پمپ پکیج

 • circulation water pump در ادامه مباحث آشنایی با قطعات پکیج امروز قصد داریم ، به یکی از قطعات الکتریکی پکیج یعنی پمپ پکیج بپردازیم.
  پمپ یکی از حیاتی ترین قطعات پکیج است، به همین دلیل بروز کوچکترین مشکلی در آن باعث نمایش ارور بر روی صفحه ی نمایشگر پکیج شده و عملکرد آن را مختل خواهد کرد.
  در این مقاله کارشناسان تهران سرویس آنلاین قصد دارند نکات زیر را به شما عزیزان آموزش دهند :

  • آشنایی با پمپ پکیج
  • نحوه عملکرد پمپ
  • انواع مدل پمپ
  • قطعات داخلی پمپ
  • علل خرابی
  • تعمیر و تعویض پمپ

  را به شما عزیزان آموزش دهند.پس در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید ، و سوالات خود را در قسمت کامنت همین مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.در کمتر از 24 ساعت به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

  تعمیر و تعویض پمپ پکیج :

  تعمیر پمپ پکیج یک امر کاملا تخصصی بوده و توصیه ی ما به شما عزیزان این است ، که حتی در صورت مطمئن بودن خرابی در پمپ پکیج خود هرگز اقدام به تعویض و تعمیر آن در منزل نکنید، چرا که با  وجود برق در این وسیله علاوه بر خطر برق گرفتگی ، احتمال آسیب بیشتر به پمپ نیز وجود دارد.
  جهت تعویض و تعمیر پمپ پکیج خود کافیست با نزدیکترین شعب تهران سرویس آنلاین به خود تماس گرفته و با ثبت درخواست کارشناس در کمتر از یک ساعت منتظر حضور تکنسین های مجرب تهران سرویس آنلاین باشید.
  به خاطر داشته باشید ، تمامی خدمات تعمیر پکیج در این مجموعه با 6 ماه ضمانت انجام میگیرد.

  خرید پمپ پکیج :

  تعمیرکاران و تکنسین های پکیج درصورت تمایل به خرید قطعات پکیج از جمله پمپ ، کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از قیمت های استثنایی ما با خبر شوید.
  تمامی قطعات پکیج در این مجموعه با کمترین نرخ و ضمانت به مشتریان عزیز فروخته میشود.
  ارسال به سراسر تهران با پیک در کمتر از 1 ساعت و در شهرستان ها ارسال از طریق تیپاکس انجام خواهد شد.

  پمپ پکیج چیست و چه وظیفه ای دارد؟

  هنگامی که آب گرم توسط پکیج تولید شد، و در لوله‌های کف و رادیاتورها جریان یافت، حرارت خود را به محیط داده و سرد می‌شود. حال این آب سرد بایستی دوباره به پکیج برگردد، گرم شود، و در لوله‌ها جریان پیدا کند. این چرخه با عملکرد قطعه‌ای به نام پمپ پکیج تکمیل می‌شود. این پمپ، آب گرم را در رادیاتورها به حرکت درآورده و از کاهش فشار آب در مدار گرمایش رادیاتورها جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، اگر فشار آب گرم کم باشد، پمپ فشار را بالا می‌برد تا گردش آب به صورت یکسان و یکنواخت صورت گرفته و فضا سرد نشود.

  مدلهای پمپ پکیج:

  • گرانفوس ۱۵/۵۰, ۱۵/۶۰, ۱۵/۶۵, ۱۵/۷۰ و ….
  • داب ۵۵/۱۳۰, ۶۵/۱۳۰, ۶۵/۱۸۰ و …
  • ویلو ۱۵/۵-۳, ۱۵-۴/۳, …
  • نوچی
  • مارکوس
  • دوکا

  پمپ پکیج

  قطعات پمپ پکیج :

  هنگام رو به رو شدن با اشکالات به وجود آمده در پکیج، آشنایی و اطلاعات درست با قطعات پمپ پکیج ضروری می باشد. در زیر به برخی از این قطعات اشاره خواهیم کرد. قبل از آن به یاد داشته باشید، که سیستم ایمنی پمپ  تنها در زمان روشن بودن عمل می کند و حدالامکان باید از جدا کردن آن از برق جلوگیری کرد.

  پمپ سیرکولاتور آب:

  این پمپ که قبل از مبدل اصلی در پکیج های دو مبدله نصب می شود وظیفه ی گردش آب در مدار بسته ی گرمایشی و داخلی در پکیج های شوفاژ دیواری دو مبدل را دارد. سیم پیچ، شفت، توربین یا پروانه، هوزینگ، جعبه تقسیم برق، پیچ تنظیم سرویس کار و کلید تغییر سرعت پمپ از اجزای تشکیل دهنده ی این پمپ می باشند.

  کیسینگ:
  پوسته پمپ یا بیرونی‌ترین بخش آن را کیسینگ می‌نامند.

  روتور:

  بخش پره‌ای موجود در پمپ، روتور نامیده می‌شود، که وظیفه به جریان درآوردن آب را بر عهده دارد.

  استاتور:

  سیم پیچ یا استاتور، قطعه‌ای است که درون پمپ، یک میدان مغناطیسی تولید می‌کند.

  هد پمپ:
  سنجش میزان قدرت و توانایی پمپ در انتقال آب، در شرایط استاندارد بر حسب متر را هد می گویند.

  هوزینگ:

  در انواع پمپ‌ها یک قطعه پلاستیکی وجود دارد که آن را هوزینگ می‌نامند. محل قرارگیری هوزینگ در پمپ‌های گوناگون، متفاوت است، اما اغلب در بخش پشتی پمپ دیده می‌شود.

  سیستم ضد یخ زدگی:

  این قطعه وظیفه ی جلوگیری از یخ زدن آب در دستگاه پکیج شوفاژ دیواری و لوله ها را دارد.

  سیستم ضد گیرپاژ پمپ:

  این قطعه یکی از قطعات سیستم ایمنی پمپ بوده و مانع قفل کردن پمپ در پکیج می شود. به دلایل فنی قفل کردن پمپ را گیرپاژ می گویند.

  دبی در گردش پمپ:

  دبی به میزان گردش آب در واحد زمان گفته می شود کخ بر حسب لیتر بر ثانیه، دقیقه یا ساعت بیان می شود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج تاچی اینجا کلیک کنید.

  پمپ پکیج

  نشانه های خرابی پمپ پکیج:

  -سرو صدای زیاد پمپ در حین کارکرد.
  -نشت آب از پکیج
  گرم نشدن آب پکیج
  -جوش آوردن پکیج

  علل خرابی پمپ پکیج :

  -فعالیت پمپ بدون گردش آب در سیستم و علایم آن بیش از حد گرم شدن است.
  -مقدار زیادی از جرم و آلودگی ها درون پمپ حبس شده است.
  -صدای بیش از حد پمپ  به دلیل وجود هوا در پمپ می باشد.
  -عدم کارایی پمپ به طور کامل.
  -نشتی پمپ به دلیل نصب اشتباه.
  -عدم کارایی پکیج و پمپ به طور همزمان.
  -یکسره شدن عملکرد پمپ.
  -بدون آب کارکردن پمپ
  -نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ

  تعمیر پمپ پکیج

  مشکلات ناشی از خرابی پمپ پکیج کدامند؟

  -کار نکردن پمپ:

  اگر پکیج روشن باشد و پمپ آن کار نکند، ممکن است پمپ به درستی روی دستگاه بسته نشده باشد. در این حالت بهتر است آب سیستم را تخلیه کرده و پمپ را در حالت درست آن نصب کنید.

  – صدای بیش از حد پمپ:

  اگر در پمپ پکیج هوا وجود داشته باشد، در زمان کار صدای عجیب و بلندی ایجاد می‌کند و حتی ممکن است کارکرد پمپ مختل شود. در این حالت علاوه بر صدای بلندی که از پکیج شنیده می‌شود، رادیاتورها نیز گرم نمی‌شوند و باید سیستم را هواگیری کرد.

  – خاموش نشدن پمپ:

  اگر پمپ به صورت مداوم کار کند و هرگز خاموش نشود، احتمال دارد که برد الکترونیکی پکیج دچار خرابی شده، تنظیمات حرکت پمپ بر هم خورده و دسته تنظیم سرعت حرکت پمپ، گیر کرده باشد.

  – روشن نشدن پکیج و پمپ:

  اگر پکیج شما به گاز و برق متصل باشد؛ اما روشن نشود، ممکن است برد الکترونیکی، فشار گاز، دودکش یا دیگر اجزا و قطعات آن دچار خرابی شده باشند. ایراداتی همچون نقص سیم پیچی و سوختگی فیوز پمپ نیز می‌توانند موجب روشن نشدن پکیج و پمپ شوند.

  – وجود نشتی در پمپ:

  اگر پمپ به درستی نصب نشده، قطعات داخلی آن، دچار نشتی و یا حتی کاسه نمد پمپ در معرض فشار زیاد از بین رفته باشد، پکیج شما دچار نشتی می‌شود.

   گیر پاژ بودن پمپ :

  محور روتور را با یک پیچ گوشتی چرخانده تا محور خلاص به گردش در بیاید. برای مثال تست خازن، مولتی متر را در حالت تست ظرفیت قرار داده و مقدار ظرفیت آن را اندازه گیری کنید. این مقدار باید با نوشته روی آن مظابقت داشته باشد

  – جرم گرفتگی پمپ:

  به مرور زمان، ممکن است درون پمپ جرم و رسوب ایجاد شود. اما اگر این جرم گرفتگی برطرف نشود، می‌تواند عملکرد پمپ را به کلی از کار بیندازد. نشانه‌های این مشکل شامل عدم هماهنگی پمپ و پکیج و همچنین کاهش دمای رادیاتور هاست.

  سر و صدای غیر طبیعی پمپ پکیج:

  زمانی که با این مشکل روبرو می‌شوید برای تعمیر پمپ پکیج باید آن را هواگیری کنید چرا که مطمئنا پمپ، هوا گرفته است.
  برای تعمیر پمپ در این حالت هواگیری پکیج و پمپ را انجام دهید تا مشکل برطرف شود.

  عدم نصب فیلتر در لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ:

  دلیل رایج دیگر در خراب شدن پمپ به عدم نصب فیلتر یا صافی در ورودی لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ پکیج است که این مشکل به دلیل ورود املاح موجود در لوله های رادیاتورها به داخل بدنه پمپ رخ می دهد.
  برای مطالعه مقاله ntc پکیج چیست اینجا کلیک کنید.
  پمپ پکیج

  تست پمپ پکیج دیواری:

  از عوامل مهمی که در نحوه عملکرد پمپ پکیج تاثیر زیادی می گذارد می توان به تست پمپ ، قطعات و تنظیم آن اشاره کرد. آب گرم رادیاتور در صورت خراب بودن و درست کار نکردن پمپ، پکیج متوقف شده و سبب مختل شدن سیستم گرمایشی و گرم کننده آب می شود. این موارد نیز در نتیجه ضعف کارکرد شوفاژ و پکیج های دیواری را در پی خواهد داشت. بنابراین تست و تنظیم پکیج یک نکته ی اساسی در عملکرد درست پکیج است.
  بر روی هر پمپ  یک قسمت بازدید وجود داشته که در زمانی که پمپ از عملکرد خود خارج شود می توان آن را باز کرده و نحوه عملکردش را بررسی کرد.

  تنظیم پمپ پکیج:

  هر گونه بهم خوردن تنظیم سرعت پمپ  یا تنظیم دیگر قطعات پمپ پکیج، متوقف شدن عملکرد پکیج را به دنبال دارد. گاهی وجود هوا در سیستم گرمایشی پکیج تمامی عملکرد پمپ را بهم ریخته و در این حالت با یک بار اجرای هواگیری پکیج می‌توانید، مشکل پمپ را برطرف نمایید.
  ابتدا پیچ های پمپ پکیج را باز کنید.
  روتور پمپ را خارج کنید و سعی کنید با دست آن را بچرخانید.
  اگر روتور به خوبی نمی چرخد، ابتدا رسوب اطراف آن را پاک کرده و در صورت نیاز با کمی مایع ظرفشویی آن را بشویید.
  روتور را در جای خودش قرار داده و پیچ های پمپ را مجدداً ببندید.
  با کلید تنظیم سرعت پمپ، سرعت مناسب را براساس متراژ فضایی که قرار است گرم شود، انتخاب کنید.

  هواگیری پمپ پکیج:

  معمولا هواگیری پمپ پکیج در اوایل زمستان زمانی که شوفاژها شروع به کار می­کنند نیاز است. هواگیری پمپ پکیج کار خیلی سختی نیست اما با یک آموزش اصولی میتوان این کار را انجام داد. اگر هواگیری هر سال انجام گیرد با ایجاد صدا و عملکرد نامناسب روبرو نخواهد شد. هواگیری پمپ بیشتر با پیچ مخصوص در انتهای پمپ صورت می­گیرد.
  ابتدا لازم است آب گرم را باز کنیم تا پمپ به کار بیفتد بعد با یک پیچ گوشتی دو سو پیچ را به سمت خلاف عقربه­­های ساعت می­ چرخانیم. البته قبل از آن بهتر است یک دستمال خشک زیرش بگیریم تا آب خارج شده از داخل دستگاه را بگیرد. زمانی هواگیری پمپ درست انجام می­گیرد که خروج هوا با آب و حباب و صدا همراه باشد.
  در مقاله هواگیری پکیج کاملا به این موضوع پرداخته ایم.
  پمپ پکیج

  آیا پمپ در تابستان باید کار کند؟

  در دستگاههای دومبدل پمپ باید در همه حالت کار کند(بیچاره به پمپ). بله درست متوجه شدید در تابستان اگر شما آبگرم را باز کنید پکیج دومبدله بیچاره تان باید برای تامین آبگرم مصرفی نیز پمپ را روشن نماید. بهمین علت است که در فصل تابستان مصرف برق پکیج های تک مبدل کمی(فقط کمی!) کمتر از نوع دومبدل است.

  هزینه تعمیر پمپ پکيج:

  هزینه تعمیر پمپ پکیج با وجود نوسانات بازار متفاوت است .برای استعلام  دقیق قیمت ها با یکی از شعبات تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  نکات مهم در نگهداری پمپ پکیج:

  1. در زمانی که پمپ پکیج کار نمی کند برای اینکه مشخص شود پمپ معیوب است با برد اصلی برق به پمپ نمی فرستد ، به وسیله یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل کرده اگر روتور پمپ شروع به چرخش کرد پمپ سالم و برد اصلی خراب است
  2. محل نصب پمپ در بلوک برگشت قرار دارد
  3. به منظور غلبه بر مقاومت (افت فشار) مسیر لوله کشی مدار گرمایش رادیاتور ها و مبدل صفحه ای از یک پمپ گردشی (سیرکولاسیون) در یک مدار بسته استفاده می شود.
  4. هنگام نصب پکیج در مسیر برگشت در ورودی پمپ حتما از صافی استفاده کنید، پس ار نصب پکیج مسیر شوفاژ شستشو و تمیز گردد تا عاری از هر گونه براده و ضایعات خارجی گردد.
  5. قبل از راه اندازی دستگاه، از عدم گیرپاژ پمپ اطمینان حاصل نمایید. بدین صورت که به وسیله یک اچار در پوش جلوی پمپ را باز کرده و سپس  به وسیله یک آچار ، محور پمپ را به راست و چپ چرخانده تا از حالت گیرپاژ خارج شود.
  6. هنگام رسوب زدایی پمپ را از مدار خارج نمایید.

  پمپ پکیج

  نحوه تعویض پمپ پکیج:

  • دستگاه را از برق جدا می‌کنیم.
  • بدنه روی پکیج را باز کرده و کنار می‌گذاریم.
  • به نحوه اتصالات بخش‌های مختلف پکیج توجه کرده و در صورت لزوم عکسی از آنها می‌گیریم تا در زمان بستن آنها دچار مشکل نشویم.
  • اتصالات مربوط به پمپ دستگاه را جدا می‌کنیم.
  • پمپ را تعمیر کرده و یا آن را تعویض می‌کنیم.
  • پمپ را در جای خود قرار داده و اتصالات آن را به دقت انجام می‌دهیم.
  • بدنه پکیج را روی آن گذاشته و دستگاه را به برق متصل می‌کنیم.
  • دستگاه را روشن می‌کنیم و عملکرد پمپ و پکیج را چک می‌کنیم.

  مراقبت از پمپ پکیج:

  به یاد داشته باشید ، که همواره بار دستگاه خود را چک کنید ،در صورت افت فشار آب پکیج خود را خاموش کنید.یکی از دلایل اصلی خرابی پمپ دستگاه کمبود فشار آب است.

  عملکرد پمپ پکیج در تابستان و زمستان:

  پمپ باید به تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط بپردازد. در فصل زمستان، پکیج باید همواره روشن باشد، آب گرم را به رادیاتورها منتقل کند و اگر جایی از منزل، شیر آب گرم باز شود، از انتقال آب گرم به رادیاتورها جلوگیری کند. در مقابل، در فصل تابستان پکیج شما روی شمعک قرار دارد و تنها زمانی که آب گرم را باز کنید، روشن می‌شود.
  برخی افراد عقیده دارند که پمپ پکیج، تنها زمانی عمل می‌کند ،که پکیج در حالت زمستانه، تنظیم شده باشد. چرا که در این حالت، برای گرم کردن رادیاتورها به عملکرد پمپ نیاز داریم. این صحبت غلط نیست. اما فقط برای پکیج‌های تک مبدله درست است.
  پس اگر پکیج شما دارای دو مبدل باشد، پمپ آن باید هم در حالت زمستانه و هم در حالت تابستانه کار کند، تا آب گرم مصرفی را تامین کند. بر همین اساس نیز مصرف برق پکیج‌های تک مبدله در فصل تابستان، تا حدودی کمتر از پکیج‌های دو مبدله است.

  برای مطالعه مقاله تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل اینجا کلیک کنید.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

   • سلام دوست عزیز با توجه به نوسان بازار بهتر تماس بگیرید تا از اخرین قیمت ها باخبر بشید.

  • سلام امکانش هست به جای پمپ پکیج ویلو ایران رادیاتور، پمپ پکیچ گراندفوس جایگزین کرد ؟

   • سلام پمپ گرانفوس جایگزین ویلو موچود است که بهتره برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید.

  • سلام پمپ پکیج ایران رادیاتور مدتی است به صدا افتاده تعمیرکار نظرش تعویض پمپ است چه مارکی خوبه برای خرید

  • ممنون میشم اطلاعاتی دربازه تعمیر پمپ پکیج در اختیارمون قرار بدید

  • سلام مهندس پکیچ من لورچ هست سه سال کارکرده و تازه پمپ عوض کردم ویلو انداختم بازم پمپ صدا میده خواستم بدونم کل پکیچ راباید عوض کنم یا دوباره پمپ بخرم

   • سلام دوست عزیز نیازی به تعویض پکیج نیست پمپ رو به تعمیرکار پکیج ما نشان بدید تا مشکل رو براتون حل کنه

  • با سلام روز گذشته پکیج بوتان ما یدفعه بکباره خاموش شد و ارور E81 رو میده علتش چی میتونه باشه ؟

  • سلام روز بخیر من پکیج بوتان دارم . مستاجر زنگ زد گفت مشکل داره با تعمیرکار رفتم دیدم پمپش سوخته. تعمیر کار امد و گفت هزینه ی پمپ(1800000) و تعویض ان و رسوب گیری و تعویض رسوب گیر و یک شلنگ و یک لوله دوسر دنده و اضافه کردن یک عدد رسوب گیر مغناطیسی و هزینه ی سرویس و این چیزها کلامیشود 3130000تومان میخواستم بدونم معقول است یا نه بعد میخواستم بدونم عرف بازار چگونه است برای این هزینه که چقدر بر عهده ی مستاجر است و چقدر صاحبخانه

  • سلام پکیج بوتان داریم به برق که میزنم حدودا یه ربع کنتور برق میپره مشکل چیه ؟

  • سلام پیج ایران رادیاتور داریم که دوروز میشه که از داخل پمپ صدای تق تق میاد مشکل پمپ چیه ؟

   • سلام دوست عزیز روتور پمپ هستش که بوش هاش لق شده ولی باز بهتر است که توسط تعمیرکار بازدید شود.

  • سلام وقت بخیر پمپ الکتروژن رو میشه جایگزین پمپ ایران رادیاتور کرد؟

  • سلام پمپ پکیج بوتان ما صدا میده تعمیرکار اومده میگه ۲۸۰۰
   ایا منطقیه؟ به تظرم خیلی گرون میگه

   • سلام دوست عزیز دلایل زیادی میتونه داشته باشه ولی باید توسط تعمیرکار بازدید بشه

  • با تعمیرکار ایران رادیاتور تماس گرفتیم جواب نمیده شما پمپ ایران رادیاتور هم تعمیر میکنید؟

  • سلام ما پکیج بوتانمون دچار مشکل شده قیمت پمپ ویلو‌رو ۲۴۰۰ بهمون گفتن و ۵۰۰ هزینه تعویض
   به نظر شما زیاد نیست؟

   • دوست عزیز با یکی از شعب ما تماس بگیرید تا با قیمت کمتری کار رو برای شما انجام بدن

  • سلام
   گرم شدن و داغ کردن پمپ پکیج بوتان طبیعیه یا ایراد داره موقع کار کردن بدنش خیلی داغه

   • سلام دوست عزیز باید توسط تعمیرکار بررسی بشه ولی بیشتر مواقع امکان تعمیر وجود دارد.

  • سلام مهندس پکیج ایران رادیاتور داریم که به میزنم برق بعد حدودا یه ربع کنتور برق میپره مشکل از چیه ؟

  • سلام .من واحدم دو طبقه دارم که حدودا ۲۰۰ متر مساحت داره.پکیج من ۳۶ کیلووات ایران رادیاتور با پمپ ۸۳ واته… فاصله رادیاتهای طبقه بالا از پکیج زیاده و به نظرم این مساله باعث شده پکیج زیاد کار کنه و مصرف گاز بالا بره.به نظرتون میتونم یه پمپ قویتر رو پکیج بندازم؟

   • سلام دوست عزیز این کار در عملکرد پکیج شما تاثیر زیادی نداره ولی پمپ پکیج شما دچار مشکل میشه و توصیه نمیشه که انجام بدین

  • سلام ما یک پکیج بوتان داریم که دیروز تعمیرکار از یک شرکت دیگه اومد و گفت مشکل از پمپ پکیج شماست پمپ رو تعویض کردن و مبلغ 2500000 از ما گرفتن آیا این هزینه معقوله ؟

   • سلام دوست عزیز اگر تنها قیمت پمپ پکیج باشه هزینه زیادی دریافت شده پمپ ویلو الان نو در بازار اصلی از 1/400/000 الی 1/600/000 است.

  • سلام بنده یک تعمیرکار از شما درخواست دادم یک آقای بسیار متشخص و مودب اومدن و کار ما رو انجام دادن خیلی ممنون از تیم خوبتون

  • سلام مهندس جان پکیج لورچ داریم یک سال هستش گرفتم دوروز میشه که از داخل پمپ صدای تق تق میاد علتش چیه ؟

  • سلام پکیج بوتان من چند روزی بود که گرمایش آب مصرفی کم شده بود امروز تعمیرکار اومد و گفت پمپ نیم سوز شده باید تعویض بشه ۱۷۹۰۰۰۰تومن قیمت داد و با دستمزد ۲ میلیون من پرداخت کردم آیا این هزینه معقول است؟

  • سلا آیا این امکان وجود داره به جای پمپ پکیج ویلو ایران رادیاتور، پمپ پکیچ گراندفوس انداخت

  • من پکیج بوتان دارم ولی از دیروز از خود پمپ آب نشت میکنه ، تعمیرکار آوردم که گفتن شفتش خرابه و باعث نشتی میشه و باید عوض بشه!
   کل پمپ باید تعویض بشه یا امکان تعویض رتور وجود داره ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس