9 علت اصلی آبریزش پکیج دیواری

 • علت اصلی آبریزش پکیج دیواری یکی از پر تکرارترین علت های درخواست تکنسین جهت تعمیر پکیج از سوی مشتریان تهران سرویس آنلاین آبریزش از پکیج دیواری است.پکیج که امروزه به عنوان محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم گرمایشی جایگزین سیستم های قدیمی مانند : آبگرمکن ، موتورخانه و حتی بخاری شده است ، ممکن است به دلایل زیادی دچار آبریزش شود.پکیج دیواری که علاوه بر گرمایش منزل، وظیفه گرم کردن آب مصرفی منزل را نیز به عهده دارد، به 9 علت شایع که در ادامه قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم ، ممکن است دچار آبریزش شده و نیاز به سرویس داشته باشد.
  در ادامه با ما همراه باشید ،چرا که قصد داریم، به بررسی 9 علت اصلی آبریزش پکیج دیواری پرداخته و راهکار برطرف کردن آنها را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.
  چنانچه با مطالعه این مقاله قادر به رفع مشکلات پکیج خود نبودید ، کافیست تا با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از آنها بخواهید جهت سرویس پکیج شما در محل حاضر شوند.
  برای دانلود فایل علت اصلی آبریزش پکیج دیواری اینجا کلیک کنید.

  تعمیر پکیج در تهران :

  فرقی نمی‌کند که برند پکیج شما چیست، اگر پکیج شما دچار آبریزش شده است باید سریعاً این مشکل قبل از آسیب‌زدن به قطعات اصلی پکیج و کابینت‌های آشپزخانه این مشکل برطرف گردد. برای تعمیر پکیج فرقی نمی‌کند که در کدام منطقه از تهران ساکن هستید، تهران سرویس آنلاین با بیش از 5 شعبه در سراسر تهران اعزام تعمیر را به کمتر از 1 ساعت کاهش داده است.
  برای ثبت درخواست تعمیرکار پکیج خود کافی است همین حالا با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید.
  مجموعه ما با دارابودن بهترین تیم تخصصی تعمیرکاران بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما عزیزان ارائه داده و ضمانت 6 ماه را برای تمامی خدمات خود به مشتریان عزیز عرضه می‌کند.

  بررسی 9 علت آبریزش پکیج :

  آبریزش در پکیج های دیواری ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود.برای برطرف کردن آبریزش پکیج باید تمامی موارد را بررسی کرده و تک به تک آنها را برطرف نمایید.

  1-نصب غیر اصولی پکیج
  2-پوسیدگی اتصالات پکیج
  3-افزایش بیش از حد دمای آب مصرفی
  4-وجود شکستگی و ترک بر روی مبدل
  5-رسوب گرفتن مبدل پکیج
  6-ضربه خوردن به اتصالات و لوله های پکیج
  7-شل شدن واشر
  8-خرابی شیر اطمینان پکیج
  9-خرابی پمپ پکیج

  در ادامه به بررسی کامل تر این دلایل میپردازیم، تا حد ممکن بتوانیم از بروز نشتی در پکیج جلوگیری کنیم.به خاطر داشته باشید با سرویس به موقع پکیج میتوان از بروز هزینه های بیشتر ناشی از خرابی قطعه در پکیج جلوگیری کرد.

  نصب غیر اصولی پکیج:

  نصب پکیج بسیار کار حساس و حائز اهمیتی است ،که باید توسط نصاب ماهر انجام گیرد ، بروز کوچکترین خطا در عملیات نصب پکیج باعث بروز مشکلات زیادی از جمله آبریزش در پکیج دیواری خواهد شد.
  برای نصب پکیج خود در هنگام خرید از یگ برند ایرانی باید با پشتیبانی آن شرکت تماس حاصل کرده و بخواهید جهت نصب پکیج به محل شما اعزام شوند . از طرفی نصب پکیج از سوی شرکت های نامعتبر باعث از بین رفتن گارنتی 2 ساله پکیج شما خواهد شد.آبریزش پکیج

  پوسیدگی اتصالات پکیج:

  کاملا روشن است، که با گذشت زمان اتصالات پکیج دچار فرسایش و خرابی خواهند شد، اگر مدت زمان زیادی است، که از پکیج خود استفاده میکنید باید نصب به تعویض اتصالات آن اقدام نمایید.
  به یاد داشته باشید، در سرویس پکیج باید قسمت های داخلی دستگاه  مورد بررسی قرار گیرند ، از جمله شامل لوله هایی است که وظیفه انتقال آب را برعهده دارند، این فرسودگی میتواند در طول گذر زمان باشد. علت این مشکل میتواند به دلیل بالا رفتن گرما، جوش آوردن، عدم رسوب زدایی منظم و حتی تکان های شدید دستگاه در طی زمان های مختلف اتفاق افتد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.9 علت آبریزش پکیج دیواری

  افزایش بیش از حد دمای آب مصرفی:

  در برخی موارد به علت بروز مشکل در پکیج آب مصرفی بیش از حد مجاز داغ شده که این عمل باعث بروز خرابی در شلنگ های اتصالی و سایر اتصالات خواهد شد.
  در مواجه با این مشکل پکیج دیواری را از برق جدا کنید و با تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید .

  وجود شکستگی و ترک روی مبدل پکیج :

  ایجاد ترک یا سوراخ در مبدل پکیج یکی دیگر از شایع ترین دلایل آبریزی پکیج می باشد، که مشتریان با ان دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل در پکیج های تک مبدله و دو مبدله به شکل های مختلف خود را نشان می دهد.
  در پکیج تک مبدله گاها پیش می آید، که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب در پکیج آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شوند و هیچ نشتی آبی هم در پکیج دیده نمی شود. اما گاها با سوراخ شدم بخصوص بدنه بیرونی مبدل این نشتی خود را با نشان دادن قطراتی در زیر دستگاه نشان می دهد.
  اما در پکیج های دو مبدل این اتفاق شایع تر است و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به راحتی آب از دستگاه بیرون می ریزد.
  در زمان استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه باید حسابی دقت کنید، که در زمان نشتی این موضوع باعث افت فشار دستگاه نشود. در چنین شرایطی احتمال دارد نشتی آب پکیج باعث تخلیه مدار گرمایش و افت فشار دستگاه شود. اگر این حالت رخ داده باید تا رفع عیب دستگاه را خاموش کنید.
  اما اگر نشتی از مدار مصرفی آب گرم دستگاه باشد، معمولا افت و یا افزایش فشار در دستگاه پکیج مشاهده نمی شود و اغلب در زمان هایی که برای استفاده از آب مصرفی شیری در داخل خانه باز می شود این نشتی بیشتر می شود.
  برای تعمیر پکیج در زمانی که نشتی از مبدل دستگاه و یا یکی از مبدل های دستگاه می باشد هر چند امکان امکان جوشکاری مبدل هم هست اما توصیه می شود مبدل دستگاه را تعویض کنید.
  تعمیر مبدل پکیج :

  اگر ترک ایجاد شده بر روی مبدل کوچک باشد و مبدل پکیج تا به حال تعمیر نشده باشد، میتوان در مواردی آن را تعمیر کرد.اگر مبدل پکیج شما دچار شکستگی و ایجاد نشتی شده است میتوانید برای تعمیر ان همین حالا با ما تماس بگیرید.
  تعمیر آبریزش پکیج دیواری

  پوسیدگی قطعات پکیج:

  پکیج سیستم گرمایشی است که تمام سیستم کاری آن بر اساس آب است.و این کاملا طبیعی است که قطعات داخلی آن در اثر آبریزش پکیج دیواری دچار زنگ زدگی شود . در نتیجه این زنگ زدگی خود قطعات دچار خرابی و از کار افتادگی شده باشند.برای جلوگیری از این خرابی و مشکلات باید سرویس دوره ای پکیج صورت بگیرد.

  رسوب گرفتن مبدل پکیج:

  رسوب گرفتن پکیج منجر به گرفتگی در این قطعه خواهد شد ،که باید توسط سرویسکار مجاز اقدام به رسوب گیری شود .در صورت عدم توجه به رسوب گیری پکیج منجر به آبریزش پکیج خواهد شد.
  مبدل پکیج یکی از اصلی ترین قطعات پکیج است که در بالای مشعل پکیج قرا رگرفته و باعث گرم شدن آب پکیج میشود.
  تجمع رسوبات در مبدل پکیج باعث ایجاد سوراخ و شکستگی در پکیج شده و منجر میشود که پکیج از همان نقطه شروع به آبریزش نماید.
  رسوب ردایی پکیج توسط سرویسکاران تهران سرویس آنلاین در کمترین زمان و با محلول های خاص برای شست و شو در سراسر تهران انجام خواهد شد.
  برای مطالعه مقاله چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود اینجا کلیک کنید.علت آبریزش پکیج دیواری چیست؟

  خرابی دیافراگم در منبع انبساط پکیج:

  با افزایش دما، حجم آب نیز افزایش پیدا می کند، این حجم اضافی آب بر اثر پیام دیافراگم منبع انبساط مبنی بر افزایش انبساط دستگاه، کنترل می شود.حال اگر دیافراگرم منبع انبساط دچار نقص شود، حجم آب اضافی در پکیج نشت خواهد کرد.اگر پکیج شما از زیر آن آبریزی دارد شما این شانس خوب را داشته اید که در قسمت بیرونی از سیستم برق دستگاه این اتفاق رخ داده. گرچه که همه قسمت های برقی پکیج دارای روکش هستند ولی باز هم توصیه ما به شما این است که با متخصص آن تماس بگیرید.

  خراب شدن شیر اطمینان:

  شیر اطمینان یکی از مهم‌ترین و البته اصلی‎ترین قطعات پکیج است، که وظیفه‌ی کنترل فشار داخلی پکیج را برعهده دارد. گاهی اوقات شیر اطمینان  بسته به دلایل مختلفی مانند ضربه دیدن، وارد شدن شوک گرمایی به آن، فرسوده شدن و …، خراب می‌شود. خراب شدن شیر اطمینان مساوی است با نشت یا سرریز شدن آب از پکیج. هنگامی که شیر اطمینان دچار آسیب شود، پکیج به شدت دچار افت فشار می‌شود و نمی‌تواند آب را گرم کند، برای برطرف کردن این مشکل تنها کافی است، مدل مشابه شیر اطمینان را تهیه، و جایگزین شیر اطمینان قبلی کنید.

  آبریزی پکیج از ناحیه پمپ پکیج:

  یکی دیگر از دلایل مهم در آب دادن پکیج، نشتی پمپ و لوله های دستگاه می باشد، که بیشتر به دلیل فرسوده بودن پمپ و لوله های آن رخ می دهد. پمپ سیرکولاتور وظیفه گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتورها را برعهده دارد. این پمپ ها قابلیت کارکرد بالایی دارند ولی بعد از چند سال یا می سوزند و یا ضعیف شدن می شوند.
  گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها ، نشتی آب از اطراف پمپ دیده می شود که باز هم با افت فشار پکیج همراه خواهد بود. در بسیاری از مواقع در صورتیکه خرابی پمپ باعث افت فشار و نشتی آب پکیج باشد می توان اقدام به تعمیر برخی از قسمت های پمپ کرد اما در برخی از مواقع جهت رفع آبریزی پکیج سرویسکار پکیج تنها راه تعمیر پکیج را تعویض پمپ اعلام می کند.

  عدم آب بندی صحیح اتصالات پکیج:

  مهم ترین دلیل اینکه پکیج آب میدهد عدم آببندی صحیح اتصالات آن می باشد. حتما در هنگام نصب پکیج کار را به سرویسکار ماهر واگذار کنید، چرا که در هنگام نصب پکیج باید علاوه بر شیلنگ های پیسواری که به خود پکیج نصب می‌شوند، اتصالات دیگر را هم در قسمت زیر دستگاه به دقت و با کیفیت مناسبی متصل کنند و همه اتصالات را عایق بندی کنند تا بعد از نصب دچار نشتی آب نشود.
  البته آب دادن پکیج گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی در مدت زمان زیاد کارکرد هم اتفاق می افتد.

  جدول عیب یابی آبریزش پکیج دیواری:

  علت ایجاد آبریزش در پکیج دیواری شرح مشکل
  خرابی شیر شیر اطمینان : با بالا رفتن میزان فشار پکیج دیواری به بیش از 2 بار شیر اطمینان جهت کاهش فشار عمل کرده و آبریزش خواهیم داشت.
  علت بالا رفتن بار پکیج
  خرابی شیر پرکن : شیر پرکن پکیج برای تنظیم میزان فشار آب در مدار گرمایش و همینطور رادیاتورها استفاده می‌شود.
  شیر پرکن در زیر بدنه پکیج یک عدد شیر پرکن قرار دارد.
  حال اگر شیر پرکن باز مانده باشد و یا به دلیل خرابی بسته نشده باشد، می تواند به صورت خود به خود شروع به آبگیری کرده و در نتیجه فشار پکیج را بی دلیل بالا ببرد. در این مرحله پکیج برای حذف فشار مضاعف خود شروع به آبریزی می کند.
  پوسیدگی قطعات پکیج : در بیشتر مواقع نشتی آب پکیج در اثر خوردگی و پوسیدگی لوله‌ها یا مخزن آب است که با گذشت زمان خراب می‌شود.با توجه به این که پکیج دستگاهی است که دائماً در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و مهم تر از همه با توجه به وجود سختی در آب، پوسیدگی قطعات داخلی پکیج امری اجتناب ناپذیر است. نتیجه این پوسیدگی می تواند چکه کردن آب از پکیج باشد.
  نشتی از اتصالات لوله‌ ها پکیج : اگر سیستم پکیج شما جدید است، احتمال دارد به دلیل نصب اشتباه در اتصالات رفت و برگشت جریان آب شاهد چکه کردن آب از زیر پکیج باشید.
  این مشکل اغلب در مورد پکیج‌هایی به وجود می‌آید که توسط یک تکنسین ماهر به خوبی آب بندی نشده باشند.
  برای بررسی دقیق تر، ناحیه ای که از آنجا آب نشت می‌کند را خشک کنید و صبر کنید ببینید که آیا دوباره آب ظاهر می‌شود یا خیر.
  در صورتی که مجددا آب دادن از زیر پکیج را مشاهده کردید، ایراد در اتصالات لوله‌ها علت بروز این مشکل است.
  نشتی در پمپ پکیج : پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های 5 لایه کاربرد زیادی دارد. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارند ولی بعد
  از چند سال عموما دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند که با اصلاح سیم کشی و یا تعویض پمپ مشکل گرمایش تجهیزات گرمایشی حل می شود.
  رایج ترین دلیل برای نشتی پمپ، خرابی لوله های آن است که بیشتر به دلیل فرسوده بودن پمپ و لوله های آن و همچنین نشتی هوزینگ پمپ رخ می دهد. در هر حال اگر اخیراً فشار زیادی بر روی لوله ها بوده، این فشار می تواند سبب شکستگی لوله های پمپ شود.
  خرابی مبدل پکیج : مبدل حرارتی یکی از گران ترین قطعات پکیج دیواری است که اگر ترک خورده باشد، بهترین راه حل جایگزین کردن آن است.
  در مواقعی که علت چکه کردن آب از ریز پکیج به دلیل خوردگی یا زنگ زدگی مبدل باشد، راهی جز تعویض مبدل باقی نمی ماند. مبدل در پکیج قطعه تقریباً گران قیمتی است. با گذشت زمان، این قطعه پوسیده خواهد شد و اگر دچار ترک خوردگی شود، سبب نشتی آب از زیر پکیج خواهد شد.
  منبع  انبساط پکیج : به طور کلی وظیفه منبع انبساط در پکیج دیواری متعادل کردن میزان تغییرات فشار در مدار گرمایشی است که این کار را به کمک دیافراگم موجود در منبع انبساط انجام می‌دهد.
  برخی موارد هم ممکن است مشکل از دریچه دما باشد که با بررسی و تعویض پروب دما، ایراد برطرف می‌شود.

  آبریزش پکیج

  جلوگیری از آبریزش پکیج:

  1-استفاده از خدمات نصب شرکت های معتبر:

  نصب پکیج باید توسط یک شخص مطمئن و کار بلد صورت گیرد.نصب با دقت و اصولی علاوه بر افزایش طول عمر پکیج شما از آبریزش پکیج شما جلوگیری به عمل می آورد.
  برای نصب پکیج دیواری خود کافیست با یکی از شعبات تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  2-استفاده از شیر و اتصالات معتبر:

  شیر ها و اتصالات پکیج خود را تنها از بهترین و معتبرترین برندها انتخاب کنید.چرا که در صورت کیفیت پایین این قطعات میزان آبریزش و خرابی سایر قطعات شما بیشتر خواهد شد.

  3-سرویس دوره ای پکیج :

  سرویس پکیج باعث عیب یابی و تشخیص زودهنگام خرابی های پکیج شود و ایجاد هزینه های زیاد در این وسیله جلوگیری به عمل می آورد. سرویس پکیج خود را جدی بگیرید. و به صورت دوره ای انجام دهید.آبریزش پکیج دیواری

  آیا چکه کردن آب از پکیج به معنی از دست دادن فشار در آن است ؟

  در هر پکیجی، چکه کردن آب سبب کاهش فشار در آن می شود. در حقیقت، هر نوع نشتی در سیستم گرمایش مرکزی صورت بگیرد، باعث پایین آمدن فشار می شود.پایین آمدن فشار پکیج منجر به پایین آمدن عملکرد دستگاه مانند کاهش گرمایش شوفاژ ها و کاهش گرمایش اب مصرفی خواهد شد.این موضوع در ادامه باعث خرابی و از کار افتادن دستگاه خواهد شد.

  آیا نشتی آب از زیر پکیج خطرناک است؟

  به یاد داشته باشید ، ابریزش پکیج از هر نقطه ای که صورت گیرد ، باید به سرعت بررسی و قطع شود ، چرا که ممکن است ، در ابتدا آبریزش پکیج مشکل جدی برای شما ایجاد نکند ، اما در ادامه به دلیل نفوذ آب به قسمت های برقی از جمله برد پکیج ممکن  است ، هزینه های بالای تعمیراتی را برای شما به همراه داشته باشد.
  ابریزش از زیر پکیج به دلیل اینکه از قسمت های برقی فاصله داشته به شما این امکان را میدهد که سریعا پکیج را از برق جدا کرده و با تکنسین مربوطه تماس حاصل نمایید.اتصالات پکیج

  برطرف کردن مشکل ابریزش پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.
  تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  برطرف کردن مشکل آبریزش پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.
  ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.
  در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  برطرف کردن مشکل آبریزش پکیج در شرق تهران :

  مشتریان عزیز در در تمامی مناطق شرق و شمال شرقی پایتخت می توانند در صورت بروز مشکل در پکیج دیواری خود به صورت ۲۴ ساعته با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و درخواست تعمیرکار خود را ثبت نمایند.
  تعمیرات تمامی برندهای ایرانی و خارجی توسط متخصص ترین تعمیرکاران پایتخت با ارائه فاکتور و گارانتی شش ماهه به شما مشتریان عزیز عرضه می گردد. برای ثبت درخواست خود در تمام طول هفته حتی ایام تعطیلات میتوانید با شعبه شرق تهران تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.

  برطرف کردن مشکل آبریزش پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.
  ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.
  شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  برطرف کردن مشکل آبریزش پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.
  در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.
  مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیجشان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • اگر متوجه نشتی پکیج خود شدید چه باید کرد؟
   نشتی پکیج یکی از آن مشکلات احتمالی است که بسیاری از صاحبان خانه اغلب به آن فکر نمی کنند.
   از آنجایی که پکیج اغلب در جایی از خانه قرار دارد که مردم به ندرت به آنجا رفت و آمد می کنند، بسیاری از ما تمایل داریم که در دام “دور از دید، دور از ذهن” بیفتیم. فقط زمانی متوجه می شویم که مشکلی در پکیج وجود دارد که به طرز دردناکی آشکار شود که چیزی اشتباه است.
   در آن مرحله، ممکن است برای جلوگیری از آسیب جدی به خانه شما خیلی دیر شده باشد.
   ما نمی خواهیم صاحبان خانه دائماً با پکیج هایی که دارند مشکل داشته باشند. این مقاله نور روشن تری را بر روی آن دستگاهی که اغلب استفاده می شود می تاباند و همچنین در مورد کارهایی که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که منبع مشکلی نیست، صحبت می کند.
   نشتی پکیج
   دلایل نشتی پکیج شما
   بیایید ابتدا بر روی این موضوع تمرکز کنیم که چرا پکیج ها تمایل به نشتی دارند. این احتمالاً شما را شگفت‌زده نخواهد کرد، اما دلایلی وجود دارد که چرا آبگرمکن‌ها نشت می‌کنند.

   پیری تدریجی
   درست مانند هر قطعه دیگری از تجهیزات داخل خانه، پکیج ها نیز در معرض اثرات زیان آور پیری هستند. در مقایسه با بسیاری از وسایل دیگری که استفاده می کنید، این آبگرمکن ها می توانند بسیار بادوام باشند.

   آنها می توانند تا ده سال بدون مشکل به طور مداوم کار کنند، و این درست است حتی اگر شما به سختی کاری برای نگهداری آنها انجام دهید.

   با این حال، ده سال می تواند با عجله بگذرد، و شما ممکن است قدمت بخاری خود را از دست بدهید. اگر این دستگاه شروع به خرابی کند، ممکن است ارزش وقت شما را داشته باشد تا رسید آن را بررسی کنید و ببینید دقیقا چه زمانی آن را خریداری کرده اید. این ممکن است بینشی در مورد دلیل عملکرد آن ارائه دهد.

   ورودی ها و خروجی های سرد و گرم
   ورودی ها و خروجی های سرد و گرم به دلیل جایی که روی پکیج قرار دارند در مقایسه با سایر اجزای آن در معرض آسیب بیشتری هستند. اگر متوجه شدید که بخاری شما شروع به نشتی کرده است، اینها را بررسی کنید.

   شیر کاهش دما و فشار
   دلایل متعددی وجود دارد که چرا دمای پکیج شما و شیر کاهش فشار می تواند باعث نشتی شود.

   اگر سوپاپ با فشار بیش از حد مواجه شود، ممکن است شروع به خرابی کند. این مشکل همچنین می تواند ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب توسط پکیج باشد. که می تواند منجر به آسیب به شیر کاهش دما و فشار شود.

   شیر تخلیه
   از آنجایی که آنها شیر تخلیه را طوری طراحی کردند که از شر هر رسوبی که به پکیج راه پیدا می کند خلاص شود، باید انتظار داشته باشید که حداقل کمی چکه کند. با این حال، تفاوت قابل توجهی بین چکه کردن منظم و نشت کامل وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که شیر تخلیه بیش از آنچه باید آزاد نمی شود زیرا ممکن است زودتر به یک مشکل واقعی تبدیل شود.

   مخزن آب
   اگر دلیل نشتی پکیج شما به دلیل خود مخزن باشد، آن را یک مشکل بزرگ در نظر بگیرید. شما نمی توانید آن را به سرعت حل کنید، و ممکن است هزینه زیادی برای رفع آن نیاز باشد. تنها مزیت واقعی اینجا این است که اگر مشکلی در مخزن آب وجود داشته باشد، فوراً متوجه خواهید شد زیرا به جای نشتی، سیل را مشاهده خواهید کرد.

   علائمی که نشان می دهد پکیج شما در شرف نشتی است
   مگر اینکه مخزن شما سوراخ بزرگی در آن داشته باشد، به احتمال زیاد بلافاصله متوجه نشت آن نخواهید شد. بازرسی پکیج خود هرازگاهی یک حرکت عاقلانه است، اما اکثریت قریب به اتفاق صاحبان خانه به اندازه کافی این کار را انجام نمی دهند.

   خبر خوب این است که نیازی نیست مرتباً پکیج خود را به طور کامل بررسی کنید تا بفهمید که خراب است. می توانید مراقب برخی از علائم خرابی پکیج باشید که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

   کیفیت آب تغییر کرده است
   بسیاری از مردم ترجیح می دهند صبح ها دوش آب گرم بگیرند. برخی می توانند تحمل کنند که آب سرد یخبندان در همان اوایل به بدنشان برخورد کند، اما برخی دیگر نمی توانند آن را تحمل کنند.

   اکنون، اگرپکیج شما نشتی داشته باشد، لزوماً نیازی نیست نگران باریدن آب سرد باشید، اما ممکن است متوجه شوید که آب خارج شده به جای گرم، ولرم است.

   تمایلی به کنار گذاشتن این ناهنجاری وجود دارد و آن را محصول جانبی یک صبح سردتر از حد معمول در نظر می گیریم، اما این می تواند نشان دهنده این باشد که پکیج شما به درستی کار نمی کند.

   همچنین می توانید با بررسی اینکه آیا آب ذرات زنگ زده در آن وجود دارد یا خیر، به عملکرد بخاری خود کمک کنید. این مشکلی است که ممکن است قبلاً تشخیص داده باشید زیرا برخی از لباس‌هایی که می‌شوید ناگهان آثار زنگ زدگی روی آن‌ها دیده می‌شود.

   برای بررسی اینکه آیا زنگ زدگی در آب وجود دارد، می توانید مقداری را در یک لیوان شفاف بریزید و ببینید مایع چگونه به نظر می رسد. اگرچه نباید عمداً این کار را انجام دهید، اما ممکن است هنگام دوش گرفتن متوجه زنگ زدگی آب شوید زیرا برخی از قطرات به دلیل بو و طعم غیرمعمول به صورت شما نزدیک می شوند.

   آب زنگ زده نشانه آن است که زنگ در داخل پکیج شما شروع به جمع شدن کرده است. ممکن است هنوز لو نرود، اما ممکن است به زودی رخ دهد.

  • متوسط طول عمر پکیج
   به طور متوسط پکیج ها می توانند تا حدود 10 سال عمر کنند. بسته به دوام واحد، کیفیت نصب، کیفیت آب و آب و هوا، این تعداد می تواند چند سال متفاوت باشد.

   نحوه انجام تعمیرات پکیج
   در حالی که برخی از مشکلات پکیج بدون توجه به آنچه انجام می دهید رخ می دهد، برخی دیگر به راحتی با بررسی های تعمیر و نگهداری منظم قابل پیشگیری هستند. انجام تعمیر و نگهداری مداوم از آبگرمکن شما به جلوگیری از خراب شدن و نشت آب کمک می کند. نگاهی به سه نکته اصلی نگهداری آبگرمکن ما بیندازید که عمر واحد شما را افزایش داده و در هزینه شما صرفه جویی می کند.

   مخزن آب را دو بار در سال خالی کنید تا رسوبات آن از بین برود.
   اطمینان حاصل کنید که شیر فشار شکن به درستی کار می کند و دستگیره را بلند کرده و رها کنید تا ببینید آیا آب وارد لوله تخلیه می شود یا خیر.
   ترموستات دستگاه را روی 120 درجه تنظیم کنید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.
   تعمیر آبگرمکن

   خدمات تعمیر و تعویض پکیج
   هنگامی که خود را در وسط یک اضطراری پکیج می بینید، به خدمات قابل اعتماد در همان روز نیاز دارید تا خیالتان راحت باشد. ما خدمات قابل اعتماد تعمیر پکیج و تعویض پکیج را برای خانه ها در تهران انجام میدهیم

  • اتصالات ورودی و خروجی
   در طول فرآیند گرمایش، آب سرد از طریق اتصال ورودی وارد مخزن می شود و آب گرم از طریق اتصال خروجی خارج می شود تا از طریق لوله های خانه شما عبور کند. مانند شیرهای تخلیه و فشار شکن، این اتصالات می توانند به مرور زمان شل شده و باعث نشت پکیج شوند. اگر این اتفاق افتاد، یا سعی کنید خودتان اتصالات را محکم کنید یا با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

   داخل تانک
   پکیج ها دارای دو “پوسته” هستند، یک پوسته داخلی که حاوی آب است و یک پوسته خارجی که پوسته داخلی را عایق می کند. در حالی که نشت آب از پوسته خارجی به راحتی قابل تشخیص است زیرا فقط توسط یک لایه فلزی نازک پوشانده شده است، گرفتن آنها در پوسته داخلی سخت تر است زیرا توسط دو لایه مواد پوشانده شده است.

   جمع آوری رسوبات
   به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری منظم پکیج بسیار مهم است. اگر از تمیز کردن مخزن غفلت کنید، رسوب در پایین آن جمع می شود و در نهایت باعث ترک خوردن دستگاه می شود. ایجاد ترک در مخزن می تواند باعث نشت خفیف تا شدید پکیج در خانه شما شود. اگر مخزن شروع به نشتی کرد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را به طور کامل تعویض کنید. پس به خودتان لطف کنید و چند بار در سال مخزن آبگرمکن را تمیز کنید تا این اتفاق نیفتد. کیف پول شما بعداً از شما تشکر خواهد کرد.
   مخزن ذخیره سازی ترک خورده و آسیب دیده
   برخی از پکیج ها دارای یک مخزن شیشه ای سوم هستند که مستعد تجمع مواد معدنی است. این مواد معدنی با گذشت زمان سخت می شوند و شکاف هایی در شیشه ایجاد می کنند که باعث نشت آب می شود. باز هم، تنها کاری که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید، تعویض کامل مخزن شیشه ای است.
   میله آند
   میله آند می تواند یک نجات دهنده زندگی باشد زیرا اجزای خورنده را در مخزن آب حذف می کند. متأسفانه، آن اجزا به قدری میله آند را خورده می کنند که عملاً ناپدید می شوند. هنگامی که میله آند برای حذف مواد خورنده وجود ندارد، آن مواد مخزن را خورده می کنند تا زمانی که ترک ایجاد شود و باعث نشت آب شود. خوشبختانه، یک تعویض ساده میله آند مشکل را برطرف می کند.

  • چرا پکیج آب گرم من نشتی دارد؟
   اگر پکیج آب گرم شما نشتی دارد، نگاهی به زیر بیندازید تا ببینید علت آن چیست.
   مبدل آب قدیمی
   درست مانند هر وسیله خانگی دیگری، مخازن پکیج با افزایش سن فرسوده می شوند. مخازن آب قدیمی بیشتر مستعد نشتی هستند و احتباس آب کمتری دارند. به طور کلی، نشتی مخزن آب ناشی از ایجاد زنگ زدگی است که باعث خوردگی داخلی می شود. با خوردگی داخل مخزن، ترک هایی ایجاد می شود که به آب اجازه خروج می دهد. می‌توانید برای خرید زمان، کرک‌ها را اصلاح کنید، اما این فقط یک راه حل موقت است. در نهایت، به یک واحد جدید نیاز خواهید داشت.

   شیر تخلیه
   برای تخلیه و تمیز کردن مخزن می توانید از شیر تخلیه پکیج خود استفاده کنید. این جزء می تواند شل شود زیرا با استفاده مداوم در طول سال ها مواجه می شود. اگر پکیج شما نشتی دارد، منبع مشکل ممکن است شل بودن شیر تخلیه باشد. ممکن است به دلیل سوراخ های کوچکی که قبلا وجود نداشت، متوجه نشت آب خفیف شوید. گاهی اوقات یک سفت کردن ساده کار را انجام می دهد، اما اگر دریچه در پایه شل است، باید آن را تعویض کنید.

   فشار بالا
   پکیج شما به طور طبیعی فشار ایجاد می کند زیرا دمای آب را افزایش می دهد. اما فشار بیش از حد می تواند مشکلاتی ایجاد کند. اگر فشار اضافی نتواند به درستی از دستگاه خارج شود، آب شروع به نشت از طریق ترک های موجود می کند.

   خرابی دریچه کاهش دما و فشار
   مشکل بالا ممکن است ناشی از عملکرد نادرست شیر فشار شکن باشد. هنگامی که فشار داخلی مخزن آب شما بیش از حد بالا می رود، شیر فشار شکن اجازه می دهد تا بخار از دستگاه خارج شود و به دمای پایدار بازگردد. گاهی اوقات سوپاپ شل می شود و باید سفت شود، اما اگر شکسته است، باید آن را با یک شیر جدید جایگزین کنید.

  • پکیج ما آب میداد تعمیرکار اومد گفت به خاطر شیر اطمینان آب میده شیر اطمینان قابل تعمیر است ؟

  • چرا از پکیج آب می ریزد ما هرچقدر پکیجمون رو سرویس میکنیم باز نشت آب داره

  • علت ریزش آب از پکیج چیه ؟ چرا پکیج ما هر چند وقت یکبار آب میده ؟

  • سلام ما یک پکیج بوتان داریم علت چکه آب از شیر اطمینان پکیج چیه ؟

   • سلام دوست عزیز علت زیادی داره و باید توسط تعمیرکار بررسی بشه ولی به احتمال زیاد نشت آب از شیراطمینان پکیج به دلیل عدم سرویس به موقع پکیج است.

  • علت اب دادن شیر اطمینان پکیج چیست ؟ حتما باید تعمیرکار بیاد برای تعمیر شیر اطمینان ؟

   • سلام دوست عزیز تعویض شیر اطمینان نیاز به تخصص داره و باید توسط تعمیرکار مجاز انجام بشه

  • با درود بر شما ..پکیج بوتان گاز در هر طبقه دراپارتمان هست . یکی که تازه هم تعمیر شده و موتورش تعویض شده خوب کار نمیکنه و روشن و خاموش میشه . دیگری دچار ابریزی شده و افت فشار در حین کار کردن .
   در نوشهر هستم و در اینجا نمیدانم نمایندگی شما کیست و نامش چیست . ایا تجربه کافی دارد یا نه ؟
   سپاسگزار خواهم شد بمن اگاهی دهید .

   • با سلام خدمت دوست عزیز و محترم
    تهران سرویس آنلاین فعلا فقط در تهران دارای نمایندگی هست و در شهر های دیگه فعالیت ندارد.در رابطه با پکیج که دچار آبریزش شده باید علت حضوری مورد بررسی قرار بگیره ، از دلایل زیادی میتونه آبریزش پکیج اتفاق بیوفته یکی از آنها عملکردن شیر اطمینان پکیج است.منظورتون از موتور پکیج چیه ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس