تعویض روغن کمپرسور کولر گازی

 • تعویض روغن کمپرسور کولر گازی (Changing the air conditioner compressor oil) یکی از بهترین سیستم های تهویه مطوبع که امروزه در کشور ما نیز بسیار مورد توجه مردم عزیز قرار گرفته است، کولر گازی است.کولر گازی در انواع برندهای مختلف به کشور وارد شده و حتی امروزه برخی از برندهای مطرح داخلی نیز به تولید آن مشغول اند.
  یکی از مهمترین مسئولیت های مشتریان عزیز پس از خرید دستگاه خود انتخاب یک شرکت معتبر به جهت رسیدگی و استفاده درست از کولر گازی است.
  در سرویس کولر گازی یکی از مباحثی که همیشه مورد نظر اپراتور سرویس کار است ،روغن کاری کولر گازی برای جلوگیری از ساییدگی کمپرسور کولر گازی است که راندمان کاری کولر گازی را افزایش داده و خنکای مطلوبی به شما خواهد داد.
  در نظر داشته باشید که وجود رطوبت در روغن کمپرسور، باعث آلودگی این قطعه، اسیدی شدن، افزایش سائیدگی، ایجاد صدا در کولر و بسیاری مشکلات دیگر خواهد شد. بنابراین حتما از روغن با کیفیت استفاده کنید که فاقد رطوبت نداشته باشند.
  تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید و سوالت خود را از طریق چت آنلاین با مشاوران ما در میان بگذارید.
  تهران سرویس آنلاین با بیش از 10 سال سابقه در زمینه تعمیرات و سرویس کولر گازی آماده است تا خدمات دستگاه شما را در کمترین بازه زمانی در سراسر تهران انجام دهد.
  هنگام نصب کمپرسور جدید و یا سرویس کولر گازی خود، مهم است که مطمئن شوید کمپرسور به درستی تعادل روغن را با نوع و مقدار صحیح روان کننده دارد.هدف از متعادل کردن روغن کمپرسور این است که مطمئن شوید مقدار روغن در سیستم تهویه مطبوع در سطح صحیح باقی می ماند.اولین چیزی که در هنگام انجام فرآیند باید در نظر گرفت میزان روغن موجود در کمپرسور جایگزین است. این می تواند از شارژ کامل روغن (8 اونس/236 میلی لیتر)، تا نیم شارژ روغن یا اصلاً بدون روغن متفاوت باشد. اگر روغن در کمپرسور جایگزین وجود داشته باشد، باید آن را خارج کرده و مجدداً به مقدار مناسب نصب کنید تا سیستم به درستی متعادل شود.
  برای دانلود فایل تعویض روغن کمپرسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  چه مقدار روغن باید در کمپرسور کولر گازی اضافه کنید؟

  کمپرسور کولر گازی شما درست مثل موتور ماشین شما باید مقدار مشخصی روغن داشته باشد. اگر نمی‌خواهید از خرابی غیرمنتظره در سیستم تهویه مطبوع خود رنج ببرید، باید تصوری از نحوه عملکرد آن داشته باشید.
  معمولاً پس از نصب کمپرسور کولر گازی خود نیازی به اضافه کردن روغن به آن ندارید مگر اینکه کمپرسور جدیدی نصب کنید یا در سیستم کولر گازی شما نشتی وجود داشته باشد. اگر هنوز مجبور به اضافه کردن روغن هستید، مشخصات کمپرسور را در مورد مقدار روغن مورد نیاز بررسی کنید.
  اگر من نشتی در سیستم کولر گازی خود دارم، بهتر است نشتی را برطرف کنم و سپس به نیازهای روغن رسیدگی کنم. خوب، بحث کنید که چگونه می توانید از خرابی سیستم تهویه مطبوع خود جلوگیری کنید و کارها را به خوبی اجرا کنید.
  سرویس کولر گازی شما
  کمپرسور تهویه مطبوع کولر گازی شما باید در فواصل زمانی منظم با بازرسی خود یا توسط سرویسکار متخصص مرود بررسی قرار گیرد.
  سیستم تهویه مطبوع شما از کمپرسوری استفاده می کند که مانند یک موتور عمل می کند و برای روانکاری به روغن نیاز دارد. کمپرسور به فشرده سازی گازهای کولر گازی که بعداً منبسط می شوند کمک می کند که باعث خنک شدن می شود. وقتی گازها فشرده می شوند، گازها داغ می شوند. کولر گازی ماشین شما می تواند شما را خنک نگه دارد وقتی هوا روی گازهای سرد در اواپراتور دمیده می شود.
  شاید تعجب کنید که بدانید کمپرسور کولر گازی سیلندرهایی مانند موتور خودرو دارد، به جز این سیلندرها، به فشرده سازی گازها کمک می کنند. برای فشرده سازی مبرد در سیستم سخت کار می کند و برای کمک به کنترل گرما و روانکاری به روغن نیاز دارد.
  مبرد کولر گازی
  فشرده سازی مکرر، انبساط و گردش مبرد از طریق سیستم در نهایت می تواند باعث ایجاد استرس در سیستم شود، اگر به درستی نگهداری نشود.
  اگر کولر گازی مثل گذشته سرد نمی شود، ممکن است نشتی داشته باشید. یکی از دلایلی که ممکن است کولر گازی شما خیلی سرد نشود نشتی در سیستم است. اگر خودتان سعی می کنید نشت را برطرف کنید، باید بسیار مراقب باشید زیرا هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که چقدر مبرد از بین رفته است.
  اگر نشت را برطرف کنید و مبرد کولر گازی اضافه کنید، باید بدانید که خطراتی دارد.
  مبرد کولر گازی همراه با روغن است و افزودن بیش از حد آن ممکن است باعث شود کمپرسور کارآیی نداشته باشد یا دوباره در اثر استرس زیاد نشتی ایجاد کند.
  اگر به اندازه کافی اضافه نکنید، ممکن است کمپرسور کولر گازی خیلی داغ شود یا دچار خرابی مکانیکی شود.تعویض روغن کمپرسور

  وجود رطوبت در روغن مسائل زیر خواهد شد:

  گرفتگی لوله مویی و شیر .
  ایجاد کثیفی و کف در روغن
  تولید اسید
  از بین رفتن روغن و عایق

  عدم روغن کاری کمپرسور کولر گازی باعث بروز :

  1-کثیفی کمپرسور:
  همین رطوبت می‌تواند روغن کمپرسور را کثیف نموده و در نتیجه به این قطعه آسیب بزند.

  2-اسیدی شدن کمپرسور:
  رطوبت منجر به اسیدی شدن محیط کمپرسور شده و خوردگی آن را در بردارد. بنابراین باید انجام روغن کاری کولر گازی را جدی گرفت.

  3-افزایش ساییدگی:
  انجام روغن کاری کولر گازی، از ساییدگی کمپرسور جلوگیری می‌کند. حال تصور کنید که رطوبت با روغن مخلوط شده است در نتیجه کارایی روغن کم شده و خطر ساییدگی آن بیشتر می‌شود.

  4-تشکیل کف:
  رطوبت وارد شده به روغن منجر به تشکیل کف می‌شود که می‌تواند مسیر حرکتی را مسدود نماید. همین اتفاق کافی است تا باعث سوختن کولر گازی گردد.

  5-ایجاد صدا کولر گازی :
  یکی از دلایل این صدا، عدم توجه به انجام روغن کاری کولر گازی است.اگر هنگام روشن کردن سیستم تهویه مطبوع، صدای زمزمه عجیبی شنیدید، ممکن است روغن کمپرسور نداشته باشید. به یاد داشته باشید، عملکرد اصلی روغن کمپرسور روانکاری است. وقتی روغن کافی برای روغن کاری قطعات کمپرسور تهویه مطبوع شما وجود نداشته باشد، ممکن است با هم آسیاب شوند و صدای زمزمه ایجاد کنند.
  برای مطالعه مقاله آموزش شستشوی کنداسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  6-بوی سوختگی :
  وقتی در کمپرسور تهویه مطبوع  شما روغن کاری کمی وجود داشته باشد، ممکن است بویی شبیه سوختن داشته باشد. واضح است که این نشانه خوبی نیست. اگر بوی سوختگی را استشمام کردید و مطمئن نیستید که ناشی از کمبود روغن کمپرسور است یا خیر، سعی کنید تهویه مطبوع خود را روشن و خاموش کنید. اگر بو فقط زمانی که تهویه مطبوع روشن است مشهود است، احتمالاً به این دلیل است که کولر گازی شما فاقد روغن کمپرسور تهویه مطبوع است.

  7-گرم شدن بیش از حد :
  فشرده سازی هوا گرما تولید می کند و روغن مقداری از آن گرما را جذب می کند. اگر سطح روغن خیلی کم باشد، کمپرسور هوا ممکن است به دلیل افزایش اصطکاک بیش از حد گرم شود.

  8-زنگ زدگی و خوردگی :
  اتصالات و اجزای فلزی کمپرسور هوای شما به سطح روغن کافی نیاز دارند تا از تعمیرات گران قیمت ناشی از زنگ زدگی، سایش عمومی و خوردگی جلوگیری شود.

  اگر هیچ یک از این علائم را مشاهده نکرده اید و احساس شما به شما می گوید که کمپرسور کولر گازی ممکن است کمبود روغن داشته باشد، می توانید سطح روغن را به صورت فیزیکی بررسی کنید.

  انواع روغن کمپرسور کولر گازی:

  چند نوع روغن در گروه های مختلف برای روغن کاری کمپرسور کولر گازی استفاده می‌شوند که در زیر به آن ها اشاره می‌کنیم:
  روغن هایی با علامت اختصاری MO که به آن ها روغن های مینرال و یا روغن های معدنی گفته می‌شود که در دسته روغن های طبیعی هستند.
  روغن هایی با علامت اختصاری POE که از جنس پلی استر هستند.
  روغن هایی با علامت اختصاری AB که از دسته روغن های مصنوعی هستند و جزو روغن های الکیل بنزین می‌باشند.
  روغن هایی با علامت اختصاری PAG یا روغن های پلی آلکیل بنزین
  روغن هایی با علامت اختصاری PAO یا روغن های پلی آلفا اولیفین
  روغن هایی با علامت اختصاری PVE یا روغن های پلی وینتال اتر

  نحوه تعویض روغن کمپرسور کولر گازی:

  ابتدا وقتی می‌خواهیم گاز موجود در کمپرسور را جمع کنیم، کمپرسور کولر گازی را هم با بستن شیر های قطع کمپرسور از سیستم جدا می‌کنیم.
  برای جمع کردن گاز کولر گازی مقاله ما در این موضوع را مطالعه نمایید.
  ممکن است در سیستم هنوز گاز باقی مانده باشد که در این جا فناوری بازیابی مبرد به کمکتان می‌آید و می‌توانید این گاز را از سیستم خارج کنید.
  با کمک لوله مکش کمپرسور و خم کردن کمپرسور به سمت یک ظرف روغن قبلی را تخلیه می‌کنیم. توجه داشته باشید میزان روغنی که تخلیه می‌شود به شما می‌گوید که کمپرسور چه مقدار روغن لازم دارد. البته این مقدار در دفترچه راهنمای کولر و یا روی بدنه کمپرسور هم قید می‌شود.
  حالا نوبت به ریختن روغن تازه در کمپرسور می‌رسد. روغن جدید را به وسیله یک سرنگ بزرگ و یا به کمک روغن دان به لوله مکش کمپرسور تزریق می‌کنیم.
  لوله خروجی کمپرسور را در این مرحله با کمک دست مسدود نمایید تا هوا وارد سیستم نشود.
  بعد از اطمینان از تزریق روغن به حد کافی کمپرسور را به خازن دائم کار وصل می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا دستگاه شروع به کار نماید. این کار موجب مکش روغن به داخل محفظه کمپرسور خواهد شد.
  در این مرحله که آخرین قسمت از مراحل تعویض روغن است نشتی روغن را حتما چک کنید. با آشنا شدن با طریقه تعویض روغن کمپرسور کولر گازی بهتر می‌توانید بر انجام این کار نظارت داشته باشید.

  نکات مهم در تعویض روغن کولر گازی:

  1-فرقی ندارد که برند کولر گازی شما چیست؟در سرویس کولر گازی خود حتما روغن کاری کولر گازی را در نظر داشته باشید تا بهترین عملکرد را از دستگاه خود دریافت کنید.
  2-سرویس کولر گازی خود را درست به موقع انجام دهید ،تا از هزینه های ناشی از عدم روغن کاری کولر گازی رها شوید.
  3-فن کولر گازی این قطعه مهم که نقش بسزایی در عملکرد کولر گازی دارد باید در سروییس کولر گازی روغن کاری شود تا خنکای مطلوب را برای شما ایجاد کند.تعویض روغن کمپرسور کولر گازی

  زمان تعویض روغن کولر گازی :

  نوع کمپرسور شما و تعداد دفعات استفاده از آن بر تعداد دفعات نیاز به تعویض روغن کمپرسور هوا تأثیر می گذارد. دفترچه راهنمای کاربر دارای اطلاعات خاصی است، اما یک قانون کلی این است که روغن را هر 100 تا 200 ساعت یا هر چند ماه یکبار تعویض کنید. همچنین می توانید سطح روغن را با میله یا لیوان روغن بررسی کنید.

  1-در زمان سرویس های دوره ای کولر گازی
  2-زمانی که اپراتور تشخیص دهد که روغن کولر گازی شما خاصیت خود را از دست داده و فاسد شده است.
  3-زمانی که در مدار نشت روغن مشاهده شود.
  4-در صورت مشاهده تغییر رنگ روغن کمپرسور باید آن را تعویض کنید.
  5-زمانی که لوله شما خوردگی پیدا میکند.
  برای مطالعه مقاله روش تست کمپرسور کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  علت روغن ریزی کولر گازی:

  ۱- کاهش حجم روغن کمپرسور و اخلال در عملیات روغن کاری ، عامل اصلی خرابی کمپرسورها می‌باشد و در بسیاری موارد موجب عمل نمودن کلید کنترل ‌فشا رروغن (LPS) عمل می‌شود و از ادامه کار دستگاه ممانعت به‌عمل می‌آورد.
  ۲-روغن با چسبیدن به جدار لوله‌های کندانسور و اواپراتور، انتقال‌حرارت از مبدل حرارتی را کاهش می دهد و در نتیجه ظرفیت این تجهیزات کاهش می‌یابد.
  ۳- حرکت روغن در لوله‌ها و رایزرها و همچنین شیرانبساط، می‌‎تواند با ایجاد گرفتگی، عملکرد دستگاه را مختل نماید.
  ۴- عبور روغن از لوله‌ها، سطح تماس مبرد با لوله را کاهش می‌دهد، همچنین سطح مفید داخلی لوله را کاهش می‌دهد و با توجه به رابطه دارسی، کاهش قطر موجب افزایش افت‌فشار و افزایش سرعت‌گاز در لوله‌ها می‌شود.

  تاثیرات کم یا زیاد بودن روغن در کمپرسور کولر گازی:

  وقتی که روغن در سیستم تبرید کم باشد باعث فرسایش سریع یاتاقان ها،پیستونها،رینگها،سوپاپها در کمپرسور میشود که خسارات ناشی از این کمبود غیر قابل جبران میباشد زیرا تعمیر کمپرسور در شرایط معمولی امکان پذیر نمیباشد و باید کمپرسور تعویض شود.
  اگر روغن در سیستم تبرید زیاد باشد باعث پمپاژ زیاد روغن توسط کمپرسور میشود که این پدیده موجب گرفتگی در مدار مبرد میشود.
  روغن کاری قسمت های متحرک کمپرسور که به صورت پاششی صورت میگیرد باعث کاهش اصطکاک و مانع از ایجاد ساییدگی در قطعات متحرک کمپرسور،باعث افزایش راندمان کمپرسور،خنک کاری قسمت های مختلف کمپرسور میشود.
  پاشش روغن به این صورت میباشد که کارتل کمپرسور تا پایین یا وسط یاتاقان ها پر از روغن قرار میگرید و وقتی که میلنگ میچرخد وقسمت خمیده ان وارد روغن میشود وبالا امدن میلنگ روغن به قسمت داخلی سیلندر وپیستون پاشیده میشود.در کمپرسورهای هرمتیک(بسته) روغن کاری به روش پاششی میباشد.

  سیستم کولر گازی چگونه کار می کند؟

  ابتدا، مبرد توسط کمپرسور کولر گازی شما فشرده می شود، جایی که دما افزایش می یابد. سپس در کندانسور خنک می شود. در گیرنده جمع شده و به مایع تبدیل می شود. سپس اجازه داده می شود تا منبسط شود و در حین عبور از اواپراتور خنک شود. سپس گاز دوباره فشرده می شود.
  با بازگشت مبرد کم فشار به کمپرسور، وارد قسمت ورودی می شود، فشرده می شود و به عنوان گاز پرفشار از سمت خروجی خارج می شود.
  برای افزایش کارایی کمپرسور و کارکرد طولانی مدت کمپرسور، تعمیر و نگهداری مناسب مورد نیاز است. استفاده از مقدار مشخصی روان کننده در داخل کمپرسور باعث افزایش راندمان می شود و اجزای سیستم کولر گازی در هنگام راه اندازی بدون ایجاد نویز به خوبی و روان عمل می کنند.
  اگر مقدار زیادی روغن برای روانکاری داخل کمپرسور اضافه کنید، ظرفیت خنک کنندگی آن را کاهش می دهد. همچنین یک پوشش داخلی غیر ضروری در داخل کمپرسور شما ایجاد می کند و انتقال حرارت بین جو و سیستم را کاهش می دهد.
  استفاده از مقدار مناسب روان کننده در موارد مختلف کمپرسور
  هنگام افزودن روغن یا مبرد به سیستمی که تخلیه نشده است احتیاط کنید
  اگر به کمپرسور قدیمی روغن اضافه می‌کنید: وقتی موضوع مربوط به کمپرسور قدیمی است، قبل از پر کردن روغن جدید، باید روغن قدیمی را از آن تخلیه کنید. اگر مقدار روغن تخلیه شده از کمپرسور را نمی دانید، ممکن است مقدار باقی مانده داخل کمپرسور خود را ندانید. بنابراین باید ایده خوبی از مقدار روغنی که باید دوباره اضافه کنید داشته باشید. را
  اگر روغن را در کمپرسور جدید اضافه می کنید: اگر کمپرسور جدیدی دارید، یک چیز را به خاطر بسپارید: بسیاری از کمپرسورها از قبل با یک روان کننده پر شده اند که همچنین باعث می شود مقدار زیادی روغن در کمپرسور شما تولید شود. برای یک کمپرسور جدید، مشخصات سیستم کولر گازی خود را جستجو کنید. یک ماشین متوسط ممکن است از کمی روغن (4 اونس) و دو قوطی مبرد R-134a (12 اونس) استفاده کند.
  اگر بخشی از سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض می کنید: در صورت تعویض قطعه تهویه مطبوع، باید مقادیر متوسط را در برخی مدل ها زیر معیار تعویض روغن در نظر بگیرید:
  برای جلوگیری از خرابی زودهنگام کمپرسور خود باید اقدامات زیر را انجام دهید:
  آماده سازی فشرده سازی قبل از عملیات: برای اطمینان از روانکاری، بررسی کنید که کدام نوع کمپرسور دارید، کمپرسور روغنی یا کمپرسور خشک که به روغن نیاز دارد. اگر استفاده مجدد از کمپرسور قدیمی پر از روغن باشد، باید آن را تخلیه کرد و قبل از نصب مجدد، روغن جدید باید اضافه شود. کمپرسور خشک باید روغن به آن اضافه شود تا قبل از راه اندازی مقدار مناسبی روغن داشته باشد.
  شستشوی سیستم کولر گازی: گاهی اوقات، کمپرسور شما به دلیل خرابی داخلی صدا ایجاد می کند. این ممکن است به دلیل ذرات کوچک داخل کمپرسور اتفاق بیفتد که با روغن مخلوط شده و در سراسر سیستم کولر گازی حرکت می کند. این روغن آلوده باید در اسرع وقت شسته شود.
  حذف ذرات: تخلیه همه ذرات را از بین نمی برد، بنابراین باید سیستم را جدا کرده و قطعات گرفتگی را جایگزین کنید. معمولاً این کندانسور است که نیاز به تعویض دارد زیرا این همان جایی است که ذرات پس از خروج از کمپرسور در آنجا قرار می گیرند. فرآیند تخلیه فقط هوا و رطوبت را از بین می برد. روغن را پاک نمی کند.
  از روان کننده مناسب استفاده کنید: باید روان کننده ای را ترجیح دهید که بتواند به درستی با مبرد مخلوط شود. روغن اشتباه منجر به خرابی روزمره کمپرسور شما و آسیب به سایر قطعات کولر گازی می شود.
  رانندگی با احتیاط در جاده های پر دست انداز: باید در جاده های پر دست انداز با احتیاط رانندگی کنید زیرا به طور قابل توجهی بر عمر کمپرسور کولر گازی شما تأثیر می گذارد.
  در مجموع، باید روغن را به مقدار مورد نیاز کمپرسور اضافه کنید. این اطمینان حاصل می کند که کمپرسور شما به خوبی راه اندازی می شود و روغن به طور یکنواخت در سراسر سیستم تهویه مطبوع پخش می شود.
  نتیجه
  اکنون ایده مختصری از اهمیت روغن برای کمپرسور کولر گازی خود دارید و چگونه می توان سیستم تهویه مطبوع شما را به درستی نگهداری کرد. روان کننده داخل کمپرسور شما اثرات قابل توجهی بر عمر سیستم دارد. بنابراین در فواصل زمانی منظم، باید کمپرسور تهویه مطبوع خود را حفظ کنید و در صورت نیاز مقدار مناسب روان کننده را اضافه کنید.
  همانطور که در بالا توضیح دادم، کمپرسورهای معیوب باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم کولر گازی شما می شوند. اگر برای سرویس کمپرسور کولر گازی خود به مکانیکی نیاز دارید، معمولاً بهتر است یک کمپرسور جدید تهیه کنید زیرا قطعات و نیروی کار این روش را مقرون به صرفه‌تر و مطمئن‌تر می‌کند.
  هنگام اضافه کردن روغن داخل کمپرسور، چه جدید و چه قدیمی، باید دستورالعمل های کولر گازی خود را رعایت کنید. امیدوارم اطلاعات و دستورالعمل های ارائه شده در این وبلاگ به شما کمک کند تا راه حلی برای مشکل خود پیدا کنید.

  هزینه تعویض روغن کولر گازی:

  هزینه تعویض روغن کولر گازی با توجه به نوع روغن به کار رفته و مقدار مصرف شده متفاوت است و نمیتوان هزینه ثابتی برای ان در نظر گرفته اما میتوانید با تماس با متخصصان تهران سرویس از هزینه ی خود آگاه شوید.تعویض روغن کمپرسور کولر گازی

  تعویض روغن کمپرسور کولر گازی در شمال تهران :

  با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

  تعویض روغن کمپرسور کولر گازی در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  تعویض روغن کمپرسور کولر گازی در شرق تهران :

  پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

  تعویض روغن کمپرسور کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و  اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

  تعویض روغن کمپرسور کولر گازی در جنوب تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی میتوانید همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.پس از ثبت درخواست پیامک حاوی کد تایید درخواست به انضمام کد اشتراک مشتریان تهران سرویس آنلاین برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.مشتریان عزیز میتوانند در تماس های بعدی با مجموعه با ارائه کد اشتراک از ۱۰% تخفیف ویژه برخوردار شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  در حال عادی بعد از تماس شما با مجموعه تهران سرویس آنلاین و ثبت سفارش نزدکترین تکنیسین در کمتر از ۱ ساعت به محل شما اعزام خواهد شد.در صورت در نظر داشتنن ساعت خاصی از شبانه روز برای حضور تکنیسین ساعت مد نظر را با کارشناسان در میان بگذارید ،تا در ساعت مقرر شده تکنیسین به محل شما اعزام شود.اگر از ارائه خدمات کولر گازی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:مشتریان عزیز برای طرح هرگونه شکایت و یا نارضایتی از نحوه ی انجام خدمات ، هزینه ها ، نحوه ی برخورد تکنسین ، بدقولی …..با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و پشتیبانی مجموعه را در جریان امور قرار دهید.شکایت مطرح شده در کمترین زمان ممکن بررسی و نتیجه ی نهایی به شما عزیزان گزارش خواهد شد.لطفا در صورت بروز مشکل از هرگونه تماس و یا بحث لفظی با تکنسین خودداری کرده و در اسرع وقت پشتیبانی را در جریان قرار داده تا امور شما به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را از تهران سرویس آنلاین انتخاب کنیم؟

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • کمیت به اندازه کیفیت مهم است

   DENSO همچنین توصیه می کند که نه تنها کیفیت، بلکه کمیت روغن در سیستم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. روغن بسیار کم منجر به روانکاری ضعیف کمپرسور، افزایش دمای اجزا و سوختن روغن در سمت مکش کمپرسور می شود. روغن بیش از حد در سیستم باعث افزایش بار روی سیستم میل لنگ پیستون می شود که می تواند منجر به بلوک شدن بدنه یاتاقان رانش و صفحه لغزنده قابل چرخش پیستون جلوی سخت شود.

   آیا روغن فیلتر شده است؟

   همچنین ضروری است که هرگونه ناخالصی جامد در روغن کمپرسور در فیلتر خشک کن پاک شود. فیلتر خشک کن نیز رطوبت روغن را جذب می کند. به عنوان بخشی از نگهداری سالانه سیستم تهویه مطبوع، حذف بخشی از روغن و جایگزینی آن با همان مقدار روغن تازه بسیار حیاتی است.

   DENSO توصیه می کند

   برای اطمینان از طول عمر کمپرسور تهویه مطبوع دنسو، دنسو همیشه به تکنسین‌ها توصیه می‌کند که به برچسب نوع آن مراجعه کرده و کمپرسور را فقط با روغن یخچال با کیفیت و ویسکوزیته مشخص شده شارژ کنند. هر گونه ادعای گارانتی که پس از استفاده از روغن ها یا مخلوط های دیگر دریافت شود، پذیرفته نخواهد شد.

   سایر بررسی های ضروری کولر گازی

   علاوه بر بررسی اینکه سیستم کولر گازی
   با مقدار و نوع صحیح مبرد و روغن پر شده است، گاراژها و کارگاه ها باید چندین بررسی منظم دیگر نیز انجام دهند:

   فشار و دمای اگزوز را قبل و بعد از کمپرسور بررسی کنید
   دمای کابل ها را از کمپرسور و کندانسور چک کنید. فشار بالا باید گرم و خشک باشد
   تمیزی کندانسور و فن رادیاتور را بررسی کنید. ظاهر شدن رطوبت یا یخ زدگی در سمت فشار بالا می تواند به معنای مسدود شدن جریان مبرد باشد.
   تفاوت دما را قبل و بعد از خشک کن بررسی کنید. اختلاف بیش از 3 درجه سانتیگراد نشان دهنده رطوبت بیش از حد است
   جریان مبرد را بررسی کنید، یخ روی هر عنصری از سیستم تهویه مطبوع به دلیل انسداد است
   کشش و وضعیت تسمه کمپرسور را بررسی کنید
   هرگونه صداهای غیرعادی از کمپرسور، شیر انبساط، فن ها، دمنده ها و کانال های کولر گازی
   را بررسی کنید.
   محدوده کمپرسور A/C DENSO

   کیفیت 100٪ OE مجموعه کمپرسورهای تهویه مطبوع جایگزین DENSO نسبت گارانتی بسیار پایینی را ارائه می دهد – آرامش خاطر را برای سهامداران، نصاب ها و رانندگان به طور یکسان فراهم می کند.

   طیف گسترده کمپرسورهای A/C DENSO شامل:

   نوع رفت و برگشتی (نوع صفحه سواش) و روتاری (نوع پره ای و اسکرول) و همچنین کمپرسور برقی برای خودروهای هیبریدی (نوع اسکرول).

   مزایای کلیدی:

   کیفیت 100٪ OE: تناسب تضمین شده، اولین بار درست
   مطابقت کامل با مشخصات خودرو: نیاز کمی به پشتیبانی فنی
   بالاترین کیفیت محصول: نسبت گارانتی بسیار پایین
   همه در جعبه جدید: به صورت مجموعه کامل تحویل داده می شود
   کمپرسورهای کوچک و کارآمد: شامل مراجع مناسب برای خودروهای کلاس کامپکت
   طراحی بادوام: نویز کم و عملکرد بالا را ارائه می دهد
   پیستون با روکش مولیدنی: از کمپرسور در برابر گرفتگی در هنگام اجرا محافظت می کند
   مهر و موم سه لبه (W-lip seal): آب بندی بهتر را تضمین می کند و از نشتی جلوگیری می کند
   450 شماره قطعه که بیش از 2500 برنامه را پوشش می دهد

  • روغن یونیورسال: یکی از دلایل اصلی خرابی کمپرسور

   کمپرسورها برای سیستم تهویه مطبوع خودرو حیاتی هستند. فشرده سازی مبرد گازی با دمای پایین و فشار پایین از اواپراتور به مبرد گازی با دمای بالا و فشار بالا و تخلیه آن به کندانسور.

   روغن در سیستم کولر گازی، در درجه اول برای روانکاری قطعات متحرک، یعنی کمپرسور و سوزن شیر انبساط ضروری است. همچنین باعث می شود گرما از کمپرسور خارج شود. همانند مبرد، روغن در سیستم تهویه مطبوع باید پایداری شیمیایی خود را حفظ کند.

   با این حال، انتخاب روغن مناسب برای کار بسیار مهم است. روانکاری ناکافی به دلیل روغن یونیورسال دومین دلیل شایع برای آسیب و خرابی کمپرسور کولر گازی است. تجزیه و تحلیل ادعاهای گارانتی کمپرسور A/C DENSO برای سال 2012 نشان داد که در 24٪ موارد، گاراژها از روغن PAG مناسب مورد نیاز برای کمپرسورهای A/C DENSO استفاده نکرده‌اند.

   مشکلات روغن یونیورسال چیست؟

   استفاده از روغن‌های نادرست، مانند روغن‌های یونیورسال یا مخلوط‌های روغن، ناگزیر به آسیب کمپرسور کولر گازی می‌شود. زیرا روغن‌های یونیورسال که اغلب توسط گاراژها ترجیح داده می‌شوند، روغن‌های PAO یا روغن‌های معدنی با ویسکوزیته متفاوت از روغن‌های PAG مصنوعی هستند. تفاوت بین این دو نوع روغن به این معنی است که آنها با هم مخلوط نمی شوند و منجر به روانکاری ضعیف، سیل آسیب دیده و افزایش سایش می شود.

   اگر روغن رقیق شود، لایه پایه روان کننده کاهش می یابد. این باعث ساییدگی پیستون بر روی سطح یاتاقان سیلندر می شود. اگر روغن خیلی غلیظ باشد، نمی تواند بین سیلندر و پیستون «فشرده شود». کمپرسورهای تهویه مطبوع با کیفیت First Time Fit® DENSO دارای تحمل محدودی بین سیلندر و پیستون تنها 3 میکرومتر هستند. تغییر در ویسکوزیته روغن می تواند منجر به مقاومت اصطکاکی بیشتر شود که منجر به افزایش دمای کمپرسور و انسداد بعدی می شود.

   مخلوط کردن یا مخلوط کردن انواع مختلف روغن ممکن است منجر به تشکیل پارافین شود. این می تواند جریان مبرد و روغن را مسدود کند و منجر به انسداد کمپرسور و خرابی سیستم شود.

  • کمپرسورهای تهویه مطبوع: چرا روغن مناسب اهمیت دارد؟
   جرارد ماگیلسن، مهندس فنی ارشد DENSO After Market نشان می دهد که چرا روغن کمپرسور تهویه مطبوع اشتباه بزرگترین دلیل خرابی محصول است – و یک چک لیست ضروری کولر گازی ارائه می دهد.
   تعمیر و نگهداری و تعمیر کولر گازی خودرو، به صورت دستی یا خودکار، یک فرصت واقعی برای توسعه گاراژها و کارگاه ها است. دانش فنی عمیق از سیستم های کولر گازی، ایرادات رایج، اجزای توصیه شده و روغن ها همگی برای دستیابی به رضایت مشتری و ایجاد کسب و کار بازگشت ضروری هستند.

   مرکز اصلی این دانش فنی، دانش جامع کمپرسورها است. این به این دلیل است که 99.9٪ از تمام مشکلات کمپرسور مربوط به خرابی محصول نیست، بلکه به دلیل درک ضعیف از عملکرد، نگهداری و تعمیر سیستم کولر گازی است.

   DENSO به عنوان یکی از تامین کنندگان پیشرو کمپرسورهای تهویه مطبوع برای کاربردهای خودرو در جهان، این واحدها را بهتر از هر کسی می شناسد. پیشینه قوی OE و دهه ها تحقیق و توسعه به این معنی است که DENSO به طور منحصر به فردی برای ارائه توصیه های تخصصی و عملی در مورد تعویض و سرویس کمپرسور A/C قرار دارد. ما به طور فعال از مشتریان از طریق مجموعه ای از ابتکارات آموزشی در مناطق منتخب برای اطلاع رسانی و آموزش گاراژها در مورد خدمات تهویه مطبوع خودرو، نصب کمپرسور و روش های تعمیر پشتیبانی می کنیم.

   بخش کلیدی این پشتیبانی شامل راه اندازی راهنمای نصب کمپرسور جدید است که به هر کمپرسور DENSO فروخته شده متصل می شود. اما یک جنبه خاص وجود دارد که باعث اکثر مشکلات قابل اجتناب کمپرسور کولر گازی می شود: روغن.

  • مشکل کار بر روی یک سیستم کولر گازی قدیمی این است که نمی توان گفت چه مقدار روغن کمپرسور کولر گازی در سیستم شما وجود دارد. به عنوان مثال، اگر یک سال است که نشت کند داشته باشید، نمی دانید چه مقدار روغن ممکن است همراه با مبرد نشت کرده باشد. اگر نشتی در سیستم شما زیاد باشد، ممکن است بسیار کم باشد، اما اگر نشتی کم باشد یا در سمت فشار پایین سیستم باشد، ممکن است مقدار قابل توجهی روغن باشد.

   نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که وسیله نقلیه شما به چه نوع روغن کمپرسور کولر گازی نیاز دارد. ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید که روی همان برچسبی که وزن مبرد مورد نیاز سیستم شما را نشان می دهد، نوع روغن را بیابید، اما اگر تنها جایی نیست که می توانید به طور مطمئن مقدار روغن کمپرسور کولر گازی مورد نیاز سیستم خود را پیدا کنید، تماس با نمایندگی برای شماست. ساخت ماشین

   اگر فقط یک یا دو جزء از سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض می‌کنید، دستورالعمل‌های کلی وجود دارد که می‌توانید برای تخمین مقدار روغن در آن قطعات در هنگام جدا کردن و بنابراین هنگام شارژ مجدد سیستم نیاز به تعویض داشته باشید. با خواندن این مقاله درباره روغن کمپرسور PAG می توانید این دستورالعمل ها و سایر اطلاعات روغن کمپرسور AC را بیابید.

  • یکی از مهم ترین مواردی که برای عملکرد کمپرسور لازم است، آب بندی محکم و خوب در محفظه تراکم است. کمپرسور کولر گازی شما فشار کمی را برای کشیدن مبرد به داخل محفظه ایجاد می کند. آن مبرد سپس توسط یک پیستون یا یک پره چرخان به فشار بالا فشرده می شود و از محفظه به سمت فشار بالا سیستم تهویه مطبوع شما خارج می شود. وجود یک مهر و موم محکم در اطراف این محفظه فشرده سازی بسیار مهم است. اگر مهر و موم محکمی وجود نداشته باشد، مبرد فشار بالا می تواند به سمت عقب به داخل محفظه تراکم نشت کند و اثر تراکم را خنثی کند، یا مایعی که فشرده می شود می تواند در اطراف پمپ به سمت فشار پایین سیستم تهویه مطبوع برگردد و دوباره تراکم را خنثی کند. اثر برای کمک به محکم نگه داشتن مهر و موم ها در کمپرسور کولر گازی ، مهم است که مطمئن شوید روغن کمپرسور کولر گازی کافی در سیستم تهویه مطبوع شما وجود دارد تا از روانکاری مناسب برای حفظ مهر و موم محکم در کمپرسور خود اطمینان حاصل کنید.

   هر سیستم تهویه مطبوع خودرو با مقدار دقیق مبرد مورد نیاز سیستم و مقدار دقیق روغن کمپرسور کولر گازی از پیش نصب شده از کارخانه تولید می شود. اغلب اوقات، می توانید یک برچسب اطلاعاتی در مورد سیستم تهویه مطبوع خود در زیر کاپوت اتومبیل خود پیدا کنید که در آن مقدار مبرد در سیستم بر حسب وزن و مقدار روغن کمپرسور AC مورد نیاز در یک سیستم خشک ذکر شده است.

  • آیا باید روغن کمپرسور کولر گازی اضافه کنم؟
   مانند هر سیستم مکانیکی، مهم است که مطمئن شوید سیستم تهویه مطبوع شما روغن کاری می شود و روغن کمپرسور کولر گازی روان کننده این کار است. کمپرسور کولر گازی شما برای عملکرد مناسب و عمر طولانی نیاز به روغن کاری دارد، زیرا هر زمان که قطعات فلزی در حال چرخش یا لغزش باشند، اگر به درستی روغن کاری نشده باشند، به سرعت از کار می‌افتند. این شکست ناشی از سایش سریع و ایجاد گرمای بیش از حد است. کمپرسور کولر گازی در خودروی شما سخت کار می‌کند تا مبرد، اغلب R-134a را کمپرس کند تا به مبرد اجازه دهد بعداً منبسط شود و اثر خنک‌کننده مورد استفاده برای خنک کردن کابین وسیله نقلیه شما ایجاد کند. اگر این فرآیند به درستی روغن کاری نشود، حرارت و آسیب زیادی ایجاد می کند.

  • چگونه سطح روغن سیستم کولر گازی خود را بررسی کنیم؟

   هر سیستم از نظر نحوه بررسی سطح روغن متفاوت است. دستورالعمل های مربوط به یک راهنمای گام به گام دقیق در مورد تمام جنبه های روانکاری کمپرسور را ببینید.

   چگونه موتور فن هوای مرکزی را روغن کاری کنیم؟

   از نوع تخصصی روغن موتور برای اعمال روان کننده به کویل های کندانسور، واحد کندانسور و فن های موتور استفاده کنید. این کار را در فواصل زمانی منظم انجام دهید اما تنها پس از یادگیری روش صحیح.

   کولر گازی اتاق چگونه کار می کند؟

   یک دستگاه تهویه مطبوع اتاق، هوای گرم را از بیرون می‌کشد، آن را از طریق کویل‌های اواپراتور خنک می‌کند و سپس هوای خنک را به داخل اتاق می‌ریزد.

  • نکاتی برای روغن کاری مناسب کولر گازی
   نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند مطمئن شوید که سیستم AC شما به درستی روغن کاری شده است تا بتواند در سال های آینده بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

   دستورالعمل ها را بررسی کنید
   در حالی که درست است که بسیاری از کمپرسورهای متصل به سیستم های HVAC به روغن تخصصی برای روانکاری نیاز دارند، این در مورد همه سیستم ها صدق نمی کند. به عبارت دیگر، دستورالعمل ها را برای اطلاعات در مورد چند بار روغن زدن، کدام روغن و نحوه استفاده از آن رجوع کنید. اگر دیگر به یک نسخه کاغذی از این دستورالعمل ها دسترسی ندارید، یک جستجوی ساده در وب انجام دهید تا یک PDF مرتبط یا شکل دیگری از سند دیجیتالی را پیدا کنید.

  • فراتر از کمپرسورها، برخی از موتورها نیز به روغن یا روانکار تخصصی نیاز دارند. بدون تعمیر و نگهداری منظم، سیستم‌های تهویه مطبوع خراب می‌شوند و راکد می‌شوند، که باعث می‌شود برخی از خود بپرسند وقتی کپک در کولر گازی شما وجود دارد چه کاری انجام دهند. تعمیر و نگهداری مناسب همچنین ممکن است به شما کمک کند که از تعجب نکنید که چرا کمپرسور AC شما روشن نمی شود و ممکن است لازم باشد نحوه تعمیر کمپرسور AC را یاد بگیرید. در واقع، تعمیر و نگهداری خوب می تواند احتمال آسیب به اجزای کلیدی و همچنین سایش و پارگی زودرس را کاهش دهد.

  • چه روغنی برای کولر گازی استفاده می شود؟
   آیا نمی دانید چه نوع موتورهای کولر گازی در تهویه مطبوع استفاده می شود؟ تنوع بسیار زیادی دارد و برخی نیاز به روغن کاری منظم با روغن های تخصصی دارند و اگر در حال یادگیری کمپرسور کولر گازی هستید، همین امر صادق است. از بین این بسیاری از انواع روغن کمپرسور هوا، روان کننده های مصنوعی به شدت توصیه می شوند زیرا در مقایسه با معادل های سنتی مبتنی بر روغن، محافظت در برابر سایش بالاتری دارند. در حقیقت، کمپرسورهای تهویه مطبوع اغلب به یک نوع روغن کمپرسور HVAC برای پراکنده کردن گرما و کمک به روانکاری نیاز دارند، که حتی اگر ولتاژ کولر گازی را درک کنید، چنین است. با این حال، رایج ترین نوع روغن مورد استفاده در واحد AC پلی آلکیلن گلیکول است که یک روغن مصنوعی است.

  • اگر تازه وارد دنیای لوازم خنک کننده داخلی شده اید، ممکن است تعجب کنید که چه نوع روغنی برای کولر گازی مناسب است. بهترین تهویه مطبوع به هر حال شامل موتورهای قدرتمند با اجزای مختلف است که برخی از آنها می توانند از روغن کاری یا سوخت استفاده کنند. انواع اصلی روغن کمپرسور کولر گازی عبارتند از روغن معدنی، روغن POE و روغن PAG. روغن معدنی برای سیستم های کولر گازی قدیمی تر است، در حالی که روغن POE با سیستم های جدیدتر به خوبی کار می کند. روغن PAG بیشتر در خودروها استفاده می شود. درست مانند انواع مختلف روغن، چندین نوع مبرد کولر گازی خانگی نیز وجود دارد که واحد شما ممکن است از آنها استفاده کند.

   برای اطلاعات بیشتر در مورد این روغن ها به خواندن ادامه دهید.

  • روغن کمپرسور جزء ضروری در هر سیستم تهویه مطبوع است که از کمپرسور در سیستم تراکم خود استفاده می کند. سه هدف اصلی از روغن وجود دارد. آنها برای روغن کاری، حذف گرما و برای آب بندی استفاده می شوند. خنک کاری روانکاری در کمپرسور رفت و برگشتی مورد نیاز است زیرا پیستون گاز مبرد را فشرده می کند. آب بندی پیستون در سیلندر نیز باید خنک شود.

   به طور مشابه، کمپرسور دوار برای تماس بین سیلندر و روتور موتور نیاز به روانکاری دارد. سوپرهیت کمپرسور اسکرو باید توسط روانکار در طول کار آن حذف شود.
   ویسکوزیته

   ویسکوزیته اندازه گیری ضخامت روغن است که توانایی آن را در مقاومت در برابر تنش برشی به ما می گوید. یکی از واحدهای اندازه گیری ویسکوزیته SSU یا Saybolt Seconds Universal است. این کار با قرار دادن نمونه روغن روی تجهیزات استاندارد در دمای ثابت با روزنه استاندارد و اجازه جریان دادن به آن انجام می شود. زمان لازم برای جریان آن ثبت می شود. هر چه عدد ویسکوزیته بیشتر باشد، روغن غلیظ تر و کندتر جریان می یابد.

   واحد متریک ویسکوزیته پویز است. بیشتر روغن اندازه‌گیری شده کمتر از 1 پویز است، بنابراین معمولاً از مقیاس کوچک‌تری به نام سانتی پویز یا 1/100 پویز استفاده می‌شود.

   به طور کلی کمپرسور بزرگتر با شکاف ها و قطعات بزرگتر برای عملکرد موثر تجهیزات به روغن غلیظ تری نیاز دارد.
   پایداری شیمیایی

   هنگام استفاده از روغن، همیشه روغن توصیه شده سازنده کمپرسور را دنبال کنید زیرا ممکن است مقداری روغن با مبرد استفاده شده در سیستم واکنش نشان دهد. اگر واکنش شیمیایی اتفاق بیفتد، لجن، کربن و اسیدها ممکن است تشکیل شود که بر عملکرد و طول عمر کمپرسور تأثیر می گذارد.

   استحکام و رطوبت دی الکتریک

   از آنجایی که روغن مورد استفاده در یک کمپرسور هرمتیک معمولاً با سیم پیچ موتور در تماس است، بسیار مهم است که از استحکام دی الکتریک خوبی برخوردار باشد. هر چه قدرت دی الکتریک بیشتر باشد، کیفیت عایق الکتریکی روغن بهتر است.

   اکثر روغن ها مقدار معینی از رطوبت و آب را در خود حل می کنند و آنها را نامطلوب می کند. هنگامی که آب در مبرد وجود دارد، هنگامی که دما به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد یخ تشکیل می شود و باعث ایجاد مشکل در شیر انبساط می شود.

   آبکاری مس ممکن است با وجود مبرد، روغن و رطوبت در سیستم رخ دهد. رطوبت موجود در روغن همچنین باعث شد که قدرت دی الکتریک روغن به میزان قابل توجهی کاهش یابد زیرا آب رسانای نسبتا خوبی است. از این رو، تا حد امکان سعی کنید میزان رطوبت در تماس با روغن را کاهش دهید.
   روغن کمپرسور و مبردهای معمولی

   دو دسته روغنی که معمولا در کمپرسورها استفاده می شود روغن های معدنی یا مصنوعی هستند.

   یک نوع روغن معدنی (MO) به نام نفتنیک معمولا استفاده می شود.

   روغن های مصنوعی مانند گلیکول ها، استرها و آلکیل بنزن ها (AB) مدتی است که بدون هیچ مشکلی در کاربردهای تبرید استفاده می شوند.

   مبردهای CFC مانند R12، R13، R113، R114 و R115 از روغن معدنی یا آلکیل بنز به عنوان روان کننده استفاده می کنند. به طور مشابه، مبردهای HCFC مانند R22، R123، R401A و R409A نیز از این روان کننده ها در طراحی خود استفاده می کنند.

   در سال‌های اخیر، استفاده از مبردهای CFC و HCFC به دلیل ویژگی‌های غیر دوستدار ازن آنها کاهش یافته است. استفاده از مبردهای HFC جدید مانند R23، R32، R134a، R407A، R407C و R410A در تجهیزات HVAC در حال افزایش است. این مبردهای جدید از استرهای پلیول یا POE به عنوان روان کننده استفاده می کنند.

   یکی از اشکالات POE این است که در مقایسه با روغن های معدنی، رطوبت را چندین برابر بیشتر جذب می کند. از این رو هنگام استفاده از این روغن باید از روش های مناسب استفاده کرد تا تماس این روغن با جو کاهش یابد. به جای ظروف پلاستیکی از ظروف فلزی برای جلوگیری از ورود رطوبت به داخل ظروف استفاده می شود.

  • سلام مهندس جان اگه کمپرسور پیستونی ۲۴۰۰۰روغن نداشته باشه چقدر باید روغن تزریق انجام بدیم و این کارو چطور باید انجام بدیم ؟

   • سلام دوست محترم اگر شما تخصص ندارید لطفا از انجام این کار دوری کنید و از متخصصین کولر گازی کمک بگیرید.

  • سلام خیر لزومی نداره در هر سرویس تعویض روغن انجام بشه اما زمانی که روطبت نفوذ پیدا کنه به داخل سیکل این کار باید انجام بشه

  • سلام مهندس جان ما یک کولر گازی ایوولی داریم که اشتباه شارز گاز شده چه مشکلی پیش میاد ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس