کولر گازی روزی چند ساعت میتواند روشن باشد؟

کولر گازی روزی چند ساعت میتواند روشن باشد؟
 • کولر گازی روزی چند ساعت میتواند روشن باشد؟ (How many hours a day can the air conditioner be on?)با شروع فصل گرما و افزایش دما تمایل ما به استفاده از سیستم های تهویه مطبوع افزایش میابد،اما در این میان نگرانی ها درباره خرابی و معیوب شدن کولر گازی و افزایش هزینه های قبض برق ماهانه در خیلی مواقع دستمان را هنگام روشن کردن کولر گازی به لرزه درمیاورد، در این مقاله ما قصد داریم به شما عزیزان توضیح دهیم که کولر گازی چند ساعت در روز میتواند روشن بماند؟ و آیا میتوان کولر گازی را برای همیشه روشن گذاشت؟ ما در ادامه ی این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم و سعی کردیم از نگاه کارشناس متخصص به این این پرسش شما عزیزان پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.
  شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در بخش چت آنلاین با ما در میان گذاشته و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

  آیا می‌توان کولر گازی را دائما روشن گذاشت؟

  شرایط نگهداری و استفاده از کولر گازی بسیار در طول عمر دستگاه شما موثر است.روشن ماندن طولانی کولر گازی در کنار عدم سرویس به موقع و نصب نامناسب کولر گازی همگی کولر گازی شما را به سمت نابودی خواهد کشاند.
  در حقیقت پاسخ به این پرسش شما عزیزان ارتباط مستقیمی با کیفیت دستگاه شما، تکنولوژی به کار رفته در آن و نحوه نگهداری و سرویس کولر گازی شما عزیزان بستگی دارد.در این میان نگاه کارشناسان متخصص بر این موضوع تاکید دارد که ، روشن گذاشتن دائمی دستگاه، بر خلاف تصور، نه تنها باعث افزایش فشار به کمپرسور و سایر قطعات نخواهد شد، بلکه کاهش آن را هم به دنبال خواهد داشت و همچنین مصرف برق را نیز کاهش می‌دهد.اما ما به شما عزیزان توصیخ میکنیم زمانی که قصد ترک منزل را دارید کولر گازی خود را خاموش کنید.کولر گازی روزی چند ساعت میتواند روشن باشد؟

  عوامل اثر گذار بر میزان ساعات روشن ماندن کولر گازی:

  1-متراژ فضای مورد نظر:

  کارشناسان تهران سرویس بسیار به مشتریان عزیز تاکید میکنند ، که در هنگام خرید کولر گازی به ظرفیت کولر گازی توجه نمایند و مناسبترین کولر گازی را برای محیط مورد نظر خود اتخاب نمایند ، چرا که پایین بودن ظرفیت کولر گازی یکی از عواملی است که منجر به روشن ماندن کولر گازی برای مدت طولانی تری خواهد شد، تا بتواند محیط را به دمای مورد نظر برساند .

  2-نو ویا کهنه بودن کولر گازی:

  کولر گازی مانند سایر وسایل تهویه مطبوع دارای طول عمر مفید است ، و فرسوده شدن کولر گازی منجر به پایین آمدن کارایی آن خواهد شد به صورتی که برای رسیدن به دمای مناسب باید مدت زمان بیشتری روشن باشد.

  3-دمای محیط :

  یکی از مهمترین عوامل در روشن ماندن طولانی کولر گازی محیط بیرون است ،چرا که هرچه دمای بیرون گرم تر باشد، کولر گازی باید برای رسیدن به دمای مطبوع مدت بیشتری کار کند.

  4-تنظیمات ترموستات کولر گازی: 

  در مقالات قبلی به این نکته که دمای کولر گازی را باید روی چه دمایی تنظیم کرد ، به صورت مفصل توضیح داده ایم و بهترین دما برای سرمایش و گرمایش کولر گازی را با شما عزیزان درماین گذاشته ایم.اگر دمای کولر گازی شما بسیار پایین تر از حد معقول تنظیم شود ، کولر گازی باید مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به ان دما روشن باشد.

  5-عدم سرویس به موقع کولر گازی:

  کولر گازی شما باید در سال 1 بار سرویس شود ، چرا که عدم سرویس کولر گازی و توجه نکردن به کثیفی فیلترها ؛ شارژ گاز و سایر فاکتور هایی که هنگام سرویس کولر گازی توسط متخصصان مورد بازبینی قرار میگیرد منجر به کاهش کارایی کولر گازی شما خواهد شد ، و کولر گازی باید برای رسیدن به دمای مطبوع مدت بیشتری روشن بماند.
  سرویس کولر گازی

  6-قطعات معیوب کولر گازی:

  این مورد نیز در نتیجه عدم توجه به سرویس سالانه بوجود خواهد آمد،چرا که قطعات معیوب کاهش کارایی کولر گازی را به دنبال خواهد داشت و باعث میشود کولر گازی شما مدت زمانی بیشتری روشن خواهد بود.

  روشن ماندن طولانی کولر گازی:

  گرمایش تابستان در برخی مناطق تا حدیست که نمیتوان برای لحظه ای کولر گازی را از کار متوقف کرد در این حالت باید :

  1-هنگام خرید کولر گازی از اصل بودن و کیفیت دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید ، چرا که کولر گازی های بی کیفیت علاوه بر هزینه برق بالا توان عملکرد در ساعات طولانی را نخواهند داشت.
  2-دریافت کارت گارانتی کالا و اطمینان از کیفیت قطعات کولر گازی
  3-بررسی دقیق کابل برق دستگاه و استفاده از مناسب ترین کابل برای سیم کشی کولر گازی
  4-توجه به برق ورودی دستگاه و نداشتن نوسان
  5-سرویس به موقع کولر گازی

  مزایای روشن ماندن دائمی کولر گازی:

  یکی از مزایای روشن ماندن کولر گازی میتوان به این موضوع اشاره کرد که به دلیل ثابتبودن دمای محیط کولر گازی به نقطه آسایش رسیده و دیرتر اتومات خواهد کرد ، و این موضوع هم بتعث کاهش فشار دستگاه و هم کاهش هزینه برق مصرفی خواهد شد.

  چرا که اگر کولر گازی در فصل داغ تابستان به صورت مدوام روشن و خاموش شود به دلیل اتومات کردن زیاد دستگاه و افزایش زمان کارکرد علاوه بر بالا رفتن هزینه برق مصرفی به موتور دستگاه فشار خواهد آمد.

  معایب روشن ماندن طولانی کولر گازی:

  روشن ماندن دائمی کولر گازی در صورت رعایت نکردن نکات مهم در نصب کولر گازی و سیم کشی آن میتواند منجر به آسیب جدی به کمپرسور و حتی آتش سوزی آن نیز پیش روی کند.
  در صورت یکه دستگاه شما از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، روشن ماند آن میتواند باعث آسیب جدی و بروز مشکلاتی مانند خرابی قطعات شود.کولر گازی روزی چند ساعت میتواند روشن باشد؟

  نکات مهم در استفاده از کولر گازی:

  1-قبل از خرید دستگاه از مشاوران مطمئن مشاوره بگیرید و بهترین کولر گازی را متناسب با نوع آب و هوا ، متراژ ساختمان و نوع کاربری انتخب نمایید.
  2-حتما مقالات ما درباره نصب کولر گازی و نکات مهم در نصب را مطالعه نمایید و از نصابان کولر گازی که دارای سابقه کاری بالایی هستند برای نصب کولر گازی خود استفاده نمایید.
  3-به نوع سیم و کابل برق مورد استفاده در نصب دستگاه دقت کنید و آن را از بهترین مدل ها انتخاب نمایید.
  4-سرویس کولر گازی خود را جدی بگیرید ، هزینه سرویس کولر گازی در برابر خرابی های ناشی از عدم سرویس به موقع بسیار ناچیز است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس