راه های جلوگیری از ورود سرما و گرم ماندن منزل در زمستان

گرن نگه داشتن منزل در زمستان
 • با توجه به سرد شدن هوا و افزایش مصرف انرژی جهت گرم نگه داشتن منازل در این مقاله تهران سرویس آنلاین قصد دارد، به شما عزیزان ترفندهای گرم نگه داشتن منزل و جلوگیری از اتلاف انرژی را بیان کند ، تا با رعایت این نکات ساده علاوه بر کاهش مصرف انرژِی از هزینه های خود نیز به مقدار قابل توجهی بکاهید.
  تا انتهای این مقاله با ما همراه باشیدو سوالات ، نظرات خود را از طریق بخش کامنت این مقاله با ما در میان بگذارید.

  ترفندهای جلوگیری از ورود سرما :

  با سرد شدن هوا اولین قدم برای استقبال از 6 ماه آخر سال اقدام به سرویس وسایل گرمایشی از جمله :بخاری ، شوفاژ ، موتورخانه ، داکت اسپلیت و یا سرویس پکیج است که باید توسط سرویسکار مخصوص انجام پذیرد ، همانطور که میدانید با سرویس وسایل گرمایشی راندمان آنا به شدت افزایش یافته و به مقدار زیادیاز مصرف انرژی آنها میکاهد.برای سرویس وسایل گرمایشی خود کافیست بر روی لینک هر یکی از وسایل گرمایشی خود کلیک کرده و با مطالعه مقاله مربوط به سیستم گرمایشی خود  در منزل اقدام به سرویس آن کنید.
  در صورت نداشتن تجربه و علم کافی در این زمینه تنها کافیست با تکنیسین های تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده تا با کمترین هزینه و ارائه ضمانت 6 ماه نسبت به سرویس سیستم گرمایشی شما عزیزان اقدام نمایند.

  1. سرویس پکیج
  2. سرویس داکت اسپلیت
  3. سرویس کولر گازی 

  تعویض پنجره های قدیمی :

  یکی از مکان هایی که به شدت به هدر رفت انرژی و گرمای منزل شما کمک میکند، پنجره های قدیمی هستند ، که به بخاطر درز و شکافی که بین چهار چوب و پنجر ها وجود دارد ، سرمای زیادی به داخل وارد شده و باعث هدر رفتن انرژی منزل شما میشود.برای جلوگیری از این موضوع تعویض پنجره های قدیمی را در لیست اولویت خود قرار دهید،در صورت هزینه بر بودن این موضوع برای شما کافیست با تهیه درزگیر پنجره در شروع فصل زمستان نسبت به پوشاندن این شکاف ها اقدام نمایید.

  استفاده از درزگیر برای پنجره ها

  استفاده از پرده های ضخیم :

  استفاده از پرده های ضخیم به ویژه در مناطق سردسیر به شدت به شما عزیزان توصیه میشود ، این کار درست است برای شما هزینه ی چندانی به همراه نخواهد داشت، اما تاثیر بالای آن را به وضوح خواهید دید. . در صوورت تمایل نداشتن به تعویض پرد ی خود میتوانید ازا پشت پرده های ضخیم استفده کرده آن را بعد از فصل زمستان به راحتی جدا کنید.

  پوشاندن دریچه های کولر :

  از آنجایی که هوای گرم به دلیل سبک بودن در سطح بالایی منزل قرار میگیرد ، بعد از تابستان و عدم تمایل به استفاده مجدد از کولر تمامی دریچه های کولر خود را با عایق بپوشانید .
  برای مطالعه مقاله بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان اینجا کلیک کنید.

  بستن دریچه کولر

  استفاده از فرش و موکت در زمستان:

  یکی از وسایلی که به شدت به گرمای منزل شما کمک میکند ، فرش و موکت است،با توجه به این که امروزه بیشتر منازل از کف پوش سرامیکی استفاده میکنند ، و فرش هاییبا متراژ پایین و ماشینی جایگزین فرش های دست بافت و با متراژ بالا شده است ، کف منازل سرد بوده و این موضوع در فصل زمستان به شدت به کاهش دمای منزل شما کمک خواهد کرد.
  برای جلوگیری از این مشکل بهتر است ف در فصل زمستان از موکت و یا فرش برای منزل خود استفاده کنید ،و یا حدامکان برای اتاق خواب خود این موضوع را در نظر داشته باشید.

  انتخاب مکان مناسب برای تخت خواب :

  اگر در اتاق خواب خود پنجره دارید ، تا جای ممکن تخت خواب خود را از پنجره دور کنید ، تا در طول شب سرما ی کمتری احساس کنید.
  برای مطالعه مقاله ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید

  انتخاب مکان مناسب برای تخت

  استفاده از لباس مناسب :

  به یاد داشته باشید برای کمک به بحران انرزی و کاهش هزینه های مصرفی بهتر است در فصل زمستان از لباس ای مناسب و ضخیم تری استفاده کنیم.
  برای خود و مهمان ها از دمپایی های روفرشی کمک بگیرید ، تا کمی به انتقال سرما از کف جلوگیری شود .

  خرید سیستم گرمایشی مناسب :

  توجه داشته باشید ، امروزه با پیشرفت سیستم های گرمایشی باید دقت زیادی درباره ی خرید آنها داشته باشید.و مناسب ترین گزینه  برای منزل خود را انتخاب کنید.
  یکی از مهمترین فاکتورهای در هنگام خرید سیستم گرمابشی توجه به متراژ منزل است.چرا که خرید سیستم گرمایشی کوچک برای محیط برزگ و برعکس تنها به هدر رفتن انرژی کمک خواه کرد، و شما نتیجه های مثبتی از آن سیستم دریافت نخواهید کرد.
  برای مطالعه مقاله علت صدای زیاد پکیج اینجا کلیک کنید.

  چند ترفند کوتاه برای گرم کردن منزل:

  • با شروع فصل زمستان رودی بالکن خود را بپوشانید تا از ورود سرما به منزل جلوگیری شود.
  • سعی کنید بیشتر افراد خانواده در یک اتاق جمع شده و سایر مکان های بی استفاده را با درگیر بپوشانید.
  • برای گرم کردن خانه در زمستان در مواقعی که به تهویه نیاز ندارید دریچه‌های بیرونی آن را مسدود کنید تا هوای سرد وارد منزل نشود.
  • در هنگام خواب از کیسه های آب گرم استفاده کنید.
  • بهتر است ، از خوراک های طبع گرم در فصل زمستان استفاده کنید.
   برای مطالعه مقاله تفاوت کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی اینجا کلیک کنید.

  دوستان عزیز چنانچه دوست دارید ، موضوع مقالات بعدی ما رو انتخاب کنید ، در انتهای ان مقاله برای من کامنت بگذارید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس