روشن کردن کولر گازی بدون ریموت کنترل

 • فرض کنید در یک روز گرم تابستانی با دمای 40 درجه به خانه یا محل کا خود رسیده اید .و قصد روشن کردن کولر گازی خود دارید .اما ریموت کولر گازی شما گم شده،حال چه باید کرد؟خوشبختانه طراحان کولر گازی برای رفع مشکل روشن کردن کولر گازی بدون ریموت چاره اندیشده اند و ما در این مقاله به آن خوهیم پرداخت.

  روشن کردن کولر گازی بدون ریموت کنترل:

  شاید پیش آمده باشد ،که کنترل کولر گازی شما به هر دلیلی کار نکند و یا گمشده باشد ، در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم چگونه باید کولر گازی خود را روشن کنیم و یا از سایر امکانات آن استفاده کنیم.

  روشن کردن دکمه پاور در یونیت داخلی:

  شرکت‌های سازنده‌ی کولرهای گازی بر روی پارامتر زیبایی و طراحی چشم‌نواز دستگاه‌های خود خیلی توجه کرده‌اند. آن‌ها سعی کرده‌اند تا حتی‌الامکان دکمه‌ای بر روی بدنه تعبیه نشود تا از زیبایی کولر‌کاسته نشود. اما این عامل سبب نشده تا دکمه Off/On که اهمیت زیادی برای روشن و خاموش کردن سریع دستگاه دارد را فراموش کنند. آن‌ها با هوشیاری زیرکانه‌ای این‌ دکمه را زیر روکش فلزی صفحه‌ی فیلتر هوا تعبیه کرده‌اند. پس در صورتی که ریموت کنترل شما خراب شد و کار نمی‌کرد، می‌توانید این روکش فلزی را بلند کرده تا دکمه را مشاهده کنید. اکثراً در زیر یا بالای این دکمه کلمه Off و On نوشته شده‌است. این روش ساده‌ترین راه برای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل می‌باشد.

   استفاده از کلید قطع کننده مدار:

  یکی دیگر از روش های ساده برای خاموش و یا روشن کردن کولر گازی بدون کنترل، استفاده از کلید قطع کننده مدار است. در صورتی که نمی‌توانید ریموت کنترل کولر گازی خود را پیدا کنید و یا اینکه به طور کلی خراب شده است و موفق به استفاده از هیچ یک از دو روش قبلی نشده اید؛ می توانید با استفاده از کلید قطع کننده مدار اقدام به خاموش یا روشن کردن اسپلیت بدون کنترل کنید. گاهی قرار داشتن این کلید در حالت خاموش، علت روشن نشدن کولر گازی است که بسیاری از آن غافل می شوند.

  استفاده از تلفن همراه :

  علاوه بر روش فوق، می‌توانید با استفاده از تلفن هوشمند خود یک کنترلر بسازید. برای این کار کافی است که اپلیکیشن کنترل کولر گازی را بر روی گوشی خود نصب کنید تا از طریق اپلیکیشن و سنسور مادون قرمز تلفن همراه خود بتوانید کولر گازی را خاموش یا روشن نمایید.
  برای مطالعه مقاله بهترین دما برای گرمایش و سرمایش کولر گازی در زمستان و تابستان اینجا کلیک کنید.

  روشن کردن کولر گازی بدون کنترل

  دلایل کار نکردن ریموت کولر گازی:

  1-اتمام باطری :

  ابتدا باطری کولر گازی را چک کنید . اگر کنترل شما کار‌ کرد که متوجه خواهید شد مشکل از باطری‌ها بوده؛ در غیر این صورت دلایل بعدی را بررسی کنید

  2-خرابی برد ریموت:

  گاهی مواقع دلیل خرابی ریموت کنترل، وجود مشکل در برد ریموت است. در صورتی که هر کدام از اجزای برد مثل ترانزیستور یا IC بسوزد و یا با مشکل روبه‌رو شود، برد کنترل از کار خواهد افتاد و کنترل کار نخواهدکرد.

  3- خراب شدن ریموت کنترل:

  گاهی مواقع خود ریموت کنترل خراب می‌شود و به همین دلیل کار نمی‌کند و این مورد باعث نیاز به دانستن روشن کردن کولر گازی بدون کنترل می‌باشد. این خرابی می‌تواند دلایل مختلفی داشته‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها آسیب‌‌‌دیدگی کریستال یا رزوناتور و یا از کار افتادن لامپ ال‌ای‌دی جلو ریموت است. در صورتی که پایه‌های کریستال بر اثر ضربه‌ای که به آن‌ها وارد شده، شکسته‌باشند و یا کارایی خود را از دست داده‌باشند، هیچ یک از دکمه‌های ریموت کار نخواهد کرد. همچنین در جلوی کنترل‌ها یک لامپی وجود دارد که در صورتی که خراب شوند، کنترل کار نخواهدکرد. برای برطرف کردن این مشکل، باید لامپ ال‌ای‌دی را تعویض کنید.

  برای جلوگیری از بروز نشت گاز از کولر گازی سرویس کولر گازی خود را به صورت مداوم انجام دهید تا از یروز مشکلات ناشی از نشت گاز جلوگیری کنید.تهران سرویس سرویس کولر گازی شما را با ارزان ترین نرخ در تهران انجام خواهد داد.

  خرید کنترل کولر گازی:

  برای خرید کنترل کولر گازی و خود و یا تعمیر کنترل کولر گازی با تهران سرویس تماس حاصل نمایید .تعمیرکارن ما در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

  تعمیر کولر گازی در تهران سرویس آنلاین:

  تهران سرویس با داشتن بیشتر رضایت از سمت شما مصرف کنندگان محترم کولر گازی آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیرات کولر گازی در سراسر تهران میباشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس