علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

 • علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی (The cause of the shaking of the washing machine) لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج در این دستگاه است که اغلب با شکایت مشتریان عزیز همراه بوده و همواره باعث نارضایتی مصرف کنندگان عزیز از این وسیله است.
  اگر شما هم با مشکل لرزش و تکانه های شدید ماشین لباسشویی خود روبه رو هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.ما در این مقاله به بررسی دلایل بروز این مشکل و راهکارهای برطرف کردن آن پرداخته ایم با ما همراه باشید و سوالات خود را در بخش چت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  دلایل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی:

  اگر ماشین لباسشویی شما عزیزان هنگام شست و شو و یا خشک کردن لباس با ایجاد لرزش و صدای زیادی همراه است، باید هرچه سریعتر این مشکل را پیگیری کرده و پیش از ایجاد آسیب جدی به دستگاه آن را برطرف نمایید.
  توجه داشته باشید این مشکل ممکن است برای تمامی برندها و مدل های ماشین لباسشویی ایجاد شود و در بیشتر موارد برطرف کردن آن تنها با تراز کردن کردن ماشین لباسشویی انجام میشود.
  کارشناسان ما در ادامه ی این مقاله به بررسی تمامی دلایل بروز این مشکل پرداخته و راه حل برطرف کردن هریک را برای شما عزیزان بیان کرده اند با ما همراه باشید:

  • تراز نبودن لباسشویی
  • تنظیم نبودن پایه ها
  • خرابی کمک لباسشویی
  • مقدار لباس خیلی زیاد یا خیلی کم
  • متعادل نبودن بار مخزن لباسشویی
  • شل شدن وزنه‌های تعادل لباسشویی
  • جنس بد پایه های لباسشویی یا جنس خیلی ضعیف سرامیک آشپزخانه
  • بسته بودن پیچ حمل و نقل لباسشویی (ترنسفر)
  • فرسودگی کمک فنر ضد لرزش لباس‌شویی
  • فرسودگی فنرهای دیگ ماشین لباس‌شویی
  • عدم تخلیه صحیح آب مخزن
  • نقص فنی بردهای الکترونیکی

  به طور مختصر ایجاد صدا در ماشین لباسشویی به یکی از موارد بالا مربوط بوده و باید تمامی موارد به نوبت مورد بررسی قرار گیرد.بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل در لباسشویی خود بهتر است از خدمات سرویس لباسشویی تهران سرویس آنلاین استفاده کرده و از سلامت دستگاه خود را تضمین نمایید.
  تراز کردن لباسشویی

  تراز نبودن ماشین لباسشویی :

  یکی از عمده دلایل ایجاد لرزش و تکانه در ماشین لباسشویی تراز نبودن دستگاه است، که برای برطرف کردن این مشکل در ابتدا باید محل نصب دستگاه را مورد بررسی قرار داده و سعی کنید دستگاه را محل صاف قرار دهید.
  برای تراز کردن ماشین لباسشویی آن را در یک شیب ملایم قرار داده و پایه های عقب لباسشویی را محکم ببندید.
  سپس سعی کنید پایه های جلوی دستگاه را متناسب با شیب دستگاه تراز کنید.
  اگر شیب محل نصب لباسشویی شما زیاد است میتوانید از تخته های چوبی برای تراز کردن دستگاه خود کمک بگیرید.
  برای مطالعه مقاله علت تخلیه نشدن آب لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  تنظیم نبودن پایه های لباسشویی :

  تمامی برند ها و مدل های ماشین لباسشویی دارای پایه هایی در زیر دستگاه بوده که به تراز کردن دستگاه شما عزیزان کمک میکند.اگر زمان زیادی از خرید ماشین لباسشویی شما میگذرد و یا به دلیل جابه جایی پایه های دستگاه شما دچار فرسودگی شده باشد، دستگاه از تراز خارج شده و ایجاد لرزش میکند.شما عزیزان میتوانید پایه های جدید را خریداری و با پایه های فرسوده تعویض نمایید.
  تزار کردن لباسشویی

  خرابی کمک های دیگ لباسشویی :

  فنر ضد لرزش یک ویژگی مهم در لباسشویی است که به کاهش لرزش و نوسانات غیرمطلوب آن کمک می‌کند. این ویژگی به ویژه در لباسشویی‌های بزرگ با ظرفیت بالا یا در مواقعی که لباسشویی در طبقات بالایی ساختمان قرار دارد، مفید است. این فنرها به تعادل و استحکام لباسشویی کمک کرده و از ایجاد لرزش غیرمطلوب جلوگیری می‌کنند.
  همه ماشین‌های لباسشویی درب از جلو برای کاهش حرکت دیگ لباسشویی هنگام چرخش، دارای کمک فنر هستند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده اند و برای دسترسی به آنها باید پنل عقبی یا جلویی را بردارید.
  هنگامی که کمک فنرها ضعیف شده باشند یا آسیب ببینند، نامتعادل بودن بار داخل لگن شستشو می‌تواند علت حرکت کردن ماشین لباسشویی باشد یا سبب شود که دستگاه دچار لرزش شود و صدای زیادی ایجاد کند. اگر این مشکلات برطرف نشوند، ممکن است سایر اجزاء لباسشویی آسیب ببینند.
  برای برطرف کردن مشکل کمک فنر ماشین لباسشویی خود با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.
  برای مطالعه مقاله علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  توجه کردن به میزان لباس موجود در لباسشویی:

  میزان لباسی که می‌توانید در یک لباسشویی قرار دهید، به ظرفیت مخزن لباسشویی و ویژگی‌های خاص دستگاه بستگی دارد. هر لباسشویی دارای ظرفیت خاصی برای جابجایی و شستشوی لباس‌ها است. ظرفیت معمولاً به صورت واحد وزن یا تعداد لباس‌ها (مثل کیلوگرم یا پوند) اعلام می‌شود.
  مطمئناً این مسئله یکی از مسائل مهم در عملکرد بهینه لباسشویی است. نادیده گرفتن حداقل و حداکثر ظرفیت لباس‌شویی می‌تواند منجر به مشکلاتی از جمله لرزش دستگاه، آسیب به لباس‌ها، یا کاهش کارایی شستشو شود.
  اگر حجم لباس‌ها در لباسشویی کم باشد، تقسیم وزن داخل آبکش به خوبی انجام نمیشود و باعث لرزش دیگ میشود.
  چنانچه حجم لباس ها زیاد باشد، به کمک فنر آسیب میرساند و به مرور زمان، باعث لرزش لباسشویی میشود.
  داخل آبکش به اندازه ای لباس بریزید تا یک وجب با سقف فاصله داشته باشد.
  آموزش شستن پتو در ماشین لباسشویی

  بار درون مخزن لباسشویی را متعادل کنید :

  یکی دیگر از دلایل پرتکرار در لرزش ماشین لباسشویی، متعادل نبودن بار درون مخزن دستگاه است. برای مثال، اگر یک حوله بزرگ یا پتو در دستگاه قرار دهید، پس از آب‌گیری وزن بسیار زیادی پیدا می‌کند و به یک طرف دیگ ماشین لباسشویی می‌چسبد. در این حالت ماشین لباس‌شویی با حالتی مشابه با لگد زدن، شروع به حرکت و تکان‌های عجیب می‌کند. در همین راستا، برای کاهش لرزش و جلوگیری از حرکت کردن ماشین لباسشویی همواره باید به تعادل وزنی نیز توجه داشته باشید.
  حوله بزرگ، پتو، کفش کتانی، کیف و… به‌تنهایی نباید داخل لباس‌شویی قرار بگیرند و باید چیزهای کوچکی مانند چند حوله کوچک یا چند لباس به آن اضافه کنیم تا تعادل در لباس‌شویی هنگام چرخش دیگ فراهم شود. استفاده از ۲ تا ۳ عدد توپ هفت سنگ یا توپ دایره‌ای‌شکل زردرنگ، می‌تواند به برقراری تعادل در ماشین لباسشویی کمک کند.

  آسیب وزنه تعادل لباسشویی :

  برای حفظ تعادل دیگ لباسشویی در زمان خشک کن، یک یا تعدادی وزنه بِتُنی به بدنه دیگ متصل شده است.اگر وزنه تعادل، تَرَک بخورد یا شُل شود، باعث لرزش و تکان شدید میشود.اگر مدت زمان زیادی است که از ماشین لباسشویی خود استفاده میکنید ممکن است وزنه تعادل دستگاه شما دچار مشکل شده و باعث لرزش و تکانه های شدید در لباسشویی شما عزیزان شود.

  باز نکردن پیچ ترنسلیت یا ترنسفر، علت لرزش ماشین لباسشویی :

  به یاد داشته باشید هنگام نصب لباسشویی (در صورتی که لباسشویی را به تازگی خریداری کرده اید) حتما پیچ ترنسلیت (یا پیج ترنسفر) را از پشت آن باز کنید.
  باز نکردن پیچ یا بست‌هایی که برای جلوگیری از حرکت نکردن لگن لباسشویی تعبیه شده‌اند، می‌تواند موجب لرزش شدید شود و علت حرکت کردن ماشین لباسشویی باشد.
  بارها مشاهده شده افرادی که خود اقدام به نصب لباسشویی منزلشان کرده اند با بازنکردن پیچ ترنسفر آسیب جدی به لباسشویی وارد کرده اند.

  آسیب دیدن فنرهای دیگ :

  فنرهای دیگ در ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ در اتاقک لباسشویی یا ثابت نگه داشتن دیگ روی پایه ماشین لباسشویی استفاده می‌شود. این فنرها همچنین، هنگام چرخش ماشین لباسشویی، لرزش‌ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می‌کنند.
  گاهی اوقات این فنرها آسیب دیده، کش می‌آیند یا از هم جدا می‌شوند و باعث ایجاد لرزش و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی می‌شوند.
  بنابراین بهتر است ماشین لباسشویی شما توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد و فنرهای تعلیق آن به دقت بررسی شود تا اگر معیوب شده اند، توسط تکنسین متخصص تعویض شوند.

  ایراد تسمه کاهش حرکت دیگ:

  برخی از ماشین لباسشویی‌های درب از بالا از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی دیگ در زمان چرخش استفاده می‌کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. این تسمه‌ها لاستیکی هستند و ممکن است در همان استفاده عادی از دستگاه از بین بروند.
  هنگامی که تسمه‌ها کش پیدا کنند یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند شود.
  اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه‌ها وارد می‌کنید و منجر به خراب شدن آنها شوید.
  در نهایت این تسمه‌ها باید جایگزین شوند و البته ما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت بروز چنین مشکلی هر 4 تسمه جایگزین شوند.

  تخلیه غیراصولی مخزن لباسشویی :

  تخلیه نادرست آب مخزن لباسشویی باعث ایجاد لرزش و صدای لباسشویی می‌شود. آبی که داخل دستگاه است، وزن زیادی دارد و اگر تخلیه آن درست انجام نشود باعث لرزش می‌شود. معمولاً تخلیه غیراصولی مخزن لباسشویی در اثر وجود ایرادی فنی است که باید توسط تعمیرکار رفع گردد.با برطرف کردن مشکل عدم تخلیه آب، به احتمال زیاد لرزش و تکان‌های لباسشویی متوقف خواهد شد.

  نقص فنی بردهای الکترونیکی:

  برد یا مغز فعال لباسشویی یکی از اصلی ترین قطعات دستگاه است که حساسیت بالایی دارد.تمامی فعالیت های ماشین لباسشویی توسط برد انجام شده و کنترل میشود.
  همه ماشین‌های لباس‌شویی بردهای الکترونیکی مخصوصی دارند. ماشین لباس‌شویی‌های قدیمی مجهز به برد تایمر و لباسشویی‌های جدید مجهز به برد الکترونیک هستند. درصورتی‌که هریک از این دو برد آسیب ببیند، تعادل دستگاه تحت‌تاثیر قرار گرفته و باعث تکان های شدید ماشین لباسشویی می‌شود.

  سرعت بالای لباسشویی در هنگام شست و شو :

  لباسشویی ها دارای چندین برنامه شست و شو بوده که هرکدام با سرعت خاصی شست و شو را انجام میدهند.
  استفاده از سرعت بالا در حین شستشو، می‌تواند عامل اصلی بروز لرزش در ماشین لباسشویی باشد. برای جلوگیری از این مشکل، باید سرعت شستشو را به حداکثر مقدار مناسب کاهش داد و به صورت دقیق‌تر تنظیم کرد.

  خرابی قطعاتی چون پد دمپر و بلبرینگ لباسشویی :

  بلبرینگ در لباسشویی و دستگاه‌های مکانیکی دیگر یک قطعه مهم و اساسی است. بلبرینگ وظیفه حمایت و تسهیل در چرخش قسمت‌های متحرک را دارد. این قطعه از یک حلقه خارجی، حلقه داخلی، و تعدادی مهره یا گلوله تشکیل شده است.
  برخی مواقع علت لرزش لباسشویی می‌تواند مربوط به خرابی قطعات دیگری مثل پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ، بلبرینگ ماشین لباسشویی و … نیز باشد که باید توسط تکنسین حرفه‌ای ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.
  لرزش ماشین لباسشویی

  سوالات رایج درباره لرزش ماشین لباسشویی :

  علت لرزش ماشین لباسشویی که به تازگی خریداری کردیم چیست؟

  یکی از مشکلات شایع که مصرف کنندکان ماشین لباسشویی با آن مواجه اند، لرزش و تکانه ماشین لباسشویی نو است برای بررسی این مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

  • بررسی کنید تا بست های دستگاه و پیچ ترنسفر در زمان نصب باز شود.
  • محل نصب دستگاه را بررسی کرده و تراز بودن سطح مطمئن شوید.
  • پایه های دستگاه را بررسی کنید و آن را با استفاده از تراز تنظیم کنید.
  • از قرار دادن لباس بیش از ظرفیت دستگاه به شدت بپرهیزید.
  • ماشین لباسشویی را برای یک تکه لباس روشن نکنید.

  ماشین لباسشویی تنها در حالت خشک  کن لرزش دارد :

  • کمک‌ فنر ماشین لباسشویی که برای جلوگیری از لرزش آن تعبیه‌ شده است را چک کنید.
  • کمک های نگهدارنده از بالای دیگ به وزنه تعادل و کمک های زیر دیگ به کف لباسشویی متصل شده است.
  • اگر کمک های نگهدارنده و زیر دیگ لباسشویی مشکل داشته باشند، در حین خشک کن با صدا و لرزش مواجه خواهید شد.
  • وزنه تعادل که در بالای دیگ قرار گرفته است، به عنوان نگهدارنده دیگ محسوب می‌شود.
  • اگر وزنه تعادل روی دیگ، حتی یک تَرَک کوچک هم داشته باشد، لباسشویی در موقع خشک کن صدا و لرزش بسیاری دارد.
  • پایه لباسشویی را بررسی کنید؛ چون در برخی از موارد ممکن است تراز نبودن ماشین لباسشویی باعث ایجاد این مشکل شده باشد.
  • در صورت تراز نبودن می‌توانید با تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی آن را تراز کنید.
  • همچنین اگر لاستیک پایه های زیر لباسشویی از جلو، دفرمه شده باشند، موقع خشک کن لباسشویی تکان میخورد.
  • باز نبودن پیچ ترنسفر پشت لباسشویی (پیچ های حمل و نقل که برای محافظت از لباسشویی تعبیه شده)، باعث لرزش و تکان در زمان خشک کردن میشود.
  • انداختن پتو به تنهایی، لباس های کم یا لباس های زیاد از دیگر دلایل لرزش لباسشویی در موقع خشک کن می‌باشد.

  لرزش لباسشویی باعث آسیب به دستگاه میشود:

  لرزش لباسشویی مادامی که با بی اعتنایی مصرف کنندگان عزیز همراه باشد، میتواند باعث آسیب جدی به قطعات دستگاه شود.

  فرقی نمیکند، که برند ماشین لباسشویی شما عزیزان چیست تهران سرویس آنلاین بیش از 10 سال است که در زمینه تعمیرات انواع برند ماشین لباسشویی فعالیت داشته و توانسته رضایت بیش از 90% مشتریان خود را دست آورد.مجموعه ما با داشتن 5 شعبه فعال در پایتخت زمان اعزام کارشناس به محل مشتریان عزیزان را به کمتر از 1 ساعت کاهش داده با ارائه ضمانت نامه 6 ماه خیال مشتریان را از بابت کیفیت خدمات آسوده کرده است.
  چرا تهران سرویس آنلاین را برای تعمیرات لباسشویی خود انتخاب کنیم:

  • ۵ شعبه فعال در سراسر پایتخت
  • ارائه فاکتور رسمی
  • ارائه ضمانت نامه کتبی خدمات صورت گرفته و قطعات تعویضی
  • ارائه ۲۴ ساعته خدمات
  • ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل
  • استفاده از قطعات یدکی اصلی
  • پشتیبانی آنلاین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس