9 علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

 • علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی(The reason for the washing machine dryer not working) امروزه با وجود شرایط آپارتمان‌نشینی و نبود فضای مناسب برای خشک‌کردن البسه خشک‌کن ماشین لباسشویی دیگر یک آپشن نبوده و به‌عنوان یک ضرورت در این دستگاه محسوب می‌شود.
  حال ممکن است به دلایل مختلفی خشک‌کن ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شده و لباس‌ها را مانند قبل به شما عزیزان تحویل ندهد. برای بررسی و برطرف‌کردن این مشکل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید کارشناسان ما به بررسی هریک از این دلایل پرداخته و سعی کردند بهترین و سریع‌ترین راه‌حل را به شما عزیزان ارائه دهند.
  درصورتی‌که خشک‌کن ماشین لباسشویی شما ازکارافتاده و قصد عیب‌یابی و تعمیر آن را دارید باید مشکل را در موارد زیر جست‌وجو کنید:

  • خراب‌شدن برد الکترونیکی
  • خرابی تسمه اتصال موتور به درام
  • معیوب‌بودن خازن برق موتور
  • تخلیه‌نشدن آب لباسشویی
  • معیوب‌بودن تاخو یا تاکومتر ماشین لباسشویی
  • وزن و بار اضافی ماشین لباسشویی
  • معیوب‌بودن موتور و ازبین‌رفتن سیم‌پیچ دور تند
  • انتخاب نادرست برنامه یا فشردن دکمه no spin

  زمانی که بعد از شست و شوی البسه ماشین لباسشویی روی حالت تند قرار نگیرد، خشک کن شدن لباس ها با اختلال روبه رو میشود.برای بررسی این مشکل باید به بررسی موارد گفته شده بپردازید.البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی نیازمند تخصص و تجربه کافی در این زمینه است.در صورت نداشتن تخصص در این زمینه از باز کردن و عیب یابی دستگاه خود بشدت بپرهیزید.
  علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

  علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی:

  فارغ از برند و مدل ماشین لباسشویی زمانی که خشک کن دستگاه با مشکل مواجه شده و لباسها را خیس به شما تحیول میدهد، باید موارد زیر را بررسی کرده و هرچه سریع تر به دنبال عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود باشید.
  برخی مواقع بروز این مشکل به دلیل عدم رعایت موارد ساده ای است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
  ذکر این نکته در این مقاله خالی از لطف نخواهد بود که شما عزیزان با سرویس لباسشویی خود از بروزبسیاری از این مشکلات جلوگیری خواهید کرد.برای سرویس ماشین لباسشویی با بهترین قیمت با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  1-عدم انتخاب تنظیمات درست و یا فشردن دکمه no spin :

  یکی از عمده دلایل بروز این مشکل در ماشین لباسشویی عدم انتخاب برنامه درست و انتخاب تنظیمات اشتباه است.درتمامی ماشین های لباسشویی برنامه ای جهت خشک نکردن لباسها وجود دارد چرا که برخی لباس ها مانند پرده ، چادر بهتر است در حال خیس آویزان شده تا حدالمکان از چروک شدن آن ها بتوان جلوگیری کرد.
  معمولاً روی لباس‌شویی‌ها دکمه اسپین spin وجود دارد که شما با فشردن آن به ماشین لباسشویی دستور می‌دهید که بعد از شست‌وشو به‌صورت خودکار خاموش گردد که قدرت چرخش خشک‌کن حدود 400، 600، 800 یا 1200 دور در دقیقه می ‌باشد که شما بر حسب جنس لباس ‌ها می ‌توانید گزینه‌ های مختلف را انتخاب کنید.
  به‌غیراز برنامه spin بعضی از برنامه‌های لباسشویی به دلیل محافظت از بلبرینگ‌ها، شفت، کمک دستگاه و همچنین فشار کمتر به موتور، دارای دور موتور پایین‌تر نسبت به بقیه برنامه‌ها هستند. زمانی که این برنامه‌ها رو انتخاب می‌کنید، لباس در پایان کار با آب بیشتر تحویل داده می‌شود بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکل ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه خود را به طور کامل مطالعه نمایید.

  2-عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی:

  بارها به این نکته اشاره کرده‌ایم که زمان ریختن لباس در ماشین لباسشویی باید به حدود وزن خیس آنها توجه کرده و از پر کردن بیش از حد دستگاه خودداری کرد.
  در برخی مواقع افراد حجم زیادی از لباس‌ها را به‌صورت یک‌باره شستشو می‌کنند که بیش از اندازه بودن حجم لباس باعث می‌شود تا خشک‌کن نتواند به‌درستی کار کند.
  در این حالت برای اجرا دور خشک‌کن باید لباس‌ها در ماشین لباسشویی بالانس شوند، برای این کار لازم است شما مقداری از لباس‌ها از درون لباسشویی خارج و سپس برنامه spin را اجرا کنید.
  برای انجام این کار ابتدا برنامه Drain را اجرا کنید تا درب لباسشویی باز شود در غیر این صورت درب لباسشویی قفل می‌شود و نمی‌توانید لباس‌ها را خارج کنید. سپس برنامه spin را اجرا کنید.
  برای مطالعه مقاله معنی کلمات روی ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  3-خرابی خازن ماشین لباسسشویی :

  خازن یکی از اجزای اصلی ماشین لباسشویی است که وظیفه‌های مختلفی دارد. در ماشین‌های لباسشویی، خازن عموماً در بخش موتور و پمپ قرار دارد و به‌عنوان یک جزء الکتریکی برای کنترل جریان الکتریکی و تنظیم ولتاژ استفاده می‌شود.
  خازن به تقویت برق ورودی در لباسشویی پرداخته و موتور را برای دور تند خشک‌کن آماده می‌کند. حال تصور کنید بروز مشکل برای خازن دستگاه چه مشکلاتی را می‌تواند برای شما ایجاد کند.
  از دلایل بروز مشکل در خازن لباسشویی می‌توان به اتصال کوتاه و یا ازبین‌رفتن صفحات دی‌الکتریک اشاره کرد.
  به‌خاطر داشته باشید اگر مشکل دستگاه شما به دلیل خرابی خازن باشد باید برای تعویض خازن با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس بوده و درخواست تکنسین خود را ثبت نمایید.
  9 علت خشک نکردن لباسشویی

  4. تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی:

  یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ما در مقالات قبلی به آن پرداخته‌ایم علت تخلیه‌نشدن آب لباسشویی است. مراحل عملکرد لباسشویی به این صورت است که بعد از اتمام شست‌وشو آب در لباسشویی تخلیه شده و شروع به خشک‌شدن البسه می‌کند. حال تصور کنید که آب لباسشویی کشیده نشده و درون دستگاه باقی بماند در همان زمان دستگاه ارور داده و از خشک‌کردن البسه خودداری کند.
  برای بررسی و عیب‌یابی این مشکل باید ابتدا مقاله عدم تخلیه آب در لباسشویی را مطالعه کرده و در صورت حل‌نشدن مشکل با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس بوده و درخواست تکنسین خود را ثبت نماید.
  تکنسین در کمتر از 1 ساعت در محل شما حاضر بوده و به ارائه خدمت به شما عزیزان میپردازد.
  هنگام عدم تخلیه آب لباسشویی موارد زیر را در لباسشویی بررسی نمایید:
  پمپ تخلیه: چنانچه پمپ معیوب، مسدود یا نیم سوز شده، تشخیص آن به کمک وسیله ای به نام مولتی‌متر و یا سر و صدای بسیار لباسشویی امکان پذیر است. دلیل انسداد پمپ تخلیه می تواند پرزهای لباس و یا اشیاء باقی‌مانده در لباس‌ها باشد.
  فیلتر تخلیه: مسدود بودن فیلتر تخلیه سبب خشک نشدن لباس‌ها می‌شود. یا درون فیلتر پمپ تخلیه یک جسم خارجی مانع چرخیدن پروانه های پمپ لباسشویی میشود .
  شلنگ تخلیه: امکان دارد شلنگ خم یا مسدود شده علت کار نکردن خشک کن لباسشویی باشد. گاهی نیز پیش می‌آید که به درستی نصب نگردیده باشد. در صورت نیاز می‌بایست این شلنگ تعویض شود.
  برای مطالعه مقاله 8 علت نشت آب از ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  5-معیوب بودن تاخو (تاکو) موتور

  تاکو جنراتور (Tacho Generator) که به تاخو لباسشویی معروف است، یک قطعه الکترونیکی است که یکی از قطعات ماشین لباسشویی اتوماتیک است. وظیفهٔ اصلی تاکو جنراتور کنترل سرعت موتور است. به‌عبارت‌دیگر، در قسمت انتهایی آرمیچر موتورهای یونیورسال، یک قطعه الکتریکی به نام تاکوژنراتور وجود دارد‌.
  سرعت چرخش موتور ماشین لباسشویی توسط قطعه‌ای بنام تاخو اندازه‌گیری و اطلاعات آن به برد الکترونیکی منتقل می‌شود، چنانچه تاکو متر نتواند سرعت چرخش موتور را به‌درستی اندازه‌گیری کند بروی صفحه‌نمایش ارور ظاهر و دور تند ماشین لباسشویی اجرا نمی‌شود.
  در این حالت تاکو متر باید تعویض و یک تاخو متر جدید جایگزین آن شود تا مشکل خشک نکردن لباس‌ها در ماشین لباسشویی برطرف شود.

  6-شل شدن تسمه موتور لباسشویی:

  در ماشین لباسشویی‌ها تسمه از موتور به دیگ شستشو وصل است که در هنگام روشن‌شدن ماشین و موتور ماشین لباسشویی، باعث چرخش دیگ شستشو در دستگاه می‌شود.
  شل‌شدن تسمه موتور ماشین لباسشویی علت کارنکردن خشک‌کن ماشین لباسشویی است.
  اگر تسمه ماشین لباسشویی شما شل شده باشد یا فولی موتور هرز شده باشد دور خشک‌کن با سرعت دقیق خود اجرا نمی‌شود پس اگر می‌خواهید دلیل کارنکردن لباسشویی در دور تند را بیابید حتماً تسمه را چک کنید.
  البته باید این نکته را به شما عزیزان متذکر شویم که برای باز کردن و بررسی تسمه باید از تکنسین متخصص کمک بگیرید.
  ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمیکند؟

  7- معیوب بودن موتور لباسشویی :

  موتور الکتریکی در ماشین لباسشویی وظیفه چرخاندن همزن داخل درام را بر عهده دارد، جایی که تمام لباس‌های کثیف شما در آنجا می‌روند. همزن آب گرم و مواد شوینده را با هم مخلوط می‌کند تا کف پاک‌کننده تولید کند. حال تصور کنید موتور لباسشویی شما با مشکل مواجه شده و توان چرخش را ازدست‌داده باشد. دیگر لباس‌ها به‌خوبی قبل شسته و خشک نشده و برای بررسی این مشکل شما نیازمند حضور یک کارشناس متخصص خواهید بود.
  یکی از نشانه‌های خراب‌شدن موتور ماشین لباسشویی کارنکردن در دور تند است.
  قطعاتی که در این حالت خراب می‌شوند عبارت‌اند از:

  • زغال‌های موتور
  • سوختن یا قطعی سیم‌پیچ ثانویه (دور تند ماشین لباسشویی)
  • خرابی بلبرینگ‌ها و خشک‌شدن آن‌ها

  زغال موتور

  زغال موتور ممکن است بعد از استفاده طولانی‌مدت از ماشین لباسشویی کوتاه یا تمام شود.
  برای رفع این مشکل باید زغال‌های موتور تعویض و کلکتور موتور ماشین لباسشویی به‌خوبی سرویس و تمیز شود.

  سوختن یا قطعی سیم‌پیچ ثانویه

  در موتور ماشین لباسشویی دو سیم‌پیچ برای چرخش در حالت معمولی و چرخش در حالت دور تند موتور لباسشویی تعبیه شده است.
  چنانچه سیم‌پیچ ثانویه دچار قطعی یا اتصال کوتاه باشد با تعمیر و ترمیم آن مشکل کارنکردن موتور لباسشویی در دور تند رفع می‌شود.

  خرابی بلبرینگ موتور ماشین لباسشویی

  علاوه بر صدای زیاد لباسشویی در دور خشک‌کن ممکن است سفت‌شدن بلبرینگ‌ها مانع چرخش موتور لباسشویی یا کندشدن آن شود.این مشکل باید سریعاً برطرف شود و بلبرینگ‌ها تعویض شوند در غیر این صورت موتور آسیب جدی می‌بیند.
  علت تمیز نشستن لباس ماشین لباسشویی

  8-معیوب‌شدن برد الکتریکی:

  برد در ماشین لباسشویی وظیفه کنترل و هدایت فرمان و دستور‌هایی که از سوی دکمه استارت برای شروع کار به سمت آن روانه می‌شود، را به عهده دارد.
  برد ماشین لباسشویی یکی از حساس‌ترین قطعات این دستگاه است که ممکن است براثر نوسات برقی دچار مشکل شود و یکی از مشکلات ناشی از آن می‌توان به خشک نکردن ماشین لباسشویی اشاره کرد.
  اگر برد دستگاه شما با مشکل مواجه شود برای تعمیر آن باید با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و درخواست تکنسین خود را ثبت نمایید.برای مطالعه مقاله علت باز نشدن درب لباسشویی اینجا کلیک کنید.
  علت خشک نکردن لباسشویی

  9-خرابی المنت حرارتی:

  المنت ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم و حیاتی این دستگاه است که وظیفه تولید گرما و گرم‌کردن آب را بر عهده دارد. المنت از یک سیم مقاومتی تشکیل شده است که با یک پوشش فلزی یا سرامیکی محافظت می‌شود. سیم مقاومتی با جریان برق مقاومت ایجاد می‌کند و انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند.
  یکی دیگر از علت کارنکردن خشک‌کن ماشین لباسشویی وجود مشکل در المنت حرارتی است. المنت معمولاً در قسمت پایین یا جلوی ماشین لباسشویی قرار می‌گیرد و با یک سیم به برق متصل می‌شود. باید بادقت و احتیاط نصب و تعویض شود، زیرا در صورت خرابی یا نشتی می‌تواند باعث ایجاد شعله، برق‌گرفتگی یا آسیب به دیگر قطعات ماشین لباسشویی شود.
  برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.
  تعمیر المنت ماشین لباسشویی

  تعمیر ماشین لباسشویی در شمال تهران:

  مشتریان عزیز ساکن مناطق شما پایتخت به‌منظور ثبت درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی خود می‌توانند از طریق تماس با شماره ۲۲۶۶۹۱۹۶ و یا چت آنلاین سایت اقدام نمایند.از زمان ثبت درخواست شما عزیزان تا حضور تکنسین تنها ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.تیم تخصصی تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از ۱۰۰ تکنسین مجرب و حرفه‌ای در زمینهٔ تعمیرات ماشین لباسشویی در کنار شماست تا کیفیت بالای خدمات را با کمترین هزینه تجربه کنید.گارانتی ۶ ماه خدمات ارائه شده تضمین گر کیفیت ماست.

  تعمیر ماشین لباسشویی در غرب تهران:

  اگر شما عزیزان ساکن مناطق غربی پایتخت هستید، دیگر نگران تعمیرات ماشین لباسشویی خود نباشید. تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبهٔ غرب تهران با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ امکان اعزام نیرو در کمتر از ۱ ساعت در تمام طول شبانه‌روز برای شما عزیزان فراهم کرده است.تعمیرات ماشین لباسشویی توسط بهترین متخصصان پایتخت در کمترین زمان و با ارائه ضمانت‌نامه ۶ ماه خدمات صورت‌گرفته و شما عزیزان با دریافت کد اشتراک مجموعه می‌توانید از تخفیف‌های ویژه مشتریان مجموعه برخوردار شوید.

  تعمیر ماشین لباسشویی در شرق تهران:

  شهروندان عزیز ساکن شرق و یا جنوب شرق تهران به جهت ثبت درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی خود با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مشخصات خود را ثبت نمایند.اعزام نیرو به‌تمامی مناطق شرق پایتخت در کمتر از ۱ ساعت امکان‌پذیر خواهد بود.شعبه شرق تهران به‌صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان عزیز بوده و ارائه تمام خدمات تعمیراتی با گارانتی ۶ ماه صورت خواهد گرفت.

  تعمیر ماشین لباسشویی در مرکز تهران:

  یکی از مشکلات مشتریان عزیز ساکن مناطق مرکزی تهران وجود طرح ترافیک بوده که ارائه بسیاری از خدمات را برای این شهروندان با مشکل مواجه کرده است.اما متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی پایتخت حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی مشتریان عزیز می‌نمایند. تنها کافی است برای ثبت درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت مشخصات خود را ثبت نمایید.

  تعمیر ماشین لباسشویی در جنوب تهران:

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب لباسشویی را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.شعبه جنوب تهران باتوجه‌به درخواست بسیاری از مشتریان عزیز به‌صورت حضوری به ارائه خدمات تعمیراتی پرداخته و امکان خرید حضوری قطعات را نیز برای همکاران فراهم کرده است.پیش از حضور در این شعبه ضمن تماس قبلی ساعت مراجعه خود را فیکس نمایید.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین:

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید، پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس آنلاین با شما تماس خواهند گرفت و نزدیک‌ترین تکنیسین را برای شما اعزام می‌کنند. مشترکین قبلی با بیان کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی می‌توانند از ۱۰ درصد تخفیف مجموعه ما بهرمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  پس از ثبت درخواست توسط مشتریان عزیز نزدیک‌ترین تکنسین در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به رفع مشکل ماشین لباسشویی شما عزیزان اقدام خواهد کرد.اما درصورتی‌که ساعت مشخصی را برای حضور تعمیرکار ماشین لباسشویی خود در نظر گرفته‌اید، در هنگام ثبت درخواست با کارشناس پشتیبان ساعت حضور را اعلام نمایید.برای دریافت خدمات در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه‌ها می‌توانید از چند روز قبل ساعت و روز مدنظر را با کارشناس پشتیبانی فیکس کرده تا تعمیرات شما در تایمم مقرر انجام گردد.

  اگر از ارائه خدمات ماشین لباسشویی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مجموعه ما با داشتن بیش از ۱۰۰ پشتیبان فعال در راستای ثبت نظرات شما عزیزان آماده است، تا تمامی نظرات و انتقادات شما را در بهبود ارائه خدمات تهران سرویس آنلاین به کار گیرد.بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان در صورت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش‌آمده کافی است با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  چرا تعمیرکار ماشین لباس شویی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین‌های باسابقه کاری حداقل ۱۰ سال و مختص تعمیرات ماشین لباسشویی
  ۲ – تکنسین‌های دوره‌دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضرشدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت‌نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس‌دهی به طور شبانه‌روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه‌ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی
  ۱۱-ارائه خدمات تمامی برندهای ماشین لباسشویی در تهران
  ۱۲-اعزام نیرو در کوتاه ترن بازه زمانی به سراسر پایتخت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس