چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم؟

 • چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم ؟ این روزها با افزایش استفاده از پکیج های دیواری باید میزان آگاهی از این سیستم های گرمایشی افزایش یافته و مصرف کنندگان عزیز شیوه درست استفاده از ان را بدانند.اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید ،بارها از لزوم سرویس پکیج در ابتدای فصل سرما برای شما صحبت کرده ایم ، و به شما عزیزان گفتیم که در صورت عدم سرویس به موقع پکیج دیواری علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف تعمیرات شما گرمای لازم را نیز دریافت نخواهید کرد ، و از راندمان کاری پکیج شما کاسته خواهد شد .در این مقاله میخواهیم از لزوم رسوب زدایی رادیاتور پکیج با شما صحبت کنیم ،و به شما آموزش دهیم که چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم ؟ مقالات ما را دنبال کنید تا خودتون تعمیرکار منزل خودتون باشید .
  تجربیات خودتون رو با ما در کامنت ها به اشتراک بگذارید و سوالات خودتون رو از ما بپرسید .کارشناسان تهران سرویس در کمتر از یک ساعت برای تعمیر پکیج شما در محل اعزام خواهند شد.
  برای دانلود فایل چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم اینجا کلیک کنید.

  رسوب زدایی رادیاتور پکیج :

  این کار امری بسیار مهم و حیاتی است چرا که در صورت وجود رسوب در رادیاتور رسوبات داخل لوله کشی و رادیاتور ها با چرخش پمپ به داخل دستگاه کشیده می‌شود و باعث گرفتگی مبدل خروجی های پمپ و کلیه اتصالات پکیج خواهد شد که گاهاً برای پیدا کردن جای دقیق این گرفتگی وقت زیادی باید صرف شود و هزینه بر هم می باشد.حتی در صورتی که در مسیر شیلنگ برگشت شوفاژ یعنی شیلنگی که زیر پمپ قرار گرفته است صافی نصب شده باشد ، این رسوبات پشت توری صافی آمده و مسیر را کاملا کیپ خواهد کرد و عدم گردش صحیح آب باعث صدمه زدن به دستگاه شما می گردد.
  برای مطالعه مقاله رسوب زدایی پکیج اینجا کلیک کنید.رسوب زدایی رادیاتور

  بهترین زمان برای رسوب زدایی و تمیز کردن رادیاتور پکیج :

  بهترین زمان برای رسوب زدایی و تمیز کردن رادیاتور ها درست قبل از گذاشتن پکیج روی حالت زمستانه است ، چرا که در صورت شروع به کار پکیج دیواری و گدشت آب بوسیله ی پمپ پکیج تمامی این رسوبات به داخل پکیج رفته و باعث گرفتگی تمامی قطعات خواهد شد.پس بهتر است پیش از روشن کردن پکیج دیواری برای فصب سرما اقدامات زیر را انجام دهید.

  فواید رسوب زدایی رادیاتور پکیج :

  • افزایش طول عمر رادیاتور پکیج
  • بهبود گرمایش منزل در فصل زمستان
  • گرمای یکنواخت در رادیاتورها
  • افزایش طول عمر پکیج
  • جلوگیری از بروز نشتی در رادیاتورها
  • کاهش هزینه های تعمیراتی

  چگونه از جرم داشتن رادیاتور پکیج خود مطمئن شویم؟

  معمولاً زمانی که احساس کردید رادیاتورهای منزل دیگر گرمای سابق را ندارند و یا متوجه سرد بودن بعضی از رادیاتورها و یا متوجه گرم‌نشدن قسمتی از رادیاتور شدید زمان آن فرارسیده که اقدام به جرم‌زدایی و شستشوی مسیر رادیاتورها نمایید.
  البته قبلاً مقاله‌ای دررابطه‌با علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ بعد از هواگیری منتشر کرده‌ایم که با مطالعه آن به‌راحتی می‌توانید معایب رادیاتور را شناسایی کنید.

  مشکلات ناشی از عدم رسوب زدایی رادیاتور پکیج :

  • کاهش فشار و سرعت حرکت آب گرم از پکیج به سمت مکان های مصرف
  • بالا رفتن فشار پکیج
  • سر ریز شدن آب از زیر پکیج ( در این خصوص مطالعه مقاله دلیل آبریزی از زیر پکیج چیست می تواند برای شما مفید باشد).
  • بروز مشکل در نحوه گرم شدن رادیاتورها به این صورت که قسمت پایین رادیاتور گرم است در حالی که قسمت بالایی آن سرد است.
  • سرد ماندن رادیاتورهایی که در فاصله دورتری از پکیج نصب شده اند.

  لوزام مورد نیاز برای تمیز کردن رادیاتور پکیج :

  • حوله‌های قدیمی یا ملحفه‌های کهنه
  • پیچ مخصوص هواگیری رادیاتور
  • آچار قابل تنظیم
  • سطل
  • نوار تفلون
  • شلنگ آب

  چگونه رادیاتور پکیج را رسوب زدایی کنیم ؟

  مراحل شست و شو و رسوب زدایی رادیاتور :

  1-سیستم گرمایشی خود را خاموش کنید :

  قبل از هرگونه اقدام برای رسوب زدایی رادیاتور ها اول باید سیستم گرمایشی خود را خاموش کنید .و مطمئن باشید که رادیاتور خاموش است.

  2-یک ملحفه یا پارچه کهنه زیر رادیاتور پهن کنید :

  با این کار از کثیف شدن کف پوش ها و نشتی آب احتمالی به زمین جلوگیری کنید.

  3- شیر رادیاتورها را باز کنید :

  در مرحله بعد، باید رادیاتور را از بقیه اجزای آن مانند لوله‌ها جدا کنید.
  ابتدا شیر رادیاتور ترموستاتیک (TRV) را با چرخاندن آن به حالت ‘0’ یا خاموش درآورید.
  درپوش پلاستیکی ولو رادیاتور را بردارید و سپس با استفاده از آچار، شیر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. هنگام بستن ولو رادیاتور، تعداد دورهایی که ولو را می‌چرخانید بشمارید و آن عدد را جایی یادداشت کنید. این به شما کمک می‌کند تا بعداً راحت‌تر رادیاتورهای خود را دوباره وصل کنید.

  4-آب درون رادیاتور را به‌طور کامل تخلیه کنید :

  • سطلی زیر شیر تخلیه قرار دهید. یک آچار را روی بدنه سوپاپ بگیرید و با استفاده از یک آچار دیگر، مهره‌ای را که رادیاتور را به شیر متصل می‌کند، باز کنید.
  • برای باز کردن پیچ جریان آب رادیاتور از کلید مخصوص هواگیری رادیاتور استفاده کنید، این کار باعث می‌شود هوای موجود در رادیاتور تخلیه شود. این کار به خروج آب از لوله‌های رادیاتور کمک می‌کند.
  • هر آنچه که از رادیاتور خارج می‌شود را در سطل جمع‌آوری کنید.
  • شیر را به روشی که در بالا گفته شد باز کنید تا آب بیشتری خارج شود. همچنین می‌توانید رادیاتور را کج کنید تا مطمئن شوید تمام محتویات درون لوله‌های رادیاتور به‌طور کامل خارج شده است.

  5- رادیاتور را باز کنید و شستشو دهید :

  هنگامی که خروج جریان آب از لوله‌های رادیاتور متوقف شد، می‌توانید رادیاتور را کاملاً جدا کرده و از براکت‌ها خارج کنید. در همان حال که رادیاتور را بلند می‌کنید، آن را به یک طرف کج کنید تا آب باقیمانده در لوله‌ها داخل سطل خالی شود. اکنون می‌توانید رادیاتور را برای شستشو بیرون ببرید. شلنگ را روی ورودی لوله قرار دهید و آب را باز کنید تا لجن داخل لوله‌ها خارج شود. می‌توانید شلنگ را از طرف دیگر لوله هم وارد کنید و شستشو را ادامه دهید و این کار را تا زمانی که آبی که از طرف دیگر لوله خارج می‌شود شفاف شود، ادامه دهید.

  6-تمیز کردن پره های رادیاتور :

  زمانی که مراحل بالا را انجام دادید از مسیر لوله ها رادیاتور می توانید شن و ماسه و یا آشغال ها را تخلیه نمایید و مرحله بعدی تمیز کردن پره های رادیاتور می باشد که باید آن را تمیز نمایید. در زمان انجام این کار باید شیر آب ورودی همه رادیاتورها بسته شود و سپس یک به یک آن ها را باز نمایید و ببندید.چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم ؟

   7-رادیاتور را دوباره وصل کنید :

  • پس از اتمام شستشوی رادیاتور، می‌توانید آن را با استفاده از اجرای معکوس دستورالعمل‌های بالا وصل کنید.
  • هنگام اتصال مجدد رادیاتور، ولو رادیاتور را به همان تعداد دوری که قبلاً گفته شد بچرخانید.
  • شیر خروجی بالای رادیاتور را باز کنید تا هوای موجود در لوله‌ها خالی شود.

  جنس نامناسب لوله و سختی بالای آب چگونه می تواند باعث بروز انسداد و تجمع رسوب در داخل مسیر لوله کشی رادیاتور و پکیج شود؟

  لوله های متفاوتی را می توان در سیستم لوله کشی پکیج و رادیاتور به کار برد. در این بین می توان از لوله های فلزی، پلاستیکی، پلیمری و چند لایه نام برد.ولی تنها لوله ای که بیشترین ضریب احتمال انسداد به علت تجمع رسوبات را دارد، لوله فلزی است، مخصوصا اگر میزان سختی آب بالا باشد.سختی آب بالا یعنی اینکه میزان زیادی املاح و مواد معدنی مانند سدیم و منیزیوم در ساختار مولکولی آب موجود باشند. در این صورت این مواد و املاح با مواد فلزی موجود در لوله های فلزی وارد واکنش شده و نتیجه این واکنش تشکیل حجم زیادی اکسید آهن است.تجمع اکسید آهن در لوله اگر از حدی بالاتر شود، می تواند مسیر لوله و مدار حرکت آب را مسدود کند و این مشکلی است که متاسفانه ممکن است به دفعات در پکیج و یا رادیاتور رخ دهد و راهی جز شستشوی مدار پکیج و رادیاتور باقی نمی ماند.

  نشانه های رسوب داخل رادیاتور :

  • آب خارج شده از رادیاتور به رنگهای قهوه ای و قهوه ای بسیار تیره باشد.
  • پکیج شما موقع روشن شدن بسیار صدا میدهد.
  • زمان زیادی برای گرم شدن رادیاتور ها لازم باشد.
  • گرم نشدن یکسان رادیاتور و سردن ماندن نقاطی از آن
  • پکیج به سرعت خاموش و روشن میشود.
  • پکیج دیواری به سرعت به دمای 80 درجه برسد.
   چگونه رادیاتور را رسوب زدایی کنیم ؟

  رسوب زدایی رادیاتور پکیج دیواری :

  افزایش قیمت سیستم های گرمایشی سبب شده تا نگهداری درست از  پکیج و رادیاتورها به طرز چشم گیری در بین مصرف کنندگان عزیز از اهمیت برخوردار شده و هر روزه مشتریان بسیاری با تماس با تهران سرویس انلاین درخواست سرویس و رسوب زدایی رادیاتورها و پکیج گرمایشی خود را داشته باشند.
  با تمامی توضیحات بالا چنانچه شما نتوانستید رادیاتور پکیج خود را تمیز کنید ، کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس انلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.
  مجموعه ما با داشتن بیش از 5 شعبه فعال بتواند اعزام نیرو به سراسر کشور را به کمتر از 1 ساعت تغییر دهد.

  سوالات متداول :

  رسوب زدایی رادیاتور پکیج چیست و چه فوایدی دارد؟

  آب لوله کشی شهری دارای املاح زیادی است و به همین دلیل هم معمولا پس از مدتی، لوله ها را رسوب و جرم می گیرد. البته پیش از راه اندازی پکیج، باید آن را سرویس کرده و لوله ها و رادیاتورها را نیز رسوب زدایی کرد.
  رسوب‌زدایی پکیج یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در ابتدای فصل زمستان انجام شود.
  رسوب‌زدایی رادیاتور یا شوفاژ زمانی انجام می‌شود که لوله‌های رادیاتور با رسوب و املاح مسدود شده باشند. در این شرایط رادیاتورها قادر نیستند محیط اطرافشان را به‌درستی و به میزان کافی گرم کنند. علت هم این است که آب گرم، به‌خوبی در بین لوله‌ها جریان پیدا نمی‌کند.
  اغلب باید در زمان سرویس پکیج شست‌وشوی رادیاتورها را نیز انجام دهید. برخی از مشکلات رادیاتور مانند گرم‌نشدن همه یا بخشی از رادیاتورها به دلیل وجود رسوب در رادیاتور منزل است.
  برای سرویس پکیج خود می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.
  سرویس‌کاران تهران سرویس آنلاین در کنار شما عزیزان خواهند بود تا مشکلات پکیج شما را در کوتاه‌ترین بازه زمانی برطرف نمایند.

  بهترین زمان برای سرویس پکیج و رسوب‌زدایی رادیاتورها چه زمانی است؟

  ابتدای فصل پاییز و پیش از آنکه پکیج خود را به روی حالت زمستانه قرار دهید بهتر است رسوب‌زدایی رادیاتور خود را انجام دهید.

  چرا قبل از شروع زمستان و فصل سرما رسوب‌گیری کنیم؟

  به دلیل اینکه با شروع کارکرد پکیج در فصل زمستان، خودبه‌خود تمام رسوبات و جرم موجود در رادیاتور شوفاژ از طریق پمپ پکیج به داخل دستگاه کشیده شده و همین مسئله باعث به‌وجودآمدن مشکلات زیادی در آینده می‌شود؛ ولی برای دستگاه‌هایی که روی شلنگ برگشت شوفاژ صافی برنجی نصب کرده‌اند این قضیه کمی متفاوت است که در این صورت این رسوبات ابتدا مسیر توری صافی را گرفته و مسیر را می‌بندد و به‌غیراز آن ممکن است مسیر گردش آب در سیستم لوله‌کشی و سرشیر رادیاتور مسدود گردد.رسوب زدایی رادیاتور پکیج توسط تعمیرکار

  رسوب زدایی رادیاتور پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهر در صورت نیاز به خدمات پکیج کافی است با شماره‌تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به‌صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام می‌پذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت‌نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  رسوب زدایی رادیاتور در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست خود کافی است با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر است.در صورت شلوغی خط‌ها کافی است از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت موردنظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می‌نمایند.

  رسوب زدایی رادیاتور در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در ۷ روز هفته به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. شماره تماس شعبه شرق ۷۷۲۴۱۵۰۵ است که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت‌نامه ۶ ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده می‌شود.

  رسوب زدایی رادیاتور در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند.ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین ۶۶۵۹۳۳۶۸ است ، تکنسین‌های ما به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

  رسوب زدایی رادیاتور در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تأسیس کرده است. در این شعبه تمامی خدمات نصب ، تعمیر و سرویس پکیج به مشتریان عزیز به صورت شبانه روزی ارائه می‌شود.
  در این شعبه یک تعمیرگاه به جهت ارائه خدمات حضوری و فروش قطعات پکیج در نظر گرفته شده که مشتریان عزیز میتوانند ضمن هماهنگی لازم در ساعت مقرر برای ارائه خدمات حاضر شوند.

  چرا سرویسکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص سرویس پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس