تعمیر کولر گازی هایسنس

 • تعمیر کولر گازی هایسنس (Hisense air conditioner repair ) یکی از برندهای پرطرفدار در صنعت تهویه مطبوع برند نام آشنا هایسنس است ، که با ارائه کولر گازی های با کیفیت توانست به سرعت در بین نفرات اول در فروش سیستم های تهویه مطبوع قرار گیرد.اگر شما هم از این برند در منزل و یا محل کار خود استفاده میکنید ، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید ، چرا که قصد داریم به بررسی تعمیر و سرویس کولر گازی هایسنس بپردازیم و نکات مهمی درباره تعمیرات کولر گازی هایسنس را برای شما عزیزان بیان کنیم.
  جهت مشاوره و صحبت با کارشناسان میتوانید از طریق فرم درخواست خدمات و یا تماس با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین با ما در تماس باشید.

  تعمیر کولر گازی هایسنس در تهران :

  تعمیر کولر گازی هایسنس خود را به تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین بسپارید ، این مجموعه با داشتن بیش از 7 سال سابقه در زمینه تعمیرات انواع مدل کولر گازی هایسنس در سراسر تهران بزرگ در خدمت شما عزیزان است.
  تمامی خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و در صورت نیاز به تعمیرکار کولر گازی بعد از ثبت درخواست شما تکنیسین در کمتر از یک ساعت در محل حاضر خواهد بود.

  نمایندگی تعمیرات کولر گازی هایسنس در تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 5 شعبه فعال در سراسر تهران بزرگ به صورت 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل در حال ارائه خدمات به شما عزیزان است .کافیست برای تعمیرات کولر گازی هایسنس خود ما را انتخاب کنید تا از بالاترین سطح خدمات با نازلترین قیمت ها بهرمند شوید.
  ضمانت 6 ماه ، پشتیبانی 24 ساعته ، اعزام نیرو در کمتر از یک ساعت و پوشش دهی تمامی مناطق تهران از جمله تفاوت های ماست.لبخند رضایت شما تضمین کار ماست .

  خدمات تهران سرویس آنلاین برای کولر گازی هایسنس:

  • نصب کولر گازی
  • سرویس کولر گازی
  • تعمیر کولر گازی

  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی هیتاچی اینجا کلیک کنید.تعمیر کولر گازی هایسنس

  سرویس کولر گازی هایسنس:

  سرویس کولر گازی هایسنس یکی از فاکتورهای اصلی در نگهداری صحیح از این وسلیه است ، چرا که کولر گازی به عنوان یک وسیله ی برقی که دائما در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار دارد ، باید به صورت مرتب مورد سرویس و بازبینی قرار بگیرد.
  سرویس کولر گازی هایسنس باعث کاهش هزینه های تعمیراتی شما عزیزان شده و از طرف دیگر طول عمر دستگاه را افزایش میدهد.
  در صورت نیاز به سرویسکار کولر گازی فقط کافیست از طریق فرم درخواست خدمات مشخصات خود را برای ما ارسال نمایید.تا تکنیسین مجرب در کمتر از یک ساعت در محل سکونت شما حاضر شود.

  سرویس کولر گازی هایسنس شامل :

  الف – سرویس پنل داخلی کولر گازی هایسنس :

  • شستشوی فیلترها کولر گازی
  • سرویس بلوور کولر گازی
  • سرویس سنسور ها کولر گازی
  • سرویس فین ها یا کویل کولرگازی
  • بررسی مسیر خروجی آب (لوله درین)

  ب – سرویس پنل خارجی کولر گازی هایسنس :

  سرویس پنل خارجی کولر گازی یا همان کندانسور دارای اهمیت بالایی است چون در بیرون از منزل شما نصب میگردد و در تماس مستقیم با گردو غبار و خاک است به همین دلیل اگر شما نسبت به شستشوی به موقع ان اقدام نکنید ممکن است که مجبور به پرداخت هزینه های بالا برای تعمیرات ان شوید زیرا کثیفی بیش اندازه کندانسور مانع از عملکرد صحیح دستگاه میشود و فشار زیادی به دستگاه شما تحمیل میکند .
  یکی از مواردی که شاید شما در هنگام سرویس کولر گازی خود با آن مواجه شوید شارژ گاز کولر گازیست.در مقاله شارژ گاز کولر گازی به صورت کامل نحوه شارژ گاز کولر پرداخیتم و عوارض کمبود گاز در کولر گازی را بیان کردیم .این امر مهم در سرویس کولر گازی از واجبات است.

  شارژ گاز کولر گازی هایسنس:

  به طور کلی کولر گازی شما در ۳ حالت نیازی به شارژ گاز دارد:

  • کولر گازی هایسنس خود را تازه نصب کرده اید.
  • کولر گازی هایسنس کاملاً فاقد گاز می‌باشد.
  • کولر گازی احتیاج به شارژ کردن گاز دارد.

  علائم کمبود گاز در کولر گازی هایسنس:

  1. خنک نکردن محیط
  2. از کار افتادن سنسورها
  3. از کار افتادن قطعات و اتصالات
  4. یخ زدگی لوله‌های ورودی
  5. افزایش مصرف برق
  6. افزایش صدا کولر گازی

  مشکلات رایج در کولر گازی هایسنس:

  -روشن نشدن کولر گازی‌ هایسنس:

  روشن نشدن کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای عیب یابی کولر گازی‌هایسنس باید از سطحی ترین مشکل شروع کرده و آن‌ها را بررسی کنید.
  برای مثال ممکن است که شما دو شاخه کولر گازی را به برق متصل نکرده باشید و مشکل اصلی همان باشد و نیاز به تعمیر کولر گازی‌هایسنس نباشد و با اتصال آن به پریز مشکل حل شود.
  در مرحله بعدی اگر مشکل از آن نبود باید پریز را به کمک فازمتر بررسی کنید که جریان برق در آن وجود داشته باشد.
  اگر مشکل کولر گازی‌هایسنس شما هیچکدام از موارد گفته شده نبود پس باید اتصالات سیم‌های داخلی آن را به کمک آمپرمتر بررسی کنید و در صورت قطع بودن آن‌ها را در جای مناسب خود متصل کنید.
  اگر با بررسی تمام موارد گفته شده باز هم مشکل کولر گازی حل نشد پس مطمئنا کمپرسور سوخته است و یا دچار مشکل شده که بهتر است با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  -خنک نکردن کولر گازی :

  خنک نکردن کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید عیب یابی کولر گازی‌هایسنس انجام شود تا بتوانید مشکل آن را بیابید و تعمیر کولر گازی‌هایسنس را انجام دهید.
  در ابتدا از ساده ترین مشکلات شروع می‌کنیم برای مثال ممکن است که دریچه خروجی کولر گازی‌هایسنس شما بسته باشد و با باز کردن آن محیط به آسانی خنک شود.
  در مرحله بعد می‌گویم که ممکن است کمپرسور دچار مشکل شده باشد که برای تعمیر و رفع مشکل آن باید تخصص کافی داشته باشید.
  یکی دیگر از مشکلات رایج آن می‌تواند خرابی فن کولر گازی‌هایسنس باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.
  کثیف بودن فیلتر‌های کولر گازی هم می‌تواند یکی از دلایل آن باشد که با سرویس به موقع کولر گازی می‌تواند از آن جلوگیری شود.
  اصلی ترین مشکلی که باعث خنک نکردن محیط کولر گازی می‌شود این است که گاز کولر گازی به اتمام رسیده باشد که با شارژ مجدد آن می‌توانید تعمیر کولر گازی‌هایسنس را انجام دهید.

  -نشت آب از کولر گازی‌ هایسنس :

  نشتی آب از کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که مطمئنا همه آن‌ها ناشی از سوراخ شدن و یا شل بودن لوله‌های انتقال آب از کولر گازی می‌باشند که با عیب یابی کولر گازی‌هایسنس می‌توانید علت آن را بیابید.
  در برخی موارد نشت آب این گونه صورت می‌گیرد که کولر در اثر سرد بودن زیاد یخ زده است و در زمانی که آن را خاموش می‌کنید با گرم شدن به مرور زمان ذوب شده و باعث نشتی آب از کولر گازی‌هایسنس خواهد شد که برای تعمیر کولر گازی‌هایسنس در این حالت باید از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنید.
  رطوبت گرفته شده از محیط و کولر گازی به وسیله یک لوله از پشت کولر گازی خارج می‌شود و ممکن است با شکستن آن لوله نشتی آب از کولر گازی شروع شود که در این حالت باید آن لوله را تعویض کنید.
  شکستن سینی پشت کولر گازی هم می‌تواند یکی از علت‌های بروز نشتی آب از کولر گازی باشد چرا که لوله خارج کننده آب گرفته شده از رطوبت کولر گازی درون سینی قرار گرفته است و با شکستن آن لوله هم شکسته می‌شود.

  -یخ زدگی کولر گازی‌ هایسنس :

  در برخی موارد متوجه خواهید شد که کولر گازی شما یخ زده است و نمی‌تواند به درستی کار کند که باید عیب یابی کولر گازی‌هایسنس برای آن انجام شود و سپس تعمیر کولر گازی‌هایسنس انجام شود.
  علت بروز این مشکل ممکن است از خرابی فن کولر گازی باشد چرا که به درستی هوای سرد را به بیرون منتقل نمی‌کند و باعث می‌شود که هوای سرد در یک جا جمع شده و یخ بزند که در این حالت باید فن را تعمیر و یا تعویض کنید.
  یکی دیگر از مشکلاتی که باید عیب یابی کولر گازی‌هایسنس برای آن انجام شود سوراخ شدن مخزن و یا لوله‌های انتقال گاز مبرد می‌باشد که با خارج شدن به صورت یکجا باعث یخزدگی خواهد شد.
  برای تعمیر کولر گازی‌هایسنس در این حالت اگر توانایی انجام این کار را نداشتید می‌توانید از مراکز تخصصی تعمیر کولر گازی‌هایسنس کمک بگیرید.

  -خاموش شدن ناگهانی کولر گازی هایسنس :

  در برخی موارد حتما این مشکل برای شما به وجود آمده است که کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می‌شود و به فکر عیب یابی کولر گازی‌هایسنس افتاده باشید.
  در این حالت ممکن است مشکل انجام ندادن به موقع سرویس کولر گازی باشد چرا که ممکن است فیلترهای کولر گازی کثیف باشند و اجازه خروج هوای خنک را به بیرون ندهند که در این حالت به دستگاه فشار وارد شده و خاموش می‌شود.
  از دیگر مشکلات کولر گازی می‌تواند خرابی ترموستات باشد.
  زمانی که دمای محیط به میزان مورد نظر شما که به واسطه ترموستات تنظیم کردید می‌رسد ترموستات دستور خاموش شدن می‌دهد و تا زمانی که دمای محیط تغییر نکند دستگاه روشن نخواهد شد.
  در برخی موارد که ترموستات دچار اختلال شده است تنظیم دما را به درستی تشخیص نمی‌دهد و به صورت ناگهانی کولر گازی خاموش می‌شود.
  برد کولر گازی هم یکی دیگر از علت‌های خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می‌باشد که می‌توان در هنگام عیب یابی کولر گازی‌هایسنس آن را هم بررسی کنید و سپس شروع به تعمیر کولر گازی‌هایسنس کنید.

  تعمیر کولر گازی هایسنس

  علت صدای غیر طبیعی کولر گازی هایسنس چیست؟

  کولر گازی تراز نیست:

  ساده ترین علت اینکه چرا کولر گازی صدا می‌دهد این است که پنل خارجی را به درستی نصب نکرده‌اید به گونه ای که بر روی خط تراز قرار ندارد و همین امر منجر به صدای جیر جیر کولر گازی خواهد شد.

  وجود جسم خارجی در کندانسور :

  اگر کولرگازی شما در حالت طبیعی کار می کند اما ناگهان صدایی از آن می شنوید احتمال دارد که یک جسم خارجی در داخل آن افتاده باشد.

  موتور فن دو شفتی:

  موتور فن یا موتور فن دو شفتی دارای یاتاقان‌هایی است که معمولاً به صورت همیشگی روغن‌کاری شده است. با این حال در طول سالیان، این روغن کاری ممکن است خارج شود و در نتیجه موتور صدا بدهد.

  موتور فن بلوور:

  اگر این‌طور نبود ولی همچنان صدا زیاد بود، یاتاقان موتور دمنده (موتور فن بلوور) را بررسی کنید. اگر مشکلی بود، موتور دمنده را عوض کنید.

  علت بوی نامطبوع کولر گازی هایسنس:

  فیلترهای کولرگازی به دلیل عبور هوا و گرد و خاک پس از مدتی کثیف و آلوده می‌شود و لازم است فیلترها را در بازه‌های مشخص که معمولا هر دو هفته یکبار توصیه می‌شود، تمیز کنید.
  سرویس کولر گازی هایسنس خود را به صورت مرتب و هر دو ماه سرویس نمایید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

  نصب کولر گازی هایسنس:

  برای نصب کولر گازی خود حتما از یک متخصص کمک بگیرید چرا که نصب نادرست و غیر اصولی کولر گازی منجر به هزینه های زیاد تعمیر کولر گازی میشود.تهران سرویس آنلاین در تمام تهران برای شما نیرو مجرب ارسال خواهد کرد .

  نکات مهم در نصب کولر گازی هایسنس:

  در مقاله نکات مهم در نصب کولر گازی به صورت مفصل به این موضوع پرداختیم برای یاد آوری بیشتر :
  -به یاد داشتید با دقت به انباشت هوای گرم در زیر سقف ، بهتر است تا جای ممکن پنل داخلی کولرگازی را پائین تر از سقف نصب نمائید. گاهی دیده می شود نصاب ها پنل داخلی را فقط 10 سانتیمتر از سقف فاصله می دهند. چنانچه که از نظر زیبایی و تزئینات ، دیوارسالن یا اتاق اجازه می دهد قادرید از نصاب بخواهید لبه بالایی پنل اسپلیت شما 40 یا حتی 50 سانتیمتر از سقف پایینتر باشد این کار به افزایش جریان هوای خنک در سطح کمک موثری می نماید.

  -اتصالات و لوازم نصب کولرگازی و عایق های آن ها باید به دقت نصب گردد در صورت از میان رفتن عایق ها مقداری از سرمای کولرگازی دفع شده و باعث کاهش بازده و افزایش مصرف برق میشود.

  -شستشوی ماهانه و تمیزی فیلترها و سطح کویل اسپلیت ها در به وجود آوردن هوای مطبوع و خنک و همینطور افزایش راندمان دستگاه کولرگازی بسیار اهمیت دارند بنابراین با بازنمودن درب پنل داخلی اسپلیت به صورت ماهانه فیلترها را بشوئید و سطح کویل را با دستمال مرطوب غبار روبی نمائید.

  -با نصب سایبان بر روی پنل بیرونی کولرگازی اسپلیت کندانسور دستگاه قادر است به دور از تابش نور گرم خورشید با راندمان بهتر و مصرف برق کمتر به تبادل حرارت و خنک کردن گاز کولر بپردازد.

  تعمیر کولر گازی هایسنس

  کولر گازی هایسنس تولید کجاست ؟

  شرکت هایسنس (Hisense) در سال ۱۹۶۹ در کشور چین راه اندازی شد و تا امروز دارای بیش از ۱۳ کارخانه تولید لوازم خانگی و الکترونیک، از جمله تجهیزات تهویه مطبوع در سراسر جهان می باشد. بر اساس اعلام مؤسسات بزرگی مانند IDG، Euromonitor و انجمن مصرف کنندگان لوازم الکترونیکی، اکنون شرکت هایسنس، جزء ۱۰ تولید کننده برتر لوازم خانگی و الکترونیکی در جهان است.

  ورود کولر گازی هایسنس به ایران:

  کولر گازی هایسنس (Hisense) از دهه ۱۳۸۰ به بازار تهویه مطبوع ایران، ورود پیدا کردد و با توجه به طراحی زیبا و البته قیمت های مناسب این کولرهای گازی نسبت به برندهای دیگر، مورد توجه مصرف کنندگان ایرانی قرار گرفت.

  معرفی کولر گازی هایسنس:

  در انواع مدل :
  1-اسپیلت
  2-پرتابل
  3-ایستاده

  کولر های اسپیلت هایسنس در ظرفیت های 9000 الی 30000 با قابلیت سرمایش و گرمایشی به بازار عرضه شده است،و شما با خیال آسوده میتوانید سایر وسایل سرمایشی و گرمایشی را حذف کنید.کولر گازهای هایسنس با قابلیت اینورتر 60 درصد مصرف برق را کاهش داده است.
  کمپرسورهای مورده استفاده در کولر گازی هایسنس کمپرسور روتاری و پیستونی است که دارای قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی است و از گاز R22-R410 دراین کمپرسور های استفاده میشود.

  ارورهای کولر گازی هایسنس :

  کد خطا علت خطا
  1 مشکل از سنسور کویل خارجی دستگاه می باشد که باید بررسی شود.
  2 سنسور دمای کمپرسور دچار مشکل جدی شده است که باید تعمیر و یا تعویض شود.
  3 ترانس ولتاژ دستگاه دچار مشکل شده است.
  4 بروز مشکل در ترانس جریان
  5 خطا نشان دهنده خطای IPM می باشد.
  6 نوسانات جریان ولتاژ باعث بروز این مشکل شده است.
  7 کابل ارتباطی داخلی دچار مشکل شده است.
  8 کنترل اضافه جریان دچار مشکل شده است.
  9 مشکل از کنترل حداکثر جریان برق ورودی به دستگاه است.
  10 ارتباط یونیت داخلی و یونیت خارجی به صورت کلی قطع شده است.
  11 حافظه EEPROM کولر گازی پاک شده و یا دچار مشکل شده است.
  13 دمای خروجی دستگاه بالا رفته است.
  14 سنسور حسگر یونیت خارجی دستگاه دچار مشکل شده است.
  15 دمای محفظه کمپرسور بالا رفته است.
  16 کنترل ضد یخ دچار مشکل شده است.
  18 کمپرسور توانایی راه اندازی شدن ندارد.
  19 سیگنال مناسب به کمپرسور منتقل نمی شود و مشکل از برد و … است.
  33 بروز مشکل در سنسور دمای محیط کولر گازی
  34 سنسور کویل داخلی دچار مشکل شده است.
  36 بروز اختلال در ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی.
  39 فن داخلی دچار مشکل شده است.
  E4 موتور فن داخلی دچار مشکل شده است.
  EA ارتباط بین برد و چند قسمت از قطعات کولر گازی قطع است.
  ER بروز اختلال در ارتباط بین برد و سایر اجزاء کولر گازی
  FC کولر گازی کثیف است و نیاز به سرویس دارد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را از تهران سرویس آنلاین انتخاب کنیم؟

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی هایسنس
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  منبع : Hisense air conditioner repair

  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/f72760

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس