجاد شود.
  ۲-چسپندگی:
  هنگامی که بین قطعه مربوط به جرقه و بدنه فاصله‌ای وجود نداشته باشد، مشعل روشن نخواهد شد؛ زیرا عملیات برق‌رسانی به‌جای پکیج به زمین انتقال داده می‌شود.
  ۳-عدم وجود فاصله کافی:
  باید بین برنر و الکترود فاصله مناسب وجود داشته باشد. اگر در جریان تست ترانس جرقه‌زن پکیج مشخص شد که این فاصله وجود ندارد، می‌تواند دلیل محکمی برای جرقه‌نزدن باشد.
  ۴-مشکلات کابلی:
  کابل، مخصوص انتقال برق از ترانس به الکترودها هست. هر نوعی قطع شوندگی که در کابل ایجاد شود مانع از انتقال ولتاژ خواهد شد. در نتیجه ترانس جرقه‌زن پکیج عمل نخواهد کرد. برای تست سالم‌بودن ترموستات حد پکیج دیواری می‌توانیم درحالی‌که شیر آب گرم مصرفی را باز نموده‌ایم فیش‌های متصل به ترموستات حد را اتصال کوتاه کنیم. درصورتی‌که پکیج روشن شود ترموستات حد دارای عیب است و باید آن را تعویض نماییم. همان‌طور که می‌دانید در حالتی که پکیج روشن است با بیرون آوردن یکی از فیش‌های برق ترموستات حد سیستم خاموش می‌شود.
  ترانس جرقه زن

  سوالات متداول جرقه زدن مداوم پکیج

  1- دلیل اصلی جرقه زدن پکیج دیواری چیست؟

  همانطور که در مقاله اشاره کردیم دلایل بسیاری باعث بروز این مشکل میشوند ک به اختصار میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  1) نوسانات جریان الکتریکی
  ۲) کمبود آب در مدار گرمایش پکیج
  3) مکش هوا روی مدار گرمایش پکیج
  4) ورود آب به شعله پکیج دیواری
  5) خرابی پمپ سیرکولاسیون پکیج
  6) الکترود یونی معیوب
  7) کاهش فشار گاز در ساختمان
  8) تخلیه نامناسب دود
  9) آسیب به برد الکترونیکی دستگاه
  10) تنظیم نادرست فاصله بین جرقه و بدنه پکیج دیوای

  2- راهکار برای حل مشکل جرقه زدن مداوم پکیج در حالت زمستانی چیست؟

  برای جلوگیری از بروز این مشکل در فصل زمستان باید سرویس پکیج دیواری خود را در ابتدا فصل به درستی انجام داده و شیر گاز را تنظیم کنید.یادتان باشد که باید هواگیری تمامی رادیاتورها را بدرستی انجام دهید.با انجام این دو کار به راحتی میتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

  3- تنظیم نادرست فاصله جرقه زن و بدنه پکیج چگونه باعث جرقه زدن مداوم پکیج می شود؟

  تنظیم نامناسب فاصله شمع و بدنه پکیج عامل موثری در عملکرد سیستم جرقه زنی پکیج می باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید فاصله ی جرق زن را به اندازه ی 2 الی 5 میلی متر انجام دهید.

  4- چه عاملی در مدل های قدیمی پکیج باعث جرقه زدن مداوم آن می شود؟

  در مدل های قدیمی پکیج، دود ناشی از احتراق به درستی تخلیه نمی شد و این باعث می شد دستگاه به طور مداوم جرقه بزند و باعث تهدید جانی و خسارات مالی شود.
  بهتر است در صورت داشتن شرایط مناسب پکیج خود را تعویض کنید.

  5- نقص الکترود پکیج یونی چگونه باعث جرقه زدن مداوم پکیج دیواری می شود؟

  یک الکترود یونی معیوب پکیج دیواری باعث می شود شعله به اشتباه تشخیص داده شود و در نتیجه هیچ فرمانی برای تشکیل شعله به برد الکترونیکی ارسال نمی شود. در نتیجه با جرقه زدن مداوم پکیج دیواری رو به رو خواهیم شد.

  6- هزینه برطرف کردن مشکل جرقه زدن مدوام پکیج چقدر است ؟

  با توجه به شرایط پکیج و مشکل پیش آمده برای آن هزینه تعمیر پکیج متفاوت خواهد بود برای اطلاع از هزینه های دقیق تعمیرات پکیج خود بهتر است همین حالا با کارشناسان ما در تماس باشید.

  7-بررسی تفاوت عملکرد پکیج با یک و یا دو جرقه‌زن؟

  در مواردی که برای پکیج شما یک الکترود برای ایجاد شعله طراحی شده باشد، جرقهٔ ایجاد شده به سطح پره‌های مشعل و محل خروج گاز برخورد خواهد کرد. حتی ممکن است، این دستگاه زمانی که استارت می‌زند، تا پکیج کار خود را آغاز کند، صدای انفجاری از آن شنیده شود که این موضوع به این خاطر است که بیش از دستگاه‌های دو الکترود است.
  در مواردی که دستگاه تک الکترود دارد، فاصلهٔ الکترود باید با سطح مشعل تنظیم و دارای محدودیت‌هایی باشد، چون ممکن است که در آن نقطه، بهترین فضا برای اشتعال گاز به وجود نیاید. ولی در مواردی که از دو الکترود استفاده می‌شود، عملیات جرقه‌زدن ما بین دو الکترود انجام می‌شود. نکتهٔ مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که الکترود جرقه‌زن به‌هیچ‌عنوان نباید از بخش سرامیکی و یا حتی از بخش اتصال و نوک الکترود با بدنه اتصال داشته باشد. زمانی که قصد عوض‌کردن الکترود را دارید، باید توجه کنید که سیم الکترود را به‌درستی به ترانس جرقه‌زن وصل کنید، چون در غیر این صورت نشتی برق خواهد داشت.

  تعمیر جرقه زدن مدوام پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.
  تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  تعمیر جرقه زدن مدوام پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.
  ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.
  در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  تعمیر جرقه زدن مدوام پکیج در شرق تهران :

  مشتریان عزیز در در تمامی مناطق شرق و شمال شرقی پایتخت می توانند در صورت بروز مشکل در پکیج دیواری خود به صورت ۲۴ ساعته با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و درخواست تعمیرکار خود را ثبت نمایند.
  تعمیرات تمامی برندهای ایرانی و خارجی توسط متخصص ترین تعمیرکاران پایتخت با ارائه فاکتور و گارانتی شش ماهه به شما مشتریان عزیز عرضه می گردد. برای ثبت درخواست خود در تمام طول هفته حتی ایام تعطیلات میتوانید با شعبه شرق تهران تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.

  تعمیر جرقه زدن مدوام پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.
  ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.
  شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  تعمیر جرقه زن مدوام پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.
  در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.
  مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیج شان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس