سختی گیر پکیج چیست ؟

 • اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید ، یکی از عمده دلایل خرابی پکیج را رسوبات ناشی از حرارت دادن آب عنوان کرده ایم  و بارها متذکر شدیم برای جلوگیری از ایجاد خرابی در پکیج خود بهتر است ، هر 6 ماه یکبار نسبت به سرویس پکیج خود اقدام نمایید.
  در این مقاله ما قصد داریم به معرفی سختی گیر پکیج بپردازیم و شما را با نحوه عملکرد آن بیشتر آشنا کنیم.شما با استفاده از این وسیله از رسوب زدایی پکیج خود تا حد زیادی آسوده خواهید شد.
  اگر در منطقه شما هم آب مصرفی دارای املاح زیادی است ، و پکیج شما مرتبا دچار خرابی میشود ، توصیه ی کارشناسان تهران سرویس آنلاین به شما عزیزان استفاده از یکی از انواع مدل سختی گیر است.
  در این مقاله با ما همراه باشید ، و سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما مطرح کنید.

  سختی گیر پکیج چه وظیفه ای دارد ؟

  سختی گیر پکیج یکی از کاربردی ترین وسایل در سیستم های گرمایشی که در گذشته برای آبگرمکن تحت عنوان رسوب گیر و امروزه به نام سختی گیر آب پکیج استفاده میشود .
  وظیفه ی این وسیله همانطور که از نامش پیداست ، جلوگیری از تجمع رسوبات و املاح داخل پکیج است.
  توصیه ما به شما عزیزان این است ، که در هنگام نصب پکیج خود حتما از تعمیرکار پکیج بخواهید، برای شما این وسیله را نصب کند.چرا که شما با این کار تا حد زیادی از خرابی پکیج خود جلوگیری کرده اید.
  سختی گیر پکیج معمولا به روی لوله آب سرد ورودی سیستم پکیج نصب می‌شوند؛ و وظیفه آنها جلوگیری از تشکیل و یا حتی از بین بردن رسوبات در تجهیزات و لوله‌های حاوی آب گرم در سیستم تأسیسات منزل است.
  امروزه با توجه به افزایش املاح در آب مناطق مختلف کشور وجود این دستگاه بیش از پیش در هر خانه ای لازم است.
  برای مطالعه مقاله ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید

  سختی گیر آب

  نحوه عملکرد سختی گیر پکیج :

  عملکرد بیشتر این سختی گیرها بر پایه مغناطیس است ، این سختی‌گیرها در اشکال مختلفی تولید می‌شوند و به طور کلی فعالیت سختی گیر پکیج به این شکل است، که با ایجاد میدان مغناطیسی در مسیر آب از ایجاد رسوب در مسیر جلوگیری می‌کنند، تا رسوبات در بدنه اتصالات خشک نشوند. اما برخی از سختی‌گیرهای پیشرفته‌تر هم در بازار هستند؛ که از نوع رزینی و یا فیلتری هستند، که عملیات رسوب گیری پکیج  در انها با نوع مغناطیسی تفاوت زیادی دارد.
  برای مطالعه مقاله روش نصب حوله خشک کن اینجا کلیک کنید.

  مشکلات ناشی از ایجاد رسوب در پکیج :

  • ایجاد صدای زیاد در هنگام عملکرد
  • خرابی قطعات پکیج
  • نداشتن دمای مصرفی کافی
  • سوراخ شدن مبدل پکیج
  • ایجاد خرابی در پمپ پکیج
  • نداشتن گرمای کافی در زمستان
  • ریزش آب از نقاط مختلف پکیج
  • عملکردن شیر اطمینان پکیج

  برای مطالعه ی مقاله ارور 50 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  انواع سختی گیر پکیج (رسوب گیر پکیج)

  •  سختی گیر مغناطیسی :

  سختی گیر مغناطیسی یا به اصطلاح مگنتی دارای قطعه ای فلزی با مگنتی قدرتمند است، تغییراتی شگفت در ساختار اصلی مولکولی آب انجام می دهد، به نحوی که از ایجاد رسوب های زیاد در سرتا سر مسیر آب می کاهد و جلوگیری می کند، در اصل مگنت سختی گیر با لحاظ ساختار آهن ربایی که دارد، یون های کلسیم و منیزیم داخل آب را دگرگون می کند. سختی گیر مگنتی، آب را از مواد اضافی و خارجی و افزودنی خارج می کند و باعث می شود آب سبکی وارد مخزن پکیچ شود. بعضی اوقات ملاحظه می کنید که شوفاژ دیگر گرم نمی شود، یکی از دلایل آن ممکن است، رسوب گرفتن قطعات پکیچ باشد.این سختیگیر مغناطیسی به طریقی عمل می کند که رسوبات موجود در آب ته نشین نشود و در خصوص حذف رسوبات کاری انجام نمی دهد.
  برای مطالعه مقاله علت صدای زیاد پکیج اینجا کلیک کنید.

  مزایا و معایب سختی گیر مغناطیسی :

  مزایا سختی گیر مغناطیسی معایب سختی گیر مغناطیسی
  عدم استفاده از واد شیمیایی عدم حذف رسوبات قبلی
  قابل استفاده به صورت دستی و اتوماتیک نصب نیازمند حذف بریدن لوله
  قیمت مناسب کاهش عملکرد سختی گیر در نزدیکی میدان مغناطیسی و الکتروموتورها
  ساختار و عملکرد ساده وابستگی به سرعت آب ورودی
  کاهش خوردگی کاهش عملکرد سختی گیر در نزدیکی میدان مغناطیسی و الکتروموتورها
  افزایش طول عمر
  بالا رفتن میزان انحلال پذیری اب
  بدون دخالت و تاثیر در کیفیت آب
  • سختی گیر شیمیایی: 

  رسوب گیر شیمیایی پکیج  شامل یک دستگاه با مخزن فیلتر(کارتریج) شیمیایی است، این دستگاه با فرآیند های شیمیایی که روی آب انجام می دهد، یون های بزرگ و سنگین آب که شامل (کلسیم و منیزیم) است، توسط واکنش های شیمیایی حل می کند و پکیج را از هر گونه رسوب عاری می کند.ما می بایست بعد از مدتی استفاده از سختی گیر شیمیایی، فیلتر آن را تعویض کنیم، این مورد بستگی به میزان سختی آب ونوع مبدل دستگاه سختی گیر دارد، معمولا به طور نرمال بین 180 الی 540 روز تاریخ برای تعویض کارتریج  سختی گیر پلی فسفات است.بازم بستگی به مناطق سکونت نیز دارد، به عنوان مثال در مناطق جنوبی کشور، آب معمولا گل و رسوب بیشتری دارد. امکان سوراخ شدن و یا شکستن فیلتر(کارتریج) وجود دارد، سعی کنید برای تعویض و یا خرید آن از برند معتبر تهیه  و با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید.

  • سختی گیر آب پکیج الکترونیکی: 

  این سختی گیر پکیج در اصل یک دستگاه است، ما میدانیم که یون های آب بزرگ است و معمولا به قسمت های مختلف قطعات پکیج می چسبد، دستگاه سخت گیر الکترونیکی با ساختار الکترونیکی و امواجی به شکل الکترو مغناطیس یون های مثبت و منفی تشکیل دهنده در آب را معلق و رها، کوچک و خنثی می کند، با این ساختار سیستم لوله کشی و بدنه قسمت های مختلف پکیچ رسوب نمی گیرد.
  برای مطالعه مقاله 9 علت اصلی آبریزش پکیج دیواری اینجا کلیک کنید.

  رسوب گیر پکیج

  چرا از سختی گیر پکیج استفاده کنیم ؟

  1. افزایش راندمان پکیج
  2. جلوگیری از ایجاد رسوبات در پکیج
  3. ایجاد رسوبات در نقاط مختلف پکیج از جمله مبدل باعث میشود ، برای رسیدن به نقطه جوش مورد نظر باید تحت تاثیر دمای بیشتری قرار گیرند ، چرا که رسوب مانع از رسیدن دما به آب شدن و صرفا مبدل تحت تاثیر حرارت مستقیم ممکن است ، سوراخ شود.
  4.  اسید شویی بعنوان راهکار سریع حذف رسوب، پر دردسر و هزینه بر بوده و در ضمن، عمر تجهیزات را کاهش میدهد.
  5. افزایش فشار آب مصرفی
  6. کاهش هزینه های تعمیر پکیج

  اگر از سختی گیر استفاده نکنیم ،چا اتفاقی میافتد ؟

  با توجه به افزایش املاح آب مصرفی در صورت عدم استفاده از سختی گیر در پکیج شاهد افزایش روز افزون رسوبات در سیستم گرمایشی خود خواهیم بود ، که این امر به شدت راندمان گرمایشی پکیج شما را کاهش میدهد.
  بسیاری از مشتریان عزیز در هنگام نصب پکیج خود هنگامی که نصاب پکیج سختی گیر را به آنها پیشنهاد میدهد ، از خرید آن امنتاع کرده و آن را هزینه ی اضافی تلقی میکنند ، در صورتی که وجود این وسیله برای سلامت پکیج شما بسیار ضروری خواهد بود.
  برای مطالعه مقاله آموزش هواگیری پکیج اینجا کلیک کنید.

  قیمت سختی گیر پکیج چقدر است ؟

  سختی گیر پکیج در قیمت های مختلف از 60/000 تومان شروع و تا حدود 1 میلیون تومان متفاوت است.با توجه به کارایی و اندازه قیمت سختی گیر متفاوت است.

  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/b21326

  رسوب گیر آب

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس