• چرا تهران سرویس

  فهرست مطالب:

  نصب داکت اسپلیت ( Install duct split) با توجه به گرمایش کره زمین زمین و کمتر شدن کارایی سیستم های تهویه مطبوع قدیم قدیمی امروزه بیشتر مردم به سراغ داکت اسپلیت ها  رفته و از آنها به عنوان جایگزینی مناسب برای سیستم های تهویه مطبوع قدیمی خود استفاده می نمایند.
  مقاله امروز تهران سرویس آنلاین درباره نحوه نصب داکت اسپلیت جدیدترین وسیله ی سرمایشی و گرمایشی منازل است ، که بخاطر قابلیت بالا در سرمایش و گرمایش و مصرف انرژی کم طراحی بسیار زیبا و توکار بسیار مورد توجه مصرف کنندگان عزیز قرار گرفته است.با ما همراه شوید و سوالات خود را در بخش کامنت های این مقاله از کارشناسان ما بپرسید.
  شما میتوانید جهت مشاوره تلفنی رایگان با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم درخواست خدمات عبارت مشاوره را برای ما ارسال کنید و منتظر تماس کارشناسان تهران سرویس آنلاین باشید.

  نصب داکت اسپلیت در تهران :

  گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین با داشتن  از 7 سال سابقه  در زمینه نصب و اجرای پروژه های داکت اسپلیت در سراسر تهران آماده خدمت رسانی و نصب سیستم های تهویه مطبوع شما می باشد.انجام پروژه های نصب داکت اسپلیت خود را با اطمینان خاطر به ما بسپارید ،کارشناسان ما با بررسی دقیق و استفاده از بهترین متریال موجود بهترین و با کیفیت ترین نصب های داکت اسپلیت را در تهران انجام می دهد. برای استفاده از خدمات داکت اسپلیت در تهران می توانید ،با یکی از شعب ما ما تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم درخواست خدمات عبارت نصب داکت اسپلیت را برای ما ارسال کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

  نصاب داکت اسپلیت :

  صرف وقت برای پیدا کردن بهترین نصاب نه تنها صرفه جویی در هزینه هاست،بلکه به کارگیری یک نصب ماهر و کارآزموده باعث بهبود عملکرد داکت اسپلیت شما خواهد شد.
  به کارگیری یک نصاب مبتدی و غیر حرفه ای علاوه بر افزایش هزینه های کانال کشی به دلیل عدم تسلط به نحوه کار باعث ایجادخرابی و تولید ضایعات و کم شدن کارایی و عملکرد دستگاه شما خواهد شد.
  برای دانلود فایل نصب داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.نصب داکت اسپلیت

  داکت اسپلیت:

  یکی از مناسبترین وسایل سرمایش و گرمایش با هزینه نگهداری بسیار مناسب که قابلیت استفاده برای تمامی منازل برای این سیستم وجود دارد.
  داکت اسپلیت تشکیل شده از یک کنداسور است که در بیرون منزل قرار میگیرد و یک یونیت داخلی که داخل سقف کاذب و خارج از چشم مصرف کننده به صورت توکار نصب میشود.
  برای خرید داکت اسپلیت با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  برای خرید داکت اسپلیت اولین قدم بررسی و شناخت انواع مختلف داکت اسپلیت است؛ هدف اصلی انتخاب بهترین داکت اسپلیت با توجه به نوع طراحی ساختمان و بودجه مورد نظر است که جدیدترین تکنولوژی را برای حداکثر بهره‌وری انرژی، کیفیت هوای خالص، کنترل دقیق دما و ایجاد یک شرایط مناسب در تمام طول سال داشته باشد.
  داکت اسپلیت نیز مانند اسپلیت در دو نوع معمولی و اینورتر در بازار موجود است،برتری داکت اسپلیت اینورتر نسبت به معمولی این است که با داشتن تکنولوژی کنترل سرعت موتور نسبت به معمولی که موتور آن صرفاً با یک سرعت ثابت کار می‌کند ،این سیستم در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می‌کند. سیستم های دارای تکنولوژی اینورتر کم مصرف ترین نوع داکت اسپلیت اما گرانتر از نوع معمولی است، با این‌حال با توجه به میزان صرفه‌جویی برق می‌توان گفت که در طولانی‌مدت حتی مقرون به‌صرفه نیز می‌باشد.
  در سیستم های اینوتر قتبلیت تنظیم سرعت موتور داکت اسپلیت نیز وجود دارد ،که میتوان دمای محیط را بر روی دمای مورد نظر تنظیم کرد.

  نصب داکت اسپلیت

  مزایای سیستم اینورتر داکت اسپلیت:

  سرمایش و گرمایش سریعتر نسبت به داکت اسپلیت معمولی
  عمر بیشتر و مفیدتر
  ایجاد سر و صدای کمتر
  مقرون به صرفه بودن در طولانی مدت

  نکته مهم در خرید و انتخاب داکت اسپلیت :

  ارتفاع سقف و مساحت کف محیط، ظرفیت مورد نیاز داکت اسپلیت را تعیین می‌کند. هرچه محیط بزرگتر باشد طبیعتا ظرفیت این سیستم نیز باید بیشتر باشد؛ در صورتی که با ظرفیت کم برای یک محیط بزرگ انتخاب شده باشد حتی اگر کم مصرف‌ترین نوع را هم انتخاب کرده باشید به علت فشار زیاد برای خنک سازی یا گرم کردم محیط، سیستم نمی‌تواند به طور موثر عمل کند.

  برندهای داکت اسپلیت:

  در زمینه تولید داکت اسپلیت شرکت های بسیاری فعالیت دارند که در بین این برندها هایسنس، سامسونگ، و میتوسوبیشی. می‌توان ادعا کرد که این برندها واقعا هیچ حرفی درباره ساخت داکت اسپلیت باقی نگذاشته اند.

  در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نصب داکت اسپلیت بیشتر آشنا کنیم .

  نصب داکت اسپلیت:

  مراحل نصب داکت اسپلیت به صورت مختصر :

  1-بازدید محل مورد نظر و براورد هزینه های نصب
  2-جانمایی هواساز دستگاه داکت اسپلیت و بهترین طراحی کانال با توجه به نوع سقف کاذب
  3-جانمایی کندانسور دستگاه و انتخاب محل قرار گیری لوله کشی آب گرم دستگاه
  4-نصب شاسی فلزی هواساز دستگاه داکت اسپلیت
  5-اجرای لوله مسی و کابل دستگاه
  6-اجرای کانال فلکسیبل
  7-نصب کامل هواساز و کندانسور داکت اسپلیت

  نصب داکت اسپیلت

  1-نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت :

  در مرحله اول که نصب و جانمایی یونیت داخلی است، پس از بررسی و پیدا کردن مکان مناسب برای نصب آن به سراغ اندازه‌گیری‌ها و تعیین فضای دقیق یونیت می‌رویم؛ یونیت باید از سمت اتصالات مسی که به آن متصل می‌شود حداقل ۳۰ سانتی‌متر، از سمت دیگر ۱۰ سانتی‌متر و برای مکش از پشت کویل گرمایش ۲۵ سانتی‌متر فضا داشته باشد.

  2-نصب یونیت خارجی:

  دقت در نصب یونیت خارجی یا همان کندانسور بسیار حائز اهمیت است است زیرا در صورتی که به درستی نصب نشود یا مکانی مناسب برای نصب آن انتخاب نشود، ممکن است در عملکرد آن اختلال ایجاد شود، طول عمر آن کاهش پیدا کند و یا بسوزد.

  همانطور که ذکر شد محل قرار گیری کندانسور بسیار مهم است؛ نکاتی که هنگام انتخاب محل برای نصب آن باید در نظر بگیریم این است که هیچ مانعی در مسیر هوای خروجی از کندانسور وجود نداشته باشد، همچنین امکان بازگشت هوای خارج شده از کندانسور به سمت یونیت نیز نباشد؛ از نکات مهم دیگری که هنگام نصب یونیت خارجی باید مد نظر قرار داد این است که این دستگاه نباید در معرض نور مستقیم آفتاب باشد

  3- نصب لوله مسی بین یونیت داخلی و خارجی:

  در صورتی که هنگام تعیین محل قرارگیری یونیت داخلی و خارجی به فاصله آنها توجه نشود، ممکن است لوله کشی آن آن طولانی شود و عملکرد سیستم را کاهش دهد؛ نصب لوله مسی باید متناسب با نوع دستگاه، ارتفاع آن و طول مجاز این لوله‌ها انجام شود.

  4- کابل کشی:

  کابل کشی یکی از مهمترین بخش‌های کار است؛ در رابطه با کابل کشی و کابل‌ها نکات بسیاری وجود دارد، به عنوان مثال همه کابل‌ها باید از نوع افشان با روکش لاستیکی باشند و برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی با لوله برق استاندارد محافظت شوند.

  5- کانال کشی:

  کانال‌ها را برای انتقال و توزیع هوا تعبیه می‌کنند و انجام صحیح این مرحله اهمیت بسیاری دارد زیرا در صورتی که با دقت و ظرافت کافی انجام نشود باعث عملکرد نامطلوب کل سیستم خواهد شد.

  6- نصب هواساز و کندانسور:

  پس از آنکه تمامی مراحل قبل را انجام دادیم و از درستی انجام آن اطمینان حاصل کردیم، یونیت داخلی و خارجی را نصب کرده و از عملکرد صحیح دستگاه مطمئن می‌شویم.

  استفاده از حالت سرمایش داکت اسپلیت:

  1- باید یونیت خارجی و یونیت خارجی دستگاه را تمیز کرده و آن ها بشورید اما دقت کنید که آب به فضای داخل موتور نفوذ نکند.
  2-بررسی و چک کردن میزان گاز مبرد دستگاه است، اگر گاز مبرد سیستم به اندازه کافی باشد که نیازی به شارژ آن نیست اما در صورتی که سیستم تهویه HVAC با کمبود گاز مبرد مواجه شود باید قبل از به کار انداختن دستگاه توسط یک متخصصان تهران سرویس آنلاین بررسی و آن را شارژ کنیم.
  3-بررسی کمپرسور و نحوه عملکرد آن که در صورت بروز هرگونه مشکل و ایجاد صدای اضافه در آن باید با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.
  4- دستگاه را روی حالت cool قرار دهید و پنجره ها را بسته نگه دارید تا محیط اطراف شما به خوبی خنک شود.

  نصب داکت اسپیلت

  گرمایش در داکت اسپلیت:

  برای تولید هوای گرم در این سیستم، باید یک بخش به نام «کویل» در جلو یا عقب داکت اسپلیت قرار بگیرد که با استفاده از آن آب گرم در لوله های مسی به حرکت در می آید و فن دستگاه نیز هوای گرم را به داخل محل مورد نظر انتقال می دهد.

  اقدامات مهم قبل از استفاده از حالت گرمایش داکت اسپلیت:

  1-شست و شو و تمیز کردن یونیت داخلی دستگاه اولین قدم می باشد. برای انجام این مرحله باید فیلتر موجود در یونیت داخلی را خارج نموده و به تمیز کردن آن بپردازیم.
  2-گام بعدی تمیز کردن یونیت خارجی و از بین بردن آلودگی های آن است، برای تمیز کردن این بخش ابتدا باید شبکه تعبیه شده در قسمت پشتی یونیت خارجی را جدا نموده و بدون اینکه آب و مواد شوینده به داخل بخش های موتور آن راه پیدا کند، کثیفی ها را از بین ببریم.
  3-اگر داکت اسپلیت به کویل آب گرم وصل باشد و گرمای خود را به وسیله آب گرم منتقل شده از موتورخانه یا پکیج به داخل کویل بگیرد، لازم است جهت راه اندازی حالت گرمایش، تمامی فلکه ها و شیرهای خروجی و ورودی آب گرمی که به کویل وصل هستند را باز نماییم.
  4-در این مرحله باید به وسیله کنترل، دستگاه را از حالت (cool) خارج کرده و آن را روی حالت (heat) قرار دهیم و اسپلیت داکت دار را روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنیم.

  هزینه نصب داکت اسپلیت چگونه تعیین می شود؟

  هزینه نصب داکت اسپلیت متاثر از عوامل بسیاری از جمله؛ جنس لوله ها و طول کانال کشی، اجرت نصاب، هزینه شارژ گاز مبرد، مقدار شلنگ و شیرهای فلکه ای که جهت اتصال لوله های رفت و برگشت به کویل آب گرم استفاده می شوند و… می باشد. که هر کدام از موارد بالا در کم و زیاد شدن قیمت نصب و اجرای این نوع از سیستم ها تاثیر می گذارد. لازم است بدانید که نمی توان بدون بازدید و بررسی دقیق کارشناسان برای نصب این سیستم ها قیمت دقیقی را اعلام کرد ، برای تعیین هزینه های نصب داکت اسپلیت در یکی از شعبات تهران سرویس آنلاین ثبت سفارش انجام دهید تا کارشناس ما در اولین فرصت برای بررسی و ارائه پیش فاکتور به محل اعزام شود.
  در نظر داشته باشید با خرید داکت اسپلیت از هریک از برندهای معتبر هزینه نصب اولین بار داکت اسپلیت کاملا رایگان بود و شامل هیچ هزینه ای برای مصرف کننده نخواهد بود .

  نصب داکت اسپلیت

  روش هواگیری داکت اسپلیت:

  قبل از اینکه روش هواگیری هدایت اسپلیت را بررسی کنیم باید بگوییم که علت هواگیری داکت اسپلیت این است که هواگیری داکت اسپلیت یکی از مواردی است که باید انجام شود.چرا که باعث عملکرد بهتر داکت اسپیلت در زمان کار کردن میشود هواگیری داکت اسپلیت معمولا قبل از فصل سرد زمستان انجام می‌شود.

  چرا که داکت اسپلیت برای گرم کردن محیط از آب گرم استفاده می کند و در صورتی که هوا گیری داکت اسپلیت انجام نشود امکان سرد شدن در فصل زمستان را دارد.

  ابتدا شما باید قبل از هر کاری محل نصب داکت اسپیلت را مشخص کنید و سپس برای انجام کارهایی مانند هواگیری داکت اسپیلت باید بدانید که روش هواگیری داکت اسپیلت شامل مراحل زیر می باشد :
  در مرحله ابتدایی هواگیری داکت اسپیلت باید لوله کشی ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که نشتی ندارد سپس سوپاپ شیر را با استفاده از آچار شش گوش باز کرده و تا ۱۰ ثانیه منتظر بمانید تا گاز از آن خارج شود ،و در مرحله بعد لوله‌های گاز را بررسی کنید و در صورتی که نشتی داشتن آنها را محکم کنید و همچنین در مرحله بعدی هواگیری داکت اسپیلت باید سوپاپ بسته طرف را باز بگذارید.
  تا هوای درون آن خارج شود و در این مرحله باید بین پین مرکزی سوپاپ را به داخل بفشارید و پس از چند ثانیه آن را رها کنید.

  هزینه نصب داکت اسپلیت :

  هزینه های نصب داکت اسپلیت از ایتدا شامل موارد زیر است:

  • تعدادی پیچ متری، مهره و واشر برای آویزان کردن دستگاه از شاسی
  • شیر فلکه و شلنگ برای اتصال کویل آبگرم به لوله‌های رفت و برگشت آبگرم
  • استفاده از برزنت (پارچه‌ای بسیار مقاوم که دهانه رفت کانال و دهانه خروجی دستگاه را به هم متصل می‌کند تا لرزشی به کانال منتقل نشود)
  • اجرت نصاب
  • و شارژ گاز دستگاه

  به یاد داشته یاشید برای دستگاه های داکت اسپلیت نیز مقداری شارژ گاز تکمیلی باید انجام شود، تا میزان گاز دستگاه به مقدار مناسب برسد.

  نصب داکت اسپلیت

  هنگام نصب داکت اسپلیت به چه نکاتی توجه کنیم؟

  -شارژ گاز دستگاه داکت اسپلیت باید به میزان لازم باشد ، نه زیاد و نه کم. همچنین گاز مورد استفاده در دستگاه باید متناسب با مدل سیستم داکت اسپلیت و استاندارد باشد.
  -استفاده از برزنت مناسب برای جلوگیری از لرزش و ایجاد صدای مزاحم.
  -فاصله مناسب یونیت داخلی با فضای داخلی
  -کانال سیستم حتما باید عایق شود تا در آینده دیوار نم ندهد.
  -حتما چک کنید که خروجی لوله درین دستگاه درست وصل شده باشد و شیب لوله مناسب و استاندارد باشد تا از دستگاه آب چکه نکند.
  اگر از آب گرم استفاده می‌کنید دقت کنید که هواگیری لازم انجام شود.

  در انتخاب داکت اسپلیت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  1. در نظر گرفتن ساختار کلی سیستم
  2. برند و ظرفیت
  3. توجه به نوع دستگاه ( معمولی گرید (B) و اینورتر گرید(A))
  4. در نظر گرفتن روش های تامین گرمایش در سیستم ( کویل برقی، کویل آب گرم، هیت پمپ)
  5. بررسی معایب و مزایای Duct split
  6. برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  چرا نصاب داکت اسپلیت خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص نصب داکت اسپلیت
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/e90834

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس