آموزش شستشوی کنداسور کولر گازی

 • با گرم شدن هوا و رسیدن تابستان بسیاری از مصرف کنندگان عزیز کولر گازی به فکر سرویس کولرگازی خود میافتند که فکری بسیار شایسته و مفید است.اما باید بدانیم که کولر گازی خود را چگونه سرویس کنیم که کوچترین آسیبی به آن وارد نشود .در این مقاله میخواهیم نحوه شستن کندانسور کولر گازی را به شما آموزش دهیم.

  به خاطر داشته باشید که شست و شوی کندانسور کولر گازی تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد کولر گازی و سرمایش آن خواهد داشت.
  و در مقاله علت خروج باد گرم از کولر گازی به این نکته اشاره کردیم که یکی از عوامل این مشکل کثیفی کندانسور و نرسیدن جریان هوای مناسب برای کار کردن این قسمت از کولر گازی است.

  – قطع جریان برق:

  اولین مرحله در آموزش شستن کندانسور کولر گازی باید جریان برق را قطع کرد. به دلیل ارتباط مستقیم تمام قطعات کولر گازی با جریان برق شما حتما باید جریان برق را از مدار خارج کنید. وصل بودن جریان برق می تواند به راحتی به شما و دستگاه آسیب جدی وارد کنید

  – از بین برد گرد و غبار محیط بیرونی کندانسور:

  در اولین برخورد برای پاک کردن کثیفی ها باید محیط بیرونی کندانسور را تمیز کنید. برای اینکار می توانید از جارو برقی یا برس های نرم استفاده کنید. نکته مهمی که در نحوه شستن کندانسور کولر گازی وجود دارد، با احتیاط کار کردن و دقت بالا در کار است. در این مرحله باید برس را به آرامی به بخش های توری مانند کولر بزنید تا کثیفی ها از بین برود.

  – صاف کردن فین های آلومینیومی:

  فین های آلومینیومی کولر گازی شکل و شمایلی هم چون رادیاتور خود دارد. این فین ها ممکن است در اثر برخورد حشرات و مواد درشت خم شده باشند. شما در این مرحله باید این خم شدگی و فرو رفتگی ها را برطرف کنید.

  برای مطالعه مقاله تعویض روغن کمپرسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  – فن را بیرون بیاورید:

  از دیگر مراحل شستن کندانسور کولر گازی بیرون آوردن فن دستگاه و تمیز کردن آن است. برای دسترسی به فن کافی است که پنل جلویی را با پیچ گوشتی و چاقو باز کنید. سپس فن به همراه سیم های اتصالات آن را مشاهده می کنید. سیم ها را با دقت کنار زده و آن را به آرامی بیرون بکشید و سطوح داخلی آن را با پارچه مرطوب تمیز کنید.

  – تمیز کردن فین های آلومینیومی:

  در شستن کندانسور کولر گازی تمیز کردن فین ها از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تمیز کردن فین ها ابتدا با فشار متوسط آب توسط شیلنگ آن را بشویید. گرد و غبار، فضولات پرنده ها و موارد زیادی باعث کثیفی فین ها می شود که باید در شستن کندانسور به آن پرداخت. اگر به موقع این کثیفی ها از بین نرود، کیفیت هوا و عملکرد کولر گازی شما کاهش پیدا می کند.

  – ریست کلی کولر گازی:

  کولر گازی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و از سرمایش آن لذت ببرید.

  آموزش شستن کندانسور

  مزیت شستشوی کندانسور کولر گازی:

  مصرف بهینه برق
  بازدهی و عملکرد بهتر کولر گازی پس از شستشو
  بهبود در نحوه عملکرد دستگاه
  از بین بردن سر و صدای کولر گازی
  برطرف کردن بوی نامطبوع
  برطرف کردن باکتری‌های تشکیل شده از تجمع گرد و غبار

  بعد از شستشوی کندانسور کولر گازی چه زمانی می توان کولر را روشن کرد؟

  بعد از اتمام شستشو بهتر است تا یک الی دو ساعت کولر را روشن نکنید بعد از گذشت این زمان می توانید کولر را روشن نمایید و از سرمای رضایت بخش آن لذت ببرید. با این اقدامات نه چندان سخت و سرویس اسپیلت توانسته اید علاوه بر داشتن سرمایشی مطلوب، در هزینه های برق و تعمیرات کولر خود صرفه جویی قابل توجهی کرده باشید.

  سرویس کندانسور کولر گازی تهران سرویس :

  سرویس کنداسور کولر گازی درتهران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در کمتر از یک ساعت و با ضمانت 6 ماهه

  تمامی نرخ های تهران سرویس آنلاین بر اساس نرخ اتحادیه و پایین ترین نرخ در بین تعمیرکاران کولر گازی در تهران است.

  تعمیر کندانسور کولر گازی در تهران :

  برای تعمیر کنداسور خود در تهران کافیست با تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید تعمیرکار ما در کمتر از یک ساعت د رمحل شما حاضر است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس