راهنمای خرید کولر گازی

امروزه یکی از وسایل ضروری که باید داخل هر خانه ای باشد، سیستم سرمایشی است. از میان انواع کولر ها به صرفه ترین شان، کولر گازی می باشد که هزینه نگه داری کمتری دارد و اصلا آب مصرف نمیکند. حتی با پیشرفت تکنولوژی کولر گازی های جدید به بازار آمده اند که مصرف برق آنها بسیار کم می باشد تا جایی که برخی از مدل های کولر گازی با برق شهری تغذیه می شوند که میتوان به پریز برق منزل آنها را وصل کرد. به همین جهت در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی پرداخته ایم و انواع آن را برای شما گرد آوری کرده ایم.

اعزام کارشناس به تمامی نقاط تهران زیر یک ساعت

راهنمای خرید انواع کولر گازی

کولر های گازی به سه نوع کلی تقسیم می‌شوند:

-کولر اسپلیت
-کولر پنجره ای 
کولرهای ایستاده.

البته مدل های دیگری با ساختارهای خاص هم وجود دارند.

اما از آنجایی که تنها از این سه مدل در مصارف خانگی و اداری استفاده می‌شود تنها به این سه مدل پرداخته ایم. هر کدام از این سه مدل مزایا و معایبی دارند که باعث می‌شود برای عده ای جذاب و برای سایرین فاقد جذابیت باشد.

راهنمای خرید کولر گازی

کولر گازی پنجره‌ای:

کولر گازی پنجره ای جزو ابتدایی و ساده ترین نوع کولر گازی است.یک سیستم یک تیکه می باشد که تمام اجزای سیکل تبرید در آن قرار دارد بدین معنی که کمپرسور و فن در یک پک قرار دارد . کولر گازی پنجره ای به راحتی در پنجره و کانال مورد نظر قرار میگیرد، لذا در هنگام خرید تنها باید به ابعاد پنجره ای که قرار است کولر در آن قرار گیرد توجه نمود . قرار گیری این تجهیزات در پشت پنجره نیز سبب میشود صدای کمپرسور در داخل شنیده شود که سرمایش اندکی با صدا همراه خواهد بود.
باید توجه داشت که کولر های پنجره ای به نسبت سایر تجهیزان سرمایشی مصرف بالاتری دارند . عموما این نوع کولرها کنترول از راه دور ندارند که می بایست در هنگام خرید به داشتن این امکان توجه نمود.

در این نوع، نیازی به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی هم نیست. بدنه‌ی یکپارچه‌ی کولر به‌سادگی درون پنجره جا می‌خورد و به‌سرعت آماده‌ی استفاده می‌شود. قیمت پایین و قدرت خنک‌کنندگی زیاد، از مزیت‌های اصلی این کولرها است و وزن زیاد و مصرف برق به‌شدت بالا در کنار ایجاد سروصدا، نقاط ضعف کولرهای پنجره‌ای به شمار می‌روند.

 

راهنمای خرید کولر گازی

کولرگازی اسپلیت:

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌ کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد با این حال اگر به فضای درون اتاق اهمیت بیشتری می‌دهید کولر قابل حمل بدترین انتخاب هست زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند

کولرهای اسپلیت قیمت بیشتری در مقایسه با کولرهای پنجره‌ای دارند؛ اما مصرف برق‌شان به‌مراتب کمتر است و در درازمدت ‌صرفه‌‌ی اقتصادی خود را نشان می‌دهند. معمولا برای زیبایی بیشترِ یونیتِ داخلی کاری می‌کنند که لوله‌های مسی در معرض دید نباشند. سختی این کار و نیاز به بازکردن یونیت داخلی برای اتصال برق کولر از جمله‌ی دلایلی هستند که باعث می‌شود برای راه‌اندازی کولرهای اسپلیت به یک نصاب حرفه‌ای و ماهر نیاز پیدا کنید.

یکی از مزیت های کولر گازی اسپیلت استفاده از گرمایش آنها در فصل سرما ست.
طراحی جدید کولر های اسپیلت و قابلیت اینورتر ، این دستگاه تهویه را جزو محبوب ترین نوع این دستگاه قرار داده است.
در مقاله معرفی کم مصرف ترین کولر گازی شما را با انواع کولر گازی اینوتر محبوب در ایران آشنا خواهیم کرد.

 

راهنمای خرید کولر گازی

کولرگازی ایستاده:

از این کولرها یا در مصارف صنعتی استفاده می‌شود یا مصارف خانگی بسیار خاص. مصارف صنعتی شامل مکان‌های عمومی پر رفت‌وآمد می‌شوند. آن دسته از کاربرانی که امکان نصب کولر پنجره‌ای ندارند یا به دلیل مستاجر بودن، اجازه‌ی دخل و تصرف در دیوار منزل مسکونی را ندارند هم ممکن است به‌ناچار به سمت این کولرها سوق داده می‌شوند.برخلاف طراحی این کولر گازی باید از جابه جابی دائم آن خودداری کرد.

 

راهنمای خرید کولر گازی

نکات مهم در خرید کولر گازی:

1-طراحی پنل کولر گازی:

باید بگوییم که طراحی پنل مهم است زیرا تنها چیزی که شما پس از نصب از یک کولر گازی مشاهده می‌کنید، پنل آن است.زیبایی پنل باعث زیبا تر شدن فصای خانه شما می شود، بنابراین سعی کنید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، کولری با زیبا ترین پنل موجود را انتخاب کنید.

2-ظرفیت کولر گازی:

در هنگام (خرید کولر گازی) به یکی از نگاتی که باید توجه کنیم، ظرفیت کولر گازی نسبت به مساحت اتاق مورد نیاز می باشد. در زیر جدولی ارائه شده که می توانید نسبت مساحت به ظرفیت را مشاهده نمایید.چرا که بسیاری از مشتریان تهران سرویس بعد از ارسال تعمیرکار به محل متوجه میشوند که کولر گازی آنها کاملا سالم است و دلیل اصلی خنک نشدن محیط مورد نظر پایین بودن ظرفیت کولر گازی آنهاست ،به جدول زیر توجه کنید:

ظرفیت کولر گازیمساحت اتاق (متر مربع)
۹۰۰۰۳۷-۳۲
۱۰۰۰۰۴۱-۳۷
۱۲۰۰۰۵۰-۴۱
۱۴۰۰۰۶۴-۵۰
۱۸۰۰۰۹۱-۶۴
۲۴۰۰۰۱۱۷-۹۱

3-انواع کمپرسور های کولر گازی

کمپرسور ها یکی از مهم ترین اجزای کولر گازی است. زیرا تمام سرمایش ایجاد شده توسط کولر بر عهده کمپرسور می باشد.

در زمان خرید کولر گازی جدا از برند مورد نظر، نکته ی مهمی که وجود دارد این است که به مدل و نوع کمپرسور به کار رفته در آن باید توجه کنید زیرا انتخاب بهترین مدل کمپرسور هزینه ما را در سرویس کولر گازی بسیار کاهش می دهد.

در جدول زیر انواع مدل و کمپرسور های موجود در بازار را برای شما آورده ایم:

بهترین کمپرسور برای کولر گازی؟

راهنمای خرید کولر گازی : در بین کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول (scroll) بهترین کمپرسور کولر گازی می باشد که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند ولی خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

نوع کمپرسورتحمل حرارتمصرف برقمیزان صداتوان
پیستونیمتوسطکمکممتوسط
اسکرولزیادمتوسطمتوسطبالا
موشکیکمزیادزیادکم

4-مصرف برق کولر گازی :

اگر هزینه ی برق مصرفی برای شما مهم است ،نسل جدید کولر گازی اینورتر را حتما در نظر داشته باشید .در طراحی این کولر گازی با جایگزینی سیستم اینورتر به جای سیستم کولر گازی معمولی بسیاری از هزینه برق مصرفی شما کاهش میابد.

میزان صرفه جوییگروه بازده مصرف انرژی
 ۱۱%B – A
  ۱۹%C – A
 ۲۵%D – A
۳۲%E – A
۳۶%F – A
بیش از ۴۰%G – A

5-یک برند با پشتیبانی قوی انتخاب کنید:

در انتخاب کولر گازی خود حتما مقاله کولر گازی کم مصرف ما را مطالعه کنید و با پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید تا شما در انتخاب کولر گازی مناسب راهنمایی کنند چرا که انتخاب کولر گازی غلط تنها هزینه های شما  را افزایش خواهد داد .خرید مطمئن کولر گازی را با تهران سرویس تجربه نمایید.

آب و هوای محل سکونت:

راهنمای خرید کولر گازی : در صورتی‌ که مردم در هنگام خرید به مشخصات کولرهای گازی توجه کرده و کولرهایی متناسب با اقلیم آب و هوایی خود انتخاب نمایند، نه تنها عمر کولر خود را افزایش می دهد، بلکه باعث کاهش مصرف برق و هزینه‌های مربوط به آن می‌شوند.

بر اساس این گزارش، کولرهای گازی به سه کلاس آب و هوایی معتدل (T۱)، خنک (T۲) و گرمسیری (T۳) تقسیم می‌شوند. کولرهایی که دارای کلاس آب و هوایی گرمسیری هستند درمناطق گرمسیر مانند هرمزگان، بوشهر، خوزستان وسیستان بلوچستان استفاده می‌شوند. نوع کلاس آب وهوایی هر کولر بر روی برچسب انرژی آن درج شده است

تفاوت بین کلاس های T1، T2 و  T3 کمپرسورهای کولر گازی

کلاس های T1، T2 و  T3  در واقع مربوط به شرایط آب و هوایی است که در کولر گازی، چیلر، و یا هیت پمپ کاربرد دارد. به طور کلی دامنه دمایی این کلاس ها به شرح زیر است:

T1: آب و هوای معتدل، کولر گازی/ چیلر: 18 تا 43 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 43 درجه سانتی گراد

T2: آب و هوای خنک، کولر گازی/ چیلر: 10 تا 35 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 35 درجه سانتی گراد

T3: آب و هوای گرم، کولر گازی/ چیلر: 21 تا 52 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 51 درجه سانتی گراد

اگر می خواهید کولر گازی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنیدۀ، قبل از تصمیم نهایی حتما باید رده بندی کلاس های آب و هوایی T1 تا T3  کمپرسور را بررسی نمایید. سعی کنید حداکثر دمای منطقه زندگی خود را پیدا کنید. اگر در انتخاب بین دو کلاس مختلف آب و هوایی تردید دارید، بهتر است کلاس بالاتر را انتخاب نمایید.

پرفروش ترین برند های کولر گازی:

کولر گازی اجنرال OGENERAL                     

در صدر جدول بهترین کولر گازی و پرفروش ترین برندهای کولر گازی ها همچون سال های گذشته کولر گازی اجنرال وجود دارد.این نوع برند کولر گازی به علت داشتن رده مصرف انرژی A++ نیز به عنوان کم مصرف ترین کولر گازی جهان نامیده می شود.یکی دیگر از ویژگی های این نوع کولر داشتن استحکام قطعات و موتور کم صدا است.

کولر گازی گری GREE  

در ردیف دوم لیست بهترین کولر گازی ها کولر گازی گری وجود دارد . بزرکترین و تخصصی ترین شرکت تولید سیستم تهویه مطبوع در جهان شرکت گری می باشد که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد. گری یکی از شرکت های است که به طور عمده کولر گازی مورد نیاز بازار ایران و جهان را تامین می کند.

 کولر گازی جنرال GENERAL

کولر گازی جنرال طرح لبخند جزء سومین لیست بهترین کولر گازی و پرفروش ترین برنهای کولر گازی در ایران قرار دارد و یکی از شناخته ترین نوع کولر ها می باشد. موتور کولر گازی جنرال از موتور توشیبا ساخت کشور تایلند بهره برده است . سطح مصرف انرژی آن نوع B است. یکی از ویژگی های آن که باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند قیمت پایین و مناسب است. اگر خرابی های رایج کولر گازی اجنرال را بدانید شما را در انتخاب یاری می کند.

کولر گازی ال جی LG                             

و در چهارمین ردیف پرفروش و بهترین کولرگازی ها، کولر گازی ال جی قرار دارد.کولر گازی ال جی عرضه نسل جدید کولرهای گازی اینوتر است که  با کاهش چشم گیر ۷۳ درصدی انرژی راهی نو در مصرف بهینه انرژی گشوده است.کولر گازی  اسپلیت ال جی قابل اطمینان و راه حلی دائمی برای تامین سرمایش و گرمایش خانه یا محل کار شما هستند. سیستم‌های اسپلیت ال جی با موتور قدرتمند خود کارایی بالایی را در کنار مصرف بهینه انرژی دارند. 

کولر گازی سامسونگ SAMAUNG

سامسونگ، یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است.

کولر گازی سامسونگ، با طراحی منحصر به فرد و صنعتی و با بهره گیری از بروز ترین فناوری های دنیا، به عنوان محصولاتی پرفروش و قابل اعتماد در بازار ایران تبدیل شده اند و عرضه مدل های متفاوت و متنوع به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب شرکت سام سرویس کولرهای گازی سامسونگ، باعث شده مصرف کننده ایرانی استقبال گسترده ای از این محصولات داشته باشند.

برای آشنایی با مدل های کم مصرف این برندها مقاله معرفی کولر گازی های کم مصرف را مطالعه نمایید.

6-نصاب ماهر انتخاب کنید:

گاه انتخب یک تعمیرکار کولر گازی نابلد و ناوارد تمامی هزینه های شما برای  خرید کولر گازی را هدر خواهد داد چرا که نصب کولر دارای نکات بسیار مهمی است که اگر رعایت نشود کولر گازی شما دجار مشکل خواهد شد و بعید نیست در همان ماه های اول نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید.

در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام خرید، ظرفیت و نوع کمپرسور آن را در نظر بگیرید و سپس با توجه به نیاز خود یکی از انواع کولر گازی را انتخاب نمایید. همچنین نوع برند نیز می تواند در تعرفه های تعمیر کولر گازی متفاوت باشد.

 

چرا خرید کولر گازی از تهران سرویس:

1-با خرید کولر گازی از تهران سرویس از اصالت کالای خود اطمینان داشته باشید.
2-کارشناسان تهران سرویس قبل از خرید کولر گازی با تماس با مشتریان عزیز از تمام موارد تاثیر گذار بر در انتخاب کولر گازی اطلاع میبابند تا شما را در خرید بهترین کولر گازی موجود راهنمایی کنند.
3-ضمانت 5 ساله تمامی کولر گازی های خریدار ی شده از تهران سرویس برای تمام مشتریان.
4-با خرید کولر گازی خود از تهران سرویس نصب رایگان را از ما هدیه بگیرید.

در هنگام خرید با اطلاع و راهنمای کامل کولر های گازی می توانید خریدی به صرفه و خوبی را تجربه کنید.

چرا تهران سرویس

نماد اعتماد

مفتخریم با ارائه خدمات برتر در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیک مشتریان از سوی وزارت صنعت معدن تجارت شده ایم.

گارانتی خدمات

تهران سرویس بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده ندارند، مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه به عهده میگیرد.

هزینه های منصفانه

تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

متخصصان با تجربه

سرویس کار ها و تعمیر کار های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی و با مدرک معتبر از مجتمع فنی در حوزه تعمیر و سرویس می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های لوازم خانگی ، مناسبترین فرد جهت تعمیر لوازم خانگی شما می باشند.

اولویت با تعمیر خدمات

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه تکنسین های تهران سرویس در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.