چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

برق داشتن بدنه لباسشویی
 • علت برق داشتن بدنه لباسشویی (Why does the body of the washing machine have electricity) برخی مواقع ممکن است، هنگام تماس و یا لمس بدنه ماشین لباسشویی خود متوجه برق داشتن آن شده باشید.یک جریان ضعیف برق که هنگام لمس بدنه شما را دچار شک میکند.این مشکل فارغ از برند و مدل ماشین لباسشویی ممکن است برای هر دستگاهی ایجاد شده و مصرف کننده را با اختلال مواجه کند.
  اگر میخواهید از علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی خود آگاه شده و به راحتی این مشکل را در منزل برطرف نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در بخش چت آنلاین و یا کامنت همین مقاله با کارشناسان ما در میان گذاشته و به صورت کاملا رایگان از مشاوره ما بهرمند شوید.

  علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی :

  مشکلاتی بسیاری میتواند باعث برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی شما عزیزان شودف ما در جدول زیر به صورت اختصار و در ادامه به صورت کاملا مفصل به بررسی هریک از عوامل بروز این مشکل پرداحته ایم با ما همراه باشید :

  علت بروز مشکل شرح خطا
  وجود رطوبت در بدنه لباسشویی خیس بودن بدنه و یا اطراف ماشین لباسشویی میتواند منجر به اتصالی جریان برق شود.
  اتصال گراند به لوله آب  سیم گراند باید به لوله فاضلاب و یا ستون آهنی منزل متصل شود اتصال این سیم به لوله آب باعث بروز اتصالی خواهد شد.
  نشت آب نشت آب باعث افزایش ریسک اتصالی جریان برق در لباسشویی خواهد شد.
  خرابی پریز برق حتما پیش از بررسی لباسشویی به بررسی پریز برق دستگاه بپردازید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
  سیم کشی ماشین لباسشویی ایجاد مشکل و بروز لختی و یا قطعی در سیم های اصلی ورودی برق به دستگاه یکی از عوامل اصلی برق دار شدن ماشین لباسشویی است.
  بروز مشکل در موتور لباسشویی نیم سوز شدن و یا خرابی موتور ماشین لباسشویی میتواند باعث بروز این مشکل شود.
  خرابی دوشاخته لباسشویی از بین رفتن روکش ایجاد پارگی و یا قطعی در دوشاخته پریز برق دستگاه باعث بروز این مشکل خواهد شد.
  معیوب شدن خازن پارازیت گیر نقص در کارکرد و قطع‌‌و‌‌وصل شدن اتصال و برق‌داشتن بدنه ماشین لباسشویی می‌تواند عامل نیم‌سوز‌شدن دستگاه باشد.
  خرابی هیتر لباسشویی فرسودگی هیتر یا المنت ماشین لباسشویی میتواند باعث آسیب دستگاه شود.

  اتصال نادرست سیم ارت:

  در مدارهای الکتریکی، یک سیم اضافه سبز رنگ به نام سیم ارت (earth) یا سیم اتصال به زمین وجود دارد که به جهت محافظت و افزایش ایمنی هنگام کار با دستگاه الکتریکی یا سیم کشی ساختمان تعبیه شده است. این سیم از خروجی دستگاه الکتریکی به زمین متصل می شود و جریان اضافی الکتریسته را به زمین منتقل می کند
  می تواند این مشکل به علت اتصال نادرست سیم ارت لباسشویی به زمین باشد که این مشکل سبب می شود که در بدنه ی ماشین لباسشویی جریان برق به وجود بی آید.
  سیم ارت لباسشویی

  خرابی هیتر :

  دلیل دیگر می تواند فرسودگی هیتر یا المنت باشد که خطر برق گرفتگی را برای فرد ایجاد می کند. خرابی هیتر یا المنت یا از کار افتادن آن ها (این قطعه های در دستگاه کار تولید گرما را انجام می دهند) باعث می شود اتصالی بین قطعه با آب به وجود بیاید و در نهایت جریان برق وارد بدنه می شود.
  المنت لباسشویی یا همان هیتر با گرم کردن آب نقش مهمی در شست و شوی بهتر لباس‌ها ایفا می‌کند. این قطعه در ماشین لباسشویی در قسمت تحتانی چلیک یا مخزن اصلی لباسشویی قرار دارد که برای آب بندی آن، باید از یک لاستیک فشرده شده بین دو صفحه فلزی استفاده کرد.
  برای مطالعه مقاله علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.
  المنت لباسشویی

  اتصال خازن پارازیت گیر:

  همچنین ممکن است که خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اتصالی شده باشد و یا در سیم پیچی اتصالی به وجود بیاید که سبب می شود جریان برق وارد بدنه ی ماشین لباسشویی شود.
  برای مطالعه مقاله علت تخلیه نشدن آب لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  نیم سوز شدن موتور:

  موتور لباسشویی یک قسمت اساسی از لباسشویی است که مسئول ایجاد حرکت و انجام عملیات شستشو است. این موتور معمولاً در بخش پایین لباسشویی یا در زیر حوضچه‌ی آب قرار دارد. وظیفه اصلی موتور لباسشویی ایجاد حرکت چرخشی در برنامه‌های مختلف شستشو و تسهیل در حرکت لباس‌ها درون حوضچه‌ی آب است.
  موتور لباسشویی نقش اساسی در تولید حرکت دارد تا لباس‌ها به درستی درون حوضچه آب حرکت کرده و به دستورات مختلف برنامه‌های شستشو پاسخ دهند. این حرکت‌ها، به همراه آب و مواد شوینده، باعث شستشو و پاکسازی لباس‌ها می‌شوند.
  نیم سوز شدن موتور لباسشویی یکی از اصلی ترین دلایل برق داشتن بدنه لباسشویی محسوب میشود که متاسفانه تشخیص این موضوع به آسانی امکان پذیر نخواهد بود و باید توسط کارشناس متخصص انجام شود.

  رطوبت بدنه :

  رطوبت بدنه ماشین لباسشویی که بعضا به دلیل نشتی آب از دستگاه و یا خیس بودن محل نصب ماشین لباسشویی ایجاد میشود، باعث بروز اتصالی در جریان برق دستگاه خواهد شد.
  برای مطالعه مقاله معنی کلمات روی ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  اتصال گراند به لوله آب:

  دستگاه هایی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی یک سیم کشی مخصوص دارند به نام گراند که این سیم ختما باید به لوله ی فاظلاب و یا ستون آهنی خود ساختمان متصل شود، و این نکته وجود دارد که این سیم به هیچ عنوان نباید به لوله آب متصل شود زیرا باعث می شود جریان برق به بدنه ی ماشین لباسشویی وارد شود.

  نشتی آب:

  یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث وجود برق در بدنه ی ماشین لباسشویی می شود نشتی آب است، در حالی که این موضوع بسیار مهم است اما بسیاری از کاربران به ان توجه نمی کنند(دلیل مورد توجه قرار دادن این موضوع این است که نشتی آب برق گرفتگی را افزایش می دهد) باید نشتی را از بین ببرید تا جریان برق وارد بدنه ی ماشین لباسشویی نشود.
  آموزش شستن پتو در ماشین لباسشویی

  سیم کشی معیوب:

  به این موضوع نیز در بالا اشاره کردیم، سیم کشی دستگاه باید به درستی متصل شده باشد و هیچ عیبی نباید داشته باشد زیرا باعث ورود جریان برق به بدنه ماشین لباسشویی می شود. به همین دلیل توصیه ی ما این است که سیم کشی دستگاه را با دقت بررسی کنید و اگر دیدید که روکش سیم ها از بین رفته است این موضوع می تواند باعث وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی باشد و در این شرایط با تعویض سیم کشی این مشکل حل می شود.

  خرابی موتور لباسشویی:

  همانطور که در قسمت نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی صحبت کردیم،موتور لباسشویی قلب تپنده دستگاه است و تمامی حرکات و چرخش های لگن به این قطعه مربوط خواهد بود.بروز کوچکترین مشکل در این قطعه دستگاه شما را با ارور مواجه کرده و باعث اختلال در عمکلرد دستگاه خواهد شد.اگر تشخیص تکنسین مبنی بر خرابی موتور دستگاه شما باشد.باید موتور با نمونه ای مشابه از برند دستگاه تعویض شده و این موضوع باید به دست یک تکنسین متخصص صورت گیرد.
  برای مطالعه مقاله چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمیکند؟ اینجا کلیک کنید.

  خرابی پریز برق:

  در برخی موارد برق داشتن بدنه ی ماشین می تواند دلیل خیلی ساده ای داشته باشد پس در این شرایط دیگر موردی را که باید بررسی کنید پریز برق است، حتما پریز را چک کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. اگر پریز را چک کردید و متوجه شدید که پریز خراب است پریز را تعویض کنید و یا می توانید برای روشن کردن از ماشین لباسشویی از یک پریز دیگر استفاده کنید. (حتما به سالم بودن پریزی که دستگاه را به آن متصل می کنید دقت کنید که دستگاه شما دچار مشکل نشود.
  برای مطالعه مقاله 8 علت نشت آب از ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

  خرابی دو شاخه:

  همچنین دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود (برق داشتن بدنه ی ماشین لباسشویی) خرابی دو شاخه ی دستگاه می باشد. دقت داشته باشید اگر این قطعه خراب شود و یا دچار زنگ زدگی شود بسیار می تواند خطر آفرین باشد پس در این شرایط حتما باید اقدام به تعویض دو شاخه کنید (هم چنین خرابی و یا از بین رفتن روکش سیم ها نیز مشکل ایجاد می کند) که در این شرایط باید کابل و همچنین دو شاخه ی خراب را با قطعات نو و سالم تعویض کنید.
  برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

   مشکلات برق گرفتگی ماشین لباسشویی در یک نگاه :

  سوال جواب
  علت برق داشتن بدنه لباسشویی چیست؟
  • برق داشتن بدنه لباسشویی، ولتاژ بالایی ندارد و معمولا خطرناک نیست.
  • اتصالی در بدنه لباسشویی اکثرا به دلیل وصل نبودن سیم ارت دستگاه میباشد.
  • در خانه های امروزی، چاه ارت درست شده است و مشکل برق دار بودن بدنه لباسشویی حل شده است.
  • اما اگر چاه ارت وجود نداشته باشد، ولتاژ برق ضعیف در بدنه لباسشویی احساس میشود.
  • اگر ولتاژ برق گرفتگی بالا باشد، احتمالا یک سیم برق در داخل کابینت لخت شده و با برخورد با بدنه اتصال ایجاد میکند.
  • همچنین اتصالی در سیم پیچ های داخلی لباسشویی میتواند دلیل برق دار بودن لباسشویی باشد.
  نحوه رفع برق گرفتگی ماشین لباسشویی چگونه است؟
  • نحوه رفع برق گرفتگی یا ارتینگ ضعیف در ماشین لباسشویی به این صورت است که یک میخ در زمین کاشته و یک سیم از پیچ در پشتی لباسشویی وصل کرده و سر دیگر آن را به میخ وصل می کنیم.
  • دوستانی که ارت دستگاه را به شیر یا سینک ظرفشویی وصل می کنند در همان مکان ها با خطر برق گرفتگی مواجه هستند.
  • همچنین بهتر است در آشپزخانه با دمپایی راه بروید تا برق داشتن بدنه لباسشویی را متوجه نشوید.
  علت اتصالی برقی در ماشین لباسشویی چیست؟
  • احتمالا سیم های داخلی اتصالی دارند و یا لخت شده اند.
  • توجه داشته باشید که خرابی در موتور یا سوختگی المنت باعث کار نکردن لباسشویی میشود و ارتباطی با برق گرفتگی ندارد.

  تعمیر ماشین لباسشویی و برطرف کردن مشکل برق داشته بدنه لباسشویی :

  اگر با مطالعه این مقاله شما عزیزان قارد به تعمیر لباسشویی خود نبوده اید، تنها کافی است با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس بوده و درخواست کارشناس خود را ثبت نمایید.تکنسین ما در کمتر از 1 ساعت در منزل شما عزیزان حاضر بود و ضمن بررسی تمامی موارد احتمالی لباسشویی شما را تعمیر خواهد کرد.
  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 5شعبه در سراسر تهران زمان اعزام نیرو را به کمتر از 1 ساعت کاهش داده و با ارائه ضمانت نامه 6 ماه خیال شما را از بابت کیفیت خدمات آسوده مینماید.
  برق داشتن بدنه لباسشویی

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین:

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید، پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس آنلاین با شما تماس خواهند گرفت و نزدیک‌ترین تکنیسین را برای شما اعزام می‌کنند. مشترکین قبلی با بیان کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی می‌توانند از ۱۰ درصد تخفیف مجموعه ما بهرمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  پس از ثبت درخواست توسط مشتریان عزیز نزدیک‌ترین تکنسین در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به رفع مشکل ماشین لباسشویی شما عزیزان اقدام خواهد کرد.اما درصورتی‌که ساعت مشخصی را برای حضور تعمیرکار ماشین لباسشویی خود در نظر گرفته‌اید، در هنگام ثبت درخواست با کارشناس پشتیبان ساعت حضور را اعلام نمایید.برای دریافت خدمات در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه‌ها می‌توانید از چند روز قبل ساعت و روز مدنظر را با کارشناس پشتیبانی فیکس کرده تا تعمیرات شما در تایمم مقرر انجام گردد.

  اگر از ارائه خدمات ماشین لباسشویی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مجموعه ما با داشتن بیش از ۱۰۰ پشتیبان فعال در راستای ثبت نظرات شما عزیزان آماده است، تا تمامی نظرات و انتقادات شما را در بهبود ارائه خدمات تهران سرویس آنلاین به کار گیرد.بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان در صورت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش‌آمده کافی است با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  چرا تعمیرکار ماشین لباس شویی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین‌های باسابقه کاری حداقل ۱۰ سال و مختص تعمیرات ماشین لباسشویی
  ۲ – تکنسین‌های دوره‌دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضرشدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت‌نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس‌دهی به طور شبانه‌روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه‌ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی
  ۱۱-ارائه خدمات تمامی برندهای ماشین لباسشویی در تهران
  ۱۲-اعزام نیرو در کوتاه ترن بازه زمانی به سراسر پایتخت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس