علت برق داشتن بدنه کولر گازی

 • علت برق داشتن بدنه کولر گازی (Having electricity in the body of the air conditioner) شاید برایتان خنده دار باشد که بگوییم در سال های گذشته بسیاری از افراد گمان میکردند که کولر گازی با استفاده از گاز روشن شده و نیازی به برق ندارد اما حال همه ی ما و شما مصرف کنندگان عزیز بر این واقعیت واقف هستیم که اصلی ترین نیاز کولر گازی دسترسی به برق است.
  حال که این واقعیت بر کسی پوشیده نیست قصد داریم در این مقاله درباره برق داشتن بدنه کولر گازی با شما عزیزان صحبت کرده و علت های بروز این مشکل را مورد بررسی قرار دهیم.
  در صورت بروز مشکل در سیستم برق رسانی و یا سیم کشی کولر گازی ممکن است مشکلات بسیاری را برای دستگاه و مصرف کننده عزیز ایجاد نماید که یکی از این مشکلات برق داشتن بدنه دستگاه خواهد بود.
  این مشکل علاوه ایجاد خطر برای مصرف کننده خبر از بروز مشکلی نسبتا جدی در دستگاه به شما عزیزان میدهد که باید هرچه سریعتر توسط کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گیرد.
  اگر بخواهیم خیلی سریع به علت برق داشتن بدنه کولر گازی بپردازیم باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  • فرسودگی سیم های رابط
  • نشتی برق کمپرسور
  • پریدن فیوز برق در کولر گازی
  • عدم اتصال دستگاه به سیم ارت
  • اتصال کنتاکت های قطعات الکتریکی کولر گازی
  • جدا شدن اتصال کابل برق از محل کنتاکت ها

  برق داشتن بدنه کولر گازی فارغ از نوع برند و مدل دستگاه ممکن است برای تمامی دستگاه ها ایجاد شود.اگر برای برطرف کردن این مشکل در کولر گازی خود به دنبال یک کارشناس متخصص هستید که در کوتاه ترین بازه زمانی با استفاده از با کیفیت قطعات تعمیرات کولر گازی شما را انجام داده و طبق نرخ نامه اتحادیه به شما عزیزان فاکتور ارائه نماید باید همین حالا با نزدکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین و یا فرم درخواست خدمات، خدمات مورد نیاز خود را ثبت نمایید.
  مجموه ما با فعالیت در 5 شعبه پایتخت زمان اعزام نیرو را به کمتر از 1 ساعت کاهش داده و توانسته با ارائه ضمانت نامه 6 ماه خدمات رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورد.
  کیفیت خدمات همواره اصل اول تهران سرویس آنلاین خواهد بود.
  برای مطالعه مقاله هزینه تعمیر کولر گازی با مالک است یا مستاجر؟ اینجا کلیک کنید.
  سیم کشی کولر گازی

  دلایل برق دار بودن بدنه کولر گازی :

  1.کمپرسور کولر گازی :

  کمپرسور کولر گازی، بخشی اساسی از سیستم کولر گازی است که برای فشردن گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.مصرف برق این قطعه نسبت به سایر قطعات کولر گازی بیشتر است.
  اتصال کمپرسور به سایر قطعات توسط 3 پایه خود به نام های S، C و R انجام میشود.
  کمپرسور کولر گازی دارای سیم پیچ مختص به خود می باشد که اگر سیم پیچ کمپرسور نشتی برق داشته باشد، می تواند سبب سرایت برق از کمپرسور به کولر شود.
  برای بررسی کمپرسور کولر گازی هیچ گاه شخصا اقدام نکرده و یا تکنسین های مجرب در این زمینه همکاری نمایید.
  برای مطالعه مقاله باز کردن کولر گازی اینجا کلیک کنید.
  برق داشتن بدنه کولر گازی

  2.اتصال کنتاکت‌های قطعات الکتریکی کولر گازی به بدنه :

  کنتاکت‌ها یا تماس‌های الکتریکی، قطعاتی هستند که برای ایجاد اتصال الکتریکی بین دو مدار یا قطعه الکتریکی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این قطعات معمولاً شامل یک پیچ‌گوشتی (که به طور فعال باعث ایجاد تماس می‌شود) و یک مسطح الکتریکی است که هنگامی که پیچ‌گوشتی فشرده می‌شود، اتصال برق ایجاد می‌شود.
  در کمپرسور کولر گازی نیز، کنتاکت‌ها ممکن است در سیستم کنترلی برای کنترل روشن و خاموش‌شدن کمپرسور یا دیگر عملکردها استفاده شوند. به‌عنوان‌مثال، یک کنتاکت می‌تواند برای رهاکردن جریان برق به کمپرسور هنگامی که سیستم فعال است، استفاده شود و در هنگامی که سیستم خاموش است، اتصال را قطع کند.
  از دیدگاه عملکردی، کنتاکت‌ها اهمیت زیادی در ایمنی و عملکرد صحیح سیستم الکتریکی دارند، بنابراین اطمینان از کیفیت و عملکرد صحیح آنها در سیستم کولرگازی بسیار مهم است.
  سیم برق مختص تمامی قطعات الکترونیکی کولر گازی از جمله فن، ترموستات (علائم خرابی ترموستات کولر گازی)، کمپرسور، خازن و غیره توسط کنتاکت به این قطعات اتصال داده شده است.
  بنابراین، اگر کنتاکت‌های قطعات الکترونیکی کولر گازی بنا به دلایلی همچون جابه‌جایی و نصب مجدد کولر گازی و یا حتی در زمان اولین نصب کولر گازی دچار قطعی شده باشند، می‌توانند با بدنه کولر تماس پیدا کرده و باعث برق‌دار شدن آن شوند.
  به همین دلیل است که توصیه می‌شود حتی در زمان نصب اولیه کولر گازی هم تمام اتصالات برق دستگاه چک شوند تا به طور تصادفی از محل کنتاکت‌ها خارج نشده باشد.
  برای مطالعه مقاله ارور کولر گازی جنرال اینجا کلیک کنید.

  3.جداشدن اتصال کابل برق کولر از محل کنتاکت‌ها :

  اگر تابلو برق یا همان جعبه حاوی سیم‌های برق در یونیت کولر گازی را از نزدیک مشاهده کرده باشید، حتماً تعدادی کانکتور را دیده‌اید که کابل برق مختص قسمت‌های مختلف کولر گازی از جمله کمپرسور و فن را در خود جای‌داده‌اند.
  محل اتصال کابل برق به کنتاکتورها در کولر گازی اغلب به‌صورت پیچی است، یعنی سیم برق را در زیر پیچ نگهدارنده آن قرار می‌دهند و با پیچ‌گوشتی اتصال آن را محکم می‌کنند.
  برخی مواقع ممکن است این اتصال به‌خوبی صورت نگرفته و سرسیم‌ها از زیر پیچ‌ها خارج شده باشد. در چنین حالتی اصلاً دور از انتظار نیست که جریان برق به بدنه دستگاه سرایت کند.
  برق داشتن یونیت خارجی کولر گازی

  اگر می‌خواهید از اتصال کابل برق به محل کنتاکت باید به روش زیر عمل کنید:

  اطمینان از قطع بودن برق: اطمینان حاصل کنید که برق کولر قطع شده است. این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است تا از خطرات الکتریکی جلوگیری شود.
  دسترسی به کنتاکت‌ها: به کنتاکت‌های کولر دسترسی پیدا کنید. آنها ممکن است درون پنل کنترل یا در داخل واحد داخلی کولر قرار داشته باشند.
  باز کردن پنل: اگر کنتاکت‌ها در داخل پنل قرار دارند، پنل را باز کنید. برای این کار ممکن است نیاز به استفاده از ابزارهای پیچ‌گوشتی یا ابزارهای مشابه باشد.
  اتصال کابل: کابل برق را به کنتاکت‌های مربوطه متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات به‌درستی انجام شده و بسیاری از مدل‌های کنتاکت‌ها دارای پیچ یا اتصالاتی هستند که باید باز شوند تا کابل برق قرار گیرد و سپس محکم شوند.
  بستن پنل: پنل را ببندید و اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات به‌درستی انجام شده‌اند و هیچ قسمتی از کابل برق بیرون از پنل نیست.
  تأمین انرژی: پس از اتصال کابل برق به کنتاکت‌ها، منبع تغذیه برق را دوباره وصل کنید و اطمینان حاصل کنید که کولر به‌درستی روشن می‌شود و عملکرد صحیحی دارد.
  جمع کردن گاز کولر اسپلیت بدون گیج را اینجا مطالعه کنید.

  4.لخت شدن سیم‌های ارتباطی کولر گازی:

  لخت شدن سیم‌های رابط یا قطعات الکتریکی داخل یک کولر گازی و برق داشتن بدنه آن، مشکل جدی و خطرناکی است که باید به‌شدت جدی گرفته شود. این مسئله می‌تواند به شوک الکتریکی یا حتی حوادث ناخوشایند دیگر منجر شود.
  لخت شدن سیم‌های رابط یا دیگر قطعات الکتریکی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد، از جمله عدم عایق‌بندی مناسب، خرابی یا آسیب به عناصر الکتریکی، وجود خرابی در سیم‌ها و موارد مشابه. اگر این اتصالات برقی با بدنه کولر گازی (که معمولاً فلزی است) در تماس باشند، ممکن است بدنه کولر به‌عنوان یک مسیر برقی عمل کند و به شوک الکتریکی برای افرادی که به طور غیرمستقیم با آن در تماس هستند، منجر شود.
  برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت لخت شدن سیم‌ها را پیدا کرده و برطرف کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات الکتریکی به‌درستی انجام شده و هیچ اتصالی با بدنه کولر وجود ندارد. از مواد عایقی مناسب برای عایق‌بندی سیم‌ها و اتصالات الکتریکی استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمتی از سیم‌ها با بدنه کولر تماس ندارد.
  در زمان سیم‌کشی برق کولر گازی، مخصوصاً وقتی می‌خواهیم یک کابل به رشته کابل برق دستگاه اضافه کنیم، بسیار تأکید می‌شود که اتصال بین کابل‌های برق کولر را با استفاده از وایرشو و وارنیش انجام دهیم.
  چرا کولر گازی روی فن کار میکند ؟

  5.عدم اتصال سیم ارت :

  عدم اتصال کولر گازی به سیم ارت (سیم زمین) می‌تواند مسائل ایمنی جدی را به وجود بیاورد. اتصال کولر گازی به سیم ارت یکی از اصولی‌ترین نکات در نصب و اجرای این دستگاه‌هاست زیرا این اتصال به ایجاد یک مسیر اضافی برای جریان برق که به طور ایمن به زمین تخلیه می‌شود، کمک می‌کند.
  در صورت عدم اتصال کولر گازی به سیم ارت، ممکن است خطراتی از جمله شوک الکتریکی و حوادث برقی به وجود بیاید. زمانی که یک دستگاه برقی ارتباطی به زمین نداشته باشد، در صورت بروز نشت برق در دستگاه، برق می‌تواند در سطح دستگاه حفظ شود و در نتیجه احتمال شوک الکتریکی برای کاربران افزایش می‌یابد.
  برای اصلاح این مشکل، مراحل زیر را دنبال کنید:
  1. قطع برق: اطمینان حاصل کنید که برق کولر گازی قطع شده است.
  2. پیدا کردن سیم ارت: سیم ارت که ممکن است به پایه‌های کولر گازی متصل شود را پیدا کنید.
  3. اتصال کولر گازی به سیم ارت: با استفاده از مواد مناسب و به روشی ایمن، کولر گازی را به سیم ارت متصل کنید. این معمولاً با اتصال یک سیم به پایه‌های فلزی کولر گازی صورت می‌گیرد.
  4. بررسی اتصال: اطمینان حاصل کنید که اتصال به درستی انجام شده و هیچ قطعه‌ای در مسیر اتصال سیم ارت مانعی ندارد.
  5. تست: پس از انجام اتصال، برق را دوباره به دستگاه وصل کرده و از صحت عملکرد کولر گازی اطمینان حاصل کنید. همچنین از مواردی مانند نصب قطعه‌های ایمنی مانند ضربه‌گیر استفاده کنید.
  اگر نیاز به کمک فنی دارید یا اطمینان ندارید که چگونه این کار را انجام دهید، بهتر است یک تکنسین مجرب و متخصص الکتریکی را برای انجام این کار استخدام کنید.
  برای مطالعه مقاله ارورهای کولر گازی سامسونگ اینجا کلیک کنید.
  برق داشتن بدنه کولر گازی

  برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه کولر گازی در شمال تهران :

  با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

  برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه کولر گازی در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه کولر گازی در شرق تهران :

  پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

  برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و  اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

  برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه کولر گازی در جنوب تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی میتوانید همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.پس از ثبت درخواست پیامک حاوی کد تایید درخواست به انضمام کد اشتراک مشتریان تهران سرویس آنلاین برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.مشتریان عزیز میتوانند در تماس های بعدی با مجموعه با ارائه کد اشتراک از ۱۰% تخفیف ویژه برخوردار شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  در حال عادی بعد از تماس شما با مجموعه تهران سرویس آنلاین و ثبت سفارش نزدکترین تکنیسین در کمتر از ۱ ساعت به محل شما اعزام خواهد شد.در صورت در نظر داشتنن ساعت خاصی از شبانه روز برای حضور تکنیسین ساعت مد نظر را با کارشناسان در میان بگذارید ،تا در ساعت مقرر شده تکنیسین به محل شما اعزام شود.

  اگر از ارائه خدمات کولر گازی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مشتریان عزیز برای طرح هرگونه شکایت و یا نارضایتی از نحوه ی انجام خدمات ، هزینه ها ، نحوه ی برخورد تکنسین ، بدقولی …..با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و پشتیبانی مجموعه را در جریان امور قرار دهید.
  شکایت مطرح شده در کمترین زمان ممکن بررسی و نتیجه ی نهایی به شما عزیزان گزارش خواهد شد.
  لطفا در صورت بروز مشکل از هرگونه تماس و یا بحث لفظی با تکنسین خودداری کرده و در اسرع وقت پشتیبانی را در جریان قرار داده تا امور شما به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس