علت جوش آوردن پکیج چیست؟

عدم رسیدگی به پکیج و عدم توجه به سرویس پکیج دیواری میتواند منجر به جوش آوردن پکیج شما شود، چرا که پکیج از جمله وسایلی است که هر روزه در حال استفاده است و اصطحلاک بالایی دارد.
برای جلوگیری از این اتفاق میخواهیم علت جوش آوردن پکیج  را مورد بررسی قرار دهیم و به شما بگوییم در حین بروز این مشکل چه کاری باید انجام دهیم.

جوش آوردن پکیج چه نشانه‌هایی دارد؟

جوش آوردن پکیج معمولا با سر و صداهای بلند، روشن شدن چراغ قرمز، نشان دادن کد خطا و بخار کردن همراه است. اصولا پکیج پس از بروز این نشانه‌ها در هنگام جوش آوردن، خاموش می‌شود. اما علت جوش آوردن پکیج چیست و چرا پس از مدتی، خود به خود خاموش می‌شود؟ در ادامه به سراغ پاسخ این پرسش‌ها رفته‌ایم.

اعزام کارشناس به تمامی نقاط تهران زیر یک ساعت

علل جوش آوردن پکیج چیست؟

در بررسی عوامل جوش آوردن پکیج دیواری به مسائل زیر برخورد خواهیم کرد:

  • هوا گرفتگی در مدار گرمایشی پکیج
  • قطع بودن شیرهای رفت و برگشت
  • مشکل در جریان آب پکیج
  • خراب بودن پمپ سیرکولاسیون
  • خراب بودن یکی از قطعات پکیج
  • رسوب گرفتن مبدل های حرارتی
  • جرم گرفتن مبدل های پکیج
  • پایین بود فشار گاز پکیج
  • خراب بودن برد دستگاه

اختلال در جریان آب در مدار پکیج:

تشکیل رسوب می‌تواند جریان آب را مسدود کرده و اجازه ندهد تا آب در مدار پکیج گردش کند، البته خرابی منبع انبساط دستگاه یا نشتی آن نیز می‌تواند مانع از جریان صحیح آب شود. در چنین شرایطی، پکیج شروع به سر و صدا کرده و پس از برخواستن بخار از دستگاه، خاموش خواهد شد و یا به عبارتی جوش خواهد آورد. پسی می‌توان اولین علت جوش آوردن پکیج را، گردش نیافتن آب در دستگاه دانست که دلایل آن نیز ذکر شد.

رسوب گرفتن مبدل پکیج:

از دیگر علت جوش آوردن پکیج، رسوب گرفتن دستگاه بوده که این امر هم مانع گردش درست آب در دستگاه می‌شود. بهترین روش برای پیشگیری از جوش آوردن پکیج به دلیل رسوب گرفتن مبدل، رسوی‌زدایی دستگاه در فواصل زمانی معین است. پیشنهاد می‌شود برای این کار از خدمات سرویس پکیج کاراباما استفاده کنید و خود را در معرض خطرات اسید شویی قرار ندهید، چراکه این امر به تخصص و تجربه نیاز دارد.

هوا گرفتن پکیج:

یکی از مزیت‌های سرویس‌های دوره‌ای پکیج این است که پکیج شما به موقع هواگیری می‌شود و می‌توانید این علت جوش آوردن پکیج را پیش از بروز مشکل، از میان بردارید. عدم هواگیری پکیج باعث می‌شود به جای این که پمپ، اب را به گردش دربیاورد، هوا را به گردش درآورد؛ در نتیجه‌ی وجود هوا در پکیج، فشار دستگاه افزایش پیدا کرده و دستگاه جوش خواهد آورد.

خرابی شیر موتور:

شیر موتور از قطعات اصلی پکیج است و در صورت خرابی آن، با علت جوش آوردن پکیج سر و کار خواهیم داشت. در صورت خرابی شیر موتور، باید از تکنسین کمک بخواهید تا آن را باز کرده و فنرهای آن را مورد بررسی قرار دهد.

بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج:

دیگر علت جوش آوردن پکیج، خرابی و یا اختلال عملکرد پمپ سیرکولاسیون است که وظیفه آن مکش آب از رادیاتور و هدایت آن به مبدل اولیه است. تکرار این سیکل موجب جریان آب در مدار شده و مانع از جوش آوردن پکیج می‌شود. اگر بنا به هر دلیلی این پمپ خراب شود، خرابی آن علت جوش آوردن پکیج خواهد بود چراکه دیگر امکان جریان یافتن آب در مدار را فراهم نخواهد کرد.

عدم تنظیم دما و فشار پکیج:

فشار و دمای پکیج باید باتوجه به تغییر فصل، تنظیم شود و عدم تنظیم آن، علت جوش آوردن پکیج خواهد بود. فشار بالای پکیج، به منبع انبساط آسیب رسانده و دستگاه را خاموش خواهد کرد. توجه داشته باشید که استاندارد فشار پکیج بین 5 تا 7 و دمای مناسب آن در فصل تابستان 60 الی 65 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان این عدد بین 65 تا 75 درجه است.

کم بودن فشار گاز:

فشار کم باعث می‌شود که شعله و گرمایی در پکیج وجود نداشته باشد و در نتیجه دستگاه جوش بیاورد. همیشه سعی کنید فشار پکیج را تنظیم نگاه داشته و حد نرمال آن را رعایت کنید.

حداکثر دمای پکیج چقدر است ؟

همانطور که می دانید حداکثر دمای پکیج در زمستان و تابستان متفاوت است و لازم است در هر فصول برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پکیج دمای آن کنترل شود.

حداکثر دمای مناسب پکیج در تابستان باید بین 60 تا 65 درجه سانتی گراد باشد. در این فصل به علت گرمای هوا نیازی به گرم کردن گرمایشی نیست و فقط باید آب گرم خود را تامین کنیم. در این حالت باید گرمای رادیاتورها به صفر برسانیم. زیرا نیاز به گرمایش آن ها نداریم.

اما حداکثر دمای مناسب پکیچ در زمستان کمی متفاوت تر است. در این فصل علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتورها را هم گرم کرده که دمای مناسب برای پکیج 60 درجه سانتی گراد و برای رادیاتورها 75 درجه سانتی گراد است.

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟

سوالی که برای بسیاری پیش می آید آن است که اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟ معمولا در اثر جوش آوردن پکیج؛ پکیج خاموش می شود. اما راه حل مناسب چیست؟

در اولین قدم فشار پکیج خود را چک کنید که عدد آن باید بر روی 1/5 بار باشد. در گام دوم باید عددهای خطایی که به شما نشان می دهد را یادداشت کنید. همانطور که می دانید پکیج در دو حالت تابستانه و زمستانه روشن می شود که تنظیم هر کدام کمی متفاوت است. اگر پکیج روی هر دو حالت روشن نشود، کد خطایی را نشان می دهد که مشخص کننده اشکال در سیستم پکیج است.

اگر پکیج خاموش شد، به مدل پکیج خود دقت کنید. در پکیج های دیجیتال کد خطا نشان می دهد و در پکیج های آنالوگ چراغی قرمز رنگ، روشن می شود. سپس به قسمت بانک اور پکیچ مراجعه کنید تا از علت خاموش شدن پکیج مطلع شوید.

تعمیر پکیج در تهران:

تهران سرویس تمامی تعمیرات پکیج شما را با کمترین هزینه و ضمانت 6 ماهه انجام خواهد داد کافیست با کارشناسان ما در  یکی از شعب تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

علت جوش آوردن پکیج چیست؟

تعمیرات پکیج در محل:

در بیشتر مواقع امکان تعمیر پکیج در محل وجود دارد. همچنین تعمیرکار ارسالی از طرف تهران سرویس با توجه به وضعیت شرح داده شده توسط مشتری پیش بینی های لازم جهت آوردن قطعات یدکی را انجام داده و تمام سعی وی این است که بتواند در کمترین زمان ممکن و در همان محل پکیج شما را تعمیر نماید.

ضمانت 6 ماه تعمیر پکیج :

در تهران سرویس تمامی خدمات تعمیر و سرویس پکیج با ضمانت 6 ماه انجام میگیرد. و در صورت بروز هر مشکل پس از ارائه خدمات با تماس با پشیبانی تهران سرویس مشکل  ایجاد شده بدون هیچ گونه هزینه برای مشترک عزیز رفع خواهد شد.

چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج 
۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
10-بالاترین رضایت مردمی

چرا تهران سرویس

نماد اعتماد

مفتخریم با ارائه خدمات برتر در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیک مشتریان از سوی وزارت صنعت معدن تجارت شده ایم.

گارانتی خدمات

تهران سرویس بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده ندارند، مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه به عهده میگیرد.

هزینه های منصفانه

تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

متخصصان با تجربه

سرویس کار ها و تعمیر کار های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی و با مدرک معتبر از مجتمع فنی در حوزه تعمیر و سرویس می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های لوازم خانگی ، مناسبترین فرد جهت تعمیر لوازم خانگی شما می باشند.

اولویت با تعمیر خدمات

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه تکنسین های تهران سرویس در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.