شارژ گاز داکت اسپلیت

 • شارژ گاز داکت اسپلیت (Split duct gas charging) امروزه داکت اسپلیت به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه در جهان معرفی می شود. همانطور که در مقالات قبلی به توضیح سیکل عملکرد داکت اسپلیت پرداختیم، تمامی شما عزیزان می دانید که یکی از مهمترین فاکتورها در انجام عملیات سرمایش و گرمایش در داکت اسپلیت گاز مبرد است.
  بسیاری از شما عزیزان در مقالات کولر گازی به خوبی با این فاکتور مهم آشنا شده اید، اما ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و توضیح کامل شارژ گاز داکت اسپلیت پرداخته و نحوه صحیح شارژ گاز این دستگاه را به شما عزیزان آموزش پس تا انتهای این مقاله با ما همراه بوده و سوالات خود را در بخش کامل با کارشناسان ما در میان بگذارید.
  شاید بسیاری از شما عزیزان واژه شارژ گاز تکمیلی را از نصاب داکت اسپلیت خود شنیده باشید،در ابتدا اولین شارژ گاز داکت اسپلیت پس از نصب داکت اسپلیت صورت میگیرد.
  مقدار گاز موجود در کمپرسور  داکت اسپلیت به میزان معین لوله کشی پاسخگو خواهد بود و پس از افزایش میزان لوله کشی از حد تعیین شده نصاب داکت اسپلیت شما باید شارژ گاز دستگاه را انجام داده تا مطمئن شود که فرایند نصب به طور کامل انجام شده است.
  در حقیقت پس از نصب یونیت داخلی و خارجی و انجام لوله کشی و داکت کشی های لازم شارژ گاز داکت اسپیلت به عنوان آخرین مرحله است نصب داکت با دقت و حساسیت فراوان انجام خواهد شد.
  برای دانلود فایل شارژ گاز داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.

  شارژ گاز داکت اسپلیت در تهران :

  شارژ گاز داکت اسپلیت توسط کارشناسان تهران سرویس آنلاین در زمان نصب و سرویس داکت اسپلیت به صورت تکمیلی انجام خواهد شد، اما چنانچه شما عزیزان بعد از استفاده از داکت اسپلیت خود متوجه بروز مشکلاتی از جمله :

  • کاهش قدرت سرمایش و گرمایش داکت اسپیلت
  • آبریزش دستگاه
  • یخ زدگی لوله های رفت و برگشت
  • افزایش صدا
  • وجود مشکل در ترموستات داکت اسپلیت ….

  که به کمبود گاز در سیکل سرمایشی اشاره دارد، مواجه شدید، تنها کافیست با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس بوده و درخواست خود را مبنی بر شارژ گاز را ثبت نمایید. تهران سرویس و آنلاین با داشتن تیم فنی مخصوص دستگاه های داکت اسپلیت در کنار شماست تا مشکلات سیستم تهویه مطبوع شما را با کمترین هزینه برطرف نماید. تمامی تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در زمینه تعمیر داکت اسپلیت ، شارژ گاز داکت اسپلیت، نشت یابی داکت اسپلیت ،رفع نشتی سیکل، وکیوم داکت اسپلیت و شارژ گاز تکمیلی دارای مهارت و سابقه کاری بالای ۷ سال میباشد، پس با اطمینان خاطر به تهران سرویس آنلاین اعتماد کنید.

  هزینه ی شارژ گاز داکت اسپلیت :

  تعیین هزینه ی شارژ گاز داکت اسپلیت بعد از بررسی دستگاه توسط کارشناس متخصص قابل تشخیص خواهد بود و پیش از بررسی دستگاه ارائه قیمت برای شارژ گاز داکت اسپلیت مقدور نیست.

  عوامل تاثیر گذار در هزینه ی  شارژ گاز دستگاه :

  • بررسی دستگاه و لوله کشی انجام شده و اطمینان از عدم وجود نشتی در سیکل دستگاه (در صورت بروز نشتی در داکت اسپلیت هزینه ی رفع نشتی اضافه خواهد شد)
  • نوع گاز مبرد به کار رفته در داکت اسپلیت (هزینه ی گاز داکت اسپلیت های معمولی و اینورتر متفاوت است)
  • نیاز داشتن و یا نداشتن به تعویض قطعات در حین شارژ گاز

  گاز مبرد داکت اسپلیت:

  داکت اسپلیت ها و کولر های گازی برای تکمیل فرآیند سرمایش و گرمایش خود نیاز به گازهای فریونی یا همان گازهای مبرد دارند، که در انواع r22 – r410-r407  با توجه به نوع سیستم سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.
  وجود گازهای مبرد سیستم های تهویه مطبوع به شدت مهم بوده و این گازها نقش کلیدی در انجام فرایند سرمایشی و گرمایشی سیستم های تهویه مطبوع ایفا می کنند به طوری که کمبود و یا نبوده این گازها در سیکل باعث بروز مشکلات جدی در سیستم خواهد شد.

  آموزش شارژ گاز داکت اسپلیت :

  پیش از آموزش نحوه شارژ گاز داکت اسپلیت باید به شما عزیزان یادآور شویم که انجام عملیات شارژ گاز باید توسط متخصص صورت گیرد، چرا که ممکن است، خطرات بسیاری را برای شما عزیزان به دنبال داشته باشد.
  پیش از انجام عملیات شارژ گاز باید علت نیاز دستگاه به شارژ مجدد گاز مبرد مشخص شود، چرا که در بسیاری از موارد نشت گاز سبب کاهش شدید فشار گاز مبرد در دستگاه شده که باید پیش از انجام شارژ گاز عملیات نشت یابی انجام گیرد.

  نشت یابی داکت اسپلیت :

  پیش از انجام شارژ گاز باید دستگاه با استفاده است نشتی یاب کاملا برریب شده و در صورت وجود نشتی با استفاده از از مواد مخصوص و به کارگیری تجربه و مهارت نشتی داکت اسپلیت به طور کامل برطرف شود. بعد از  انجام عملیات نشتی گیری با استفاده از دستگاه وکیوم کولر گازی که پیشتر با آن آشنا شدیم، باید داکت اسپلیت را وکیوم نمایید و سپس پس با احتیاط عملیات شارژ گاز داکت اسپلیت صورت گیرد.

  نشتی گیری از داکت اسپلیت :

  برای انجام عملیات نشتی گیری است داکت اسپلیت می توان از روش های قدیمی محلول کف و صابون استفاده کرد. اما امروزه با توجه به وجود نشت یاب های الکترونیکی و اشعه ماوراء بنفش استفاده است که صابون به دلیل داشتن خطای بسیار خیلی به شما عزیزان توصیه نمی شود.
  برای انجام عملیات شارژ گاز باید به جای کمپرسور ایا پمپ وکیوم کپسول گاز را به دستگاه متصل کنیم و سپس شیر کپسول گاز مبرد را باز کرده ولی شیر های آبی و قرمز را بسته نگه میداریم با تأمل بسیار شیر قرمز را به آهستگی باز می کنیم، تا میزان هوای موجود در شلنگ های گیج تا کمپرسور خارج گردد، شیر قرمز را بسته و شیر آبی را باز می نماییم، هنگام انجام این عملیات متوجه بالا آمدن عقربه های گیج خواهید بود.
  برای کاهش استهلاک شیر آبی گیت باید شیر  کپسول گاز را به صورت مرتب و به آرامی باز و بسته کرد، با گاز  مبرد به آرامی وارد شود.
  با توجه به مشخصات دستگاه میزان گیج فشار مبرد را باید تنظیم نماییم، آمپرمتر انبری را روی رنج مناسب قرار داده و آمپر کمپرسور را بر اساس آمپر روی پلاک کمپرسور دستگاه مطابقت می دهیم.
  در هنگام انجام این عملیات باید میزان سرمای اپراتور را تست کرده تا زمانی که لوله برگشت شده و مقداری عرق کند در این مرحله است که باید گیج آبی را بسته و با استفاده از انبر کور کن در ۲ الی ۳ سانتی متری قبل از شیر سوزنی لوله کورکن کمپرسور داکت اسپلیت را پرس می نماییم و پس از انجام این عملیات و اتصالات مربوطه را باز میکنیم.
  سپس با احتیاط و با استفاده از سیم جوش های نقره انتهای لوله را جوشکاری کرده تا مطمئن شویم گاز مبرد از دستگاه خارج نمی شود.

  انواع روش های شارژ گاز اسپلیت :

  • شارژ گاز به روش آمپری
  • با استفاده از گیج مانوفیلد
  • شارژ گاز وزنی

  شارژ گاز داکت اسپلیتعلائم کمبود شارژ گاز داکت اسپلیت :

  • یخ زدن قسمتی از لوله ها یا اواپراتور داکت اسپلیت
  • خروج باد گرم از داکت اسپلیت
  • کاهش فشار باد خروجی از یونیت داخلی داکت اسپلیت
  • اتومات نکردن و یکسره کار کردن کمپرسور داکت اسپلیت
  • کاهش آمپر دستگاه
  • درجه حرارت لوله ی دهش کمپرسور کم می شود.
  • فشار قسمت مکش سیستم کم می شود.
  • وجود چربی و گرد و غبار در قسمت هایی که دچار نشتی گاز هستند.

  علائم وجود گاز مبرد اضافی در سیکل :

   • ایجاد صدای زیاد در کمپرسور نسبت به قبل انجام شارژ گاز
   • کمپرسور در هنگام روشن شدن خوب راه اندازی نمی شود.
   • فشار قسمت دهش سیستم زیاد است.
   • درجه حرارت لوله ی دهش کمپرسور نبست به قبل افزایش میابد.
   • مقدارآمپر دستگاه از حالت عادی بیشتر می شود.
   • لوله ی مکش سیستم تا کمپرسور برفک می زند.

  شارژ گاز داکت اسپلیت در شمال تهران:

  پایتخت نشینان ساکن شمال شهر دیگر نگران بروز مشکل در داکت اسپلیت خود نباشند تهران سرویس آنلاین با تاسیس شعبه شمال تهران با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته بدون تعطیلی در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد، تا مشکلات داکت اسپلیت شما را در کوتاه ترین فرصت زمانی برطرف نمایید.
  برای ثبت درخواست تکنسین کافیست با شماره تماس ارائه شده تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خود نمایید. اعزام تکنسین به صورت پیش فرض در کمتر از یک ساعت و در صورت تمایل مشتری به ساعت مد نظر موکول میگردد .

  شارژ گاز داکت اسپلیت در مرکز تهران :

  عزیزان ساکن در مرکز شهر که متاسفانه به دلیل قرار گیری در محل طرح ترافیک و شلوغی های داخل شهر بسیاری از شرکت ها از ارائه خدمات به آنها سربازمیزنند برای استفاده از خدمات سرویس داکت اسپلیت تنها کافی است با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.ارائه خدمات سرویس داکت اسپلیت با گارانتی ۶ ماه و در کمتر از ۱ ساعت به مشتری عزیزان صورت میگیرد.

  شارژ گاز داکت اسپلیت در شرق تهران :

  نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران همواره در تلاش است ، در کمترین زمان ممکن نیروی متخصص را اعزام و مشکل را برطرف نمایند. ۷۷۲۴۱۵۰۵ شماره تماس نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران است.

  شارژ گاز داکت اسپلیت در غرب تهران :

  عزیزان تهرانی ساکن غرب شهر تهران دیگر نگران بروز مشکل در داکت اسپلیت خود نباشند ،تهران سرویس آنلاین با تاسیس شعبه غرب تهران با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته بدون تعطیلی در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد، تا مشکلات داکت اسپلیت شما را در کوتاه ترین فرصت زمانی برطرف نمایید.شعبه غرب تهران تمامی مناطق غرب تهران تا دریاچه ی چیتگر را پوشش داده است.در صور نیاز به حضور تکنسین برای سرویس داکت اسپلیت تنها کافی است با شماره تماس ارائه شده تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.حضور تکنسین در محل شما تنها ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.کلیه خدمات ارائه شده در شعبه غرب تهران به صورت غیر حضوری انجام خواهد پذیرفت.

  شارژ گاز داکت اسپلیت در جنوب تهران :

  عزیزان تهرانی ساکن جنوب شهر تهران برای استفاده از خدمات داکت اسپلیت تهران سرویس آنلاین تنها کافی است با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.جهت آسایش رفاه مشتریان عزیز شعبه جنوب تهران به صورت حضوری اقدام به ارائه خدمات نموده و فروش قطعات در این دفتر به صورت حضوری نیز انجام میپذیرد.برای دریافت خدمات حضوری از پیش تماس گرفته و با تعیین وقت قبلی اقدام به حضور در محل نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس