راهنمای جامع خرید کولر گازی

امروزه یکی از وسایل ضروری که باید داخل هر خانه ای باشد، سیستم سرمایشی است. از میان انواع کولر ها به صرفه ترین شان، کولر گازی می باشد که هزینه نگه داری کمتری دارد و اصلا آب مصرف نمیکند. حتی با پیشرفت تکنولوژی کولر گازی های جدید به بازار آمده اند که مصرف برق آنها بسیار کم می باشد تا جایی که برخی از مدل های کولر گازی با برق شهری تغذیه می شوند که میتوان به پریز برق منزل آنها را وصل کرد. به همین جهت در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی پرداخته ایم و انواع آن را برای شما گرد آوری کرده ایم.

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید انواع کولر گازی

کولر های گازی به سه نوع کلی تقسیم می‌شوند:

-کولر اسپلیت
-کولر پنجره ای 
کولرهای ایستاده.

البته مدل های دیگری با ساختارهای خاص هم وجود دارند.

اما از آنجایی که تنها از این سه مدل در مصارف خانگی و اداری استفاده می‌شود تنها به این سه مدل پرداخته ایم. هر کدام از این سه مدل مزایا و معایبی دارند که باعث می‌شود برای عده ای جذاب و برای سایرین فاقد جذابیت باشد.

کولر گازی پنجره‌ای:

کولر گازی پنجره ای جزو ابتدایی و ساده ترین نوع کولر گازی است.یک سیستم یک تیکه می باشد که تمام اجزای سیکل تبرید در آن قرار دارد بدین معنی که کمپرسور و فن در یک پک قرار دارد . کولر گازی پنجره ای به راحتی در پنجره و کانال مورد نظر قرار میگیرد، لذا در هنگام خرید تنها باید به ابعاد پنجره ای که قرار است کولر در آن قرار گیرد توجه نمود . قرار گیری این تجهیزات در پشت پنجره نیز سبب میشود صدای کمپرسور در داخل شنیده شود که سرمایش اندکی با صدا همراه خواهد بود.
باید توجه داشت که کولر های پنجره ای به نسبت سایر تجهیزان سرمایشی مصرف بالاتری دارند . عموما این نوع کولرها کنترول از راه دور ندارند که می بایست در هنگام خرید به داشتن این امکان توجه نمود.

در این نوع، نیازی به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی هم نیست. بدنه‌ی یکپارچه‌ی کولر به‌سادگی درون پنجره جا می‌خورد و به‌سرعت آماده‌ی استفاده می‌شود. قیمت پایین و قدرت خنک‌کنندگی زیاد، از مزیت‌های اصلی این کولرها است و وزن زیاد و مصرف برق به‌شدت بالا در کنار ایجاد سروصدا، نقاط ضعف کولرهای پنجره‌ای به شمار می‌روند.

راهنمای خرید کولر گازی

کولرگازی اسپلیت:

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌ کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد با این حال اگر به فضای درون اتاق اهمیت بیشتری می‌دهید کولر قابل حمل بدترین انتخاب هست زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند

کولرهای اسپلیت قیمت بیشتری در مقایسه با کولرهای پنجره‌ای دارند؛ اما مصرف برق‌شان به‌مراتب کمتر است و در درازمدت ‌صرفه‌‌ی اقتصادی خود را نشان می‌دهند. معمولا برای زیبایی بیشترِ یونیتِ داخلی کاری می‌کنند که لوله‌های مسی در معرض دید نباشند. سختی این کار و نیاز به بازکردن یونیت داخلی برای اتصال برق کولر از جمله‌ی دلایلی هستند که باعث می‌شود برای راه‌اندازی کولرهای اسپلیت به یک نصاب حرفه‌ای و ماهر نیاز پیدا کنید.

یکی از مزیت های کولر گازی اسپیلت استفاده از گرمایش آنها در فصل سرما ست.
طراحی جدید کولر های اسپیلت و قابلیت اینورتر ، این دستگاه تهویه را جزو محبوب ترین نوع این دستگاه قرار داده است.
در مقاله معرفی کم مصرف ترین کولر گازی شما را با انواع کولر گازی اینوتر محبوب در ایران آشنا خواهیم کرد.

راهنمای خرید کولر گازی

کولرگازی ایستاده:

از این کولرها یا در مصارف صنعتی استفاده می‌شود یا مصارف خانگی بسیار خاص. مصارف صنعتی شامل مکان‌های عمومی پر رفت‌وآمد می‌شوند. آن دسته از کاربرانی که امکان نصب کولر پنجره‌ای ندارند یا به دلیل مستاجر بودن، اجازه‌ی دخل و تصرف در دیوار منزل مسکونی را ندارند هم ممکن است به‌ناچار به سمت این کولرها سوق داده می‌شوند.برخلاف طراحی این کولر گازی باید از جابه جابی دائم آن خودداری کرد.

راهنمای خرید کولر گازی

نکات مهم در خرید کولر گازی:

1-طراحی پنل کولر گازی:

باید بگوییم که طراحی پنل مهم است زیرا تنها چیزی که شما پس از نصب از یک کولر گازی مشاهده می‌کنید، پنل آن است.زیبایی پنل باعث زیبا تر شدن فصای خانه شما می شود، بنابراین سعی کنید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، کولری با زیبا ترین پنل موجود را انتخاب کنید.

2-ظرفیت کولر گازی:

در هنگام (خرید کولر گازی) به یکی از نگاتی که باید توجه کنیم، ظرفیت کولر گازی نسبت به مساحت اتاق مورد نیاز می باشد. در زیر جدولی ارائه شده که می توانید نسبت مساحت به ظرفیت را مشاهده نمایید.چرا که بسیاری از مشتریان تهران سرویس بعد از ارسال تعمیرکار به محل متوجه میشوند که کولر گازی آنها کاملا سالم است و دلیل اصلی خنک نشدن محیط مورد نظر پایین بودن ظرفیت کولر گازی آنهاست ،به جدول زیر توجه کنید:

ظرفیت کولر گازی مساحت اتاق (متر مربع)
۹۰۰۰ ۳۷-۳۲
۱۰۰۰۰ ۴۱-۳۷
۱۲۰۰۰ ۵۰-۴۱
۱۴۰۰۰ ۶۴-۵۰
۱۸۰۰۰ ۹۱-۶۴
۲۴۰۰۰ ۱۱۷-۹۱

3-انواع کمپرسور های کولر گازی

کمپرسور ها یکی از مهم ترین اجزای کولر گازی است. زیرا تمام سرمایش ایجاد شده توسط کولر بر عهده کمپرسور می باشد.

در زمان خرید کولر گازی جدا از برند مورد نظر، نکته ی مهمی که وجود دارد این است که به مدل و نوع کمپرسور به کار رفته در آن باید توجه کنید زیرا انتخاب بهترین مدل کمپرسور هزینه ما را در سرویس کولر گازی بسیار کاهش می دهد.

در جدول زیر انواع مدل و کمپرسور های موجود در بازار را برای شما آورده ایم:

نوع کپرسور تحمل حرارت مصرف برق میزان صدا توان
پیستونی متوسط کم کم متوسط
اسکرول زیاد متوسط متوسط بالا
موشکی کم زیاد زیاد کم

4-مصرف برق کولر گازی :

اگر هزینه ی برق مصرفی برای شما مهم است ،نسل جدید کولر گازی اینورتر را حتما در نظر داشته باشید .در طراحی این کولر گازی با جایگزینی سیستم اینورتر به جای سیستم کولر گازی معمولی بسیاری از هزینه برق مصرفی شما کاهش میابد.

5-یک برند با پشتیبانی قوی انتخاب کنید:

در انتخاب کولر گازی خود حتما مقاله کولر گازی کم مصرف ما را مطالعه کنید و با پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید تا شما در انتخاب کولر گازی مناسب راهنمایی کنند چرا که انتخاب کولر گازی غلط تنها هزینه های شما  را افزایش خواهد داد .خرید مطمئن کولر گازی را با تهران سرویس تجربه نمایید.

6-نصاب ماهر انتخاب کنید:

گاه انتخب یک تعمیرکار کولر گازی نابلد و ناوارد تمامی هزینه های شما برای  خرید کولر گازی را هدر خواهد داد چرا که نصب کولر دارای نکات بسیار مهمی است که اگر رعایت نشود کولر گازی شما دجار مشکل خواهد شد و بعید نیست در همان ماه های اول نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید.

در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام خرید، ظرفیت و نوع کمپرسور آن را در نظر بگیرید و سپس با توجه به نیاز خود یکی از انواع کولر گازی را انتخاب نمایید. همچنین نوع برند نیز می تواند در تعرفه های تعمیر کولر گازی متفاوت باشد.

در هنگام خرید با اطلاع و راهنمای کامل کولر های گازی می توانید خریدی به صرفه و خوبی را تجربه کنید.

تماس با کارشناس

021 22669196 - 021 66593368