علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی

کمپرسور در کولرگازی همانند قلب تپنده انسان نقش بسزایی در کارکرد کولر ایفا میکند .اگر برای این قلب تپنده کوچکترین آسیبی وارد شود کولر گازی دیگر مانند قبل کار نخواهد کرد و عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.
یکی از اساسی ترین مشکلاتی که برای کمپرسور به وجود می اید سوختگی کمپرسور است در این مقاله سعی در داشتیم تا شما را با علائم سوختگی کمپرسور آشنا کنیم.
خدمات کولر گازی تهران سرویس شامل تعمیر کولرگازی ,سرویس کولر گازی و نصب کولر گازی است.

اعزام کارشناس به تمامی نقاط تهران زیر یک ساعت

علت آسیب دیدن کمپرسور کولرگازی چیست ؟

1-دو فاز شدن برق و یا نوسانات ولتاژ برق می تواند باعث سوختن سیم پیچی کمپرسور شود.
2- شارژ گاز بیش از حد توسط اپراتور می تواند باعث صدمه زدن به قسمت سر سیلندر و حتی از بین بردن قسمت مکانیک (شاطون و پیستون و بوش ها) شود.
3-برخورد روغن آلوده به ذرات فلزی با سیم پیچ یا قطعات آهنی مثل سوپاپ یا پیچ به علت خاصیت مغناطیسی سیم پیچ می تواند باعث سوختن سیم پیچی شود.
4- نشت گاز مدار و یا کم گاز بودن دستگاه می تواند به فرار روغن و گرم شدن بیش از حد کمپرسور کمک کند که صدمات جدی وارد شود.
5-کمبود روغن در کمپرسور نشت روغن و یا فرار روغن همراه با گاز می تواند باعث قفل شدن قطعات مکانیکی و از بین رفتن قسمت مکانیکی شود که در اکثر موارد باعث سوختن سیم پیچی نیز می شود .
6-کثیف شدن فیلتر روغن فیلتر قسمت مکش و فیلتر مدار و یا هرگونه گرفتگی در مدار نیز باعث صدمه به کمپرسور می شود.

علائم سوختن کمپرسور کولرگازی:

1-کمپرسور اصلا روشن نمی شود
2-سیستم کولر باد گرم ایجاد می کند:
اگر کولر گازی خود را روشن کردید و بعد از گذشت حدود یک ربع متوجه شدید که کولر فضا را خنک نکره است و مثل همیشه کار نمی کند، به احتمال زیاد موتور کولر گازی اسپلیت شما سوخته است . بنابراین یکی از اصلی ترین علائم سوختن موتور کولر گازی نداشتن سرمای کافی می باشد .
3-پریدن مکرر کلید مینیاطوری :
اگر کلید مینیاطوری یا همان فیوز برق به صورت مکرر می پرد، می تواند یکی از نشانه ها و علائم سوختن موتور کولر گازی باشد .
4-یونیت بیرونی هنگام شروع به کار تکان می خورد
5-یونیت بیرونی کولر گازی سروصدای زیادی ایجاد می کند
اگر زمانی که کولر گازی روشن می کنید، با صداهای ناهنجاری مانند جیرجیر کردن برخورد می کنید و یا اینکه کولر گازی شما در زمان روشن بودن ناگهان صدای غیرمعمولی از خود تولید می کند، می تواند از علائم سوختن موتور کولر گازی اسپلیت باشد
6-کاهش جریان هوا:
یکی از علائم سوختن موتور کولر گازی، کم شدن جریان هوای خروجی از کولر گازی است. البته که این مشکل، می تواند دلایل مختلف دیگری نیز داشته باشد. شاید حتی تنظیمات جریان هوا کولر گازی دستکاری شده و با مشکل روبرو شده است و همین طور ممکن است دریچه های دستگاه، مسدود شده باشد و یکی دیگر از دلایل آن، فیلترهای کثیف هوا، نیز منجر به جریان، خواهد شد.
اما به طور کلی اگر از تمام این مواردی که گفته شد، مطمئن بودید، باید کم شدن جریان هوا را یکی از نشانه های سوختن موتور کولر گازی بدانید.
7-بالارفتن غیر عادی قبض برق:
این نشانه معمولا همان موردی است که شما با دیدن قبض برق خود به سرعت متوجه می شوید! به طور کلی کولر گازی یکی از گرانترین و پرمصرف ترین لوازم خانگی برقی است اما گاهی ممکن است قبض برق بالا، مصرف غیر عادی و فراتر از ماه های گذشته را نشان دهد که این خود می تواند نشانه وجود مشکل در کمپرسور باشد.
اگر کمپرسور مجبور باشد به هر دلیلی برای خنک کردن منزل بیشتر کار کند، علاوه براینکه ممکن است فشار زیادی به آن وارد شود، مجبور است برای رساندن دمای خانه به دمای تعیین شده انرژی برق بیشتری مصرف کند و این به معنی افزایش هزینه برق مصرفی منزل شما است.
8-وجود نم یا نشتی از کولرگازی:
یافتن رطوبت در جاهایی که نباید در اطراف کولر شما باشد، می تواند نشانگر چند مسئله باشد. برای کسانی که از زمان خرید کولر گازی آن ها مدت زیادی نگذشته باشد، نمی شود آن را یکی از علائم سوختن کولر گازی دانست و ممکن است این مورد، نشت مایع مبرد باشد که می تواند خطرات جدی برای سلامتی شما و خانواده شما ایجاد کند. همچنین ممکن است مشکلی در اتصالات و لوله های دستگاه شما، وجود داشته باشد که می تواند شکسته یا دچار پارگی شده باشد. در هر صورت، برای جلوگیری از رشد کپک، باید سریعا، مشکلات مربوط به رطوبت را برطرف کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر کمپرسور کولر گازی

چگونه از آسیب دیدن کمپرسور کولرگازی و اسپلیت می توان جلو گیری کرد ؟

۱- از اپراتور ها و سرویس کار های مجرب کمک بگیریم .
۲- طراحی و محاسبات سیستم های برودتی را به افراد و شرکت های متخصص بسپاریم.
۳- کلیه قطعات لازم در مدار های برودتی را به صورت صحیح و بر حصب نیاز نصب کنیم
۴-نصب الزامی و صحیح تمامی کنترل های ایمنی
۵-جمع آوری و نصب تابلو برق استاندارد با تمام موارد ایمنی برای اوپراتور و دستگاه
۶- استفاده از قطعات مکانیکی و برقی نوع مرقوب و اصلی.
۷- در صورت مشاهده کوچکترین مشکل با افراد متخصص تهران سرویس مشاوره کرده و از انجام کارهای خودسرانه خودداری نماییم .

هزینه تعمیر کمپرسور:

هزینه تشخیص علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی با توجه به مشکل کمپرسور شما تعیین می‌شود ، اما تهران سرویس با بهترین متخصصان آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در راستای تعمیر کمپرسور کولرگازی است.

فواید سرویس 6 ماهه کولر گازی  :

سرویس مرتب کولر گازی باعث میشود کولر گازی شما عملکرد بهتری داشته باشد و شما از هزینه های زیاد تعمیرات رهایی یابید.
سرویس کولر گازی باعث کاهش مصرف برق شما خواهد شد .و از خرابی قطعات جلوگیری به عمل می آورد.

تعمیر کولر گازی :

در هنگام مواجه شدن با خطا و یا هرگونه خرابی در کولر گازی  خود کافیست با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا تعمیرکار مجرب در کمتر از یک ساعت در محل حاضر باشد.

تعمیر کمپرسور کولر گازی در تهران :

خرابی کمپرسور مشکلات بسیاری را در کولر گازی و اسپلیت ایجاد می کند که باید به سرعت آنها را برطرف کنید. اصلی ترین نشانه خرابی کمپرسور، کاهش سرمای کولر گازی است. در واقع وقتی سرمای این دستگاه کم می شود و به اندازه کافی محیط را خنک نمی کند، تعمیرکاران به عنوان اولین قطعه به سراغ کمپرسور می روند؛ چرا که این قطعه، به نوعی شاخص عملکرد کولر به شمار می رود. خنک نکردن هم علامت دیگری است که تیم تعمیرات کولر گازی  پیش از ترمیم کمپرسور به آن توجه می کنند. پس از ترمیم کمپرسور، عملکرد کولر و روند خنک سازی به حالت عادی باز می گردد.

خرید کمپرسور کولر گازی:

برای خرید کمپرسور کولر گازی خود کافیست تا با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید کمپروسور اصل با گارانتی 24 ماهه و تعویض کمپرسور سوخته  شما با نو در کمترین زمان انجام خواهد گرفت.

  چرا تهران سرویس

  نماد اعتماد

  مفتخریم با ارائه خدمات برتر در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیک مشتریان از سوی وزارت صنعت معدن تجارت شده ایم.

  گارانتی خدمات

  تهران سرویس بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده ندارند، مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه به عهده میگیرد.

  هزینه های منصفانه

  تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

  متخصصان با تجربه

  سرویس کار ها و تعمیر کار های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی و با مدرک معتبر از مجتمع فنی در حوزه تعمیر و سرویس می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های لوازم خانگی ، مناسبترین فرد جهت تعمیر لوازم خانگی شما می باشند.

  اولویت با تعمیر خدمات

  با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

  سرعت در ارائه خدمات

  با توجه به اینکه تکنسین های تهران سرویس در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.