علائم خرابی روتور پمپ پکیج

 • پمپ پکیج (circulation water pump) در ادامه مباحث آشنایی با قطعات پکیج امروز قصد داریم ، به یکی از قطعات الکتریکی پکیج یعنی پمپ پکیج بپردازیم.پمپ یکی از حیاتی ترین قطعات پکیج است، به همین دلیل بروز کوچکترین مشکلی در آن باعث نمایش ارور بر روی صفحه ی نمایشگر پکیج شده و عملکرد پکیج را مختل خواهد کرد.
  در حقیقت وظیفه ی پمپ پیج پکیج به گردش درآوردن آب در سیکل پکیج است.آب گرم مصرفی از طریق پمپ پکیج در مسیر لوله کشی رادیاتورها حرکت کرده و پس از دست دادن دمای خود مجددا از طریق پمپ به سیکل گرمایشی بازمیگردد.
  برای آشنایی بیشتر با پمپ پکیج و نحوه ی عملکرد آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
  در این مقاله کارشناسان تهران سرویس آنلاین قصد دارند نکات زیر را به شما عزیزان آموزش دهند :

  • آشنایی با پمپ پکیج
  • نحوه عملکرد پمپ
  • انواع مدل پمپ
  • قطعات داخلی پمپ
  • علل خرابی
  • تعمیر و تعویض پمپ

  لطفا سوالات خود را در بخش کامنت و یا چت آنلاین همین مقاله با کارشناسان تهران سرویس آنلاین درمیان بگذارید.

  تعمیر و تعویض پمپ پکیج :

  تعمیر پمپ پکیج یک امر کاملا تخصصی بوده و توصیه ی ما به شما عزیزان این است ، که حتی در صورت مطمئن بودن خرابی در پمپ پکیج خود هرگز اقدام به تعویض و تعمیر آن در منزل نکنید، چرا که با  وجود برق در این وسیله علاوه بر خطر برق گرفتگی ، احتمال آسیب بیشتر به پمپ نیز وجود دارد.
  در بسیاری از موارد مشکل ایجاد شده در پمپ مربوط به رتور آن است، که تشخیص و عیب یابی درست آن تنها توسط کارشناس متخصص در این زمینه امکان پذیر خواهد بود.
  جهت تعویض و تعمیر پمپ پکیج خود کافیست با نزدیکترین شعب تهران سرویس آنلاین به خود تماس گرفته و با ثبت درخواست کارشناس در کمتر از یک ساعت منتظر حضور تکنسین های مجرب تهران سرویس آنلاین باشید.
  به خاطر داشته باشید ، تمامی خدمات تعمیر پکیج در این مجموعه با 6 ماه ضمانت انجام میگیرد.

  خرید پمپ پکیج :

  تعمیرکاران و تکنسین های پکیج درصورت تمایل به خرید قطعات پکیج از جمله پمپ ، کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از قیمت های استثنایی ما با خبر شوید.
  تمامی قطعات پکیج در این مجموعه با کمترین نرخ و با ارائه ضمانت به مشتریان عزیز فروخته میشود.
  ارسال به سراسر تهران با پیک در کمتر از 1 ساعت و در شهرستان ها ارسال از طریق تیپاکس انجام خواهد شد.

  پمپ پکیج چیست و چه وظیفه ای دارد؟

  هنگامی که آب گرم توسط پکیج تولید شد، و در لوله‌های کف و رادیاتورها جریان یافت، حرارت خود را به محیط داده و سرد می‌شود. حال این آب سرد بایستی دوباره به پکیج برگردد، گرم شود، و در لوله‌ها جریان پیدا کند. این چرخه با عملکرد قطعه‌ای به نام پمپ پکیج تکمیل می‌شود. این پمپ، آب گرم را در رادیاتورها به حرکت درآورده و از کاهش فشار آب در مدار گرمایش رادیاتورها جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، اگر فشار آب گرم کم باشد، پمپ فشار را بالا می‌برد تا گردش آب به صورت یکسان و یکنواخت صورت گرفته و فضا سرد نشود.

  مدلهای پمپ پکیج:

  • گرانفوس ۱۵/۵۰, ۱۵/۶۰, ۱۵/۶۵, ۱۵/۷۰ و ….
  • داب ۵۵/۱۳۰, ۶۵/۱۳۰, ۶۵/۱۸۰ و …
  • ویلو ۱۵/۵-۳, ۱۵-۴/۳, …
  • نوچی
  • مارکوس
  • دوکاپمپ پکیج

  قطعات پمپ پکیج :

  هنگام رو به رو شدن با اشکالات به وجود آمده در پکیج، آشنایی و اطلاعات درست با قطعات پمپ پکیج ضروری می باشد. در زیر به برخی از این قطعات اشاره خواهیم کرد. قبل از آن به یاد داشته باشید، که سیستم ایمنی پمپ  تنها در زمان روشن بودن عمل می کند و حدالامکان باید از جدا کردن آن از برق جلوگیری کرد.

  پمپ سیرکولاتور آب:

  این پمپ که قبل از مبدل اصلی در پکیج های دو مبدله نصب می شود وظیفه ی گردش آب در مدار بسته ی گرمایشی و داخلی در پکیج های شوفاژ دیواری دو مبدل را دارد. سیم پیچ، شفت، توربین یا پروانه، هوزینگ، جعبه تقسیم برق، پیچ تنظیم سرویس کار و کلید تغییر سرعت پمپ از اجزای تشکیل دهنده ی این پمپ می باشند.

  کیسینگ:
  پوسته پمپ یا بیرونی‌ترین بخش آن را کیسینگ می‌نامند.

  روتور:

  بخش پره‌ای موجود در پمپ، روتور نامیده می‌شود، که وظیفه به جریان درآوردن آب را بر عهده دارد.

  استاتور:

  سیم پیچ یا استاتور، قطعه‌ای است که درون پمپ، یک میدان مغناطیسی تولید می‌کند.

  هد پمپ:
  سنجش میزان قدرت و توانایی پمپ در انتقال آب، در شرایط استاندارد بر حسب متر را هد می گویند.

  هوزینگ:

  در انواع پمپ‌ها یک قطعه پلاستیکی وجود دارد که آن را هوزینگ می‌نامند. محل قرارگیری هوزینگ در پمپ‌های گوناگون، متفاوت است، اما اغلب در بخش پشتی پمپ دیده می‌شود.

  سیستم ضد یخ زدگی:

  این قطعه وظیفه ی جلوگیری از یخ زدن آب در دستگاه پکیج شوفاژ دیواری و لوله ها را دارد.

  سیستم ضد گیرپاژ پمپ:

  این قطعه یکی از قطعات سیستم ایمنی پمپ بوده و مانع قفل کردن پمپ در پکیج می شود. به دلایل فنی قفل کردن پمپ را گیرپاژ می گویند.

  دبی در گردش پمپ:

  دبی به میزان گردش آب در واحد زمان گفته می شود کخ بر حسب لیتر بر ثانیه، دقیقه یا ساعت بیان می شود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج تاچی اینجا کلیک کنید.پمپ پکیج

  نشانه های خرابی پمپ پکیج:

  علائم نشانه خرابی پمپ پکیج شرح عیب
  سوختن پمپ پکیج اگر پمپ پکیج شما بدون آب کار کند قطعا دچار مکشل شده و در مدت زمان کوتاهی میسوزد.انتشار بوی سوختگی از پمپ به دلیل افت فشار بار پکیج و کمبود آب در سیکل گرمایشی است.
  ایجاد صدای زیاد از پمپ پکیج صدای بالای پمپ یکی دیگر از علائم خرابی روتور پمپ پکیج ایران رادیاتور محسوب می شود که نشان می دهد پمپ به خوبی کار نمی کند و به تعمیر نیاز دارد.
  روشن نشدن پمپ پکیج دلایلی مانند خرابی برد و عدم قرارگیری اصولی و استاندارد دوکش و تنظیم نبودن فشار گاز پکیج می توانند علت خرابی روتور پمپ پکیج و روشن نشدن پمپ پکیج شوند.
  نامناسب بودن دمای آب ورودی به پکیج در فصل زمستان ممکن است آبی که به پکیج می رسد داخل پمپ و بعد از برخورد با آب گرم داخل منبع دچار واکنش انبساط و انقباض شود که در نهایت منجر به خرابی پمپ می شود. کافی است هواگیری پمپ را انجام دهید. برای هواگیری پمپ پکیج، پیچ هواگیری را نیم دور بچرخانید و باز کنید.
  محبوس شدن مقدار زیادی آلودگی در پمپ در اثر بی توجهی به سرویس دوره ای پکیج و عدم استفاده از فیلتر مناسب جرم و الودگی داخل دستگاه به پمپ راه پیدا می کند و باعث اختلال در کارکرد پمپ پکیج می شوند.
  گردش نداشتن آب در پکیج با وجود کار کردن پمپ همان طور که گفتیم پمپ برای کار کردن و انجام وظایف خود در پکیج به آب و گردش نیاز دارد. اگر این اتفاق هنگام روشن بودن و کار کردن پمپ پکیج ایجاد نشود، نشانه خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور است و بهترین راهکار این مشکل تعمیر و تعویض پمپ است.
  پمپاژ نشدن آب داخل پکیج اگر آب مصرفی بیش از حد داغ بود، نشانه خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور به دلیل گیر کردن میله درون پمپ است. به این شکل، دستگاه یا پمپ نمی تواند کار پمپاژ را به خوبی انجام بدهد.
  برای فهمیدن این مشکل کافی است به بدنه پمپ و کناره های آن دست بزنید اگر احساس داغی کردید آب به خوبی داخل دستگاه پمپاژ نمی شود.
  بروز نشتی در پمپ پکیج اصلی ترین علت خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور و نشتی آن نصب نادرست پمپ، از بین رفتن کاسه نمد پمپ و نشتی قطعات داخلی پمپ می باشد.
  باز نبودن مسیر برگشت پمپ پکیج اگر مسیر برگشت پمپ پکیج ایران رادیاتور باز نباشد، دمای دستگاه بالا می رود و به دستگاه و پمپ آن فشار وارد می کند. گرفتگی در مبدل دستگاه و خود پکیج علت خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور به دلیل باز نبودن مسیر برگشت پمپ هستند.
  کثیف بودن فیلتر یا صافی برگشت پکیج یکی دیگر از علائم خرابی پمپ پکیج کثیف بودن فیلتر یا صافی برگشت به شمار می رود. صافی برگشت از ورود ذرات درشت ‌تر به پکیج جلوگیری می کند.
  زمانی که این صافی برای مدت طولانی تمیز نشود. در صورتی که ذرات درشت و گرد و خاک داخل پمپ جمع شود، پمپ را از کار می اندازد. برای رفع این مشکل کافی است سیستم را شست و شو دهید و اقدام دیگر تمیز کردن و سالی ۲ بار تعویض فیلتر و صافی برگشت است.
  کار نکردن صحیح پمپ با وجود روشن بودن پکیج این مشکل به علت خراب شدن فیوز برق پمپ یا ایراد در سیم پیچی پمپ پکیج به وجود می آید. بهترین کار برای رفع مشکل عدم کارکرد صحیح پمپ بررسی فیوز پمپ و تعویض فیوز سوخته است.
  البته در مواردی ممکن است در برخی از قطعات دستگاه اتصالی وجود داشته باشد و باعث سوختن فیوز و در نهایت خود پمپ شود. بعد از چک کردن نبود نشتی، قطعات پمپ فیوز سوخته را تعویض کنید.
  یکسره روشن ماندن پکیج یکی دیگر از علائم خرابی پمپ پکیج یکسره روشن ماندن و کارکردن پمپ است. اگر این مشکل ادامه پیدا کند می تواند باعث سوختن برد و جرقه زدن مداوم دستگاه شود.
  از اصلی ترین دلایل خرابی پمپ پکیج و یکسره روشن ماندن پکیج می‌توان به خرابی برد، گیر کردن شیر موقعیت میانی پکیج و وضعیت نامناسب قرار‌گیری پمپ اشاره کرد.
  گریپاژ کردن پمپ پکیج شایع ترین علائم خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور است که به علت رسوب گرفتن پمپ ضعیف شدن استاتور پمپ خاموش بودن دستگاه به مدت طولانی و تجمع زنگاب در پمپ رخ می دهد.
  اگر قرار است مدت طولانی از پکیج ایران رادیاتور خود استفاده نکنید، بهتر است دستگاه را از برق بکشید. اقدامات دیگر برای رفع گریپاژ پمپ پکیج درآوردن روتور از استاتور و خشک کردن آن و جای گذاری مجدد آن می باشد. هم چنین می توانید زنگاب را تمیز کنید و اگر مشکل برطرف نشد، بایستی پمپ تعویض شود.

  علل خرابی پمپ پکیج :

  -فعالیت پمپ بدون گردش آب در سیستم و علایم آن بیش از حد گرم شدن است.
  -مقدار زیادی از جرم و آلودگی ها درون پمپ حبس شده است.
  -صدای بیش از حد پمپ  به دلیل وجود هوا در پمپ می باشد.
  -عدم کارایی پمپ به طور کامل.
  -نشتی پمپ به دلیل نصب اشتباه.
  -عدم کارایی پکیج و پمپ به طور همزمان.
  -یکسره شدن عملکرد پمپ.
  -بدون آب کارکردن پمپ
  -نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ
  تعمیر پمپ پکیج

  مشکلات ناشی از خرابی پمپ پکیج کدامند؟

  بروز مشکل در پمپ پکیج باعث بروز مشکلات بسیاری میشود، که میتوان به بروز ارور E8 پکیج ایران رادیاتور اشاره کرد.ایجاد ارورهای مربوط به پمپ پکیج در هریک از برندها متفاوت بوده و باید براساس برند دسنگاه عیب یابی و تعمیر شود.

  -کار نکردن پمپ:

  اگر پکیج روشن باشد و پمپ آن کار نکند، ممکن است پمپ به درستی روی دستگاه بسته نشده باشد. در این حالت بهتر است آب سیستم را تخلیه کرده و پمپ را در حالت درست آن نصب کنید.
  گاه روشن نشدن پمپ پکیج به دلیل بروز مشکل در این قطعه است، که باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.
  با سرویس پکیج از خرابی پمپ خود جلوگیری کنید.برای استفاده از تخفیف های ویژه تهران سرویس آنلاین همین حالا تماس بگیرید.

  – صدای بیش از حد پمپ:

  اگر در پمپ پکیج هوا وجود داشته باشد، در زمان کار صدای عجیب و بلندی ایجاد می‌کند و حتی ممکن است کارکرد پمپ مختل شود. در این حالت علاوه بر صدای بلندی که از پکیج شنیده می‌شود، رادیاتورها نیز گرم نمی‌شوند و باید سیستم را هواگیری کرد.
  گاه صدای ایجاد شده توسط پمپ به دلیل گیرپاژ کردن پمپ پکیج است، که تشخیص این موضوع باید توسط تکنسین انجام شود.

  – خاموش نشدن پمپ:

  اگر پمپ به صورت مداوم کار کند و هرگز خاموش نشود، احتمال دارد که برد الکترونیکی پکیج دچار خرابی شده، تنظیمات حرکت پمپ بر هم خورده و دسته تنظیم سرعت حرکت پمپ، گیر کرده باشد.
  این موضوع باید به سرعت توسط تعمیرکار پکیج بررسی شود، چرا که روشن ماندن بیش از حد پمپ پکیج میتواند باعث بروز مشکلات بسیاری در آن شود.

  – روشن نشدن پکیج و پمپ:

  اگر پکیج شما به گاز و برق متصل باشد؛ اما روشن نشود، ممکن است برد الکترونیکی، فشار گاز، دودکش یا دیگر اجزا و قطعات آن دچار خرابی شده باشند. ایراداتی همچون نقص سیم پیچی و سوختگی فیوز پمپ نیز می‌توانند موجب روشن نشدن پکیج و پمپ شوند.

  – وجود نشتی در پمپ:

  اگر پمپ به درستی نصب نشده، قطعات داخلی آن، دچار نشتی و یا حتی کاسه نمد پمپ در معرض فشار زیاد از بین رفته باشد، پکیج شما دچار نشتی می‌شود.
  برای مطالعه مقاله ارور E02 پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.

   گیر پاژ بودن پمپ :

  محور روتور را با یک پیچ گوشتی چرخانده تا محور خلاص به گردش در بیاید. برای مثال تست خازن، مولتی متر را در حالت تست ظرفیت قرار داده و مقدار ظرفیت آن را اندازه گیری کنید. این مقدار باید با نوشته روی آن مظابقت داشته باشد

  – جرم گرفتگی پمپ:

  به مرور زمان، ممکن است درون پمپ جرم و رسوب ایجاد شود. اما اگر این جرم گرفتگی برطرف نشود، می‌تواند عملکرد پمپ را به کلی از کار بیندازد. نشانه‌های این مشکل شامل عدم هماهنگی پمپ و پکیج و همچنین کاهش دمای رادیاتور هاست.

  سر و صدای غیر طبیعی پمپ پکیج:

  زمانی که با این مشکل روبرو می‌شوید برای تعمیر پمپ پکیج باید آن را هواگیری کنید چرا که مطمئنا پمپ، هوا گرفته است.
  برای تعمیر پمپ در این حالت هواگیری پکیج و پمپ را انجام دهید تا مشکل برطرف شود.

  عدم نصب فیلتر در لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ:

  دلیل رایج دیگر در خراب شدن پمپ به عدم نصب فیلتر یا صافی در ورودی لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ پکیج است که این مشکل به دلیل ورود املاح موجود در لوله های رادیاتورها به داخل بدنه پمپ رخ می دهد.
  برای مطالعه مقاله ntc پکیج چیست اینجا کلیک کنید.
  پمپ پکیج

  تست پمپ پکیج دیواری:

  از عوامل مهمی که در نحوه عملکرد پمپ پکیج تاثیر زیادی می گذارد می توان به تست پمپ ، قطعات و تنظیم آن اشاره کرد. آب گرم رادیاتور در صورت خراب بودن و درست کار نکردن پمپ، پکیج متوقف شده و سبب مختل شدن سیستم گرمایشی و گرم کننده آب می شود. این موارد نیز در نتیجه ضعف کارکرد شوفاژ و پکیج های دیواری را در پی خواهد داشت. بنابراین تست و تنظیم پکیج یک نکته ی اساسی در عملکرد درست پکیج است.
  بر روی هر پمپ  یک قسمت بازدید وجود داشته که در زمانی که پمپ از عملکرد خود خارج شود می توان آن را باز کرده و نحوه عملکردش را بررسی کرد.

  تنظیم پمپ پکیج:

  هر گونه بهم خوردن تنظیم سرعت پمپ  یا تنظیم دیگر قطعات پمپ پکیج، متوقف شدن عملکرد پکیج را به دنبال دارد. گاهی وجود هوا در سیستم گرمایشی پکیج تمامی عملکرد پمپ را بهم ریخته و در این حالت با یک بار اجرای هواگیری پکیج می‌توانید، مشکل پمپ را برطرف نمایید.
  ابتدا پیچ های پمپ پکیج را باز کنید.
  روتور پمپ را خارج کنید و سعی کنید با دست آن را بچرخانید.
  اگر روتور به خوبی نمی چرخد، ابتدا رسوب اطراف آن را پاک کرده و در صورت نیاز با کمی مایع ظرفشویی آن را بشویید.
  روتور را در جای خودش قرار داده و پیچ های پمپ را مجدداً ببندید.
  با کلید تنظیم سرعت پمپ، سرعت مناسب را براساس متراژ فضایی که قرار است گرم شود، انتخاب کنید.

  روتور پمپ پکیج:

  یکی از اجزای اصلی پمپ پکیج رتور پمپ است. روتور پمپ پکیج از اجزای پمپ است که ارتباط مستقیم با موتور پمپ دارد.روتور پمپ پکیج قطعه‌ای است که با قرارگرفتن داخل استاتور پمپ و تحت‌تأثیر قرارگرفتن انرژی مغناطیسی به چرخش درمی‌آید و آب را به گردش درمی‌آورد.روتورها معمولاً دارای پروانه‌ای هستند که آب را به سمت چپ یا راست هدایت می‌کنند و آب به گردش درمی‌آید.شفت‌های پمپ پکیج دارای دو جهت راست‌گرد و چپ‌گرد هستند که باید متناسب با است استاتور پمپ پکیج انتخاب شوند.یکی از مهم‌ترین مسائل در تعمیر پمپ این است که ما کاملاً این موضوع را درک کرده باشیم که مشکل ایجاد شده به دلیل خرابی رتور پمپ است یا نیاز است کل پمپ پکیج تعویض شود. برای درک این موضوع در ادامه ما لیستی از علائم خرابی پمپ پکیج را آورده‌ایم.

  علائم خرابی رتور پمپ پکیج:

  ۱-کند چرخیدن و نچرخیدن پمپ پکیج :
  اصلی‌ترین نشانه خرابی این قطعه، کند چرخیدن روتور است. چرخش کند روتور پمپ باعث می‌شود دمای پکیج بالاتر از حد معمول باشد.
  ۲-افزایش دمای بیش از حد :
  اگر روتور پمپ خراب باشد و نتواند بچرخد دمای پکیج بیش از حد بالا می‌رود. گاهی آن‌قدر دمای پکیج بالا می‌رود که تصور می‌شود هر لحظه ممکن است منفجر شود. اما این پکیج‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی دمای آنها بیش از حد بالا رفت پکیج قفل می‌شود و دیگر کار نمی‌کند. هرچند پکیجتان منفجر نمی‌شود؛ اما دمای بالای آن کل قطعات داخلی را ذوب می‌کند.
  ۳-سروصدای زیاد پمپ :
  سروصدای شدید و غیرطبیعی پمپ بعد از روشن‌کردن پکیج یکی دیگر از علائم خرابی آن است
  ۴-نشت آب به بیرون از دستگاه :
  خرابی روتور باعث می‌شود پمپ به‌درستی کار نکند و آب از دستگاه بیرون می‌ریزد. در صورت مشاهده علائم خرابی روتور پمپ پکیج قبل از خرید پمپ پکیج یا تعویض آن باید ابتدا علت خرابی روتور پمپ پکیج را ریشه‌یابی کنید.
  علائم خرابی رتور پمپ پکیج

  علت خرابی روتور پمپ پکیج و نحوه تعمیر آن :

  روتور قطعه اصلی پمپ است و بر خلاف تصور خیلی از افراد این پمپ نیست که آب را به گردش درمی‌آورد؛ بلکه روتور این کار را انجام می‌دهد. کار پمپ فقط این است که آب را از مبدل اصلی به شوفاژ پمپ کند و بدون روتور موفق به انجام این کار نمی‌شود. قبل از اینکه به سراغ خرید قطعات یدکی پکیج یا خرید قطعات پکیج دیواری برویم یا حتی بخواهیم با خرید یک پکیج جدید با پکیج قبلی خداحافظی کنیم بهتر است ابتدا ببینیم علت خرابی روتور پمپ پکیج چیست. گاهی با خرید خازن پکیج کل مشکلات حل می‌شود.
  ۱-ساییدگی روتور :
  لازم است بدانید که مرغوبیت روتور تأثیر زیادی بر کاهش درصد ساییدگی آن دارد. این یعنی هر چه‌قدر پمپ باکیفیت‌تر باشد عمر آن نیز بیشتر است. خرید روتور پمپ پکیج باکیفیت باعث می‌شود روتور دیرتر دچار ساییدگی شوند. البته کیفیت بالا به این معنی نیست که اصلاً دچار ساییدگی نمی‌شوند؛ بلکه مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد تا این مشکل دوباره رخ دهد. از علائم ساییدگی روتور، چرخش کند روتور پمپ است.
  ۲-خط‌وخش داشتن بدنه روتور :
  یکی دیگر از دلایل خرابی روتور، خط‌وخش داشتن بدنه آن است. اگر بدنه روتور خط و خشی داشته باشد زمانی که می‌چرخد پمپ سروصدای زیادی خواهد داشت؛ زیرا نمی‌تواند به‌راحتی بچرخد. برای حل این مشکل و تعمیر روتور پمپ پکیج باید آن را تعویض کنید.
  ۳-گیرپاژ روتور :
  وقتی روتور پمپ گیر کند و نچرخد درجه حرارت پکیج خیلی بالا می‌رود؛ زیرا آب را نمی‌توان از مبدل به شوفاژ پمپ کرد و با بالارفتن درجه حرارت آب و گیر افتادنش در یک محفظه به سایر قطعات پکیج هم آسیب می‌رساند.
  برای تعمیر روتور پمپ پکیج و حل مشکل خرابی روتور پمپ پکیج، ابتدا باید فشار پمپ دستگاهتان را تخلیه کرده و آن را به صفر برسانید. سپس پیچ‌های پمپ را باز کنید. روتور در داخل پمپ قرار دارد. وقتی پیچ‌های پمپ باز شوند می‌توانید روتور را ببینید. روتور را چند بار بچرخانید تا روان‌تر شود. اگر مشکل دستگاهتان در حد داغ‌شدن بیش از حد باشد و آب از دستگاه به بیرون نشت نکرده تا حد زیادی می‌توان با چند بار چرخاندن روتور و بستن دوباره پمپ مشکل دستگاه را حل کرد. اما درصورتی‌که آب به بیرون نشت کرده و سیم‌پیچ پمپ را سوزانده باشد تعویض روتور پمپ پکیج ضروری است.
  ۴-خراب‌شدن خازن روتور :
  خازن راه‌انداز باعث چرخش روتور می‌شود. وقتی خازن بسوزد چرخش هم متوقف می‌شود. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از خازن است یا خیر باید تست سلامت خازن انجام دهید. می‌توانید از یک مولتی متر یا دستگاه تست ESR برای تست سلامت خازن استفاده کنید. اگر خازن معیوب باشد با خرید خازن و تعویض آن می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

  نکات مهم برای حل مشکل خرابی روتور پمپ پکیج :

  •قبل از شروع تعمیر اطمینان حاصل کنید که پکیج به برق وصل نیست.
  •گرم‌شدن بیش از حد پکیج می‌تواند آسیب جدی به قطعات سیستمتان وارد کند؛ بنابراین در صورت مشاهده چنین وضعیتی سریعاً آن را خاموش کنید.
  •برای تعمیر از یک تعمیرکار ماهر یا تأسیسات کمک بگیرید و خودتان به‌تنهایی این کار را انجام ندهید.
  •هنگام خرید پمپ ویلو یا خرید پمپ گرانفوس، قطعه‌ای را خریداری نمایید که حداقل یکسان گارانتی دارد.
  •برای تعویض روتور یا پمپ، ابتدا مشخصات آن را یادداشت کنید و قطعه‌ای را خریداری نمایید که متناسب با پکیج شماست. تاحدامکان سعی کنید از قطعه‌ای مشابه با قطعه قبلی خود استفاده کنید.
  •قبل از خرید قطعات یدکی پکیج به کشور سازنده، گارانتی و جنس قطعه توجه کنید
  •به‌خاطر داشته باشید که ارزان بودن یا گرانی قطعات پکیج به معنای کیفیت بالای آنها نیست.

  هواگیری پمپ پکیج:

  معمولا هواگیری پمپ پکیج در اوایل زمستان زمانی که شوفاژها شروع به کار می­کنند نیاز است. هواگیری پمپ پکیج کار خیلی سختی نیست اما با یک آموزش اصولی میتوان این کار را انجام داد. اگر هواگیری هر سال انجام گیرد با ایجاد صدا و عملکرد نامناسب روبرو نخواهد شد. هواگیری پمپ بیشتر با پیچ مخصوص در انتهای پمپ صورت می­گیرد.
  ابتدا لازم است آب گرم را باز کنیم تا پمپ به کار بیفتد بعد با یک پیچ گوشتی دو سو پیچ را به سمت خلاف عقربه­­های ساعت می­ چرخانیم. البته قبل از آن بهتر است یک دستمال خشک زیرش بگیریم تا آب خارج شده از داخل دستگاه را بگیرد. زمانی هواگیری پمپ درست انجام می­گیرد که خروج هوا با آب و حباب و صدا همراه باشد.
  در مقاله هواگیری پکیج کاملا به این موضوع پرداخته ایم.
  پمپ پکیج

  آیا پمپ در تابستان باید کار کند؟

  در دستگاههای دومبدل پمپ باید در همه حالت کار کند(بیچاره به پمپ). بله درست متوجه شدید در تابستان اگر شما آبگرم را باز کنید پکیج دومبدله بیچاره تان باید برای تامین آبگرم مصرفی نیز پمپ را روشن نماید. بهمین علت است که در فصل تابستان مصرف برق پکیج های تک مبدل کمی(فقط کمی!) کمتر از نوع دومبدل است.

  هزینه تعمیر پمپ پکيج:

  هزینه ی تعمیرات پمپ پکیج توسط کارشناس پس از بازید و عیب یابی قابل تشخیص است.ولی در کل هزینه ی تعمیر پمپ پکیج با توجه به برند و نوع خرابی ایجاد شده در پمپ متفاوت خواهد بود.برای اطلاع دقیق از قیمت ها با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  نکات مهم در نگهداری پمپ پکیج:

  1. در زمانی که پمپ پکیج کار نمی کند برای اینکه مشخص شود پمپ معیوب است با برد اصلی برق به پمپ نمی فرستد ، به وسیله یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل کرده اگر روتور پمپ شروع به چرخش کرد پمپ سالم و برد اصلی خراب است
  2. محل نصب پمپ در بلوک برگشت قرار دارد
  3. به منظور غلبه بر مقاومت (افت فشار) مسیر لوله کشی مدار گرمایش رادیاتور ها و مبدل صفحه ای از یک پمپ گردشی (سیرکولاسیون) در یک مدار بسته استفاده می شود.
  4. هنگام نصب پکیج در مسیر برگشت در ورودی پمپ حتما از صافی استفاده کنید، پس ار نصب پکیج مسیر شوفاژ شستشو و تمیز گردد تا عاری از هر گونه براده و ضایعات خارجی گردد.
  5. قبل از راه اندازی دستگاه، از عدم گیرپاژ پمپ اطمینان حاصل نمایید. بدین صورت که به وسیله یک اچار در پوش جلوی پمپ را باز کرده و سپس  به وسیله یک آچار ، محور پمپ را به راست و چپ چرخانده تا از حالت گیرپاژ خارج شود.
  6. هنگام رسوب زدایی پمپ را از مدار خارج نمایید.پمپ پکیج

  نحوه تعویض پمپ پکیج:

  • دستگاه را از برق جدا می‌کنیم.
  • بدنه روی پکیج را باز کرده و کنار می‌گذاریم.
  • به نحوه اتصالات بخش‌های مختلف پکیج توجه کرده و در صورت لزوم عکسی از آنها می‌گیریم تا در زمان بستن آنها دچار مشکل نشویم.
  • اتصالات مربوط به پمپ دستگاه را جدا می‌کنیم.
  • پمپ را تعمیر کرده و یا آن را تعویض می‌کنیم.
  • پمپ را در جای خود قرار داده و اتصالات آن را به دقت انجام می‌دهیم.
  • بدنه پکیج را روی آن گذاشته و دستگاه را به برق متصل می‌کنیم.
  • دستگاه را روشن می‌کنیم و عملکرد پمپ و پکیج را چک می‌کنیم.

  مراقبت از پمپ پکیج:

  به یاد داشته باشید ، که همواره بار دستگاه خود را چک کنید ،در صورت افت فشار آب پکیج خود را خاموش کنید.یکی از دلایل اصلی خرابی پمپ دستگاه کمبود فشار آب است.

  عملکرد پمپ پکیج در تابستان و زمستان:

  پمپ باید به تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط بپردازد. در فصل زمستان، پکیج باید همواره روشن باشد، آب گرم را به رادیاتورها منتقل کند و اگر جایی از منزل، شیر آب گرم باز شود، از انتقال آب گرم به رادیاتورها جلوگیری کند. در مقابل، در فصل تابستان پکیج شما روی شمعک قرار دارد و تنها زمانی که آب گرم را باز کنید، روشن می‌شود.
  برخی افراد عقیده دارند که پمپ پکیج، تنها زمانی عمل می‌کند ،که پکیج در حالت زمستانه، تنظیم شده باشد. چرا که در این حالت، برای گرم کردن رادیاتورها به عملکرد پمپ نیاز داریم. این صحبت غلط نیست. اما فقط برای پکیج‌های تک مبدله درست است.
  پس اگر پکیج شما دارای دو مبدل باشد، پمپ آن باید هم در حالت زمستانه و هم در حالت تابستانه کار کند، تا آب گرم مصرفی را تامین کند. بر همین اساس نیز مصرف برق پکیج‌های تک مبدله در فصل تابستان، تا حدودی کمتر از پکیج‌های دو مبدله است.
  برای مطالعه مقاله تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل اینجا کلیک کنید.

  تعمیر  پمپ پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.
  برای تعمیر و تعویض پمپ پکیج خود از تعمیرکاران متخصص تهران سرویس آنلاین کمک بگیرید.ضمانت اصلت کالا و تضمین کیفیت وجه تمایز ما با سایر رقباست.

  تعمیرات و تعویض پمپ پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.
  در صورت نیاز به خرید قطعات پکیج مانند : پمپ پکیج ، رتور ……از طریق چت انلاین خرید خود را انجام داده و منتظر قطعه ی مورد نظر خود در کمتر از 1 ساعت باشید.

  تعمیرات پمپ پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در ۷ روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق ۷۷۲۴۱۵۰۵ است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه ۶ ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  تعمیرات و تعویض پمپ پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  تعمیرات پمپ پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس 55795334 تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیجشان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس