تعمیر داکت اسپیلت هایسنس

کمپانی هایسنس در سال 1348 شمسی در کشور چین تاسیس و به بهره برداری رسید. این سری از سیستم های تهویه مطبوع با بهره مندی از تکنولوژی های منحصر بفرد و در خط تولید کاملا اتوماتیک زیر نظر مهندسین مجرب ساخته شده اند و از قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی بهره می برند.بر اساس اعلام مؤسسات بزرگی مانند IDG، Euromonitor و انجمن مصرف کنندگان لوازم الکترونیکی، اکنون شرکت هایسنس، جزء ۱۰ تولید کننده برتر لوازم خانگی و الکترونیکی در جهان است.در این مقاله قصد داریم به تعمیر داکت اسپیلت هایسنس بپردازیم و آن را از تمام جهات بررسی نماییم.با ما همراه شوید.

اعزام کارشناس به تمامی نقاط تهران زیر یک ساعت

داکت اسپیلت هایسنس :

اسپلیت کانالی هایسنس به دلیل وجود کیت اینورتر بسیار کم مصرف می باشد و مصرف برق را تا 60 درصد کاهش می دهد به همین دلیل دارای برچسب انرژی سری A می باشد. داکت اسپلیت های هایسنس دارای گاز مبرد R140a می باشند و قابلیت کارکرد در آب و هوای معتدل و حاره ای را دارند، همچنین دارای کمپرسور روتاری و اسکرال می باشند. اسپلیت کانالی هایسنس از ظرفیت 18000 تا 60000 بی تی یو بر ساعت طراحی و تولید می شوند که در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مدل داکت اسپیلت هایسنس:

 • داکت اسپلیت هایسنس HID-18
 • داکت اسپلیت هایسنس HID-24
 • داکت اسپلیت هایسنس HID-30
 • داکت اسپلیت هایسنس HID-36
 • داکت اسپلیت هایسنس HID-48
 • داکت اسپلیت هایسنس HID-60

خرید داکت اسپیلت هایسنس:

تهران سرویس انواع مدل های این برند محبوب را با ضمانت 5 ساله به مشتریان عرضه میکند.برای خرید این داکت اسپیلت با پشتیبانی تهران سرویس تماس حاصل نمایید، تا شما را در انتخاب داکت اسپیلت مناسب یاری دهند .

ویژگی داکت اسپیلت هایسنس:

 

ظرفیت داکت اسپیلت هایسنس برای مصارف خانگی:

مطمئنا انتخاب و خرید داکت اسپیلت به مساحت متراژ فضایی که برای خنک کردن نیاز هست بستگی دارد.
-بررسی استفاده همزمان وسایلی دیگر با داکت اسپیلت هایسنس
-بررسی تعداد خانوار و کسانی که در منزل سکونت دارند.
-بررسی تعداد پنجره های داخل خانه و فضای موجود
-بررسی ارتفاع و بلندی دیوار خانه تا سقف

در بخش زیر سعی کرده ایم که براساس مساحت خانه ها نوع  داکت اسپیلت که نیاز هست را لیست کنیم:

تعمیر داکت اسپیلت لنوکس

خدمات تهران سرویس برای داکت اسپیلت هایسنس:

-نصب داکت اسپیلت هایسنس
-سرویس داکت اسپیلت هایسنس
-تعمیر داکت اسپیلت هایسنس

نصب داکت اسپیلت هایسنس:

برای نصب داکت اسپیلت هایسنس ابتدا محل دقیق و مناسب برای نصب را انتخاب نمایید،سپس نصاب داکت اسپیلت تمامی مراحل زیر را به دقت انجام خواهد داد:

1-نصب یونیت داخلی در محل مورد نظر
2- اتصالات الکتریکی
3-یونیت خارجی (کندانسور) داکت اسپیلت هایسنس  را نصب کنید
4-متصل کردن لوله ها
5-وکیوم کردن داکت اسپیلت
6-شارژ گاز در صورت نیاز

هزینه نصب داکت اسپیلت هایسنس:

هزینه نصب  داکت اسپیلت هایسنس برای هر مشتری متناسب با میزان لوله ، عایق، و سیم های برق ….متفاوت است و نمیتوان یک هزینه ثابت برای نصب داکت اسپیلت در نظر گرفت.با تماس با کارشناسا ما میتوانید از هزینه دقیق نصب داکت اسپیلت مطلع شوید.

هزینه های اضافی هنگام نصب داکت اسپیلت هایسنس:

 • هزینه لوله و اتصالات
 • کیفیت کار نصاب داکت اسپیلت
 • هزینه پایه کمپرسور داکت اسپیلت
 • هزینه لوله اضافی داکت اسپیلت
 • هزینه کابل اضافی داکت اسپیلت
 • هزینه شارژ گاز تکمیلی
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • هزینه نصب و راه اندازی داکت اسپیلت
 • و…

نصاب داکت اسپیلت:

برای درخواست نصاب داکت اسپیلت  خود به نزدیکترین شعبه تهران سرویس در محل سکونت خود تماس حاصل نمایید نصاب داکت اسپیلت  در کمتر از یک ساعت در محل حاضر خواهد بود.

سرویس داکت اسپیلت هایسنس:

سرویس کردن داکت اسپیلت  یکی از مواردی است که باید جدی گرفته شود. سرویس داکت اسپیلت  به صورت دوره ای باعث خواهد شد که دستگاه شما سالم و بدون نقص باقی بماند .سرویس داکت اسپیلت  هر 6 ماه باید توسط متخصص داکت اسپیلت انجام گردد.

مراحل سرویس داکت اسپیلت هایسنس :

شستشوی داکت اسپیلت :

داکت اسپیلت  مدام در معرض آلودگی قرار دارند و با گذشت زمان گرد و غبار زیادی روی این دستگاه قرار میگیرد. مهمترین خدمات سرویس انواع داکت اسپیلت  تمیز کردن داکت اسپیلت  از گرد و غبار و آلودگی است. با این کار راندمان و کارایی داکت اسپیلت  افزایش یافته و باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز میشود.

شستشوی فیلر های داکت اسپیلت :

تمامی فیلتر های داکت اسپیلت  توسط بهترین سرویس کار داکت اسپیلت  درآورده شده و با مواد مخصوص شسته میشوند. در صورتی که فیلتر داکت اسپیلت  شما فرسوده شده باشد با بهترین نوع فیلتر توسط سرویس کار ما تعویض میگردد.

تست آمپر داکت اسپیلت :

در صورتی که آمپر این محصول ایراد جزیی و یا کلی داشته باشد توسط سرویس کار بررسی شده و اگر نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد متناسب با میزان خرابی بهترین تصمیم گرفته میشود. این تست سبب میشود از خرابی سایر قطعات پیشگیری شده و شما مجبور نباشید هزینه زیادی برای تعمیر انواع قطعات و تعویض آن ها بپردازید.

نشت یابی و شارژ گاز داکت اسپیلت :

سرویس دوره ای داکت اسپیلت  توسط نمایندگی سرویس داکت اسپیلت  سبب میشود شما هر ۶ ماه یکبار تمام قطعات را بررسی کرده و در صورتی که مشکل جزیی در دستگاه وجود داشته باشد از فرا گیر شدن و آسیب رساندن به سایر قطعات پیشگیری کرد.

تعویض کنتاکتور داکت اسپلیت هایسنس:

قطعه ای در داکت اسپلیت هایسنس که وظیفه ای کنترل جریان برق را برعهده دارد کنتاکتور بوده که در سری های وارداتی بسیار ضعیف بوده و تعمیرکاران شرکت تهران سرویس این قطعه را با نمونه اصلی و قوی تر بر روی دستگاه های شما قرار می دهد که طول عمر آن بالاتر بوده . ایمنی دستگاه نیز در برابر نوسان برق بیشتر می گردد.

هزینه سرویس داکت اسپیلت هایسنس:

هزینه سرویس داکت اسپیلت  برای مشتریان عزیز با توجه به خدمات ارائه شده متفاوت است ، و تنها وجه اشتراک تمامی مشتریان عزیز تهران سرویس ضمانت 6 ماهه خدمات تهران سرویس است .

فواید سرویس 6 ماهه داکت اسپیلت هایسنس :

سرویس مرتب داکت اسپیلت  باعث میشود داکت اسپیلت  شما عملکرد بهتری داشته باشد و شما از هزینه های زیاد تعمیرات رهایی یابید.
سرویس داکت اسپیلت هایسنس  باعث کاهش مصرف برق شما خواهد شد .

تعمیر داکت اسپیلت هایسنس:

در هنگام مواجه شدن با خطا و یا هرگونه خرابی در داکت اسپیلت هایسنس خود کافیست با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا تعمیرکار مجرب در کمتر از یک ساعت در محل حاضر باشد.

مشکلات رایج در داکت اسپیلت هایسنس:

-مشکل باد گرم داکت اسپیلت هایسنس
-مشکل صدای زیاد داکت اسپیلت هایسنس
-چک کردن سلامت درب داکت اسپیلت هایسنس
-شارژ گاز داکت اسپیلت هایسنس
-شستشوی داکت اسپیلت هایسنس
-چک کردن فشار گاز داکت اسپیلت
-تمیز کردن فیلتر هوای داکت اسپیلت هایسنس
-هواگیری داکت اسپیلت داکت اسپیلت
-تعمیر و تعویض قطعات معیوب
-چک کردن صحت عملکرد کندانسور داکت اسپیلت هایسنس
-خدمات سرویس سالیانه داکت اسپیلت هایسنس
-تایمر دستگاه روشن است، اما داکت اسپیلت نمی تواند بر مبنای آن عمل کند.
-کمپرسور نمی تواند در حالت PSC استارت نماید.
-کمپرسور روشن می شود، اما سیستم سرمایشی و گرمایشی آن کار نمی کند.
-کمپرسور راه اندازی می شود، اما قطع و وصل داکت اسپیلت سریع انجام می شود.
-کمپرسور استارت نمی کند و صدایی از آن به گوش نمی رسد.
-در حالت Dry یا Auto سرعت فن تغییر نمی کند.
-دستگاه راه اندازی می شود، اما پی در پی قطع و وصل می شود.
-سیستم به طور مداوم کار می کند و ترموستات عمل نمی کند.

خدماتی که تهران سرویس در زمینه تعمیر داکت اسپیلت هایسنس شما ارائه میدهد :

-تعمیر و تعویض قطعات در داکت اسپیلت هایسنس
-شارژ گاز داکت اسپیلت داکت اسپیلت
-تعمیرات کندانسور داکت اسپیلت هایسنس
-تعمیرات پنل داخلی و خارجی  داکت اسپیلت
-انجام سیم کشی و لوله کشی داکت اسپیلت
-جابجایی اصولی داکت اسپیلت هایسنس
-نصب اصولی  داکت اسپیلت
-مشاوره خرید داکت اسپیلت
-تعمیر شیر برقی و موتور فن داکت اسپیلت
-تعمیرات مربوط به ترموستات داکت اسپیلت
-عیب یابی داکت اسپیلت
-سرویس فصلی و دوره ای داکت اسپیلت
-تعمیرات برد داکت اسپیلت هایسنس
-خدمات لوله کشی روکار و توکار داکت اسپیلت

تعمیر کمپرسور داکت اسپیلت هایسنس در تهران :

خرابی کمپرسور مشکلات بسیاری را در داکت اسپیلت  و اسپلیت ایجاد می کند که باید به سرعت آنها را برطرف کنید. اصلی ترین نشانه خرابی کمپرسور، کاهش سرمای داکت اسپیلت است. در واقع وقتی سرمای این دستگاه کم می شود و به اندازه کافی محیط را خنک نمی کند، تعمیرکاران به عنوان اولین قطعه به سراغ کمپرسور می روند؛ چرا که این قطعه، به نوعی شاخص عملکرد داکت اسپیلت به شمار می رود. خنک نکردن هم علامت دیگری است که تیم تعمیرات داکت اسپیلت پیش از ترمیم کمپرسور به آن توجه می کنند. پس از ترمیم کمپرسور، عملکرد داکت اسپیلت و روند خنک سازی به حالت عادی باز می گردد.

شارژ گاز داکت اسپیلت هایسنس:

شارژ داکت اسپیلت  یک فرایند مهم و موثر است که باید در زمان مناسب و به شکل درست انجام شود. برای انجام این کار باید اول روش شارژ مشخص گردد که این مساله بستگی به مدل داکت اسپیلت و ظرفیت آن دارد. به طور کلی همه انواع داکت اسپیلت  و تهویه مطبوع، از گازهای فریونی مانند R22-R410A-R407A استفاده می کنند.

برای شارژ کردن کمپرسور، یا از ترازو استفاده می شود و یا گیج مانوفیلد. البته روش دیگری هم برای این کار وجود دارد که برای انجام دادن آن از آمپرمتر استفاده می شود. تشخیص این که کدام روش برای شارژ داکت اسپیلت شما مناسب تر است، مساله ای است که نیاز به مهارت بالایی داشته و تنها تعمیرکاران با تجربه قادر به انجام دادن آن هستند. تیم تعمیر داکت اسپیلت جنرال الکتریک ضمن تشخیص به موقع و درست، از بهترین روش برای شارژ گاز این دستگاه استفاده می کنند.

تعمیر داکت اسپیلت هایسنس بصرفه است یا خرید داکت اسپیلت هایسنس؟

روزانه ده‌ها مشتری با ما تماس گرفته و سؤالاتی می‌پرسند مبنی بر اینکه آیا داکت اسپیلت ایشان قابل تعمیر بوده؟ یا راهی جز تعویض آن وجود ندارد ما این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم آورده‌ایم تا کارشناسان تهران سرویس با بازدید دستگاه شما با صرف وقت و تجربه تا حد امکان نسبت به تعمیر داکت اسپیلت هایسنس  شما اقدام کنند زیرا هزینه تعمیر داکت اسپیلت هایسنس ده‌ها برابر کمتر از تعویض آن با یک دستگاه اسپیلت نو است ولی در صورت هزینه‌بردار بودن این مورد و به‌صرفه نبودن آن به شما گزارشی کامل درست و کارشناسانه خواهند داد و این اطمینان را به شما خواهند داد که تعویض داکت اسپیلت تکاسمه به‌صرفه‌تر از تعمیر آن خواهد بود.

علائم کمبود گاز در داکت اسپیلت هایسنس:

کاهش قدرت سرمایش داکت اسپیلت
افزایش مصرف برق
یخ زدگی یونیت خارجی داکت اسپیلت
صدای زیاد و نا بهنجار در داکت اسپیلت

راه اندازی داکت اسپلیت هایسنس در زمستان

اقدامات لازم برای راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپیلت :
1- شست و شو و نظافت یونیت داخلی و خارجی:
با شروع فصل سرما برای تغییر وضعیت داکت اسپلیت از حالت سرمایش به گرمایش، اولین کاری که باید انجام داد شستشوی فیلتر یونیت داخلی می باشد.
برای این کار می بایست دریچه بازدید داکت اسپلیت را باز نمایید و با جدا کردن آن از دستگاه اقدام شستشوی کامل آن نمایید.
سپس به سراغ یونیت خارجی بروید، اگر توجه کنید قسمت پشت یونیت خارجی دارای شبکه ای با فین‌های شبیه رادیاتور اتومبیل وجود دارد که می توانید توسط آب و مواد شوینده، طوری که آب به موتور فن دستگاه نفوذ نکند این قسمت را شستشو دهید.
2- باز کردن شیرهای ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپلیت:
در صورتی که گرمایش ساختمان توسط موتورخانه مرکزی می باشد حتماً شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را باز کنید.
و اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و توسط پکیج می باشد، می توانید با روشن کردن قسمت گرمایش پکیج این مرحله را انجام دهید، البته اگر نیاز است که حوله خشک کن های واحد در زمستان فعال باشند می توانید پکیج را همچنان روی حالت گرمایش نگه داریم .
3- تغییر حالت (mode) دستگاه از روی کنترلر یا ترموستات:
در این مرحله از روی کنترلر دستگاه وضعیت دستگاه را روی حالت HOT قرار دهید و دمای دلخواه را بین ۱۸ تا ۲۵ درجه تنظیم نمایید، لازم به ذکر است که خاموش و روشن کردن کمپرسور بر اساس دمای محیط انجام می شود، یعنی اگر هوا گرم نباشد و مثلا دمای محیط حدود ۲۳ درجه باشد و شما دمای دلخواه را روی ۲۵ درجه تنظیم نمایید، دستگاه شما در این حالت باد گرم میزند.برای همین در ابتدای کار دما را روی ۱۸ درجه تنظیم نمایید و بعد از گذشت کمی از کارکرد دستگاه اگر هوای محیط سرد شده بود دما را بالاتر و روی دمای دلخواه تنظیم نمایید.
نکات مهم در استفاده از سیستم گرمایش داکت اسپیلت:
نکته اول: حتما به جای گیری یونیت یا همان اپراتور اصلی که خارج از محل سکونت قرار دارد توجه فرمایید که ورودی ( مکنده هوا که پشت یونیت می شود ) و خروجی هوا ( دمنده هوا که جلو یونیت ) می شود به اندازه کافی باز باشد که در چرخش هوا مشکلی پیش نیاید
نکته دوم: بسیار مهم است که خروجی داکت اسپیلت ها در اتاق های مختلف گرفتگی یا بسته بودن ایجاد نشد باشد ، حداکثر 50 در صد خروجی داکت اسپیلت ها باید بسته باشد .علت این کار ایجاد جریان کافی هوا در کویل و اواپراتورو جلوگیری از یخ زدگی می باشد، مخصوصا در داکت اسپلیت هایی که کویل آب گرم دقیقا کنار اواپراتور است .

تعمیر داکت اسپیلت هایسنس در تهران:

تهران سرویس همواره در تلاش است تا با به کارگیری بهترین نیروها در سراسر تهران اسایش و رفاه را برای شما مشترین عزیز در تهران فراهم آورد.تعمیرکارن تهران سرویس با تعهد و مسئولیت پذیری بالا با قطعات اصل و ضمانت اقدام به تعمیر داکت اسپیلت گازی شما خواهند کرد.تیم پشتیبانی تهران سروس بعه صورت 24ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهد بود.

سرویس داکت اسپیلت هایسنس در تهران:

همانطور که در مقالات قبلی بارها به آن اشاره کردیم سرویس به موقع داکت اسپیلت هایسنس از بسیاری از هزینه های شما را کم خواهد کرد .داکت اسپیلت در تهران سرویس با کمترین نرخ در سراسر تهران انجام خواهد گرفت.

تعمیر فن داکت اسپلیت هایسنس:

یکی از بخش هایی که همواره باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت لزوم سرویس شود، فن می باشد. فن علاوه بر اینکه عمل وزیدن باد سرد و گرم را به محیط فراهم می کند، باعث تهویه هوای دستگاه نیز می شود. در صورت عدم کار کردن فن اسپلیت می توان به کاهش سرعت پرتاپ باد، گرم شدن دستگاه و یا حتی روشن نشدن آن اشاره کرد. در فرآیند تعمیر داکت اسپلیت هایسنس، برای بررسی فن و رفع مشکلات آن، ابتدا یونیت داخلی را باز کرده سپس با بیرون کشیدن فن اقدام به تعمیر آن می شود. ممکن است شدت آسیب دیدگی موتور فن بسیار زیاد باشد، در این صورت، فن دستگاه تعویض می شود.

خرید قطعات داکت اسپیلت هایسنس:

اگر شما برای داکت اسپیلت خود نیاز به قطعه اصلی داشتید کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید .تهران سرویس تامین کننده قطعات داکت اسپیلت  در سراسر ایران قطعه در خواستی را در کمتری زمان ممکن برای شما مشتریان عزیز ارسال خواهد کرد.

راهکارهای افزایش طول عمر داکت اسپیلت هایسنس:

به جرات می توان گفت که، نحوه ی استفاده کاربر از داکت اسپیلت  نقش تعیین کننده ای در میزان نیاز او به تعمیرات داکت اسپیلت هایسنس دارد. به منظور افزایش طول عمر دستگاه بهتر است که همواره میزان برق ورودی به دستگاه را کنترل کنید و حتما از دستگاه های محافظ استفاده نمایید، همچنین توجه داشته باشید که کولر را تمام وقت با نهایت قدرتش روشن نکنید و حتما در فواصل زمانی معین به آن استراحت دهید. از طرفی باید به خاطر داشته باشید که هرگز به طور هم زمان از کولر آبی و گازی در یک مکان استفاده نکنید، زیرا عملکرد این دو دستگاه با هم کاملا متفاوت است و استفاده ی هم زمانشان می تواند باعث خرابی هر دو دستگاه شود.

فراموش نکنید که فیلتر ها و توری های داکت اسپیلت هایسنس را همواره تمیز نگه دارید و هر ۳۰ روز یک بار آنها را شست و شو دهید. در اجرای تنظیمات داکت اسپیلت  نیز باید محتاط باشید و هرگز در حالت روشن، حالت گرمایش و سرمایش داکت اسپیلت را تغییر ندهید. اکیدا توصیه می نماییم که با مشاهده ی هر گونه اختلالِ هر چند ناچیز، هرگز خودسرانه برای تعمیر دستگاه اقدام نکنید و در هنگام نصب نیز از تجربه و تخصص یک متخصص ماهر کمک بگیرید و اصول کلی دفترچه های راهنما را رعایت نمایید.

بهترین زمان برای سرویس داکت اسپیلت چه زمانیست؟

پیشنهاد ما این است قبل از اقدام به استفاده از داکت اسپیلت خود سرویس داکت اسپیلت خود را انجام دهید.

هزینه تعمیر داکت اسپیلت :

هزینه تعمیر داکت اسپیلت هایسنس در تهران برای مشتریان عزیز متفاوت است و نمیتوان قیمت ثابتی را برای همه ارائه کرد.اما تهران سرویس به شما این اطمینان را میدهد که تمامی نرخ های این مجموعه پایین ترین نرخ بین رقبا و با ضمانت 180 روزه میباشد ،با اطمینان ما را انتخاب کنید.

تعمیر داکت اسپیلت هایسنس

سوالات رایج درباره داکت اسپیلت هایسنس:

چرا داکت اسپیلت هایسنس خود به خود خاموش می‌شود؟

ممکن است مشکل از برق تغذیه‌ی داکت اسپیلت  باشد، بنابراین لطفا برق ورودی داکت اسپیلت و فیوز مینیاتوری را بررسی کنید. بهتر است از یک برقکار بخواهید که این مورد را بررسی نمایند.
گاهی به دلیل بروز یک مشکل در یکی از قسمت‌های داکت اسپیلت  دستگاه پیغام خطا داده و خاموش می‌شود. اگر فیلترهای هوای داکت اسپیلت نیز خیلی کثیف شده باشد باعث داغ شدن کمپرسور، کندانسور و یونیت داخلی داکت اسپیلت می‌شود؛ در چنین شرایطی داکت اسپیلت خاموش می‌شود و معمولا برای تمامی این موارد دستگاه پیغام خطا نمایش خواهد داد.
برای رفع این خطا و روشن شدن دستگاه ابتدا توری های موجود در دستگاه را بشورید یونیت داخلی و خارجی را به صورت کامل سرویس نمایید در صورت حل نشدن مشکل با تعمیر کار داکت اسپیلت خود تماس حاصل نمایید.

علت نشتی آب از داکت اسپیلت هایسنس:

گاهی اوقات از سقف خانه بدلیل نشتی آب داکت اسپیلت هایسنس  دچار مشکل میشویم .
معمولا مهمترین دلیل آبریزش داکت اسپلیت میتواند سوختن پمپ داکت اسپیلت شما باشد برای تعویض پمپ درین داکت اسپلیت هایسنس  با سرویسکار مجاز داکت اسپلیت تهران سرویس تماس میگیریم.
دلیل بعدی برای آبریزی داکت اسپیلت هایسنس میتواند مسدود شدن مسیر تخلیه آب دستگاه داکت اسپلت باشد.

علت صدای غیر طبیعی داکت اسپیلت هایسنس چیست؟

داکت اسپیلت تراز نیست

ساده ترین علت اینکه چرا داکت اسپیلت صدا می‌دهد این است که پنل خارجی را به درستی نصب نکرده‌اید به گونه ای که بر روی خط تراز قرار ندارد و همین امر منجر به صدای جیر جیر داکت اسپیلت خواهد شد.

وجود جسم خارجی در کندانسور

اگر داکت اسپیلت  شما در حالت طبیعی کار می کند اما ناگهان صدایی از آن می شنوید احتمال دارد که یک جسم خارجی در داخل آن افتاده باشد.

موتور فن دو شفتی:

موتور فن یا موتور فن دو شفتی دارای یاتاقان‌هایی است که معمولاً به صورت همیشگی روغن‌کاری شده است. با این حال در طول سالیان، این روغن کاری ممکن است خارج شود و در نتیجه موتور صدا بدهد.

موتور فن بلوور:

اگر این‌طور نبود ولی همچنان صدا زیاد بود، یاتاقان موتور دمنده (موتور فن بلوور) را بررسی کنید. اگر مشکلی بود، موتور دمنده را عوض کنید.

سایر علت های صدای زیاد داکت اسپیلت را در مقاله ما دنبال کنید

چرا داکت اسپیلت هایسنس باد گرم میزند؟

ظرفیت کم داکت اسپیلت :

نکته اول که باید قبل از خرید داکت اسپیلت هایسنس به آن توجه داشته باشید ظرفیت داکت اسپیلت است و این که داکت اسپیلت را برای چه متراژی خریداری میکنید.در نظر داشته باشید در بسیاری از تماس های مصرف کنندگان عزیز هنگامی که تعمیرکار به محل اعزام میشود متوجه میشویم که داکت اسپیلت به درستی در حال کار کردن است و مشکل از انتخاب اشتباه مصرف کننده بود است.

کثیف بودن فیلتر هوا داکت اسپیلت هایسنس:

یکی از مشکلات رایج در خنک نکردن هوا بوسیله ی داکت اسپیلت کثیفی فیلتر های میباشد.اگر فیلتر کثیف یا دچار گرفتگی گرد و غبار باشد، ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی شود. این می‌تواند در کار صحیح ترموستات اختلال ایجاد کند. گرد و غبار موجود در فیلترهای داکت اسپیلت عبور هوای خنک و گرم در داخل مجاری را مسدود می‌کند.

تنظیم نادرست ترموستات:

تنظیمات نادرست ترموستات یکی از دلایل رایج برای خنک نکردن داکت اسپیلت هایسنس به شمار می رود. در این مواقع ابتدا دمای داکت اسپیلت را بر روی مقادیر متفاوتی در 5 تا 6 درجه پایینتر از دمای اتاق تنظیم کنید و عملکرد داکت اسپیلت را بررسی کنید.

خرابی یا کثیف بودن کندانسور:

کندانسور بخشی از سیستم داکت اسپیلت است که وظیفه انتقال گرمای مبرد درون لوله ها به هوای محیط بیرونی را دارد و موجب خنک شدن مبرد درون لوله ها می گردد. در صورتی که کندانسور معیوب باشد، یا انتقال حرارت از مبرد به هوا به درستی انجام نشود.

کم بودن گاز داکت اسپیلت هایسنس یا کاهش یافتن میزان مبرد:

این که حجم صحیحی از ماده مبرد در داخل کویل های داکت اسپیلت هایسنس جریان داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. کم بودن ماده مبرد یا گاز داکت اسپیلت گازی می تواند برای شما دردسر آفرین باشد. یکی از شایع ترین دلایل تولید باد گرم داکت اسپیلت کم شدن مقدار مبرد است.

کیپ شدن و گرفتگی مسیر گاز در لوله ها:

علاوه بر نشت و کمبود گاز مبرد، گرفتگی و انسداد در مسیر گاز از جمله شیرها، شلنگ ها، لوله مویی و لوله مسی رفت و برگشت کولر، می تواند دلیل خنک نکردن داکت اسپیلت  باشد

علت بوی نامطبوع داکت اسپیلت هایسنس؟

فیلترهای داکت اسپیلت هایسنس به دلیل عبور هوا و گرد و خاک پس از مدتی کثیف و آلوده می‌شود و لازم است فیلترها را در بازه‌های مشخص که معمولا هر دو هفته یکبار توصیه می‌شود، تمیز کنید.
سرویس داکت اسپیلت هایسنس خود را به صورت مرتب و هر دو ماه سرویس نمایید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

کاهش مصرف برق داکت اسپلیت هایسنس؟

بهترین راه برای کاهش مصرف برق داکت اسپیلت,سرویس بموقع کولر گازی داکت اسپلیت هایسنس است و تست گاز داکت اسپلیت هایسنس برای تشخیص میزان گاز کولر گازی که در صورت نیاز باید شارژ گاز داکت اسپلیت هایسنس را انجام دهیم زیرا کمبود گاز داکت اسپلیت هم عامل بعدی برای مصرف برق بالای داکت اسپلیت هایسنس است.

  چرا تهران سرویس

  نماد اعتماد

  مفتخریم با ارائه خدمات برتر در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیک مشتریان از سوی وزارت صنعت معدن تجارت شده ایم.

  گارانتی خدمات

  تهران سرویس بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده ندارند، مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه به عهده میگیرد.

  هزینه های منصفانه

  تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

  متخصصان با تجربه

  سرویس کار ها و تعمیر کار های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی و با مدرک معتبر از مجتمع فنی در حوزه تعمیر و سرویس می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های لوازم خانگی ، مناسبترین فرد جهت تعمیر لوازم خانگی شما می باشند.

  اولویت با تعمیر خدمات

  با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

  سرعت در ارائه خدمات

  با توجه به اینکه تکنسین های تهران سرویس در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.