علت صدای زیاد پکیج چیست؟

 • امروزه استفاده از انواع پکیج ها به دلیل داشتن سادگی نصب، تعمیر و نگهداری بسیار کم هزینه است و به عنوان یکی از ویژگی های مثبت یک ساختمان در نظر گرفته می شود. استفاده از این وسیله بسیار راحت تر از داشتن یک موتورخانه با سوخت فسیلی و مشکلات ناشی از آن است و به دلیل ارزان و پرمصرف تر بودن، جایگزین مناسبی به حساب می آید. بروز مشکلات مختلف همانند ایجاد صداهای بسیار ناهنجار و یا خاموش شدن های پیاپی می تواند باعث ناراحتی و ایجاد مشکلات زیادی در رابطه با افزایش گرمای موجود در محیط شود.
  پکیج نیز مانند سایر وسایل مصرفی بعد از چند وقت استفاده نیاز به سرویس و سرکشی ماهانه دارد، که با این کار میتوان از بروز ایجاد سر و صدا در این دستگاه جلوگیری کنیم .
  در این مقاله قصد داریم به علت صدای زیاد پکیج بپردازیم ، و راه های حل این مشکل را با هم بررسی کنیم.با تهران سرویس آنلاین همراه باشید.

  برطرف کردن صدای زیاد پکیج :

  برای برطرف کردن صدای زیاد پکیج خود ابتدا تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید و طبق راهکارهای گفته شده عمل نمایید، در صورت حل نشدن مشکل با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین جهت سرویس پکیج خود تماس حاصل نمایید.
  تعمیر پکیج و تمامی خدمات ارائه شده از سوی تکنسین های این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و با کمترین نرخ در تهران در حال ارائه به مشتریان عزیز میباشد.

  صدای زیاد در پکیج :

  صداهای ایجاد شده در پکیج باهم متفاوت است ، ودلیل ایجاد هریک از این صداها با دیگری فرق میکند. در ادامه به بررسی تک تک این صدا ها خواهیم پرداخت.

  علت صدای زیاد پکیج

  عوامل ایجاد صدا در پکیج:

  • نامناسب بودن محل نصب پکیج

  • اشکال هواگیری مدار پکیج ( هواگیری پکیج )

  • سرد بودن آب ورودی پکیج

  • ایراد سوپاپ پکیج

  • خراب بودن فن پکیج

  • خرابی پمپ پکیج

  • سرد بودن آب ورودی

  • خراب شدن سوییج فشار

  • رسوب گرفتن مبدل ها

  • اشکال در لوله کشی

  صدای تق تق در پکیج :

  • پایین بودن فشار ورودی آب
  • خرابی فلوسویٔیچ فشار
  • سردی آب ورودی
  • خرابی پمپ اصلی
  • رسوب گرفتن مبدل ها
  • خرابی شیر اطمینان

  صدای جیرینگ جیرینگ در پکیج:

  با بروز مشکل در وجود بخار در لوله ها پکیج صدایی همچون جیرینگ جیرینگ و یا بنگ بنگ از خود تولید می کند. بیشتر این صداها از رادیاتور به گوش می رسد، این صدا نشان دهنده زیاد بودن گرمای داخل لوله های رادیاتور بوده که سبب می شود آب فرستاده شده به سمت رادیاتورها بخار شود.در هنگام شنیدن این صدا در پکیج، یک سمت رادیاتور را شیب دار کرده تا به طور موقت صدا کم تر شود، و سپس با یک متخصص تماس گرفته تا مشکل پکیج شما را حل کنند.
  برای مطالعه مقاله تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج اینجا کلیک کنید.

  صدای سوت در پکیج :

  در صورتی که صدای صوت در پکیج به گوش رسید، به احتمال زیاد دریچه هوای موجود در رادیاتورها دچار ایراد شده است. پیش از چک کردن رادیاتورها، شیر ترموستات را ببندید و سپس دریچه را تعویض نمایید. لازم به ذکر است که آب خارج شده از رادیاتور بسیار داغ بوده و باید از دستکش استفاده کنید.

  • وجود رسوب در مبدل ثانویه
  • لرزش یا خرابی فن
  • وجود هوا در سیستم

  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج تاچی اینجا کلیک کنید.

  بررسی علت های ایجاد صدا در پکیج:

  نامناسب بودن محل نصب پکیج:

  گاهی امکان دارد ،در هنگام نصب پکیج به محل نصب آن توجه زیادی نشود و پکیج یک دیوار کج و یا سطح ناصاف نصب شود.در این حالت فشار زیادی به قاب پکیج دیواری وارد شده و باعث خم شدن بدنه دستگاه میشود. این کار باعث صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن میشود بنابراین بهتر است، حتماً از تراز بودن پکیج خود و نصب صحیح آن مطمئن شوید.

  لوله کشی نامناسب و غیر استاندارد علت صدا دادن پکیج:

  نداشتن تجربه و ندانستن راه های نصب صحیح لوله کشی و یا کاهش و افزایش بی دلیل آن می تواند باعث علت صدا دادن پکیج شود، زمانی که مسیر لوله کشی ها صحیح نبوده و یا قطر لوله های موجود کم باشد، می تواند مشکلات زیادی را رفع کند. نبود لوله هایی با قطر مناسب و همچنین باریک و یا کمبود فشار آب نیز می تواند از دلایل وجود صدای بسیار زیاد باشد. این لوله ها به دلیل نداشتن انقباض و انبساط در صورت استفاده صحیح می توانند باعث کاهش صدای حرکت آب و پکیج شوند.

  معیوب بودن سوپاپ ها:

  زمانی که پکیج چندین سال کار می کند این احتمال وجود دارد، که قطعات آن کم کم فرسوده شوند. سوپاپ های پکیج از جمله قطعاتی هستند، که در اثر گذشت زمان فرسوده و معیوب می شوند. خراب بودن سوپاپ ها می تواند باعث تولید شدن صداهای غیر عادی در پکیج شود و در این صورت لازم است که پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

  رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج:

  مبدل قسمتی از پکیج است که دارای لوله های مارپیچی است و آب داخل این لوله ها گرم می شوند. به دلیل این که دائماً آب از مبدل اصلی عبور می کند به مرور زمان ممکن است، رسوباتی در داخل آن جمع شوند.
  برای حل این مشکل لازم است که داخل مبدل توسط power flow که یک ابزار تخصصی است تمیز و رسوب زدایی شود. این دستگاه را تعمیرکاران پکیج دارند و لازم است، که برای انجام این کار از چنین افراد ماهری کمک بگیرید.
  برای مطالعه مقاله چرا پکیج دائما دچار افت فشار میشود اینجا کلیک کنید.

  علت صدای پمپ پکیج :

  از اصلی ترین قطعات پکیج دیواری پمپ آب است، که پمپ سیرکولاتور نیز گفته می شود. پمپ آب وظیفه گردش آب در مدار را برعهده دارد. اگر بخشی از پمپ دچار ایراد شده باشد، یا هوا و یا شئ کوچکی به واسطه آب بدان راه یافته و در داخل آن گیر کرده باشد، می تواند علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما باشد. معمولا عیب یابی علت صدا دادن پکیج در اکثر موارد به صدای زیاد پمپ پکیج مربوط است. ممکن است ضربه گیرهای پمپ نیز از جای خود تکان خورده باشند که صدای پمپ پکیج را تشدید کرده اند.

  علت صدای زیاد پکیج چیست؟

  خرابی فن پکیج:

  گاهی اوقات صدای فن ممکن است بسیار آزار دهنده باشد، زیرا فن وظیفه ی مکش هوای گرم و دودها را به سمت دودکش دارد و ممکن است، به دلیل سنگینی و وجود ناخالصی در اثر دوده گذاری ها کثیف شده باشد، که باید فن و پروانه را کاملا تمیز کنید و چک کنید که فن محکم در جای خودش قرار گرفته باشد و بهتر است عایق صوتی فن هم مورد بررسی قرارگیرد.در این حالت بررسی وضعیت پرشر سوئیچ هوا برای رفع ایرادات فن می‌تواند تاثیرگذار باشد.

  کم فشار بودن آب ورودی پکیج:

  در برخی مواقع کم بودن فشار آب و بالا بودن شعله در پکیج می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد، مخصوصا برای آب گرم مصرفی این مشکل شایع تر است.

  هوا گرفتگی مدار پکیج :

  به مرور زمان هوای محیط می تواند در سیستم مدار گرمایشی پکیج وارد شده و مشکلات بسیاری را به وجود آورد. عدم هواگیری پکیج و رادیاتورها می تواند علت صدا دادن پکیج شما باشد، که به راحتی و توسط آچار هواگیری و شیر هواگیری در زیر پکیج قابل رفع است.

  پایین بودن دمای آب ورودی:

  در زمستان که هوا سرد است، به طور ناگهانی آب سرد وارد منبع پکیج می شود و به دلیل این که منبع آب پکیج گرم است انقباض و انبساط های موضعی به وجود می آیند و موجب تولید صداهای غیر عادی می شوند.

  خراب شدن شیر اطمینان پکیج :

  هوای اضافی موجود در رادیاتورا به وسیله شیر اطمینان از دستگاه خارج کنید و در صورتی که این هوای اضافی به درستی خارج نشود می تواند باعث تولید صداهای ناهنجار شود. بنابراین باید شیر اطمینان پکیج بررسی شود.
  برای مطالعه علت گرم نشدن آب مصرفی توسط پکیج اینجا کلیک کنید.

  علت صدای زیاد پکیج چیست؟

  جلوگیری از ایجاد صدا توسط پکیج :

  برای جلوگیری از ایجاد صدا توسط پکیج باید سرویس پکیج خود را به صورت سالانه انجام دهید، چرا که یکی از عمده دلایل ایجاد صدا در پکیج که همان رسوبات است، با توجه به وضیعت کنونی آب در کشور بسیار بیشتر از پیش در پکیج شما تشکیل میشود و باید هر یکسال یکبار پکیج مورد اسیدشویی قرار گیرد.
  از جمله فواید سرویس پکیج جلوگیری از هزینه های بالای تعمیراتی در پکیج است.

  تعمیر پکیج در تهران:

  تهران سرویس آنلاین تمامی تعمیرات پکیج شما را با کمترین هزینه و ضمانت 6 ماهه انجام خواهد داد کافیست با کارشناسان ما در  یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس