چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود؟

 • یکی از مشکلات رایج در استفاده از پکیج دیورای افت فشار پکیج است که باعث میشود، عملکرد پکیج دچار مشکل شود.افت فشار پکیج بیشتر در حالت زمستان اتفاف میافتد ،اما مشاهده این وضعیت در حالت تابستانه نیز دور از انتظار نیست.
  در این مقاله سعی داریم دلایل افت فشار پکیج را مورد بررسی قرار دهیم تا به سوال بسیاری از شما در زمینه اینکه چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود پاسخ دهیم، با تهران سرویس همراه شوید.

  افت فشار پکیج:

  یکی از دلایل سرد شدن آب مصرفی و حمام و رادیاتور افت فشار پکیج دیواری است.افت فشار ممکن است در اثر نشتی مدار بسته  پکیج یا نشتی آب که ممکن است بر اثر نقص اتصالات و یا سوراخ بودن رادیاتور ها باشد، رخ دهد. مشکل دیگر ممکن است از منبع انبساط پکیج، هوای سیستم شما یا نشتی در خود لوله های گرمایشی باشد.
  فشار بار پکیج دیواری در حد استاندارد باید بین ۰٫۷ و بیشتر از ۲ نباشد.

  چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود؟

  چگونه فشار پکیج دیواری را بالا ببریم ؟

  •  یک شیر آبی رنگ در زیر پکیج وجوددارد که به آن شیر پر کن می گویند.
  • هنگام کاهش فشار بار تنها کافیست شیر پرکن را خلاف عقربه های ساعت باز کنید.
  • یعنی شیر پرکن را سمت چپ بچرخانید.
  • در این لحظه خواهید دید که فشار بار بالا میرود.
  • حتما قبل از اینکه فشار بار بیشتر از ۲ شود شیر پرکن را ببندید.
  • برای بستن شیر پرکن تنها کافیست آن را موافق عقربه های ساعت یعنی به سمت دست راست خود بچرخانید.

  دلایل افت فشار پکیج:

   نشتی آب پکیج :

  مشکل نشتی آب که همان مسئله نشتی مدار بسته پکیج است، یکی از دلایل اصلی کم بودن فشار در پکیج ، نشتی آب می باشد حتی اگر نشتی خیلی کم باشد و در طی چندین روز آب کمی نشت کند باعث افت فشار بسیاری می شود که این نشتی از رادیاتور یا لوله های گرمایی می تواند باشد.

  هوا گرفتن رادیاتور های پکیج:

  سومین دلیل افت فشار پکیج معمولا فعل و انفعالات شیمیایی هست که حاصل تجزیه مولکولی آب با فلزات غیر همجنس رادیاتور و پکیج می‌باشد که حاصل آن گاز هیدروژن می‌باشد و این گاز بعضا از ایرونت هواگیری خودکار پکیج تخلیه شده و چیزی که شما شاهد آن هستید افت فشار مکرر پکیج می‌باشد.
  نکته قابل توجه اینه که این مشکل اکثرا در ساختمان های نوساز بیشتر اتفاق می افتد.
  در هر صورت برای رفع این مشکل میتونید با تزریق مخلوط یک لیتر ضد یخ اتوموبیل و نصف استکان مایع ظرفشویی به مدار سیستم این مشکل را برای همیشه برطرف نمایید.

  علت افت فشار پکیج

  نشت آب از رادیاتورها:

  رادیاتور ها نیز جزئی از سیکل گرمایش حساب میشوند. پس هرگونه نشتی در رادیاتور ها نهایتا منجر به کاهش فشار آب داخل پکیج خواهد شد.

  خرابی یا باز ماندن شیر پر کن پکیج:

  عموما اگر شیر پرکن پکیج که چسبیده به زیر پکیج است خراب باشد یا باز بماند، فشار بار دستگاه بالا میرود. در موارد بسیار نادر، باز بودن شیر پرکن پکیج باعث افت فشار دستگاه میشود. این مورد در صورتی اتفاق می افتد که فشار آب لوله اصلی ساختمان که همان فشار آب شهری می باشد، از فشار دستگاه پکیج شما کمتر باشد. در اینصورت آب داخل دستگاه پکیج، وارد لوله های ساختمان میشود و پکیج شما با افت فشار روبرو می گردد.

  بعد از تنظیم فشار بار دستگاه، شیر پرکن پکیج باید بسته شود. اگر شما این مورد را فراموش کنید و در صورتی که فشار آب ساختمان شما کمتر از فشار پکیج باشد، دستگاه دچار افت فشار خواهد شد.

   مشکل مبدل حرارتی پکیج:

  اگر پکیج شما دو مبدله باشد امکان سوراخ شدن آن بسیار کم است ولی اگر پکیج تک مبدله باشد امکان این که مبدل از داخل سوراخ شود و به ندرت باعث افت فشار پکیج شود بسیار زیاد است و اگر فشار آب شهری یا ساختمان بسیار کم باشد شما با کم بودن شدید فشار آب مواجه خواهید شد.

  معیوب بودن منبع انبساط:

  کم بودن باد و یا معیوب بودن منبع انبساط نیز در پکیج دیواری باعث بالا رفتن فشار بار می‌شود، در این صورت زمانی که شعله روشن می‌شود و حرارت رو به بالا رفتن می‌باشد فشار بار نیز شروع به افزایش می‌کند و به محض قطع شدن شعله و پایین آمدن حرارت فشار بار شروع به کم شدن می‌کند (والف منبع انبساط را فشار دهید اگر باد کم داشت آن را کامل خالی کنید و سپس آب سیستم را کاملا تخلیه کرده و با تلمبه متوسط حدود 15 بار باد به منبع بزنید. ولی اگر با فشار دادن والف منبع انبساط آب خارج شد یعنی منبع انبساط معیوب شده است و می‌بایست تعویض شود).

  نشت آب از لوله ها:

  اگر مسیر لوله کشی از پکیج تا رادیاتور ها نیز دچار مشکل شوند.باعث افت فشار در پکیج خواهد شد.

  آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است ؟

  چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود؟

  چگونه فشار پکیج را بالا ببریم؟

  حال اگر فشار دستگاه پکیج دیواری پایین بود و آب رادیاتور ها سرد بود ، برای بالا بردن فشار آب ، پیچ شیر پر کن آبی رنگ که در زیر پکیج دیواری قرار دارد را خلاف عقربه های ساعت یعنی به سمت چپ بچرخانید در این صورت عقربه مانومتر را خواهید دید که بالا می رود و قبل از این که فشار آب عقربه را به بالای عدد 1/5 ببرد شیر را در جهت عقربه های ساعت یعنی سمت راست بچرخانید. در این صورت خواهید دید که فشار پکیج به صورت نرمال بالا آمده است و روی همان فشار ثابت می ماند.

  در مقابل ما مشکل بالا رفتن فشار پکیج را نیر خواهیم داشت:

  علت بالا رفتن فشار بار پکیج

  در برخی از پکیج های دیواری مشاهده می‌شود که عقربه فشار بار خودبخود بالا می‌رود و گاهاً حتی بیشتر از 2/5 بار رفته و متعاقباً شیر اطمینان عمل کرده و نشتی زیر پکیج مشاهده خواهد شد. بالا رفتن مکرر فشار بار پکیج در صورتی که به سرعت صورت گیرد ممکن است عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد.

  چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود؟

  هزینه رفع مشکل افت فشار پکیج :

  از آنجایی که علت بروز این مشکل را نمیتوان قبل از حضور تکنیسین در محل تشخیص داد ،امکان تعیین قیمت از قبل برای مشتریان عزیز وجود نخواهد داشت .اما تهران سرویس این نوید را به شما عزیزان میدهد تمام هزینه های این شرکت طبق تعرفه اتحادیه بوده و به هیچ وجه از مشتریان هزینه بیشتری دریافت نخواهد شد.

  تعمیر پکیج در تهران:

  تهران سرویس تمامی تعمیرات پکیج شما را با کمترین هزینه و ضمانت 6 ماهه انجام خواهد داد کافیست با کارشناسان ما در  یکی از شعب تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس