بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان

 • کولر گازی یکی از محبوب ترین و رایج ترین وسایل و روش های تهویه هواست که در کشور ما نیز به سرعت در حال گسترش میباشد،یکی از مهم ترین مسائل در استفاده از این وسایل نگهداری ، سرویس و تنظیم دمای درست این وسیله است، به نحوی که بیشترین بازدهی در با کمترین اتلاف انرژی و آوردن فشار به دستگاه حاصل شود.
  با تهران سرویس آنلاین همراه شوید تا بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان را به شما عزیزان معرفی نماییم.

  حداقل و حداکثر دمای کولر گازی :

  یکی از رایج ترین سوالات مشتریان عزیز از مجموعه ما حداکثر و حداقل دمای خروجی از کولر گازیست که برای پاسخ به این سوال مشتریان باید بگوییم کمترین دمای خروجی از کولر گازی بین 5 تا 60درجه سانتی گراد است ، که باز میزان حداقلی و حداکثری آن با توجه به شرایط ایدا آل تعریف شده و ممکن است ، برای دستگاه های مختلف این مقدار متفاوت باشد.در فصل تابستان تنظیم دما بین 23 تا 25 درجه و در فصل زمستان بین 26 تا 28 درجه است.

  تهران سرویس آنلاین ارائه دهنده خدمات :

  در سراسر تهران به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز میباشد.کولر گازی

  حالت‌های مختلف تنظیم دما در کولر گازی:

  کولر های گازی متناسب با شرایط آب و هوایی دارای حالت های مختلف سرمایشی و گرمایشی است که میتوان متناسب با نیاز با شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار میگیرد.

  حالت فن:

  زمانی که کولر در این حالت تنظیم می‌شود، فقط فن داخل پنل روشن شده و هوای داخل خانه را به جریان می‌اندازد. با گردش هوا، محیط کمی خنک‌تر خواهد شد و از طرف دیگر، کولر گازی مصرف برق کمی خواهد داشت. زمانی که کولر در حالت فن روشن است، کمپرسور روشن نمی‌شود و گاز مبرد در سیستم جریان نخواهد داشت. استفاده از این حالت در روزهایی که دما زیاد بالا نیست، بهترین گزینه خواهد بود. با روشن کردن کولر گازی در این حالت، با گردش هوا و عبور آن از فیلترها، گرد و غبار و ذرات معلق توسط فیلترها گرفته شده و باعث تمیز شدن هوا خواهد شد.

  حالت سرمایش:

  در تابستان از کولر گازی در حالت سرد باید استفاده کرد. زمانی که کولر گازی در حالت سرد روشن می‌شود، کمپرسور و فن واحد خارجی روشن شده و با جریان پیدا کردن گاز مبرد و گذشتن از درون لوله‌ها و اواپراتور پنل، موتور دمنده موجود در پنل، باعث عبور هوا از روی لوله‌های اواپراتور پنل شده، گرمای مولکول‌های هوا به گاز مبرد موجود در لوله‌ها منتقل شده و دمای محیط کاهش پیدا می‌کند. کمپرسور تا زمانی روشن می‌ماند که سنسور تعبیه شده در پنل که به سنسور محیط معروف است، تشخیص دهد دمای محیط به دمای تنظیم شده رسیده است. البته در کولرهای گازی اینورتر، کمپرسور روشن و خاموش نمی‌شود و سرعت آن کم و زیاد شده و دمای هوا را در حد مطلوب نگه می‌دارد.

  کولر قابل حمل ( Cool Air ):

  در داخل محیط، فن پنل داخلی همچنان روشن می‌ماند و به جریان انداختن هوا ادامه می‌دهد. در کولر گازی‌های غیر اینورتر فقط واحد بیرونی خاموش می‌شود. بعد از گذشت زمان، دوباره هوای داخل گرم شده و گرما افزایش پیدا می‌کند و دوباره واحد خارجی (کمپرسور و فن واحد خارجی) روشن شده و محیط را خنک می‌کند. این روند در کولرهای اینورتر متفاوت است و کمپرسور می‌تواند با سرعت‌های مختلف حرکت کند. در انواع اینورتر، زمانی که دمای اتاق به دمای تنظیم شده نزدیک می‌شود، سرعت کمپرسور به کمترین حد خود می‌رسد و همچنان روشن می‌ماند. تغییرات دمایی محیط در این حالت کمترین حد است و مصرف برق پایین‌تر خواهد بود. یکی از دلایل مصرف بالاتر کمپرسورهای معمولی، مصرف برق زیاد آنها در زمان استارت کمپرسور است. کمپرسور در کولر گازی‌های اینورتر خاموش و روشن نمی‌شود و فقط سرعت آن کم و زیاد می‌شود.

  حالت گرمایش:

  زمانی که کولر گازی در حالت گرمایش روشن می‌شود، جریان گاز توسط شیر برقی برعکس شده و گاز مبرد که توسط کمپرسور فشرده شده و در حالت سرد به سمت لوله‌های کندانسور موجود در واحد خارجی منتقل می‌شد، به سمت لوله‌های پنل هدایت می‌شود. این تغییر در حرکت گاز مبرد باعث می‌شود تا گاز مبردی که دمای بالایی دارد، هوای محیط داخل را گرم کند. در برخی از انواع کولر گازی، فن موجود در پنل تا زمانی که لوله‌های اواپراتور گرم نشود، روشن نشده و بعد از چند لحظه روشن می‌شود. اما در برخی از انواع همان لحظه اول موتور فن داخل پنل روشن شده و باد گرم ایجاد می‌شود.
  برای مطالعه مقاله علت یخ زدن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  تفاوت بین کولر گازی‌های اینورتر و غیر اینورتر

  تنظیم دما برای بهترین حالت:

  در هر روز دما متفاوت است و باید دمای تنظیم شده کولر گازی را متناسب با دمای روز تغییر داد. نیازی نخواهد بود تا کولر را در یک دمای ثابت تنظیم کرد و باید در هر روز نسبت به دمای بیرون، دمای تنظیم شده کولر را تغییر داد.

  تنظیم دما در حالت سرما:

  در لحظه ورود به خانه زمانی که هوا گرم است، می‌توان کولر را روی کمترین درجه و بیشترین شدت باد تنظیم کرد تا محیط سریع‌تر خنک شود. در بعضی از کولرهای گازی یک حالت به نام توربو یا قدرت بالا وجود دارد که با فعال کردن آن کولر با بیشترین جریان باد و در کمترین درجه کار می‌کند. در بعضی از کولرهای گازی، این حالت تا ۲۰ دقیقه ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن به حالت عادی و تنظیمات قبلی باز خواهد گشت.

  اگر شما کولر را در کمترین درجه تنظیم کنید، محیط خانه خیلی زود بسیار سرد شده و مجبور خواهید شد کولر را خاموش کنید که استهلاک آن بالا خواهد رفت. همیشه دما را چند درجه بالاتر تنظیم کنید به عنوان مثال ۲۴ یا ۲۵ درجه، و اگر هوا گرم‌تر شد آن را کم کنید. هر چه دما را بالاتر ببرید، کمپرسور مدت زمان کمتری روشن خواهد ماند و در نتیجه، مصرف برق کم خواهد شد. در روزهای گرم، دما را پایین بیاورید و در روزهای خنک‌تر آن را بالا برده تا همیشه دمای محیط مطلوب باشد.

  تنظیم دما در حالت گرمایش:

  در حالت گرمایش هم، کولر گازی را باید نسبت به دمای روز تنظیم کنید. در روزهایی که هوا خیلی سرد نیست، می‌توان دما را کمتر از ۳۰ درجه تنظیم کرد. در زمانی که کولر در بیشترین دمای قابل تنظیم قرار داده شود، کمپرسور به طور دائم روشن می‌ماند و مصرف برق بالا خواهد رفت. در روزهایی که دمای هوا زیاد سرد نیست، نیازی نخواهد بود تا کولر را در دمای بالا تنظیم کنید.کولر گازی

  علت داغ شدن دو شاخه و پریز کولر گازی:

  اگر دما را در بیشترین حد تنظیم کرده باشید و دمای هوای بیرون خیلی سرد نباشد و فن پنل کولر روشن و خاموش شود، احتمال کم بودن گاز مبرد وجود دارد. در برخی از کولرها، زمانی که درجه دما کمتر از ۳۰ درجه تنظیم شود و در زمان اتوماتیک کردن، امکان دارد فن پنل کار نکند که این حالت طبیعی است. قرار دادن دمای تنظیم شده کمتر از ۳۰ درجه باعث می‌شود تا کولر برق کمتری مصرف کند.

  در کولرهای اینورتر معمولا کمپرسور به گونه‌ای کار می‌کند که دمای محیط در محدوده تنظیم شده قرار بگیرد و فن به طور دائم کار می‌کند. در حالت گرما، اگر لوله‌های اواپراتور داخل پنل به حد کافی گرم نباشند، فن پنل کار نمی‌کند.

  توجه داشته باشید، در کولرهای گازی معمولی زمان روشن بودن کمپرسور، میزان سرما و گرما ثابت است و فقط مدت روشن بودن کمپرسور تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر در حالت سرمایش، دما روی درجه ۱۸ تنظیم شود تقریبا کمپرسور به طور دائم روشن می‌ماند و در صورتی که دما روی ۲۲ درجه و یا بیشتر تنظیم شود، کمپرسور مدتی روشن و بعد از رسیدن دمای محیط به درجه تنظیم شده، خاموش می‌شود و بعد از مدتی دوباره روشن می‌شود و با این کار دمای محیط را در درجه تنظیم شده ثابت نگه می‌دارد. در حالت گرمایش نیز به همین صورت است و اگر دمای تنظیم شده در بیشترین حد نباشد، کمپرسور اتوماتیک می‌کند و در مصرف برق صرفه جویی می‌شود. البه این روند در کولرهای اینورتر متفاوت است.

  بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان:

  دقت داشته باشید که هر چقدر که میزان دمای اسپیلت در تابستان پایین تر تنظیم شود انرژی بیشتری توسط  کولر گازی مصرف می‌شود و در نتیجه هزینه بیشتری در قبوض شما نمایان میگردد. در مقابل، برخی افراد ممکن است صرفه جویی در مصرف انرژی برایشان اهمیت بیشتری از راحتی داشته باشد و دما را در حد متعادل تنظیم نمایند.

  با این تفاسیر می توان بهترین درجه دما برای کولر گازی در تابستان را بین 22 تا 25 درجه سانتیگراد در نظر گرفت. در این دما بدن انسان به طور طبیعی در وضعیت آسایش قرار گرفته و نه احساس سرما و نه گرما خواهد نمود و از لحاظ مصرف انرژی نیز بهینه ترین و بهترین دما برای سرمایش کولر گازی در تابستان است. در صورتی که از خانه بیرون می روید برای کاهش مصرف می‌توانید ۳ تا ۴ درجه نیز دما را افزایش دهید و در حدود ۲۸ درجه تنظیم کنید.

  بهترین درجه کولر گازی در زمستان:

  تنظیم بودن دمای کولر گازی در فصل زمستان بر روی سلامتی، آسایش و هزینه های خانوار و … بسیار تاثیرگذار است. حال بهترین درجه کولر گازی در زمستان در محدوده ۲۶ تا ۲۸ درجه قرار دارد. بهینه ترین و بهترین درجه کولر گازی در زمستان که صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به همراه داشته باشد، همین محدوده دمایی بوده و البته این شرایط به هیچ وجه ناخوشایند نیست. زیرا بدن در شرایطی قرار می گیرد که نه سرد و نه گرم است. البته توجه داشته باشید که این عددی که به عنوان بهترین درجه کولر گازی در زمستان تعیین شده است؛ برای افراد نرمال و معمولی مناسب است و طبیعتاً برای افرادی همچون کهنسالان و نوزادان می‌توان درجه ترموستات کولر گازی را تا حدود 2 تا 3 درجه بیشتر از این رقم قرار داد.

  نکته:

  همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست، که اگر دمای محیط برای شما به اندازه کافی خنک نبود و یا گرمای لازم برای راحتی شما را نداشت، در وهله اول به جایی تغییر تنظیم درجه کولر گازی، از قابلیت سرمایش یا گرمایش سریع کولر گازی خود که با عنوان Turbo، Jet Mode و… بر روی ریموت مشخص شده بهره بگیرید. در این حالت در مدت زمان کوتاهی کولر بر روی تنظیمات حداقل یا حداکثر دما با وزش باد سریع قرار خواهد گرفت و محیط را سریعا خنک یا گرم می کند و سپس به تنظیمات اولیه خود که بهترین درجه برای کولر گازی یا اسپیلت شماست برمی گردد.
  لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/n64926

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • بنظر من بهترین دمای کولر گازی در زمستان 28 است تا به دستگاه شما فشار نیاد

  • سلام گرمترین درجه کولر گازی ما روی 26 است و بیشتر نمیشه دلیلش چیه ؟

  • گرمترین درجه کولر گازی ایوولی چنده و باید روی چه درجه ای قرار بگیره ؟

   • سلام دوست عزیز با رعایت نکات مهم در گرمایش منزل درجه ی کولر گازی را روی 25-28 قرار بدید

  • گرمترین درجه کولر گازی که بتونیم در زمستان استفاده کنیم چنده ؟

  • افزایش دمای کولر گازی تا چه دمایی به کولر گازی آسیب نمیزنه ؟

  • بهترین دمای کولر گازی در زمستان 28 است که نه به دستگاه فشار بیاد هم اینکه محیط دماش مناسب است.

  • هر سال اتفاق می افتد. دمای هوای بیرون شروع به گرم شدن می کند، شما تهویه مطبوع مرکزی خود را روشن می کنید، و اکنون زمان تصمیم گیری است: چه دمایی باید کولر گازی خود را در تابستان تنظیم کنم؟ طبق گفته وزارت انرژی 1، دمای 78 درجه فارنهایت نقطه شیرینی برای کولرهای گازی است تا در زمانی که مردم در خانه هستند و نیاز به خنک کننده دارند، صرفه جویی در انرژی و راحتی را متعادل کنند. اما در واقعیت، این سؤالی است که پاسخی «یک اندازه برای همه» ندارد.

  • تعیین پاسخ مناسب برای شما نیاز به آزمایش با تنظیمات مختلف دارد. همچنین مستلزم تعیین این است که آیا شما علاقه بیشتری به دستیابی به قبض های برق کمتر، سطوح راحتی بالاتر یا تعادل هر دو دارید. سایر عواملی که می توانند بر بهترین دمای AC در خانه شما تأثیر بگذارند عبارتند از تعداد افراد، میزان فعالیت بدنی و عوامل بیرونی مانند رطوبت، میزان نور مستقیم خورشید، تعداد پنجره ها و موارد دیگر. در نهایت، بهترین تنظیم AC برای خانه شما، تنظیمی است که شما و خانواده‌تان را با هزینه‌های آب و برقی که می‌توانید بپردازید، راحت کند.

  • در تابستان کولر گازی خود را در چه دمایی تنظیم کنم؟
   هنگامی که گرما و رطوبت باعث می شود شما عرق کنید، وسوسه این است که کولر گازی را بالا ببرید و از هوای خوب، خنک و خشک لذت ببرید. سپس قبض آب و برق خود را دریافت می کنید و به شما ضربه می زند… برای این همه راحتی اضافی باید بهایی پرداخت. شما می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، بنابراین ترموستات خود را چندین درجه بالاتر قرار می دهید و چرخه دوباره شروع می شود. اگر این خیلی آشنا به نظر می رسد، راه هایی برای یافتن تعادل راحت بین راحتی و پس انداز وجود دارد.

   هنگامی که در خانه نیستید، ترموستات خود را بالاتر از حد معمولی و زمانی که در خانه هستید روی 78 درجه تنظیم کنید. این تنظیمات توصیه شده توسط وزارت انرژی برای زمانی است که شما نیاز به خنک کننده دارید، اما می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. اگر متوجه شدید که خانه شما برای راحتی بیش از حد گرم است، سعی کنید تنظیم دما را یک یا دو درجه کاهش دهید تا ببینید آیا احساس خنکی می کنید یا خیر. به کاهش دمای یک یا دو درجه ادامه دهید تا زمانی که همه به طور مداوم راحت باشند. همانطور که برای یافتن تنظیماتی که برای شما مناسب است آزمایش می کنید، از برخی از نکات صرفه جویی در انرژی و افزایش راحتی که در ادامه می آید استفاده کنید.

  • وقتی رفتید ترموستات را روی دمای بالاتر تنظیم کنید
   یکی از راه‌های ساده برای کاهش هزینه‌های انرژی، تنظیم دمای بالاتر روی ترموستات زمانی است که کسی در خانه نیست. در حالی که ممکن است وسوسه شوید به سادگی AC را خاموش کنید، در واقع بهتر است دما را چندین درجه بالاتر، حدود 7-10 درجه تنظیم کنید. با نصب یک ترموستات قابل برنامه ریزی و انجام این تنظیم ساده، می توانید تا 10 درصد در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید. منطقه راحتی.

   یکی دیگر از عادت هایی که هنگام جستجوی بهترین دما برای تنظیمات کولر گازی باید از آن اجتناب کنید، تنظیم ترموستات بر روی تنظیمات سردتر است تا پس از دوری از خانه سریعتر خنک شود. کولر گازی شما سریع‌تر خنک نمی‌شود – با همان سرعت خنک می‌شود، اما تا زمانی که به دمای پایین‌تر برسد، بیشتر کار می‌کند. در دراز مدت، این خنک کننده اضافی در واقع می تواند منجر به هزینه های غیر ضروری شود. اگر قبلاً ندارید، راه حل بهتر استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی یا حتی ترموستات هوشمند است. این ترموستات‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که زمانی که شما دور هستید به‌طور خودکار دما را افزایش داده و در زمان بازگشت سیستم را برای دمای راحت‌تر تنظیم کنید. با یک ترموستات هوشمند، می‌توانید تنظیمات را در هر کجا که هستید، با استفاده از یک دستگاه متصل مانند تلفن هوشمند یا تبلت انجام دهید.

  • پنکه سقفی را روشن کنید (و راه حل های طبیعی دیگر برای خنک کردن خانه)
   برخی از ترفندهای ساده برای پس انداز احتمالی پول ممکن است درست در مقابل شما باشد. اگر در خانه خود پنکه های سقفی نصب کرده اید از آنها استفاده کنید! افزایش جریان هوا در یک اتاق گرم باعث کاهش دما نمی شود، اما به خنک تر و راحت تر شدن آن کمک می کند. و راه اندازی یک فن کوچک انرژی کمتری نسبت به روشن کردن کولر مصرف می کند. اگر پنکه سقفی ندارید، یک پنکه مستقل می تواند همین تاثیر را داشته باشد. در اندازه ها و سبک های مختلف موجود است، از یک پنکه رومیزی کوچک گرفته تا یک پنکه جعبه ای بزرگتر که روی زمین قرار می گیرد یا حتی یک پنکه برجی با مشخصات باریک، می توانید پنکه ای را پیدا کنید که متناسب با بودجه شما باشد و از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شود. مورد نیاز است.

   پیشنهادات اضافی برای افزایش راحتی (و صرفه جویی در هزینه) عبارتند از:

   بستن پنجره ها در طول روز برای کاهش گرمای ناشی از نور خورشید.
   AC خود را خاموش کنید و پنجره ها را در شب باز کنید تا به طور طبیعی خانه خود خنک شود. پنجره ها را در طول روز ببندید تا در هوای خنک تر ببندند.
   برای آب بندی راحت تر و جلوگیری از گرما، آب و هوا را به دهانه های پنجره و در اضافه کنید.
   از استفاده از وسایل گرمازا مانند فر، خشک کن لباس، سشوار و غیره به خصوص در طول روز خودداری کنید.

  • تعمیر و نگهداری منظم را روی کولر گازی خود انجام دهید
   حتی سیستم‌های تهویه مطبوع دارای گواهینامه ENERGY STAR® به مقداری معمولی برای ارائه رتبه‌بندی بازده مورد انتظار خود نیاز دارند. از آنجایی که کولر گازی شما مانند خودروی شما با تعمیر و نگهداری معمول و بررسی های سیستم کارآمدتر عمل می کند. به عنوان مثال، یک فیلتر هوای کثیف و گرفتگی می تواند گردش هوا را محدود کند، به طور بالقوه باعث از دست دادن راحتی و کاهش بهره وری انرژی شود، در حالی که به فن ها و موتورهای سیستم فشار وارد می کند. به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری استاندارد AC، اکثر صاحبان خانه می توانند با بررسی، تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا کار کنند. با این حال، متخصصان با تجربه HVAC آموزش و تجهیزات لازم برای حفاری عمیق تر را دارند. آنها می توانند عملکرد سیستم را ارزیابی کنند، اجزای داخلی را تمیز و تنظیم کنند و از مشکلات جزئی قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ مراقبت کنند. تنظیم حرفه ای تهویه مطبوع می تواند به حفظ کارایی سیستم شما با خدماتی مانند:

   تمیز کردن کویل فضای باز: یک سیم پیچ کثیف در فضای باز با محدود کردن جریان هوا و انتقال حرارت مورد نیاز برای عملیات خنک کننده مناسب، بر عملکرد سیستم تأثیر می گذارد.
   تمیز کردن کویل اواپراتور: کویل اواپراتور کثیف با محدود کردن جریان هوا و انتقال حرارت مورد نیاز برای عملیات خنک‌سازی مناسب، بر عملکرد سیستم تأثیر می‌گذارد و می‌تواند کیفیت هوای داخل خانه را با ایجاد کپک و باکتری تحت تأثیر قرار دهد.
   بررسی سطوح مبرد: سطوح پایین مبرد می تواند قابلیت خنک کنندگی را کاهش داده و باعث می شود سیستم بیشتر کار کند و انرژی بیشتری برای حفظ راحتی مصرف کند.
   تمیز کردن و تنظیم اجزای دمنده: دمنده داخلی شما هوای داخل را از طریق سیستم به گردش در می آورد و هوای خنک را به خانه شما برمی گرداند. یک دمنده ضعیف می تواند بر راحتی و هزینه انرژی تأثیر بگذارد.
   نصب ترموستات هوشمند: همانطور که قبلا ذکر شد، نصب یک ترموستات هوشمند می تواند به شما کمک کند تا تنظیمات دمای خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. در نظر بگیرید که فروشنده شما یکی از آنها را در یکی از بازدیدهای منظم برنامه ریزی شده خود نصب کند.

  • بهترین دمای کولر گازی برای خواب چیست؟
   اگر چه 78 درجه فارنهایت دمای مناسبی برای صرفه جویی در انرژی و آسایش زمانی است که در خانه و بیدار هستید، اما برای خوابیدن ایده آل نیست. در واقع، دمای بیش از حد گرم یا خیلی سرد اتاق خواب می تواند منجر به یک شب بی قرار شود. یک توصیه کلی این است که دمای مطلوب برای خواب بین 60 تا 67 درجه فارنهایت، صرف نظر از فصل خارج از خانه است.

   برای کمک به اطمینان از استراحت شبانه بهتر، قبل از رفتن به رختخواب، ترموستات خود را دوباره تنظیم کنید و زمان کافی برای تنظیم دمای اتاق خواب خود بگذارید.
   اگر یک ترموستات قابل برنامه ریزی دارید، ممکن است بخواهید آن را برنامه ریزی کنید تا به طور خودکار دما را در زمان هایی که معمولاً در خواب هستید کاهش دهد.
   اگر برای شما و آب و هوای شما مفید است، سعی کنید چند پنجره را باز کنید. این روش به داشتن دماهای خفیف‌تر و خنک‌تر در فضای باز بستگی دارد و گزینه‌ای کم‌مصرف‌تر، اما دقیق‌تر برای دستیابی به دمای 60-67 درجه فارنهایت مورد نظر ارائه می‌دهد. حتماً صبح‌ها پنجره‌ها را ببندید تا هوای خنک‌تر مسدود شود.
   توصیه های فوق برای یک بزرگسال معمولی است. به خاطر داشته باشید که نوزادان و کودکان کوچک باید در اتاق هایی با دمای کمی بالاتر باشند تا خواب بهتر و آرام تری داشته باشند.

  • در تابستان کولر گازی خود را چه دمایی تنظیم کنم؟
   وقتی صحبت از دمای توصیه شده خانه می شود، سؤالات زیادی می شنویم:

   بهترین تنظیم دما برای کولر گازی من در تابستان چیست؟
   ترموستات خود را روی چه دمایی تنظیم کنم؟
   بالاترین دمایی که می توانم واحد کولر گازی خود را قبل از اینکه احساس ناراحتی کنم روی آن تنظیم کنم چقدر است؟
   اگر دمای بیرون 100 درجه فارنهایت باشد، خانه من چقدر باید خنک باشد؟
   آیا دمای ۷۲ درجه فارنهایت برای تهویه هوا مناسب است؟
   برای شروع پاسخ به این سؤالات، ما قصد داریم نگاهی به توصیه های وزارت انرژی ایالات متحده برای دمای خانه برای تابستان و زمستان بیندازیم. طبق گفته DOE، دمای ایده آل خانه در هوای زمستان 68 درجه فارنهایت است. در مقایسه، دمای ایده آل کولر گازی در ماه های تابستان 78 درجه فارنهایت است.

   با این حال، این دماهای توصیه شده به عنوان یک نقطه پایه برای شروع در نظر گرفته شده اند و فقط زمانی که در خانه هستید و بیدار هستید اعمال می شوند.

  • چگونه می توانم قبض برق خود را در حالی که خانه خود را خنک نگه دارم کاهش دهم؟
   برای کاهش هرچه بیشتر قبض برق و در عین حال خنک نگه داشتن خانه، ترموستات خود را در دمای مختلف در طول روز تنظیم کنید. هنگام تصمیم گیری برای تنظیم دمای کولر گازی خود در تابستان، این عوامل را در نظر بگیرید.

   دمای بیرون چقدر است؟
   هنگام تصمیم گیری برای تنظیم دما روی ترموستات خود، میانگین دمای بیرون را در نظر بگیرید. هرچه تفاوت بین دمای بیرون و داخل خانه کمتر باشد، سیستم گرمایش و سرمایش شما (HVAC) انرژی کمتری مصرف خواهد کرد. هرچه تهویه مطبوع شما انرژی کمتری مصرف کند، قبض برق کمتری دارد.

  • بهترین دما برای اطمینان از کنترل رطوبت در خانه شما چیست؟
   آب و هوای مرطوب می تواند منجر به وجود رطوبت بیش از حد در داخل خانه شود و شما و خانه شما را در معرض خطر کپک و کپک قرار دهد. ناگفته نماند که پوست کنده شدن رنگ، پوسیدگی چوب و سایر مشکلات مربوط به رطوبت که بیشتر ما ترجیح می دهیم از آنها اجتناب کنیم. خوشبختانه، راه اندازی یک کولر گازی می تواند به کاهش رطوبت کمک کند. سطح ایده آل رطوبت نسبی داخل ساختمان 30-50٪ است.

   اگر یک دستگاه بخور دارید، ممکن است یک مرطوب کننده داخلی داشته باشد که سطح رطوبت خانه شما را کنترل می کند. اگر نه، می توانید رطوبت سنج را با قیمت حدود 20 دلار از اکثر فروشگاه های سخت افزار یا آمازون خریداری کنید. وقتی صحبت از رطوبت به میان می‌آید، قانون کلی این است که ترموستات خود را تا جایی که سطح راحتی شما اجازه می‌دهد بالا تنظیم کنید، تا زمانی که به اندازه کافی خنک باشد تا سطح رطوبت سالمی را تضمین کنید.

  • دمای داخلی ایده آل شما برای راحتی چیست؟
   تنظیم دمای خانه روی 78 درجه فارنهایت در تابستان ممکن است برای برخی بسیار گرم باشد – به خصوص کسانی که به دنبال تسکین بسیار مورد نیاز از گرمای شدید هستند.

   برای یافتن دمای ایده آل خود برای راحتی شخصی، با تنظیم ترموستات خود روی ۷۸ درجه فارنهایت توصیه شده (یا ۶۸ درجه فارنهایت در زمستان) شروع کنید. اگر متوجه شدید که خیلی گرم یا خیلی سرد هستید، به آرامی شروع به تنظیم ترموستات خود به میزان یک درجه در هر زمان کنید تا زمانی که به سطح راحتی کامل برسید.

  • به طور متوسط، چند بار از خانه دور هستید و هر شب چند ساعت می خوابید؟
   در حالی که باید مراقب سطح رطوبت خانه خود باشید، هیچ دلیلی برای حفظ دمای ایده آل زندگی راحت در زمانی که دور هستید وجود ندارد. علاوه بر این، بیشتر افراد هنگام خواب دمای ایده آل متفاوتی نسبت به زمانی که بیدار هستند دارند.

   تنظیم ترموستات روی دماهای مختلف در طول روز می تواند هزینه های انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شما می توانید سالانه 10% در هزینه های آب و برق خود صرفه جویی کنید و به سادگی تنظیم ترموستات خود را به میزان 7-10 درجه فارنهایت نسبت به تنظیم استاندارد آن به مدت 8 ساعت در روز تنظیم کنید. (در تابستان گرم تر، در زمستان خنک تر). هرچه ترموستات شما به دمای بیرون نزدیکتر شود، درصد پس انداز بیشتری دریافت خواهید کرد.

  • وقتی صحبت از کارایی انرژی به میان می آید، ما نکات زیادی برای کمک به شما در صرفه جویی در قبض آب و برق خود داریم. بهترین نکات صرفه جویی در مصرف انرژی از تعمیرات جزئی و تنظیمات ساده سبک زندگی تا سرمایه گذاری های قابل توجه را شامل می شود. اما یک چیز مشترک همه آنها وجود دارد: آنها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و در عین حال قبض انرژی شما را کاهش می دهند.

   در اینجا چهار نکته مهم صرفه جویی در مصرف انرژی برای کاهش قبض برق هنگام استفاده از تهویه مطبوع آورده شده است:

   پنکه های سقفی را در فضاهای نشیمن منزل خود نصب کنید.
   یک ترموستات هوشمند یا یک ترموستات قابل برنامه ریزی دیگر نصب کنید.
   برای تنظیم سریع دمای خانه، از سردتر کردن دمای AC خود از حد معمول خودداری کنید.
   سرمایه گذاری در یک واحد تهویه مطبوع دارای رتبه انرژی ستاره را در نظر بگیرید.
   بیایید نگاهی دقیق‌تر به این موضوع بیندازیم که چرا این نکات بسیار مؤثر هستند.

  • نکته 1 صرفه جویی در مصرف انرژی: فن های سقفی را نصب کنید
   گرمایش و سرمایش تقریباً 50 درصد مصرف انرژی در ایالات متحده را تشکیل می دهد. یک راه ساده و بسیار موثر برای تمرین صرفه جویی در انرژی، نصب پنکه های سقفی در فضاهای نشیمن خانه شما است.

   پنکه های سقفی نسبت به تهویه مطبوع انرژی کمتری مصرف می کنند و جریان هوایی که پنکه های سقفی ایجاد می کنند کمک می کند تهویه مطبوع کارآمدتر کار کنند. بهره وری بهتر انرژی برابر است با مصرف کمتر برق و به نوبه خود، کاهش قبوض آب و برق.

   به علاوه، استفاده از پنکه های سقفی به شما این امکان را می دهد که تنظیمات ترموستات خود را در طول ماه های گرم تابستان تا چهار درجه فارنهایت افزایش دهید بدون اینکه سطح راحتی خود را کاهش دهید. وزارت انرژی ایالات متحده تخمین می زند که شما می توانید تا 1٪ در هر درجه در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید، که به مرور زمان افزایش می یابد.

  • ممکن است تنظیم مداوم ترموستات روی دماهای بالاتر یا دمای پایین‌تر بر اساس برنامه و زمان روز خیلی پیچیده به نظر برسد. اما وقتی یک ترموستات قابل برنامه ریزی نصب می کنید، ایجاد یک برنامه از پیش تعیین شده آسان است. هنگامی که در مورد طرحی که برای شما مناسب است تصمیم گرفتید، می توانید ترموستات قابل برنامه ریزی خود را “تنظیم و فراموش کنید” و تمام این دردسرها را از بین ببرید. شما همچنین می توانید به صورت دستی تنظیمات دما را بدون تأثیر بر بقیه برنامه خود لغو کنید.

   یکی دیگر از مزایای نصب یک ترموستات قابل برنامه ریزی این است که می توانید آنها را طوری تنظیم کنید که قبل از بیدار شدن از خواب یا بازگشت از خانه، خانه خود را گرم یا خنک کنند. این باعث از بین رفتن ناراحتی احتمالی می‌شود که مثلاً اگر وارد یک خانه گرم نان تست شده باشید و مجبور شوید منتظر بمانید تا خنک شود.

   ترموستات های هوشمند ترموستات های قابل برنامه ریزی هستند که راحتی را به سطح جدیدی می برند. با ترموستات های هوشمند، می توانید دمای داخلی خانه خود را در زمان واقعی از هر نقطه از جهان کنترل کنید. مانند سایر ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی، می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید تا در زمان‌های خاصی در هر روز به طور خودکار تنظیم شوند. اما علاوه بر آن، ترموستات‌های هوشمند مزایای دیگری نیز دارند.

   با لمس یک دکمه، می توانید دمای خانه خود را بر اساس میزان رطوبت داخل خانه تنظیم کنید. و ترموستات‌های هوشمند بیشتر از اینکه تنظیمات از پیش تعیین‌شده شما را دنبال کنند، انجام می‌دهند. آنها می توانند برنامه و اولویت های شما را یاد بگیرند. این به شما کمک می کند با تنظیم خودکار دما بر اساس آب و هوا، تعداد افراد در خانه و چندین عامل دیگر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس