علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی

 • علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی (Air conditioner compressor burns) کمپرسور در کولرگازی همانند قلب تپنده انسان نقش بسزایی در کارکرد کولر ایفا میکند .اگر برای این قلب تپنده کوچکترین آسیبی وارد شود، کولر گازی دیگر مانند قبل کار نخواهد کرد و عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.
  یکی از اساسی ترین مشکلاتی که برای کمپرسور به وجود می آید سوختگی کمپرسور است در این مقاله با ما همراه باشید، چرا که قصد داریم به بررسی علائم سوختگی کمپرسور کولر گاز پرداخته و شما را با علت بروز این مشکل در کولر گازی بیشتر آشنا کنیم.
  در صورت بروز مشکل در کولر گازی خود با ما جهت تعمیر کولر گازی در تماس باشید.
  شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  تعمیر کمپرسور کولر گازی در تهران :

  تصور کنید ،در یک روز گرم تابستانی زمانی که با اشتیاق به سمت ریموت کنترل کولر گازی خود رفته و آن را روشن میکنید، دیگر خبری از باد خنک آن نباشد.حتی تصور این موضوع نیز سخت و  زجر آور است، چرا که با افزایش بی سابقه ی دمای هوا نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع سالم جزء نیازهای اولیه ی انسان به شمار میرود.
  کمپرسور کولر گازی یکی از اصلی ترین قطعات آن است، که بروز مشکل در آن میتواند مشکلات بسیاری را برای دستگاه بوجود آورد.
  در این مقاله ما به بررسی علائم سوختگی کمپروسور کورل گازی پرداخته ایم و سعی داشته ایم تا شما را با علت بروز این مشکل بیشتر آشنا کنیم.
  در صورت بروز مشکل در کولر گاز ی خود ضمن حفظ آرامش و خونسردی خود با کارشناسان تهران سرویس آنلاین جهت تعمیر کولر گازی خود در تماس باشید.
  تعمیرات انواع برند کولر گازی، تعویض کمپرسور…..با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت را تنها از ما بخواهید.

  علت آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی چیست ؟

  در این قسمت به بررسی علت آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی پرداخته ایم، اما به خاطر داشته باشید، برخی مواقع کمپرسور شما از نظر فیزیکی سالم هست، اما نمیتواند فشار مناسب را ایجاد کند، که در این حالت نیز باید کمپرسور تعویض شود.

  1-دو فاز شدن برق و یا نوسانات ولتاژ برق می تواند باعث سوختن سیم پیچی کمپرسور شود.
  2- شارژ گاز بیش از حد توسط اپراتور می تواند باعث صدمه زدن به قسمت سر سیلندر و حتی از بین بردن قسمت مکانیک (شاطون و پیستون و بوش ها) شود.
  3-برخورد روغن آلوده به ذرات فلزی با سیم پیچ یا قطعات آهنی مثل سوپاپ یا پیچ به علت خاصیت مغناطیسی سیم پیچ می تواند باعث سوختن سیم پیچی شود.
  4- نشت گاز مدار و یا کم گاز بودن دستگاه می تواند به فرار روغن و گرم شدن بیش از حد کمپرسور کمک کند که صدمات جدی وارد شود.
  5-کمبود روغن در کمپرسور نشت روغن و یا فرار روغن همراه با گاز می تواند باعث قفل شدن قطعات مکانیکی و از بین رفتن قسمت مکانیکی شود که در اکثر موارد باعث سوختن سیم پیچی نیز می شود .
  6-کثیف شدن فیلتر روغن فیلتر قسمت مکش و فیلتر مدار و یا هرگونه گرفتگی در مدار نیز باعث صدمه به کمپرسور می شود.
  برای مطالعه مقاله تعویض کمپرسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.کمپرسور کولر گازی

  علائم سوختن کمپرسور کولرگازی:

  1-کمپرسور اصلا روشن نمی شود :

  اولین و ساده ترین نشانه ی سوختگی کمپرسور کولر گازی روشن نشدن آن است.زمانی که کولر گازی خود را روشن میکنید باید بعد از گذشت چند دقیقه ی کوتاه کمپرسور نیز روشن شود، در صورتی که این اتفاق نمیافتد، باید با تعمیرکار کولر گازی خود تماس حاصل نمایید.
  2-سیستم کولر باد گرم ایجاد می کند:
  اگر کولر گازی خود را روشن کردید و بعد از گذشت حدود یک ربع متوجه شدید که کولر فضا را خنک نکره است و مثل همیشه کار نمی کند، به احتمال زیاد موتور کولر گازی اسپلیت شما سوخته است . بنابراین یکی از اصلی ترین علائم سوختن موتور کولر گازی نداشتن سرمای کافی می باشد .
  3-پریدن مکرر کلید مینیاطوری :
  اگر کلید مینیاطوری یا همان فیوز برق به صورت مکرر می پرد، می تواند یکی از نشانه ها و علائم سوختن موتور کولر گازی باشد .
  4-یونیت بیرونی هنگام شروع به کار تکان می خورد:
  زمانی که کولر گازی خود را روشن کردید و متوجه شدید که کمپرسور دستگاه زمان استارت به شدت تکان میخورد، این موضوع خبر از مشکل داشتن کمپرسور دستگاه داشته و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
  5-یونیت بیرونی کولر گازی سروصدای زیادی ایجاد می کند
  اگر زمانی که کولر گازی روشن می کنید، با صداهای ناهنجاری مانند جیرجیر کردن برخورد می کنید و یا اینکه کولر گازی شما در زمان روشن بودن ناگهان صدای غیرمعمولی از خود تولید می کند، می تواند از علائم سوختن موتور کولر گازی اسپلیت باشد
  6-کاهش جریان هوا:
  یکی از علائم سوختن موتور کولر گازی، کم شدن جریان هوای خروجی از کولر گازی است. البته که این مشکل، می تواند دلایل مختلف دیگری نیز داشته باشد. شاید حتی تنظیمات جریان هوا کولر گازی دستکاری شده و با مشکل روبرو شده است و همین طور ممکن است دریچه های دستگاه، مسدود شده باشد و یکی دیگر از دلایل آن، فیلترهای کثیف هوا، نیز منجر به جریان، خواهد شد.
  اما به طور کلی اگر از تمام این مواردی که گفته شد، مطمئن بودید، باید کم شدن جریان هوا را یکی از نشانه های سوختن موتور کولر گازی بدانید.
  7-بالارفتن غیر عادی قبض برق:
  این نشانه معمولا همان موردی است که شما با دیدن قبض برق خود به سرعت متوجه می شوید! به طور کلی کولر گازی یکی از گرانترین و پرمصرف ترین لوازم خانگی برقی است اما گاهی ممکن است قبض برق بالا، مصرف غیر عادی و فراتر از ماه های گذشته را نشان دهد که این خود می تواند نشانه وجود مشکل در کمپرسور باشد.
  اگر کمپرسور مجبور باشد به هر دلیلی برای خنک کردن منزل بیشتر کار کند، علاوه براینکه ممکن است فشار زیادی به آن وارد شود، مجبور است برای رساندن دمای خانه به دمای تعیین شده انرژی برق بیشتری مصرف کند و این به معنی افزایش هزینه برق مصرفی منزل شما است.
  8-وجود نم یا نشتی از کولرگازی:
  یافتن رطوبت در جاهایی که نباید در اطراف کولر شما باشد، می تواند نشانگر چند مسئله باشد. برای کسانی که از زمان خرید کولر گازی آن ها مدت زیادی نگذشته باشد، نمی شود آن را یکی از علائم سوختن کولر گازی دانست و ممکن است این مورد، نشت مایع مبرد باشد که می تواند خطرات جدی برای سلامتی شما و خانواده شما ایجاد کند. همچنین ممکن است مشکلی در اتصالات و لوله های دستگاه شما، وجود داشته باشد که می تواند شکسته یا دچار پارگی شده باشد. در هر صورت، برای جلوگیری از رشد کپک، باید سریعا، مشکلات مربوط به رطوبت را برطرف کنید.علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی

  نکته مهم :

  در بالا یکی از عواما سوختن کمپرسور کولر گازی را کمبود روغن کمپرسور کولر گازیست در ادامه :

  علائم کمبود روغن در کمپرسور کولر گازی:

  کمبود روغن در سیکل، منجر به کاهش قدرت روانکاری و کم شدن ضخامت روغن روی قطعات متحرک کمپرسور می‌گردد. این موضوع معمولاً در سیستم‌ها به‌دلایلی نظیر عدم بازگشت روغن خارج شده از کمپرسور، عدم نصب یا نصب تله‌روغن یا نصب اشتباه تله‌روغن، کمبود میزان روغن مخصوصاً در سیستم‌هایی با طول لوله‌کشی زیاد، کاهش بار اواپراتور برای مدت طولانی و یا انتخاب دستگاهی با ظرفیت بالا،  مسدود شدن روزنه بازگشت روغن در آکومولاتور، گرفتگی فیلتردرایر در سیستم روی می‌دهد.

  -دستگاه هنگام کار آمپر میکشد.
  -لوله های کولر گازی یخ میزند
  -سرو صدای غیر معمولی کمپرسور
  -عدم سرمایش /گرمایش مناسب
  -دستگاه به صورت مدوام و غیر معمول اتومات میکند.تعمیر کمپرسور کولر گازی

  چگونه از آسیب دیدن کمپرسور کولرگازی و اسپلیت می توان جلوگیری کرد ؟

  ۱- از اپراتور ها و سرویس کار های مجرب کمک بگیریم .
  ۲- طراحی و محاسبات سیستم های برودتی را به افراد و شرکت های متخصص بسپاریم.
  ۳- کلیه قطعات لازم در مدار های برودتی را به صورت صحیح و بر حصب نیاز نصب کنیم
  ۴-نصب الزامی و صحیح تمامی کنترل های ایمنی
  ۵-جمع آوری و نصب تابلو برق استاندارد با تمام موارد ایمنی برای اوپراتور و دستگاه
  ۶- استفاده از قطعات مکانیکی و برقی نوع مرقوب و اصلی.
  ۷- در صورت مشاهده کوچکترین مشکل با افراد متخصص تهران سرویس مشاوره کرده و از انجام کارهای خودسرانه خودداری نماییم .

  برای مطالعه مقاله علت روشن نشدن کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  هزینه تعمیر کمپرسور:

  هزینه تشخیص علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی با توجه به مشکل کمپرسور شما تعیین می‌شود ، اما تهران سرویس با بهترین متخصصان آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در راستای تعمیر کمپرسور کولرگازی است.

  فواید سرویس 6 ماهه کولر گازی  :

  بسیاری از مشکلات ایجاد شده در کمپرسور کولر گازی به راحتی با سرویس کولر گازی قابل پیشگیری خواهد بود.
  در سرویس کولر گازی توسط سرویسکاران تهران سرویس آنلاین تمامی قطعات و موارد تاثیر گذار در عملکرد کولر گازی مورد بررسی قرار گرفته و از سلامت دستگاه اطمینان حاصل میشود.
  اگر میخواهید کولر گازی شما بازدهی بالاتری داشته و از صرف هزینه های بالای تعمیراتی رهایی یابید، همین حالا برای سرویس کولر گازی خود اقدام کنید.
  سرویس کاران تهران سرویس آنلاین به صورت شبانه روزی در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز میباشند.

  تعمیر کولر گازی :

  در هنگام مواجه شدن با خطا و یا هرگونه خرابی در کولر گازی  خود کافیست با متخصصان تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا تعمیرکار مجرب در کمتر از یک ساعت در محل حاضر باشد.

  خرید کمپرسور کولر گازی:

  برای خرید کمپرسور کولر گازی خود کافیست تا با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، مجموعه ما تمامی قطعات کولر گازی برای تمامی برندها را در اختیار داشته و در کمتر از 1 ساعت به سراسر تهران ارسال خواهد کرد.
  برای اطلاع از قیمت ها همین حالا از طریق چت آنلاین مجموع با ما در ارتباط باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس