12 علت خنک نکردن داکت اسپلیت

 • 12 علت خنک نکردن داکت اسپلیت (The reason why the duct split does not cool down ) با گسترش استفاده از داکت اسپیلت به جای سیستم های تهویه هوا قدیمی در منازل شاهد ایجاد مشکلاتی از قبیل خنک نکردن داکت اسپلیت و نداشتن سرمایش کافی در فصل تابستان بوده ایم ، در این مقاله قصد داریم به بیان علت خنک نکردن داکت اسپلیت بپردازیم و تمامی زوایای این مشکل را با یکدیگر بررسی کنیم با ما همراه باشید.و سوالات خودتون را در بخش کامنت ها با ما درمیان بگذارید.
  برای دانلود فایل 12 علت خنک نکردن داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.

  رفع مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت :

  با شروع فصل تابستان و استفاده مدام از داکت اسپلیت یکی از رایج ترین مشکلات داکت اسپلیت خنک نکردن محیط است.این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است در دستگاه شما ایجاد شود.برای تعمیر داکت اسپلیت خود باید با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید ،تا نسبت به سرویس و تعمیر داکت اسپلیت شما عزیزان اقدام نمایند.
  کارشناسان تهران سرویس آنلاین در سراسر تهران به صورت 24 ساعته آماده تعمیر داکت اسپلیت شما عزیزان هستند.تفاوتی ندارد که برند داکت اسپلیت شما چیست تیم متخصصان ما همه روزه حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمت به شما مشتریان عزیز میباشند.
  شما میتوانید با عضویت در باشگاه مشتریان تهران سرویس آنلاین از 10% تخفیف ویژه به صورت مادام العمر بر روی تمامی خدمات دریافتی از ما بهرمند شوید.

  داکت اسپلیت چیست و چگونه کار میکند؟

  داکت اسپلیت یک سیستم تهویه مطبوع است که در فصل تابستان محیط را سرد می‌کند و در فصل زمستان گرما تولید می‌کند. این سیستم ها هم سیستم سرمایشی و هم سیستم گرمایشی را در خود جای داده اند و با این حال در داخل سقف جاگذاری می‌شوند و هیچ فضایی را روی دیوار اشغال نمی‌کنند.
  داکت اسپلیت از دو قسمت کندانسور و هواساز تشکیل شده است. کندانسور دارای قطعات مختلفی همچون پروانه، کمپرسور ، دینام و غیره است و هواساز دارای قطعاتی همچون فیلتر، سینی، کویل، دینام، اواپراتور و غیره است.
  هوا ساز قسمتی است که درون سقف نصب می‌شود و سپس از طریق کانال کشی هوای سرد و گرم را به سایر اتاق ها نیز انتقال می‌دهد. طریقه عملکرد داکت اسپلیت در فصل تابستان برای خنک کردن هوا مانند کولر گازی است اما در فصل زمستان برای تولید باد گرم از جریان آب گرم استفاده می‌کند.
  عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند در تابستان موجب تولید باد گرم توسط داکت اسپلیت شوند. در ادامه به بررسی رایج ترین دلایل خنک نکردن داکت اسپلیت ها می‌پردازیم.تعمیر داکت اسپلیت

  چه عواملی باعث خنک نکردن داکت اسپلیت میشود؟

  1. خراب بودن کمپرسور
  2. مسدود شدن لوله‌‌های مسی
  3. فیلتر داکت اسپلیت
  4. دستگاه فن و موتور آن
  5. نیاز به شارژ گاز داکت اسپلیت
  6. مکان نصب کندانسور
  7. صدمه دیدن برد Ducted Split
  8. خراب بودن ترموستات
  9. سرویس نکردن داکت اسپلیت
   برای مطالعه مقاله تعمیر داکت اسپلیت جی پلاس اینجا کلیک کنید.

  1.کار نکردن ریموت داکت اسپلیت:

  گاهی اوقات مشکل از یک دلیل ساده سرچشمه می‌گیرد. بهتر است که اول ریموت کنترل را چک کنید و مطمئن شوید که داکت اسپلیت روی حالت cold قرار دارد. اگر داکت اسپلیت روی حالت سرد قرار دارد اما خانه را خنک نمی‌کند باید عوامل دیگر را بررسی کنید.

  نکته بعدی که باید بررسی کنید این است که ترموستات روی دمای درستی تنظیم شده باشد. ممکن است دستتان خورده باشد و دمایی که ترموستات روی آن تنظیم شده است بالا رفته باشد و همین مسئله ساده منجر به تولید باد گرم توسط داکت اسپلیت شده باشد.

  علت خنک نکردن داکت اسپلیت

  2.ممکن است داکت اسپلیت در حالت HEAT باشد:

  برخی مواقع اصلی‌ترین دلیل خنک نکردن داکت اسپلیت ها این است که داکت اسپلیت در حالت heat (گرما) است. شما پس از اینکه احساس کردید که هوای تولیدی دستگاه خنک نمی‌باشد، قبل از انجام هر کاری ریموت کنترل را بررسی نمایید و مطمئن شوید که داکت اسپلیت بر روی حالت heat نباشد، بلکه بر روی حالت cool باشد. چنانچه داکت شما بر روی حالت cool قرار داشت، سپس می‌توانید به بررسی سایر دلایل که در ادامه مقاله اشاره خواهد شد بپردازید.

  3.کمپرسور داکت اسپلیت:

  یکی از علت خنک نکردن داکت اسپلیت بروز مشکل در کمپرسور داکت اسپلیت می‌باشد.
  کمپرسور یکی از گران قیمت ترین قطعات در داکت اسپلیت است که در صورت بروز هر گونه مشکل در آن هزینه ی سنگینی جهت تعمیر و تعویض آن باید بپردازید.
  کمپرسور یکی از مهم ترین قطعات داکت اسپلیت است که درون کندانسور (یونیت خارجی) قرار می‌گیرد.
  تعمیر کمپرسور کار هر کسی نیست و بهتر است جستجوی علت خنک نکردن داکت اسپلیت ناشی از کمپرسور را به دست نیروهای متخصص و حرفه ای بسپارید و همچنین در صورتی که مشاهده کردید داکت اسپلیت باد گرم می‌زند بهتر است سریعا آن را خاموش کنید تا کمپرسور با مشکل جدی روبه رو نشود و هزینه سنگینی به بار آورد.

  کمپرسور داکت اسپلیت

  4.برد داکت اسپلیت:

  یکی از مهم ترین قطعات داکت اسپلیت برد آن می‌باشد که در صورت بروز هرگونه ایراد در آن می‌تواند یکی از علت خنک نکردن داکت اسپلیت شود.
  برد داکت اسپلیت یکی از قطعاتی است که تمام دستورات داکت اسپلیت از آن گرفته می‌شود در صورتی که یکی از قطعات آن نقص داشته باشند نه تنها علت خنک نکردن داکت اسپلیت می‌شود بلکه امکان اینکه داکت اسپلیت کلا از کار بیفتد وجود دارد.

  5.لوله‌های اتصال داکت اسپلیت:

  داکت اسپلیت از دو قسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است که به واسطه لوله‌های مسی به یکدیگر وصل شده اند.
  یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت لوله‌های اتصال می‌باشند.
  در صورتی که لوله‌های مسی مسدود و یا آسیب دیده باشند اجازه تهویه هوا را نمی‌دهند یکی از علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.
  باید بدانید که برای جستجوی علت خنک نکردن داکت اسپلیت باید لوله‌های مسی هم بررسی شوند.

  6.فیلتر داکت اسپلیت:

  یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت کثیف بودن فیلتر‌ها است.
  درون داکت اسپلیت‌ها هم مانند کولر گازی فیلتر وجود دارد و در زمان تهویه هوا آلودگی‌های موجود درون هوا را گرفته و اجازه ورود آلودگی‌ها به محیط را نمی‌دهد.
  دلیل اینکه می‌گویم علت خنک نکردن داکت اسپلیت کثیفی فیلترها است این است که زمانی که فیلترها کثیف می‌شوند اجازه نمی‌دهند به خوبی تهویه هوا انجام شود و هوای خنک وارد محیط شود.
  قبل از هر کاری برای تعمیر علت خنک نکردن داکت اسپلیت بهتر است که فیلترها  را چک کنید و در جهت تمیز کردن آن‌ها اقدام کنید.
  برای مطالعه مقاله علت روشن نشدن داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.علت خنک نکردن داکت اسپلیت

  7.گاز داکت اسپلیت:

  یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت کم بودن و یا به اتمام رسیدن گاز داکت اسپلیت است.
  داکت اسپلیت و اسپلیت برای خنک کردن محیط نیاز به گاز دارند و باید سالانه گاز داکت اسپلیت شارژ شود و در صورتی که شارژ نشود داکت اسپلیت باد گرم می‌زند.
  شارژ گاز داکت اسپلیت کار هر کسی نیست و یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت شارژ غیر استاندارد گاز داکت اسپلیت می‌باشد پس بهتر است برای شارژ گاز داکت اسپلیت تان از تکنسین‌های حرفه ای زرین سرویس کمک بگیرید.

  8.ترموستات داکت اسپلیت:

  یکی دیگر از مزایای داکت اسپلیت دارا بودن ترموستات است که در برخی موارد علت خنک نکردن داکت اسپلیت می‌باشد.
  ترموستات جهت تنظیم دمای هوای مورد نظر در داکت اسپلیت تعبیه شده است و در برخی موارد که ترموستات با مشکل مواجه می‌شود نمی‌تواند دمای مورد نظر را تنظیم کند و باعث علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.
  در این حالت همه قطعات داکت اسپلیت به درستی کار می‌کنند و این سوال برای شما مطرح می‌شود که چرا داکت اسپلیت خنک نمی‌کند برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.ترموستات داکت اسپلیت

  9.کندانسور یا یونیت خارجی داکت اسپلیت:

  یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت مناسب نبودن جای کندانسور و یا قرار گرفتن کاور روی آن است.
  در بیشتر موارد کندانسور را در مکانی نصب می‌کنید که نور مستقیم خورشید به آن می‌تابد و باعث گرم شدن قطعات درونی کندانسور می‌شود و همین امر باعث علت خنک نکردن داکت اسپلیت می‌شود.
  برای پاسخ به سوال چرا داکت اسپلیت خنک نمی‌کند هم باید بگویم که علت خنک نکردن داکت اسپلیت در اکثر مواقع این است که شما در فصل سرد زمستان برای محافظت از داکت اسپلیت تان روی آن کاور می‌کشید و پس از مدتی فراموش می‌کنید که آن را بردارید و همین امر علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.

  10. محل نصب کندانسور:

  اگر محل نصب کنداستور یا همان یونیت خارجی داکت اسپلیت شما در آفتاب می باشد و یا روی آن پوشش و یا کاور قرار دادید ، نباید انتطار تولید هوای خنک از آن را داشته باشید . یکی از شایع ترین اشتباهات در نصب کنداسور داکت اسپلیت ، قرار دادن آن روبروی نور مستقیم آفتاب می باشد که نتیجه آن تولید هوای گرم و نا مطلوب است . اگر محل مناسبی برای نصب یونیت خارجی دستگاه خود پیدا نمی کنید کارشناسان ما میتوانند آن را در محلی مناسب و استاندارد نصب کنند .

  11.موتور فن و فن داکت اسپلیت:

  یکی دیگر از علت خنک نکردن داکت اسپلیت خرابی فن یا موتور فن داکت اسپلیت می‌باشد.
  فن و موتور فن یکی از مهم ترین قسمت‌های داکت اسپلیت می‌باشد چرا که سرمای تولید شده، به وسیله فن به محیط انتقال می‌یابد.
  در صورت سوختن و یا نیم سوز شدن موتور فن، موتور هیچ کاری انجام نخواهد داد و فن هم بی حرکت می‌ماند و هیچ گونه هوایی به محیط انتقال داده نمی‌شود و یکی از علت باد گرم داکت اسپلیت می‌شود.

  جدول عیب یابی داکت اسپلیت

  خنک نکردن داکت اسپلیت برطرف کردن مشکل داکت اسپلیت
  گرفتگی لوله های مسی لوله های مسی ارتباط دهنده کندانسور و هواساز است.ایجاد نشتی ، شکستگی و یا خم خوردگی لوله مسی باعث خروج گاز مبرد و کاهش خنکی داکت اسپلیت میشود.
  معیوب بودن برد داکت اسپلیت برد داکت اسپلیت یکی از حیاطی ترین قطعات داکت ساپلیت که به عنوان مغز سیستم تهویه مطبوع عمل مینمایند.برد داکت اسپلیت دستور عملکرد قطعات مختلف  را صادر کرده و در صورت بروز مشکل در آن خنکی داکت اسپلیت دچار اختلال خواهد شد.
  کثیفی فیلترهای داکت اسپلیت فیلترهای داکت اسپلیت در بخش هواساز داکت ساپلیت قرار گرفته و در صورت گرفتگی  ایجاد آلودگی در این فیلترها هوا به راحتی رد و بدل نشده و باعث بروز مشکل در داکت اسپلیت خواهد شد.
  خرابی فن داکت اسپلیت در صورتی که فن دستگاه دچار مشکل شود گردش هوا با مشکل مواجه شده و بازدهی داکت اسپلیت کاهش میابد.
  خرابی کمپرسور داکت اسپلیت کمپرسور داکت اسپلیت یا همان قلب تپنده دستگاه در صورتی که به دلایل مختلفی دچار مشکل شود تراکم و چرخش گاز دچار مشکل شده و راندمان دستگاه کم خواهد شد.
  خرابی ترموستات داکت اسپلیت وظیفه ترموستات داکت اسپلیت اندازه گیری دقیق دمای هوائ و تنظیم کردن عملکرد داکتاسپلیت براساس ان صورت میگیرد. در صورت بروز مشکل در این قطعه عملکرد دستگاه دچار مشکل میشود.
  کثیفی کندانسور داکت اسپلیت اگر کندانسور داکت اسپلیت به وسیله ی آلودگی کثیفی دچار گرفتگی شده باشد خنک سازی محیط با مشکل مواجه میشود.

  12.سرویس نکردن داکت اسپلیت:

  از دیگر عواملی که می‌تواند منجر به تولید گرما شود. سرویس نکردن منظم دستگاه است که می‌تواند به مرور زمان کارایی و عملکرد آن کاهش می‌یابد و برای اینکه بهتر کار کند نیاز است که حداقل سالی یک مرتبه دستگاه یک سرویس کامل شود .سرویس داکت اسپلیت از مهمترین نکات استفاده از این دستگاه محسوب میشود چرا که عدم توجه به موارد بالا علاوه بر عدم کار کرد صحیح دستگاه شما در طول زمان باعث خرابی های بیشتر خواهد شد و مشکلات بسیاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد .توصیه تیم کارشناسی تهران سرویس آنلاین برای تمامی عزیزان مصرف کننده داکت اسپلیت این است که با ثبت نام در تهران سرویس آنلاین و دریافت کد اشتراک از خدمات ما بهره مندشوید و علاوه بر استفاده از کد تخفیف باشگاه مشتریان تهران سرویس آنلاین دیگر نگران سرمایش و گرمایش منزل و محل کار خود نباشید.

  علت خنک نکردن داکت اسپلیت

  سرویس داکت اسپلیت :

  سرویس داکت اسپلیت باید به صورت مرتب توسط سرویسکار مجاز انجام گیرد، تا شما در طول استفاده از این سیستم تهویه مطبوع دچار مشکل نشوید.سرویسکاران تهران سرویس آنلاین با چک کردن تمامی عوامل تاثیر گذار در عملکرد داکت اسپلیت فصلی آرام را برای شما عزیزان رقم خواهند زد.از طرفی ضمانت 6 ماه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته گروه فنی ضامن آرامش شما خواهد بود.
  برای ثبت درخواست خود میتوانید از طریق فرم درخواست خدمات و یا از طریق تماس با نزدیکترین شعبه به خود اقدام نمایید.

  هزینه رفع مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت :

  یکی از سوالات رایج درباره داکت اسپلیت هزینه تعمیرات داکت اسپلیت است، اگر بخواهیم به این موضوع پاسخ دهیم باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه تعمیر خنک نکردن داکت اسپلیت بعد از بررسی دستگاه و با توجه به مشکل پیش آمده متفاوت خواهد بود. و هزینه ی ارائه خدمات دریافتی هر مشتری با مشتری دیگر متفاوت خواهد بود ، و نمیتوان برای تمامی عزیزان یک مبلغ ثابتی را در نظر گرفت.اما به شما عزیزان این نوید را خواهیم داد ، که تمامی نرخ های این مجموعه طبق نرخ اتحادیه بوده و مبلغ اضافه تری از مشتریان دریافت نمیگردد.
  اگر میخواهید از هزینه ی برطرف کردن مشکل داکت اسپلیت خود باخبر شوید، همین حالا از طریق چت انلاین و یا تماس با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین درخواست کارشناس خود را ثبت نمایید.

  برطرف کردن مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت در شمال تهران :

  شمال شهر تهران بیشتر منازل برای سیستم تهویه مطبوع منزل خود داکت اسپلیت را انتخاب کرده و به همین راستا نیازمند خدمات سریع و پشتیبانی شبانه روزی در این محدوده میباشند.
  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو در کمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است. کافی است با شماره‌تلفن 22669196 تماس حاصل کرده و درخواست خدمات خود را ثبت نمایید تکنسین داکت اسپلیت شما در کمتر از 1 ساعت در منزل شما حاضر بوده و اقدام به رفع مشکلات داکت اسپیلت خواهد کرد.
  تمامی خدمات تعمیرات داکت اسپلیت در شمال تهران با استفاده از قطعات یدیکی اصلی و با ارائه ضمانت نامه 6 ماه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

  برطرف کردن مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین به منظور گسترش خدمات خود در سطح شهر تهران اقدام به تاسیس شعبات گوناگون در سراسر پایتخت نموده است.
  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس گرفته ،تا از تمامی خدمات تعمیر داکت اسپلیت تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.خدمات ما برای مشترکین دارای کد عضویت تهران سرویس آنلاین دارای 10% تخفیف خواهد بود.

  برطرف کردن مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت در شرق تهران :

  شعبه شرق مجموعه تهران سرویس آنلاین با بیش از 100 تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات انواع برند داکت اسپلیت آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز ساکن مناطق شرق و جنوبی شرقی پایتخت است.
  برای ثبت درخواست خود کافی است، با شماره تماس 77241505 تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام نمایید.اعزام نیرو در تمامی مناطق شرقی پایتخت در کمتر از 1 ساعت انجام خواهد شد.

  برطرف کردن مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر داکت اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی خدمات تعمیر داکت اسپلیت صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  برطرف کردن مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت در جنوب تهران :

  شعبه جنوب تهران با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب تعمیر داکت اسپلیت به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز مبیاشد.
  شعبه جنوب تهران به صورت حضوری در حال فعالیت بوده و شما عزیزان میتوانید با مراجعه با هماهنگی دستگاه های خود از شهرستان را برای تعمیرات به کارگاه تهران سرویس آنلاین بیاورید.

  نحوه ثبت درخواست خدمات در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید، پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس با شما تماس خواهند گرفت و نزدیک‌ترین تکنیسین را برای شما اعزام می‌کنند. مشترکین قبلی با گفتن کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی می‌توانند از 10 درصد تخفیف مجموعه ما بهرمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  در حال عادی بعد از تماس شما با مجموعه ما و ثبت سفارش نزدیک‌ترین تکنیسین در کمتر از 1 ساعت به محل شما اعزام خواهد شد. در صورت درنظرداشتن ساعت خاصی از شبانه‌روز برای حضور تکنیسین ساعت مدنظر را با کارشناسان در میان بگذارید، تا در ساعت مقرر شده تکنیسین به محل شما اعزام شود.

  اگر از ارائه خدمات ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان ما در صوررت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش امده کافیست با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  چرا تعمیرکار داکت اسپلیت خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر داکت اسپلیت
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس