علت روشن نشدن پکیج دیواری چیست؟

 • پکیج دیواری در برندها و مدل های مختلف در سراسر کشور در حال استفاده است،اما گاها به دلایل مختلفی دچار مشکل میشود ،که برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار متخصص داریم.یکی از رایج ترین مشکلات در پکیج دیواری روشن نشدن پکیج است. که شاید برای بسیاری از ما اتفاق بیوفتد .
  علت روشن نشدن پکیج دیواری چیست؟ هنگام موجه شدن با این مشکل  چه کارهایی باید انجام دهیم؟
  با تهران سرویس همراه شوید تا با زاوایای این مشکل بیشتر آشنا شویم.شاید بروز این مشکل به دلیل یک مشکل کوچک در دستگاه و یا شاید به دلیل خرابی یک قطعه باشد .در این مقاله تمام احتمالات ممکن را با یکدیگر بررسی میکنیم.

  روشن نشدن پکیج دیواری:

  تمامی پکیج های موجود در بازار دارای یک صفحه نمایشگر بوده که در صورت بروز خطا و وجود مشکل کد خطای ایجاد شده روی صفحه  نمایشگر نمایش داده میشود.که میتوان با رجوع به صفحه ارور های پکیج مورد نظر اقدام به رفع مشکل پیش آمده کرد.

  در هنگام  مواجه با  مشکل روشن نشدن پکیج موارد زیر را باید مورد بررسی قرار داد:

  1. سنسور های جریان هوا و گاز: پس از مدتی نیاز به  سرویس دارد، همچنین دریچه ای که گاز از طریق آن جریان میابد و با جرقه باعث تولید شعله و شمعک در پکیج شده باید بازرسی شوند.
  2. شیر کنترل: شامل یک سنسور دما است که در صورت عدم عملکرد سنسور سیستم را خاموش می کند.
  3. ترموکوپل: دستگاهی است که در صورت خاموش شدن، جریان گاز را متوقف می کند.
  4. سیستم احتراق الکترونیکی: (جرقه زن) و پمپ نیز ممکن است از کار افتاده باشند.
  5. ترموستات: ترموستات را بررسی کنید، قطع کننده های مدار را تنظیم کرده سپس شیر تأمین گاز را باز کنید.ترموستات در پکیج قطعی است ، که دمای آب را تشخیص میدهد ، در صورت خرابی ترموستات دستگاه به درستی نمیتواند دمای آب را تشخیص بدهد و در نتخیجه باعث خاموش شدن پکیج میشود.
  6. شل بودن سیم ارث یا قطع شدن آن از بدنه دستگاه
   برای مطالعه مقاله روشن کردن پکیج اینجا کلیک کنید.

  علت روشن نشدن پکیج دیواری چیست؟

  روشن نشدن پکیج به علت کم بودن فشار گاز:

  گاز ورودی به پکیج از اساسی ترین موارد در کارکرد صحیح آن است. اگر اشکالی در تامین گاز باشد، مثلا شیر بسته باشد و یا فشار خیلی کم شود، علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می تواند همین باشد. در این حالت، چراغ پکیج نیز روشن می شود. لذا علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج قطع بودن گاز ورودیست. همچنین علت خاموش و روشن پکیج کم بودن یا ضعیف بودن فشار گاز است، که شعله ای ضعیف تولید کرده و خاموش شدن مکرر پکیج را سبب می شود. ممکن است این مشکل از شیر گاز و یا گاز کل ساختمان تان باشد.
  برای مطالعه مقاله پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن اینجا کلیک کنید.

  قطع بودن برق پکیج:

  جز اصلی کار کرد پکیج دبواری بعد از گاز برق است که باید تامین شود ، در صورت بروز هرگونه مشکل در برق ورودی پکیج این دستگاه روشن نخواهد شد .
  اگر سیم به برق وصل بود و باز هم با روشن نشدن پکیج دیواری مواجه شدید باید پریز برق را بررسی کنید اگر مشکل داشت که باید تعمیر شود در غیر اینصورت مشکل از دو شاخه است.

  وجود هوا در لوله های مدار پکیج علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج:

  در صورتی که به جای آب، هوا در درون لوله های مدار پکیچ باشد، پمپ دستگاه به جای پمپاژ آب، هوا را در مدار به جریان می اندازد. این امر سبب می شود تا برد پکیج کمبود آب مدار را تشخیص داده و سبب خاموش شدن پکیج و مهمتر از آن، جلوگیری از روشن شدن پکیج گردد. بنابراین یکی از علت هایی که پکیج روشن نمیشود، هوا گرفتگی لوله ها و رادیاتورها است که به راحتی توسط هواگیری آنها برطرف می شود. توجه کنید که یک عامل تشخیص وجود هوای زیاد در مدار پکیج، افزایش فشار است.

  خرابی شمعک:

  در برخی موارد علت روشن نشدن پکیج دیواری خرابی شمعک است.
  در این حالت زمانی که می‌بینید گاز باز است و همه قسمت‌های پکیج به درستی کار می‌کند ولی پکیج روشن نمی‌شود باید بدانید که علت آن خرابی شمعک است در این حالت باید آن را تعویض کنید.

  خرابی جرقه زن پکیج:

  در برخی موارد که با روشن نشدن پکیج دیواری مواجه می‌شوید می‌توانید جرقه زن را بررسی کنید.در صورتی که جرقه زدید و شعله پکیج گاز بیرون داد ولی روشن نشد می‌توانید از یک کبریت و یا فندک کمک بگیرید.

  علت روشن نشدن پکیج دیواری

  مسدود بودن مدار گرمایشی پکیج:

  اگر مدار گرمایشی پکیج که شامل لوله ها و رادیاتورهاست دچار گرفتگی و مسدودیت شود، تغییرات فشار حاصله می تواند علت خاموش شدن پکیج و دلیل روشن نشدن مشعل پکیج باشد. مسدود شدن مدار گرمایشی به دلیل رسوبات به وجود آمده در لوله ها و رادیاتورها است. رسوبات عموما از سختی آب ورودی به مدار ناشی می شوند که با نصب سختی گیر بر روی دستگاه می توان از این مشکل رهایی یافت. همچنین لوله های قدیمی و نامناسب نیز می توانند دلیل تشکیل رسوب باشند، که پس از رسوب زدایی پکیج توسط تعمیرکار متخصص، بهتر است به فکر تعویض آنان نیز باشید.

   کمبود آب در مخزن پکیج:

  برای اینکه پکیج دیواری به درستی کار کند، به میزان حداقلی از آب احتیاج دارد. بنابراین مشکل در تغذیه آب پکیج یا همان شیر پرکن آب، نشتی دستگاه و نیز ایراد در منبع آب پکیج، می توانند مواردی باشند که سبب کمبود آب و درنتیجه خاموش شدن پکیج شوند و به همین علت روشن نشدن پکیج نیز در ادامه قابل انتظار است.

  از طریق نشانگر عقربه ای می توان فشار آب پکیج را خواند. این عدد معمولا بین ۱ و ۲ بار می باشد که فشار کارکرد نرمال دستگاه است. چنانچه عقربه فشار به نزدیک ۰٫۵ برسد، پکیج خود به خود خاموش می شود و تا تنظیم مجدد فشار نیز روشن نمی شود. در این حالت از طریق شیر پرکن آب که معمولا در زیر دستگاه قرار دارد، می توان فشار آب را تنظیم نمود و افزایش یا کاهش داد.

  خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر:

  زمانی که پکیج شما روشن نمیشود ،اولین قطعه که باید مورد بازبینی و تعویض قرار بگیرد فلوسوئیچ یا همان فلومنتر است. سیم‌های فلوسوئچ را که به یکدیگر متصل شده‌اند را کوتاه کنید در صورتی که پکیج دیواری روشن نشد مطمئن شوید که پکیج خراب است و باید قطعات داخلی آن تعویض شوند.

  خطای انسداد مسیر دودکش:

  پکیج نیز مانند موتورهای احتراق در اتومبیل، هنگام سوزاندن گاز نیاز به اکسیژن دارد و دی اکسید کربن تولید می کند.جمع شدن گاز دی اکسید کربن و کاهش اکسیژن در محفظه باعث میشود مشعل و شمعک خاموش شوند، در نهایت باعث عملکرد نا مناسب دستگاه شده یا به طور کلی میتواند علت روشن نشدن پکیج باشد و از ایجاد آب گرم در حالت زمستانه ممانعت به عمل آورد.

  خرابی برد الکترونیکی:

  برد در پکیج مانند مغز انسان عمل میکند و فرمان تمام عملکردهای پکیج از طریق برد پکیج به سایر قطعات داده میشود،خرابی یکی از قطعات کوچک در پکیج میتواند منجر به از کار افتادن یکی از قطعات اصلی در دستگاه شود.هنگامی که دستگاه پکیج شما روشن نمیشود ، یکی از دلایل اصلی آن میتواند بردپکیج شما باشد.تهران سرویس

   دلیل خرابی الکترود تشخیص شعله:

  در بخش مشعل پکیچ قطعه الکترود یون قرار گرفته که وظیفه تشخیص شعله را دارد. بنابراین خرابی الکترود یون می تواند علت روشن نشدن پکیج تان باشد. ممکن است الکترود کثیف باشد و یا فاصله آن با جرقه زن تنظیم نباشد. پس برای جلوگیری از خاموش شدن پکیج و روشن نشدن مشعل آن، باید الکترود یون بررسی شده و با سمباده تمیز شود یا مجددا فاصله آن تنظیم گردد.

  فشار پکیج دیواری کاهش می یابد:

  کاهش فشار پکیج خود یکی از مواریست که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج های دیواری بیانجامد. علت افت فشار پکیج را می توان به طور ساده به موارد زیر مربوط دانست:

  • شیر اطمینان فشار معیوب است
  • دریچه اتوماتیک تخلیه هوا نشتی دارد
  • نشتی و آبریزش رادیاتورها و شیرهای آنان
  • گرفتگی هوای رادیاتورها
  • ایراد در گیج فشار

   معمولا در ۹۰% اوقات، علت افت فشار پکیج به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط می گردد.

  • چراغ پیلوت پکیج را چک کنید

  علت روشن نشدن پکیج دیواری

  پکیج بیش از حد گرم می شود:

  یکی دیگر از دلایلی که سبب خاموش شدن یکباره پکیج می شود، گرم شدن بیش از حد آن است. در صورتی که پکیج بسیار گرم شود برای جلوگیری از خطرات و ایمنی، دستگاه خاموش می شود. علت گرم شدن پکیج به موارد بسیار و نیز پیچیده مربوط است.در هنگام موتاجه با این مشکل با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

  اگر پکیج دیواری فقط در حالت تابستان روشن نمی‌شود ولی وقتی کلید تغییر فصل را روی زمستان می‌گذارید پکیج روشن میشود و رادیاتورها نیز گرم میشوند به این صورت عیب یابی میکنیم .در این حالت روشن نشدن مشعل پکیج بدان معناست که آب مصرفی در پکیج گرم نمیشود و باید به دنبال علت سرد بودن آب پکیج باشید .در پکیج های دیواری وقتی شیر آب مصرفی باز میشود قطعه ای که در مسیر ورودی آب سرد قرار دارد وظیفه اعلام باز بودن آب مصرفی به برد کنترل را دارد تا برد بلافاصله دستور روشن شدن شعله را به شیر کنترل گاز و قطعات مربوطه میدهد .در صورت خرابی این قطعه وقتی شیر آبگرم را باز کنید برد کنترل متوجه باز بودن آب نخواهد شد ، این قطعه در برخی از پکیج ها فلومتر میباشد و در برخی پکیج ها فلوسوئیچ نام دارد .

  ضمانت تعمیر پکیج:

  تمامی خدمات پکیج تهران سرویس شامل 180روز ضمانت و پشتیبانی شرکت تهران سرویس است.

  تعمیر پکیج در محل

  در بیشتر مواقع امکان تعمیر پکیج  در محل وجود دارد. همچنین تعمیرکار ارسالی از طرف تهران سرویس با توجه به وضعیت شرح داده شده توسط مشتری پیش بینی های لازم جهت آوردن قطعات یدکی را انجام داده و تمام سعی وی این است که بتواند در کمترین زمان ممکن و در همان محل اقدام به تعمیر پکیج نمایند.
  خدمات تعمیر پکیج  در محل، در همه جای شهر تهران انجام می شود و شما می توانید جهت اخذ این خدمات فقط با ما تماس بگیرید و مشکل خود را عنوان کنید تا کارشناسان ما بهترین سرویسکار منطقه را برای شما ارسال کنند.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس