علت یخ زدن کولر گازی

 • علت یخ زدن کولر گازی (The cause of air conditioner freezing)اگر کولر گازی شما یخ زده است و یا در قسمت های مختلف کولر گازی خود برفک زدگی وی و یا وجود یخ را مشاهده  میکنید ،حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، تا دلیل بروز این مشکل را به شما عزیزان توضیح دهیم و بگوییم در مواقع بروز یخ زدگی کولر گازی شما چه اقداماتی باید انجام دهید.
  شما عزیزان میتوانید در  تمام مدت شبانه روز روز با تماس با یکی از نمایندگی های مجاز تهران سرویس آنلاین از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید و در صورت نیاز به تکنسین از طریق تلفن های ما و یا فرم درخواست خدمات سفارش خود را به  ثبت برسانید. باید یادآور شویم که مادر قسمت کامنت های همین مقاله نیز به سوالات شما عزیزان پاسخگو خواهیم بود.
  اگر تا کنون از تخفیف های ما برای تمامی خدمات این مجموعه استفاده نکرده اید ،کافی با ارسال شماره موبایل و نام خانوادگی خود در فرم درخواست کلمه کد اشتراک را برای ما ارسال نمایید، تا پیامک کد تخفیف برای شما ارسال شده و شما بتوانید از تخفیف های باشگاه مشتریان تهران سرویس آنلاین استفاده کنید.
  به خاطر داشته باشید کارشناسان متخصص تهران آنلاین از طریق واتساپ این  شرکت در تمام مدت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.
  مشاهده یخ زدن کولر گازی در قسمت های مختلف یکی از مشکلات رایج در کاربران این سیستم تهویه مطبوع است ،یخ زدن کولر گازی میتواند در یونیت داخلی ،خارجی و یا در لوله های رفت و برگشت آن رخ دهد.
  بررسی علت بروز این مشکل و راه های جلوگیری از آن هدف اصلی این مقالست ، چرا که عدم رسیدگی به موقع به یخ زدن کولر گازی میتواند هزینه های زیاد تعمیرات را برای شما به همراه داسته باشد.

  دلیل یخ زدن کولر گازی:

  یخ زدن کولر گازی در قسمت های مختلف دستگاه ممکن است ایجاد شود.این اتفاق
  خبر از بروز مشکل جدی در کولر گازی شما میدهد، این اتفاق ممکن است در فصل تابستان و یا زمستان رخ بدهد و با بررسی دقیق آن میتوان گفت علت یخ زدن کولر گازی شما عزیزان چیست.اگر کولر گازی شما دچار یخ زدگی شده و برای تعمیر ان به دنبال یک تکنسین متخصص هستید همین حالا با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  قسمت هایی که احتمال یخ‌زدگی و برفک زدن آن‌ها وجود دارد:

  • یخ زدن پنل داخلی کولر گازی و اسپلیت
  • برفک زدن پنل خارجی کولر گازی
  • لوله بزرگ و کوچک اسپیلت (یخ زدن لوله برگشت کولر اسپلیت)
  • یخ‌زدگی لوله کوچک اسپیلت
  • برفک زدن کنداسور کولر

  -علت یخ زدن پنل داخلی کولر گازی :

  بخش اصلی یک کولر گازی کویل‌های آن است که درون آن مایع سرد کننده (مُبَرِد) با دمای بسیار پایین وجود دارد. هوای گرم محیط خانه سرمای مبرد را گرفته و خنک می‌شود و در نتیجه کویل گرم می‌شود و یخ نمی‌زند. در یک سیستم سالم، کویل داخلی گرما را از محیط خانه گرفته و به بیرون منتقل می‌کند. این چرخه توسط تغییر فشار مبرد کنترل و هدایت می‌شود. اما اگر عاملی مانع از دمیدن هوای گرم روی ‌کویل‌ها شود یا عمل تنظیم فشار درست انجام نشود؛ کویل‌ها خیلی سرد می‌شوند و به سرعت یخ می‌زنند. وقتی رطوبت هوا زیاد باشد، این مشکل وخیم‌تر می‌شود زیرا نم موجود روی کویل شروع به یخ زدن می‌کند. در این حالت دیگر هوای گرم محیط به کویل نمی‌رسد و تبادل دما اتفاق نمی‌افتد. هرچه رطوبت هوا بیشتر باشد، یخ بیشتری جمع می شود و اوضاع بدتر می‌شود و قسمت‌های داخلی کولر گازی مثل یخچال‌های قدیمی برفک می‌زند.علت یخ زدن یونیت داخلی کولر گازی

  1-کمبود گاز کولر گازی:

  یکی از شیع ترین دلیل یخ زدن کولر گازی می باشد در واقع اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مشخص شود که دچار نشتی گاز فرئون یا کمبود گاز شده است سیکل سرمایش ان را با مشکل مواجه می کند و در نتیجه پنل داخلی یا لوله های آن دچار یخ زدگی می شود که این مسئله را میتوان با شارژ کردن کولر برطرف کرد.

  ۲- انسداد جزئی در مدار گردش گاز:

  مسدود شدن در مسیر گردش گاز نیز میتواند فشار گاز را پایین بیاورد، و عملکرد دستگاه همانند زمانی که دچار کمبود گاز می شود عمل خواهد کرد .و باعث یخ زدن پنل داخلی کولر گازی می شود.علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی

  ۳- فیلتر های کثیف پنل داخلی:

  فیلترهای بسیار کثیف هوا، اگر فیلتر هوا با گرد و غبار گرفته شود، جریان هوا روی کویل‌های اواپراتور کم خواهد شد. اگر جریان هوا کاهش یابد، کویل‌های اواپراتور خیلی سرد خواهند شد و در نتیجه هوای مرطوب اتاق روی کویل‌ها یخ خواهند زد. وقتی برفک در کویل‌ها تجمع کرد، برفک جریان هوا را بیشتر مسدود می‌کند. و بالاخره، کل پنل داخلی (اواپراتور) به طور کامل برفک و یخ خواهد زد و جریان هوا به صورت کامل قطع خواهد شد. اگر فیلترهای هوا کثیف هستند باید تمیز و یا تعویض شوند.
  کولر گازی برای سرد کردن هوای اتاق نیازمند این است که جریان هوای اتاق از بین پره‌های کویل اواپراتور عبور کند، هر مانعی که باعث شود جریان هوا کم شود ضمن امکان ایجاد برفک و یخ روی کویل‌ها باعث کاهش راندامان کولر گازی می شود.

  ۴ – خرابی فن اواپراتور (فن بلوور)

  کولر گازی از نظر عملکرد مانند یخچال فریزر است. کمپرسور مبرد را بین کنداسور و کویل اواپراتور به گردش می‌آورد مبرد با عبور از کویل‌های اواپراتور گرمای اتاق را گرفته و با گذشتن از کندانسور گرما خود را به محیط بیرون پس می‌دهد. این چرخه باعث خنک‌سازی می‌شود. برای اینکه کویل‌های اواپراتور بتوانند به صورت بهینه گرما محیط را بگیرند، هوای اتاق توسط یک فن روی آنها دمیده می‌شود. خرابی فن بلوور باعث میشود که هوا بین اواپراتور جریان نداشته باشد و رطوبت و برفک روی کویل ها زیاد شود و یخ بزند.بروز هریک از مشکلات زیر خبر از خرابی فن دستگاه داشته و شما باید به فکر تعمیر و تعویض آن باشید :

  • کاهش سرعت فن دمنده
  • مشکلات در راه اندازی واحد کولر گازی
  • صدای زمزمه یا زمزمه مداوم
  • کاهش شدید هوای گرم دمیده شده از خارج

  5- ترموستات کولر گازی :

  اکثر سیستم های تهویه مطبوع دارای محدوده دمایی از پیش تعیین شده هستند و اگر دمای بیرون به زیر 60 درجه فارنهایت برسد، نمی توانند کار کنند. در نتیجه، بسیاری از صاحبان خانه دچار یخ زدگی مکرر می شوند، زیرا دمای پایین عصر مانع از عملکرد صحیح کولر می شود. همچنین باعث کاهش فشار داخل دستگاه و در نتیجه تجمع یخ می شود.یخ زدن یوینت داخلی کولر گازی

  علت یخ زدن پنل داخلی کولر اسپلیت :

  علت یخ زدن پنل داخلی کولر اسپلیت نیز مانند سایر قسمت های کولر گازی بوده وباید تمامی موارد گفته شده مورد بررسی قرار گیرد.

  استفاده از کولر گازی در هوای سرد:

  زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است سعی کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون استفاده بیش از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

  • کم بودن گاز کولر گازی
  • تزریق بیش از حد گاز در زمان شارژ اولیه
  • بروز نشتی در کولر گازی
  • نیاز به سرویس سالانه
  • گرفتگی مدار داخلی یونیت داخلی
  • ضعیف شدن موتور فن داخلی
  • عمل نکردن سنسور

  یخ زدن پنل بیرونی کولر گازی :

  یخ زدن یونیت خارجی کولر گازی در فصل زمستان اتفاق می‌افتد ،که می توان علت اصلی آن را سرد شدن بیش از حد فضای بیرونی  و همچنین گرفتگی سیکل  تبرید عنوان کرد.اما این اتفاق ممکن است به دلایل دیگری که در ادامه به آنها می پردازیم اتفاق بیفتد.
  به خاطر داشته باشید در زمان خرید کولر گازی اگر قصد استفاده از آن در یک محیط سردسیر را داری سعی کنیم حتماً کولر گازی های اینورتر دار که از گاز r۴۱۰ استفاده می کند انتخاب نمایید، چرا که این کولرهای گازی مجهز به سنسور ضد یخ میباشد.

  علت یخ زدن یونیت خارجی :

  • خرابی فن کندانسور کولر گازی
  • خرابی سنسور بیرونی یا برد فرمان کولر گازی
  • خرابی شیر برقی کولر گازی
  • کمبود مبرد یا شارژ گاز کولر گازی
  • استفاده از گاز  R22

  1-خرابی فن کندانسور کولر گازی :

  زمانیکه به هر دلیل فن کندانسور عمل نکند ، در این صورت کولر گازی امکان تولید باد گرم را نخواهد داشت و کندانسور یخ می بندد.

  2-خرابی سنسور بیرونی یا برد فرمان کولر گازی :

  اگر سنسور کولر گازی یا برد فرمان کولر گازی با مشکل رو‌به‌رو شود یا معیوب گردد در این صورت فرمان شروع به کار گرم کردن کندانسور صادر نشده و همین امر سبب یخ زدن کندانسور می شود.

  3-خرابی شیر برقی کولر گازی :

  در صورتی که شیر برقی نتواند در زمان مناسب سیکل را برعکس کند ، هوای سرد به بیرون منتقل می شود و از آنجاییکه هوای بیرون هم سرد است امکان یخ بستن کولر گازی بالا می رود.

  4-کمبود مبرد یا شارژ گاز کولر گازی :

  در صورت کافی نبودن شارژ گاز کولر گازی امکان یخ بستن کندانسور و لوله آن در فصل سرد سال بسیار زیاد می باشد که با انجام شارژ گاز به موقع شما می توانید از این امر جلوگیری نمایید.علت یخ زدن لوله های کولر گازی

  دلایل برفک زدن لوله های کولر گازی:

  1-خراب شدن برد اصلی کولر گازی:

  برد اصلی کولر گازی مغز کولر و یکی از گران قیمت ترین قطعات کولر است که عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه را کنترل می‌کند. خرابی در هر یک از بخش‌های برد اصلی دستگاه، می‌تواند عملکرد کولر را با اختلال مواجه کند. پس از اطمینان حاصل کردن از سالم بودن سایر قسمت‌های دستگاه، این قسمت باید مورد بررسی قرار گیرد.

  2-خرابی موتور فن کولر گازی:

  یکی دیگر از دلایل برفک زدن لوله های کولر گازی اسپلیت خراب شدن راه انداز بلوور یا سوختن موتور فن کولر است. وجود این اشکالات باعث می‌شود فن بلوور نتواند فعالیت خود را به درستی انجام دهد و با گذر زمان پنل داخلی و سایر قسمت‌های کولر گازی اسپیلت دچار برفک زدگی خواهند شد. در صورتی که به هر دلیلی موتور فن کولر کار نکند، متوجه تغییر صدای کارکرد دستگاه خواهید شد. در صورتی که عامل بروز مشکل در کولر شما این مورد باشد، برای تشخیص و برطرف کردن آن باید از تعمیرکار حرفه‌ای از تعمیرات کولرگازی کمک بگیرید.

  3-ناکافی بودن گاز کولر گازی:

  اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مانند نشتی گاز فریون یا جا به جایی نادرست و … کمبود گاز داشته باشد و از گاز کافی برخوردار نباشد، سیکل سرمایش با مشکل مواجه می شود. در این شرایط، برف زدن لوله برگشت کولر گازی اتفاق عجیبی نیست و ممکن است شاهد بروز آن باشید.

  4-کثیفی فیلترهای کولر گازی :

  فیلترهای کولر گازی جزو قطعات مصرفی دستگاه هستند که با استفاده مداوم به مرور کثیف شده و مسدود می‌شوند. کثیف شدن فیلترهای کولر گازی می‌تواند موجب عملکرد نامناسب در فن بلوور شده و برفک زدن قسمت‌های مختلف کولر را باعث شود. برای بررسی این موضوع باید پس از خاموش کردن کولر، کاور آن را باز کرده و فیلترها را خارج کنید. در صورتی که مدت زمان زیادی از عمر فیلتر گذشته باشد، بهتر است به جای تمیز کردن فیلتر آن را تعویض کنید.

  5-وجود انسداد در مسیر لوله‌های کولر گازی:

  در صورتی که مسیر لوله‌های کولر گازی مسدود شده باشد یا قطعاتی نظیر شیر برقی خراب شده یا گرفتگی داشته باشند، امکان برفک زدن لوله های کولر گازی اسپلیت وجود دارد. برای بررسی این موضوع باید مسیر لوله‌های کولر را بررسی کرده و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید. برای بررسی سلامت شیر برقی به تجهیزاتی نظیر مولتی متر نیاز خواهید داشت.

  6-عدم وجود هوا در کویل اواپراتور کولر گازی:

  روند کاری اسپلیت و کولر گازی به این ترتیب است که با گرفتن دمای محیط، دما را کاهش داده و موجب خنک شدن محل می شوند. اگر سیستم تهویه مطبوع شما به طور صحیح جریان هوا را از روی اواپراتور عبور ندهد، این تبادل گرما اتفاق نمی افتد و گاز فریون نمی تواند بخوبی گرما را از خانه خارج کند. در نتیجه به مرور دمای گاز کاهش پیدا کرده و لوله ها یخ می زنند.

  در چه زمانی کولر گازی دچار یخ زدگی میشود؟

  یخ زدگی در دو حالت سرمایش (فصل تابستان ) و حالت گرمایش ( فصل زمستان) رخ می دهد.علت یخ زدن پنل داخلی کولر گازی

  دلایل برف زدن لوله برگشت کولر گازی:

  • عدم وجود هوا در کویل اواپراتور
  • خرابی فن بلوور
  • کثیف بودن فیلتر های کولر گازی
  • بهم ریختن استاندارد دمایی
  • کاهش حجم گاز
  • خرابی اجزای مختلف کولر گازی
  • انسداد و گرفتی لوله ها

  راهکارهای رفع مشکل یخ زدن لوله برگشت کولر گازی:

  1-تعویض فیلتر هوای کولر گازی
  2-بررسی و تمیز کردن کویل اواپراتور کولر گازی یا اسپلیت
  3-بررسی جریان هوای داخل کولر گازی و مطمئن شدن از باز و عادی بودن جریان هوا
  4-بررسی فن بلوور و در صورت نیاز تعویض کردن آن
  5-استفاده از حالت فن کولر گازی در زمانی که هوای بیرون منزل سرد است.

  چگونه از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنیم؟

  تشخیص علائم اولیه یخ زدگی کولر گازی شما می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، اگر مراقب باشید، احتمال اینکه برخی از علائم اولیه مشکل را متوجه شوید وجود دارد. این شامل کاهش سرعت فن دمنده و فیلترهای هوای مشکل ساز و پر سر و صدا می شود. بسیاری از مشکلات انجماد AC را می توان با تعمیر و نگهداری منظم و تنظیم به موقع به سرعت حل کرد. یک تکنسین تهویه مطبوع با تجربه می تواند اولین نشانه های چنین مشکلاتی را شناسایی کند و از خرابی های مکانیکی جلوگیری کند. بازرسی های منظم توسط تکنسین کولر گازی واجد شرایط به تشخیص به موقع کویل های کثیف یا مسدود شده کانال کمک می کند و از تعویض پرهزینه جلوگیری می کند.
  1-سرویس کولر گازی به صورت مرتب بایئ صورت پذیرد.
  2-شارژ گاز کولر گازی باید در هر سرویس چک شود.
  3-تعویض فیلتر هوای کولر گازی
  4-بررسی و تمیز کردن کویل اواپراتور کولر گازی
  5-بررسی جریان هوای داخل کولر گازی و مطمئن شدن از بسته نبودن جریان هوا
  6-استفاده از حالت فن کولر گازی در زمانی که هوای بیرون منزل سرد است.

  اما در داخل کولر گازی نیز سیکلی ایجاد شده است ،که مانع از یخ زدن کولر گازی خواهد شد بدین صورت که برد کولر گازی را به نحوی طراحی کرده اند که بعد از مدتی که از  کارکرد کولر گازی گذشت فرمانی جهت متصل شدن شیر برقی صادر خواهد شد که به این وسیله  شیر برقی سیکل را برعکس و هوای گرم را به بیرون هدایت میکنند، تا یخ کمی که درکندانسور تشکل شده است به وسیله این هوای گرم اب شود و به اصطلاح عمل دیفراست انجام شود.

  هنگام یخ زدن کولر گازی چه کاری انجام دهید ؟

  بهترین کاری که می‌توانید هنگام یخ زدن کولر انجام دهید کمک گرفتن از یک تعمیرکار ماهر است. توصیه‌های زیر به شما در مواجهه با این مشکل کمک خواهد کرد.

  مرحله اول: یخ را آب کنید:

  دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید یخ ذوب شود. ممکن است ذوب شدن کامل یخ‌ها یک روز طول بکشد پس بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که آن روز را در جای دیگری باشید تا گرما شما را کلافه نکند.

  هرگز وقتی اواپراتور یخ زده است از کولر گازی استفاده نکنید چون باعث آسیب جدی به کمپرسور می‌شود.کمپرسور گران‌ترین قطعه در کولر گازی است و آسیب دیدن آن هزینه زیادی به شما تحمیل خواهد کرد. به خاطر داشته باشید هرگز نباید یخ‌ها را با یک جسم سنگین یا ابزار تیز بشکنید ممکن است به اجزای سازنده آسیب برسانید و مشکلات بیشتری برای کولر بوجود بیاورید.

  مرحله دوم: کویل‌ها را خشک کنید:

  وقتی یخ‌ها آب شدند، اواپراتور را خشک کنید و فن را روشن کنید. ترموستات را طوری تنظیم کنید تا فقط فن دستگاه کار کند تا با چرخش هوا کویل‌ها سریع‌تر خشک شوند. بعد از خشک شدن می‌توانید از کولر استفاده کنید.. پیشنهاد می‌کنیم به دنبال ریشه‌یابی و حا اصولی مشکل باشید تا دوباره مشکلی برای شما پیش نیاید.

  دلیل یخ زدن لوله کوچک کولر دوتیکه :

  دلیل یخ زدن کولر گازی به صورت کامل در مقاله گفته شده است،علت یخ زدن کولر های اسپلیت نیز مانند سایر کولر های گازی یکی از موارد بالاست ،در صورت پیدا نکردن علت یخ زدگی کولر گازی کافیست با کارشناسان ما در تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای :

  علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای نیز مانند کولر گازی های اسپیلت است ، و چیزی مجزا از آن نمیباشد ،چرا که سیستم های کولر گازی بسیار شبیه هم است فقط باید به دنبال آن بگردیم ،در صورت نیاز با تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  اگر کولر گازی شما یخ زده است و نمیدانید برای تعمیر آن باید با کجا تماس حاصل کنید، من به شما عزیزان مجموعه ی تهران سرویس آنلاین را توصیه میکنم.
  شرکت ما با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه تعمیرات انواع برند کولر گازی آماده است تا تمامی مشکلات کولر گازی شما را در کمترین بازه زمانی برطرف نماید.
  کافی است با نزدیکترین شعبه مجموعه ما به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین سایت نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید.
  تیم متخصصان مجموعه ما از بهترین متخصصان پایتخت تشکیل شده و در تعمیرات خود از بهترین قطعات یدکی استفاده مینمایند همین امر سبب شده تا بالاترین کیفیت خدمات را به مشتریان عزیز ارائه نمایند.
  تمامی خدمات کولر گازی در این مجموعه دارای ضمانت 6 ماه بوده که این 6 ماه از زمان صدور فاکتور محاسبه شده و تمامی موارد فاکتور شما را شامل میشود.

  برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی در شمال تهران :

  با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.
  این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.
  شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.
  برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

  برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.
  برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی در شرق تهران :

  پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.
  تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

  برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.
  اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

  برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی در جنوب تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.
  ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی میتوانید همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.
  پس از ثبت درخواست پیامک حاوی کد تایید درخواست به انضمام کد اشتراک مشتریان تهران سرویس آنلاین برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.
  مشتریان عزیز میتوانند در تماس های بعدی با مجموعه با ارائه کد اشتراک از ۱۰% تخفیف ویژه برخوردار شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  در حال عادی بعد از تماس شما با مجموعه تهران سرویس آنلاین و ثبت سفارش نزدکترین تکنیسین در کمتر از ۱ ساعت به محل شما اعزام خواهد شد.در صورت در نظر داشتنن ساعت خاصی از شبانه روز برای حضور تکنیسین ساعت مد نظر را با کارشناسان در میان بگذارید ،تا در ساعت مقرر شده تکنیسین به محل شما اعزام شود.
  اگر از ارائه خدمات کولر گازی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:
  مشتریان عزیز برای طرح هرگونه شکایت و یا نارضایتی از نحوه ی انجام خدمات ، هزینه ها ، نحوه ی برخورد تکنسین ، بدقولی …..با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و پشتیبانی مجموعه را در جریان امور قرار دهید.
  شکایت مطرح شده در کمترین زمان ممکن بررسی و نتیجه ی نهایی به شما عزیزان گزارش خواهد شد.
  لطفا در صورت بروز مشکل از هرگونه تماس و یا بحث لفظی با تکنسین خودداری کرده و در اسرع وقت پشتیبانی را در جریان قرار داده تا امور شما به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  لینک کوتاه مقاله :https://b2n.ir/f54803

  منبع : https://www.atlascare.ca/blog/why-do-air-conditioners-freeze-5-possible-causes-of-a-frozen-air-conditioner/

  • چگونه مشکل را برطرف کنیم
   با تکنسین تهویه مطبوع محلی خود تماس بگیرید تا سن و وضعیت فرسودگی کلی فن دمنده و موتور آن را بررسی کنید. آنها همچنین باید سرعت چرخش فن و توان خروجی را بررسی کنند تا از حداکثر عملکرد اطمینان حاصل کنند. بسته به میزان آسیب، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

   تصویر محل دمنده فن واحد تهویه مطبوع
   پوشش هواکش کف سفید در خانه روی کف چوبی و دیوار آبی
   4. دریچه مسدود شده بازگشت و ثبت نام
   دریچه‌های تهویه مطبوع و رجیسترها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هوای گرم‌تر و مرطوب را به داخل می‌کشند و آن را به سمت هندلر می‌برند، جایی که خنک و رطوبت‌زدایی می‌شود. بسیاری از مردم نمی دانند که انسداد دریچه یا بسته شدن بیش از حد دریچه ها می تواند منجر به یخ زدن AC شود. وقتی هوای کافی روی سیم پیچ گردش نمی کند، رطوبت متراکم می شود و یخ می زند.

   چگونه مشکل را برطرف کنیم
   ترموستات را در حالت خاموش یا فن قرار دهید و اجازه دهید سیم پیچ آب شود
   اثاثیه و سایر اشیاء را از هر گونه بازگشتی دور کنید
   بیش از 2-3 دریچه تغذیه را نبندید
   5. مسائل مربوط به کانال هوا
   داکت ها گذرگاه هایی برای انتقال و خروج هوا از یک سیستم کولر گازی هستند. نشتی ها و انسدادها مانع از جریان مناسب هوا می شود که از رسیدن هوای گرم به کویل ها و یخ زدن آنها جلوگیری می کند.

   چگونه مشکل را برطرف کنیم
   گرد و غبار و موانع مانند پرده ها، مبلمان، نزدیک دریچه های هوا را بررسی کنید
   اطمینان حاصل کنید که تعمیر و نگهداری معمولی انجام شده است
   برای بازرسی جریان هوا با یک متخصص کولر گازی تماس بگیرید
   کانال های هوای کولر گازی کثیف
   کویل اواپراتور کولر گازی کثیف و گرفتگی
   6. کویل های کثیف و گرفتگی
   کویل اواپراتور شما گرما را از هوای داخل خانه گرفته و این گرما را به هوای خنک تری تبدیل می کند. به عبارت دیگر، یکی از اجزای اولیه سیستم تبادل حرارت است. از آنجایی که کویل مرطوب است، به راحتی گرد و غبار و زباله را می گیرد. کویل های کثیف جریان هوا را محدود می کنند.

   چگونه مشکل را برطرف کنیم
   اولین کاری که باید انجام دهید این است که واحد کولر گازی را خاموش کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید. وقتی صحبت از تمیز کردن کویل های اواپراتور کثیف می شود، می خواهید از خدمات یک متخصص کولر گازی استفاده کنید.

  • چگونه از یخ زدگی کولر گازی خود جلوگیری کنم؟

   علاوه بر این، نکات زیر را دنبال کنید تا کولر گازی خود را در شرایط عالی کار کنید:

   فیلترهای هوا را هر چند ماه یکبار تعویض کنید
   دمنده و فن را تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید
   از تهویه و مجرای مناسب اطمینان حاصل کنید
   اگر به طور منظم از کولر گازی استفاده می کنید، بازرسی های مکرر را برنامه ریزی کنید
   جلوگیری از یخ زدن کولر گازی شما
   اگر در مراحل اولیه به اندازه کافی آن را بگیرید، ممکن است بتوانید از عهده یخ زدن کولر گازی برآیید. با این حال، اگر یخ زدگی ناشی از نشت مبرد یا سیم پیچ اواپراتور آسیب دیده باشد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک سیستم تهویه مطبوع جدید را در نظر بگیرید.

  • 2. مبرد کم
   دومین دلیل رایج برای یخ زدگی کولر گازی شما سطح پایین مبرد است. توانایی کولر گازی برای حفظ دمای ثابت به مبرد بستگی دارد. بیشتر نشت مبرد برای مدت طولانی بدون توجه می ماند و می تواند در خطوط مبرد، کمپرسور یا کویل اواپراتور پیدا شود. سطوح پایین مبرد می تواند بر عملکرد کویل اواپراتور تأثیر بگذارد و در نتیجه باعث تجمع رطوبت می شود. با گذشت زمان، این می تواند باعث یخ زدن سیم پیچ شود.

   تاخیر در بازگرداندن سطوح لازم مبرد می تواند باعث آسیب شدید به کمپرسور شود و تعویض یا تعمیر کمپرسور معیوب می تواند بسیار گران تمام شود. افرادی که یک واحد کولر گازی قدیمی با کمپرسور آسیب دیده دارند، احتمالاً به دلیل گران بودن قطعه تعویض، به فکر خرید یک واحد جدید هستند.
   3. فن دمنده آسیب دیده
   کشیدن هوای گرم به داخل کانال ها و گردش هوای خنک در سراسر خانه، وظیفه اصلی یک فن دمنده است. با این حال، اگر فن دمنده آسیب ببیند یا خراب شود، این فرآیند انتقال حرارت می تواند متوقف شود. اگر فن دمنده به درستی کار نکند، میعان بیش از حد ممکن است روی سیم پیچ ها ایجاد شود. بدون جریان هوای کافی، سیم پیچ ها و خط مبرد ممکن است یخ بزنند.

  • کثیف بودن فیلتر کولر گازی
   چگونه مشکل را برطرف کنیم
   اکثر تکنسین ها توصیه می کنند فیلتر هوا را هر سه تا چهار ماه یکبار تعویض کنید. با این حال، تعداد دفعات تعویض فیلتر هوا به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند نوع فیلتر هوا، تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند، شرایط آب و هوایی، میزان دود داخل اتاق، استفاده روزانه از کولر گازی، و حضور اعضای خانواده که با بیماری هایی مانند آسم، آلرژی، COPD یا بیماری احتقانی قلب زندگی می کنند. یک آزمایش خوب برای اینکه ببینید آیا نیاز به تعویض فیلتر هوا دارید یا خیر این است که متوجه شوید نور می تواند از فیلتر بتابد یا خیر.

   مردی که ابزاری برای اندازه گیری سطح مبرد یک کولر گازی در دست دارد

  • 1. فیلتر هوای کثیف
   وظیفه اصلی فیلتر هوا جذب آلاینده های هوا مانند کپک، گرد و غبار و خاک است و آنها را از مجاری کولر گازی دور نگه می دارد. جریان هوای ثابت سیم پیچ اواپراتور را از رطوبت دور نگه می دارد. این فیلتر دارای ساختار کمی متخلخل برای عملکرد بهتر فیلتر است. با این حال، تجمع آلاینده ها بر روی سطح آن می تواند جریان هوا را به سیستم کولر گازی محدود و کاهش دهد و اجازه دهد رطوبت و در نهایت یخ زدگی ایجاد شود.

   تعویض یا تمیز کردن فیلتر کولر گازی آسان است اما با برخی اقدامات احتیاطی اساسی.

   ابتدا خنک کننده ترموستات کولر گازی را خاموش کنید
   فن را روشن کنید تا هوای گرم روی کویل دمیده شود تا یخ زدایی تسریع شود. احتیاط: از آب داغ برای تسریع در یخ زدایی استفاده نکنید. ریختن آب داغ می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد.
   حالا فیلتر هوا را چک کنید

   میدونی؟ وزارت انرژی ایالات متحده می گوید که تعویض فیلترهای هوای کثیف می تواند به بهبود بهره وری انرژی کولر گازی 5-15٪ کمک کند.

  • یخ زدگی کولر گازی زمانی اتفاق می افتد که یخ روی دستگاه جمع شود، یک خط کولر گازی یخ زده یا زمانی که یخ روی سیم پیچ اواپراتور تشکیل شود. دو مشکل اول را می توان به طور کلی با یک بررسی بصری شناسایی کرد. با این حال، تعیین اینکه آیا کویل اواپراتور شما یخ زده است کمی سخت تر است و اغلب به کمک حرفه ای نیاز دارد. شما باید درب پنل واحد کولر گازی را باز کنید و یخ را بررسی کنید – اگرچه، حتی در صورت عدم تجمع یخ، سیم پیچ اواپراتور ممکن است همچنان یخ زده باشد.

   دانستن نحوه تشخیص و رفع علائم سیستم تهویه مطبوع ضعیف می تواند به شما در محافظت از دستگاه در برابر آسیب بیشتر (و پرهزینه تر) کمک کند.

  • یک کولر گازی مرکزی بیشتر از خنک کردن فضای داخلی اتاق انجام می دهد. یک تهویه مطبوع با عملکرد مناسب باید رطوبت را نیز کاهش دهد و بسیاری از واحدهای تهویه مطبوع در حذف ذرات گرد و غبار از طریق فیلترهای پیشرفته مهارت دارند. با این حال، تجمع یخ یک مشکل مرتبط با انواع مدل‌های کولر گازی است و کمپرسور را تحت تأثیر قرار می‌دهد و جریان هوا را مختل می‌کند. اگر این مشکل برای مدت طولانی ادامه یابد، آسیب می تواند شدید باشد.

  • واحد تهویه مطبوع مورد اعتماد شما که گرمای سوزان را تسکین می دهد، می تواند یخ زدگی ایجاد کند و غیر کاربردی شود. یخ زدگی AC یک مشکل رایج است، اما تعداد کمی از مردم علت آن را درک می کنند. علاوه بر این، این می تواند برای بهترین واحدهای تهویه مطبوع از بزرگترین برندها و در هر زمانی از سال اتفاق بیفتد. معمولاً این مشکل بدون علائم قابل توجه ظاهر می شود. به دلیل تشکیل یخ روی کویل اواپراتور یا به شکل فن دمنده آسیب دیده، اغلب می تواند منجر به تعمیرات پرهزینه شود.

  • در نهایت، و مهمتر از آن، HVAC pro می تواند کانال های هوای شما را برای جریان هوای مناسب ارزیابی کند. گاهی اوقات انجام این کار به دلیل پیچیده و سخت بودن سیستم کانال هوای شما دشوار است. راه های زیادی برای مهار جریان هوا در مجاری هوا وجود دارد (به وبلاگ ما در مورد تعادل هوا مراجعه کنید). بررسی لوله کشی خود در بهار و پاییز به جلوگیری از بروز مشکلی که ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد، کمک می کند.
   برای جمع بندی:
   کولر گازی شما یک ماده شیمیایی خاص به نام مبرد دارد که برای خنک کردن خانه شما حیاتی است. اگر مبرد خیلی سرد شود، متوجه یخ زدن کولر گازی خود خواهید شد. حتی در گرم ترین روزها.

   همیشه از قبل برنامه ریزی کنید و سیستم کولر گازی خود را به درستی نگهداری کنید. به دنبال نشانه‌هایی باشید که نشان می‌دهد چیزی درست نیست، و وقتی متوجه چیزی نادرست شدید، منتظر عمل نباشید وگرنه مشکل بدتر می‌شود.

   اگر در مریلند زندگی می کنید و به خدمات سریع، مقرون به صرفه و دوستانه نیاز دارید، SuperTech بهترین شرکت تعمیر کولر گازی است که می توانید پیدا کنید! به صورت آنلاین برنامه ریزی کنید یا همین امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

   ما به شما در هر یک از مشکلات تهویه مطبوع شما کمک خواهیم کرد. حتی اگر به این معنی باشد که ما زیر نور خورشید داغ هستیم و به واحد کولر گازی منجمد شما نگاه می کنیم. و اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، ما وبلاگی داریم که در مورد روش های عیب یابی آن بحث می کنیم!

  • چگونه از یخ زدن کولر گازی خود جلوگیری کنم؟
   همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هر چیزی که جریان هوای معمولی کولر گازی را مسدود کند باعث یخ زدن AC شما می شود.

   ساده ترین و ساده ترین کار برای جلوگیری از یخ زدگی کولر گازی این است که فیلترهای خود را مرتباً تعویض کنید. این به این معنی است که از 4 تا 12 بار در سال بسته به نوع فیلتر هوا، چند نفر در یک خانه زندگی می کنند و حیوانات خانگی وجود دارند.

   در مرحله بعد، یک برنامه نگهداری پیشگیرانه تنظیم کنید. از یک متخصص تهویه مطبوع بخواهید سیستم AC شما را در بهار، قبل از اینکه خورشید با قدرت کامل خارج شود، بازرسی کند. سرویس تهویه مطبوع می تواند از یخ زدگی کولر گازی و سایر مشکلات تعمیر کولر گازی جلوگیری کند و همچنین عمر سیستم تهویه مطبوع شما را افزایش دهد.

   تکنسین بررسی می‌کند: فیلترهای هوای شما از نظر آلودگی، کویل‌های شما برای آلودگی، سطح مبرد شما برای نشتی، تخلیه شما برای انسداد، و فن دمنده شما برای چرخش و سرعت مناسب. تمام راه‌هایی را که کوک‌های کولر گازی می‌توانند به شما کمک کنند را در وبلاگ ما در مورد آنها کاوش کنید!

  • حالا صبر کن به سیم پیچ اواپراتور منجمد و/یا خط مبرد زمان دهید تا ذوب شود. در شرایط شدید ممکن است تا یک روز کامل طول بکشد.

   شما می خواهید مطمئن شوید که مبرد منجمد به کمپرسور نمی رسد. این بد خواهد بود. کمپرسور فقط برای دریافت بخار داغ ساخته شده است. و ارزان نیستند

   ترموستات خاموش و فن روشن (1)
   دوم، فیلتر هوای کثیف خود را بررسی و تعویض کنید
   حتی کمی کثیفی می تواند منجر به جریان ناکافی هوا شود.

   اگر فیلتر هوای شما ناپاک به نظر می رسد، از شر آن خلاص شوید. و حتما فیلتر خود را با فیلتر تمیز تعویض کنید. شما نمی خواهید کثیفی ناشی از هوا روی سیم پیچ جمع شود. این منجر به یخ زدن AC شما می شود.

   سوم، دریچه های خود را بازرسی کنید
   به دنبال هر چیزی باشید که ممکن است آنها را در هر دو طرف مسدود کند و آن را پاک کنید. همه اتاق ها را برای دریچه های بسته بررسی کنید – ممکن است یک دریچه منبع بسته در گوشه ای مبهم وجود داشته باشد که فراموش کرده اید.
   در آخر، زمان روشن کردن مجدد سیستم HVAC فرا رسیده است.
   آن را به طور معمول اجرا کنید و مراقب آن باشید. اگر دوباره مشاهده کردید که یخ تشکیل می شود، آن را خاموش کنید اما فن را روشن کنید تا یخ آب شود. سپس با یک تکنسین HVAC تماس بگیرید.

   البته، بهترین راه برای از بین بردن مشکلاتی مانند یخ زدگی خط کولر گازی، جلوگیری از وقوع آنهاست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس