آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است؟

 • از سوالات پر تکرار مشتریان عزیز و مصرف کنندگان پکیج دیواری در فصل تابستان این است که آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است؟ آیا باید در فصل تابستان تمامی رادیاتورها را ببندیم؟ و سوالاتی از این مورد که امروز میخواهیم در این مقاله به تمامی این پرسش ها پاسخ دهیم ، این مقاله تهران سرویس را از دست ندهید و با همراه باشید.در مورد پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان توضیح دهیم که نیازی به بستن شیرهای رادیاتور پکیج در فصل تابستان نیست.اما برای توضیحات بیشتر با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.
  همراهان عزیز تهران سرویس آنلاین در صورت داشتن سوال میتوانند با کارشناسان ما در تماس باشند.

  تعمیر پکیج در تهران:

  در صورت نیاز به هریک از خدمات پکیج دیواری مانند سرویس ، تعمیر پکیج کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید،کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر و اقدام به رفع مشکلات پکیج شما خواهند کرد.تمامی خدمات پکیج ما دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهیم که تمامی قطعات مورد استفاده از برند اصلی پکیج شما خواهد بود.

  بستن شیر رادیاتور پکیج:

  توصیه کارشناسان و متخصصان تهران سرویس آنلاین درباره بستن شیر رادیاتورهای پکیج در فصل تابستان این است ، که نه تنها در فصل تابستان بلکه در تمام طول سال از دستکاری زیاد شیر رادیاتورها به جد خودداری کنید ، چرا که دستکاری زیاد این شیر باعث هرز شدن و آب ریزی رادیاتورها خواهد شد.در فصل تابستان و با گرم شدن هوا تنها پکیج خود را در حالت تابستانه قرار دهید و شیر های رادیاتور را باز بگذارید.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.

  خاموش کردن پکیج در فصل تابستان :

  باید ولوم اصلی دستگاه را روی حالتی که تصویر خورشید دارد بچرخانید، اگر دستگاه دیجیتال بود و دارای کلید تنظیم بود نیز به سادگی با فشار دادن دکمه اصلی به دنبال روشن شدن تصویر خورشید روی مانیتور باشید.بعد از خاموش شدن پکیج باید رادیاتورها شروع به سرد شدن نماید سپس اقدام به بستن شیر های رفت و برگشت زیر پکیج نمایید.

  توجه :

  -باید توجه داشته باشید بعد از تغییر حالت پکیج از زمستانه به تابستانه نباید آب گرم مصرفی شما سرد باشد و باید آب گرم مصرفی دمای خوبی داشته باشد.
  -نکته بعدی قابل توجه این است که اگر در تغییر حالت زمستانه به تابستانه در پکیج به درستی صورت نگیرد ،و اقدام به بستن شیر های رفت و برگشت پکیج نمایید دستگاه شروع به سر و صدا کردن می‌کند و ممکنه به دلیل جوش آوردن آب به شدت از دستگاه خارج شود که در این صورت نیز اصلا جای نگرانی نیست بهتره مراحل فوق را یبار دیگه امتحان کنید تا دستگاه به درستی روی حالت تابستانه قرار بگیرد.
  برای مطالعه مقاله علت گرم نشدن رادیاتور پکیج اینجا کلیک کنید.آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است؟

  نگهداری پکیج در فصل تابستان :

  یکی دیگر از سوالات رایج در بین مشتریان عزیز این است که آیا باید در فصل آب رادیاتور ها را خال کنیم ؟
  در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان بگوییم به هیچ وجه این کار را انجام ندهید ،زیرا آب مدار شوفاژ یک آب خنثی میباشد که از لحاظ زنگ زدگی و یا رسوب آب دیگه اصلا خطری برای سیستم گرمایشی نخواهد داشت. پس خالی کردن آبی که کاملاً بی خطر است و پر کردن آن با آبی که مملو از رسوب و هیدروژن است ،در شروع زمستان کاریست نا عاقلانه. ضمنا باید توجه داشت که حتی رادیاتور خالی از آب نیز با توجه به اینکه فضای داخلی رادیاتورها در مجاورت مستقیم هوا قرار می‌گیرد و اکسیژن عامل اصلی زنگ زدگی می‌باشد اصلا کار درستی نیست.
  بستن شیر رادیاتور پکیج در فصل زمستان یکی از عوامل بروز ارور E8 پکیج ایران رادیاتور است.

  علت گرم شدن رادیاتور پکیج در تابستان

  یکی از مشکلات رایج مصرف کنندگام پکیج در فصل گرما ، گرم بودن رادیاتور پکیج آنها است که علت آنها یکی از موارد زیر است:

  -معیوب شدن برد کنترل :

  برد پکیج که مغز اصلی عملکرد پکیج است در صورت بروز مشکل و معیوب شدن آن ممکن است که دیگر پکیج شما روی حالت تابستانه نرود و یا پکیج شما به درستی کار کند ، که دراین صورت باید برد شما تعویض و یا توسط کارشناسان برد پکیج تعمیر شود.

  -خرابی و سوختن شیر موتوری

  شیر موتوری به عنوان قطعه ای که وظیفه ی مدیریت آب گرم را به عهده دارد ، در صورت معیوب شدن ممکن است ، با انتقال آب گرم به سمت رادیاتورها باعث گرمایش آنها شود.

  -خرابی بایپاس در پکیج دیواری :

  بای پس قطعه ای در پکیج است که وظیفه محافظت از پمپ را بر عهده دارد. زمانی که آب در لوله ها به اندازه کافی وجود نداشته باشد، این قطعه کاری می کند که به پمپ پکیج فشار وارد نشود و پمپ نسوزد. حالا اگر این قطعه خراب شود، ممکن است آب به صورت مستقیم در لوله ها جاری شود و شاهد گرم شدن رادیاتور در تابستان باشید. برای حل این مشکل باید از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید تا این قطعه را برایتان تعویض کند و مشکل گرم شدن رادیاتورها را حل کند.

  -معیوب بودن اورینگ های فنر سوپاپ :

  در فصل تابستان که دیگر نیازی به آب گرم نیست ، وظیفه هدایت آب گرم را به عهده دارد ، در صورت خرابی سوپاپ  شما دچار گرمای رادیاتور ها خواهید شد.آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است؟

  رفع نشتی شیر رادیاتور پکیج:

  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که باز و بسته کردن زیاد شیر های پکیج باعث بروز نشتی از شیر رادیاتور پکیج شود ، در ادامه میخواهیم با شما راهکار رفع نشتی شیر رادیاتور پکیج را مطرح کنیم:

  1-محل نشتی دقیق را پیدا کنید:

  در مرحله اول باید محل نشتی را پیدا کنید و آن را به صورت کامل خشک کنید ،اگر شیر رادیاتور شما ترک خورده باشد باید آن را تعویض کنید ، چرا تعمیر شیر در این حالت ممکن نیست.

  2-شیر رادیاتور را باز کنید :

  با یک آچار فرانسه شیر رادیاتور را باز کنید تا بتوانید مشکل نشتی آن را حل کنید. البته قبل از این کار باید شیرهای ورودی و خروجی را بسته باشید و آب رادیاتور را از پایین آن خالی کرده باشید.

  3- واشر را چک کنید :

  برخی مواقع علت نشتی شیر رادیاتور نبود واشر آن ویا معیوب بودن واشر شیر پکیج است که در این حالت با تعویض واشر مشکل آبریزش آن برطرف خواهد شد.

  ۴-نوار تفلن را ببندید :

  میتوان با استفاده از نوار تفلون و یا تفلون مایع از نشتی های ریز میتوان جلوگیر کرد ، فقط به یاد داشته باشید نوار تفلون و یا تفلون مایع را به حدی استفاده نکنید که شیر پکیج به صورت کامل بسته شود.

  5-مهره دنباله را محکم کنید :

  در این قسمت مهره ای قرار دارد که به نام مهره دنباله شناخته می شود، سعی کنید این مهره را محکم کنید تا از نشتی جلوگیری کند.

  6-شیر رادیاتور را ببندید :

  شیر رادیاتور را در جای خودش قرار دهید و با آچار فرانسه آن را محکم کنید. البته دقت کنید که خیلی محکم نباشد، چون در اینصورت واشر داخل ان دچار خوردگی می شود و ممکن است دوباره دچار مشکل نشتی شود.

  نحوه تعویض شیر رادیاتور پکیج:

  در صورت خرابی شیر رادیاتور پکیج باید اقدام به تعویض آن نمایید برای تعویض شیر رادیاتور باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  -ابتدا پکیج را خاموش کنید و از برق جدا کنید.
  -شیر ورودی آب به پکیج را ببندید .
  -یک سطل زیر رادیاتور قرار داده و تمامی اب داخل آن را خالی کنید.
  -شیر کهنه را با نو تعویض کنید و برای محکم شدن آن از نوار تفلون استفاده نمایید.
  -با بستن شیرهای رادیاتور و برگشتن آب به رادیاتور، هواگیری پکیج را آغاز کنید.

  راه اندازی پکیج در زمستان:

  همانطور که برای بستن شیر رادیاتور پکیج در فصل تابستان گفتیم؛ شیرهای رادیاتور پکیج را به سمت مخالف حالت قرارگیریشان بچرخانید، تا بسته شوند، در فصل زمستان و روزهای سرد سال هم، با چرخاندن همان شیرها در جهت مخالف، با وضعیتی که قرار دارند، می‌توانید شیرهای رفت و برگشت رادیاتور پکیج را باز کنید و به عبارتی اقدام به راه اندازی پکیج خود کنید.و بعداز باز کردن شیر رادیاتورها تغییر حالت پکیج از تابستانه به زمستانه را انجام دهید . در این حالت رادیاتورها کم کم شروع به گرم شدن و رسیدن به دمای مد نظر شما خواهند کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس