شیر اطمینان پکیج

 • شیر اطمینان پکیج ( Package safety valve ) در ادامه معرفی و بررسی قطعات پکیج به شیر اطمینان پکیج رسیده ایم ، و در این مقاله قصد داریم نحوه عملکرد و علت خرابی شیر اطمینان پکیج را مورد بررسی قرار دهیم.پس تا انتهای این مقاله با تهران سرویس آنلاین همراه شوید.
  در صورت نیاز به مشاوره و تعمیر پکیج خود کافیست از طریق فرم درخواست خدمات و یا از طریق تماس با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
  وجود هرگونه مشکل در شیر اطمینان پکیج باعث آبریزش از پکیج شما خواهد شد.یکی از مهم ترین عوامل خرابی شیر اطمینان عدم توجه به سرویس به موقع پکیج دیواری است.

  شیر اطمینان اطمینان پکیج چیست؟

  همونطور که از نامش پیداست، جهت اطمینان از بالا نرفتن فشار بار پکیج به حدی که از تحمل قطعات پکیج خارج باشد و باعث آسیب رساندن به قطعات پکیج شود جلوگیری می‌کند . همونطور که میدانید کلیه قطعات پکیج که در مدار آب سیستم میباشند تحمل فشار بیشتر از 3/5 بار را ندارند و به همین خاطر تولید کنندگان پکیج دیواری قطعه ای را به نام شیر سه بار جهت اطمینان از بالا نرفتن فشار بار پکیج به بیش از حد استاندارد قرار  داده اند.
  در حقیقت به دنبال بالارفتن دما یا مقدار آب در پکیج، فشار پکیج نیز افزایش می‌یابد و در این هنگام شیر اطمینان با دارابودن یک فنر و دیافراگم لاستیکی، به طور خودکار باز شده و با تخلیه آب باعث کاهش فشار و رساندن آن به زیر سه بار می‌شود؛ بنابراین به شیر اطمینان، شیر تخلیه پکیج نیز می‌گویند؛ زیرا با تخلیه آب داخل پکیج موجب تنظیم فشار داخلی پکیج می‌گردد. به‌طورکلی تمام سیستم‌های دارای مداربسته حرارتی به شیر اطمینان نیاز دارند؛ زیرا تغییرات دما در این سیستم‌ها خود عاملی در جهت تغییرات فشار است که می‌تواند بسیار خطرناک باشد؛ بنابراین برای اطمینان از کنترل فشار در این سیستم‌ها از شیر اطمینان استفاده می‌شود.

  انواع شیر اطمینان پکیج دیواری :

  ۱. شیر اطمینان حساس در برابر فشار
  ۲. شیر اطمینان حساس در برابر فشار و دما ( بر روی آبگرمکن ها نصب می شود )
  تعویض شیر اطمینان پکیج

  تعمیر پکیج در تهران:

  در صورت نیاز به هریک از خدمات پکیج دیواری مانند :تعمیر و سرویس پکیج  کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید،کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر و اقدام به رفع مشکلات پکیج شما خواهند کرد.تمامی خدمات پکیج ما دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهیم که تمامی قطعات مورد استفاده از برند اصلی پکیج شما خواهد بود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.شیر اطمینان پکیج

  انواع شیر اطمینان پکیج :

  شیر اطمینان پکیج دیواری معمولا در دو نوع شیر اطمینان حساس در برابر فشار و دما و شیر اطمینان در برابر فشار در بازار موجود می باشد. در قدیم از شیر اطمینان برنجی در پکیج ها استفاده می شد، به طور کلی میتوان گفت در سیستم های مدار بسته حرارتی از شیر اطمینان استفاده می شود. اما امروزه از نوع پلاستیکی آن استفاده می شود.

  عملکرد شیر اطمینان:

  شیر اطمینان یک قطعه ی محافظتی است ،که وظیفه آن جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد فشار پکیج است. بنابراین شیر اطمینان دو وظیفه اصلی تأمین امنیت جانی و حفاظت از دستگاه در برابر افزایش فشار را دارد تا در اثر ترکیدن لوله‌ها، خسارت جانی و مالی به افراد وارد نشود.در صورت بالا رفتن فشار پکیج شیراطمینان عمل خواهد کرد.

  وظیفه شیر تخلیه پکیج:

  وظیفه شیر تخلیه پکیج جلوگیری یا خنثی سازی فشار بیش از حد در سیستم پکیج است، بنابراین زمانی که شیر اطمینان پکیج خراب شود و در مقابل فشار بالا باز نشود، آسیب‌های جدی زیادی را به دستگاه وارد می‌کند. بنابراین شیر اطمینان دو وظیفه اصلی تأمین امنیت جانی و حفاظت از دستگاه در برابر افزایش فشار را دارد تا در اثر ترکیدن لوله‌ها، خسارت جانی و مالی به افراد وارد نشود. بنابر این بهترین اقدام در این مواقع سرویس دهی و تعمیر پکیج و تعویض یا تعمیر شیر تخلیه پکیج توسط تعمیرکار متبحر و آشنا با سیستم‌های پکیج می‌باشد. در این مورد می‌توانید از تعمیرکاران متخصص و مجرب تهران سرویس آنلاین که آشنایی کاملی با انواع پکیج‌ها دارند، کمک بگیرید.

  علائم خرابی شیر اطمینان پکیج :

  متاسفانه نوع طراحی پکیج به صورتی است که برلی شیر اطمینان نیز مانند سایر قطعات ارور خاصی در نظر گرفته نشده است ،اما زمانی که فشار پکیج شما عددی بیشتر از 2 را نشان دهد ،ولی همچنان پکیج در حال کارکردن باشد و بعد مدت کوتاه دچار آبریزش شود بیانگر این است که شیر اطمینان پکیج عملکرده است.عدم توجه به خرابی شیر اطمینان پکیج میتواند خسارت بسیاری به پکیج شما وارد کند.توصیه کارشناسان ما به شما عزیزان این است که در صورت بالا رفتن فشار بار پکیج حتما آن را از برق جدا کرده و با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  دلایل خرابی شیر اطمینان پکیج چیست؟

  توجه به سرویس سالانه و رسوب زدایی هر 6 ماه پکیج دیواری تا حد زیادی از خرابی شیر اطمینان پکیج جلوگیری میکند چرا که مهمترین علت خرابی شیر اطمینان رسوب است ،که منجر به بالا رفتن فشار پکیج میشود از سایر عوامل میتوان به :

  • فرسودگی قطعات :

  در صورتی که مدت زیادی است از پکیج خود استفاده می‌کنید و آن را سرویس نکرده‌اید، باید منتظر آب دادن شیر اطمینان پکیج باشید. چراکه این قطعه همواره در معرض آب و رسوبات آن قرار دارد و در صورتی که با گذشت زمان آن را رسوب‌زدایی نکنید، فرسوده شده و سوراخ می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید به‌طور مرتب پکیج خود را سرویس کرده و در اثر فرسودگی قطعات، آن‌ها را تعویض کنید.

  • ایجاد شوک گرمایی :

  منظور از شوک گرمایی تغییرات ناگهانی دمای آب در پکیج است. ممکن است به دلیل خرابی یا اشکال در برخی قطعات دمای آب از حد قابل تحمل برای شیر اطمینان بالاتر رود؛ به همین دلیل شیر سوراخ شده و نشتی پیدا می‌کند. برای حل این مشکل باید مراقب دمای پکیج باشید. در صورتی که کدهای خطای ناشی از بالا رفتن دمای آب را دیدید، بلافاصله با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید و از او برای رفع مشکل کمک بخواهید تا اشکال در آن قطعه، شیر اطمینان پکیج را نیز دچار مشکل نکند.

  • ضربات ناگهانی :

  منظور از ضربات ناگهانی ضربات ناشی از تغییرات فشار یا دمای آب است که در بخش‌های قبلی درباره آن‌ها توضیح دادیم. علاوه بر آن ممکن است هنگام تعمیر یکی از قطعات، چکش یا دیگر وسایلی که برای تعمیر استفاده می‌کنید به شیر اطمینان ضربه بزند. در چنین حالتی اگر شیر اطمینان پکیج شما فرسوده یا نامرغوب باشد قطعا آسیب خواهد دید.

  • نصب نادرست:

  آب دادن شیر اطمینان ممکن است به دلیل اشکال در نصب پکیج رخ دهد. در صورتی که خودتان بدون تجربه کافی پکیج را نصب کنید یا به یک تعمیرکار نابلد مراجعه کنید، با این مشکل مواجه خواهید شد. این مشکل معمولا بلافاصله پس از نصب خود را نشان می‌دهد؛ اما در مواردی ممکن است تا مدتی مخفی بماند و در صورت بالا رفتن بیش‌ازحد دما یا فشار بروز پیدا کند. اگر مورد دوم برای شما پیش آمد به احتمال زیاد خود شیر اطمینان نیز آسیب دیده و باید آن را تعویض کنید.
  برای مطالعه مقاله روشن کردن پکیج اینجا کلیک کنید.شیراطمینان پکیج

  محل قرارگیری شیر اطمینان پکیج:

  برای پیدا کردن شیر اطمینان پکیج باید آن را در قسمت زیر اتصالات پکیج پیدا کنید. و محل دقیق‌تر آن در پکیج‌ها به شرح زیر است که در اکثر پکیج‌ها، شیر پکیج در بلوک بازگشت و در قسمت میانی شیلنگ برگشت شوفاژ و شیلنگ آب سرد قرار گرفته است. و در سایر پکیج‌ها، شیر اطمینان در بلوک رفت و دقیقاً قسمت زیر پکیج دیواری قرار گرفته است.

   تعویض شیر اطمینان :

  • مرحله اول : خاموش کردن دستگاه

  خاموش کردن دستگاه در هنگام تعویض شیر اطمینان ، اولین کاری است که باید انجام شود . سپس باید شیر پر کن پکیج بسته شود تا دستگاه آب گیری را متوقف نماید و بدین ترتیب فشار دستگاه کاهش پیدا کند . دلیل این کار این است که آبگیری بیش از حد در دستگاه موجب افزایش فشار پکیج می شود و بنابراین برای تعویض شیر اطمینان باید چند ساعت صبر کرد تا پکیج و آب داخل آن کاملا سرد شود .

  • مرحله دوم : تخلیه ی آب درون دستگاه

  تخلیه ی آب درون دستگاه دومین مرحله در تعویض شیر اطمینان می باشد و بدین منظور باید شیر تخلیه دستگاه را باز کرد تا تمام آب داخل سیستم خالی شود . زمانی که آب کاملا تخلیه شد فشار سنج دستگاه عدد صفر را نشان می دهد و در این صورت می توان شیر تخلیه را بست .

  • مرحله سوم : باز کردن شیر اطمینان پکیج

  در مرحله سوم نوبت به باز کردن شیر اطمینان پکیج و جدا کردن آن از دستگاه می رسد که این کار به وسیله آچار شلاقی انجام می شود . اگر شیر اطمینان دارای لوله تخلیه نیز باشد باید آن را هم به کمک آچار مناسب باز کرد .

  • مرحله چهارم : جا گذاری شیر اطمینان جدید

  در این مرحله نوبت به جا گذاری شیر اطمینان جدید می رسد که باید در ابتدا دو رزوه پایینی شیر اطمینان جدید پکیج را با استفاده از نوار لوله کاملا پوشاند و سپس شیر اطمینان را به وسیله ی آچار شلاقی به پکیج بست .

  باید دقت نمایید تا شیر اطمینان پکیج از طرف درست به دستگاه بسته شود . برای اطمینان از درستی نصب شیر اطمینان جدید می توان به جهت نصب شیر اطمینان قبلی پکیج دقت کرد .

  • مرحله پنجم : پر کردن ندار سیستم با آب

  در این مرحله مدار سیستم را با باز کردن شیر پر کن پکیج از آب پر می کنیم  ، اما باید دقت شود تا آب بیش از حد پر نشود و در صورتی که عقربه فشار سنج بین 0.5 و 1.5 قرار گرفت شیر پرکن دستگاه بسته شود . برای تنظیم دو باره دستگاه لازم است تا تمام رادیاتورها هواگیری شود و در انتها نیز باید از نشتی نداشتن شیر اطمینان جدید ، اطمینان حاصل نمود .

  همانطور که در مطالب بالا ذکر شد شیر اطمینان قطعه ای با اهمیت در سیستم گرمایشی می باشد که خرابی آن می تواند خطرات و زیان های بسیاری به وجود آورد و بنابرین در تعمیر و تعویض به موقع آن و رفع ایراد آن ها باید سریعا اقدام نمود . همچنین  با وجود این که تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج با توجه به توضیحاتی که ارائه شد بسیار ساده و راحت می باشد و با کمی دقت می توان به درستی این کار را انجام داد ، اما توصیه ما کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه هست تا با به دست آوردن اطمینان خاطر از درستی تعویض یا تعمیر آن ها بتوانید از دستگاه به راحتی استفاده نمایید .

  برای مطالعه مقاله مبدل پکیج اینجا کلیک کنید.

  تعمیر شیر اطمینان پکیج :

  جهت تعمیر شیر اطمینان پکیج باید این قطعه را باز کرده و داخل دیسکلر قرار داده و شستشو دهید . به طور معمول مابین دیافراگم شیر اطمینان رسوب و آشغال گرفته و باعث نشتی از شیر اطمینان خواهد شد .
  در مواردی هم ضعیف شدن فنر شیر اطمینان و یا از بین رفتن دیافراگم شیر اطمینان باعث بروز نشتی از شیر اطمینان پکیج میشود،که پیشنهاد میکنم در این حالت به هیچ عنوان شیر اطمینان را دستکاری نکنید و اقدام به تعویض شیر اطمینان پکیج نمایید .

  نکته مهم :

  هرگز برای خالی کردن آب پکیج شیر اطمینان را باز نکنید.چرا که یکبار باز شدن شیر اطمینان باعث خرابی و عدم کارکرد درست آن خواهدشد.

  تعویض شیر اطمینان پکیج توسط کارشناسان تهران سرویس آنلاین :

  در صورت بروز مشکل در پکیج دیواری کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید ،تا کارشناسان ما در کمترین زمان برای تعویض شیراطمینان پکیج شما در محل اعزام شوند.

  جنس شیر اطمینان :

  در گذشته شیر اطمینان از از جنس برنج تولید میکردند ، که از مقاوت بسیار بالایی برخودار بود. اما امروزه شیر اطمینان از جنس پلاستیک فشرده ساخته میشود ،که بدون رزوه است.
  برای مطالعه مقاله ارورهای پکیج آریستون اینجا کلیک کنید.

  شیر اطمینان پکیج

  خرید شیر اطمینان :

  برای خرید شیر اطمینان پکیج خود کافیبست مدل و نام برند پکیج دیواری خود را از طریق  فرم درخواست خدمات برای ما ارسال نمایید ، تا محصول مورد نظر برای مشتریان ساکن تهران توسط پیک و برای مشتریان شهرستان های دیگر توسط تیپاکس ارسال شود.

  تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در ۷ روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق ۷۷۲۴۱۵۰۵ است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه ۶ ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس 55795334 تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیجشان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی
  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/t46649

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس