علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

 • گرم نشدن رادیاتور پکیج یکی از شایع ترین مشکلات کاربران سایت در استفاده از پکیج های دیواری است ، که قصد داریم در این مقاله ابعاد مختلف آن را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم .امروزه موتورخانه و بخاری های قدیمی جای خود را به پکیج های دیواری داده اند، که بسیار کم هزینه ،مقرون به صرفه و کارآمد است.
  اما مصرف کنندگان عزیز باید نسبت به سرویس پکیج خود اهمیت ویژه ای قائل باشند، چرا که بروز کوچکترین عیب در پکیج عملکرد این دستگاه را با مشکل مواجه خواهد کرد .
  در این مقاله قصد داریم،  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج در فصل زمستان را به شما عزیزان توضیح دهیم ،تا با اقدام به موقع از سردی منازل شما در فصل سرما جلوگیری کنیم. .
  گاهی این مشکل برای تمامی رادیاتورها، گاه برای یکی از آنها و بعضا برای قسمتی از یک رادیاتور ممکن است، رخ بدهد .که تعیین علت این مشکل بعد از بازدید تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین به راحتی قابل تشخیص بوده است.
  شما میتوانید سوالات خود درباره گرم نشدن رادیاتور را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما درمیان بگذارید.
  برای دانلود فایل گرم نشدن رادیاتورپکیج اینجا کلیک کنید.

  بررسی مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج:

  در این مقاله ما قصد داریم ، شما را با تمامی دلایل مربوط به گرم نشدن رادیاتور ها آشنا سازیم و به شما عزیزان آموزش دهیم چگونه در منزل این مشکل را برطرف نمایید.
  چنانچه با مطالعه این مقاله قادر به رفع این مشکل پکیج خود نبودید ، کافیست با یکی از شعب مجموعه ما تماس حاصل کرده و درخواست خود جهت حضور تکنسین در محل را ثبت نمایید.
  بعد از آن در کمتر از یک ساعت تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین در محل شما حاضر شده و با کمترین قیمت نسبت به تعمیر پکیج شما اقدام خواهد کرد.
  تمامی خدمات پکیج در این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و با فاکتور رسمی به شما عزیزان ارائه میشود.علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  به طور کلی علت گرم نشدن رادیاتور پکیج را در عوامل زیر میتوان خلاصه کرد:

  • معیوب بودن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون در پکیج تک مبدل
  • عدم هواگیری پکیج
  • سوختن شیر موتوری در پکیج دو مبدل
  • یکسره شدن فلوسوئیچ و یا فلورگلاتور
  • کثیف شدن توری صافی برگشت
  • بسته بودن شیر برگشت رادیاتور
  • جرم داشتن مدار گرمایش و داخل رادیاتورها
  • رسوب داشتن مبدل های حرارتی اصلی و ثانویه
  • جرم گرفتن و یا وجود اشکال در فنر سوپاپ و یا بایپاس
  • معیوب بودن سنسور حرارتی مدار گرمایش
  • خرابی ترموستات حد
  • کم بودن فشار گاز ساختمان
  • کوتاه بودن ارتفاع شعله
  • ظرفیت حرارتی پکیج از نیاز ساختمان پایین تر است.
  • کیفیت رادیاتورهای شوفاژ پایین است.
  • مسیر بای پس مسدود شده است.
  • شیر موتوری پکیج سوخته است.
  • فشار گاز ساختمان پایین است.
  • فشار آب ساختمان پایین است.
  • ارتفاع شعله کوتاه است.

  رادیاتور سرد پکیج

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج:

  برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج خود کافیست تمامی مراحل زیر را با ما سپری کرده و تک تک آنها را با ما بررسی کنید ، شما میتوانید سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما در میان گذارید.

  عدم هواگیری رادیاتورها توسط پکیج:

  از مهم ترین و اصلی ترین عامل علت گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج، وجود هوا در داخل رادیاتور می باشد. هوا گرفتن رادیاتورها از رایج ترین مشکلاتی است، که برای پکیج ها ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین بهتر است رادیاتورها به صورت دوره ای هواگیری شوند. گاهی ممکن است، مدتی پس از هواگیری رادیاتورها، مجدد کارکرد آن دچار مشکل شود و این احتمال وجود دارد ، که هواگیری به صورت درست انجام نشده و لازم است ، مراحل هواگیری مجدد تکرار شود. در نتیجه بهتر است، هواگیری رادیاتور پکیج خود را به دست افراد حرفه ای بسپارید، تا با هواگیری صحیح از اختلال عملکرد رادیاتورها جلوگیری کرده و باعث کاهش هزینه های شما شود.

  علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری:

  -وجود هوا در مسیر یکی از دلایل گرم نشئن رادیاتورها بعد از هواگیر است.
  -لوله کشی نامناسب بین پکیج و رایاتورها
  -نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت
  – کم بودن ظرفیت حرارتی سیستم نسبت به متراژ منزل
  -برعکس بودن لوله‌های رفت و برگشت
  -رسوب گرفتن مبدل و رادیاتورها
  -فاصله نامناسب رادیاتور شوفاژ با پکیج
  -کم بودن ارتفاع شعله
  -تنظیم دمای نامناسب پکیج یا شوفاژخانه
  -ضعیف شدن فنر سوپاپ بای

  کم بودن فشار آب ساختمان:

  یکی از پیش پا افتاده ترین عواملی که باعث گرم نشدن رادیاتورها میشود، کمبود فشار آب ساختمان است ، که باعث میشود آب با به مقدار کافی جریان نداشته باشد و سیستم پکیج دچار مشکل شود.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  خرابی پمپ :

  یکی از  مهمترین عوامل گرم نکردن رادیاتورها پمپ دستگاه میباشد، که تشکیل شده از یک روتور و استاتور که وظیفه پمپ ( سیرکولاتور ) یعنی به گردش درآوردن آب در مدار میباشد. زمانیکه پمپ پکیج دچار مشکل میشود، سیستم گرمایشی ( رادیاتورها ) سرد بوده و آب به خوبی در رادیاتورها گردش نمی کنند و باعث سرد شدن رادیاتور میشود. از علائم خرابی پمپ می توان به گیرپاژ شدن یا به صدا در آمدن یا ریزش آب و یا خرابی قطعات خود پمپ اشاره کرد.

  رسوب و گرفتگی رادیاتورها:

  دومین عامل گرم نشدن پکیج سختی آب بوده که این سختی آب به گرفتگی لوله ها منجر می شود. این عامل باعث عدم تعادل آب شده و گاهی آب گرم و گاهی سرد می شود. برای رفع این مشکل باید لوله های رادیاتور رسوب گیری شود.

  خرابی شیر برقی :

  خرابی قطعه شیر برقی میباشد. هنگامی که قطعه شیر برقی دستگاه پکیج دچار مشکل شود، آب توسط شیر برقی به مسیر گرمایشی هدایت نمیشود یعنی زمانیکه دستگاه درخواست آب گرمایشی توسط برد را به شیر برقی انتقال میدهد شیر برقی عمل نکرده و مسیر گرمایشی بسته میماند و باعث میشود آب در رادیاتورها گردش نکرده و باعث افت دما در رادیاتورها شود. برای رفع این مشکل باید توسط یک سرویسکار اقدام به تعویض شیر برقی نمود. بیشترین علت خرابی شیر برقی ریزش آب از مغذی سه راهه میباشد که به سرعت باید از ریزش آب جلوگیری نمود.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  عدم تنظیم فشار پکیج:

  اگر متوجه گرم نشدن یکی از شوفاژها شدید، این مشکل می‌تواند چند دلیل داشته باشد؛ معمولا برای اینکه آب گرم در رادیاتور بتواند گرمای لازم را ایجاد کند نباید فشار پکیج از حد معینی کمتر باشد. عدد فشار را می‌توانید از روی نمایشگر پکیج بخوانید. در صورت کم بودن فشار از 1.5 بار، احتمالا این مورد علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها یا همه آن‌ها باشد.

  دمای نامناسب شعله:

  گاهی علت گرم نشدن شوفاژ به دمای نامناسب شعله پکیج مربوط می‌شود. این مورد نیز ممکن است به دلیل نقص در مشعل پکیج اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به ارتفاع شعله ربط داده می‌شود.ممکن است در موقع نصب پکیج شعله در جای خوبی نسبت به لوله قرار نگرفته باشد و یا شعله کم باشد و حرارت مورد نیاز برای رسیدن به گرمایش آب فراهم نشود. می‌توان با بیشتر کردن شعله تا حدی این موضوع را برطرف کرد. اما چک کردن مشعل و جایگاه آن و سنسورهای حرارتی نیازمند تکنسین متخصص است. بنابراین از سالم بودن سنسورهای حرارتی و مشعل کاملا مطمئن شوید.علت گرم نشدن رایاتور پکیج

  فاصله نامناسب رادیاتور شوفاژ با پکیج:

  نامناسب بودن فاصله پکیج با رادیاتورها بسیار بر انتقال گرما و حرارت به رادیاتورها موثر است. توجه کنید اگر مکان شوفاژ ها نامناسب است به فکر تغییرات باشید و در نظر بگیرید که رادیاتورها نباید بیش از اندازه به پکیج نزدیک و یا از پکیج دور باشند.

  کوتاه بودن ارتفاع شعله و فشار گاز:

  کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان ممکن است، ظرفیت پکیج بسیار کمتر از متراژ ساختمان شما بوده و باعث شود ، به هیچ وجه پکیج نتواند محیط شما را به دمای مطلوب برساند.

  نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت:

  کنترل و تنظیم جریان آب به رادیاتورها به عهده شیرهای رفت و برگشت است. بنابراین اگر این شیرها به شکل صحیح و درست تنظیم نشده باشند ، آب نمی‌تواند به خوبی به رادیاتورها راه پیدا کند و گرما نیز به آن منتقل نمی گردد. در صورتیکه علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ شما این مسئله باشد ، به راحتی با بررسی شیرهای رفت و برگشت قابل تشخیص و ردیابی است.

  جرم گرفتن لوله‌ های شوفاژ:

  یکی دیگر از نکاتی که تعمیرکار شوفاژ به آن دقت میکند، جرم گرفتن لوله های شوفاژ است. اگر لوله‌هایی که به شوفاژها متصل شده‌ اند، جرم گرفته و دچار رسوب شوند، فشار آب کم می‌ شود. اگر با هواگیری رادیاتورها و بالا بردن فشار پکیج مشکل گرم نکردن آن حل نشد، باید به لوله‌های شوفاژ سری بزنید و آن ها را چک کنید.
  وقتی لوله‌ها بر اثر رسوب مواد معدنی آب های سخت گرفته باشند، شوفاژ به دلیل کاهش فشار آب در لوله ها به خوبی گرم نمی شود. برای حل این مشکل باید لوله را با محلول‌های مخصوص جرم گیری کنید. این کار حتما باید توسط یک متخصص انجام شود زیرا استفاده از محلول‌ های جرم گیری بی کیفیت ممکن است به شوفاژ آسیب جدی وارد کند.جرم داشتن لوله های پکیج

  بررسی علت سرد بودن قسمتی از رادیاتور پکیج:

  برخی مواقع مشکل گرم‌نشدن رادیاتور پکیج مربوط به کل رادیاتور نیست و تنها قسمتی از رادیاتور است که گرم نشده و سرد باقی می‌ماند، اگر شما عزیزان هم با این مشکل مواجه هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:
  متأسفانه، در برخی شرایط به دلیل بروز اختلال در سیستم گرمایشی دیده شده که رادیاتور به طور کامل گرم نمی‌شود و این مسئله در تمامی محصولات موجود در بازار صرف‌نظر از نوع، برند و جنس رادیاتور؛ به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد.
  مشکل نیمه گرم‌شدن رادیاتور یکی از مشکلات رایج است که به دلایل زیر رخ می‌دهد:

  • وجود هوای محبوس شده در رادیاتور که می‌توان با خارج‌کردن هوا و باز نمودن شیر هواگیری آن را مرتفع نمود.
  • بسته‌بودن شیر برگشت
  • ایجاد اختلال در پمپ پکیج و کارنکردن پمپ
  • وجود رسوبات در سیستم

  سرد بودن قسمت پایین رادیاتورها نشان‌دهنده مشکل در بالانس است. آب گرم در سیستم به سمت بالا جریان پیدا می‌کند؛ بنابراین اگر پایین رادیاتورها سرد و بالای آن‌ها گرم است احتمالاً با مشکل بالانس مواجه هستید.
  برای بررسی این مشکل در قسمت بالای رادیاتورها محافظ قفل یا همان شیر کوچک‌تر در انتهای مخالف ترموستات را ببندید. سپس آن را تا یک‌چهارم دور باز کنید. با این کار بدون کاهش گرمای بالای رادیاتورها جریان گرمای بیشتری به قسمت پایین شوفاژ جریان پیدا می‌کند.
  انسداد مسیر جریان آب گرم به رادیاتور اصلی‌ترین علت نیمه گرم‌شدن رادیاتور محسوب می‌شود. دلیل این انسداد تجمع لجن، زباله، زنگ‌زدگی و ذرات کثیف است. به‌طورکلی سرد بودن قسمت پایین رادیاتور شوفاژ نشان‌دهنده جریان آب گرم به داخل رادیاتور و گیرکردن در مسیر است.
  باگذشت زمان، فلزی که لوله‌ها از آن ساخته شده‌اند شروع به تجزیه‌شدن می‌کند. چون دائماً در معرض اکسیژن و آب هستند و این ترکیب باعث زنگ‌زدگی فلز می‌شود. بعد از مدتی این زنگ‌زدگی به اطراف رادیاتور و لوله‌کشی منتقل شده و روی گرمایش شوفاژ شما تأثیر می‌گذارد.
  اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دارای آب سختی است رسوب آهک هم ممکن است باعث گرم‌نشدن رادیاتور شود. همه این موارد با هم می‌توانند باعث انسداد جریان آب شوند. یک انسداد جزئی می‌تواند به گرفتگی بزرگ تبدیل شود و مشکلات جدی را به وجود آورد.
  اگر به نظر می‌رسد یکی از رادیاتورها مشکل دارد می‌توانید آن را جدا کرده و تمیز کنید. این کار را با استفاده از شلنگ آب انجام دهید و تا جایی که می‌توانید آلودگی را بشویید. سپس رادیاتور را دوباره به دیوار متصل کنید.
  اگر فکر می‌کنید مشکل مربوط به چند رادیاتور است می‌توانید کل سیستم را بشویید. برای این کار باید از آب و مواد شیمیایی پاک‌کننده استفاده کنید. بهتر است این کار را هر چند وقت یکبار انجام دهید.
  1. پکیج را چک کنید :
  اگر رادیاتورهای شما زمانی که انتظار دارید گرم شوند سرد هستند باید بررسی کنید که پکیج شما به‌درستی کار می‌کند یا خیر.
  ابتدا بررسی کنید که پکیج هم برای آب گرم و هم گرمایش تنظیم شده باشد، در حالت تابستانی نباشد و کد خطا نمایش داده نشود. درحالی‌که برخی از کدهای خطا توسط کاربر قابل‌اصلاح هستند برخی دیگر ممکن است به کمک فرد حرفه‌ای نیاز داشته باشند.
  2. فشار آب را بررسی کنید :
  اگر به نظر می‌رسد پکیج شما به‌درستی کار می‌کند چیزی که باید بررسی شود فشار آب است. این فشار روی صفحه‌نمایش کوچکی به نام مانومتر نمایش داده می‌شود. این صفحه‌نمایش معمولاً جایی که منبع آب به پکیج وصل می‌شود قرار دارد.
  برای پکیج خانگی، فشار آب معمولاً حدود 1 تا 2 بار است که اغلب روی گیج با علامت‌های رنگی نشان داده می‌شود. اگر فشار کمتر از این باشد توصیه می‌کنیم برای افزایش فشار پکیج از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.تعمیرکار پکیج

  اگر رادیاتور گرم نمی‌شود مراحل زیر را برای رفع مشکل دنبال کنید.

  مرحله اول: سایر رادیاتورها را بررسی کنید:
  اولین قدم این است که رادیاتورهای دیگر را بررسی کنید تا ببینید آیا گرم می‌شوند یا خیر. با این کار متوجه می‌شوید که آیا مشکل فقط مربوط به رادیاتور است یا پکیج ایراد پیدا کرده است.
  مرحله دوم: از دکمه هواگیری استفاده کنید:
  گام بعدی استفاده از کلید هواگیری روی رادیاتور سرد است. این کار باعث می‌شود هوای جمع شده خارج شود و آب داغ به طور یکنواخت در پانل‌های رادیاتور پخش گردد. قبل از تخلیه رادیاتور، از خاموش بودن گرمایش و عدم پمپاژ ترموستات و پکیج اطمینان حاصل کنید.
  اگر گرمایش از قبل روشن بوده قبل از رفع هرگونه مشکل هواگیری اجازه دهید رادیاتورها خنک شوند.
  مرحله سوم: فشار پکیج را بررسی کنید:
  همان‌طور که در بالا گفتیم فشار پکیج باید بررسی شود. اگر فشار خیلی کم باشد آب گرم نمی‌تواند در اطراف مدار گرمایش جریان یابد. فشار صحیح پکیج معمولاً 2-1 بار است.زمانی که رادیاتورها را هواگیری کردید باید فشار پکیج را بالا ببرید.
  همچنین محاسبه رادیاتور پنلی و سایر مدل‌های رادیاتور باید باتوجه‌به متراژ فضا انجام شود تا قدرت گرمایش خوبی داشته باشد.
  مرحله چهارم: شیر رادیاتور را چک کنید:
  شیر ترموستاتیک یا شیر قفل رادیاتور را بررسی کنید تا ببینید درستکار می‌کند یا خیر. اگر این‌طور نیست باید با لوله‌کش تماس بگیرید تا شیر را تعمیر کند.
  مرحله پنجم: رادیاتور را تمیز کنید:
  رادیاتور را تمیز کنید. به‌این‌ترتیب از شر هرگونه گرفتگی و انسداد که روی گرم‌شدن رادیاتور تأثیر می‌گذارند خلاص می‌شوید.
  سرد بودن قسمت پایین رادیاتور شوفاژ:
  مرحله ششم: لوله‌ها را مورد بازبینی قرار دهید
  در این مرحله برای عیب‌یابی علت نیمه گرم‌شدن رادیاتور باید لوله‌های متصل به رادیاتور را از نظر نشتی بررسی کنید. اگر نشتی وجود دارد باید از لوله‌کش کمک بگیرید.
  مرحله هفتم: اتصالات را بررسی کنید:
  اتصالات بین رادیاتور و دیوار را بررسی کنید. اگر ظاهر خوبی ندارند باید یک لوله‌کش مشکل را ارزیابی کند.
  مرحله هشتم: فیلتر را تعویض یا تمیز کنید:
  فیلتر کثیف می‌تواند کارایی رادیاتور را کاهش دهد؛ بنابراین باید فیلتر قدیمی را با فیلتر جدید تعویض کنید. انجام این کار نسبتاً آسان است و خودتان به‌تنهایی از عهده انجام آن بر می‌آیید.
  مرحله نهم: منبع آب گرم را ببندید:
  اگر مراحل بالا مؤثر نبودند باید دست از تلاش بردارید و رادیاتور را جدا کنید. شیرهای رادیاتور را ببندید و آن جدا کنید.
  اگر با تمامی این اقدامات همچنان رادیاتور شما گرم نمی‌شود لطفاً از طریق چت آنلاین درخواست تعمیرکار پکیج خود را ثبت کرده و منتظر حضور کارشناسان ما باشید.

  چرا رادیاتور در صورت افت فشار به‌صورت نیمه گرم می‌شود:

  آب به‌عنوان یک سیال همیشه کوتاه‌ترین مسیر را برای حرکت خود انتخاب می‌کند، به همین دلیل در زمانی که افت فشار در سیستم اتفاق می‌افتد آب ورودی به رادیاتور در صورت عدم به‌کارگیری راهکار مناسب، در پره‌های ابتدایی برگشته و از رادیاتور خارج می‌گردد. به همین دلیل رادیاتور (حتی با وجود هواگیری و کامل باز بودن شیرهای رفت‌وبرگشت) کاملاً گرم نمی‌شود و به مشکل نیمه گرم‌شدن برمی‌خورد. این مشکل بیشتر در سیستم‌هایی که طول رادیاتور در آن‌ها زیاد است و سیستم گرمایشی موتورخانه با پمپ مناسب طراحی نشده اتفاق می‌افتد.

  جدول عیب یابی گرم نشدن رادیاتور پکیج :

  علت گرم نشدن رادیاتور شرح مشکل
  افت بار پکیج میزان بار داخل دستگاه می بایستی بین 1 الی 2 بار باشد.
  اگر فشار داخل دستگاه کم باشد پکیج یا ارور می دهد و روشن نمی شود و یا نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.
  بسته بودن شیر های رفت و برگشت پکیج بسته بودن و یا نیمه باز بودن شیر های زیر پکیج باعث خوب گرم نشدن رادیاتور ها می شود.
  خرابی و معیوب بودن پمپ سیرکولاتور پکیج مهمترین وظیفه پمپ پکیج ، به گردش در آوردن آب در داخل یک چرخه بسته و عمل سیرکولاسیون می باشد.
  آشغال گرفتن و کثیف بودن صافی برگشت پکیج معمولا با آشغال گرفتن توری داخل صافی ، مسیر گردش آب محدود می شود و دستگاه ارور عدم گردش آب می دهد.
  معیوب بودن شیر موتوری خرابی شیر موتوری و یا مغذی محرک آن هم باعث باز نشدن مسیر رادیاتور ها می شود.
  ضعیف شدن یا خرابی فنر بای پس در این حالت آب گرم شده توسط شعله پکیج مدام در یک مسیر کوتاه دور می زند و گردش می کند و اجازه گرم شدن رادیاتور ها را نمی دهد.
  فعال ماندن فلوسوییچ پکیج در این حالت با بستن آب هم دستگاه فکر می کند که آب باز است.
  بنابر این مدام پکیج در حالت آب مصرفی کار می کند و چون شیر های مصرف بسته است ، یا پکیج ارور می دهد و یا جوش می آورد وخاموش می شود.
  در این حالت هیچ گاه رادیاتور ها گرم نمی شوند.
  خرابی سنسور گرمایش یا NTC شوفاژ در صورت خرابی این سنسور اطلاعات غلط به برد داده می شود.
  جرم و رسوب داشتن خود رادیاتور ها از علت های اصلی سرد بودن پایین پکیج ، جرم داشتن کف رادیاتورها می باشد.
  کم بودن شعله کوتاه پکیج اگر تنظیم شعله کوتاه پکیج به هم ریخته باشد و خیلی کم شده باشد ، نمیتواند به خوبی رادیاتورها را گرم کند.
  جرم و رسوب داشتن مبدل اصلی پکیج هر گونه جرم و رسوب در مسیر گردش آب باعث بالا رفتن سریع دما و جوش آوردن پکیج می شود.
  جا به جا شدن شلنگ های رفت و برگشت زیر پکیج یکی از عامل های پیش پا افتاده ولی بسیار مهم صحیح بستن مسیر رفت و برگشت پکیج می باشد.
  جا به جا بستن شلنگ های زیر پکیج ، باعث آسیب به پمپ و ضعیف کردن آن می شود.
  نمایش ارور بر روی پکیج اگر پکیج ارور یا خطا داد با دانستن نوع اور به راحتی می توان مشکل را در سریع ترین زمان ممکن رفع کرد.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  پاسخ به برخی سوالات شما عزیزان:

  چرا رادیاتور شوفاژ کاملا سرد است ولی آب مصرفی گرم میباشد؟

  1-در پکیج های تک مبدل سوختن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون
  2-در پکیج دو مبدل سوختن شیر موتوری و یا معیوب بودن فنر سوپاپ بایپاس
  3-بسته بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ در زیر پکیج
  4-بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتورها

  چرا رادیاتور شوفاژ گرم است ولی گرمای مطلوبی ندارد ؟

  • نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج
  • رسوب گرفتن مبدل ثانویه
  • رسوب داشتن مسیر لوله کشی و رادیاتورها
  • کثیف بودن توری صافی برگشت
  • کوتاه بودن شعله دستگاه و یا کاهش فشار گاز
  • معیوب بودن سنسور مدار گرمایش
  • معیوب بودن فنر بایپاس و رسوب داشتن آن

  در صورت بروز مشکل سرد بودن رادیاتورها چه کار کنم ؟

  1. رادیاتورها را یک به یک هواگیری و نهایتا فشار پکیج را تنظیم کنید
  2. اگر قسمتی از رادیاتور گرم نمی‌شود، ابتدا شیر رادیاتورهایی که گرم می‌شوند، را بسته و از شیر هواگیری همان رادیاتور سرد تا زمانیکه کاملا گرم شود، آب تخلیه کنید. و نهایتا همه رادیاتورها را باز کنید.
  3. از باز بودن شیرهای زیر پکیج و شیرهای رادیاتورها اطمینان حاصل کنید.
  4. رادیاتورها را از سطح بالا و پایین بدنه لمس کنید، اگر احساس کردید، قسمت پایین رادیاتورها از بالا گرم‌تر هست، شیلنگ های رفت و برگشت اشتباه بسته شده است.
  5. در نهایت دقت کنید، اگر کد خطایی ظاهر شد، با مراجعه به بانک ارور پکیج نسبت به عیب یابی ارور اقدام نمود.

  چه عواملی سبب هواگرفتن پکیج میشود؟

  -وجود سوراخ در لوله ها یا شیر شوفاژ
  -استفاده بی رویه از شوفاژ و پایان عمر مصرفی آن
  -اختلال در اتصالات شوفاژ
  -خوردگی و پوسیدگی لوله ها
  -ورود هوا به شوفاژ
  و …

  علت سرد بودن قسمتی از رادیاتور چیست؟

  اگر متوجه شدید قسمت پایینی رادیاتور سرد میباشد، و حتی با هواگیری رادیاتور تغییری نکرد. ابتدا از باز بودن کامل شیرهای رادیاتور و کلیه شیرهای زیر پکیج اطمینان حاصل کنید . علت بعدی کثیف شدن توری صافی برگشت میباشد و همچنین رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ و رسوب زدایی مبدل ثانویه و ضعیف شدن فنرر سوپاپ بای پاس میباشد . توجه داشته باشید اگر از شیر ترموستاتیک روی رادیاتورها استفاده میکنید، ممکن است ،بعد از چند سال سر شیر رسوب گرفته و مسیر را به درستی باز نکندف پس شیر ترموستاتیک را روی درجه آخر و باز باز بگذارید.

  مهمترین دلیل از کار افتادن پکیج چیست؟

  معمولا دلیل اصلی از کار افتادن انواع پکیج دیواری کمبود فشار بار پکیج می‌باشد. فشار بار مناسب پکیج 1/5 بار است، در صورت پایین بودن فشار می‌بایست از طریق شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته است اقدام به تنظیم بار پکیج نمایید.

  علت نیمه گرم‌شدن رادیاتور پکیج چیست؟

  در بسیار از موارد مشکل گرم‌نشدن رادیاتور پکیج تنها برای بخشی از آن است و بخشی دیگری از رادیاتور به طور کامل گرم است برای به‌طرف کردن آن باید موارد زیر را بررسی کنید:
  وجود هوای محبوس شده در رادیاتور که می‌توان با خارج‌کردن هوا و باز نمودن شیر هواگیری آن را مرتفع نمود در حقیقت انجام هواگیری در ابتدای فصل می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.
  بسته‌بودن شیر برگشت پکیج
  ایجاد اختلال در پمپ پکیج و کارنکردن پمپ که باعث عدم گردش صحیح آب شده و این موضوع سبب می‌شود تمام رادیاتور به‌خوبی گرم نشود.
  وجود رسوبات در سیستم که برای جلوگیری از این مشکل می‌توان نسبت به رسوب‌زدایی رادیاتور اقدام کرد.

  علت گرم‌نشدن یکی از رادیاتورهای پکیج:

  برخی از مشتریان عزیز در تماس با کارشناس تهران سرویس آنلاین از گرم نبود تنها یکی از رادیاتورهای پکیج خود گله‌مند هستند، در واقع گرم‌نشدن یکی از رادیاتورها بیشتر به‌خاطر بسته‌بودن شیر رادیاتور است، هم شیر اصلی و هم شیر برگشت رادیاتور که با آچار باز می‌شود را باید چک کنید که باز باشد. در مرحله بعدی در صورت اطمینان از باز بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور دلیل دیگر گرم‌نشدن یکی از رادیاتورها یا وجود زانوی زیاد در مدار لوله‌کشی است و یا استاندارد نبودن سایز لوله‌کشی و یا گرفتگی صافی برگشت و یا جرم داشتن داخل رادیاتور است.

  چرا رادیاتور گرم است، اما گرمای مطلوبی ندارد؟

  • شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج نیمه باز باشد.
  • رسوب گرفتن مبدل ثانویه
  • رسوب داشتن مسیر لوله کشی و رادیاتورها
  • کثیف بودن توری صافی برگشت
  • معیوب بودن سنسور مدار گرمایش
  • رسوب داشتن و معیوب بودن فنر بایپاس
  • دلایل دیگر گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج
  • دلیل سرد بودن رادیاتورها پس از هواگیری
  • بسته بودن شیرهای رادیاتور
  • سوختن شیر موتوری
  • افت فشار پکیج
  • خرابی سنسور پکیج
  • بسته بودن شیرهای رادیاتورها
  • دلیل عدم گرم شدن پایین رادیاتور
  • هوا داشتن رادیاتور
  • رسوب گرفتن رادیاتور
  • مسدود شدن مبدل ثانویه
  • کثیفی توری صافی برگشت
  • برعکس بودن لوله های رفت و برگشت رادیاتور

  چرا رادیاتورهای بعد از انجام هواگیری هنوز گرم نشده است ؟

  برخی مواقع رسوب زدایی پکیج و رادیاتورها انجام شده اما هنوز رادیاتورها پکیج شما همچنان سرد است و گرم نمیشود باید علت را در موارد زیر جست و جو کنید :

  • از باز بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج اطمینان حاصل کنید.
  • از باز بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور
  • توری صافی برگشت را باز کرده و شست و شو دهید.
  • از سالم بودن پمپ سیرکولاسیون در پکیج تک مبدل مطمئن شوید.
  • معیوب بودن شیر موتوری در پکیج دو مبدل
  • رسوب داشتن مسیر سیستم شوفاژ
  • رسوب داشتن مبدل ثانویه
  • خرابی سنسور حرارتی مدار گرمایشی

  ایا ممکن است رادیاتوری که سرد است بعد از هواگیری گرم شود؟

  ابتدا باید تمامی موراد را بررسی کرده ومطمئن شوید که قسمت های دیگر پکیج که در ابتدا به آنها اشاره کردیم درست بوده و به درستی کار میکند سپس به سراغ هواگیری رادیاتورها بروید در غیر این صورت هواگیری به تنهایی کمکی به شما عزیزان نخواهد کرد.برای آموزش هواگیری رادیاتور پکیج اینجا کلیک کنید.

  علت گرم نشدن پایین رادیاتور پکیج چیست ؟

  برخی مواقع مشکل گرم‌نشدن رادیاتور پکیج تنها به بخش پایینی رادیاتور خلاصه شده و قسمت‌های بالایی از گرمای خوبی برخوردار هستند برای بررسی این مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:
  اولین علت هوا داشتن رادیاتور است
  رسوب گرفتن رادیاتورها و سر شیرهای آنها و یا مسیر لوله‌کشی
  کثیف‌شدن توری صافی برگشت
  رسوب گرفتن مبدل ثانویه
  نیمه‌باز بودن شیرهای رفت‌وبرگشت شوفاژ زیر پکیج
  نیمه‌باز بودن شیرهای رادیاتور
  ضعیف‌شدن فنر سوپاپ بای پاس
  برعکس بسته‌بودن شیلنگ‌های رفت‌وبرگشت زیر پکیجتعمیرکار پکیج

  علت گرم نشدن رادیاتورهای دور از پکیج :

  یکی از مشکلات رایج در استفاده از پکیج به عنوان وسیله ی گرمایشی، سرد بودن رادیاتورهای دورتر است ، یعنی هرچه از پکیج دور میشویم از گرمای رادیاتور پکیج کمتر میشود.
  اولین علت مشکل گرم نشدن رادیاتورهای دور از پکیج در این است، که مقدار آب گرم وارد شده به رادیاتورها تنظیم نیست، که این کار از طریق تنظیم شیر رفت رادیاتورها به راحتی قابل حل است.
  به عنوان مثال تصور کنید، سه عدد رادیاتور در ساختمان دارید که رادیاتور آخری گرم نیست. در این حالت باید شیر نزدیکترین رادیاتور به پکیج را یک دور، شیر رادیاتور دوم را دو دور و شیر رادیاتور آخر را سه دور باز کنید. به همین راحتی آب گرم در رادیاتورها بالانس می شود و حرارت آخرین رادیاتور به نسبت اولین رادیاتور مساوی خواهد شد.
  البته مشکل سرد بودن رادیاتورهای دور از پکیج علت های دیگری نیز دارد، از جمله ضعیف بودن پمپ پکیج، لوله کشی غیر اصولی رادیاتورها و پایین بودن ظرفیت حرارتی پکیج با توجه به نیاز ساختمان که برای تشخیص دقیق اینکه کدام عامل اصلی ترین دلیل گرم ندشن رادیاتورهای دور از پکیج است به یک متخصص نیاز دارید.

  نکته:

  توجه کنید که به هیچ وجه نباید رادیاتورها را با اسید شستشو داد .برای شست و شو و رسوب زدایی رادیاتورها ما مقاله ای آماده کرده ایم ، که از شما عزیزان دعوت میکنیم، آن را مطالعه نمایید.گرم نشدن رادیاتور پکیج

  دلایل اصلی گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان :

  • معیوب بودن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون در پکیج تک مبدل
  • سوختن شیر موتوری در پکیج دو مبدل
  • یکسره شدن فلوسوئیچ
  • کثیف شدن توری صافی برگشت
  • بسته بودن شیر برگشت رادیاتور
  • جرم داشتن مدار گرمایش و داخل رادیاتورها
  • رسوب داشتن مبدل های حرارتی اصلی و ثانویه
  • جرم گرفتن و یا وجود اشکال در فنر سوپاپ و یا بایپاس
  • معیوب بودن سنسور حرارتی مدار گرمایش
  • خرابی ترموستات حد
  • کم بودن فشار گاز ساختمان

  دلیل گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور:

  دلیل گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور نیز با سایر پکیج ها یکسان است ، برای رفع مشکل گرم نشدن رادیاتورهای پکیج خود کافیست با نمایندگی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  علت عدم گردش آب در رادیاتور پکیج چیست؟

  ازآنجاکه اصلی‌ترین علت گرم‌نشدن رادیاتورها به عدم گردش آب در آن‌ها مربوط می‌شود، در این قسمت می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که چرا آب در رادیاتور گردش نمی‌کند؟
  اینکه آب در مبدل پکیج گرم می‌شود؛ اما در مدار گرمایش یا همان رادیاتورهای شوفاژ به‌خوبی گردش نمی‌کند، چهار عامل اصلی دارد که در قسمت زیر به شکل خلاصه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم و توضیحات مربوط به هر ایراد را در قسمت‌های دیگر متن آورده‌ایم:

  • خرابی پمپ پکیج
  • خرابی شیر موتوری با سه‌راهی
  • هوا گرفتن رادیاتورها
  • جمع‌شدن جرم و رسوبات در لوله‌های رادیاتورها

  هزینه تعمیر رادیاتور پکیج:

  هزینه تعمیر پکیج برای رفع مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج به دلیل معلوم نبودن نوع خرابی و ایراد قطعه از پیش قابل تعیین نیست ، و باید بعد از حضور تعمیرکار پکیج و تست قطعات پکیج مورد بررسی و اعلام هزینه قرار بگیرد .اما تهران سرویس آنلاین این نوید را به مشتریان عزیز میدهد تمامی هزینه های این شرکت طبق نرخ تعیین اتحادیه بود و تمامی فاکتور ها دارای 6 ماه ضمانت میباشد.علت سرد بودن رادیاتور پکیج

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است، با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل کرده، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.
  تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.
  ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.
  ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.
  ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.
  در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج در شرق تهران:

  مشتریان عزیز در در تمامی مناطق شرق و شمال شرقی پایتخت می توانند در صورت بروز مشکل در پکیج دیواری خود به صورت ۲۴ ساعته با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و درخواست تعمیرکار خود را ثبت نمایند.
  تعمیرات تمامی برندهای ایرانی و خارجی توسط متخصص ترین تعمیرکاران پایتخت با ارائه فاکتور و گارانتی شش ماهه به شما مشتریان عزیز عرضه می گردد. برای ثبت درخواست خود در تمام طول هفته حتی ایام تعطیلات میتوانید با شعبه شرق تهران تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج در مرکز تهران:

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.
  ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.
  شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  گرم نشدن رادیاتور پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعبه این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد.
  در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به‌صورت مستقیم فراهم شده است، کافی است جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.
  مشتریان عزیز ساکن سایر شهرها میتوانند ، برای تعمیر پکیج خود آن را با هماهنگی قبلی به این شعبه ارسال کرده تا تعمیرات پکیجشان توسط تکنسین های متخصص تهران سرویس آنلاین انجام شده و پس از انجام تعمیرات مجددا از طریق تیپاکس برای آنها ارسال گردد.

  ثبت درخواست تعمیرکار پکیج در مجموعه تهران سرویس آنلاین از دو روش :

  ثبت درخواست از طریق تماس با پشتیبانی
  ثبت درخواست از طریق چت آنلاین
  امکان پذیر خواهد بود.
  در زمان استفاده از از روش تماس با پشتیبانی شما باید طبق محدوده ی محل مورد نظر با شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.
  اما زمان استفاده از چت آنلاین شما عزیزان بدون هیچ گونه محدودیتی با ثبت مشخصات و آدرس خود میتوانید درخواست خود را ثبت کرده و از خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوید.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  طبق روال کاری مجموعه تهران سرویس آنلاین پس از ثبت درخواست توسط مشتری عزیز نزدیکترین تکنسین ظرف مدت یک ساعت به محل مشتری اعضا و نسبت به برطرف کردن مشکل پکیج اقدام می نماید، اما چنانچه شما عزیزان ساعت خواصی برای حضور تکنسین در منزل خود مد نظر دارید،تنها کافی است در زمان ثبت درخواست خود ساعت مورد نظر را ثبت کرده تا تکنسین در همان ساعت مقرر در محل شما حاضر شود.
  با توجه به امکان پذیر بودن رزرو قبلی شما عزیزان میتوانید در صورت تمایل برای حضور تکنسین در روز و ساعت مشخصی از هفته در هنگام ثبت درخواست موضوع را با پشتیبان مطرح کرده و تایم مورد نظر خود را ثبت نمایید.

  اگر از ارائه خدمات پکیج ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  در صورت داشتن هرگونه شکایت و یا نارضایتی از نحوه انجام خدمات، بدقولی تکنسین های تهران سرویس آنلاین و یا پرسش درباره هزینه های تعمیرات تنها کافیست با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و موضوع مد نظر خود را با کارشناس پشتیبانی در میان بگذارید. درخواست شما در کمتر از یک روز مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به شما و تکنسین اعزامی اعلام خواهد شد.
  لطفاً از طرح هرگونه شکایت با تکنسین خودداری کرده و حتماً شرکت را از مشکل ایجاد شده مطلع نمایید.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس