علت بوی گاز پکیج

 • یکی از مواردی که در فصل زمستان موجب فوت هم وطنان عزیزمان میشود نشت گاز است.نشت گاز co که بی بو و بی رنگ است از جمله عوامل مهم خفگی و فوت در زمستان است ک ما سالهاست شاهد بروز این اتفاق هستیم .
  گاز co که به عنوان قاتل خاموش نیز معرفی میشود ، از وسایل گرمایشی به داخل منزل راه میابد و باعث از دست رفتن عزیزمان میشود.پکیج دیواری از جمله وسایل خانگی است که از گاز استفاده میکند.شما در هنگام استفاده از هریک از انواع این برند ممکن است بوی گاز یا بوی دود را استشمام کنید در این مقاله میخواهیم دلیل این مسئله را توضیح دهیم با تهران سرویس همراه باشید:
  برای تعمیر پکیج و نصب پکیج خود در تهران کافیست یا ما تماس حاصل نمایید.

  زمانی که شما از پکیج دیواری خود بوی گاز را استشمام می کنید، اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن پکیج و همچنین بستن کنتور گاز منزل یا ساختمان است
  چرا که استشمام کردن بوی گاز از پکیج دیواری در مدت زمان طولانی خطرات غیر قابل جبرانی را برای افراد خواهد داشت.
  البته باید بدانید که در سیستم پکیج های نسل جدید یک سیستم هوشمند تعبیه شده است که در زمان بروز نشت گاز پکیج به صورت اتومات پکیج را خاموش می کند و از بروز خطر افرینی پکیج برای منزل شما جلوگیری می کند.
  با توجه به آنچه گفته شد اگر قصد خرید یک پکیج دیواری مطمئن را دارید، با مشورت یک کارشناس متخصص، حتماً از سیستم هایی که دارای این قابلیت هوشمند هستند استفاده نمایید.همچنین شما می توانید با کمک متخصصین تعمیرات و سرویس پکیج های دیواری شرکت دیجی هنگ، ساختمان خود را مجهز به این سیستم هوشمند نمایید.
  یعنی می توانید برروی پکیج خود این سیستم هوشمند را نصب کنید، و دیگر نیازی نیست که هزینه اضافی را بابت خرید یک پکیج دیگر صرف کنید.

  علت بوی گاز پکیج:

  زمانی که در اطراف پکیج خود بوی گاز استشمام می کنید و متوجه خروج گاز از آن شده اید قبل از هر چیزی بهتر است اقداماتی را انجام دهید تا جلوی بروز حوادث خطرناک گرفته شود. منظور از این اقدامات خاموش کردن پکیج و بستن شیر گاز متصل به آن است. سپس درب خانه و پنجره های اطراف را باز کنید تا در صورتی که گاز در محیط خانه پخش شده باشد، سریعا خارج شود و باعث آتش سوزی و یا نفس تنگی افراد خانه نشود. اگر پکیجتان برقی است کابل آن را از پریز خارج کنید. در این مدت هیچگونه آتش را شعله ور نکرده و از روشن کردن اجاق گاز و پخت غذا روی آن پرهیز کنید. حال بعد از انجام این اقدامات می توانید به دنبال علت بوی گاز پکیج باشید.
  طراحی و ساخت برخی از پکیج ها به گونه ای بوده که یک سنسور و سیستم هوشمند جهت حفظ ایمنی تعبیه شده است. این سیستم وظیفه تشخیص نشتی گاز و مشکلات دستگاه و جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار نظیر انفجار پکیج را دارد. هنگامی که این سنسور نشتی را در پکیج تشخیص می دهد به صورت خودکار دستگاه را خاموش می کند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد گمان کنند دستگاه دچار مشکل شده و بی دلیل خاموش و روشن می شود. اما علت خاموش و روشن شدن پکیج به نشت گاز و سنسور هوشمند ارتباط دارد.
  بر اساس تجربه متخصصان و ساختار پکیج، عموما هنگامی که عمر مفید دستگاه بگذرد و به اندازه کافی کار کرده باشد احتمال نشت بوی گاز از پکیج بیشتر است. البته برخی از تعمیرکاران این موضوع را یکی از دلایل اصلی بوی پکیج می شمارند زیرا استهلاک و خرابی قطعات باعث خروج گاز از دستگاه می شود. اگر به تازگی پکیج خود را خریداری کرده اید و بوی بد گاز از آن به مشامتان می رسد، علت آن مربوط به نصب دستگاه است. نصب غیر اصولی مشکلات زیادی را به همراه دارد که یکی از خطرناک ترین آنها نشت گاز است.

  خروج گاز از شلنگ و اتصالات دستگاه:

  خروج گاز از شلنگ و اتصالات دستگاه یکی از علت های خروج بوی گاز از پکیج است که به دلیل پیچ خوردگی و یا کهنگی، ترک و سوراخ های ریز روی شلنگ گاز پکیج ایجاد می شود و در نتیجه سبب نشت گاز از پکیج خواهد شد.

  علت بوی گاز از پکیج

  زمانی که به دنبال علت بوی گاز پکیج هستید علاوه بر شلنگ، اتصالات دیگر دستگاه را نیز بررسی نمایید مخصوصا لوله هایی که به پکیج وصل می شوند. گاهی احتمال دارد در هنگام نصب اشتباهی صورت بگیرد و یا فشار زیادی به پکیج وارد شود و این موضوع منجر به شل شدن اتصالات دستگاه و شل شدن لوله ها و شلنگ های متصل به پکیج شود. جهت اطمینان خاطر از وجود نشتی و پیدا کردن محل دقیق آن می توانید روی شلنگ، لوله و تمام اتصالات دستگاه کف صابون را پخش کنید تا نسبت به تعویض آن قطعه اقدام نمایید.

  نشت گاز از شیر برقی علت بوی گاز پکیج:

  نشت گاز از شیر برقی علت بوی گاز پکیج است. شیر برقی گاز وظیفه تنظیم فشار گاز در هنگام سوختن مشعل را دارد به همین خاطر اگر این قطعه دچار مشکل شود و فشار گاز تنظیم نباشد بوی گاز از دستگاه به مشام شما می رسد. در صورتی که می خواهید مطمئن شوید علت بوی گاز مربوط به خرابی این قطعه است، با یک متخصص تماس بگیرید تا با تعویض شیر برقی مشکل را حل کند.

  گرفتگی لوله یا دودکش علت بوی گاز پکیج:

  یکی دیگز از دلایل انتشار بوی گاز از پکیج گرفتگی لوله ها و یا دودکش است و گاه نیز دیده می شود ، که فلوسوئیچ خراب شده است.

  علت بوی بد پکیج:

  گاهی اوقات در اثر استفاده نکردن از آب گرم داخل مخزن پکیج برای مدت طولانی، رشد باکتری و قارچ در داخل مخزن سبب ایجاد بوی بد پکیج می گردد. لذا علت بوی بد پکیج به همین باکتری ها که معمولا مضر هم نیستند، برمی گردد. برای رفع این مشکل لازم است تا با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا پکیج را سرویس کرده و مبدل و مخزن را توسط اسید یا مواد شوینده دیگر شستشو دهید.
  در صورتی که بوی بد همچون تخم مرغ گندیده از پکیج می شنوید، درواقع باید به دنبال علت نشت گاز از پکیج باشید. زیرا بوی بد تخم مرغ گندیده یا بوی سولفور از پکیج به منزله نشت گاز است. در این مواقع به سرعت دستگاه را خاموش و با تهران سرویس تماس بگیرید.[

  بوی دود پکیج:

  مواردی که در مورد علت بوی گاز از پکیج در مورد آن صحبت کردیم برای رفع بوی دود پکیج نیز می تواند صدق کند.
  بوی دود پکیج می‌تواند به دلیل خرابی و شعله پکیج باشد. همانطور که شما می دانید در زمان استفاده از پکیج های دیواری شما باید به صورت منظم سرویس پکیج را حداقل سالی یک بار انجام دهید تا قطعاتی مانند شعله پکیج دچار مشکل نشود و شما با مشکلاتی مانند نشت گاز از پکیج و یا بوی دود پکیج مواجه شوید.
  در واقع با انجام سرویس به موقع پکیج، در بسیاری از هزینه های خود برای تعمیرات پکیج صرفه جویی می کنید. برای دریافت خدمات سرویس پکیج در تهران بامتخصصان تهران سرویس تماس بگیرید.

  خرابی مشعل پکیج:

  در صورت انتشار بوی دود پکیج ، یکی از احتمالات ایراد در بخش مشعل است.
  با تماس با یکی از شعب تهران سرویس درخواست بررسی مشعل خود را با تکنیسین مطرح کنید.

  برای مطالعه مقاله پکیج بوتان بخریم یا ایران رادیاتور؟ اینجا کلیک کنید.

  علت بوی گاز پکیج

  علت بوی سوختگی از پکیج:

  زمانی که به مدت طولانی از پکیخ خود استفاده نمیکنید ممکن است پس از اولین استفاده از آن بوی سوختگی خارج شود، که بدلیل خاک گرفتگی و آلودگی دستگاه است این اتفاق ممکن است در هنگام تغییر فصل و روشن کردن رادیاتور ها نیز اتفاق بیوفتد که کاملا طبیعی است اما به یاد داشته باشید این اتفاق نباید برای مدت طولانی تکرار شود.

  هنگام استشمام بوی گاز چه باید کرد؟

  -دستگاه پکیج را خاموش کرده و از برق بکشید.
  -شیر گاز اصلی ساختمان را ببندید.
  -درب و پنجرهای ساختمان را باز کنید.
  -با احتیاط تمامی وسایل برقی را از پریز جدا کنید .
  -تا زمان خارج شدن بو از ساختمان از محل دور شوید .
  -با نزدیکترین تکنیسین پکیج تماس گرفته و برای رفع مشکل اقدام کنید.

  بوی گاز پکیج

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس