رسوب زدایی پکیج

 • رسوب زدایی پکیج (Descaling) پکیج وسیله ی کاربردی و بسیار پرطرفدار در بین خانواد های ایرانی است، که جایگزین سیستم های گرمایشی قدیمی شده است.ما باید در حفظ و نگهداری از پکیج های دیواری منزل خود کوشا باشیم چرا که عدم توجه به سرویس پکیج و رسیدگی به موقع به آن باعث بروز مشکلات بسیاری در پکیج خواهد شد ،بحث امروز کارشناسان تهران سرویس انلاین رسوب زدایی پکیج است که بسیار حاِِیز اهمیت است با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
  یکی از شایع ترین مشکلات پکیج ایجاد رسوب در قطعات آن است ،که باعث ایجاد مشکلات بسیاری در آن خواهد شد. عدم رسوب زدایی پکیج می تواند باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری شود و یا با پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیر پکیج دیواری همراه شود.
  برای دانلود فایل رسوب زدایی پکیج اینجا کلیک کنید.

  چگونه پکیج را رسوب زدایی کنیم:

  تامین آب گرم مناسب برای مصارف روزانه و همچنین دمای متعادل و گرمای مطبوع در فصل‌های سرد از ویژگی‌های مهم هر خانه‌ای است که این امر توسط پکیج تامین میشود، وجود اختلال در هریک از موارد بالا میتواند از نشانه های وجود رسوب در پکیج باشد.
  پکیج به دلیل نوع فعالیت و سیکل گرمایشی که برایشان طراحی شده است، دائما در معرض رسوب قرار داشته و باید پیش از آسی رساندن این رسوبات به سیکل گرمایشی از مدار جدا شوند.
  هرچه میزان املاح آب در منطقه ی شما بیشتر باشد، میزان نیاز شما به سرویس پکیج نیز بیشتر خواهد بود.

  علائم رسوب گرفتگی مبدل پکیج دیواری :

  • فشار آب گرم در دوش حمام یا شیر آشپزخانه کم است.
  • گرم نشدن آب پکیج
  • زمان زیادی می‌برد تا آب گرم شود.
  • وسایل گرمایشی مثل شوفاژ و رادیاتور ها به خوبی گرم نمی شوند.
  • صدای زیاد پکیج
  • بار سنج و فشار پکیج بدون هیچ دلیلی بالا می رود.
  • نشانه های رسوب بر روی قسمت های مختلف پکیج مشاهده میشود.
  • در قسمت های مختلف پکیج شاهد آبریزش قطعات هستیم.

  سرویس پکیج دیواری هر چند وقت باید انجام شود؟

  سرویس کامل: در این نوع سرویس تمامی قطعات مورد بازبینی قرار می گیرند و بررسی می شوند، در این نوع دستگاه به طور کامل سرویس می شود، اگر مدت زمان طولانی از سرویس و رسوب زدایی پکیج می گذرد بهتر است این نوع سرویس را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب در کارایی آن برسید.
  سرویس دوره ای: این سرویس عموما در بازه های زمانی چندماهه صورت می گیرد و به دلیل کوتاه بودن زمان بین دو سرویس، کار آن سبک تر است و دستگاه به ندرت دچار مشکل خواهد شد، بهتر است پس از خرید و نصب دستگاه از همان ابتدا با روند سرویس دوره ای پکیج پیش بروید، ساده بودن این نوع سرویس به حدی است که با افزایش تجربه و اطلاعات خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید.

  اهمیت رسوب گیری پکیج :

  برخلاف تصور خیلی از استفاده کنندگان، رسوب زدایی پکیج فقط در زمان مواجهه با مشکلات پکیج ضرورت نمی‌یابد، بلکه رسوب گیری پکیج یکی از کارهای مهم و تأثیرگذار در بازده پکیج است.

  اسیدشویی پکیج  باعث می‌شود تا مصرف سوخت دستگاه کاهش پیدا کند و آب گرم در زمان کوتاهتری و با فشار بیشتری در لوله‌های آب مصرفی و رادیاتورها جریان پیدا کند. اگر از اسید و پمپ مخصوص اسید شویی پکیج استفاده نکنید، پس از مدتی لوله‌ها وقسمت‌های دیگر سیستم حرارتی شما دچار رسوب می‌شوند.
  برای مطالعه مقاله چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم ؟ اینجا کلیک کنید.

  آموزش رسوب گیری پکیج و اسید شویی پکیج:

  1. روش سنتی رسوب زدایی پکیج (رسوب گیری پکیج با استفاده از مواد جرم گیر)

  در این روش برای جرم گیری آبگرمکن دیواری و اسید شویی پکیج از مواد جرم گیر استفاده می‌شود. مراحل رسوب گیری پکیج به روش سنتی به شرح زیر است (چنان‌چه به این کار تسلط ندارید، به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید):

  1. شیر گاز را ببندید و پکیج را از برق جدا کنید.
  2. کاور پکیج را باز کنید و آب درون پکیج را خالی کنید.
  3. مبدل را باز کنید و بیرون بیاوردید.
  4. مبدل را در درون یک تشت آب قرار دهید به گونه‌ای که آب تا وسط مبدل را بگیرد. این مرحله برای  رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج انجام می‌شود.
  5. با استفاده از یک قیف، به آرامی و از یک جهت اسید را وارد آب کنید.
  6. تا زمانی که اسید وارد مبدل شود این کار را ادامه دهید.
  7. در آخر آب را با فشار به مبدل وارد کنید تا رسوبات خارج شوند.
  8. میزان بار پکیج را بر روی 1.5 تنظیم کنید.

  2. نحوه رسوب گیری پکیج به روش پمپی:

  رسوب‌زدایی پکیج به روش مدرن با استفاده از پمپ اسید شویی
  در این نوع از سرویس نیازی به باز کردن دستگاه نیست، اسیدشویی پکیج در این روش بسیار ساده بوده و زمان کمتری از شما خواهد گرفت.
  پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار می‌دهیم و خروجی را به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می‌کنیم و طرف دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط می‌دهیم. پس از چند دقیقه کارکرد پمپ تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته می‌شود و پس از پایان کار در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته و مبدل را شستشو می‌دهیم و در محل خود نصب می‌نماییم.
  برای رسوب‌زدایی پکیج با روش پمپ اسیدشویی می‌توانید با استفاده از پمپ کولر یک ظرف و شلنگ خود به‌راحتی یک پمپ اسیدشویی تهیه کنید.
  رسوب‌زدایی پکیج با استفاده از پمپ بهتر است در سرویس‌های دوره‌ای انجام شود و در سرویس سالانه بهتر است قطعات پکیج خود را باز کنید و به‌صورت دستی اسیدشویی را انجام دهید.
  این روش رسوب زدایی پکیج که دیگر نیازی به باز کردن پکیج ندارد، با استفاده از یک پمپ اسید شویی پکیج انجام می‌شود و اسید را وارد مبدل می‌کند. تمامی جرم و رسوبات درون پکیج پس از چند دقیق خارج می‌شود. هم مبدل اولیه و هم ثانویه را می‌توانید به این روش شستشو دهید.
  اولین گام برای رسوب گیری پکیج قطع ورودی برق و چک عدم مصرف گاز پکیج است.
  شیر ورودی دستگاه را ببندید و شیر پرکن پکیج را باز کنید. در صورت تشخیص خرابی نسبت به تعویض شیر پرکن پکیج اقدام کنید.
  برای خروج آب، شیر آب گرم در جای دیگری را باز بگذارید.
  پمپ مخصوص شستشو را درون تشت آب و اسید رقیق قرار دهید.
  یک سر پمپ را به ورودی مبدل و سر دیگر آن را به خروجی وصل کنید.
  زمان لازم برای فرایند رسوب زدایی پکیج در این روش بین 15 تا 20 دقیقه است.
  پس از اتمام کار مبدل را از پمپ باز کنید و با فشار زیاد آب شستشو دهید.پمپ اسید شویی

  رسوب‌زدایی پکیج بوتان:

  یکی از بهترین برندهای تولید داخل که در دو سری تک مبدل دو مبدل روانه بازار شده است برند بوتان است.
  پکیج‌های دو مبدل بوتان مثل اپتیما. پارما. بنسره. پرلا و… دارای مبدل ثانویه هستند که جهت انجام رسوب‌زدایی در این پکیج‌ها حتماً می‌بایست مبدل ثانویه از روی پکیج باز شده و عمل رسوب‌زدایی خارج از دستگاه روی زمین صورت بگیرد.

  رسوب‌زدایی پکیج بوتان به دو روش

  1. به‌وسیله پمپ
  .2به‌صورت دستی
  انجام می‌شود.

  در اولین مرحله باید ابتدا آب پکیج را خالی کنید سپس پیچ‌های مبدل ثانویه را با پیچ‌گوشتی چهارسو و یا آچار آلن باز کنید و مبدل را بیرون بکشید و مبدل را روی زمین بگذارید
  از دیسکلر یا محلول رسوب‌زدایی پکیج 33 درصد برای شستشوی مبدل ثانویه استفاده کنید و از یک سمت شروع به ریختن دیسکلر داخل مبدل ثانویه کنید.
  بعد از اینکه دیگر دیسکلر داخل مبدل نجوشید و کف نمی‌کرد به معنی این است که دیگر رسوب تمام شده است.
  در صورت لزوم با ضربه چکش به بدنه مبدل و فشار آب اقدام به تمیزکردن بهتر مبدل ثانویه نمایید.
  در نهایت اگر بعد از همه این کارها هنوز داخل مبدل رسوب داشت میتوانید مبدل ثانویه را روی شعله مستقیم گذاشته و سپس با ضربه اگر رسوبی به سطح مبدل مانده باشد کنده شده و با فشار آب نهایتاً خارج می‌شود.
  پس از شستشوی مبدل ثانویه دقت کنید اگر اورینگ‌های مبدل دفرمه شده بود آنها را تعویض کنید و مبدل ثانویه را سر جایش ببندید.بهتر است در هر بار رسوب زدایی کاملا پک اورینگ های پکیج خود را تعویض کنید.

  رسوب‌زدایی پکیج بوتان با پمپ :

  اگر میتوانید یک پمپ مخصوص اسیدشویی تهیه کنید در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از پمپ کولر برای خود یک پمپ اسیدشویی بسازید.
  بعد از جداکردن مبدل ثانویه از روی پکیج کیت‌های شستشوی مبدل ثانویه را روی مبدل بسته و از طریق سر شیلنگی و شیلنگ به پمپ کولر متصل کنید و سر دیگر شیلنگ را به سوراخ مجاور مبدل ثانویه متصل کرده و داخل سطل قرار می‌دهیم و سطل را تا نصف دیسکلر ریخته و پمپ کولر را روشن کنید و اجازه دهید 15 دقیقه گردش دیسکلر داخل مبدل صورت بگیرد. سپس می‌توانید مبدل را بازکرده و مجدداً سر جایش نصب کنید.پمپ اسید شویی بوتانچگونه از تشکیل رسوب در پکیج جلوگیری کنیم؟

  سختی آب و وجود املاح معدنی در آن باعث ایجاد رسوب در لوله‌ها و مخزن می‌شود. با استفاده از یک دستگاه تصفیه می‌توانیم تا حد زیادی از بروز این رسوبات جلوگیری کنیم. هنگام راه‌اندازی پکیج، فیلترهای تصفیه را بر سر راه آب سرد ورودی نصب می‌کنیم تا املاح موجود درآب، وارد دستگاه نشود.
  مشتریان عزیز تهران سرویس میتوانند از سرویسکاران تهران سرویس این قطعه را تهیه و از خرابی پکیج خود جلوگیری نمایند.

  محلول رسوب زدایی پکیج:

  در سیستم عملکرد پکیج آب در تمامی قطعات داخلی از جمله پمپ پکیج در حال گردش است .آب مورد استفاده ما دارای املاح و مواد معدنی است که پس از مدتی در داخل پکیج رسوب میکند ما نمونه این موضوع را در سماور و یا کتری و سایر وسایلی که دائما با آب در حال جوش برخورد دارند مشاهده کرده ایم . این املاح پس از ته نشینی داخل لوله و منبع و سایر قطعات پکیج ایجاد رسوب خواهند کرد که اگر این رسوب داخل پکیج باقی باماند و جدا نشوند صدمات زیادی به پکیج وارد میکند محلول رسوب زدایی پکیج دقیقا همین کار را برای پکیج ائجام میدهد که از مزایای آن میتوان به:

  نشتی و هواگیری سیستم گردش آب
  افزایش گرما دهی و راندمان سیستم گرمایش
  کاهش هزینه سوخت مصرفی
  کاهش افت فشار حاصل از هواگیری لوله‌ها
  افزایش طول عمر پمپ سیرکوله و قطعات و ملحقات پکیج (که تعویض آنها در حال حاضر هزینه بسیار بالایی دارد)
  افزایش طول عمر کل سیستم گرمایش با کاهش رسوب گذاری اشاره کرد.رسوب زدایی پکیج

  خرید محلول رسوب زدایی پکیج:

  برای خرید این محلول کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید تا محصول مورد نظر در کمتر از یک ساعت به دست شما مصرف کننده عزیز برسد.

  اسید شویی پکیج هر چند وقت باید انجام شود؟

  اگر پکیج دیواری شما نو است، در حین سرویس پکیج و دیگر برندها حتماً به رسوب زدایی پکیج نیاز دارد. دفعات بعدی معمولاً 10 ماه تا 1 سال است و بعد از گذشت زمان از کار کرد پکیج، رسوب گیری و جرم گیری باید زودتر انجام شود.
  دلیل آن هم این است که بعد از هر بار اسید شویی پکیج لوله‌ها نازک‌تر می‌شوند؛ و باعث ایجاد سوراخ در لوله‌ها می‌شود که رسوب را بیشتر به خود می‌گیرد. دقت کنید که در اسید شویی مبدل زیاده رویی نکنید تا طول عمر آن کم نشود.اسید شویی پکیج باید توسط سرویسکار مجاز انجام شود چرا که اسید شویی اگه به درستی انجام نشود ،دستگاه شما در ادامه دچار مشکل خواهد شد.

  هزینه رسوب زدایی پکیج و سرویس پکیج:

  هزینه رسوب زدایی پکیج کاملا به میزان رسوب پکیج شما و میزان سختی کار سرویس کار بستگی دارد ،چرا که میزان وقت اسید شویی یک دستگاه از 2 تا 5 ساعت متغییر است .
  در برخی مواقع میزان رسوب پکیج به حدی زیاد است که مشکل پکیج تنها با شست و شو حل نشده و نیاز به قطعه نیز پیدا میکند که در این مرحله هزینه متحمل بر مشتری بیشتر است.
  در نظر داشته باشید تهران سرویس با ارِایه بهترین خدمات در سطح شهر تهران همواره در زمینه کاهش هزینه های مشتریان عزیز قدم برداشته و با ضمانت 180 روز فاکتور های خدماتی خود به مشتریان اطمینان خاطر یدهددر صورت بروز هرگونه مشکل انجام خدمات بعدی بدون هزینه خواهو بود.رسوب زدایی انواع برند پکیج

  نکات مهم در رسوب زدایی پکیج :

  اسید شویی پکیج خود را تا جای ممکن در فضای بسته انجام ندهید.
  در هنگام اسید شویی از ماسک و دست کش و عینک استفاده کنید .
  هنگام رسوب زدایی پکیج، از پمپ‌های قوی مخصوص اسید شویی استفاده کنید تا رسوبات جدا شده درون دستگاه نماند.
  هنگام رسوب گیری پکیج از زدن ضربه به پکیج و دیواری جدا خودداری کنید.
  در هنگام اسید شویی به این نکته توجه کنید که مبدل دستگاه بیشتر از 20 دقیقه درون اسید قرار نگیرد.
  در صورت حضور سالمندان و کودکان از منزل از انها بخواهید در یک اتاق دارای تهویه مناسب مانده و هرگز در محیطی که شما رد حال اسید شویی پکیج هستید وارد نشوند.

  تعمیر یا تعویض پکیج:

  بسیاری از مشتریان عزیز در تماس با کارشناسان ما از آنها میخواهند میزان هزینه ی تعمیر پکیجشان را بررسی و در صورت نداشتن صرفه اقتصادی یک پکیج جدید خریداری نمایند تهران سرویس این نوید را به مشتریان عزیز میدهد که پکیج آنها را با کمترین نرخ در تهران تعمیر و سرویس نمایند و این اطمینان را به مشتریان خواهد داد که در صورت نداشتن صرفه اقتصادی تعمیر پکیج با مشاوره لازم مصرف کنندگان عزیز اقدام به تهیه یک پکیج مناسب نمایند.اسید شویی پکیج

  رسوب زدایی پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  رسوب زدایی پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  رسوب زدایی پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در ۷ روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق ۷۷۲۴۱۵۰۵ است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه ۶ ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  رسوب زدایی پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  رسوب زدایی پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تأسیس کرده است. در این شعبه تمامی خدمات نصب ، تعمیر و سرویس پکیج به مشتریان عزیز  به صورت شبانه روزی ارائه می‌شود.در این شعبه یک تعمیرگاه به جهت ارائه خدمات حضوری و فروش قطعات پکیج در نظر گرفته شده که مشتریان عزیز میتوانند ضمن هماهنگی لازم در ساعت مقرر برای ارائه خدمات حاضر شوند.

  چرا سرویسکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس