علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

 • گرم نشدن رادیاتور یکی از شایع ترین مشکلات کاربران سایت در استفاده از پکیج های دیواری است ، که قصد داریم در این مقاله ابعاد مختلف آن را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم .امروزه موتورخانه و بخاری های قدیمی جای خود را به پکیج های دیواری داده اند، که بسیار کم هزینه ،مقرون به صرفه و کارآمد است.
  اما مصرف کنندگان عزیز باید نسبت به سرویس پکیج خود اهمیت ویژه ای قائل باشند، چرا که بروز کوچکترین عیب در پکیج عملکرد این دستگاه را با مشکل مواجه خواهد کرد .
  در این مقاله قصد داریم،  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج در فصل زمستان را به شما عزیزان توضیح دهیم ،تا با اقدام به موقع از سردی منازل شما در فصل سرما جلوگیری کنیم. .
  گاهی این مشکل برای تمامی رادیاتورها، گاه برای یکی از آنها و بعضا برای قسمتی از یک رادیاتور ممکن است، رخ بدهد .که تعیین علت این مشکل بعد از بازدید تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین به راحتی قابل تشخیص بوده است.
  شما میتوانید سوالات خود درباره گرم نشدن رادیاتور را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

  بررسی مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج:

  در این مقاله ما قصد داریم ، شما را با تمامی دلایل مربوط به گرم نشدن رادیاتور ها آشنا سازیم و به شما عزیزان آموزش دهیم چگونه در منزل این مشکل را برطرف نمایید.
  چنانچه با مطالعه این مقاله قادر به رفع این مشکل پکیج خود نبودید ، کافیست با یکی از شعب مجموعه ما تماس حاصل کرده و درخواست خود جهت حضور تکنسین در محل را ثبت نمایید.
  بعد از آن در کمتر از یک ساعت تعمیرکار پکیج تهران سرویس آنلاین در محل شما حاضر شده و با کمترین قیمت نسبت به تعمیر پکیج شما اقدام خواهد کرد.
  تمامی خدمات پکیج در این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و با فاکتور رسمی به شما عزیزان ارائه میشود.

  به طور کلی علت گرم نشدن رادیاتور پکیج را در عوامل زیر میتوان خلاصه کرد:

  • معیوب بودن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون در پکیج تک مبدل
  • عدم هواگیری پکیج
  • سوختن شیر موتوری در پکیج دو مبدل
  • یکسره شدن فلوسوئیچ و یا فلورگلاتور
  • کثیف شدن توری صافی برگشت
  • بسته بودن شیر برگشت رادیاتور
  • جرم داشتن مدار گرمایش و داخل رادیاتورها
  • رسوب داشتن مبدل های حرارتی اصلی و ثانویه
  • جرم گرفتن و یا وجود اشکال در فنر سوپاپ و یا بایپاس
  • معیوب بودن سنسور حرارتی مدار گرمایش
  • خرابی ترموستات حد
  • کم بودن فشار گاز ساختمان
  • کوتاه بودن ارتفاع شعله
  • ظرفیت حرارتی پکیج از نیاز ساختمان پایین تر است.
  • کیفیت رادیاتورهای شوفاژ پایین است.
  • مسیر بای پس مسدود شده است.
  • شیر موتوری پکیج سوخته است.
  • فشار گاز ساختمان پایین است.
  • فشار آب ساختمان پایین است.
  • ارتفاع شعله کوتاه است.

  رادیاتور سرد پکیج

  برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج:

  برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج خود کافیست تمامی مراحل زیر را با ما سپری کرده و تک تک آنها را با ما بررسی کنید ، شما میتوانید سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما در میان گذارید.

  عدم هواگیری رادیاتورها توسط پکیج:

  از مهم ترین و اصلی ترین عامل علت گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج، وجود هوا در داخل رادیاتور می باشد. هوا گرفتن رادیاتورها از رایج ترین مشکلاتی است، که برای پکیج ها ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین بهتر است رادیاتورها به صورت دوره ای هواگیری شوند. گاهی ممکن است، مدتی پس از هواگیری رادیاتورها، مجدد کارکرد آن دچار مشکل شود و این احتمال وجود دارد ، که هواگیری به صورت درست انجام نشده و لازم است ، مراحل هواگیری مجدد تکرار شود. در نتیجه بهتر است، هواگیری رادیاتور پکیج خود را به دست افراد حرفه ای بسپارید، تا با هواگیری صحیح از اختلال عملکرد رادیاتورها جلوگیری کرده و باعث کاهش هزینه های شما شود.

  علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری:

  -وجود هوا در مسیر یکی از دلایل گرم نشئن رادیاتورها بعد از هواگیر است.
  -لوله کشی نامناسب بین پکیج و رایاتورها
  -نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت
  – کم بودن ظرفیت حرارتی سیستم نسبت به متراژ منزل
  -برعکس بودن لوله‌های رفت و برگشت
  -رسوب گرفتن مبدل و رادیاتورها
  -فاصله نامناسب رادیاتور شوفاژ با پکیج
  -کم بودن ارتفاع شعله
  -تنظیم دمای نامناسب پکیج یا شوفاژخانه
  -ضعیف شدن فنر سوپاپ بای

  کم بودن فشار آب ساختمان:

  یکی از پیش پا افتاده ترین عواملی که باعث گرم نشدن رادیاتورها میشود، کمبود فشار آب ساختمان است ، که باعث میشود آب با به مقدار کافی جریان نداشته باشد و سیستم پکیج دچار مشکل شود.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  خرابی پمپ :

  یکی از  مهمترین عوامل گرم نکردن رادیاتورها پمپ دستگاه میباشد، که تشکیل شده از یک روتور و استاتور که وظیفه پمپ ( سیرکولاتور ) یعنی به گردش درآوردن آب در مدار میباشد. زمانیکه پمپ پکیج دچار مشکل میشود، سیستم گرمایشی ( رادیاتورها ) سرد بوده و آب به خوبی در رادیاتورها گردش نمی کنند و باعث سرد شدن رادیاتور میشود. از علائم خرابی پمپ می توان به گیرپاژ شدن یا به صدا در آمدن یا ریزش آب و یا خرابی قطعات خود پمپ اشاره کرد.

  رسوب و گرفتگی رادیاتورها:

  دومین عامل گرم نشدن پکیج سختی آب بوده که این سختی آب به گرفتگی لوله ها منجر می شود. این عامل باعث عدم تعادل آب شده و گاهی آب گرم و گاهی سرد می شود. برای رفع این مشکل باید لوله های رادیاتور رسوب گیری شود.

  خرابی شیر برقی :

  خرابی قطعه شیر برقی میباشد. هنگامی که قطعه شیر برقی دستگاه پکیج دچار مشکل شود، آب توسط شیر برقی به مسیر گرمایشی هدایت نمیشود یعنی زمانیکه دستگاه درخواست آب گرمایشی توسط برد را به شیر برقی انتقال میدهد شیر برقی عمل نکرده و مسیر گرمایشی بسته میماند و باعث میشود آب در رادیاتورها گردش نکرده و باعث افت دما در رادیاتورها شود. برای رفع این مشکل باید توسط یک سرویسکار اقدام به تعویض شیر برقی نمود. بیشترین علت خرابی شیر برقی ریزش آب از مغذی سه راهه میباشد که به سرعت باید از ریزش آب جلوگیری نمود.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  عدم تنظیم فشار پکیج:

  اگر متوجه گرم نشدن یکی از شوفاژها شدید، این مشکل می‌تواند چند دلیل داشته باشد؛ معمولا برای اینکه آب گرم در رادیاتور بتواند گرمای لازم را ایجاد کند نباید فشار پکیج از حد معینی کمتر باشد. عدد فشار را می‌توانید از روی نمایشگر پکیج بخوانید. در صورت کم بودن فشار از 1.5 بار، احتمالا این مورد علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها یا همه آن‌ها باشد.

  دمای نامناسب شعله:

  گاهی علت گرم نشدن شوفاژ به دمای نامناسب شعله پکیج مربوط می‌شود. این مورد نیز ممکن است به دلیل نقص در مشعل پکیج اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به ارتفاع شعله ربط داده می‌شود.ممکن است در موقع نصب پکیج شعله در جای خوبی نسبت به لوله قرار نگرفته باشد و یا شعله کم باشد و حرارت مورد نیاز برای رسیدن به گرمایش آب فراهم نشود. می‌توان با بیشتر کردن شعله تا حدی این موضوع را برطرف کرد. اما چک کردن مشعل و جایگاه آن و سنسورهای حرارتی نیازمند تکنسین متخصص است. بنابراین از سالم بودن سنسورهای حرارتی و مشعل کاملا مطمئن شوید.

  علت گرم نشدن رایاتور پکیج

  فاصله نامناسب رادیاتور شوفاژ با پکیج:

  نامناسب بودن فاصله پکیج با رادیاتورها بسیار بر انتقال گرما و حرارت به رادیاتورها موثر است. توجه کنید اگر مکان شوفاژ ها نامناسب است به فکر تغییرات باشید و در نظر بگیرید که رادیاتورها نباید بیش از اندازه به پکیج نزدیک و یا از پکیج دور باشند.

  کوتاه بودن ارتفاع شعله و فشار گاز:

  کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان ممکن است، ظرفیت پکیج بسیار کمتر از متراژ ساختمان شما بوده و باعث شود ، به هیچ وجه پکیج نتواند محیط شما را به دمای مطلوب برساند.

  نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت:

  کنترل و تنظیم جریان آب به رادیاتورها به عهده شیرهای رفت و برگشت است. بنابراین اگر این شیرها به شکل صحیح و درست تنظیم نشده باشند ، آب نمی‌تواند به خوبی به رادیاتورها راه پیدا کند و گرما نیز به آن منتقل نمی گردد. در صورتیکه علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ شما این مسئله باشد ، به راحتی با بررسی شیرهای رفت و برگشت قابل تشخیص و ردیابی است.

  جرم گرفتن لوله‌ های شوفاژ:

  یکی دیگر از نکاتی که تعمیرکار شوفاژ به آن دقت میکند، جرم گرفتن لوله های شوفاژ است. اگر لوله‌هایی که به شوفاژها متصل شده‌ اند، جرم گرفته و دچار رسوب شوند، فشار آب کم می‌ شود. اگر با هواگیری رادیاتورها و بالا بردن فشار پکیج مشکل گرم نکردن آن حل نشد، باید به لوله‌های شوفاژ سری بزنید و آن ها را چک کنید.
  وقتی لوله‌ها بر اثر رسوب مواد معدنی آب های سخت گرفته باشند، شوفاژ به دلیل کاهش فشار آب در لوله ها به خوبی گرم نمی شود. برای حل این مشکل باید لوله را با محلول‌های مخصوص جرم گیری کنید. این کار حتما باید توسط یک متخصص انجام شود زیرا استفاده از محلول‌ های جرم گیری بی کیفیت ممکن است به شوفاژ آسیب جدی وارد کند.

  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج

  پاسخ به برخی سوالات شما عزیزان:

  چرا رادیاتور شوفاژ کاملا سرد است ولی آب مصرفی گرم میباشد؟

  1-در پکیج های تک مبدل سوختن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون
  2-در پکیج دو مبدل سوختن شیر موتوری و یا معیوب بودن فنر سوپاپ بایپاس
  3-بسته بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ در زیر پکیج
  4-بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتورها

  چرا رادیاتور شوفاژ گرم است ولی گرمای مطلوبی ندارد ؟

  • نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج
  • رسوب گرفتن مبدل ثانویه
  • رسوب داشتن مسیر لوله کشی و رادیاتورها
  • کثیف بودن توری صافی برگشت
  • کوتاه بودن شعله دستگاه و یا کاهش فشار گاز
  • معیوب بودن سنسور مدار گرمایش
  • معیوب بودن فنر بایپاس و رسوب داشتن آن

  در صورت بروز مشکل سرد بودن رادیاتورها چه کار کنم ؟

  1. رادیاتورها را یک به یک هواگیری و نهایتا فشار پکیج را تنظیم کنید
  2. اگر قسمتی از رادیاتور گرم نمی‌شود، ابتدا شیر رادیاتورهایی که گرم می‌شوند، را بسته و از شیر هواگیری همان رادیاتور سرد تا زمانیکه کاملا گرم شود، آب تخلیه کنید. و نهایتا همه رادیاتورها را باز کنید.
  3. از باز بودن شیرهای زیر پکیج و شیرهای رادیاتورها اطمینان حاصل کنید.
  4. رادیاتورها را از سطح بالا و پایین بدنه لمس کنید، اگر احساس کردید، قسمت پایین رادیاتورها از بالا گرم‌تر هست، شیلنگ های رفت و برگشت اشتباه بسته شده است.
  5. در نهایت دقت کنید، اگر کد خطایی ظاهر شد، با مراجعه به بانک ارور پکیج نسبت به عیب یابی ارور اقدام نمود.

  چه عواملی سبب هواگرفتن پکیج میشود؟

  -وجود سوراخ در لوله ها یا شیر شوفاژ
  -استفاده بی رویه از شوفاژ و پایان عمر مصرفی آن
  -اختلال در اتصالات شوفاژ
  -خوردگی و پوسیدگی لوله ها
  -ورود هوا به شوفاژ
  و …

  علت سرد بودن قسمتی از رادیاتور چیست ؟

  اگر متوجه شدید قسمت پایینی رادیاتور سرد میباشد، و حتی با هواگیری رادیاتور تغییری نکرد. ابتدا از باز بودن کامل شیرهای رادیاتور و کلیه شیرهای زیر پکیج اطمینان حاصل کنید . علت بعدی کثیف شدن توری صافی برگشت میباشد و همچنین رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ و رسوب زدایی مبدل ثانویه و ضعیف شدن فنرر سوپاپ بای پاس میباشد . توجه داشته باشید اگر از شیر ترموستاتیک روی رادیاتورها استفاده میکنید، ممکن است ،بعد از چند سال سر شیر رسوب گرفته و مسیر را به درستی باز نکندف پس شیر ترموستاتیک را روی درجه آخر و باز باز بگذارید.

  مهمترین دلیل از کار افتادن پکیج چیست ؟

  معمولا دلیل اصلی از کار افتادن انواع پکیج دیواری کمبود فشار بار پکیج می‌باشد. فشار بار مناسب پکیج 1/5 بار است، در صورت پایین بودن فشار می‌بایست از طریق شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته است اقدام به تنظیم بار پکیج نمایید.

  چرا رادیاتور گرم است ، اما گرمای مطلوبی ندارد ؟

  • شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج نیمه باز باشد.
  • رسوب گرفتن مبدل ثانویه
  • رسوب داشتن مسیر لوله کشی و رادیاتورها
  • کثیف بودن توری صافی برگشت
  • معیوب بودن سنسور مدار گرمایش
  • رسوب داشتن و معیوب بودن فنر بایپاس
  • دلایل دیگر گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج
  • دلیل سرد بودن رادیاتورها پس از هواگیری
  • بسته بودن شیرهای رادیاتور
  • سوختن شیر موتوری
  • افت فشار پکیج
  • خرابی سنسور پکیج
  • بسته بودن شیرهای رادیاتورها
  • دلیل عدم گرم شدن پایین رادیاتور
  • هوا داشتن رادیاتور
  • رسوب گرفتن رادیاتور
  • مسدود شدن مبدل ثانویه
  • کثیفی توری صافی برگشت
  • برعکس بودن لوله های رفت و برگشت رادیاتور

  علت گرم نشدن رادیاتورهای دور از پکیج :

  یکی از مشکلات رایج در استفاده از پکیج به عنوان وسیله ی گرمایشی، سرد بودن رادیاتورهای دورتر است ، یعنی هرچه از پکیج دور میشویم از گرمای رادیاتور پکیج کمتر میشود.
  اولین علت مشکل گرم نشدن رادیاتورهای دور از پکیج در این است، که مقدار آب گرم وارد شده به رادیاتورها تنظیم نیست، که این کار از طریق تنظیم شیر رفت رادیاتورها به راحتی قابل حل است.
  به عنوان مثال تصور کنید، سه عدد رادیاتور در ساختمان دارید که رادیاتور آخری گرم نیست. در این حالت باید شیر نزدیکترین رادیاتور به پکیج را یک دور، شیر رادیاتور دوم را دو دور و شیر رادیاتور آخر را سه دور باز کنید. به همین راحتی آب گرم در رادیاتورها بالانس می شود و حرارت آخرین رادیاتور به نسبت اولین رادیاتور مساوی خواهد شد.
  البته مشکل سرد بودن رادیاتورهای دور از پکیج علت های دیگری نیز دارد، از جمله ضعیف بودن پمپ پکیج، لوله کشی غیر اصولی رادیاتورها و پایین بودن ظرفیت حرارتی پکیج با توجه به نیاز ساختمان که برای تشخیص دقیق اینکه کدام عامل اصلی ترین دلیل گرم ندشن رادیاتورهای دور از پکیج است به یک متخصص نیاز دارید.

  نکته:

  توجه کنید که به هیچ وجه نباید رادیاتورها را با اسید شستشو داد .برای شست و شو و رسوب زدایی رادیاتورها ما مقاله ای آماده کرده ایم ، که از شما عزیزان دعوت میکنیم، آن را مطالعه نمایید.

  دلایل اصلی گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان :

  • معیوب بودن و یا گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون در پکیج تک مبدل
  • سوختن شیر موتوری در پکیج دو مبدل
  • یکسره شدن فلوسوئیچ
  • کثیف شدن توری صافی برگشت
  • بسته بودن شیر برگشت رادیاتور
  • جرم داشتن مدار گرمایش و داخل رادیاتورها
  • رسوب داشتن مبدل های حرارتی اصلی و ثانویه
  • جرم گرفتن و یا وجود اشکال در فنر سوپاپ و یا بایپاس
  • معیوب بودن سنسور حرارتی مدار گرمایش
  • خرابی ترموستات حد
  • کم بودن فشار گاز ساختمان

  دلیل گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور:

  دلیل گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور نیز با سایر پکیج ها یکسان است ، برای رفع مشکل گرم نشدن رادیاتورهای پکیج خود کافیست با نمایندگی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  هزینه تعمیر رادیاتور پکیج:

  هزینه تعمیر پکیج برای رفع مشکل گرم نشدن رادیاتور پکیج به دلیل معلوم نبودن نوع خرابی و ایراد قطعه از پیش قابل تعیین نیست ، و باید بعد از حضور تعمیرکار پکیج و تست قطعات پکیج مورد بررسی و اعلام هزینه قرار بگیرد .اما تهران سرویس آنلاین این نوید را به مشتریان عزیز میدهد تمامی هزینه های این شرکت طبق نرخ تعیین اتحادیه بود و تمامی فاکتور ها دارای 6 ماه ضمانت میباشد.

  چرا تعمیرکار پکیح خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس