مانومتر پکیج چیست؟

 • مانومتر پکیج در ادامه معرفی قطعات پکیج و آشنایی با وظایف هریک از آنها به قطعه ای رسیده ایم ، که برای مصرف کنندگان عزیز آشنایی بیشتری نسبت به سایر قطعات پکیج دارد.این قطعه چیزی نیست جز مانومتر پکیج که از آنها با عنوان فشار سنج نیز یاد میشود.
  مانومتر در پکیج های قدیمی به صورت قطعه ای همانند ساعت بین 0 الی 4 درجه بندی شده است.
  از مانومتر میتوان به بروز مشکل در پکیج دیواری پی برد ، چرا که با بروز کوچکترین مشکل در پکیج شاهد افزایش و یا کاهش بیش از حد فشار بار خواهیم بود
  در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید ، تا به شما عزیزان درباره این قطعه ی پکیج توضیحات بیشتری ارائه دهیم.شما میتوانید سوالات خود درباره مانومتر پکیج را از طریق تماس یا گذاشتن کامنت در ادامه ی همین مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.
  برای دانلود فایل مانومتر پکیج اینجا کلیک کنید.

  تعمیر مانومتر پکیج :

  در صورت نیاز به تعمیر مانومتر پکیج خود تنها کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس انلاین به خود تماس حاصل کرده و با ثبت درخواست منتظر حضور تکنسین در محل باشید.تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 7 سال سابقه در زمینه تعمیر پکیج آماده ارائه تمامی خدمات پکیج دیواری به شما عزیزان میباشد.
  لازم به ذکر است ، خدمات پکیج در این مجموعه با کمترین نرخ و ارائه ضمانت نامه 6 ماه انجام میشود.مانومتر پکیج

  خرید مانومتر پکیج :

  در صورت نیاز به خرید قطعات پکیج از جمله مانومتر با کمترین قیمت و ارسال فوری به تهران و تمامی شهرستان ها تنها کافیست با ما در تماس باشید.فروش قطعات پکیج برای تمامی مدل های موجود در کشور با کمترین نرخ و گارانتی معتبر ، تنها یک تماس با خرید قطعه ی خود فاصله دارید.
  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 5 شعبه فعال در سراسر تهران زمان خرید مشتریان پاتخت را به کمتر از 1 ساعت کاهش داده و مشتریان عزیز شهرستانی نیز در کمتر از 3 روز کاری قطعه ی خود را درب منزل تحویل خواهید گرفت.

  مانومتر پکیج چیست؟

  بر اساس استانداردهای تعیین شده آب درون پکیج باید به یک میزان خاص باشد ، بیشتر و یا کمتر بودن آب در سیکل گرمایشی پکیج باعث بروز مشکلات بسیاری در پکیج شما خواهد شد.برای تنظیم این مقدار فشار آب از مانومتر استفاده میشود.در حقیقت مانومتر قطعه ایست معمولا گرد دارای یک عقربه جهت نمایش فشار آب درون پکیج که این عقربه بین 0 الی 4 درجه بندی شده است.در حالت عادی فشار آب درون پکیج باید بین 1 الی 1/5 بار تنظیم شده باشد.
  نمایش اعدادی کمتر و یا بیشتر از این مقدار خبر از بروز خرابی در پکیج شما دارد. که باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.
  برای مطالعه مقاله آموزش لوله کشی پکیج اینجا کلیک کنید.

  محل قرار گیری مانومتر:

  مانومتر ها در پکیج های ایرانی مانند بوتان و ایران رادیاتور معمولاً پایین درب دستگاه و در کنار برد قرار گرفته است ، در برخی دیگر از  پکیج ها در زیر دستگاه واقع شده و در برخی پکیج های خارجی مانومتر به صورت دیجیتال نمایش داده میشود.
  برای مطالعه مقاله ارور E99 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  علت خرابی ماتومتر پکیج:

  • عدم هواگیری رادیاتور پکیج
  • خرابی شیر پرکن پکیج
  • عدم سرویس به موقع پکیج و تجمع رسوب
  • باد نداشتن و یا خرابی منبع انبساط پکیج
  • خرابی پمپ پکیج

  هریک از این موارد باعث افزایش و یا کاهش بیش از حد فشار بار پکیج خواهد شد، تنها راه برای جلوگیری از خرابی مانومتر پکیج سرویس پکیج است.سرویس پکیج باید به صورت سالانه توسط کارشناس مربوطه انجام گیرد.به دلیل ارتباط دائمی مانومتر با آب و املاح و مواد معدنی داخل اب در صورت عدم توجه به سرویس پکیج این قطعه دچار گرفتگی خواهد شد و دیگر فشار اب را به درستی نمایش نخواهد داد.
  برای مطالعه ی مقاله ی وظیفه ی پرشر سوئیچ هوا در پکیج اینجا کلیک کنید.

  دلیل کاهش فشار مانومتر چیست؟

  1-وجود نشتی :
  زمانی که شاهد افت فشار مانومتر خود هستید ، اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار گرفته و چک شود ، وجود نشتی در تمامی رادیاتورها ،اتصالات و تمامی قطعات پکیج است.کوچکترین نشتی باعث کاهش فشار بار پکیج شما خواهد شد.برخی مواقع این نشتی ممکن است در داخل مانومتر پکیج نیز ایجاد شده باشد.
  2-باد نداشتن منبع انبساط :
  دلیل دوم کاهش فشار بار مانومتر باد نداشتن منبع انبساط پکیج است.یکی از فاکتورهای اصلی در زمان سرویس پکیج چک کردن میزان باد منبع انبساط پکیج است.کاهش میزان باد منبع انبساط یکی از دلایل اصلی کاهش فشار بار مانومتر است.
  برای بررسی منبع انبساط باید والف سر منبع را باز کرده با استفاده از گیج فشار میزان بار را اندازه گیری کنید میزان بار منبع انبساط باید روی 1 بار تنظیم شود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر برد پکیج اینجا کلیک کنید.
  3-خراب وبدن شیر پرکن :
  خراب بودن شیر پرکن یکی از دلایل اصلی افت فشار پکی است ، چرا که اگر به خوبی بسته نشود ، زمانی که فشار آب ساختمان از پکیج کمتر باشد ، با باز کردن آب گرم فشار بار کم شده و آب تخلیه میشود.
  4-سوراخ بودن مبدل اصلی :
  سوراخ بودن مبدل اصلی در نوع دو مبدله و یا سوراخ بودن در نوع تک مبدله در بیرون آن ، باعث افت فشار دستگاه می‌شود .
  5-خرابی پمپ پکیج :
  پمپ وظیفه ی گردش صحیح آب در مدار گرمایشی پکیج را به عهده دارد ، در صورت بروز خرابی در این قطعه ما شاهد بروز افت فشار در پکیج خواهیم بود.
  برای مطالعه مقاله ارور 60 80 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  بالا رفتن فشار مانومتر پکیج :

  همانگونه که اشاره کردیم ،بالا رفتن بیش از حد بار دستگاه (از ۲ بار بیشتر) دلایل مختلفی داشته که در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم.
  سوراخ شدن مبدل صفحه ای : وقتی مدار مصرفی در مبدل صفحه ای سوراخ باشد آب به مدار گرمایشی رفته و باعث بالا رفتن بار دستگاه می‌شود . همچنین اگر مدار گرمایشی در مبدل صفحه ای سوراخ شود آب به مدار مصرفی راه پیدا کرده و بار دستگاه بالا می‌رود برای تنظیم بار دستگاه در این حالت باید حتما مبدل صفحه ای را تعویض نمود .سوراخ شدن مبدل اصلی در نوع تک مبدله : در پکیج های تک مبدل مدار مصرفی و گرمایشی در مبدل اصلی قرار دارند . زمانی که هریک از مدارهای مصرفی و گرمایشی از داخل سوراخ شوند ، آب به مدار دیگر راه یافته و باعث بالارفتن بار دستگاه می‌شود .

  خرابی شیر پرکن : زمانی که شیرپرکن خراب باشد مسیر ورود آب به مدار گرمایشی باز بوده و آب دائما در مدار گرمایشی وارد می‌شود در این شرایط بار دستگاه بالا می‌رود .

  وجود رسوبات در پکیج :

  عدم سرویس به موقع پکیج دیواری و تجمع روسبات در پکیج باعث افزایش فشار در پکیج میش.د ، به طوریکه این افزایش بار باعث عملکرد شیر اطمینان و سرآزیر شده آب از پکیج نیز خواهد شد.
  برای مطالعه مقاله سنسور حد پکیج اینجا کلیک کنید.علت خرابی مانومتر پکیج

  علت بالا نرفتن فشار بار مامنومتر پکیج:

  پکیج برای داشتن عملکرد مناسب باید فشاری بین 1 الی 1/5 بار داشته باشد ، در صورت کاهش بار پکیج کمتر از 0.5 بار باید شیر پرکن پکیج را باز کرده و صبر کنید تا عقربه عدد 1.5 را نمایش دهد.در صورتی که با باز کردنشیر پرکن عدد بار شما افزایش نداشت دلایل زیادی را میتوان در بروز این اتفاق مقصر دانست که از جمله آنها میتوان به

  • معیوب شدن شیر پرکن {شیر پرکن از داخل شکسته است و هرز میچرخد}
  • رسوب گرفتن مجرای داخلی شیر پرکن
  • رسوب گرفتن ورودی سیم مانومتر
  • کم بودن فشار آب ورودی ساختمان

  اشاره کرد.که در مقاله ای جداگانه حتما به این موضوع خواهیم پرداخت.
  برای مطالعه مقاله ارورهای پکیج لورچ اینجا کلیک کنید.

  تعمیر مانومتر پکیج دیواری :

  باید به خاطر داشته باشید ، بیشتر ایرادات به وجود آمده در مانومتر قابل تعمیر نبوده و باید با قطعه ای دیگر تعویض شود. در مواردی محدود میتوان با خروج رسوبات در سیم مانومتر مشکل به وجو آمده را برطرف کرد که برای این کار باید با کارشناسان تهران سرویس انلاین تماس حاصل نمایید.
  برای مطالعه ی مقاله ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید.

  مانومتر پکیج ایران رادیاتور :

  نحوه عملکرد مانومتر پکیج ایران رادیاتور نیز کاملا مشابه سایر مانومترها بوده و هیچ تفاوتی در نحوه عملکرد آنها وجود ندرد.
  مانومتر پکیج مدل اورینگی در پکیج های ایران رادیاتور کابرد دارد. مانومتر وسیله ای است که فشار آب مدار گرمایش را بر اساس فشار بوردون نمایش می دهد.درجه بندی اغلب مانومتر ها بدین صورت است که از صفر تا حدود 4 بار مدرج شده اند.معمولا محدوده 0 تا 0.5 بار با رنگ قرمز مشخص شده است و این بدان معنی است که تا مادامی که فشار مدار گرمایشی کمتر از 0.5 بار باشد ،پکیج اجازه روشن شدن نخواهد داشت چرا که در فشار کمتر از 0.5 بار آب مدار گرمایش در کمتر از 100 درجه سانتی گراد تبخیر شده و دستگاه بر اثر کمبود آب آسیب خواهد دید.

  تعمیر و تعویض مانومتر پکیج در شمال تهران :

  تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهردر صورت نیاز به خدمات پکیج کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.ارائه خدمات در شعبه شمال به صورت شبانه روزی در 7 روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام میپذیرد.ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

  تعمیر و تعویض مانومتر پکیج در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به صورت شبانه روزی امکان پذیر است.در صورت شلوغی خط ها کافیست از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت مورد نظر اقدام نمایید.پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان مینمایند.

  تعمیر و تعویض مانومتر پکیج در شرق تهران :

  شعبه شرق تهران در 7 روز هفته به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشند. شماره تماس شعبه شرق 77241505 است ، که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به  ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.ضمانت نامه 6 ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده میشود.

  تعمیر و تعویض مانومتر پکیج در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز مینمایند.ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین 66593368 است ، تکنسین های ما به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشند.

  تعمیر و تعویض مانومتر پکیج در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به صورت مستقیم فراهم شده است ، کافیست جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.

  چرا تعمیرکار پکیج خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات پکیج
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس