اورلود کولر گازی

 • در ادامه مقالات بررسی مشکلات کولر گازی به یکی از رایج ترین مشکلات پرداختیم ،اورلود ، رفع اورلود کولر گازی مخصوصا در فصل تابستان یکی از پردرخواست ترین خدمات مشترکین تهران سرویس است.در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع اورلود ،دلیل ایجاد اورلود و راه های رفع آن بپردازیم .در هر مرحله شما میتوانید سوالات خودتون رو از کارشناسان ما در کامنت و یا از طریق تماس با یکی از شعب تهران سرویس بپرسید.

  اورلود کولر گازی :

  برای بررسی راهای رفع اورلود کولر گازی ما باید اورلود و انواع آن را به خوبی بشناسیم ،سپس با عملکرد این قطعه آشنا شویم و در انتها با داشتن اطلاعات کافی از آن به سراغ تعمیر و یا تعویض این قطعه برویم.

  اورلود چیست؟

  اورلود یا OLP که مخفف کلمه (overload Protector) به معنای محافظ اضافه‌بار است، قطعه ایست که در بسیاری از لوازم خانگی الکترونیکی برای جلوگیری از آسیب به آن‌ها، سوختن و خطرات احتمالی پیش‌بینی‌ نشده تعبیه می گردد.علت اورلود کولر گازی داغ کردن سیم پیچ کمپرسور می‌باشد که باید تعمیر شود.

  اورلود کولر گازی

  دلیل اورلود کولر گازی چیست؟

  هر چند اورلود کولر گازی همیشه هم بد نیست و می تواند از سوختن موتور و همچنین آسیب جدی به کولر گازی جلوگیری کند ولی باید بدانید که همواره دلیلی برای اورلود کولر گازی وجود دارد که این دلایل را نمی توان بصورت دقیق مشخص کرد. هر اتفاقی می توان باعث اورلود کردن کولر گازی شود. اما عمده ترین موضوعاتی که بنا بر تجربه کارشناسان ما در شرکت تعمیر کولر گازی ای پی امداد مشهود بوده موارد زیر می باشدکه باعث شده اند کولرهای گازی بدون در نظر گرفتن برند اورلود کنند :
  مقدار گازی که به دستگاه زده شده است از حد استاندارد بیشتر بوده و به کمپرسور فشار وارد شده است یا به اصطلاح زیر بار می مانده است.
  زمانی که فشار کندانسوربه هر دلیلی بالا میرود کمپرسور دستگاه اورلود میکند که یکی از علت هایی که باعث بالا رفتن فشار کندانسور میشود کثیف بودن کندانسور است که توصیه میشود برای جلوگیری از چنین اتفاقی سرویس کولر گازی فراموش نشود.
  برق ورودی دستگاه دارای ولتاژ پایین است یا نوسان دارد
  کمپرسور دارای اشکال مکانیکی است.
  خازن کمپرسور معیوب و خراب شده است.
  قسمتی از سیم پیچی دستگاه مشکل دارد.
  اگر کولرگازی دارای سیستم لوله مویین است ممکن است گرفتگی و مسدود شدن لوله مویین باعث اورلود شدن کمپرسور شود.

  چه زمانی اورلود کولر گازی رخ می‌دهد؟

  تصور کنید در سیستم کولر گازی قانون بر این اساس است که زمانی که در هر ۳ دقیقه جریان برق بیشتر از ۱۳ آمپر نشود، دستگاه در حالت عادی قرار دارد و به کار خود ادامه می‌دهد. اما اگر پس از هر سه دقیقه میزان جریان کاهش پیدا کند و این روند تا ۲۰ دقیقه به صورت مداوم ادامه داشته باشد، اورلود کولر گازی رخ می‌دهد و به صورت کامل خاموش می‌شود و باید با ریموت آن را دوباره روشن کرد.

  سایر دلایلی که منجر به اورلود کولر گازی میشود:

  نصب نامناسب و خرابی فنی در کمپرسور:

  به منظور افزایش طول عمر و عملکرد مناسب کمپرسور، ضرورت دارد که کمپرسور توسط یک فرد حرفه‌ای نصب شود و به صورت فصلی تمام اتصالات آن، مورد بررسی قرار بگیرد.

  کثیف شدن سیم پیچ و کمپرسور:

  وقتی روی سیم پیچ یا کمپرسور گرد و غبار و کثیفی قرار گیرد، کولر گازی دیگر قادر نیست گرمای اضافه را خارج کند، به همین خاطر به صورت مداوم کار می‌کند تا باد خنک را خارج کند. افزایش فشار و دما، باعث داغ شدن بیش از حد کمپرسور و اورلود آن می‌شود.

   کثیف شدن سیم پیچ و کمپرسور:

  وقتی روی سیم پیچ یا کمپرسور گرد و غبار و کثیفی قرار گیرد، کولر گازی دیگر قادر نیست گرمای اضافه را خارج کند، به همین خاطر به صورت مداوم کار می‌کند تا باد خنک را خارج کند. افزایش فشار و دما، باعث داغ شدن بیش از حد کمپرسور و اورلود آن می‌شود.

  عدم توجه به سرویس دوره‌ای کولر گازی:

  اگر می‌خواهید کولر گازی همیشه درست کار کند، لازم است که از یک تعمیرکار حرفه‌ای کولر گازی، بخواهید هر چند وقت یکبار دستگاه شما را سرویس کند. سرویس دوره‌ای کولر گازی با تشخیص و رفع به موقع خرابی‌های کوچک، شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی معاف می‌کند.

  برای مطالعه مقاله علت خرابی شیر برقی کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  اورلود کولر گازی

  خارج کردن کمپرسور کولر گازی از حالت اورلود :

  به دو روش میتوان کولر گازی را از حالت اورلود خارج کنیم
  -گذشت زمان و دادن فرصت برای خنک شدن کمپرسور کولر گازی
  -خنک کردن کمپرسور کولر گازی با آب

  برای رفع مشکل اورلود، دریچه کندانسور کولرگازی را باز کنید و بااحتیاط و بدون تماس مستقیم، دمای کمپرسور را چک نمایید. داغ بودن کمپرسور نشانه اورلود است. در این صورت می‌توانید ابتدا با جریان آب کمپرسور را خنک کرده سپس به رفع مشکل اصلی بپردازید.

  اورلود معمولاً به دلیل کمبود گاز مبرد براثر مواردی مانند نشتی یا مسدود بودن لوله رخ می‌دهد. در این موارد کمبود مبرد در کمپرسور منجر به افزایش دمای آن می‌شود. در صورت اورلود باید فیوز اصلی را قطع کرده و لوله‌ها را با دقت چک کنید.برای رفع اورلود کولر گازی توصیه ما به شما این است ، قبل از هر اقدامی با تکنیسین های کولر گازی تهران سرویس تماس حاصل نمایید.چرا که در صورت بر طرف نشدن مشکل اورلود کولر گازی مشکلات بیشتری به کولر گازی شما تحمیل خواهید شد.

  اورلود کولر گازی

  انواع اورلود :

  اورلود مغناطیسی
  اورلود حرارتی

  اورلود مغناطیسی:

  نوع مغناطیسی اورلود بوبینی است که در اثر عبور جریان زیاد (بیشتر از حد تنظیم‌ شده) شدت میدان مغناطیسی آن به حد لازم برای انجام عمل مکانیکی قطع مدار رسیده و مدار را قطع می‌کند. از این نوع اورلود در کلیدهای خودکار نیز جهت حفاظت در برابر خطای اتصال کوتاه استفاده می‌شود. می‌دانیم که یک اتصال کوتاه باید سریع قطع شود، بنابراین در چنین موقعیتی نمی‌توان از رله اضافه باری (حرارتی) استفاده نمود، چون گرم شدن بی متال رله به یک‌ زمان نسبتاً طولانی نیاز دارد.
  این رله از یک هسته مغناطیسی که اطراف آن چند دور سیم پیچیده شده، تشکیل گردیده است. عبور جریان اتصال کوتاه باعث مغناطیس شدن و جذب اهرم قطع می‌شود. این رله را به‌طور مجرا به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌دهند و در کلیدهای خودکار از آن‌ها به همراه رله‌های حرارتی بهره می‌گیرند. به‌ این‌ ترتیب قطع مغناطیسی در صورت بروز اتصال کوتاه، مدار را فوراً قطع نموده و مانع از سوختن قطعه‌ی بی متال می‌شود.

  اورلود حرارتی:

  در مدل حرارتی قطعه اورلود از دو تا ورق فلزی با جنس متفاوت تشکیل شده است. دو قطعه فلزی که به صورت موازی کنار هم چیده شده‌اند با بالا رفتن حرارت دچار تغییر شکل می‌شوند. به دنبال تغییر حالت آنها، جریان برق قطع شده و در نتیجه از آسیب یا سوختن کمپرسور کولر گازی، ممانعت می‌شود. بعد از گذشت مدت کوتاهی با پایین آمدن حرارت سیم پیچ و سرد شدن دو ورق فلزی، شکل اورلود حرارتی به حالت قبل بر می‌گردد و از این طریق جریان برق به کمپرسور وصل می‌شود.

  تشخیص اورلود کولر گازی:

  1. یکی از ساده ترین راه‌های تشخیص اورلود کولر گازی این است که پس از مدتی که کولر گازی روشن شده است باد گرم می‌دهد و یا اینکه می‌تواند اصلا روشن نشود.

  2. یکی دیگر از راه‌های تشخیص اورلود این است که کمپرسور کولر گازی را تست کنید اگر حرارت آن خیلی بالا بود پس متوجه شوید که مشکل از آن است.

  3. یکی دیگر از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توان تشخیص داد که اورلود کولر گازی اتفاق افتاده است این است که با استفاده از آمپر متر این مشکل را تشخیص دهید.
  یکی از سیم‌های اهم متر را روی پایه c کمپرسور قرار دهید و آن یکی سیم را روی یکی از پایه‌های دیگر کمپرسور اگر با یکدیگر ارتباط داشتند اورلود اتفاق نیفتاده است ولی اگر با یکدیگر مرتبط نباشند پس مطمئنا اورلود اتفاق افتاده است.

  تعمیر کولر پنجره ای :

  هر گونه خرابی و تعمیر و همچنین نصب و جابجایی انواع کولر پنجره ای را به ما بسپارید.کولر های پنجره ای که در بسیاری از مناطق که امکان لوله کشی و نصب پنل داخلی برایشان امکان پذیر نیست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. تهران سرویس با سابقه بسیار زیاد در تعمیر کولر گازی پنجره ای  آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

  تعمیر کولر ایستاده :

  این کولرها بیشتر در مکان های بزرگ اداری و مساجد و شرکتها و جاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای گازی ایستاده  کولرهای قدرتمندی هستند. اگر به تعمیر کولر ایستاده نیاز پیدا کردید فقط یک تماس با اعزام سرویسکار کولر فاصله دارید.

  خرید قطعات کولر گازی :

  اگر شما برای کولر گازی خود نیاز به قطعه اصلی داشتید کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید .تهران سرویس تامین کننده قطعات کولر گازی در سراسر ایران قطعه در خواستی را در کمتری زمان ممکن برای شما مشتریان عزیز ارسال خواهد کرد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی  خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس