علائم خرابی منبع انبساط پکیج

 • منبع انبساط پکیج پکیج های دیواری متشکل از قطعات زیادی هستند ، که در کنار یکدیگر قرار گرفته و ساختار این سیستم گرمایشی را تشکیل میدهند.یکی از این قطعات منبع انبساط پکیج است.منبع انبساط پکیج متشکل از پوسته ای فلزی به شکل دایره ای یا استوانه است ، که یک دیافراگم پلاستیکی را درون خود جای داده است.منبع انبساط به کنترل فشار آب درون سیستم پکیج کمک میکند.در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید ، چرا که قصد داریم شما را با منبع انبساط پکیج و نحوه ی عیب یابی و تست آن بیشتر آشنا سازیم.در هنگام آموزش تعمیر پکیج یکی از اولین اقدامات آشنایی تکنیسین‌ها با قطعات و نحوه عملکرد آنهاست، در این زمینه منبع انبساط پکیج را می‌توان یکی از تأثیرگذارترین قطعات دانست که بروز کوچک‌ترین خرابی در آن تأثیر بسزایی در عملکرد پکیج شما خواهد داشت.
  هدف تهران سرویس آنلاین از این مقاله آشنایی بیشتر شما با :
  • انواع منبع انبساط
  • نحوه عملکرد منبع انبساط
  • روش‌های تست سلامت منبع
  • علت خرابی منبع انبساط پکیج
  است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، و در صورت نیاز به مشاوره از طریق فرم درخواست خدمات، یا تماس با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین اقدام نمایید.
  محل قرار گیری منبع انبساط پکیج

  منبع انبساط پکیج :

  منبع انبساط قطعه‌ای است که در تمامی پکیج‌ها تعبیه شده که به شکل گرد و گاهی به شکل مکعب مستطیل یا استوانه هم است و وظیفه آن در پکیج ثابت نگه‌داشتن فشار آب داخل سیستم گرمایش پکیج است.
  وقتی که دما بالا می‌رود حجم آب افزایش پیدا می‌کند و همان‌طور که می‌دانید فضای درون پکیج و لوله‌کشی ثابت است و به این دلیل بالارفتن دما باعث بالارفتن فشار در پکیج می‌گردد و اگر منبع انبساط در پکیج وجود نداشته باشد افزایش دما سبب بالارفتن فشار بیش از حد پکیج می‌شود و بعد از آن شیر اطمینان فعال می‌شود. در این هنگام منبع انبساط که دارای بالشتک هوایی است افزایش فشار پکیج را به‌سرعت جبران می‌کند.
  برای جلوگیری از خرابی منبع انبساط پکیج سرویس پکیج را جدی بگیرید.

  انواع منبع انبساط

  ۱ _ منبع انبساط باز
  ۲ _ منبع انبساط بسته

  وظیفه منبع انبساط چیست؟

  وظیفه منبع انبساط ثابت نگه‌داشتن فشار آب داخل سیستم گرمایش در پکیج است.
  همان‌طور که می‌دانید با بالارفتن دمای آب حجم آب افزایش می‌یابد. باتوجه‌به اینکه فضای داخل پکیج و لوله‌کشی ثابت است پس بالارفتن دما منجر به بالارفتن فشار در پکیج می‌شود.
  درصورتی‌که قطعه‌ای مانند منبع انبساط در پکیج وجود نداشته باشد افزایش دما منجر به افزایش فشار بیش از حد می‌شود و سپس شیر اطمینان عمل می‌کند.
  بدین ترتیب منبع انبساط که در آن بالشتک هوایی وجود دارد افزایش فشار پکیج را جبران می‌کند.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج یونیکال | unical اینجا کلیک کنید.

  تنظیم منبع انبساط پکیج :

  تنظیم منبع انبساط پکیج، معمولاً به معنی تنظیم باد است. پیش از باد زدن منبع انبساط، باید بدانید که علت خالی‌شدن باد این بخش دقیقاً چیست. برای تنظیم باد منبع انبساط، معمولاً از تلمبه استفاده می‌شود. روند کار به‌این‌ترتیب است که اول پکیج خاموش شده و تکنسین مطمئن می‌شود که مدار گرمایش خالی است. آب مدار باید خالی شود و ضمن باز کردن شیر پرکن، آب دستگاه به طور کامل تخلیه گردد. بعد از اینکه فشار بار روی دستگاه روی عدد صفر آمد، باید والف منبع‌باز شود. تیم تعمیرات پکیج برای تست سلامت منبع انبساط، با یک پیچ‌گوشتی سوزن والف را فشار می‌دهند.
  اگر آب به مقدار زیاد خارج شد، یعنی تنظیم منبع انبساط بی‌فایده است و باید این قطعه را تعویض کرد. اما اگر آب وجود نداشت، می‌توان با یک تلمبه، منبع انبساط و باد آن را تنظیم کرد. فراموش نکنید که پس از پایان کار، باید شیر زیر پکیج را بازکرده و فشار پکیج را روی عدد 1.5 تنظیم کنید.

  علائم باد نداشتن منبع انبساط پکیج :

  • افت فشار پکیج
  • تست باد پکیج بوسیله ی گیج مخصوص

  دز سرویس پکیج باید به میزان باد منبع انبساط پکیج توجه ویژه داشت، چرا که باد نداشتن منبع انبساط پکیج یکی از دلایل سوراخ شدن منبع انبساط و عدم کارکرد صحیح پکیج است. اگر به‌صورت تجربی بخواهیم، به شما عزیزان بگوییم باید با استفاده از تلمبه 30 بار به منبع انبساط باد بزنید.

  تست منبع‌انبساط پکیج چگونه است؟

  برای مطمئن شدن از این که خرابی پکیج از منبع انبساط است روش ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید به‌وسیله آن مطمئن شوید که منبع مشکل دارد. بعد از تست و بررسی باز بودن شیلنگ و یا لوله رابط منبع انبساط با مدار گرمایش باید سوزن والو منبع انبساط را با سرپیچ گوشتی کمی فشار دهید. اگر هوا از آن خارج شد به‌احتمال زیاد منبع انبساط سالم است. اما اگر آب از آن خارج شود قطعاً منبع انبساط خراب شده و باید تعویض شود. اما اگر آب‌وهوا هیچ‌کدام خارج نشد احتمال دارد که هوای منبع انبساط تخلیه شده است. به دلایل زیادی می‌تواند باد مخزن تخلیه شود. تست و بررسی منبع انبساط را خود شما هم به‌راحتی می‌توانید انجام دهید.
  اما دقت کنید که تعویض و تعمیر منبع انبساط پکیج کار دشواری است و اگر درست به این امر آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید آن را به‌درستی انجام دهید. (رسوب‌زدایی پکیج دیواری) ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر پکیج دیواری همواره به دلیل حساسیت قطعات پکیج تعمیر منبع انبساط پکیج خود را به متخصصین بسپارید.
  برای این کار پس از تست و بررسی باز بودن شیلنگ و یا لوله رابط منبع انبساط با مدار گرمایش باید سوزن والو منبع انبساط را با سر پیچ گوشتی کمی فشار دهید.

  • اگر هوا از آن خارج شد به احتمال زیاد منبع انبساط سالم است.
  • اما اگر آب از آن خارج شود قطعا منبع انبساط خراب شده و باید تعویض شود

  نکته مهم :

  گاهی اوقات با علائم خرابی انبساط در سیستم برخورد میکنیم ولی با تست منبع متوجه سالم بودن منبع انبساط میشویم در اینجا سریع به سراغ شیلنگ و رابط متصل به منبع میرویم که به احتمال زیاد از رسوب آب پر باشد
  در پکیج ایران رادیاتور بهتر هست به جای شیلنگ با قطر پایین از لوله رابط مسی که قطر بزرگتری دارد استفاده کنیم.تعمیر منبع انبساط پکیج

  علائم خرابی منبع انبساط در سیستم پکیج:

  موارد مختلفی می‌تواند نمایانگر خرابی منبع انبساط باشند، اما به‌طورکلی بالارفتن بیش از اندازه فشار، افت فشار و نوسان آن سه عامل کلیدی نشان‌دهندهٔ خرابی منبع انبساط در سیستم پکیج هستند. معمولاً این نوسان فشار در صفحه مانومتری پنل پکیج قابل رویت است.
  در صورت خرابی منبع انبساط عقربه و نشانگر فشار بسیار بالا می‌رود و در هنگام سرد شدن عقربه پایین‌تر از حد نرمال قرار می‌گیرد، گاهی آن‌قدر فشار مدار بالا می‌رود که شیر اطمینان پکیج وارد عمل می‌شود و سبب نشتی مقداری از آب داخل مدار می‌شود و به همین دلیل با سرد شدن مدار گرمایشی دما به‌شدت پایین آمده و باعث خاموشی کامل پکیج می‌شود، این بالا و پایین شدن شدید فشار نشان‌دهندهٔ عدم کارکرد صحیح منبع انبساط پکیج است و نیاز به دانش تعمیرکار مجرب دارد.
  برای مطالعه مقاله سختی گیر پکیج اینجا کلیک کنید.

  منبع انبساط پکیج

  علت خرابی منبع انبساط پکیج :

  1- شلنگ رابط :

  اگر دلیل خرابی منبع گرفتگی مسیر لوله و یا شیلنگ رابط باشد، علائم تشخیص تفاوتی ندارد که با رفع کردن این ایراد به‌راحتی ایراد بر طرف می‌شود. برای این کار لوله رابط را باز کنید و با استفاده از اسید سبک مانند جوهرنمک یا سرکه لوله را تمیز و دوباره سر جای خود ببندید. در مواردی هم در محل بستن لوله رابط بر روی مدار گرمایش و یا زیر خود منبع نشتی ایجاد می‌شود که احتمال دارد یا مهره شل شده باشد و یا اورینگ خراب باشد.
  اگر در تعمیر منبع انبساط مشکل از این دو مورد بود.
  که با تعویض اورینگ و محکم کردن مهره علت برطرف می‌شود؛ ولی اگر مشکل از خود رابط بود بهتر است رابط را تعویض کنید.

  2- میزان فشارباد منبع انبساط پکیج :

  دستگاه پکیج بسته به مدل و توان حرارتی که دارد از منبع انبساط متفاوتی بهره مند می‌باشد.
  تنظیم باد پکیج بستگی به نوع و توان آن دازد. یعنی منبع به کاربرده شده در این پکیج‌ها دارای توان و ظرفیت‌های متفاوتی است.این میزان منابع به این علت در این پکیج‌ها نصب می‌شود.که هرچه ظرفیت حرارتی دستگاه پکیج بالاتر رود مدار گرمایش بزرگتر و حجم بیشتری از آب در این مدار وجود دارد.به همین دلیل طرفیت منابع مورد استفاده در پکیج‌ها متفاوت است.دقت کنید که همه منابع انبساط به کار برده شده در پکیج ها از نوع منبع‌انبساط بسته هستند .

  علت خالی شدن باد منبع انبساط پکیج :

  باد منبع انبساط یکی از عوامل مهمی است ، که باید در سرویس سالانه حتما چک شود ،چرا که پایین آمدن میزان باد منبع از دلایل خرابی و عدم کارکرد صحیح پکیج دیواری شماست.
  اگر منبع سالم باشد کمی باد از آن خارج می‌‌‌شود و یا در برخی مواقع بادی خارج نمی‌شود و باد به هر دلیلی خالی شده است که باید بررسی شود.

  اگر منبع انبساط پکیج باد نداشت :

  اگر بعد از تست کردن منبع انبساط متوجه باد نداشتن آن شدید به روش زیر عمل خواهیم کرد :
  اول ورودی آب سرد پکیج را بسته و شیر پرکن پکیج را باز می‌کنیم و شیر آب گرمی که در پایین‌ترین سطح قرار دارد را بازکرده تا آب دستگاه کاملاً تخلیه گردد و به قسمت بالای دستگاه پشت هود پکیج و روی انبساط والف آن قرار دارد که عملیات را شروع می‌کنیم .
  برای این کار از تلمبه متوسطی که در تصویر مشاهده می‌کنید استفاده می‌کنیم و درصورتی‌که گیج فشار همراه داشتیم منبع را تا فشار ۱ اتمسفر باد می‌زنیم و اگر گیج در دسترس نبود روش بنده به‌صورت تجربی به این صورت که منبع انبساط ۸ لیتری را درصورتی‌که باد آن کاملاً خالی باشد وبا استفاده از تلمبه متوسط تقریبی ۳۰ بار تلمبه می‌زنم و با روشن‌کردن پکیج و مشاهده عقربه مانومتر دقت می‌کنم تا با بالارفتن دما فشار بالا نرود.

  تعمیر منبع انبساط پکیج :

  اگر مشکلات منبع انبساط را عوامل بیرونی تشکیل دهند قابل تعمیر است.عواملی مانند گرفتگی مسیر منبع و یا آب دادن زیر منبع انبساط و…
  ولی زمانی که عیب تشخیص داده شده به علت عوامل داخلی منبع انبساط باشد.دقت داشته باشید که تعمیر منبع انبساط پکیج اصلا مقرون به صرفه نمی باشد.
  عواملی مانند:

  • باد دادن سوزن هوای مخزن
  • خرابی پرده دیافراگم
  • بالن درون مخزن یا منبع انبساط
  • سوراخ شدن و دفرمه شدن منبع انبساط
   و … قابل تعمیر نیست و بهتر است که به تعویض منبع انبساط اقدام کنید.

  آیا منبع انبساط پکیج قابل تعمیر است ؟

  در پاسخ به این سوال دوستان عزیز با توجه به توضیحات بالا باید به شما بگوییم، با توجه به کارکرد منبع انبساط و ساختار آن تعمیر منبع انبساط توجیه اقتصادی نداشته و تعویض آن بسیار بهتر است.

  تعویض منبع انبساط پکیج:

  برای تعویض منبع انبساط بسته پکیج ابتدا باید سیستم گرمایشی را خاموش کنید و اجازه دهید آب مدار سرد شود. وقتی آب سرد شد باید آب مداربسته گرمایشی را کامل تخلیه کنید. برای این کار باید ابتدا آب سرد ورودی دستگاه را کاملاً ببندید.
  سپس آخرین شیر و یا پایین‌ترین شیر موجود در سیستم گرمایش بسته را باز کنید و اجازه دهید آب کاملاً خالی شود. حالا باید شیر پر کن دستگاه را باز کنید تا آب موجود در مداربسته گرمایش تخلیه شود. برای اطمینان بهتر است پس از تخلیه شدن آب از یک سمت در مدار فوت کنید و یا با سری هوا کمی در آن با هوا فشار وارد کنید تا همه آب خالی شود. پکیج را باز کنید و به‌آرامی از پشت‌روی زمین بخوابانید. منبع انبساط بسته به‌وسیله یک لوله و یا رابط شیلنگی بر روی مدار گرمایشی بسته شده است که این لوله و یا شیلنگ در منتهی علیه خود منبع مشخص است. قبل از باز کردن آن اگر منبع انبساط به صفحه محافظ بسته شده پیچ‌هایی منبع را باز کنید. سپس با استفاده از یک آچار فرانسه به‌آرامی و کمی فشار شیلنگ رابط و یا لوله رابط مخزن و یا منبع انبساط بسته را از روی مدار گرمایش باز کنید. بهتر است قبل از اینکه منبع جدید را بر روی مدار ببندید ابتدا بررسی کنید که گرفتگی و یا انسدادی در مسیر منبع انبساط بسته در مدار نباشد. برای تعویض منبع انبساط بسته پکیج حتماً باید نمونه مشابه برای آن را تهیه کرده باشید.

  تعویض منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور :

  اگر با مطالعه مقاله بالا پی به معیوب بودن منبع انبساط ایران رادیاتور خود بردید، فقط کافی است با نمایندگی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا منبع انبساط شما با قطعه اصلی تعویض گردد. تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با 6 ماه ضمانت به شما ارائه خواهد شد.

  آموزش تعویض منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور :

  برای تعویض منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور در اولین قدم باید مدار گرمایش را خاموش کنید، شیر گاز و آب ورودی را قطع کنید. سپس یکی از شیرهای برگشت رادیاتورها را باز کنید.
  یا می‌توانید، شیر پرکن پکیج را باز کنید و سپس یکی از شیرهای آب گرم را باز نگه دارید تا پکیج از آب گرم خالی شود.
  در ادامه تمامی اتصالات پکیج ایران رادیاتور خود را باز کنید. پکیج را بازکرده و بااحتیاط بر روی زمین بگذارید. سپس اگر اگر منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور به بدنه اتصال داده شده، پیچ‌ها را با کمک پیچ گوشتی مناسب باز کنید.زیر منبع انبساط پکیج یک لوله رابط وجود دارد، که ورودی آب گرمایش به سمت پکیج می‌باشد با استفاده از آچار فرانسه با احتیاط آن را باز کنید.
  توجه داشته باشید ، که در برخی از پکیج ها به جای لوله از شلنگ استفاده شده این موضوع تفاوتی در روند کار ایجاد نخواهد کرد.
  در هنگام باز کردن منبع انبساط و رابطه ها توجه داشته باشید ، که گرفتگی در لوله ها وجود نداشته باشد.
  سپس منبع انبساط جدید را با منبع انبساط قدیمی جایگزین کرده و اتصالات را همان گونه که باز کرده‌اید، مجدد در جای درست نصب نمایید.

  تعویض منبع انبساط پکیج بوتان :

  تعویض منبع انبساط پکیج بوتان شما با کمترین هزینه در سراسر تهران فقط در 1 ساعت کاری با بهترین کارشناسان سطح تهران با ضمانت 6 ماه برای همشهریان عزیز تهرانی .

  هزینه تعویض منبع انبساط پکیج :

  باتوجه به نوسان قیمت در بازار فروش قطعات نمیتوان بلغ یکسانی برای منبع انبساط در نظر گرفت چرا که قیمت منبع انبساط با توجه به :

  -گرد ، کتابی ،مستطیل ….
  -میزان لیتر
  -نوع ورودی
  متفاوت است،در نتیجه بهترین راه برای اطلاع از قیمت ها تماس با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین است.در ضمن به یاد داشته باشید تمامی قطعات پکیج خود را میتوانید با ضمانت 6 ماه از ما خریداری کنید.

  منبع انبساط پکیج

   تعیین حجم منبع انبساط :

  در ادامه به بررسی علمی این موضوع پرداخته ایم :
  تعیین درصد افزایش حجم به ازای افزایش دمای آب ورودی به سیستم از جدول زیر

  دما (درجه فارنهایت) درصد افزایش حجم
  ۱۰۰ ۰.۶
  ۱۲۵ ۱.۲
  ۱۵۰ ۱.۸
  ۱۷۵ ۲.۸
  ۲۰۰ ۳.۵
  ۲۲۵ ۴.۵
  ۲۵۰ ۵.۶
  ۲۷۵ ۶.۸
  ۳۰۰ ۸.۳
  ۳۲۵ ۹.۸
  ۳۵۰ ۱۱.۵
  ۳۷۵ ۱۳.۰
  ۴۰۰ ۱۵.۰
   تعیین حجم منبع انبساط با استفاده از فرمول زیر:

  درصد افزایش حجم آب× (حجم آب داخل وسایل مبدل حرارتی+ حجم آب درون لوله ها)= حجم منبع انبساط

  خرید منبع انبساط پکیج:

  تهران سرویس آنلاین تامین کننده قطعات پکیج در تهران منبع انبساط تمامی پکیج های موجود در بازار را با کمترین قیمت به مشتریان عزیز ارائه مینماید ، برای خرید کافیست با نزدیکترین شعبه به خود تماس حاصل نمایید.
  برای خرید قطعات پکیج با ضمانت اینجا کلیک کنید.

  تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است با شماره‌تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در 7 روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در 7 روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق 77241505 است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه 6 ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین 66593368 است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  تعمیر و تعویض منبع انبساط پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.

  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/w26311

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • سلام آپارتمان ما ۵ طبقه ۱۰ واحدی می باشد منبع انبساط قبلی ۸۰ لیتری بود که نشتی دارد ما میخوایم منبع ۱۵۰ لیتری قرار بدیم آیا منبع بزرگتر زمان قطع و وصل پمپ را بیشتر می کنه یعنی پمپ زمان زیادی استراحت خواهد کرد یا همون ۸۰ لیتری کافیه واسه ما؟

  • سلام ممنون واقعا ازمطالب اموزنده شما سروران گرامی نهایت استفاده را بردم

  • سلام آیا بعد از تعویض منبع انبساط باید پمپ را هوا گیری باید کرد؟

  • آیا باید قبل از تعویض منبع انبساط باید آنرا باد کرد یا منبع جدید خودش باد داره

  • سلام
   ببخشیدپکیج مگاترم داریم که منبع انبساطش تازه عوض شده قبلی۶لیتری بوده والان۸لیتری گذاشتن.بعداز تعویض منبع انبساط دمای پکیج خیلی زودبالامیره وخیلی زودپایین میاد.آیاامکان داره ازمنبع واندازه اون باشه؟!

  • چند بار تا حالا باد منبع پکیج را تنظیم کردم ولی باز کم می شه علت از چیه ؟

   • سلام دوست عزیز احتمالا منبع از جایی نشتی داره که باید تعویض بشه ولی بهتر است از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

  • اینکه بار دستگاه مرتب بالا میره به خاطر خرابی منبع انبساط است؟

  • ایا باد زدم زیاد منبع در ان مسکل ایجاد میکنه به نظرم همسرم زیاد منبع رو باد زد

  • سلام تعمیرکار از منبع انبساط بوتان برای پکیج من که آلزان استفاده کرده مشکلی نداره ؟

  • سلام درجه پکیج ما تا 70 بالا میره ولی آب حمام اصلا گرم نیست دلیلش چیه ؟

  • سلام من دستگام بوتان هستش ظاهراً شلنگ منبع انبساطش پاره شده از کجا بای تهیه کنیم ؟

  • سلام براى باد كردن منبع انبساط شير پركن بايد بسته يا باز باشد ؟

   • هنکام باد زدن باید منبع انباسط خالی از آب مانومتر روی صفر و تمامی شیرها بسته باشد.

  • سلام از کجا بفهمیم منبع انبساطی که روی دستگاه وصله سالمه یا سوراخ شده

  • سلام پکیج ما هر 2 الی 3 روز افت فشار پیدا میکنه و کلا عقربه روی صفر میره و باید شیر پرکن رو باز کنیم ولی بعد از 2 روز باز این مشکل رو داریم علتش چیه ؟

   • سلام افت فشار پکیچ به علل سوراخ شدن منبع انبساط یا از دست دادن حالت ارتجاعی صفحه دیافراگم ممکن است اتفاق بیوفتد.

  • سلام پکیج من رادیانت هست و توسط پیچ زیرش هوا گیری میکنم تا یک و نیم تنظیم میکنم و بعد از 2 یا سه ساعت فشار آب صفر میشه آیا به خاطر منبع انبساط هستش

   • سلام دوست عزیز خرابی منبع انبساط باعث بالا رفتن فشار پکیج میشه نه پایین آمدن لطفا از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

  • سلام وخسته نباشیدمهندس پکیج ازن.ع ری است که چندین بار فشارش افت می‌کنه وبادهم زدم ووالف راچک کردم و وقتی گیج فشار را میزنم اصلا گیج سرسوزن را پایین نمیکنه که مشخص کنه باد داره یا نه ولی 30بادمیزنم ولی یک روز فشار پایین نمیاد وروزبعد فشار پایین میاد وهمه نشتیهارابررسی کردم ولی فعلا نتیجه نگرفتم چه کنم باتشکر از راهنماهایتان

   • سلام دوست محترم این مشکل به دلایل زیادی وابسطه است مانند :هوا داشتن رادیاتورها – ایجاد مشکل در فنر سه طرفه – کثیفی سیکل گرمایشی و بهتر است دستگا توسط کارشناس بررسی بشه

  • سلام و خسته نباشید
   پکیج من بوتان پرلا هستش مدتیه که فشار بار دستگاهم کم میشه و حتی دستگاه خاموش میشه
   تقریبا هر روز شاید کم بشه سرویسکار اوردم سرویس کرد گفت قطعا نشتی داری ک بنده حتی یک نفر رو اوردم برای نشتی یابی
   نتونست پیدا کنه گفت اصلا نشتی هیچ کجای ساختمان نداری
   اما وقتی شیر رفت و برگشت رادیات رو میبندم و پکیج رو روی حالت ابگرم قرار میدم فشار ثابت میمونه
   بنظر شما علت چیه
   خرابی دیافراگم یا شیلنگ منبع انبساط میتونه باشه ؟ لطفا کمکم کنید بخدا دگ خسته شدم از بس کسی مشکل رو تشخیص نداده

   • سلام اول باید منبع انبساط چک بشه اگر منبع سالم بود کیت تعمیر دستگاه مشکل داره که آب رادیات از طریق آب مصرفی از دستگاه خارج میشه

  • سلام آیا منبع انبساط پکیج قابل تعمیر است ما دو تا منبع انبساط داریم میخوایم اگه بشه تعمیرش کنید

  • سلام وقت بخیر علائم خرابی منبع انبساط پکیج چیز دیگه ای هم هست غیر اینایی که گفتین ؟

  • سلام علائم خرابی منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور با این علائمی که بالا گفتین یکی هست ؟

  • سلام چند روز پیش منبع انبساط پکیج ما رو تعمیرکار پکیج ایران رادایاتور اومد تعویض کرد تو فاکتور زده منبع پکیج منظورش همون منبع انبساطه ؟

  • علائم خرابی منبع انبساط پکیج همین مواردی هست که ذکر کردید ؟

   • بله دوست عزیز مقاله ی منبع انبساط پکیج رو کامل مطالعه کنید همه چیز به دقت درونش ذکر شده

  • علائم باد نداشتن منبع انبساط پکیج صدای زیاد اون هم میتونه باشه ؟

  • اگر منبع انبساط پکیج باد نداشته باشد میتونیم خودمون باد بزنیم ؟

   • بهتر است این کار رو به تعمیرکار پکیج بسپارید چرا که باد زدن پکیج میزان خاصی داره که باید رعایت بشه

  • علائم خرابی منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور با پکیج بوتان متفاوت است ؟

   • خیر دوست عزیز از آنجایی که عملکرد منبع انبساط یکسان است تفاوتی در علائم خرابی آنها نیست

  • علائم خرابی منبع انبساط پکیج را چک کردیم مشکل از باد نداشتن منبع بود چقدر باید منبع را باد بزنیم تا اوکی بشه ؟

  • سلام وقت بخیر تعداد 3 عدد منبع انبساط پکیج آریستون لازم داریم دارید ؟

   • سلام دوست عزیز از طریق پشتیبانی عکس رو بفرستید تا دقیقا منبع بررسی بشه و منبع انبساط درست به شما تحویل بدیم

  • سلام منبع انبساط پکیج بوتان 6 لیتری 3/8 ارسال فوری هم دارین ؟

   • سلام بله دوست محترم ارسال فوری منبع انبساط و سایر قطعات پکیج در تهران از طریق پیک امکان پذیره

  • منبع انبساط پکیج ایساتیسمون خرابه هزینه ی تعویضش چقدره ؟

   • سلام بله دوست عزیز ما منبع انبساط + تمامی قطعات پکیج رو برای فروش عمده موجود داریم با کمترین قیمت موجود در بازار

  • منبع انبساط پکیج برند ایران رادیاتور هم موجود دارید ؟

  • ما بر اساس مقاله شما علائم خرابی منبع انبساط پکیج را متوجه شدیم و تونستیم پکیج رو تعمیر کنیم

  • علائم باد نداشتن منبع انبساط پکیج برای تمام پکیج ها مشابه است ؟

  • هرسال پکیجتون رو سرویس کنید تا منبع انبساط پکیج شما به مشکل نخوره

  • سلام و تشکر بابت مطالب مفیدتان
   سوال اول آیا اینکه با وجود اینکه باد منبع انبساط تنظیم هست ولی هنگام حمام کردن فشار مانومتر مرتب پایین و بالا میرود از خرابی منبع انبساط هست؟

   سوال دوم اگر منبع انبساط زیادی باد شود یا حجم آن بیشتر از استاندارد باشد چه مشکلی پیش مآید؟
   سوال سوم از کجا بفهمیم دیافراگم داخل منبع دفورمه شده است؟

   • سلام دوست عزیز اگر دستگاه ما تم مبدل است مشکل میتواند از خرابی پمپ ، کثیفی مبدل ها و یا کثیفی مدار مسیر گرمایشی باشد.
    بله دوست عزیز دیافراگرم پاره میشه و باد نگه نمیداره

  • منبع انبساط پکیج بوتان پرلا پرو ۲۸۰۰۰ می خوام ارسال به تهران سر هم داریم

  • قیمت منبع انبساط زیل منت برند خود ایران رادیاتور برای دستگاه am۲۴ اف ایران رادیاتور چنده

  • سلام من خواستم از شرکت تهران سرویس آنلاین تشکر کنه و چند سال به صورت عمده از این شرکت منبع انبساط پکیج خریداری کردم که بسیار به موقع برای من ارسال کردند و هزینه خریدم نسبت به بیرون بسیار کمتر بود

  • سلام من سردرد منبع انبساط ۶ لیتری پکیج ایران لازم دارم اولین ارسالتون کیه من شهرستان یزد هستم

  • سلام مهندس یک سوال داشتم ازتون آب خونه ما آب گرم مصرفی منظورم هست و دچار نوسان هستش و یک تعمیرکاری اومدن و گفتن که مشکل از منبع انبساط پکیج الان منبع انبساط پکیج بوتان ۲۴۰۰۰ چنده

  • یک سوال داشتم ازتون آیا منبع انبساط در تمام پکیج ها هست که منبع انبساط نداشته باشه

  • منبع انبساط پکیج ما مدل استوانه ای و خیلی کم گیر میاد الان چند تماس گرفتیم هیچکسی نداشت از کجا باید تهیه کنید این مدل منبع انبساط را

  • دوستان تعمیرکار بیاید و نکات مهم را درباره منبع انبساط پکیج برامون کامنت کنید تا تمام خواننده ها از تجربیات شما استفاده کنند

  • منبع انبساط پکیج یکی از قطعات بسیار مهم پکیج به شمار میره و وجود کوچکترین مشکل توی منبع انبساط باعث مشکلات بسیاری توی پکیج شما و تامین آب گرم مصرفی تو میشه برطرف کردن مشکل نوسان دما در پکیج به خاطر افزایش دمای آب در چرخه نیازمند وجود یک منبع انبساط است

  • وقتی که آب گرم میشه حجمش زیاد میشه و این موضوع باعث میشه که فشار داخل پکیج شما افزایش پیدا کنه برای جلوگیری از این افزایش فشار توی پکیج و آسیب به سایر قطعات منبع انبساط روی پکیج طراحی و جایگذاری شده در واقع منبع انبساط با قرار دادن سیکل گرمایشی طی یک فشار همواره سعی میکنه که فشار این سیک رو ثابت نگه داره و از نوسان دمای آب هنگام باز و بسته شدن جلوگیری میکنه

  • برای تنظیم منبع انبساط باید منبع انبساط پکیج تنظیم بشه برای باد زدن از تلمبه استفاده میکند . برای باد زدن منبع انبساط مطمئن بشید که مدار خالی از آب است اگر داخل پکیج شما آب بود باید آن را خالی کنید بعد از اینکه عقربه فشار عدد 0 رو به شما نشون داد والف بالای منبع انبساط را باز می کنیم اگر با باز کردن باش مقدار زیادی آب از منبع خارج شد به این معناست که منبع انبساط پکیج شما سوراخ شده و تنظیم بازیش تاثیری تو عملکرد اون نداره اما وقتی والف را برداشتیم و آبی از منبع انبساط خارج نشود به این معناست که میتوان با تنظیم باد منبع انبساط تنظیم فشار رو انجام داد

  • حالا اگه خواستین پکیج تو روشن کنی باید حواستون رو جمع کنید که بار پکیج با باز کردن شیر پرکن مجدداً بین یک تا یک و نیم تنظیم کنید و سپس دستگاه تون رو روشن کنید

  • دوستان عزیزی که قصد دارند منبع انبساط خودشون رو تعمیر کند باید به شما عزیزان بگیم که تعمیر منبع انبساط اصلاً صرفه اقتصادی نداره و با ایجاد مشکل در این قطعه باید منبع انبساط پکیج تون عوض بشه

  • انواع مشکلاتی که میشه برای منبع انبساط پیش بیاد شامله

   خروج هوا از سوزن هوای مخزن

   خرابی پرده دیافراگم

   پارگی منبع انبساط

  • علائم خرابی منبع انبساط پکیج:

   بالا رفتن فشار پکیج

   افت فشار

   نوسان فشار پکیج

   اگر بخوام به زبان شما بگم وقتی که منبع انبساط پکیج خراب میشه دستگاه به یکباره بسیار افزایش پیدا میکنه و با خاموش کردنش عقربه با کمتر از حد تعیین شده قرار میگیره که این به خاطر وجود نشتی توی منبع انبساط

  • یک روش ساده برای اینکه بفهمیم منبع انبساط پکیج شما خراب شده یا نه اینکه با یه پیچ گوشتی به آرومی سر سوزن وارد به من برا فشار بدین اگه وقتی که فشار دادیم از سوزنه آب و بیرون به این معنی که منبع انبساط پکیج شما سوراخ شده و باید تعویض بشه اما اگه ازش هوا خارج شد منبع انبساط پکیج شما سالمه و میشه با تنظیم باد بزاریم که به کار خودش ادامه بده

  • سلام وقت بخیر قیمت منبع انبساط ۸ لیتری برای پکیج وایلانت میخواستم

  • سلام قیمت منبع انبساط ۱.۲ ۸ لیتری ایتالیایی برای پکیج وارم می خوام

  • معمولاً بر انبساط از دو صفحه فلزی و یک قسمت میانی که دیافراگم لاستیکی شیشه تشکیل شده یک سمت دیافراگم به آب مدار گرمایشی متصل قسمت دیگر گاز نیتروژن قرار دارد

  • علائم خرابی منبع انبساط پکیج یک مقدار شبیه علائم خرابی مبدل و شیر پرکن پکیج بهتره برای اینکه مطمئن بشیم منبع انبساط پکیج من خرابه شیر سوزن والف به یک مقدار فشار بدیم که ببینیم چی ازش خارج میشه بالاتر گفتن اگه آب کارت چه منبع قابل استفاده نیست مشکل تو از منبع

  • سلام مهندس جان وقت بخیر آیا علائم خرابی منبع انبساط پکیج برای تمامی مدل ها و برندهای یکسانه پکیج تک مبدل با دو مبدل علائم خرابی با هم دیگه فرق میکنه

  • وظایف منبع انبساط دو مورد

   اولیش کاهش فشار برای جلوگیری از ترکیدن پکیج هنگامی که دمای آب زیاد و حجم آب افزایش پیدا کرده
   جبران فشار کم آب در دستگاه های گرمایشی

  • انواع منبع انبساط بسته سه مورد

   منبع انبساط بالشتکی

   منبع انبساط بادکنکی

   منبع انبساط دیافراگمی

  • سلام در صورت کم شدن باد منبع انبساط پکیج روی بار پکیج چند تاثیر میزاره یعنی ممکنه باد منبع انبساط تنظیم نباشه و عقربه بار هم پایین بیاد

  • سلام منبع انبساط مرا تست کردم و آب به همراه هوا از خارج شد آیا نیاز که منبع انبساط من تعویض بشه

  • سلام یک سوال داشتم از خدمتتون برند باید دقیقاً مشابه همون برندی باشه که روی دستگاه بود با منبع انبساط پکیج خراب شده و قیمتش مقداری بالاست هزینه برنده های مسابقه مقداری کمتر آیا امکانش هست یا برند مسابقه را تعویض کنیم

  • سلام من یک پکیج دو مبدل ایران رادیاتور دارم که مرتب بارش بالا میره و حتی بعضی موقع ها بار به سهم میرسه چه کاری باید انجام بدم آیا خطرناک و احتمال انفجار دستگاه وجود دارد

  • سلام ما 8 عدد منبع انبساط پکیج پکیج بوتان 8 لیتری میخوای ولی برند زینکو قیمت میفرمایید ؟

  • سلام یک سوالی داشتم ازتون ما وقتی اومدین باد منبع رو چک کنیم والفش خراب شد والف پکیج نو هم دارید ؟

  • ما پکیج زمینی داریم منبع انبساطش خیلی گیر نمیاد باید چیکار کنیم ؟

  • باد منبع انبساط باید هر سال چک بشه ؟و اینکه از کجا باید بفهمیم که منبع انبساط پکیج سوراخه ؟

  • اگر مبنع انسباط در پکیح وجود نداشت فشار پکیج افزایش پیدا میکرد و شیر اطیمینان دستگاه عمل میکرد

  • بخاطر همینه وقتی منبع انبساط سوارخ میشه شیر اطمینان پکیج عمل میکنه

  • برخی مواقع ما علائم خرابی منبع انبساط رو در سیستم مشاهده میکنیم که بعد از تست منبع متوجه میشویم منبع انبساط سالمه اونموقه باید به سراغ شیرهای رابط و اتصالات برویم وآن را بررسی کنیم به احتمال زیاد رسوب گذاری در این اتصالات انجام شده

  • منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور حدودا چنده و چند نوع منبع انبساط پکیج وجود داره ؟

  • لیتر منبع انبساط پکیج با ظرفیت دستگاه بستگی داره ؟ یا نه اصلا ربطی به هم ندارن

  • عمر منبع انبساط پکیج تقربیا چقدره ؟ باید بعد از چند سال منبع انبساط پکیج رو تعویض کنیم ؟

  • منبع انبساط پکیج ما برند زیلمن هست ولی الان خیلی گرونه میتونیم از برندهای دیگه به صورت جایگزین استفاده کنیم ؟

  • اجرت تعویض منبع انبساط پکیج چقدره ؟ برای تعویض منبع انبساط پکیج حدودا چقدر زمان نیاز هست ؟

  • علت اینکه آب ما خیلی گرم میشه یا یهو خیلی سرد میشه چیه ؟ به منبع بستگی دراه ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس