علت سرد گرم شدن آب پکیج

 • علت سرد گرم شدن آب پکیج (Water cooling and heating) اگر شما نیز پکیج دیواری برای گرم کردن آب مصرفی خود استفاده میکنید، حتماً با این مشکل مواجه شده اید که در هنگام استفاده از از آب گرم گرم دمای آب نوسان داشته و دائم سرد و گرم شود.
   در حقیقت مشکل گرم و سرد شدن آب گرم مصرفی توسط پکیج یکی از مشکلات رایج این سیستم می باشد.
  در ادامه این مقاله ما قصد داریم به بررسی علت سرد  و گرم شدن آب پکیج پرداخت و راهکارهای برطرف کردن آن را برای شما عزیزان بیان کنیم.به تمامی تعمیرکاران و مصرف کنندگان این سیستم گرمایشی توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها دنبال کرده و تجربیات و نظرهای خود را در قسمت کامنت صفحه با ما به اشتراک بگذارند.
  ما در مقالات مختلف به بررسی مشکلات متعدد پکیج دیواری و ارائه راهکار برای هر یک از آنها پرداخته ایم در صورت نیاز به مشاوره و یا حضور کارشناس برای انجام تعمیرات پکیج دیواری با ما در تماس باشید.

  برطرف کردن مشکل گرم و سرد شدن آب مصرفی در پکیج:

  مشکل سر و گرم شدن آب پکیج یکی از شایع ترین مشکلات در پکیج های دیواری است.این مشکل ممکن است برای هر برند پکیج و هر مدلی پیش بیاید.
  در صورتی که پکیج دیواری شما با مشکل گرم و سرد شدن آب مصرفی مواجه است، تنها کافیست با نزدیک ترین شعبه مجموعه تهران سرویس آنلاین این به منزله خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین نسبت به ثبت درخواست تعمیر پکیج اقدام نمایید.
  تعمیرکاران مجموعه ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر بوده و نسبت به برطرف کردن مشکل ایجاد شده اقدام می کنند.
  تمامی خدمات مجموعه تهران سرویس آنلاین به انضمام قطعات تعویضی ذکر شده در فاکتور مشتریان عزیز شامل ۶ ماه گارانتی مجموعه بوده و در طول این مدت شما از پشتیبانی آنلاین کارشناسان ما برخوردار خواهید بود.
  برای دانلود فایل علت سرد گرم شدن آب پکیج اینجا کلیک کنید.سرد و گرم نشدن آب مصرفی پکیج

  برای ثبت درخواست تکنسین تنها کافیست با شماره تماس موجود در سایت تماس گرفته و با ثبت نشانی و مشخصات دستگاه خود ساعت حضور تکنسین در منزل را تعیین نمایید.
  دومین راه ثبت درخواست از طریق فرم درخواست خدمات تهران سرویس آنلاین است،که در این قسمت شما با ثبت مشخصات دستگاه و نشانی خود منتظر تماس از سوی پشتیبانی شرکت بمانید ، پس از تماس پشتیبان با شما درخواست ثبت شده و تعمیرکار پکیج در ساعت معیین شده در محل حاضر خواهد بود.
  به خاطر داشته باشید ، در صورت ثبت درخواست مدت زمان حضور تکنسین تا محل شما تنها یک ساعت خواهد بود.

  1. ثبت درخواست تعمیر پکیج از طریق چت آنلاین و یا تماس با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین
  2. ارسال پیامک تایید درخواست به همراه کد اشتراک مشتری از طرف پشتیبانی تهران سرویس آنلاین
  3. ارسال پیام حاوی مشخصات تکنسین از سوی پشتیبانی تهران سرویس آنلاین
  4. تماس تکنسین به جهت فیکس کردن تایم ورودی و دریافت لوکیشن منزل مشتری عزیز
  5. انجام خدمات دریافت تعمیر پکیج
  6. ارائه فاکتور به مشتری عزیز و پرداخت آن بعد از اتمام تعمیرات
  7. تماس پشتیبانی تهران سرویس آنلاین به جهت ثبت گارانتی و ثبت میزان رضایت مشتریان
   برای مطالعه مقاله کاهش فشار بار پکیج اینجا کلیک کنید.

  نکته مهم :

  به خاطر داشته باشید، هرگونه تماس مشتریان عزیز با نیروی اعزامی به منزله ی لغو گارانتی مشتری عزیز خواهد بود و مجموعه هیچ گونه مسئولیتی به عهده نمیگیرد.
  طرح هرگونه سوال، نیاز مجدد به حضور تکنسین در محل تنها باید توسط پشتیبانی مجموعه هماهنگ شود.

  دلایل سرد و گرم شدن آب مصرفی توسط پکیج دیواری:

  در ابتدا قصد داریم به صورت کاملا مختصر به بررسی دلایل بروز مشکل نوسان دمای آب در پکیج دیواری بپردازیم.

  به خاطر داشته باشید، که در میان تمامی علت های بروز مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج رسوب داشتن مبدل ثانویه یکی از اصلی ترین دلایل خواهد بود.
  به همین دلیل است که سرویسکاران ما همواره به انجام سرویس پکیج دیواری به صورت سالیانه توسط افراد متخصص تاکید داشته اند.رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج

  • عدم سرویس به موقع پکیج دیواری
  •  نوسان فشار آب ساختمان به دلیل نداشتن پمپ
  •  زیاد بودن شعله کوتاه پکیج دیواری
  •  معیوب بودن سیستم تشخیص شعله
  •  نبود اکسیژن کافی جهت تشکیل شعله
  •  معیوب بودن سیستم تخلیه دود که شامل : ونتوری، شیپور فن، شلنگ و پرشر هوا است.
  •  بسته بودن مسیر دودکش پکیج دیواری

  به خاطر داشته باشید که در هنگام مصرف آب گرم هرگز نباید شعله پکیج شما حتی برای چندین ثانیه نیز خاموش شود، چرا که خاموش شدن شعله به منظور سرد شدن آب مصرفی خواهد بود.
  برای تشخیص تشکیل شعله در پکیج لازم نیست که به باز کردن پکیج دیواری بپردازید، بلکه در اکثر دستگاه‌ها علامتی مبنی بر روشن بودن شعله پکیج روی مانیتور نمایش داده می شود.
  در پکیج های آنالوگ و قدیمی نیز روشن بودن چراغ نارنجی به معنای روشن بودن شعله است.
  برای مطالعه مقاله خاموش کردن پکیج اینجا کلیک کنید.

   عدم سرویس پکیج دیواری :

  اصلی ترین دلیل نوسان دمای آب مصرفی رسوب داشتن دستگاه مخصوصاً مبدل ثانویه پکیج می باشد.
  توصیه میشود که دارندگان پکیج های دیواری حداقل سالی یکبار نسبت به سرویس دستگاه خود اقدام کرده و و از رسوب نداشتن دستگاه خود اطمینان حاصل نمایند.در صورت تشخیص رسوب داشتن مبدل ثانویه، مبدل باید باز شده و پس از شستشوی کامل توسط سرویس کار و تعویض شدن تمامی واشر ها و اورینگ های مبدل مجدد در سر جای خودش بسته شود.

  نوسان فشار آب ورودی ساختمان :

  در هنگام مواجه شدن با نوسان آب مصرفی ابتدا فشار آب ساختمان خود را چک کرده و در صورت ایجاد نوسان در فشار ها نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.برخی مواقع برای برطرف کردن نوسان آب در ساختمان باید پمپ آب گذاشته شود.
   در ساختمان هایی که از پمپ آب استفاده می نمایند، ایجاد نوسان در فشار آب به دلیل تنظیم نبودن پمپ است.

  معیوب بودن فلوسوئیچ یا فلومتر دستگاه:

   اگر مشکل گرم و سرد شدن آب گرم مصرفی تنها زمانی پیش می آید، که شما قصد دارید، آب گرم را با آب سرد مخلوط کنید و آب گرم مصرفی شما به تنهایی به خوبی داغ می شود. این مشکل به دلیل ضعیف شدن و معیوب شدن فلوسوئیچ یا فلوتر دستگاه است.
  در هنگام معیوب شدن فلوسوئیچ شما زمانی که شیر آب داغ را به تنهایی باز می کنید از آب گرم مصرفی با فشار بسیار مناسب برخوردار خواهید بود و مشکل شما ما تنها در زمان باز کردن همزمان دو شیر آب سرد و گرم بروز می کند.
  چرا پکیج اب میده

  معیوب شدن ntc پکیج:

   وظیفه ان تی سی پکیج دیواری بررسی درجه آب مصرفی و ارسال گزارش آن به برد است.در صورتی که ان تی سی پکیج معیوب شده و یا با مشکل مواجه شود در خواندن  دمای حقیقی خطا رخ داده و گزارشی اشتباه به برد اعلام می شود و این موضوع باعث شده که برد در تنظیم شعله اشتباه کرده و دما به ناگاه افزایش و یا کاهش یابد.
  در انجام سرویس پکیج دیواری یکی از مواردی که که مورد بررسی سرویس کاران قرار می گیرد ntc پکیج است.ان تی سی پکیج دیواری

  معیوب بودن پرشر سوئیچ فن :

  در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که خاموش شدن تنها چند ثانیه پکیج دیواری باعث ایجاد نوسان در دمای آب مصرفی و سرد و گرم شدن دمای آب خواهد شد.
  پرشر سوئیچ هوا یکی از قطعاتی است که در صورت بروز مشکل در آن شعله پکیج برای  برای چند ثانیه خاموش شده و باعث ایجاد نوسان در دمای آب مصرفی میشود.

  زیاد بودن شعله کوتاه پکیج دیواری:

   یکی از از عوامل بروز این مشکل زیاد بودن شعله کوتاه دستگاه می باشد که برای برطرف کردن این مشکل باید تعمیرکار به وسیله دستگاه فشار سنج میلی بار شعله کوتاه و بلند پکیج را تنظیم نماید.
  اگر تمامی عوامل را بررسی کرده و بعد از باز کردن آب گرم مصرفی شعله پکیج شما همچنان برای مدتی قطع  به احتمال بسیار زیاد شعله کوتاه پکیج کمی از حالت استاندارد بلندتر است.
  برای اصلاح این موضوع ابتدا باید  قاب پکیج را باز کرده و درپوش شیشه های شیر کنترل گاز را نیز باز کنید، از نزدیکان خود بخواهید که شیر آبگرم را باز نمایند در همین هنگام شما دمای آب مصرفی پکیج را بر روی بالاترین درجه قرار دهید و فیش های ۲۴ ولت شیر کنترل گاز را بیرون بکشید.
  در این حالت شما شعله کوتاه را مشاهده می کنید. ارتفاع شعله کوتاه پکیج باید یک سوم ارتفاع مشعل تا مبدل باشد. با استفاده از یک آچار تخته مهره برنجی ثابت نگه داشته و با استفاده از ست پیچ گوشتی پیچ پلاستیکی را به سمت خلاف جهت عقربه های ساعت ساعت به اندازه یک الی دو میلیمتر بچرخانید، سرانجام پیش بویین را وصل کرده و مجددا آب گرم مصرفی را باز نمایید.
  دقت کنید که آیا مجددا شعله در هنگام باز کردن آب گرم مصرفی قطع میشود با خیر.

  علت سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی بررسی
  معیوب بودن سنسور آب گرم مصرفی  ntc مهمترین قطعه ای است که وظیفه دارد آب مصرفی را به درجه دلخواه برساند بروز مشکل در این قطعه شما را با مشکل گرم نشدن آب مصرفی مواجه میکند.
  ntc در صورت معیوب بودن باید تعویض شود.
  نوسان فشار آب در صورتی که فشار آب ساختمان شما نوسان داشته باشد شما با این مشکل مواجه خواهید بود.
  برای جلوگیری از بروز مشکل باید برای ساختمان خود پمپ نصب کنید.
  رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج عدم سرویس به موقع پکیج دیواری و رسوب گرفتگی پکیج یکی از اصلی ترین دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج است.
  معیوب بودن بایپاس پکیج خرابی بای پس پکیج یکی دیگر از عواملی است که ممکن است باعث بروز این مشکل شود.
  تنظیم نبود شعله پکیج باید شعله پکیج خود را بدرستی تنظیم کنید و روی حالت دلخواه قرار دهید.
  معیوب بودن پرشر هوا گرفتگی و معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است باعث بروز این مشکل شود برای برطرف کردن این مشکل دوشیلنگه کنید و دریچه‌ی پلاستیکی بالای دستگاه را باز کنید.
  معیوب بودن فلوسویچ پکیج فلوسوئیچ پکیج نیز میتواند باعث بروز این مشکل شود اگر زمانی که میخواهید آب را ولرم کنید با این مشکل مواجه میشوید قطعا مشکل از فلوسوئیچ پکیج است.
  بررسی پمپ پکیج عملکرد پکیج را بررسی کنید برخی مواقع ضعیف شدن پمپ پکیج میتواند باعث بروز این مشکل شود.
  معیوب بودن فلومتر پکیج یکی دیگر از علت سرد گرم شدن آب پکیج خرابی فلومتر می‌باشد.
  در دستگاه‌هایی که فلومتر درون آن‌ها وجود دارد در صورت خراب بودن فلومتر دبی به صورت اشتباه اعلام می‌شود و همین امر باعث سرد و گرم شدن آب پکیج خواهد شد.

  چگونه مشکل سرد و گرم شدن آب مصرفی را در منزل برطرف نماییم :

   اگر قصد دارید، مشکل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی را در منزل برطرف نمایید، مراحل زیر را به ترتیب و با احتیاط انجام دهید.
  توجه داشته باشید ،که در صورت عدم تسلط به تعمیر پکیج از انجام هر گونه اقدامات تعمیراتی خودداری نمایید.

  •  با استفاده از پیچ گوشتی قاب دستگاه را باز کرده و با استفاده از پیچ چهار سوی پلاستیکی شیر کنترل گاز را با یک پیچ گوشتی ثابت نگه داشته و با استفاده از یک آچار پیچ برنجی زیر آن را نیم دور در جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده و شعله را کم کنید.
  •  به خاطر داشته باشید که عدم چرخش صحیح آب در سیستم باعث بالا رفتن درجه حرارت شده و در این هنگام ترموستات حد شعله پکیج را قطع میکند و تا مجدد وصل شدن ترموستات شاهد کاهش دمای آب مصرفی خواهیم بود.
   از آنجایی که همه شما مطلع هستید که رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج و یا رسوب داشتن مبدل اصلی سبب بروز این مشکل می شود باید با استفاده از از ابزار و اسید مخصوص سرویس پکیج دیواری نسبت به شستشوی مبدل خود اقدام کنید.
  •  یکی از دلایل نوسان دمای آب مصرفی در پکیج دیواری ممکن است باز شدن همزمان چندین شیر آب گرم باشد.
  •  در صورت معیوب بودن فنر بای پس و یا رسوب داشتن آن مسیر شوفاژ ها کاملاً بسته نشده و ممکن است آب گرم مصرفی در این مسیر جریان یابد.
  •  بسته بودن و یا گرفتگی شیر هواگیری پمپ پکیج
  •  همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، معیوب بودن فلوسوئیچ باعث نوسان دمای آب خواهد شد به طوری که که شما در هنگام استفاده از آبگرم به صورت تنها هیچ گونه مشکلی نداشته و در زمانی که شیر آب سرد را برای مخلوط کردن باز میکنید شاهد بروز نوسان در دمای آب پکیج خود خواهید بود.
  •  معیوب بودن ان تی سی دستگاه و نوسان آب گرم مصرفی یکی از ساده ترین دلایل بروز این مشکل است.
  • برخی مواقع باید تنظیم شعله از روی برد دستگاه انجام گردد.
  • در صورت شک داشتن به عملکرد پرشر فن ابتدا پرشر را دو شلنگ کنید در صورت عدم رفع مشکل با تعویض پرشین مشکل برطرف خواهد شد.
  •  اگر فشار آب ساختمان شما کم باشد فشار آب وارد شده به سیستم پکیج نیز کم بوده و به سرعت گرم خواهد شد، این موضوع باعث می‌شود که ترموستات حد عمل کرده و دستگاه خاموش شود به همین دلیل شما شاهد سرد و گرم شدن آب پکیج برای برطرف شدن این مشکل باید حتماً از پمپ پکیج استفاده نمایید.
  •  اگر از پکیج های دو مبدل در منزل خود استفاده می کنید و تمامی موارد بالا را چک کرده و سالم بودن آنها اطمینان دارید، ضعیف شدن پمپ پکیج می تواند آخرین دلیل بروز مشکل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج باشد.

  نکات مهم برای رفع مشکل نوسان دمای آب مصرفی:

  •  اگر دمای آب مصرفی شما به خوبی داغ شده و درست زمانی که آب سرد را برای متعادل کردن آن باز می نمایید، دمای آب مصرفی به شدت کاهش می یابد مطمئن باشید که مشکل شما حل سوئیچ پکیج خواهد بود.
  •  هنگام مواجه شدن با مشکل نوسان دمای آب مصرفی ابتدا از با زن بودن سایر شیر های آبگرم اطمینان حاصل کنید.
  • کم بودن فشار آب ساختمان یکی از دلایل اصلی نوسان دمای آب می باشد، چرا که به دلیل کمبود بیش از حد فشار آب ورودی به پکیج این اب به سرعت به دمای مجاز رسیده و باعث عملکرد ترموستات حد میشود و ما شاهد خاموش شدن شعله پکیج و سرد شدن آب مصرفی خواهیم بود.
  •  برای تست پرشر سوئیچ هوا با استفاده از یک شلنگ اضافه آنرا دو شلنگ کرده و دریچه پلاستیکی بالای دستگاه را باز کنیم.
  •  ان تی سی های پکیج را در هر سرویس تعویض کنید.
  •  مبدل اطمینان حاصل کنید و در صورت رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج خود مبدل را با استفاده از پمپ اسید شویی و دیسکلر شستشو دهید.
  •  دستگاه را چک کرده و از رسوب نداشتن آن اطمینان حاصل کنید.

  سوالات  مشتریان درباره سرد و گرم شدن آب مصرفی :

  مهمترین دلیل سرد و گرم شدن آب مصرفی در پکیج های دیواری چیست؟

   عدم سرویس به موقع پکیج دیواری و ایجاد رسوب در مبدل های اصلی و ثانویه پکیج دیواری یکی از اصلی ترین دلایل سرد و گرم شدن آب مصرفی می باشد

  چگونه از بروز مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج جلوگیری کنیم ؟

   با انجام سرویس به موقع پکیج دیواری و نصب فیلترهای پلی فسفات و رسوب زدای مغناطیسی از بسیاری از مشکلات پکیج میتوان جلوگیری به عمل آورد.

   هزینه تعمیر مشکل سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج چقدر است ؟

  هزینه برطرف کردن نوسان دمای آب پکیج به عوامل بسیاری مانند علت بروز مشکل، قطعات معیوب دستگاه، فشار آب ساختمان آن و نیاز داشتن به سرویس پکیج بستگی دارد.

  تعمیرات تمامی برند پکیج:

  در هنگام مواجه شدن با مشکلات پکیج خود کافی است با ما تماس حاصل نمایید، تا تعمیرکار تهران سرویس آنلاین برای رفع مشکل به محل اعزام شود. در تهران سرویس آنلاین تمامی برندهای پکیج مورد بازبینی و تعمیر قرار گرفته و تا جای ممکن از خرید مجدد پکیج برای مشتریان جلوگیری به عمل می‌آوریم .

  تعمیرات پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  تعمیرات پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  تعمیرات پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در ۷ روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق ۷۷۲۴۱۵۰۵ است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه ۶ ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  تعمیرات پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  تعمیرات پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس 55795334 تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیجشان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس