9 علت اصلی آبریزش پکیج دیواری

 • علت اصلی آبریزش پکیج دیواری یکی از پر تکرارترین علت های درخواست تکنسین جهت تعمیر پکیج از سوی مشتریان تهران سرویس آنلاین آبریزش از پکیج دیواری است.پکیج که امروزه به عنوان محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم گرمایشی جایگزین سیستم های قدیمی مانند : آبگرمکن ، موتورخانه و حتی بخاری شده است ، ممکن است به دلایل زیادی دچار آبریزش شود.پکیج دیواری که علاوه بر گرمایش منزل، وظیفه گرم کردن آب مصرفی منزل را نیز به عهده دارد، به 9 علت شایع که در ادامه قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم ، ممکن است دچار آبریزش شده و نیاز به سرویس داشته باشد.
  در ادامه با ما همراه باشید ،چرا که قصد داریم، به بررسی 9 علت اصلی آبریزش پکیج دیواری پرداخته و راهکار برطرف کردن آنها را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.
  چنانچه با مطالعه این مقاله قادر به رفع مشکلات پکیج خود نبودید ، کافیست تا با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از آنها بخواهید جهت سرویس پکیج شما در محل حاضر شوند.

  9 علت آبریزش پکیج :

  1-نصب غیر اصولی پکیج
  2-پوسیدگی اتصالات پکیج
  3-افزایش بیش از حد دمای آب مصرفی
  4-وجود شکستگی و ترک بر روی مبدل
  5-رسوب گرفتن مبدل پکیج
  6-ضربه خوردن به اتصالات و لوله های پکیج
  7-شل شدن واشر
  8-خرابی شیر اطمینان پکیج
  9-خرابی پمپ پکیج

  در ادامه به بررسی کامل تر این دلایل میپردازیم، تا حد ممکن بتوانیم از بروز نشتی در پکیج جلوگیری کنیم.به خاطر داشته باشید با سرویس به موقع پکیج میتوان از بروز هزینه های بیشتر ناشی از خرابی قطعه در پکیج جلوگیری کرد.

  نصب غیر اصولی پکیج:

  نصب پکیج بسیار کار حساس و حائز اهمیتی است ،که باید توسط نصاب ماهر انجام گیرد ، بروز کوچکترین خطا در عملیات نصب پکیج باعث بروز مشکلات زیادی از جمله آبریزش در پکیج دیواری خواهد شد.
  برای نصب پکیج خود در هنگام خرید از یگ برند ایرانی باید با پشتیبانی آن شرکت تماس حاصل کرده و بخواهید جهت نصب پکیج به محل شما اعزام شوند . از طرفی نصب پکیج از سوی شرکت های نامعتبر باعث از بین رفتن گارنتی 2 ساله پکیج شما خواهد شد.

  پوسیدگی اتصالات پکیج:

  کاملا روشن است، که با گذشت زمان اتصالات پکیج دچار فرسایش و خرابی خواهند شد، اگر مدت زمان زیادی است، که از پکیج خود استفاده میکنید باید نصب به تعویض اتصالات آن اقدام نمایید.
  به یاد داشته باشید، در سرویس پکیج باید قسمت های داخلی دستگاه  مورد بررسی قرار گیرند ، از جمله شامل لوله هایی است که وظیفه انتقال آب را برعهده دارند، این فرسودگی میتواند در طول گذر زمان باشد. علت این مشکل میتواند به دلیل بالا رفتن گرما، جوش آوردن، عدم رسوب زدایی منظم و حتی تکان های شدید دستگاه در طی زمان های مختلف اتفاق افتد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.9 علت آبریزش پکیج دیواری

  افزایش بیش از حد دمای آب مصرفی:

  در برخی موارد به علت بروز مشکل در پکیج آب مصرفی بیش از حد مجاز داغ شده که این عمل باعث بروز خرابی در شلنگ های اتصالی و سایر اتصالات خواهد شد.
  در مواجه با این مشکل پکیج دیواری را از برق جدا کنید و با تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید .

  وجود شکستگی و ترک روی مبدل پکیج :

  ایجاد ترک یا سوراخ در مبدل پکیج یکی دیگر از شایع ترین دلایل آبریزی پکیج می باشد، که مشتریان با ان دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل در پکیج های تک مبدله و دو مبدله به شکل های مختلف خود را نشان می دهد.
  در پکیج تک مبدله گاها پیش می آید، که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب در پکیج آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شوند و هیچ نشتی آبی هم در پکیج دیده نمی شود. اما گاها با سوراخ شدم بخصوص بدنه بیرونی مبدل این نشتی خود را با نشان دادن قطراتی در زیر دستگاه نشان می دهد.
  اما در پکیج های دو مبدل این اتفاق شایع تر است و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به راحتی آب از دستگاه بیرون می ریزد.
  در زمان استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه باید حسابی دقت کنید، که در زمان نشتی این موضوع باعث افت فشار دستگاه نشود. در چنین شرایطی احتمال دارد نشتی آب پکیج باعث تخلیه مدار گرمایش و افت فشار دستگاه شود. اگر این حالت رخ داده باید تا رفع عیب دستگاه را خاموش کنید.
  اما اگر نشتی از مدار مصرفی آب گرم دستگاه باشد، معمولا افت و یا افزایش فشار در دستگاه پکیج مشاهده نمی شود و اغلب در زمان هایی که برای استفاده از آب مصرفی شیری در داخل خانه باز می شود این نشتی بیشتر می شود.
  برای تعمیر پکیج در زمانی که نشتی از مبدل دستگاه و یا یکی از مبدل های دستگاه می باشد هر چند امکان امکان جوشکاری مبدل هم هست اما توصیه می شود مبدل دستگاه را تعویض کنید.

  پوسیدگی قطعات پکیج:

  پکیج سیستم گرمایشی است که تمام سیستم کاری آن بر اساس آب است.و این کاملا طبیعی است که قطعات داخلی آن در اثر آبریزش پکیج دیواری دچار زنگ زدگی شود . در نتیجه این زنگ زدگی خود قطعات دچار خرابی و از کار افتادگی شده باشند.برای جلوگیری از این خرابی و مشکلات باید سرویس دوره ای پکیج صورت بگیرد.

  رسوب گرفتن مبدل پکیج:

  رسوب گرفتن پکیج منجر به گرفتگی در این قطعه خواهد شد ،که باید توسط سرویسکار مجاز اقدام به رسوب گیری شود .در صورت عدم توجه به رسوب گیری پکیج منجر به آبریزش پکیج خواهد شد .
  رسوب ردایی پکیج توسط سرویسکاران تهران سرویس آنلاین در کمترین زمان و با محلول های خاص برای شست و شو در سراسر تهران انجام خواهد شد .
  برای مطالعه مقاله چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود اینجا کلیک کنید.علت آبریزش پکیج دیواری چیست؟

  خرابی دیافراگم در منبع انبساط پکیج:

  با افزایش دما، حجم آب نیز افزایش پیدا می کند، این حجم اضافی آب بر اثر پیام دیافراگم منبع انبساط مبنی بر افزایش انبساط دستگاه، کنترل می شود.حال اگر دیافراگرم منبع انبساط دچار نقص شود، حجم آب اضافی در پکیج نشت خواهد کرد.اگر پکیج شما از زیر آن آبریزی دارد شما این شانس خوب را داشته اید که در قسمت بیرونی از سیستم برق دستگاه این اتفاق رخ داده. گرچه که همه قسمت های برقی پکیج دارای روکش هستند ولی باز هم توصیه ما به شما این است که با متخصص آن تماس بگیرید.

  خراب شدن شیر اطمینان:

  شیر اطمینان یکی از مهم‌ترین و البته اصلی‎ترین قطعات پکیج است، که وظیفه‌ی کنترل فشار داخلی پکیج را برعهده دارد. گاهی اوقات شیر اطمینان  بسته به دلایل مختلفی مانند ضربه دیدن، وارد شدن شوک گرمایی به آن، فرسوده شدن و …، خراب می‌شود. خراب شدن شیر اطمینان مساوی است با نشت یا سرریز شدن آب از پکیج. هنگامی که شیر اطمینان دچار آسیب شود، پکیج به شدت دچار افت فشار می‌شود و نمی‌تواند آب را گرم کند، برای برطرف کردن این مشکل تنها کافی است، مدل مشابه شیر اطمینان را تهیه، و جایگزین شیر اطمینان قبلی کنید.

  آبریزی پکیج از ناحیه پمپ پکیج:

  یکی دیگر از دلایل مهم در آب دادن پکیج، نشتی پمپ و لوله های دستگاه می باشد، که بیشتر به دلیل فرسوده بودن پمپ و لوله های آن رخ می دهد. پمپ سیرکولاتور وظیفه گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتورها را برعهده دارد. این پمپ ها قابلیت کارکرد بالایی دارند ولی بعد از چند سال یا می سوزند و یا ضعیف شدن می شوند.
  گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها ، نشتی آب از اطراف پمپ دیده می شود که باز هم با افت فشار پکیج همراه خواهد بود. در بسیاری از مواقع در صورتیکه خرابی پمپ باعث افت فشار و نشتی آب پکیج باشد می توان اقدام به تعمیر برخی از قسمت های پمپ کرد اما در برخی از مواقع جهت رفع آبریزی پکیج سرویسکار پکیج تنها راه تعمیر پکیج را تعویض پمپ اعلام می کند.

  عدم آب بندی صحیح اتصالات پکیج:

  مهم ترین دلیل اینکه پکیج آب میدهد عدم آببندی صحیح اتصالات آن می باشد. حتما در هنگام نصب پکیج کار را به سرویسکار ماهر واگذار کنید، چرا که در هنگام نصب پکیج باید علاوه بر شیلنگ های پیسواری که به خود پکیج نصب می‌شوند، اتصالات دیگر را هم در قسمت زیر دستگاه به دقت و با کیفیت مناسبی متصل کنند و همه اتصالات را عایق بندی کنند تا بعد از نصب دچار نشتی آب نشود.
  البته آب دادن پکیج گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی در مدت زمان زیاد کارکرد هم اتفاق می افتد.آبریزش پکیج

  جلوگیری از آبریزش پکیج:

  1-استفاده از خدمات نصب شرکت های معتبر:

  نصب پکیج باید توسط یک شخص مطمئن و کار بلد صورت گیرد.نصب با دقت و اصولی علاوه بر افزایش طول عمر پکیج شما از آبریزش پکیج شما جلوگیری به عمل می آورد.
  برای نصب پکیج دیواری خود کافیست با یکی از شعبات تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  2-استفاده از شیر و اتصالات معتبر:

  شیر ها و اتصالات پکیج خود را تنها از بهترین و معتبرترین برندها انتخاب کنید.چرا که در صورت کیفیت پایین این قطعات میزان آبریزش و خرابی سایر قطعات شما بیشتر خواهد شد.

  3-سرویس دوره ای پکیج :

  سرویس پکیج باعث عیب یابی و تشخیص زودهنگام خرابی های پکیج شود و ایجاد هزینه های زیاد در این وسیله جلوگیری به عمل می آورد. سرویس پکیج خود را جدی بگیرید. و به صورت دوره ای انجام دهید.آبریزش پکیج دیواری

  آیا چکه کردن آب از پکیج به معنی از دست دادن فشار در آن است ؟

  در هر پکیجی، چکه کردن آب سبب کاهش فشار در آن می شود. در حقیقت، هر نوع نشتی در سیستم گرمایش مرکزی صورت بگیرد، باعث پایین آمدن فشار می شود.پایین آمدن فشار پکیج منجر به پایین آمدن عملکرد دستگاه مانند کاهش گرمایش شوفاژ ها و کاهش گرمایش اب مصرفی خواهد شد.این موضوع در ادامه باعث خرابی و از کار افتادن دستگاه خواهد شد.

  آیا نشتی آب از زیر پکیج خطرناک است؟

  به یاد داشته باشید ، ابریزش پکیج از هر نقطه ای که صورت گیرد ، باید به سرعت بررسی و قطع شود ، چرا که ممکن است ، در ابتدا آبریزش پکیج مشکل جدی برای شما ایجاد نکند ، اما در ادامه به دلیل نفوذ آب به قسمت های برقی از جمله برد پکیج ممکن  است ، هزینه های بالای تعمیراتی را برای شما به همراه داشته باشد.
  ابریزش از زیر پکیج به دلیل اینکه از قسمت های برقی فاصله داشته به شما این امکان را میدهد که سریعا پکیج را از برق جدا کرده و با تکنسین مربوطه تماس حاصل نمایید.اتصالات پکیج

  برای رفع مشکل آبریزش پکیج دیواری با تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید :

  تعمیر و سرویس پکیج دیواری خود را به دست متخصصان تهران سرویس آنلاین بسپارید، این مجموعه با داشتن بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پکیج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران بزرگ میباشد.
  تمامی خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت و با ارائه فاکتور رسمی بوده که خیال مشتریان عزیز را از قیمت ها و پشتیبانی این مجموعه آسوده خواهد کرد.
  در ضمن باید خاطر نشان کنیم ،که تهران سرویس آنلاین به دلیل واردات بدون واسطه قطعات پکیج نرخ بسیار پایین تری در ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز داشته است.
  شعبه شمال تهران : 22669196
  شعبه غرب تهران:44284743
  شعبه مرکز تهران :66593368
  شعبه شرق تهران :77241505
  شعبه جنوب تهران :55795334

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • با درود بر شما ..پکیج بوتان گاز در هر طبقه دراپارتمان هست . یکی که تازه هم تعمیر شده و موتورش تعویض شده خوب کار نمیکنه و روشن و خاموش میشه . دیگری دچار ابریزی شده و افت فشار در حین کار کردن .
   در نوشهر هستم و در اینجا نمیدانم نمایندگی شما کیست و نامش چیست . ایا تجربه کافی دارد یا نه ؟
   سپاسگزار خواهم شد بمن اگاهی دهید .

   • با سلام خدمت دوست عزیز و محترم
    تهران سرویس آنلاین فعلا فقط در تهران دارای نمایندگی هست و در شهر های دیگه فعالیت ندارد.در رابطه با پکیج که دچار آبریزش شده باید علت حضوری مورد بررسی قرار بگیره ، از دلایل زیادی میتونه آبریزش پکیج اتفاق بیوفته یکی از آنها عملکردن شیر اطمینان پکیج است.منظورتون از موتور پکیج چیه ؟

  • علت اب دادن شیر اطمینان پکیج چیست ؟ حتما باید تعمیرکار بیاد برای تعمیر شیر اطمینان ؟

   • سلام دوست عزیز تعویض شیر اطمینان نیاز به تخصص داره و باید توسط تعمیرکار مجاز انجام بشه

  • سلام ما یک پکیج بوتان داریم علت چکه آب از شیر اطمینان پکیج چیه ؟

   • سلام دوست عزیز علت زیادی داره و باید توسط تعمیرکار بررسی بشه ولی به احتمال زیاد نشت آب از شیراطمینان پکیج به دلیل عدم سرویس به موقع پکیج است.

  • علت ریزش آب از پکیج چیه ؟ چرا پکیج ما هر چند وقت یکبار آب میده ؟

  • چرا از پکیج آب می ریزد ما هرچقدر پکیجمون رو سرویس میکنیم باز نشت آب داره

  • پکیج ما آب میداد تعمیرکار اومد گفت به خاطر شیر اطمینان آب میده شیر اطمینان قابل تعمیر است ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس