مبدل پکیج

 • در ادامه آشنایی با قطعات پکیج به سراغ مبدل پکیج رفته ایم و میخواهیم شما را با مبدل پکیج ، نحوه عملکرد آن اجزا تشکیل دهنده و وظایف آن بیشتر آشنا کنیم با تهران سرویس همراه باشید.تعمیر پکیج خود را به ما بسپارید.

  محفظه بالای مشعل که آب در آنجا با شعله گرم میشود را مبدل می گویند و ارتباط مستقیم با شعله مشعل دارد.مبدل پکیج قطعه ایست که بصورت همزمان آب گرم مصرفی و آب رادیاتور ها را گرم میکند.خرابی مبدل ارتباط مستقیمی با گرم نشدن آب پکیج دارد.

  کاربرد مبدل حرارتی در پکیج دیواری:

  مبدل حرارتی در پکیج های دیواری نیز کارآیی دارد. استفاده از این مبدل ها در پکیج ها به این صورت است که در فصل سرد سال با باز کردن آب گرم زمانی که آب گرم در سنسور فشار جریان می یابد آن را فعال می کند و با ارسال کردن فرمان شیر سه راهی موتوری از طریق برد پیکج دیواری آب گرم به مبدل گرمایی لوله برده می شود. به این صورت آب گرم مورد نیاز سریعا تامین می شود. همچنین در فصل گرما پکیج های دیواری به کمک مبدل حرارتی فقط در زمان احتیاج به آب گرم و درست زمانی که آب گرم را باز میکنیم روشن می شوند که فرمان این روشن شدن را سنسور ها صادر می کنند و با استفاده از مبدل های حرارتی فورا تامین می شود و بلافاصله بعد از بستن آب گرم خاموش می شود.

  در واقع از اجزای تشکیل دهنده ی پیکج دیواری می توان به مبدل حرارتی، برد پیکج دیواری، شیر موتوری که دارای دو نوع شیر دو راهه و شیر سه راهه موتوری می باشد و … اشاره کرد. برای پکیج های دیواری نوع های گوناگون در مارک های متفاوت وجود دارد. پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور را میتوان دو مورد از بهترین و معروف ترین پکیج های دیواری در کشور دانست که امتحان خود را پس داده اند. برای راه اندازی و استفاده بهتر از این پکیج ها لازم است آموزش های لازم برای کار با آن را بدانیم و محل مناسبی را برای نصب آن انتخاب کنیم. همچنین اگر در استفاده از این پکیج ها دچار مشکل شدید می توانید از کسانی که سرویس پکیج و یا تعمیر پکیج را بر عهده دارند تماس بگیرید. توجه داشته باشین که سرویس سالانه ی پکیج ها موجب افزایش طول عمر آن ها می شود.

  برای مطالعه مقاله علائم خرابی شیر پرکن پکیج اینجا کلیک کنید.

  منظور از مبدل اصلی و ثانویه در پکیج چیست؟

  همان طور که مشاهده کردید، مبدل ها نقشی کلیدی در عملکرد پکیج ها داشته و هر گونه بروز مشکلی در آن ها کارکرد پکیج را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع این مبدل است که در آن آب ورودی به درون پکیج گرم شده و آب گرم فراهم می شود. اما در خصوص مبدل های به کار رفته در مدل های مختلف پکیج، نکته حائز اهمیت انواع مبدل هایی است که در این دستگاه ها مشاهده می شود.

  دو نوع مبدل در پکیج وجود دارد؛ مبدل اولیه که به آن مبدل اصلی نیز می گویند و یک مبدل ثانویه. هر یک از این مبدل ها کارایی مخصوص به خود را دارند و ویژگی های آن ها مختص خودشان است. از طرفی نکته قابل توجه دیگر این است که مبدل های اصلی در تمام مدل ها دیده می شود. این در حالی است که در برخی از دستگاه ها، از مدل های ثانویه نیز استفاده می شود. با توجه به نوع مبدل ها و مشخصاتی که دارند، فرایند تعمیر مبدل اصلی و تعمیر مبدل ثانویه متفاوت خواهد بود.

  پکیج های تک مبدل یا بی ترمیک:

  در پکیج های تک مبدل آب گرم مصرفی و آب گرم  مدار هر دو با تماس مستقیم شعله مشعل گرم می شوند. در این پکیج زمانی که شیر آب مصرفی باز می شود به دستگاه اعلام می شود که فرمان فلومتر وارد کار شود و آب سرد را وارد مبدل اصلی در معرض شعله قرار دهد  و گرم کند.زمانی هم که احتیاج به گرمایش وجود دارد در این حالت شیر سه طرفه مسیر حرکت را به سمت رادیاتور ها می برد و پمپ فعال شده برای گردش آب در رادیاتور ها  و خود مبدل دستگاه .
  در حالت پکیج دیواری تک مبدل فقط در شرایط زمستانی پمپ فعال می گردد و در حالت تابستانی پمپ دستگاه غیر فعال می باشد. ازآنجاییکه در این نوع مبدل ها آبگرم مصرفی با شعله مستقیم در تماس است و تمام کار بر عهده یک مبدل می باشد ایجاد رسوب در آن بالا رفته که رسوب زدایی آن ممکن هست موجب سوراخ شدن مبدل گردد. این نوع پکیج قدیمی بوده و تقریبا از رده خارج محسوب می شوند و فقط دارای یک مبدل حرارتی می باشد که هم سیستم گرمایش را راه می اندازد و هم آب گرم مصرفی را تامین می کند.

  مزایای پکیج تک مبدله:

   ساختمان ساده‌تر و خرابی کمتر این نوع پکیج‌ها
  پکیج تک مبدل آب گرم مصرفی را چند ثانیه سریع‌تر از دو مبدل تولید می­کند.
  گرفتگی در لوله ­ها دیرتر بر روی آن تأثیرگذار می‌باشد.

  معایب پکیج تک مبدله:

  رسوب گیری بالا
  مبدل پکیج

  پکیج های دو مبدل یا مونوترمیک:

  پکبج دو مبدله دارای دو نوع مبدل اصلی و صفحه ای می باشد. و برای تامین گرمایش محیط از مبدل اصلی استفاده می گردد . در حالت زمستانی پمپ دستگاه فعال بوده و با گردش آب در مبدل اصلی گرمایش تامین می گردد. حال زمانی که مصرف کننده درخواست آبگرم مصرفی را دارد پمپ دستگاه مجددا فعال شده و با گردش آب شهر در مبدل صفحه ای ثانویه آبگرم مصرفی را تامین می کند . مبدل ثانویه به این گونه کار می کند که با قرار گیری آب سرد مصرفی در مجاور آبگرمی که توسط مبدل اصلی ایجاد شده آبگرم مصرفی را تحویل می دهد.

  مزایای پکیج دو مبدله:

  تولید آبگرم مصرفی یکنواخت
  رسوب گیری کمتر
  مزایای پکیج دیواری تک مبدل:
  استهلاک کمتر به دلیل فعال نبودن پمپ در حالت تابستانی
  تولید آبگرم مصرفی سریعتر

   معایب پکیج دو مبدله:

  زمان زیادی برای گرم کردن آب صرف می شود.
  و همچنین فعال بودن همیشگی آن حتی در فصل های تابستان باعث استهلاک بیشتر دستگاه می گردد.

  تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل در تعداد مخازن موجود در پکیج می‌باشد که در نوع تک مبدل دو لوله مختص آب گرم مصرفی و شوفاژ (آبگرم رادیاتورها) هر دو از داخل یک مخزن عبور کرده و میزان جرم گرفتن در این نوع پکیج بیشتر است اما در پکیج دو مبدل قسمت آب گرم و شوفاژ (گرمایش) از هم جدا بوده و فشار حرارتی بر دو مخزن تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت دستگاه دو مبدل و تک مبدل در زمان استفاده از آب گرم بهداشتی است اما کارایی و میزان گرم کردن آب در هر دو نوع پکیج تک مبدل و دو مبدل یکسان است. تفاوت های پکیج تک مبدل و دو مبدل در ساختار پکیج نیز مشهود می باشد؛

  از نظر ساختاری مبدل دومنظوره در پکیج تک مبدل دارای چهار اتصال شامل دو اتصال یک دوم و دو اتصال سه چهارم می‌باشد که اتصالات یک دوم برای آب مصرفی و اتصالات سه چهارم برای آب گرمایشی هستند. در مبدل‌های دومنظوره در واقع دو لوله در داخل یکدیگرند که لوله با مقطعی به فرم ستاره‌ای داخل لوله‌ای با مقطعی به شکل بیضی قرار گرفته است از مقطع ستاره‌ای شکل آب مصرفی و از ناحیه اطراف (فضای بین دو لوله) آب گرمایشی عبور می‌کند. بنابراین به صورت مستقیم آب گرمایشی در معرض حرارت شعله قرار گرفته و گرمای خود را به آب مصرفی منتقل می‌کند.

  در پکیج دو مبدله، مبدل اصلی تک منظوره دارای دو اتصال از نوع سه چهارم است که آب بندی این نوع اتصالات می‌تواند با هم متفاوت باشد. در مبدل تک منظوره اتصالات سه چهارم همانند مبدل دومنظوره برای آب گرمایشی است و مبدل ثانویه وظیفه تأمین آب مصرفی را به عهده دارد.

  مبدل پکیج

  نکته:

  با توجه به مطالب گفته شده در بالا و صحبت های انجام شده با کارشناسان می توان به این نتیجه رسید که برای مکان هایی که املاح آب آنها بالای  ۵۰۰ PPm  باشد بهتر است از پکیج های دیواری دو مبدل استفاده شود ولی برای محیط هایی که املاح آب کمتری دارد خرید پکیج دیواری تک مبدل  به صرفه تر می باشد.
  در زیر تصاویری برای درک بهتر این موضوع درج گردیده است.

  چرا مبدل پکیج خراب میشود؟

  در خرابی مبدل پکیج تنها عامل مهم رسوب گیری مبدل است، که طی این رسوب گیری به علت جمع شدن رسوب در مبدل برای گرمایش آب نیاز به حرارت بیشتری است که اگر این فرآیند طولانی شود منجر به سوراخ شدن مبدل میشود.
  مبدل پکیج

  چه راهکار هایی برای کاهش خرابی مبدل های پکیج وجود دارد؟

  – نصب یک رسوب زدای مغناطیسی به همراه یک فیلتر پلی فسفات مارک خوب (ایمر گاز)
  -نصب صافی برگشت
  -استفاده از پکیج دیواری در دمای کمتر از 60 درجه میباشد (هیچ وقت دما را روی ماکزیمم قرار ندهید)
  -تزریق محلول ضد رسوب به مدار گرمایشی
  -عدم کارکرد پکیج در مواقع کمبود فشار بار
  -در مواقعی که قصد استفاده کم از آب مصرفی را دارید از آب سرد استفاده کنید.

  علائم سوراخ بودن مبدل پکیج چیست؟

  -افت بار و یا فشار پکیج
  -بالا رفتن فشار پکیج
  اگر مبدل از بیرون سوراخ باشد آب از داخل مبدل خارج می‌شود و به بیرون دستگاه ریزش پیدا می‌کند که نشانگر این است مبدل از بیرون سوراخ شده است و فشار بار دستگاه کم می‌شود .
  اگر پکیج منزل شما از نوع تک‌مبدله دومنظوره باشد و فشار بار دستگاه بالا برود نشانگر این است مبدل از داخل سوراخ شده است و آب مصرفی به آب گرمایشی ارتباط پیدا کرده است.

  آیا تعمیر مبدل پکیج امکان پذیر است ؟

  تعمیر مبدل پکیج باید به شکل درست و اصولی صورت پذبرد و تعمیرکار  باید به خوبی با انواع مختلف این بخش آشنایی داشته و قطعات آن را به درستی بشناسد. یکی از روش های تعمیر این قطعه، رفع نشتی آن است. زمانی که لوله ها در اثر گرمای زیاد و یا رسوب بیش از حد سوراخ می شوند، کارشناسان نمایندگی تعمیر پکیج، اول محل نشتی را پیدا می کنند و سپس، اقدام به برطرف کردن مشکل می نمایند.گاهی لازم است لوله ها تعویض شوند که در این صورت، همکاران ما با دقت و مهارت بالای خود و با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته و مدرن، این کار را انجام می دهند. برای تعمیر مبدل پکیج خود کافیست با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید .مبدل پکیج

  تعمیر پکیج گازر

  تعمیر مبدل پکیج:

  بیش از 80 درصد از مبدل های سوراخ شده قابل تعمبر بوده و در کارگاه تهران سرویس جوشکاری مبدل‌های سوراخ شده توسط افراد ماهر صورت میپذیرد.
  مبدل‌های پکیج را با جوشکاری اکسی اسیتیلن جوش می‌دهند.
  که برای جوشکاری اکسی اسیتیلن یا هوا گاز شما نیاز به یک کپسول هوا و یک کپسول گاز مایع (اسیتیلن) و یک جفت شلنگ گاز به همراه سر پیک نیاز دارید.
  برای اینکه جوشکاری عالی و پایداری داشته باشیم تمیز بودن محل جوشکاری بسیار مهم می‌باشد.
  به همین دلیل حتما قبل از اینکه عملیات جوشکاری را شروع کنید محل مورد نظر را با فرچه سیمی تمیز می‌کنیم.
  برای اینکه جوشکاری مبدل پکیج درست و اصولی انجام شود باید کاملا از داخل و بیرون خشک و بدون رطوبت باشد درصورت وجود آب داخل مبدل پکیج ، به دمای مطلوب نمیرسد و کار خراب می‌شود.

  خرید مبدل پکیج :

  برای خرید مبدل پکیج خود کافیست با یکی از شعبات تهران سرویس تماس حاصل نمایید ، تا قطعه مورد نظر شما در کمتر از یک ساعت به محل ارسال شود.خرید قطعات پکیج در سراسر ایران از طریق ثبت سفارش امکان پذیر است.

  قیمت مبدل پکیج:

  برای اطلاع از قیمت مبدل پکیج خود کافیست عکس مبدل و یا برند و مدل پکیج خود را از طریق واتساب تهران سرویس برای کارشناسان ما ارسال کنید و یا با یکی از نمایندگی های تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس