بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان

 • کولر گازی یکی از محبوب ترین و رایج ترین وسایل و روش های تهویه هواست که در کشور ما نیز به سرعت در حال گسترش میباشد،یکی از مهم ترین مسائل در استفاده از این وسایل نگهداری ، سرویس و تنظیم دمای درست این وسیله است، به نحوی که بیشترین بازدهی در با کمترین اتلاف انرژی و آوردن فشار به دستگاه حاصل شود.
  با تهران سرویس آنلاین همراه شوید تا بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان را به شما عزیزان معرفی نماییم.

  حداقل و حداکثر دمای کولر گازی :

  یکی از رایج ترین سوالات مشتریان عزیز از مجموعه ما حداکثر و حداقل دمای خروجی از کولر گازیست که برای پاسخ به این سوال مشتریان باید بگوییم کمترین دمای خروجی از کولر گازی بین 5 تا 60درجه سانتی گراد است ، که باز میزان حداقلی و حداکثری آن با توجه به شرایط ایدا آل تعریف شده و ممکن است ، برای دستگاه های مختلف این مقدار متفاوت باشد.در فصل تابستان تنظیم دما بین 23 تا 25 درجه و در فصل زمستان بین 26 تا 28 درجه است.

  تهران سرویس آنلاین ارائه دهنده خدمات :

  در سراسر تهران به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز میباشد.کولر گازی

  حالت‌های مختلف تنظیم دما در کولر گازی:

  کولر های گازی متناسب با شرایط آب و هوایی دارای حالت های مختلف سرمایشی و گرمایشی است که میتوان متناسب با نیاز با شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار میگیرد.

  حالت فن:

  زمانی که کولر در این حالت تنظیم می‌شود، فقط فن داخل پنل روشن شده و هوای داخل خانه را به جریان می‌اندازد. با گردش هوا، محیط کمی خنک‌تر خواهد شد و از طرف دیگر، کولر گازی مصرف برق کمی خواهد داشت. زمانی که کولر در حالت فن روشن است، کمپرسور روشن نمی‌شود و گاز مبرد در سیستم جریان نخواهد داشت. استفاده از این حالت در روزهایی که دما زیاد بالا نیست، بهترین گزینه خواهد بود. با روشن کردن کولر گازی در این حالت، با گردش هوا و عبور آن از فیلترها، گرد و غبار و ذرات معلق توسط فیلترها گرفته شده و باعث تمیز شدن هوا خواهد شد.

  حالت سرمایش:

  در تابستان از کولر گازی در حالت سرد باید استفاده کرد. زمانی که کولر گازی در حالت سرد روشن می‌شود، کمپرسور و فن واحد خارجی روشن شده و با جریان پیدا کردن گاز مبرد و گذشتن از درون لوله‌ها و اواپراتور پنل، موتور دمنده موجود در پنل، باعث عبور هوا از روی لوله‌های اواپراتور پنل شده، گرمای مولکول‌های هوا به گاز مبرد موجود در لوله‌ها منتقل شده و دمای محیط کاهش پیدا می‌کند. کمپرسور تا زمانی روشن می‌ماند که سنسور تعبیه شده در پنل که به سنسور محیط معروف است، تشخیص دهد دمای محیط به دمای تنظیم شده رسیده است. البته در کولرهای گازی اینورتر، کمپرسور روشن و خاموش نمی‌شود و سرعت آن کم و زیاد شده و دمای هوا را در حد مطلوب نگه می‌دارد.

  کولر قابل حمل ( Cool Air ):

  در داخل محیط، فن پنل داخلی همچنان روشن می‌ماند و به جریان انداختن هوا ادامه می‌دهد. در کولر گازی‌های غیر اینورتر فقط واحد بیرونی خاموش می‌شود. بعد از گذشت زمان، دوباره هوای داخل گرم شده و گرما افزایش پیدا می‌کند و دوباره واحد خارجی (کمپرسور و فن واحد خارجی) روشن شده و محیط را خنک می‌کند. این روند در کولرهای اینورتر متفاوت است و کمپرسور می‌تواند با سرعت‌های مختلف حرکت کند. در انواع اینورتر، زمانی که دمای اتاق به دمای تنظیم شده نزدیک می‌شود، سرعت کمپرسور به کمترین حد خود می‌رسد و همچنان روشن می‌ماند. تغییرات دمایی محیط در این حالت کمترین حد است و مصرف برق پایین‌تر خواهد بود. یکی از دلایل مصرف بالاتر کمپرسورهای معمولی، مصرف برق زیاد آنها در زمان استارت کمپرسور است. کمپرسور در کولر گازی‌های اینورتر خاموش و روشن نمی‌شود و فقط سرعت آن کم و زیاد می‌شود.

  حالت گرمایش:

  زمانی که کولر گازی در حالت گرمایش روشن می‌شود، جریان گاز توسط شیر برقی برعکس شده و گاز مبرد که توسط کمپرسور فشرده شده و در حالت سرد به سمت لوله‌های کندانسور موجود در واحد خارجی منتقل می‌شد، به سمت لوله‌های پنل هدایت می‌شود. این تغییر در حرکت گاز مبرد باعث می‌شود تا گاز مبردی که دمای بالایی دارد، هوای محیط داخل را گرم کند. در برخی از انواع کولر گازی، فن موجود در پنل تا زمانی که لوله‌های اواپراتور گرم نشود، روشن نشده و بعد از چند لحظه روشن می‌شود. اما در برخی از انواع همان لحظه اول موتور فن داخل پنل روشن شده و باد گرم ایجاد می‌شود.
  برای مطالعه مقاله علت یخ زدن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  تفاوت بین کولر گازی‌های اینورتر و غیر اینورتر

  تنظیم دما برای بهترین حالت:

  در هر روز دما متفاوت است و باید دمای تنظیم شده کولر گازی را متناسب با دمای روز تغییر داد. نیازی نخواهد بود تا کولر را در یک دمای ثابت تنظیم کرد و باید در هر روز نسبت به دمای بیرون، دمای تنظیم شده کولر را تغییر داد.

  تنظیم دما در حالت سرما:

  در لحظه ورود به خانه زمانی که هوا گرم است، می‌توان کولر را روی کمترین درجه و بیشترین شدت باد تنظیم کرد تا محیط سریع‌تر خنک شود. در بعضی از کولرهای گازی یک حالت به نام توربو یا قدرت بالا وجود دارد که با فعال کردن آن کولر با بیشترین جریان باد و در کمترین درجه کار می‌کند. در بعضی از کولرهای گازی، این حالت تا ۲۰ دقیقه ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن به حالت عادی و تنظیمات قبلی باز خواهد گشت.

  اگر شما کولر را در کمترین درجه تنظیم کنید، محیط خانه خیلی زود بسیار سرد شده و مجبور خواهید شد کولر را خاموش کنید که استهلاک آن بالا خواهد رفت. همیشه دما را چند درجه بالاتر تنظیم کنید به عنوان مثال ۲۴ یا ۲۵ درجه، و اگر هوا گرم‌تر شد آن را کم کنید. هر چه دما را بالاتر ببرید، کمپرسور مدت زمان کمتری روشن خواهد ماند و در نتیجه، مصرف برق کم خواهد شد. در روزهای گرم، دما را پایین بیاورید و در روزهای خنک‌تر آن را بالا برده تا همیشه دمای محیط مطلوب باشد.

  تنظیم دما در حالت گرمایش:

  در حالت گرمایش هم، کولر گازی را باید نسبت به دمای روز تنظیم کنید. در روزهایی که هوا خیلی سرد نیست، می‌توان دما را کمتر از ۳۰ درجه تنظیم کرد. در زمانی که کولر در بیشترین دمای قابل تنظیم قرار داده شود، کمپرسور به طور دائم روشن می‌ماند و مصرف برق بالا خواهد رفت. در روزهایی که دمای هوا زیاد سرد نیست، نیازی نخواهد بود تا کولر را در دمای بالا تنظیم کنید.کولر گازی

  علت داغ شدن دو شاخه و پریز کولر گازی:

  اگر دما را در بیشترین حد تنظیم کرده باشید و دمای هوای بیرون خیلی سرد نباشد و فن پنل کولر روشن و خاموش شود، احتمال کم بودن گاز مبرد وجود دارد. در برخی از کولرها، زمانی که درجه دما کمتر از ۳۰ درجه تنظیم شود و در زمان اتوماتیک کردن، امکان دارد فن پنل کار نکند که این حالت طبیعی است. قرار دادن دمای تنظیم شده کمتر از ۳۰ درجه باعث می‌شود تا کولر برق کمتری مصرف کند.

  در کولرهای اینورتر معمولا کمپرسور به گونه‌ای کار می‌کند که دمای محیط در محدوده تنظیم شده قرار بگیرد و فن به طور دائم کار می‌کند. در حالت گرما، اگر لوله‌های اواپراتور داخل پنل به حد کافی گرم نباشند، فن پنل کار نمی‌کند.

  توجه داشته باشید، در کولرهای گازی معمولی زمان روشن بودن کمپرسور، میزان سرما و گرما ثابت است و فقط مدت روشن بودن کمپرسور تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر در حالت سرمایش، دما روی درجه ۱۸ تنظیم شود تقریبا کمپرسور به طور دائم روشن می‌ماند و در صورتی که دما روی ۲۲ درجه و یا بیشتر تنظیم شود، کمپرسور مدتی روشن و بعد از رسیدن دمای محیط به درجه تنظیم شده، خاموش می‌شود و بعد از مدتی دوباره روشن می‌شود و با این کار دمای محیط را در درجه تنظیم شده ثابت نگه می‌دارد. در حالت گرمایش نیز به همین صورت است و اگر دمای تنظیم شده در بیشترین حد نباشد، کمپرسور اتوماتیک می‌کند و در مصرف برق صرفه جویی می‌شود. البه این روند در کولرهای اینورتر متفاوت است.

  بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان:

  دقت داشته باشید که هر چقدر که میزان دمای اسپیلت در تابستان پایین تر تنظیم شود انرژی بیشتری توسط  کولر گازی مصرف می‌شود و در نتیجه هزینه بیشتری در قبوض شما نمایان میگردد. در مقابل، برخی افراد ممکن است صرفه جویی در مصرف انرژی برایشان اهمیت بیشتری از راحتی داشته باشد و دما را در حد متعادل تنظیم نمایند.

  با این تفاسیر می توان بهترین درجه دما برای کولر گازی در تابستان را بین 22 تا 25 درجه سانتیگراد در نظر گرفت. در این دما بدن انسان به طور طبیعی در وضعیت آسایش قرار گرفته و نه احساس سرما و نه گرما خواهد نمود و از لحاظ مصرف انرژی نیز بهینه ترین و بهترین دما برای سرمایش کولر گازی در تابستان است. در صورتی که از خانه بیرون می روید برای کاهش مصرف می‌توانید ۳ تا ۴ درجه نیز دما را افزایش دهید و در حدود ۲۸ درجه تنظیم کنید.

  بهترین درجه کولر گازی در زمستان:

  تنظیم بودن دمای کولر گازی در فصل زمستان بر روی سلامتی، آسایش و هزینه های خانوار و … بسیار تاثیرگذار است. حال بهترین درجه کولر گازی در زمستان در محدوده ۲۶ تا ۲۸ درجه قرار دارد. بهینه ترین و بهترین درجه کولر گازی در زمستان که صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به همراه داشته باشد، همین محدوده دمایی بوده و البته این شرایط به هیچ وجه ناخوشایند نیست. زیرا بدن در شرایطی قرار می گیرد که نه سرد و نه گرم است. البته توجه داشته باشید که این عددی که به عنوان بهترین درجه کولر گازی در زمستان تعیین شده است؛ برای افراد نرمال و معمولی مناسب است و طبیعتاً برای افرادی همچون کهنسالان و نوزادان می‌توان درجه ترموستات کولر گازی را تا حدود 2 تا 3 درجه بیشتر از این رقم قرار داد.

  نکته:

  همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست، که اگر دمای محیط برای شما به اندازه کافی خنک نبود و یا گرمای لازم برای راحتی شما را نداشت، در وهله اول به جایی تغییر تنظیم درجه کولر گازی، از قابلیت سرمایش یا گرمایش سریع کولر گازی خود که با عنوان Turbo، Jet Mode و… بر روی ریموت مشخص شده بهره بگیرید. در این حالت در مدت زمان کوتاهی کولر بر روی تنظیمات حداقل یا حداکثر دما با وزش باد سریع قرار خواهد گرفت و محیط را سریعا خنک یا گرم می کند و سپس به تنظیمات اولیه خود که بهترین درجه برای کولر گازی یا اسپیلت شماست برمی گردد.
  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/n64926

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • از روشنایی کم مصرف استفاده کنید
   لامپ های رشته ای سنتی نسبت به لامپ های کم مصرف از جمله لامپ های ال ای دی گرمای بیشتری را منتشر می کنند. تغییر به چراغ های LED می تواند به کاهش تجمع گرمای بیش از حد در خانه شما کمک کند.

   جریان هوا را بهینه کنید
   مبلمان و سایر وسایل را بچینید تا از جریان هوای مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین از مسدود کردن هر گونه دریچه برای گردش موثر هوای خنک خودداری کنید.

   مزایای ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند
   اگر می خواهید کنترل دقیق دما در طول سال و افزایش صرفه جویی در انرژی را داشته باشید، نصب یک ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند را در نظر بگیرید. این دستگاه ها می توانند به طور خودکار دمای خانه شما را تنظیم کنند. یک ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند مزایای زیر را ارائه می دهد:

   راندمان بالاتر و صرفه جویی در انرژی
   هر دو ترموستات قابل برنامه ریزی و هوشمند به شما این امکان را می دهند که دما را بر اساس زمان روز و روز هفته برای افزایش صرفه جویی در انرژی در زمانی که خارج از خانه یا خواب هستید تنظیم کنید. به عنوان مثال، در طول تابستان، می توانید ترموستات را روی 85 درجه تنظیم کنید تا زمانی که در محل کار خود نباشید، از 9 تا 5 درجه تنظیم شود و قبل از رسیدن به خانه به طور خودکار آن را به 78 درجه کاهش دهید. این کار از خنک کردن یک خانه خالی جلوگیری می کند که می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در قبض انرژی شما شود. بهترین دمای کولر گازی برای خواب ذهنی است، اما افزایش چند درجه ای ترموستات در طول شب می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شود.

  • از استفاده از وسایل گرمایی خودداری کنید
   زمانی که هوا در داخل خانه گرم است، تا حد امکان از استفاده از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز، اجاق گاز و خشک کن خودداری کنید. به عنوان مثال، فر خانه را به سرعت گرم می کند و در تابستان، این تنها چند دقیقه طول می کشد. اگر حیاط یا پاسیو دارید، کباب کردن می‌تواند یک غذای تابستانی لذت‌بخش ایجاد کند و خانه‌تان را بدون نیاز به کاهش دما خنک نگه دارد. استفاده از وسایلی مانند خشک کن خود را در عصرها در نظر بگیرید که هوا گرم نیست.

   عایق بندی و آب بندی
   عایق بندی و آب بندی مناسب درها، پنجره ها و ترک ها یا شکاف های دیوارها می تواند از ورود هوای گرم بیرون به خانه شما جلوگیری کند. آب بندی و عایق کاری این نواحی می تواند خانه شما را خنک تر نگه دارد بدون اینکه دمای ترموستات شما افزایش یابد.

  • پنکه پایه: برای اتاق های متوسط تا بزرگ، پایه پایه ایستاده دو تیغه نوسانی پایه آمازون Basics سه حالت نسیم ارائه می دهد و بی سر و صدا کار می کند. ارتفاع قابل تنظیم و زاویه عمودی فن باعث می شود تا جریان نسیم سفارشی شود.
   پنکه های سقفی
   در حالی که یک پنکه سقفی در واقع دمای خانه شما را کاهش نمی دهد، یک اثر باد-سرد ایجاد می کند که فرآیند تبخیر روی پوست شما را سرعت می بخشد تا احساس خنکی کنید. این بدان معنی است که می توانید ترموستات را روشن کنید و در هزینه های انرژی خود صرفه جویی کنید بدون اینکه آسایش را به خطر بیندازید. اکثر پنکه های سقفی برای 12 ساعت کارکردن روزانه 0.15 دلار هزینه دارند. ما پنکه سقفی کم نمای داخلی شکارچی دمپسی را دوست داریم، زیرا طراحی آن برای همه اتاق ها، حتی آنهایی که سقف کم دارند، عالی است.

   پرده ها و پرده ها را ببندید
   نور خورشید گرما را افزایش می دهد، بنابراین پرده ها و پرده ها را در طول روز کشیده نگه دارید تا خنک تر بماند. پرده های خاموش می توانند مقدار گرمای وارد شده به اتاق را تا 24 درصد کاهش دهند، بنابراین همانطور که برای روز بیرون می روید، پرده ها را ببندید. شیشه های رنگی نیز برای جلوگیری از گرم شدن خانه توسط خورشید در طول روز مفید است.

  • چگونه می توان تلاش های خنک کننده را در خانه خود به حداکثر رساند
   بهترین دمای کولر گازی برای تابستان همیشه در بین خانواده ها متفاوت خواهد بود. به جای اینکه سیستم تهویه مطبوع خود را سخت تر کنید، می توانید از روش های دیگری برای رسیدن به بهینه ترین دمای کولر گازی برای خانه خود استفاده کنید.
   از فن ها استفاده کنید
   گردش هوا در سراسر خانه راه خوبی برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن است. پنکه‌ها به ایجاد جریان متقاطع کمک می‌کنند و وقتی تنظیم کولر گازی را افزایش می‌دهید، در ایجاد احساس خنک‌تر در خانه شما مفید هستند. انواع فن یا خنک کننده شخصی که باید در نظر گرفته شود:
   پنکه رومیزی: TheHoneywell HT-908 Turbo Force Air Circulator Fanis یک پنکه رومیزی کوچک اما قدرتمند مناسب برای میز یا زمین شماست. با بیش از 12000 بررسی 5 ستاره، این پنکه به شدت توصیه می شود و تقریباً با هر بودجه ای با برچسب قیمت 37.18 دلار مطابقت دارد.
   پنکه برجی: پنکه برجی باعث گردش هوا در کل اتاق می شود. برج نوسانی 42 اینچی برقی قابل حمل Lasko دارای تایمر و تنظیم شب است و با یک کنترل از راه دور ارائه می شود تا خنک کردن فضای شما را آسان تر کند.

  • بهترین تنظیمات دمای تهویه مطبوع هنگام خارج از خانه
   هنگامی که از خانه دور هستید، افزایش دمای داخل خانه به میزان 5 تا 7 درجه می تواند از اهداف شما در مصرف انرژی حمایت کند و هزینه های انرژی ماهانه شما را کاهش دهد. تنظیم دمای پیشنهادی توسط Energy Star زمانی که هیچ کس در خانه نیست 85 درجه است. در این میان بهترین دمای کولر گازی برای خواب 82 درجه است.
   با این حال، اگر در منطقه‌ای از کشور زندگی می‌کنید که سطح رطوبت دائمی آن بالاست، ترموستات را نزدیک‌تر به 80 تنظیم کنید. تهویه‌کننده‌ها همچنین هوا را رطوبت‌زدایی می‌کنند تا سطح رطوبت متعادل شود که می‌تواند از رشد کپک یا کپک که برای خانه و سلامتی شما مضر است جلوگیری کند.
   همچنین هنگام تنظیم ترموستات در تابستان، مهم است که دوستان پشمالوی خود از جمله سگ و گربه را در نظر بگیرید. در حالت ایده‌آل، برای اطمینان از سلامت و ایمنی آن‌ها نباید دما را بالاتر از 80 درجه تنظیم کنید.
   استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند به شما کمک می کند تا دمای داخل خانه خود را مدیریت کنید و به شما امکان می دهد دما را بر اساس زمان یا روز هفته از قبل تنظیم کنید.
   آیا دمای 72 برای تنظیم کولر گازی شما مناسب است؟
   آیا 72 درجه بهترین دما برای واحدهای کولر گازی در تابستان است؟ ممکن است صاحبان خانه فکر کنند که تنظیم ترموستات روی 72 درجه بهترین راه برای راحت نگه داشتن خانه آنها است، اما راه های مختلفی برای خنک ماندن و حفظ هزینه های انرژی در حد بودجه وجود دارد.
   اگر عادت دارید ترموستات را در دمای 72 درجه در هوای تابستان نگه دارید، آهسته شروع کنید و دما را هر بار یک درجه کاهش دهید. با افزایش تدریجی دما، ممکن است متوجه شوید که فضای شما راحت باقی می‌ماند، حتی اگر تنظیم بالاتر از حد معمولی مانند 74 درجه باشد. با گذشت زمان، یاد خواهید گرفت که چگونه دمای کولر گازی را برای خنک کردن تابستان تنظیم کنید که برای همه اعضای خانواده شما مناسب است.

  • با نزدیک شدن به تابستان و افزایش دما و رطوبت، اطمینان از داشتن یک سیستم تهویه مطبوع مناسب برای حفظ امنیت و آسایش خانواده خود در روزهای سگ تابستانی بسیار مهم است.

   در حالی که راحتی مهم است، شما همچنین می خواهید هزینه های انرژی تابستانی خود را کاهش دهید. در حالت ایده آل، شما به دنبال تعادل بین راحتی و مقرون به صرفه هستید و این با دانستن بهترین دمای کولر گازی برای تابستان امکان پذیر است.

   بهترین تنظیمات دمای کولر گازی در حالی که شما در خانه هستید
   آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده پیشنهاد می کند که مردم برای حداکثر صرفه جویی در قبوض آب و برق خود، کولرهای گازی خود را در تابستان روی 78 درجه تنظیم کنند. با این حال، راحتی امری ذهنی است، و آنچه برای یک خانواده مفید است ممکن است برای دیگران کارساز نباشد.

   همانطور که راحت ترین دمای اتاق را برای سبک زندگی و خانواده خود در نظر می گیرید، به خاطر داشته باشید که به ازای هر درجه ای که ترموستات خود را بالای 72 درجه تنظیم می کنید، می توانید تا 3 درصد در صورتحساب انرژی خود صرفه جویی کنید. ممکن است کمی آزمون و خطا لازم باشد تا بدانید کدام تنظیم دمای کولر گازی بهترین تعادل را بین راحتی و مقرون به صرفه ارائه می دهد.

  • سردترین دما برای کولر گازی چیست؟
   کولرهای گازی به گونه ای طراحی شده اند که دمای خانه ها، ادارات و حتی وسایل نقلیه ما را در روزهای گرم تابستان کاهش دهند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که دمای کولر گازی چقدر می تواند پایین بیاید؟ کمترین دمایی که می توانید روی ترموستات خود وارد کنید چیست؟
   خوب، من مطمئن هستم که بسیاری از ما هنوز به آن فکر نکرده ایم. اما، شما قطعا باید بدانید!
   به طور معمول، یک کولر گازی نیز محدودیت هایی دارد. و این در حدود 60 درجه فارنهایت کاهش می یابد. برخی از شرکت های تولید کننده کولر گازی کمی پایین تر از این خواهند رفت، اگرچه نمی دانید که آیا کسی واقعاً فضای خود را تا دمای کمتر از 60 درجه فارنهایت خنک می کند.
   معمولاً کولر گازی فضای داخلی شما را تا 20 درجه فارنهایت کمتر از دمای بیرون خنک می کند، اما اکثر مردم هرگز به این حداکثر نمی رسند.

  • بهترین تنظیمات دمای کولر گازی در حین دوری
   وقتی داخل خانه نیستید، به این معنی است که هیچ کس از نسیم خنک AC شما لذت نخواهد برد. و به همین دلیل، منطقی‌تر است که خانه را به همان روشی که در داخل خانه هستید خنک نکنید.
   Energy.gov توصیه می کند که دماها را کمی بالاتر – بین 7 تا 10 درجه بیشتر از دمای معمولی کولر گازی خود تنظیم کنید. این باید حدود 85 درجه تا 88 درجه فارنهایت باشد.
   افزایش دمای داخل خانه با این حاشیه کافی است تا 10 درصد از هزینه های خنک کننده خود صرفه جویی کنید که حرکت خوبی است. و نگران نباشید که هنگام بازگشت به خانه، دمای هوا را کاهش دهید.
   حقیقت این است که دمای بالاتر داخل خانه به کاهش میزان گرمای ورودی به خانه شما کمک می کند. این به این معنی است که حتی وقتی برگشتید، کولر گازی شما برای خنک کردن مکان مجبور نیست بیش از حد کار کند.

  • بهترین دمای کولر گازی هنگام خواب
   در حالی که ۷۸ درجه فارنهایت دمای ایده‌آل زمانی است که در خانه هستید، تنها زمانی که بیدار هستید ایده‌آل است.
   اگر خواب هستید، برای اطمینان از داشتن خوابی آرام، به یک تنظیم کولر گازی متفاوت نیاز دارید.
   دمای بیش از حد سرد یا خیلی گرم ممکن است مانع از داشتن یک شب آرام شود. به همین دلیل، کارشناسان توصیه می‌کنند که دمای کولر گازی خود را بین 60 درجه فارنهایت تا 72 درجه فارنهایت تنظیم کنید. بدون توجه به فصل یا دمای بیرون، باید در آن محدوده باشد.
   همچنین، از تنظیم این تنظیمات چند دقیقه قبل از رفتن به خواب اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب، تا زمانی که خود را در تخت خواب خود قرار می دهید، دما تنظیم می شود.
   توجه: اتاق خواب کودکان شما ممکن است به دمای کمی بالاتر برای تضمین خواب بهتر نیاز داشته باشد.

  • سایر عوامل موثر بر تنظیمات دمای کولر گازی شما
   وقتی تصمیم می گیرید چه دمایی را روی ترموستات خود وارد کنید، فاکتورهای مختلف دیگری نقش دارند. به عنوان مثال، مکان شما چیست؟
   در حالی که تابستان ها در کلرادو به طور متوسط ۶۵.۲ درجه فارنهایت است، تگزاس بسیار گرمتر است، به طور متوسط ۸۱.۱ درجه فارنهایت. تفاوت در دمای بیرون به شدت بر سطوح دمایی که در خانه خود تنظیم می کنید تأثیر می گذارد.
   تعداد افراد خانه شما نیز عامل اصلی در تعیین دمای ایده آل است. همانطور که گفتیم، افراد مختلف سطوح مختلف دمایی را ترجیح می دهند. و به همین دلیل، عاقلانه است که در نظر بگیرید هر یک از اعضای خانواده چه چیزی را دوست دارند و ببینید که آیا می توانید به دمای متوسطی برسید که به نفع بیشتر افراد باشد.
   علاوه بر این، فعالیت‌های بدنی شما در داخل خانه، تعداد و اندازه پنجره‌ها و همچنین شرایط بیرونی مانند رطوبت، نور مستقیم خورشید و غیره نیز نقش دارند.

   بنابراین، پاسخ به این سوال یک پاسخ ساده نیست و اکنون متوجه می شوید که چرا. با این حال، تحقیقات گسترده ای از وزارت انرژی ایالات متحده به برخی توصیه ها منجر شده است. هدف این ها کمک به شما برای دستیابی به یک محیط داخلی راحت و در عین حال صرفه جویی در هزینه های انرژی است.

  • تنظیم ایده آل کولر گازی در داخل خانه
   آیا می دانید بهترین تنظیم ترموستات در داخل خانه چیست؟ خوب، این باید حدود 78 درجه فارنهایت باشد. طبق گفته وزارت انرژی، این دمای متوسط برای یک محیط داخلی راحت است که به شما در صرفه جویی در قبوض برق نیز کمک می کند.

   اگر هر یک از عوامل دیگر ذکر شده در بالا نیاز به تنظیم کولر گازی کمتری نداشته باشد، بهتر است دمای 78 درجه فارنهایت را حفظ کنید. اما اگر راحت نیستید، همیشه می توانید دمای پایین تری را امتحان کنید. همانطور که گفتیم، این یک استاندارد جهانی نیست.

  • دمای مناسب برای کولر گازی چیست؟
   اولین چیزی که در تصمیم گیری برای تنظیم دمای کولر گازی خود اهمیت دارد راحتی شماست.
   در چه سطوح دمایی بیشتر احساس راحتی می کنید؟ و اگر خانواده دارید، آیا هر یک از اعضا ترجیحات دمایی متفاوتی دارند؟
   به یاد داشته باشید، افراد مختلف ترجیحات متفاوتی در مورد تنظیمات دمای داخلی در طول تابستان خواهند داشت.
   همچنین، همانطور که قبلا ذکر شد، هزینه ای که کولر گازی شما به قبض انرژی شما اضافه می کند مهم است. در حالی که ممکن است بخواهید کولر گازی خود را در دمای پایین تری تنظیم کنید، ممکن است بخواهید پیامدهای هزینه آن را در نظر بگیرید. هرچه دمایی که ترموستات شما می خواند کمتر باشد، کولر گازی شما انرژی بیشتری مصرف می کند.
   بنابراین، برای رسیدن به دمای مطلوب چقدر حاضرید از نظر قبض انرژی بپردازید؟ برقراری تعادل بین این دو عامل مهم، راه خوبی برای تعیین بهترین دمای کولر گازی در خانه شما است. دمای خوب دمایی است که هم راحتی و هم بودجه شما را در نظر بگیرد.

  • بهترین دما برای کولر گازی چیست؟
   از آنجایی که دما در تابستان به طور مداوم افزایش می یابد، نیاز به یک تهویه مطبوع کاربردی نیز افزایش می یابد. همه از ترموستات خود استفاده می کنند و سعی می کنند دمایی را پیدا کنند که خانه یا محل کارشان راحت تر باشد.
   اما چه دمای کولر گازی ایده آل خواهد بود؟ ترموستات خود را در چه دمایی باید تنظیم کنید؟
   خوب، اینها سوالات رایجی هستند که معمولاً پاسخ قطعی ندارند. در حالی که وزارت انرژی ایالات متحده بهترین تنظیمات دمای کولر گازی تابستان را در 78 درجه فارنهایت قرار می دهد، این مطمئناً بر اساس چندین عامل متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، به دنبال چه چیزی هستید – راحت ترین دمای داخل خانه، کاهش قبض انرژی، یا تعادل بین این دو؟
   در این مقاله، با توجه به عوامل مختلفی که بر آن تأثیر می‌گذارند، نگاهی خواهیم داشت به اینکه یک تنظیم ایده‌آل کولر گازی تابستانی چگونه خواهد بود.

  • ممکن است تنظیم مداوم ترموستات روی دماهای بالاتر یا دمای پایین‌تر بر اساس برنامه و زمان روز خیلی پیچیده به نظر برسد. اما وقتی یک ترموستات قابل برنامه ریزی نصب می کنید، ایجاد یک برنامه از پیش تعیین شده آسان است. هنگامی که در مورد طرحی که برای شما مناسب است تصمیم گرفتید، می توانید ترموستات قابل برنامه ریزی خود را “تنظیم و فراموش کنید” و تمام این دردسرها را از بین ببرید. شما همچنین می توانید به صورت دستی تنظیمات دما را بدون تأثیر بر بقیه برنامه خود لغو کنید.

   یکی دیگر از مزایای نصب یک ترموستات قابل برنامه ریزی این است که می توانید آنها را طوری تنظیم کنید که قبل از بیدار شدن از خواب یا بازگشت از خانه، خانه خود را گرم یا خنک کنند. این باعث از بین رفتن ناراحتی احتمالی می‌شود که مثلاً اگر وارد یک خانه گرم نان تست شده باشید و مجبور شوید منتظر بمانید تا خنک شود.

   ترموستات های هوشمند ترموستات های قابل برنامه ریزی هستند که راحتی را به سطح جدیدی می برند. با ترموستات های هوشمند، می توانید دمای داخلی خانه خود را در زمان واقعی از هر نقطه از جهان کنترل کنید. مانند سایر ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی، می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید تا در زمان‌های خاصی در هر روز به طور خودکار تنظیم شوند. اما علاوه بر آن، ترموستات‌های هوشمند مزایای دیگری نیز دارند.

   با لمس یک دکمه، می توانید دمای خانه خود را بر اساس میزان رطوبت داخل خانه تنظیم کنید. و ترموستات‌های هوشمند بیشتر از اینکه تنظیمات از پیش تعیین‌شده شما را دنبال کنند، انجام می‌دهند. آنها می توانند برنامه و اولویت های شما را یاد بگیرند. این به شما کمک می کند با تنظیم خودکار دما بر اساس آب و هوا، تعداد افراد در خانه و چندین عامل دیگر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

  • نکته 1 صرفه جویی در مصرف انرژی: فن های سقفی را نصب کنید
   گرمایش و سرمایش تقریباً 50 درصد مصرف انرژی در ایالات متحده را تشکیل می دهد. یک راه ساده و بسیار موثر برای تمرین صرفه جویی در انرژی، نصب پنکه های سقفی در فضاهای نشیمن خانه شما است.

   پنکه های سقفی نسبت به تهویه مطبوع انرژی کمتری مصرف می کنند و جریان هوایی که پنکه های سقفی ایجاد می کنند کمک می کند تهویه مطبوع کارآمدتر کار کنند. بهره وری بهتر انرژی برابر است با مصرف کمتر برق و به نوبه خود، کاهش قبوض آب و برق.

   به علاوه، استفاده از پنکه های سقفی به شما این امکان را می دهد که تنظیمات ترموستات خود را در طول ماه های گرم تابستان تا چهار درجه فارنهایت افزایش دهید بدون اینکه سطح راحتی خود را کاهش دهید. وزارت انرژی ایالات متحده تخمین می زند که شما می توانید تا 1٪ در هر درجه در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید، که به مرور زمان افزایش می یابد.

  • وقتی صحبت از کارایی انرژی به میان می آید، ما نکات زیادی برای کمک به شما در صرفه جویی در قبض آب و برق خود داریم. بهترین نکات صرفه جویی در مصرف انرژی از تعمیرات جزئی و تنظیمات ساده سبک زندگی تا سرمایه گذاری های قابل توجه را شامل می شود. اما یک چیز مشترک همه آنها وجود دارد: آنها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و در عین حال قبض انرژی شما را کاهش می دهند.

   در اینجا چهار نکته مهم صرفه جویی در مصرف انرژی برای کاهش قبض برق هنگام استفاده از تهویه مطبوع آورده شده است:

   پنکه های سقفی را در فضاهای نشیمن منزل خود نصب کنید.
   یک ترموستات هوشمند یا یک ترموستات قابل برنامه ریزی دیگر نصب کنید.
   برای تنظیم سریع دمای خانه، از سردتر کردن دمای AC خود از حد معمول خودداری کنید.
   سرمایه گذاری در یک واحد تهویه مطبوع دارای رتبه انرژی ستاره را در نظر بگیرید.
   بیایید نگاهی دقیق‌تر به این موضوع بیندازیم که چرا این نکات بسیار مؤثر هستند.

  • به طور متوسط، چند بار از خانه دور هستید و هر شب چند ساعت می خوابید؟
   در حالی که باید مراقب سطح رطوبت خانه خود باشید، هیچ دلیلی برای حفظ دمای ایده آل زندگی راحت در زمانی که دور هستید وجود ندارد. علاوه بر این، بیشتر افراد هنگام خواب دمای ایده آل متفاوتی نسبت به زمانی که بیدار هستند دارند.

   تنظیم ترموستات روی دماهای مختلف در طول روز می تواند هزینه های انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شما می توانید سالانه 10% در هزینه های آب و برق خود صرفه جویی کنید و به سادگی تنظیم ترموستات خود را به میزان 7-10 درجه فارنهایت نسبت به تنظیم استاندارد آن به مدت 8 ساعت در روز تنظیم کنید. (در تابستان گرم تر، در زمستان خنک تر). هرچه ترموستات شما به دمای بیرون نزدیکتر شود، درصد پس انداز بیشتری دریافت خواهید کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس