ضررهای نگهداری پکیج در منزل

ضررهای نگهداری پکیج در منزل
 • امروز قصد داریم درباره ضررهای نگهداری پکیج در منزل با شما صحبت کنیم ، یکی از سوالات پرتکرار مشتران عزیز در هنگام جوش آوردن پکیج دیواری این است ؟که آیا پکیج دیواری منفجر میشود ؟ سر و صدای زیاد پکیج از انفجار آن خبر میدهد ؟و سوالاتی از این قبیل که نگهداری پکیج در منزل برای ما چه خطراتی به دنبال دارد ؟
  با ما همراه باشید تا به تک تک سوالات شما درباره خطرها و ضررات نگهداری پکیج در منزل با شما صحبت کنیم ، شما عزیزان میتوانید سوالت خود را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بزارید تا در اسرع وقت کارشناسان تهران سرویس آنلاین به آنها پاسخ دهند.
  برای دانلود فایل ضررهای نگهداری پکیج در منزل اینجا کلیک کنید.

  تعمیر پکیج در تهران:

  در صورت نیاز به هریک از خدمات پکیج دیواری مانند سرویس ، تعمیر پکیج کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید،کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر و اقدام به رفع مشکلات پکیج شما خواهند کرد.تمامی خدمات پکیج ما دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهیم که تمامی قطعات مورد استفاده از برند اصلی پکیج شما خواهد بود.
  جهت استفاده از تخفیف ویژه سرویس پکیج ویژه ی مشترکین تهران سرویس آنلاین هرچه زودتر اقدام نمایید.

  خطرات نگهداری پکیج در منزل:

  با جایگزین شدن پکیج به جای آبگرمکن و موتورخانه های قدیمی بسیاری از دغدغه های مردم درباره تامین آب گرم ،گرمایش و فضای مورد نیاز و قیمت بالای سیستم های گرمایشی برطرف شد، اما خود این سیستم های گرمایشی نیز خالی از ضرر نیست، در انتخاب محل نصب پکیج نهایت دقت را به خرج دهید.
  شاید این جمله مرموز بسیاری از شما به فکر وا داشته و این سوال را برای شما ایجاد کند که پکیج دیواری چه مشکلاتی را میتواند برای شما بوجود آورد؟
  فازغ از اینکه پکیج یک سیستم گرمایشی است باید در نظر داشته باشید هر دستگاهی که به صورت همزمان از برق و گاز استفاده کرده و شعله ایجاد میکند میتواند برای شما خطرآفرین باشد، پس بهتر است از قبل نصب آن اقدامات ایمنی را رعایت کنید.

  مطالعه مقاله پکیج بهتر است یا موتورخانه ؟

  محل نصب پکیج دیواری:

  1-نصب پکیج در کابینت آشپزخانه:

  برای نصب پکیج در کابینت باید این نکته را به یاد داشته باشید ، که پکیج شما برای احتراق نیاز به اکسیژن داشته و باید هوا مورد نیاز احتراق آن تامین شود.
  2-نصب پکیج در تراس :

  در هنگام نصب پکیج در تراس و بالکن نیز محل نصب باید به دور از وزش باد باشد ،چرا عکه عملکرد پکیج را متوقف میکند.

  نکته:

  نصب پکیج در منزل با رعایت تمامی شیوه نامه های ایمنی هیچ گونه خطری برای مصرف کنندگان عزیز بدنبال نخواهد داشت ، سرویس به موقع و چک کردن دائمی دودکش پکیج در این امر به شما کمک خواهد کرد.ضررهای نگهداری پکیج در منزل

  در ابتدا باید این نکته را به شما یادآوری کنیم، که ایمنی پکیج نسبت به سایر سیستم های گرمایشی بسیار بالاست اما بروز این مشکلات نیز ممکن است در موارد خیلی خاص اتفاق بیوفتد ما در این مقاله قصد داریم به شما آگاهی لازم برای مواجه شده با این مشکلات را ارائه کنیم.

  نشت گاز:

  یکی از فاکتورهای لازم برای شروع به کار پکیج دیواری گاز است ، اما همین فاکتور خود میتوانند یکی از عوامل بروز حادثه محسوب شود  ، در هنگام نصب پکیج خود از نصابان مطمئن پکیج بهره بگیرید ، چرا که باید در هنگام نصب از شلنگ ، مهره و …..اداوات مخصوص به خود آن برند استفاده شود ، همچنین سرویس به موقع پکیج به شما کمک میکند در صورت بروز مشکلاتی از قبیل پوسیدگی شلنگ ، نشت گاز ….به موقع به شما کمک کنند و شما را از خطر خفگی و آتش سوزی نجات دهند.

  تاثیر بر روی سلامت :

  پکیج برای احتراق به جریان هوا احتیاج دارد، نصب آن در اتاق‌های کوچک سبب می­‌شود که هوای تازه خانه مصرف شود و هوای تنفس اعضای خانواده کم شود. به ویژه اگر در بین اعضای خانواده افرادی باشند که به مشکلات تنفسی و یا آلرژی مبتلا باشند، پکیج می‌تواند این مشکلات را تشدید کند.
  همچنین پکیج ها موجب کاهش رطوبت منزل و آب بدن اعضای خانه شده و در نتیجه در گردش خون اختلال ایجاد کرده و باعث افزایش غلظت آن می‌شود. به دنبال کاهش رطوبت منزل، مخاط بدن خشک شده و تبادل اکسیژن دچار مشکل می­‌شود. بنابراین بدن آب بیشتری را از دست می‌دهد که این مساله به‌خصوص در افرادی که زمینه بیماری‌های قلبی دارند تبعات شدیدتری دارد.
  کاهش آب بدن منجر به بروز مشکل در جریان خون می‌شود که این موضوع افرادی را که دچار نارسایی قلبی، مشکلات دریچه قلبی و بیماری‌های عروقی هستند، با مشکلات بسیاری مواجه می‌سازد.
  علت آن است که شعله‌­های پکیج برای اینکه به مدت طولانی روشن بماند باید از اکسیژن هوا استفاده کند و این موضوع موجب کاهش اکسیژن ده و به افراد آسیب میزند.
  چنانچه در محیط­‌های بسیار کوچک و کمتر از ۶۰ متر زندگی می‌کنید، توصیه می‌کنیم از پکیج استفاده نکنید زیرا حجم هوا و اکسیژن محیط کم است و استفاده از پکیج موجب سوخت اکسیژن فضا و پخش سریع گاز مونوکسید در محیط می‌شود و این مساله به تدریج می­‌تواند منجر به بروز مشکلات تنفسی شود. مگر به شرطی که بتوان هوای ورود پکیج را از بیرون خانه تامین کرد.
  در صورتی از پکیج استفاده کنید که بتوانید مشکل خشکی هوا و کمی اکسیژن منزل را حل کنید. برای حل این مشکل نیز راههای مختلفی هست.
  برای مطالعه مقاله بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  نشت دود و خفگی :

  همه ساله و خصوصا در فصول سرد سال، مونواکسید کربن جان افراد زیادی را می گیرد. حصول اطمینان از سوختن مناسب گاز در پکیج ها از طریق مشاهده شعله آبی رنگ، سرد نبودن دودکش و وجود تهویه مناسب هوا در محل نصب پکیج از مهمترین عوامل پیشگیری کننده از این مسمومیت ها هستند. نصب سنسور مونواکسید کربن در محل نصب دستگاه و استفاده از مدل های جدید و مرغوب با سیستم های ایمنی و قطع کن های موردنیاز نیز به شدت توصیه می شود

  آلودگی صوتی :

  در هنگام خرید دستگاه باید به میزان الودگی صوتی دستگاه توجه نمایید ، چرا که برخی از این دسیتگاه ها صدای زیادی تولید میکنند.در اغلب مدل های موجود در کشور، مقدار دسیبل این نویز از حد استاندارد برای یک واحد مسکونی بیشتر است.

  انفجار پکیج :

  امکان بروز این مشکل با ایمنی بالای پکیج های امروزی بسیار کم است اما کاملا صفر نیست ،در بیشتر از 90 درصد مواقع با عملکرد شیر اطمینان دستگاه این موضوع برطرف میشود .اما خطر ناشی از انفجار گاز در فضای مسکونی به‌ دلیل عملکرد ناقص شیر کنترل گاز از دیگر خطرات نگهداری پکیج در خانه است. شیر گازی پکیج دارای اجزاء مکانیکی خاصی هست و درصورتی که کیفیت پایین داشته باشد و یا به مرور زمان فرسوده شود، احتمال دارد عملکرد درست و صحیح خود را از دست بدهد.
  از این رو شیر کنترل گاز پکیج به‌درستی عمل نکرده و گاز بدون این که با جرقه مشتعل گردد، در فضای کوچک شیر گاز حبس شده و به ناگاه و با حجم بسیار زیاد در اتاق احتراق آزاد می‌شود. اگر به‌صورت تصادفی سیستم جرقه زنی پکیج فعال شود ممکن است انفجاری بزرگ رخ دهد.
  مطالعه مقاله پکیج بهتر است یا بخاری ؟

  دودکش و هوادهی پکیج ها:

  از آنجاییکه مقوله نصب دودکش و هوادهی مناسب نیز بسیار مهم هستند، به بررسی دقیقتر آن ها می پردازیم.

  دودکش مناسب:

  بسته به نوع پکیج، دودکش می تواند معمولی و فن دار، تک جداره یا دو جداره و… باشد. در هر مورد باید توجه نمود که تخلیه گاز های ناشی از سوختن به نحو احسن انجام پذیرفته و شرایط احتراق مناسب فراهم باشد. تغییر سایز دودکش پیش فرض کارخانه، استفاده نکردن از دودکش مخصوص مدل دستگاه، عدم نصب کلاهک H، بازدید نکردن  دوره ای مسیر خروج دود و سایر نکات عمومی درباره وسایل گازسوز، در رابطه با پکیج هم می تواند بسیار خطرناک باشد.
  برای مطالعه مقاله معرفی بهترین پکیج ایتالیایی اینجا کلیک کنید.

  هوادهی مناسب:

  فضایی که پکیج در آن قرار دارد باید دارای تهویه بوده و هیچگاه نباید به منظور حفاظت حداکثری در مقابل سرما، تمامی منافذ ورود هوای تازه به فضا بسته باشند. البته باید توجه نمود که قرار گرفتن این پکیج ها در مسیر باد یا جریان های شدید هوایی نیز نادرست است. نصب پکیج در بالکن و فضای آزاد نیز اگرچه خطر مسمومیت و نشت گاز  در داخل خانه را کاهش می دهد ولی باید با رعایت نکات ایمنی و استاندارد های مخصوص نصب پکیج، اقدام به این امر نمود. هوادهی ناکافی دلیلی است بر این که چرا در مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ها، نصب وسایل گازسوز پر مصرف از جمله پکیج در منازل زیر ۶۰ متر ممنوع است.
  نکته قابل ذکر در مورد دودکش های دو جداره نیز این است که در این دودکش ها، درون یکی از جداره ها، گاز حاصل  از احتراق بوده و در جداره دیگر، ورودی هوا برای کمک به تامین اکسیژن مورد نیاز احتراق تعبیه شده است.

  در استفاده از پکیج ها رعایت موارد زیر ضروری است:

  • استفاده از سایز تعیین شده توسط کارخانه
  • دودکش مخصوص هر پکیج استفاده شود
  • کلاهک H نصب شود
  • به صورت دوره ای٬ همزمان با سرویس پکیج ها٬ دودکش ها نیز سرویس شود
  • رعایت نکات ایمنی مربوط به وسایل گاز سوز

  خالی از لطف نیست در ادامه به برخی مزایای پکیج اشاره کنیم :

  -پکیج‌ها می‌توانند دمای آب را در حالت‌های مختلف مصرف و در هر لحظه به شما نشان دهند.
  -اگر میزان مصرف گاز پکیج دیواری را به همراه دیگر سوخت‌ها با موتورخانه مقایسه کنیم، باید بگوییم که میزان بازدهی و راندمان پکیج بسیار بالاتر و مناسب‌تر است.
  -یکی دیگر از مزایای پکیج دیواری کم حجم بودن آن است. این دستگاه را می‌توان به راحتی در بالکن، گوشه آشپزخانه و حتی درون یک کابینت جای داد.
  -هر واحد مسکونی یک پکیج مخصوص به خود را دارد. این به آن معناست که ساکنان هر واحد در تنظیم دمای فضا و دمای آب استقلال و اختیار کامل دارد.
  -پکیج‌های دیواری در مصرف انرژی نیز بسیار بهینه هستند. برای مثال در این دستگاه‌ها به هیچ عنوان هدر رفتن آب را شاهد نیستیم.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج وایلانت اینجا کلیک کنید.

  نتیجه گیری :

  پکیج دیواری جزء امن ترین سیستم های گرمایشی است که با استاندارهای روزجهانی مطابقت دراد و نمیتوان به خاطر برخی احتمالات درباره مشکلاتی که ممکن است در اثر استفاده از آن برای شما پیش بیاید عملکرد دستگاه را زیر سوال برد.بلکه بهتر است با رعایت نکات ایمنی سلامت خود و خانوادیتان را تضمین کنید.
  از طرفی بهتر است در صورت داشتن شرایط نصب در بالکن و یا تراس نصب پکیج در محیط های سرباز انجام شود.
  در صورتی که پکیج شما در منزل نصب شده است سرویس به موقع آن را جدی گرفته و همواره دودکش و قطعات مرتبط با تهویه هوا آن را بررسی کنید.ضررهای نگهداری پکیج در منزل

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس